یکشنبه ۰۲ مهر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۳۰۰۹۹

تحصیل در تایوان، نیازمند چه شرایطی است؟

تحصیل در تایوان,تحصیل در کشور تایوان,مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی تایوانتحصیل در دانشگاه های تایوان در بیشتر رشته ها به زبان انگلیسی می باشد
تایوان که در جهان، تحت عنوان چین تایپه شناخته می شود؛ یکی از کشورهای آسیایی زیبا و در حال توسعه است. تایوان با ارائه ی شرایط تحصیل معتبر به زبان انگلیسی، هدف گذاری هایی را برای جذب دانشجویان خارجی انجام داده است. در این مطلب از سرپوش درباره مدارک مورد نیار برای تحصیل در تایوان و مزایا و معایب آن توضیحاتی داده شده است با ما همراه باشید.

تحصیل در تایوان

کشور تایوان در ساحل جنوب شرقی آسیا قرار دارد و کوه های زیبا و آب و هوای بسیار گرمسیری دارد. پرتغال در زمان فرستادن کشتی خود به آسیا توانست این کشور را در قرن شانزدهم میلادی کشف کند. آن ها بعنوان اله فورموسا به تایوان اشاره کردند که بیانگر جزیره ای زیباست. بخشی از جمهوری چین را تایوان تشکیل میداد، ولی این کشور از چین در سال ۱۹۴۹ جدا شد.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی تایوان

مدارک لازم برای تحصیل در تایوان عبارتند از:

- پاسپورت ( حداقل اعتبار ۶ ماه)

- دو قطعه عکس( تاریخ عکس نباید بیشتر از ۶ ماه باشد)

- ارائه نامه پذیرش دانشگاه

- فرم درخواست

- کپی مدارک تحصیلی( ترجمه به زبان انگلیسی یا چینی)

- گواهی تمکن مالی

- توصیه نامه

- پرداخت هزینه های درخواست

- اصل و کپی گواهی بهداشت

- اسناد دیگر مورد نیاز دانشگاه یا کالج

مجوز کار دانشجویی تایوان

بهتر است که دانشجویان بدانند به صورت دوره ای می توان در چین تایپه، کار دانشجویی انجام داد. دانشجویان در مقطع لیسانس می توانند بمدت ۱۲ ساعت کار دانشجویی انجام دهند درحالیکه این مدت زمان برای مقطع فوق لیسانس، ۲۰ ساعت است. دانشجویان مقطع دکترا می توانند بمدت یک دوره ۳۰ ساعته در چین تایپه کار دانشجویی انجام دهند. در دوره های زمانی مختلف، اجازه کار دانشجویی در چین تایپه کم و زیاد است. در داخل دانشگاه های چین تایپه، طرح های پژوهشی زیادی به افراد ارائه می دهند.

مقاطع تحصیلی تایوان

>> تحصیل در مدارس تایوان:

در سن ۶ سالگی، نظام اموزشی در کشور چین تایپه شروع می شود، فرد باید از این سن تا سن ۱۲ سالگی به تحصیل در مقطع ابتدایی بپردازد. فرد باید پس از ۱۳ سالگی به دوره متوسطه وارد شود و دروسی از جمله ریاضی و فیزیک و شیمی را به صورت تخصصی تر اموزش ببیند. شخص در این دوره باید با اصول و شواهد و نوآوری های جدیدی در زمینه ریاضیات، آشنایی پیدا کند و همینطور در این زمینه به صورت دقیق به بررسی ارزش گذاری های علمی بپردازد.

تحصیل در مدارس تایوان,لیسانس در تایوان,فوق لیسانس در تایوانراه های زیادی برای تامین مالی تحصیل در تایوان وجود دارد

>> لیسانس در تایوان:

ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره ۶ برای تحصیل لیسانس در تایوان الزامیست و شخص باید در آزمون های ورودی موفق شود، به این صورت که سوالاتی در زمینه سنجش سطح زبان در آزمون های ورودی برای فرد متقاضی صورت می گیرد. داشتن مدرک دیپلم با معدل حداقل ۱۴، از دیگر شروط تحصیل در دانشگاه های بین المللی چین تایپه به شمار می رود. بسته به نوع رشته می توان هزینه تحصیل در کشور چین تایپه را تعيين کرد. شانس پذیرفته شدن افرادی که مقالات بین المللی یا نمره معدل خوب دارند؛ در دانشگاه های دولتی این کشور، زیاد است. دانشجویان باید ۳ تا ۴ سال برای تحصیل در تایوان در مقطع لیسانس اقدام کنند. بسیاری از رشته ها در این مقطع به زبان ماندارین ارائه می شود.

>> فوق لیسانس در تایوان:

طول دوره ی تحصیل در تایوان در مقطع فوق لیسانس، ۴ سال می باشد و این مقطع نسبت به مقطع لیسانس، بازار کار بهتری دارد. ارزیابی دروس مقطع فوق لیسانس در تایوان در پروسه های با ارزشی می باشد. برای یادگیری دروس مقطع فوق لیسانس در تایوان باید ابتدا بازار جهانی بررسی شود و سپس موضوعی با امتیاز بهتر، نسبت به سایر موضوعات انتخاب شود و برای پایان نامه استفاده شود.

دانشجو باید برای به نتیجه رساندن پارت مخصوص پایان نامه به دانشگاه مراجعه کند و نزد استاد راهنما برود. داشتن رزومه علمی قوی، از شروط تحصیل در تایوان در مقطع فوق لیسانس است؛ به این صورت که پس از تحلیل درست پروسه یادگیری دروس باید بدانید که مدرک لیسانس و مدرک دیپلم شما اهمیت زیادی دارد. توجه کنید که در این مقطع برای یادگیری دروس باید مطالعه خود را افزایش دهید. برای تحصیل در تایوان باید به زبان چینی اقدام کنید اما زبانی که برای مقطع فوق لیسانس، ارائه شده است؛ زبان انگلیسی است.

>> دکترا در تایوان:

تحصیل در تایوان در مقطع دکترا، کیفیت بسیار زیادی دارد و پایان دوره های تحصیلی و پایان نامه در مقطع دکترا از اهمیت به سزایی برخوردار است که مورد دفاع هیئت علمی دانشگاه قرار می گیرد. البته که در چین تایپه، ارزیابی مسیر تحصیل در بخش دکترا به صورت دوره ای است.

تحصیل در مقطع دکترا به زبان چینی ارائه میشود و بیش از ۱۲۱ برنامه درسی در دانشگاه های تایوان برای مقطع دکترا دیده می شود و پوشش دهنده ی ۴۱ دانشگاه معتبر است. البته که زبان انگلیسی را برای بیش از ۳۰ دانشگاه در تایوان به منظور تحصیل اعلام کرده اند.

بورسیه تحصیل در تایوان

برای تامین مالی تحصیل در تایوان، راههای زیادی وجود دارد. هدف از ارائه ی بورسیه تحصیلی توسط دانشگاه ها اینست که دانشجویان بین المللی را برای دریافت مدارک و ادامه تحصیل در تایوان تشویق کنند. برنامه های بورس و تحصیل در تایوان به دلایلی فراهم شده که از آن ها می توان به ارتقاء تحقیقات مربوطه، ارتباطات اموزشی و پایبندی دوستانه بین تایوان و جامعه جهانی اشاره کرد. ۸ بورسیه تحصیلی در تایوان در ۳ دسته ی زیر قرار دارد:

* کمک هزینه تحصیلی

* بورس تحصیلی غنی سازی

* بورس تحصیلی برای تحصیلات تکمیلی

تحصیل پزشکی در تایوان

یکی از مدارک بسیار پیشرفته در تایوان، مدرک پزشکی است که شش سال، زمان میبرد. بسیاری از برنامه های دکترا برای تأیید دانشجویان بعنوان پزشک، نیاز به ترکیبی از کار کلاسی و مقالات تحقیقاتی و تمرین بالینی مفید دارند. دانشجویانی که می خواهند بعد از اخذ مدرک لیسانس، تحصیلات خود را ادامه دهند؛ می توانند یک استاد پیدا کنند.

رشته های پزشکی در تایوان,بورسیه تحصیل در تایوان,تحصیل پزشکی در تایوانبرای تحصیل لیسانس در کشور تایوان داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره ۶ لازم است

رشته های غیر پزشکی در تایوان

شرایط تحصیل در دانشگاه های تایوان، بسیار خوب است. رشته های وابسته به کامپیوتر در بخش برنامه نویسی، از رشته های تحصیلی بسیار پرطرفدار در کشور چین تایپه محسوب میشود و وضعیت تحصیل در این رشته در کشور چین تایپه بسیار عالی است. باتوجه به ارزیابی روند تحصیلی در کشور چین تایپه در بورسیه های مختلف، اینگونه برداشت میشود که وضعیت تحصیلی در رشته کامپیوتر، اینچنین است که شما باید در یک آزمون ورودی شرکت کنید که سوالات بسیار تخصصی دارد. میزان رشد وضعیت تحصیل در تایوان در رشته کامپیوتر، بیش از ۲۶ درصد می باشد.

رشته تحصیلی کامپیوتر برای بانوان، بسیار عالی است. رشته مدیریت در روند تحصیل در کشور چین تایپه از جایگاه خوبی برخوردار است. ارزش رشته مدیریتی در دوره های زمانی مختلف در تایوان، مشخص بوده است. رشته های مدیریتی در کشور چین تایپه، بازار کار خوبی دارند و دو برای بورسیه های تحصیلی، بهتر است که رشته کامپیوتر و مدیریت را انتخاب کنید. باتوجه به زیاد بودن طرفداران رشته های مهندسی در کشور چین تایپه، این رشته پوشش دهنده ی شاخه های زیادی از رشته برق می باشد.

بیمه درمانی تایوان

برای همه دانشگاه های دولتی تایوان، بیمه های درمانی ارائه شده است. در فضای بیمه های درمانی باید حتماً چکاپ شوید و وضعیت جسمیتان را بدانید. عملکرد کمک مالی این بیمه ها، پوشش دهنده ی همه هزینه ها نیست.

مزیت های تحصیل در کشور تایوان

> شما میتوانید بورسیه کاملی را از دانشگاه های کشور تایوان بگیرید و به صورت کاملاً رایگان در این کشور، تحصیل کنید.

> دولت تایوان، ماهانه بعنوان کمک هزینه ی زندگی، برای دانشجویان بین المللی، هزینه ای را اختصاص می دهد.

> بیشتر رشته های مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه های تایوان به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

> تایوان برای گردشگری، کشور زیبایی محسوب میشود .

> تایوان با کشورهایی از جمله آمریکا، کانادا و همچنین کشورهای اروپایی روابط خوبی دارد؛ به همین خاطر، فارغ التحصیلان این کشور برای مهاجرت به کشورهای مذکور می روند.

> وزارت علوم ایران، بسیاری از دانشگاه های تایوان را تائید کرده اند.

> دانشگاه های تایوان از نظر QS در رنکینگ جهانی بسیار خوبی هستند.

معایب تحصیل در کشور تایوان

این نکته را برای تحصیل در تایوان در نظر داشته باشید که حتماً باید علاوه بر زبان انگلیسی، مسلط به زبان محلی باشید ولی با این وجود، دانشگاه هایی هستند که به زبان انگلیسی تدریس می کنند ولی شهریه ی آن ها گران است. همچنین تسلط به زبان محلی از شروط قبولی ویزا و تحصیل نیست.

مزیت های تحصیل در کشور تایوان,کار دانشجویی تایوان,تحصیل رایگان در تایواننظام آموزشی در کشور چین تایپه از سن ۶ سالگی آغاز می شود

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 14
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
جی پی مورگان بیوگرافی جی پی مورگان: مردی که بانکداری را متحول کرد

تاریخ تولد: ۱۷ آوریل ۱۸۳۷

محل تولد: هارتفورد، کنتیکت

ملیت: آمریکایی

حرفه: بانکدار و سرمایه گذار

محل تحصیل: دانشگاه گوتینگن

درگذشت: ۳۱ مارس ۱۹۱۳

ادامه
علی شریفی زارچی بیوگرافی علی شریفی زارچی استادیار اخراج شده شریف

تاریخ تولد: دهه ۶۰ شمسی

محل تولد: تهران

حرفه: استادیار اخراج شده از دانشگاه صنعتی شریف، رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر

تحصیلات: دانش‌آموخته کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف و دکتری بیوانفورماتیک از دانشگاه تهران، دانش آموخته دوره‌های پژوهشی و پسادکتری در ماکس پلانک آلمان و دانشگاه دولتی آمریکا

افتخارات: دریافت مدال طلای المپیاد جهانی کامپیوتر در سال ۲۰۰۰، انتخاب به عنوان رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر انتخاب

ادامه
عمران خان بیوگرافی عمران خان نخست وزیر سابق پاکستان

تاریخ تولد: ۵ اکتبر ۱۹۵۲

محل تولد: لاهور، پاکستان

ملیت: پاکستانی

حرفه: نخست وزیر سابق پاکستان

شروع فعالیت: ۲۵ آوریل ۱۹۹۶

حزب سیاسی: تحریک انصاف پاکستان

ادامه
ژوائو فلیکس ژائو فلیکس سوپراستار نوظهرو فوتبال

تاریخ تولد: ۱۰ نوامبر ۱۹۹۹

محل تولد: ویزئو، پرتغال

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم / هافبک هجومی / وینگر

باشگاه کنونی: الهلال عربستان

شماره پیراهن: ۱۴ 

ادامه
رضا شکاری رضا شکاری بازیکن با استعداد فوتبال ایران

تاریخ تولد: ۱۰ خرداد ۱۳۷۷

محل تولد: محله خاک سفید، تهرانپارس

اصالت: سراب، آذربایجان شرقی، ایران

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک هجومی

باشگاه کنونی: باشگاه فوبتال سپاهان

ادامه
الکساندر میتروویچ بیوگرافی الکساندر میتروویچ بازیکن فوتبال موفق صربستانی

تاریخ تولد: ۱۶ سپتامبر ۱۹۹۴

محل تولد: اسمدرفو، صربستان و مونته‌نگرو

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم

باشگاه کنونی: الهلال عربستان

شماره پیراهن: ۹

ادامه
ویژه سرپوش