جمعه ۰۸ مرداد ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۳۰۰۲۴

شرایط تحصیل در انگلستان در مقاطع گوناگون

تحصیل در انگلستان,تحصیل در انگلستان کارشناسی ارشد,بورس تحصیل در انگلستانمحدودیت سنی تحصیل در انگلستان در مقاطع مختلف تحصیلی متفاوت است
در کشور انگلیس، دانشگاه ها و مدارسی با سطح علمی بالا وجود دارد، به همین منظور تحصیل در انگلستان، بسیار مناسب و ایده آل است. این کشور در زمینه های اقتصادی و علمی از کشورهای پیشرفته به شمار میرود که بخاطر خدمات اجتماعی و رفاهی اش متقاضیان بسیاری به این کشور مهاجرت می کنند.

تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستان به عنوان برترین سیستم آموزشی دنیا به شمار می رود. یکی از برترین نظام های آموزشی جهان که همواره موفق به کسب جایگاه های بسیار خوبی در رده بندی های جهانی شده است، سیستم آموزش عالی انگلستان می باشد.

سالیانه متقاضیان بسیاری به دلیل های گوناگون، از سراسر دنیا به منظور تحصیل در انگلستان  به بریتانیا مهاجرت میکنند. برای این که به تحصیل در انگلستان به زبان انگلیسی بپردازید باید به کالج ها و دوره های دانشگاهی انگلستان مراجعه کنید. جهت ادامه تحصیل در انگلستان، باید ابتدا از موسسات انگلستان، پذیرش تحصیلی دریافت کنید و سپس از اداره مهاجرت و کنسولگری انگلستان، ویزای تحصیلی انگلستان را دریافت کنید. برای این که در مدرسه، کالج و مدارس شبانه روزی انگلستان به تحصیل بپردازید، دانشگاه یک ویزای تحصیلی انگلیس برای شما صادر میکند.

مدارک مورد نیاز جهت ویزای تحصیلی انگلستان

جهت دریافت ویزای تحصیلی انگلستان به مدارکی نیاز دارید که عبارتست از:

>> گذرنامه معتبر

>> مدرک اثبات تمکن مالی شما

>> رضایت نامه پدر و مادر برای دانشجویان زیر ۱۸ سال

>> نتیجه ازمایش بیماری سل( برای دانشجویان کشورهای مشخص شده)

>> مدرک زبان

هزینه تحصیل در انگلستان,تحصیل در انگلستان,ادامه تحصیل در انگلستانمناسبترین سن برای تحصیل در انگلستان در مقطع لیسانس تا سن ۲۰ سالگی میباشد

شرایط سنی تحصیل در انگلستان

به منظور تحصیل در انگلستان در مقاطع مختلف تحصیلی، محدودیت های سنی گوناگونی وجود دارد. متقاضیانی که سنشان کم تر از ۱۸ سال است در هر سطحی از مدارس انگلستان میتوانند به تحصیل بپردازند، ولی سنین ۱۲ تا ۱۸ سال برای تحصیل در مدارس انگلستان،  مناسبترین سن می باشد. دانش آموزان در این سن به اندازه ای بزرگ شده اند که توانایی مستقل زندگی کردن را داشته باشند و آن ها در این سن، با جامعه اطرافشان سریع ادغام می شوند و از سرعت یادگیری بالایی برخوردار هستند.

دانشگاه های انگلستان، محدودیت سنی خاصی برای تحصیل در این کشور اعمال نمی کنند و در هر سنی مجوز اخذ پذیرش از دانشگاه به شما داده میشود ولی در مرحله ی گرفتن ویزا، محدودیت سنی بسیار حائز اهمیت است، یعنی اگر سنتان برای مقطعی تحصیلی مورد نظر مناسب نباشد، احتمال دریافت ویزای تحصیلی شما بسیار کم می شود. مناسبترین سن برای تحصیل در انگلستان در مقطع لیسانس تا سن ۲۰ سالگی میباشد و همچنین برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس، مناسبترین سن تا ۲۵ سالگی می باشد. درصورت داشتن سن بالاتر برای ایجاد وقفه در تحصیلات خود، باید علت قابل قبولی داشته باشید، در غیر اینصورت احتمال این که بخواهید ویزای تحصیلی انگلستان را دریافت کنید، کم است.

اشخاصی که کم تر از ۱۲ سال سن داشته باشند باید از سوی والدین خود، ویزای Parent of a tier 4( child) visa درخواست دهند. در اینصورت مدارکی که والدین ارائه می‌دهند ، تمکن مالی آن ها را مشخص کند. ارائه مدارکی که بیانگر کار و زندگی والدین در کشوری غیر از انگلستان است الزامی بوده و متقاضیان تحصیل در انگلستان باید مدرکی را ارائه دهند که نشان دهنده ترک انگلستان بعد از اتمام تحصیلات است.متقاضیان باید جهت دریافت ویزای تحصیلی انگلستان حداقل ۳ ماه قبل از شروع ترم تحصیلی درخواست ویزای خویش را ارائه دهند.

شرایط تحصیل رایگان در انگلستان

دانشجویان بین المللی برای این که بورسیۀ تحصیلی دریافت کنند ، باید استانداردهای ثابتی را بگذرانند. باتوجه به عواملی نظیر نوع بورسیه یا سازمان ارائه دهندۀ آن می توانید مدارک لازم برای هر درخواست را فراهم کنید. برخی از بورسیه های تحصیلی که توسط دولت حمایت می شوند باید مدارک خاصی داشته باشند، درحالی که احتمالا دیگر سازمان ها به مدارک دیگری نیاز داشته باشند. از طرف دیگر، دانشگاه ها برای خود شرایط خاصی دارند؛ به همین منظور در این رویه تفاوت های بسیاری وجود دارد. شرایط تحصیل در انگلستان به صورت رایگان شامل موارد زیر میباشد :

- معدل بالا

تحصیل در انگلستان هزینه,اقامت بعد از تحصیل در انگلستان,تحصیل در انگلستانتحصیل در انگلستان در مقطع دکترا صرفا بر اساس تحقیق می باشد

- مدرک زبان( باید متذکر شد که نمرۀ زبان آیلتسی که دانشگاه های انگلستان برای ورود به دورۀ لیسانس می پذیرند حداقل ۶ و برای فوق لیسانس ۶.۵ یا ۷ و دکترا ۷ و بالاتر است.)

- مقالات معتبر بین المللی

مقاطع تحصیلی انگلستان

نظام آموزشی کشور انگلیس در مقایسه با ایران بسیار متفاوت است. دانش آموزان انگلیسی این اجازه را دارند که برای تحصیل در مدارس دولتی و غیر انتفاعی در منزل آموزش ببینند. والدین بسته به شرایط میتوانند روش تحصیل فرزندان خود را انتخاب کنند. همه ی دانش آموزان تا سن ۱۸ سالگی باید تحصیلات خود را ادامه دهند؛ ولی تا سن ۱۶ سالگی تحصیل در مدرسه امری اجباریست و بعد از آن باید بمدت دو سال وارد کالج شوند. در ادامه با انواع مقاطع تحصیلی برای تحصیل در انگلستان آشنا شوید:

* تحصیل در انگلستان در مدارس:

کودکان در کشور انگلیس در سن ٥ سالگی در مدارس، شروع به تحصیل می کنند که به آن، سال های اولیه تحصیل می گویند. مدارس انگلستان به صورت کلی، به دو گروه تقسیم میشوند که شامل خصوصی و دولتی می باشد. اتباع کشورهای دیگر تنها می توانند در مدارس خصوصی انگلستان تحصیل کنند. در این کشور، نظام آموزش و پرورش بسیار پیشرفته است و کودکان در سنین بسیار پایین تر از دیگر کشورها، وارد دوره تحصیلی می شوند. تحصیل در انگلستان برای کودکانی که سنشان بیش از ٥ سال تا ١٦ سال میباشد ، اجباریست. نظام آموزشی مدارس انگلستان شامل دو مقطع ابتدایی و ثانویه می باشد.

سن مناسب کودکان برای تحصیل در انگلستان در مقطع ابتدایی از سنین ٥ الی ١١ سال است که دانش آموزان در این دوره به خواندن و نوشتن، ریاضیات و علوم پایه می پردازند. دانش آموزان در سنین ١١ الی ١٦ سالگی، در مقطعی تحصیل می کنند که مدرک ملی GCSE را بعد از گذراندن آن، دریافت می کنند. دانش آموزان زبان انگلیسی در این مقطع، یکی از زبان های خارجی، علوم انسانی، ریاضیات، هنر و… را فرامی گیرند. دانش آموزان بعد از این که این دوره ها را تمام کردند و پیش از این که به دانشگاه وارد شوند،   دوره های A- Level و یا Foundation را فرامیگیرند. مدت تحصیل در A- Level یکسال است و برای دانش آموزانی که میخواهند در سطوح بسیار بالا تحصیل کنند، مناسب است. همچنین طول دوره یFoundation  که دو سال است در سطوح علمی پایین تری، تحصیل صورت می گیرد.«  

تحصیل در انگلستان,اقامت بعد از تحصیل در انگلستان,شرایط تحصیل در انگلستانبعد از اتمام تحصیل در انگلستان میتوانید بکار مشغول شوید

* تحصیل در انگلستان مقطع کارشناسی:

اکثر افراد، لیسانس را بعنوان مدرک کارشناسی می شناسند. در کشور انگلستان شش نوع مدرک کارشناسی وجود دارد که افراد میتوانند برای دریافت آن اقدام کنند. در این کشور، بطور میانگین برای تکمیل دوره کارشناسی تقریباً به سه سال زمان نیاز است، ولی گاهی اوقات، چهار سال طول می کشد. افرادی که تمایل به تحصیل در انگلستان در مقطع لیسانس دارند، به ۳ الی ۴ سال زمان نیاز دارند. بعضی از مقاطع کارشناسی مانند دوره های پزشکی باید زمان بیشتری را صرف کنند تا مدرک دریافت کنند.

افراد میتوانند دوره دانشگاهی خود را در انگلستان به صورت پاره وقت بگذرانند. متقضیان تحصیل در انگلستان در مقطع لیسانس، باید حداقل موفق به کسب نمره قابل قبولی از امتحانات سه درس از دوره A- Level یا اینکه دوره Foundation شوند. مدت رمان تحصیل در انگلستان در مقطع لیسانس ۳سال است در حالی که در کشورهای دیگر ۴ سال طول می کشد و مدت زمان تحصیل در انگلستان در مقطع فوق لیسانس ۱ سال است که از لحاظ شهریه و هزینه زندگی این مسئله به نفع دانشجویان میباشد و از مهمترین دلایل تحصیل در انگلستان به شمار می روذ.

دانش آموزان بعد از اتمام دوره دوازدهم خود می توانند برای تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی، مجوز ورود به دانشگاه ها را از طریق مرکز گزینش دانشگاهی UCAS اخذ نمایند. مکاتبات لازم با دانشگاه های انتخابی توسط UCAS  انجام میشود و متقاضیان واجد شرایط را بعد از مدتی به دانشگاه معرفی می کند و دانشگاه در مورد عدم پذیرش، پذیرش بدون قید و شرط و یا پذیرش با شرط نمره در دروس مخصوص و مصاحبه، نظرات خود را اعلام می نماید. در صورتی که داوطلبان مرتبط با رشته بالای ۲۳ سال سابقه کاری  داشته باشند، بدون تحصیل در دوره A- Level  می توانند بعنوان Mature Student وارد دانشگاه شوند که مدت زمان تحصیل در  این دوره ۳ سال می باشد.

ادامه تحصیل در انگلستان,تحصیل در انگلستان,تحصیل در انگلستان کارشناسی ارشدبورسیه‌های تحصیلی برای تحصیل در انگلستان اغلب به دانشجویان دکترا تعلق می‌گیرد

* تحصیل در انگلستان کارشناسی ارشد:

تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد، بهترین تصمیمات تحصیلی دانشجویان است به علت این که طول دوره تحصیل فوق لیسانس در انگلستان ۱ ساله است درحالیکه در دیگر کشورها این دوره ۲ سال طول میکشد که از لحاظ شهریه و هزینه زندگی به دانشجویان کمک شایانی میکند.

دانشجویانی که برای تحصیل در انگلستان تمایل دارند دوره فوق لیسانس خود را زودتر تمام کنند و به بازار کار جذب شوند و یا دانشجویان خارجی که نظام آموزشی آنها به صورت حضور در کلاس است، مناسب ترین دوره برای اینکه مقطع کارشناسی ارشد را بخوانند، دوره MSc یا MA می باشد. طول این دوره یکسال است که به صورت حضوری و انجام پروژه پایانی ارائه می شود. یعنی دانشجویان میتوانند ابتدای دوره تحصیلی خود با حضور در کلاس و شرکت در امتحانات اقدام کنند و بعد از آن در یکی از موضوع های مرتبط با رشته خود زیرنظر استاد راهنما به تحقیقات بپردازند. معمولا ۶ ماه از ۱۲ ماه را به صورت درس و امتحان می گذرانند و ۶ ماه دیکر برای پروژه می باشد.

* تحصیل دکتری در انگلستان:

تحصیل در انگلستان در مقطع دکترا صرفا بر اساس تحقیق می باشد. دانشجو در این دوره باید استاد راهنما موضوع خود را بر اساس تحصیلات قبلی و علائق خود و آمادگی و پذیرش انتخاب کند، سپس مجهولی را کشف و یک تحقیق نوین ارائه دهد. رشته علوم تربیتی در برخی از دانشگاه ها به صورت ترکیبی از کلاس و تحقیق تدریس می شود. این دوره منحصرا با پژوهش است و باید مجهولی را در این پژوهش كشف نماید که چندین درس یا سمینار برای افزایش توان نظری دانشجو نیز ارائه می شود. طول دوره تحصیل در انگلستان در مقطع دکتری هم در قیاس با سایر کشورها بجای ۴ تا ۵ سال بطور متوسط ۳ سال است.

* تحصیل در انگلستان به همراه بورسیه تحصیلی:

برای این که از طریق اخذ بورسیه تحصیلی به تحصیل در انگلستان اقدام کنید، این کار بسیار دشوار است چون برای تحصیل در دانشگاه های این کشور در اکثر رشته ها و دانشگاه ها حتی شهروندان انگلیسی، شهریه پرداخت می کنند. البته انگلستان نیز بخاطر نظام آموزشی پیشرفته ای که دارد و همینطور متقاضیانی که برای تحصیل به این کشور جذب میشوند با رزومه و سوابق عالی و پژوهشی ایده آل و قوی، بورسیه های مختلف با عناوین متفاوت را اعطا میکند.

هزینه تحصیل در انگلستان,تحصیل در انگلستان هزینه,تحصیل در انگلستانسخت بودن امرار و معاش از معایب تحصیل در انگلستان به شمار می رود

 دانشجویان بین المللی که به تحصیل در انگلستان تمایل دارند، باید هزینه های بسیاری را پرداخت کنند که اگر سوابق علمی و پژوهشی، مقالات علمی معتبر در ISI داشته باشند و در دانشگاه های بسیار معتبر تحصیل کرده باشند، این قابلیت را دارند که با اخذ بورسیه تحصیلی، میزان زیادی از هزینه های تحصیلی خود را تامین نمایند. بورسیه های انگلستان به دو نوع دولتی و خصوصی به دانشجویان بین المللی، ارائه می شود در حالی که بورسیه های دولتی به دو گروه chevening و commonwealth تقسیم می شود که در ادامه آن را شرح داده ایم:

> وزارت امور خارجه انگلستان و همینطور کشورهای مشترک المنافع و دانشگاه ها، بودجه ی بورسیه تحصیلی همراه با فاند chevening  را تامین می کنند. این کمک هزینه های تحصیلی، با عناوین مختلفی به دانشجویان واجد شرایط ارائه میشود که این عناوین نظیر جوایز و همینطور بورسیه تحصیلی می باشد.

> بورسیه تحصیلی commonwealth مخصوص دانشجویان بین المللی اتباع کشورهای مشترک المنافع است که این کشورهای مشترک المنافع در مجموع ۵۳ کشور هستند. متقاضیان تحصیل در انگلستان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا می توانند از این بورسیه بهره مند شوند. این بورسیه به دانشجویان در رشته های مختلفی تعلق میگیرد که این رشته ها مانند کشاورزی، فنی و مهندسی، علوم اجتماعی می باشد.

تحصیل در انگلستان و کار دانشجویی

دانشجویان دارای ویزای تحصیلی توسط وزارت کشور انگلستان میتوانند در طول تحصیل کار کنند، البته این مورد را باید در آئین نامه تحصیلی خود عنوان کنند. درواقع هدف اصلی از ویزای تحصیلی اینست که شما را برای تحصیل در انگلستان دعوت کند. همینطور در این کشور مجوز کار دارید، صرفا به این منظور که در حین تحصیل بتوانید کسب درامد کنید. شما در هر هفته مجوز ۲۰ ساعت کار دانشجویی را دارید و این مدت زمان در تعطیلات دانشگاهی افزایش پیدا میکند. در چنین شرایطی متقاضی باید بالای ۱۶ سال داشته باشد و مجوز اخذ از اداره مهاجرت و مرکز تحصیلی خود دریافت کرده باشد. بعضی از کارهای مجاز دانشجویی در انگلیس شامل پشتیبان دانشجو، دستیار فروش، راننده تحویل دارو، پیک تحویل پیتزا، دستیار مراقبت های دامپزشکی و دستیار شخصی می باشد.

تحصیل در انگلستان و موقعیت کار پس از تحصیل

دانشجویان این قابلیت را دارند که بعد از اتمام تحصیل در انگلستان، اقامت خود را در در این کشور تمدید نمایند. برای همین بعد از این که دانشجو تحصیلاتش تمام شد ، باید یک نامه مبنی بر درخواست تمدید مدت اقامت در انگلیس به منظور کاریابی به Home Office ارائه نماید تا اجازه کاریابی در انگلیس به مدت ۱۲ ماه برای او صادر شود. البته کشور انگلستان برای کارجویان بین المللی متقاضی کار، قوانین سخت گیرانه ای تعیین نموده است ولی شرایط برای فارغ التحصیلان دانشگاه های انگلستان در این میان آسان تر خواهد بود.

تحصیل در انگلستان,اقامت بعد از تحصیل در انگلستان,بورس تحصیل در انگلستانیکی از موقعیت‌های خوب برای فرا گرفتن زبان انگلیسی، تحصیل در انگلستان است

هزینه های تحصیل در انگلستان

هزینه های مربوط به تحصیل در انگلستان از دغدغه اصلی دانشجویان بین المللی محسوب می شود. هزینه های تحصیل در انگلستان باتوجه به مقطع و رشته تحصیلی تعيين می شود، البته شهریه هر دانشگاهی با دانشگاه دیگر در انگلستان متفاوت است از این جهت برای تمامی دوره نمی توان هزینه واحدی را ها در نظر گرفت.

تحصیل در انگلیس و وضعیت اقامت و تابعیت پس از تحصیل

این نکته را در نظر داشته باشید که صرفا تحصیل در انگلستان یا کشورهای دیگر به این معنی نیست که شما تابعیت آن کشور را دریافت کرده اید. برای همین بعد از این که تحصیلاتتان تمام شد باید به دنبال راه هایی مثل کار، سرمایه گذاری و یا ازدواج در انگلیس باشید تا از این طریق اقامتتان در انگلستان تمدید شود. به طورمثال ، بعد از اتمام تحصیل در انگلستان میتوانید بکار مشغول شوید و اگر مالیات را بطور منظم پرداخت کردید، بعد از ۵ سال به اقامت دائم و ۵ سال بعد آن پاسپورت انگلیس را دریافت نمایید.

مزایای تحصیل در انگلستان 

هر کشوری باتوجه به شرایطی که دارد مزایا و معایبی برای تحصیل دارد، در حالی که کشور انگلیس نیز از این قائده مستثنی نیست، در ادامه بعضی از مزایای تحصیل در انگلستان عبارتند از:

۱. ورود به دانشگاه ها بدون ازمون ورودی

۲. تحصیل در انگلستان ، تحصیل در دانشگاه های معتبر دنیا

۳. فراهم بودن امکانات بالای اموزشی در انگلیس

۴. استفاده از خدمات بهداشتی و درمانی به صورت رایگان، پس از ۶ ماه اقامت در انگلیس

۵. موقعیت شغلی مناسب بعد از اتمام تحصیل در انگلیس در تمامی کشور های جهان

۶. تحصیل در انگلستان به زبان انگلیسی

۷. تحصیل در انگلستان کوتاه تر از دیگر کشور ها

بورس تحصیل در انگلستان,تحصیل در انگلستان,شرایط تحصیل در انگلستانبرای تحصیل در انگلستان نیازمند داشتن اطلاع از اعتبار دانشگاه محل تحصیل است

معایب تحصیل در انگلستان 

سخت بودن امرار و معاش از معایب تحصیل در انگلستان به شمار می رود. ساکنین کشور انگلستان در هر سال برای پرداخت مالیات باید مبالغ زیادی بدهند. افرادی که به تحصیل در انگلستان علاقه دارند، باید بافرهنگ آن کشور آشنا شوند و تلاش کنند طبق آداب آن کشور با اطرافیانشان برخورد کنند تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کنند. فرصت های شغلی لندن در مقایسه با دیگر شهرهای انگلستان بسیار بیشتر است. همچنین شهر لندن، از گرانترین شهرهای دنیا به شمار میرود .

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 16
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
 سرخیو راموس,بیوگرافی سرخیو راموس,زندگینامه سرخیو راموس بیوگرافی سرخیو راموس و ماجرای ازدواجش (+ تصاویر خانوادگی)

زادروز:۳۰ مارس ۱۹۸۶

زادگاه: کاماس، Flag of Spain.svg اسپانیا

قد:۱ ٬ ۸۳ متر

پُست: دفاع راست و دفاع وسط

ملیت:اسپانیایی

ادامه
جواد عزتی,بیوگرافی جواد عزتی,عکس جواد عزتی بیوگرافی جواد عزتی بازیگر سینما و تلویزیون (+ تصاویر همسرش)

تاریخ تولد: ۲۰ دی ۱۳۶۰

تحصیلات:فارغ التحصیل تئاتر از هنرستان سوره

زمینه فعالیت:بازیگر

همسر:مه لقا باقری

ملیت:ایرانی

ادامه
دارا خسروشاهی کیست,بیوگرافی دارا خسروشاهی,عکس دارا خسرو شاهی بیوگرافی دارا خسروشاهی مدیر عامل اجرایی اوبر (+ تصاویر)

زاده:۷ خرداد ۱۳۴۸

زادگاه:تهران

ملیت:ایرانی

پیشه:بیزینس ایرانی آمریکایی و مدیر عامل اجرایی اوبر و  مدیر عامل اجرایی سابق اکسپیدیا 

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
 ناصر خسرو,بیوگرافی ناصر خسرو,ناصر خسرو قبادیانی زندگینامه ناصر خسرو یکی از شاعران و فیلسوفان خراسان

زمینه فعالیت:شاعر، فیلسوف، حکیم، جهانگرد و مبلغ ۹ذیقعده ۳۹۴ قمری مذهب اسماعیلی

تولد:۹ ذیقعده ۳۹۴ قمری

وفات:۴۶۷ شمسی

محل زندگی:شهر قبادیان و شهر بدخشان در افغانستان

زمان حکومت:غزنویان و سلجوقیان

ادامه
 مهرداد جم,بیوگرافی مهرداد جم,عکس های مهرداد جم بیوگرافی مهراد جم از کودکی تا به شهرت رسیدنش (+ تصاویر)

متولد:۱۳۷۶/۰۵/۱۴ آبادان

ملیت:ایرانی

حرفه:خواننده، ترانه سرا، آهنگساز 

سال های فعالیت: ۱۳۹۷ تا کنون

بیوگرافی مهراد جم

محسن سعیدی کیا متولد ۱۴ مرداد سال ۱۳۷۶ در شهر آبادان است که نام هنری او مهراد جم میباشد.

ادامه
خسرو پرویز و شیرین,بیوگرافی خسرو پرویز,خسرو پرویز زندگینامه خسرو پرویز پادشاه ساسانی ایران

زاده:۵۷۰ م.

ملیت:ایرانی

دین و مذهب:مزدیسنا

خاندان:خاندان ساسان

درگذشته:فوریهٔ ۶۲۸ م.

ادامه
نظریۀ موج توماس یانگ,نظریه توماس یانگ,زندگی نامه توماس یانگ زندگینامه توماس یانگ فیزیکدان معروف قرن هجدهم و نوزدهم (+ تصاویر)

زاده: ۱۳ ژوئن ۱۷۷۳

زادگاه: میلورتون، سامرست،  انگلستان

درگذشت: ۱۰ مهٔ ۱۸۲۹ 

دین: کواکر

ملیت: انگلستانی

ادامه
سرنا ویلیامز,بیوگرافی سرنا ویلیامز,سرنا ویلیامز تنیسور بیوگرافی سرنا ویلیامز تنیسور مشهور آمریکایی (+ تصاویر)

زاده:۲۶ سپتامبر ۱۹۸۱ ‏

زادگاه:سگینو، میشیگان،  ایالات متحده آمریکا

ملیت:آمریکایی

پیشه:تنیسور  آمریکایی

قد:۱٫۷۵ متر

ادامه
عکس های شخصی جواد نکونام,جواد نکونام و همسرش,فرزند جواد نکونام بیوگرافی جواد نکونام مربی معروف فوتبال کشور (+ تصاویر)

محل تولد:شهر ری

تاریخ تولد:۱۶ شهریور ماه ۱۳۵۹

پست:هافبک

فعالیت فعلی:سرمربی نساجی مازندران

ملیت:ایرانی

ادامه
ویژه سرپوش