جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۰۱۰۰۰۶۷

شروط تحصیل در اوکراین چیست؟ (+ مدارک)

تحصیل در اوکراین,شرایط تحصیل در اوکراین,تحصیل در اوکراین بدون مدرک زبانآزادی انتخاب دانشجویان در زبان تحصیلی خود از مزایای تحصیل در اوکراین میباشد
تحصیل در اوکراین برای زمانی مناسب است که قصد دارید به این کشور مهاجرت کنید. قابلیت تحصیل در اوکراین در مقاطع مختلف تحصیلی برای دانشجویان فراهم شده است. دانشگاه های متنوع اوکراین، رشته های مختلفی را ارائه می کنند. بهتر است بدانید که سبک تدریس دانشگاه های اوکراینی به سبـک دانشگاه های روسیه است.

تحصیل در اوکراین

اوکراین به عنوان یک کشور اروپایی، متقاضیان بسیاری را از سراسر دنیا برای دلایل بسیاری نظیر مورد تائید بودن این دانشگاه ها در سطح جهانی و وزارت علوم ایران و پائین بودن هزینه های تحصیل و زندگی و … به منظور تحصیل در اوکراین و زندگی در آن جذب می کند.

نحوه درخواست ویزای تحصیلی اوکراین

متقاضیانی که قصد دارند در اوکراین، تحصیل کنند باید پذیرش خود را از دانشگاه اوکراین بگیرند. دانشگاه های اوکراین، اقدام به جذب دانشجو به صورت آنلاین با دانشگاه مرتبط می نمایند. دانشجویان برای این که پذیرش خود را از دانشگاه اوکراین بگیرند؛ به مدارکی همچون مدرک زبان، توصیه نامه، سوابق تحصیلی و انگیزه نامه نیاز دارند. از این رو مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی کشور اوکراین عبارتند از:

>> گواهی بهداشت عمومی

>> بلیط هواپیما

>> فرم درخواست ویزا

>> پاسپورت بین المللی

>> نامه پذیرش از دانشگاه

>> تمکن مالی

>> تهدنامه مالی حامی

>> ترجمه شناسنامه به زبان انگلیسی همراه با مهر مترجم, مهر دادگستری و وزارت امور خارجه

>> تعداد یک قطعه عکس رنگی ۴* ۳

>> اصل دعوتنامه دانشگاه

>> پرینت حساب بانکی

>> بیمه مسافرتی و پزشکی به مدت حد اقل یک ماه

>> انگیزه نامه

>> مدرک زبان درصورت وجود

>> ترجمه انگلیسی مدرک صحت سلامت که نباید بیش از ۳ ماه صادر شده باشد( در مدرک باید قید شده باشد که از نظر جسمی, روحی وروانی سالم است و از نظرایدز و هپاتیت منفی است.) بهمراه مهر مترجم، مهر دادگستری و وزارت امور خارجه

تحصیل در اوکراین در مقاطع مختلف

دانشجویان باید پیش از ورود به دانشگاه برای تحصیل در اوکراین، سه دوره را بگذرانند و برای تحصیل در دانشگاه های این کشور، ملزم به تمام کردن ۱۲ سال تحصیل خود هستند.

- تحصیل در مدارس اوکراین:

۱۲ سال تحصیل در اوکراین تا مقطع متوسطه از سپتامبر ۲۰۱۸ مقرر شد که باید جایگزین تحصیلات ۱۱ ساله شود. تحصیل در اوکراین بعنوان یک قائده کلی از سن ۶ سالگـی شـروع می شود و فقط درصورتی سن شروع تحصیل از سن ۶ سالگی نیست که تاریخ تولد کودکان در ۱ سپتامبر و یا پس از آن باشند که در چنین شرایطی می توانند سال بعد، تحصیل خود را شروع کنند.

مزایای تحصیل در اوکراین,تحصیل در مدارس اوکراین,شروط تحصیل در اوکراینتحصیل در اوکراین، یکی از روش های اخذ اقامت در این کشور می باشد

اوکراین دارای ۳ سطح اعتبار بخشی در اموزش می باشند. نمـرات ۱ تا ۴ به مدارس ابتدایی سطح ۱ این اعتبار، اختصاص داده میشود و نمرات ۵ تا ۹ برای مدارس متوسطه دارای اعتبار ۲ در نظر گرفته شده است در حالیکه نمرات ۱۰ تا ۱۲ برای تحصیل در دانشگاه دارای اعتبار و سطح ۳ می باشد. دانش آموزان، علی رغم این موضوعات باید بدانند که تحصیل در دوره ابتدایی، ۴ سال زمان میبرد درحالیکه این مدت زمان برای تحصیل در دوره متوسطه، ۵ سال است و بمدت ۳ سال هم ملزم به گذراندن دوره دبیرستان هستند.

برای تحصیل در اوکراین در مقطع مدارس با دروسی همچون زبان اوکراینی، ادبیات اوکراین، زبان خارجه، ادبیات جهان، تاریخ اوکراینی و تاریخ جهان، زیست، جغرافیا، شیمی، هندسه، فیزیک، هنر و موسیقی آشنایی پیدا میکنید. در صورت مقیم بودن دانش آموزان در آن کشور، قابلیت تحصیل در مدارس ملی و دولتی اوکراین برای آن ها فراهم شده است در حالیکه دانش آموزان بین المللی باید به تحصیلات خود در مدارس شبانه روزی ادامه دهند تا به آن ها خدمات و امکانات فوق العاده ای تعلق بگیرد.

- تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه های اوکراین:

مدت زمان تحصیل در اوکراین در دوره کارشناسی باتوجه به نوع رشته حدود ۴ سال می باشد. در کشورهای اروپای شرقی، گسترگی و تنوع رشته های تحصیلی در این مقطع، مشهور شده است. دانشجویان این مقطع با دریافت آفر شغلی میتوانند مشغول به کار نیمه وقت تا سقف ۱۰ تا ۴۰ ساعت شوند و پوشش دهنده ی بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل در اوکراین باشند.

- تحصیل در اوکراین مقطع کارشناسی ارشد:

شما باید مدت زمان ۲ سال را به تحصیل در اوکراین در دوره کارشناسی ارشد اختصاص دهید. دانشجویان برای ادامه تحصیل، مجاز به یادگیری دروس از طریق دو زبان انگلیسی و روسی هستند. برای تحصیل در اوکراین، ارائه ی مدرک دال که بر زبان انتخابی، مسلط است؛ امری الزامی می باشد. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد باتوجه به افر شغلی، مجوز کار کردن در کشور اوکراین بمدت ۱۵ تا ۴۰ ساعت در هفته را دارند؛ به اینصورت که از کارفرمای خود، نامه ای را برای کار مناسبشان پس از شروع به تحصیل، دریافت می کنند و از سازمان مهاجرت اوکراین، مجوز کار میگیرند. علت گرایش دانشجویان سرتاسر جهان به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اوکراین اینست که بتوانند برای مقطع دکتری کشور اوکراین ، بورسیه بگیرند. همچنین دانشجویان پس از این که تحصیل خود در اوکراین در مقطع کارشناسی ارشد را تمام کردند؛ بستر پذیرش از مقطع دکتری از دانشگاه های آمریکا، کانادا و اروپا برای آن ها مهیا می شود.

- تحصیل در اوکراین در مقطع دکترا:

دانشجویان متقاضی تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری باید برای تمامی برنامه ها همچون مهندسی، اقتصاد، مدیریت و… در طول سال، اقدام به اخذ پذیرش نمایند. از زبان های تحصیل در اوکراین در مقاطع دکتری می توان به زبان روسی، اوکراینی و یا انگلیسی اشاره کرد. طول دوره ی تحصیل در اوکراین در مقطع دکتری با توجه به رشته تحصیـلی، ۳ الـی ۴ سـال میباشد ولی متقاضیان باید از شرایط تحصیل در مقطع دکتری و اخذ پذیرش در این مقطع، برخوردار باشند. دانشجویان و متقاضیان تحصیل در اوکراین، ملزم به برقراری رابطه با یک استاد راهنما هستند؛ از این رو باید از دانش کافی زبان برخوردار باشند.

تحصیل در اوکراین به زبان انگلیسی,تحصیل در اوکراین بدون مدرک زبان,نحوه درخواست ویزای تحصیلی اوکراینتحصیل در اوکراین در مقاطع دکتری بیشتر به زبان روسی، اوکراینی یا انگلیسی میباشد

ارائه ۳ الی ۴ مقاله علمی و نشریه مرتبط با پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد در زمینه رشته تخصصی توسط دانشجو از دیگر شروط ادامه تحصیل در اوکراین به شمار می رود. اصولا متقاضیان این مقطع تحصیلی میتوانند در کاری مرتبط با رشته تحصیلی خود، فعالیت کنند. در نهایت دانشجویان باید به زبان اوکراینی، روسی، آلمانی یا انگلیسی، پایان نامه ای را تهیه و از آن دفاع کنند.

تحصیل در اوکراین و بررسی ویزای همراه

شرط درخواست اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی درخواست الحاق به خانواده توسط متقاضیان تحصیل در اوکراین اینست که همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال بتوانند به این کشور مهاجرت کنند. متقاضیان درصورتی میتوانند درخواست خود را برای همراهانشان اعلام کنند که در اوکراین، ویزای تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری را گرفته باشند. بهتر است بدانید که افراد با دریافت اقامت دایم اوکراین می توانند درخواست همراه بدهند.

تحصیل در اوکراین و بورسیه تحصیلی

بورس تحصیلی برای دانشجویان بعنوان یک کمک مالی محسوب می شود و گاهی اوقات دربرگیرنده ی تمامی هزینه های تحصیل و زندگی و یا تنها بخشی از آن هستند. تنها در صورتی بورس یا تحصیل رایگان در اوکراین امکان پذیر است که بین اوکراین و سایر کشورهای خاص، یک توافقنامه بین المللی صورت گرفته باشد وگرنه دانشجویان باید برای تحصیل در اوکراین، هزینه های خود را بپردازند.

تحصیل در اوکراین و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

تحصیل در اوکراین از روش های اخذ اقامت در این کشور به شمار می رود. افراد برای ورود به بازار کار میتوانند از طریق تحصیل در این کشور و کسب پیشنهاد شغلی اقدام کنند که به آن ها اقامت یک ساله داده میشود. یکی از شروط درخواست افراد برای کسب اقامت دائم اینست که در اوکراین بمدت ۳ الی ۵ سال کار کنند. متقاضیان می توانند همانند بسیاری از کشورهای اروپایی در اوکراین از طریق کار کردن، اقامت دائم بگیرند. یکی از روش های اخذ اقامت در اوکراین، تحصیل در این کشور و ورود به بازار کار می باشد.

مزایای تحصیل در اوکراین

مزایای تحصیل در اوکراین برای دانشجویان بین المللی، بسیار زیاد است که در ادامه با برخی از آن ها آَشنا میشوید:

* میزان کیفیت و سطح اموزش در کشور اوکراین ، بالاست.

* ارائه مدرک دیپلم بدون نیاز به مدرک زبان و پیش دانشگاهی به عنوان یکی از مزایای تحصیل در اوکراین در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، پیراپزشکی و فنی مهندسی محسوب میشود.

* دانشجویان برای تحصیل در اوکراین می توانند به سلیقه ی خود، زبان تحصیلیشان را انتخاب کنند.

* از دیگر مزایای تحصیل در اوکراین اینست که برای یادگیری زبان های اوکراینی و روسی، دوره های مختلفی را برگزار می کنند.

* دانشجویان در حین تحصیل در اوکراین می توانند کار کنند و یا حتی بعد از تحصیل در این کشور، فرصت جست وجوی کار را دارند.

* برای دانشجویان ممتاز تحصیل در اوکراین، ویزای تضمینی داده میشود.

تحصیل در اوکراین,مزایا و معایب تحصیل در اوکراین,شرایط تحصیل در اوکراینتحصیل در اوکراین در دوره کارشناسی ارشد حدود ۲ سال طول می کشد

معایب تحصیل در اوکراین

> شهرهای اوکراین برای زندگی کردن ، مکانی ناامن به شمار میرود که این امر از معایب تحصیل در اوکراین می باشد. اوکراین به دلیل درگیری و جنگ در سال های اخیر، مقداری ناامن شده بود؛ به همین خاطر دانشجویان بین المللی برای تحصیل در این کشور، اشتیاق کمی داشتند ولی دولت اوکراین در حال حاضر میگوید که به مکانی امن برای دانشجویان بین المللی تبدیل شده است.

> گذراندن دوره پادفک از معایب عمده ایست که دانشجویان متقاضی تحصیل در اوکراین با آن مواجه می شوند. برگزاری این دوره تحت نظر دانشگاه سرخ کیف در مرکز تاراس شوچنکو میباشد که اساتیدشان برجسته هستند ولیکن هر دانشگاهی غیر از مرکز تاراس شوچنکو برای دوره پادفک، مرکز خاصی را معرفی کرده که دارای ارزش و اعتبار کافی نیست و دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل به زبان انگلیسی یا روسی، حتی پس از گذراندن آن با مشکل رو به رو میشوند و همین امر باعث میشود که آن ها ترک تحصیل کنند و از اوکراین مهاجرت کنند.

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 9
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سمیرا سیاح,بیوگرافی سمیرا سیاح,زندگینامه سمیرا سیاح بیوگرافی سمیرا سیاح بازیگر سینما و تلویزیون ایران (+ تصاویر)

متولد : ۲۴ آذر ۱۳۵۲

زادگاه: تهران

زمینه فعالیت : سینما ، تئاتر و تلویزیون

پیشه : بازیگر

مدرک تحصیلی : کارشناسی بازیگری سینما

قد : ۱۶۵ سانتیمتر

ادامه
وینیسیوس جونیور,بیوگرافی وینیسیوس جونیور,زندگینامه وینیسیوس جونیور بیوگرافی وینیسیوس جونیور، جوان‌ترین گلزن ال‌کلاسیکو در سال ۲۰۲۱ (+ تصاویر)

زاده:۱۲ ژوئیهٔ ۲۰۰۰

زادگاه:برزیل

سمت:فوتبالیست

قد:۱۷۷ سانتی متر

ملیت:برزیلی

ادامه
کریم بنزما,بیوگرافی کریم بنزما,زندگینامه کریم بنزما بیوگرافی کریم بنزما مهاجم فوتبال فرانسوی (+ تصاویر خانوادگی)

متولد:۲۸ آذر ۱۳۶۶

زادگاه:فرانسه

زمینه فعالیت: ورزش فوتبال

پیشه:بازیکن فوتبال

مدرک تحصیلی:دیپلم

قد:۱۸۵ سانتیمتر

ادامه
سید رضا فاطمی امین,بیوگرافی سید رضا فاطمی امین,زندگینامه سید رضا فاطمی امین بیوگرافی سید رضا فاطمی امین، وزیر صنعت در دولت سیزدهم (+ تصاویر)

زاده:۱۳۵۳

زادگاه:شاهرود، ایران

ملیت:ایرانی

سمت:وزیر صنعت، معدن و تجارت

شروع به فعالیت:۳ شهریور ۱۴۰۰

دین:اسلام

ادامه
همسر یوسف صیادی,تصاویر یوسف صیادی,یوسف صیادی بیوگرافی یوسف صیادی بازیگر سینما و تلویزیون کشور (+ تصاویر)

زاده:۵ اسفند ۱۳۴۸

زادگاه:نازی آباد تهران

ملیت:ایرانی

پیشه:بازیگر

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
خلاصه داستان زندگی حضرت یحیی,زندگینامه حضرت یحیی,ولادت یحیى زندگینامه حضرت یحیی (ع) و نحوه ی به شهادت رسیدنش

محل تولد:فلسطین

آرامگاه:مسجد جامع اموی

خویشاوندان مهم:زکریا، مریم

پیامبران هم عصر :زکریا، عیسی

پیروان:بنی اسراییل

ادامه
غیاث الدین جمشید کاشانی,زندگینامه غیاث الدین جمشید کاشانی,بیوگرافی غیاث الدین جمشید کاشانی زندگی نامه غیاث الدین جمشید کاشانی، ریاضی‌دان و اخترشناس

تولد:۷۹۰ قمری

محل تولد:کاشان، ایران

درگذشت:۱۹ رمضان ۸۳۲ قمری

محل درگذشت:سمرقند اکنون در ازبکستان

پیشه:ریاضیات، ستاره شناسی

ادامه
آثار المیرا دهقانی,عکسهای اینستاگرامی المیرا دهقانی,آثار هنری المیرا دهقانی بیوگرافی المیرا دهقانی بازیگر سینما و تلویزیون (+ تصاویر)

متولد:۵ شهریور ۱۳۷۰ شیراز

محل زندگی:تهران

زمینه فعالیت:سینما و تلویزیون

پیشه:بازیگر

مدرک:فوق لیسانس صنایع غذایی

شروع فعالیت:۱۳۸۸ تاکنون

ادامه
کایل اسنایدر,بیوگرافی کایل اسنایدر,زندگینامه کایل اسنایدر بیوگرافی کایل اسنایدر و افتخارات این کشتی گیر(+ تصاویر)

نام خانوادگی: اسنایدر

متولد: ایالات متحده آمریکا

زاده:۲۰ نوامبر ۱۹۹۵

قد:۱۸۱

ملیت: آمریکایی

حرفه: ورزش کشتی ازاد

ادامه
ویژه سرپوش