دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳
۱۰:۲۶ - ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ کد خبر: ۱۴۰۳۰۳۰۶۷۷
اخبار کنکور و آزمون ها

رقابت ۵۸ هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی / آخرین جزییات درباره کنکور سراسری /زمان آغاز مهلت مجدد ثبت نام نوبت دوم کنکور

آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی, کنکور سراسری,مهلت مجدد ثبت نام نوبت دوم کنکور
در این بسته خبری به بررسی موضوعات مهمی چون، رقابت ۵۸ هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی و آخرین جزییات درباره کنکور سراسری و زمان آغاز مهلت مجدد ثبت نام نوبت دوم کنکور و دیگر موارد مرتبط خواهیم پرداخت.

به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران  در این بسته خبری به بررسی موضوعات مهمی چون، رقابت ۵۸ هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی و آخرین جزییات درباره کنکور سراسری و زمان آغاز مهلت مجدد ثبت نام نوبت دوم کنکور و دیگر موارد مرتبط خواهیم پرداخت.

رقابت ۵۸ هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی سال ۱۴۰۳

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی گفت: بیش از ۵۸ هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی سال ۱۴۰۳ ثبت نام کرده اند که در روزهای ۱۰ و ۱۱ خردادماه ۱۴۰۳ به رقابت می پردازند.

آخرین جزییات درباره کنکور سراسری

آماده نبودن وزارت آموزش و پرورش برای توزیع کارت‌های دانش‌آموزان در امتحانات نهایی در هفته پایانی اردیبهشت از یک سو و شهادت رئیس‌جمهور و تیم‌ همراهش در سانحه هوایی از سوی دیگر باعث شد که تغییرات زیادی در برگزاری امتحانات دانش‌آموزان به‌ویژه در دوره متوسطه دوم و کنکور شکل گیرد.

زمان آغاز مهلت مجدد ثبت نام نوبت دوم کنکور

با توجه به برگزاری انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در تاریخ هشتم تیرماه، برگزاری آزمون سراسری به دلیل همزمانی با انتخابات ریاست جمهوری به روزهای ۲۱ و ۲۲ تیرماه سال ۱۴۰۳ موکول شد. نوبت دوم آزمون سراسری در صبح و بعدازظهر روز ۲۱ تیر و در صبح روز ۲۲ تیرماه ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.

از همین رو به دنبال درخواست مکرر داوطلبانی که تا تاریخ تعیین شده (۳۰ فروردین ۱۴۰۳) موفق به ثبت‌نام در این آزمون نشدند، برای آخرین بار و به منظور مساعدت با این دسته از داوطلبان ترتیبی اتخاذ شده که صرفاً در روزهای یکشنبه ۶ خرداد و دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ بتوانند نسبت به ثبت‌نام با تأخیر اقدام کنند.

نتایج اولیه آزمون دستیاری پزشکی نیمه دوم خرداد اعلام می‌شود

 محمدمهدی نوروزشمسی افزود: آزمون کتبی پنجاه و یکمین آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی در صبح روز پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ در دانشگاه‌های علوم پزشکی محل آزمون برگزار شد.

وی افزود: ۱۲ هزار و ۳۵۸ نفر در پنجاه و یکمین آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی به رقابت پرداختند.

آغاز انتخاب رشته داوطلبان فرهنگیان

یکی از دانشگاه‌های پرمتقاضی بین داوطلبان کنکور سراسری ۱۴۰۳ به خصوص گروه آزمایشی انسانی، دانشگاه فرهنگیان است. جذب این دانشگاه به منظور تامین، تربیت و توانمندسازی معلمان و نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش است. یکی از راه های ورود به رشته معلمی قبولی در دانشگاه فرهنگیان است.

آزمون پذیرش در دوره فلوشیپ پزشکی سال ۱۴۰۳ برگزار شد

 آزمون پذیرش در دوره های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) سال ۱۴۰۳ وفق مصوبات شورای آموزش پزشکی و تخصصی به شیوه غیرمتمرکز و به صورت الکترونیک و یا کاغذی توسط دانشگاه های مجری برنامه آموزشی فلوشیپ در خردادماه ۱۴۰۳ برگزار می شود.

مرحله کتبی آزمون پذیرش در دوره های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) سال ۱۴۰۳ توسط دانشگاه های مجری برنامه آموزشی فلوشیپ در ساعت ۹ صبح امروز پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ برگزار شد و مرحله شفاهی در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه ۱۶، ۱۷ و ۱۸ خرداد ۱۴۰۳ برگزار می شود.

مسیر جذب هیأت علمی تغییر می‌کند

یک مسیر جدید برای جذب هیأت علمی در دانشگاه‌های غیرانتفاعی باز شده است، در فرایند جذب اعضای هیأت علمی معمولاً سه نفر در هر کد رشته محل به عنوان رقیب برای پذیرش به دانشگاه‌ها معرفی می‌شوند و از میان این سه نفر یک نفر به عنوان عضو هیأت علمی پذیرش می‌شود.

تفسیر کارنامه کنکور کارشناسی ارشد

همزمان با اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد، کارنامه ای حاوی اطلاعات علمی داوطلبان منتشر می شود. به بیان دیگر داوطلبانی که پس از ثبت نام و دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ در این آزمون شرکت می کنند، می بایست برای مشاهده جزئیات نتایج، به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و کارنامه اولیه کنکور کارشناسی ارشد خود را دریافت نمایند.

کارنامه ارشد علاوه بر اعلام نتیجه آزمون، اطلاعاتی را در اختیار داوطلبان قرار می دهد که بر اساس آن می توانند در انتخاب رشته کارشناسی ارشد و انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ شرکت کنند. با توجه به این که بررسی درست و دقیق کارنامه کارشناسی ارشد تاثیر بسزایی در مرحله انتخاب رشته خواهد داشت در این مقاله به توضیحات کارنامه اولیه کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ بر طبق نمونه آن پرداخته شده است.

ثبت‌نام حوزه‌های علمیه تا پایان خرداد تمدید شد

 حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی رستم‌نژاد معاون آموزش حوزه‌های علمیه کشور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: پذیرش رسمی حوزه‌های علمیه از ماه مبارک رمضان تا پایان اردیبهشت پذیرش بود، اما طبق روال هر سال، دوره تکمیلی و امتدادی را با فاصله دو هفته اعلام می‌کردیم، بنابراین از چند روز پیش تصمیم بر این شد که ثبت نام تا ۱۸ خرداد ادامه داشته باشد ولی با توجه به شرایط جدیدی که در آن قرار داریم و فضای انتخاباتی، سایت معاونت آموزش برای ثبت‌نام تا پایان خردادماه باز است.

آغاز انتخاب رشته داوطلبان فرهنگیان از امروز

طبق اعلام سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور «سامانه جامع آزمون سراسری» برای انتخاب کدرشته‌محل‌های انتخاب رشته آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو- معلم سال ۱۴۰۳ دانشگاه فرهنگیان به صورت اینترنتی از امروز سه‌شنبه، ۸ خرداد فعال می‌شود و تا روز شنبه، ۱۲ این ماه ادامه خواهد داشت.

بر این اساس ضرورت دارد متقاضیان در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو ـ معلم سال ۱۴۰۳، به درگاه اطلاع رسانی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور به نشانی: www.sanjesh.org مراجعه و با ورود به سامانه جامع آزمون سراسری و با توجه به رشته محل‌های اعلام شده در دفترچه راهنمای مذکور، نسبت به انتخاب رشته‌محل‌های مورد علاقه خود اقدام کنند.

مهلت ثبت‌نام آزمون تکمیل ظرفیت جامعه الزهرا(س) تمدید شد

اداره کل سنجش و پذیرش جامعه الزهرا(س) پس از فراخوان تکمیل ظرفیت برای سطوح تحصیلی دو، سه و چهار در سال تحصیلی ۱۴۰۴-۱۴۰۳ از تمدید مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت این مؤسسه علمی حوزوی خبر داد.

داوطلبان دارای شرایط شرکت در برنامه حضوری و مجازی سطوح ۲ و ۳ و برنامه حضوری سطح ۴ می‌توانند برای ثبت نام از ساعت ۱۴ روز چهارشنبه ۹ خرداد تا جمعه ۱۸ خرداد ۱۴۰۳ به لینک https://paziresh.jz.ac.ir/news/view?id=۳۹۱ مراجعه کنند. 

افزایش ۸۰۰ درصدی وام ودیعه مسکن دانشجویان

مسعود گنجی رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت:‌ وام ودیعه مسکن برای شهر‌های زیر ۵۰۰ هزار نفر به ۱۰۰ میلیون و برای شهر‌های بالای ۵۰۰ هزار نفر نیز به ۱۵۰ میلیون افزایش پیدا کرد.

اعلام جزییات انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان

 سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام اموزش کشور اعلام کرد؛ پیرو انتشار اطلاعیه به تاریخ اول بهمن ماه ۱۴۰۲ در خصوص انتخاب رشته آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو- معلم سال ۱۴۰۳به اطلاع شرکت‌کنندگان در آزمون‌ اختصاصی پذیرش دانشجو ـ معلم می‌رساند، «سامانه جامع آزمون سراسری» برای انتخاب کدرشته‌محل‌های دانشگاه فرهنگیان به صورت اینترنتی از روز سه‌شنبه به تاریخ ۱۴۰۳/۰۳/۰۸فعال خواهد شد و تا روز شنبه به تاریخ ۱۴۰۳/۰۳/۱۲ادامه خواهد داشت.

  • 19
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش