شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
۲۱:۲۱ - ۲۱ تير ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۴۰۱۳۴۶
اخبار کنکور و آزمون ها

معاون آموزشی وزارت بهداشت: زمان برگزاری آزمون‌های پزشکی و غیرپزشکی تغییر نمی‌کند

نمکی: شرایط مناسب برای برگزاری کنکور را در اولین فرصت اعلام خواهیم کرد

نهاد های آموزشی,اخبار آزمون ها و کنکور,خبرهای آزمون ها و کنکور
وزیر بهداشت با بیان اینکه تلاش می کنیم ایمن ترین شرایط را فراهم آوریم، اظهار‌کرد: در نخستین فرصت مناسب به خانواده ها اعلام خواهیم کرد که چه شرایطی را مناسب برگزاری کنکور می دانیم.

وزیر بهداشت با اشاره به برگزاری کنکورها، گفت: از آنجایی که از ۱۵ شهریور ماه ممکن است با همزمانی کووید_۱۹ و آنفلوانزای فصلی مواجه شویم، طولانی شدن این جریان ممکن است با حذف همیشگی کنکورها در سال جاری مصادف شود. به همین دلیل تلاش می‌کنیم که ایمن‌ترین و سالم‌ترین دوره برگزاری کنکورها را داشته باشیم و کلیه پروتکل‌های فاصله گذاری و سالم‌ترین شیوه برگزاری را اعلام کنیم.

به گزارش ایسنا، دکتر سعید نمکی در لایو اینستاگرام خود، در مورد آخرین وضعیت برگزاری کنکورها، اظهار‌کرد: بنده بعنوان خدمتگذار تمامی عزیزان در بخش سلامت که بزرگ ترين آرزویم حفظ تندرستی فرزندان این سرزمین است، یکی از نگرانی هایی که به من منتقل شده بود، احتمال آلودگی عزیزان ما در شرایط برگزاری کنکورها بود.

او ادامه داد: بر این اساس با حضور معاون وزیر علوم و رئیس سازمان سنجش و همکارانم در وزارت بهداشت، جلسه طولانی را برگزار کردیم. یکی از صحبت هایی که در مورد کنکور دکترا مطرح شد، این بود که طراحان سوال را در قرنطینه (Quarantine) نگه داشتند و برای دانشجویان داوطلب کنکور دکترا مقداری زمان برای تصمیم گیری کوتاه است و از دست رفتن وقت و هزینه را به دنبال دارد.

نمکی افزود: توصیه کردم که نشستی برگزار شود و قرار است به من اعلام کنند که با چه مکانیزمی می توانیم هم به دانشجویان و خانواده ها اطمینان دهیم که کم ترین آسیب را خواهند دید و هم این که از برگزاری این رقابت کشوری محروم نشویم.

وزیر بهداشت تأکید کرد: احتمال این که از ۱۵ شهریور ماه و حرکت به سمت اوایل پائیز و همزمانی کووید_ ۱۹ را با آنفلوانزای فصلی داشته باشیم، عجیب و غریب نیست. بر همین اساس طولانی شدن این جریان و رفتن بسوی فصل آنفلوانزایی که هر سال ما را گرفتار می کند، موضوعی جدّي است که نباید از آن غفلت کرد. یعنی طولانی شدن این دوران امکان دارد با حذف همیشگی آزمون ها در امسال مصادف شود. به همین دلیل تلاش می کنیم که ایمن ترین و سالم ترین دوره برگزاری کنکورها را داشته باشیم و کلیه پروتکل های فاصله گذاری اجتماعی و سالم ترین شیوه برگزاری را اعلام کنیم. مجددا در نخستین فرصت مناسب این موارد را به اطلاع خانواده ها خواهم رساند و اعلام می کنم که چه شرایطی را برای برگزاری مناسب می دانیم. مردم بدانند که ما ابداً راضی به دغدغه خاطر هیچ عزیزی در کشور نخواهیم بود و نخستین مدافع سلامت تک تک شهروندان این مملکت هستیم و با شیوه مناسبی این موضوع را مدیریت می کنیم.

زمان برگزاری آزمون های پزشکی و غیرپزشکی تغییر نمی کند

نهاد های آموزشی,اخبار آزمون ها و کنکور,خبرهای آزمون ها و کنکور

معاون آموزشی وزارت بهداشت با تأکید بر این که تاخیری در برگزاری آزمون های پزشکی و غیرپزشکی سال ۹۹ نخواهیم داشت، اظهار‌کرد: ازمونها طبق تاریخ اعلام شده برگزار خواهد شد و داوطلبان در تاریخ هایی که قبلا اعلام شده سر جلسه آزمون حضور پیدا کنند.

علی اکبر حق دوست در گفتگو با ایسنا ضمن بیان این مطلب به آخرین تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا (corona) درباره‌ی آزمون های دو وزارت خانه علوم و بهداشت برای سال ۹۹ اشاره نمود و گفت:آزمون های سال ۹۹ من جمله آزمون های علوم پزشکی تا همین امروز هم با چندین ماه تأخیر برگزار خواهد شد. این در حالی است که بعضی از این ازمونها بسیار حساس و کلیدی هستند نظیر پذیرش دستیاران پزشکی که دانشجویان باید اول مهر جاری وارد بیمارستان ها شوند و با توجه به اینکه عدم حضور آن ها در بیمارستان ها آموزش علوم پزشکی و ارائه خدمات سلامت را با مشکل جدّي روبرو خواهد کرد بنابراین تاخیر قابل ملاحظه ای در برگزاری ازمونها داشتیم.

وی در ادامه تصریح کرد :برای برگزاری آزمون های وزارت بهداشت و همچنین سایر آزمون ها تدبیرهای مناسب بهداشتی انجام شده است. ان شاءالله این آزمون ها در فضای امن و با کمترین خطر به بهترین شکل ممکن برگزار خواهد شد بنابراین تاخیری در برگزاری آزمون های علوم پزشکی و غیرپزشکی در سال جاری نخواهیم داشت.

معاون آموزشی وزارت بهداشت همچنین تاکید کرد:داوطلبان آزمون های مختلف در جلسات آزمون که تاریخ آنها اعلام شده است، حضور پیدا کنند و مطمئن باشند این آزمون با وسواس بسیار زیادی از نظر بهداشتی برگزار خواهد شد و ما حتی حساسیت بسیار زیادی در برگزاری جزئیات این ازمونها داریم و درخصوص تمامی موارد جزیی بحث و تبادل نظر شده و راهکارهایی را اندیشیده ایم تا بتوانیم زمینه برگزاری آزمون بدون خطر را فراهم کنیم.

حقدوست همچنین در مورد پروتکل های بهداشتی برگزاری آزمون های سال ۹۹ نیز اظهار‌کرد: فاصله قرار دادن صندلی ها در این آزمون بیش از حد متعارف و فضاها بسیار بزرگ تر خواهد بود و از جمعیت حاضر در سالن ها کاسته خواهد شد و زدن ماسک برای تمامی داوطلبان اجباری است. ضمن این که وسایل ضد عفونی کننده (antiseptic) در فضاهای برگزاری آزمون آماده است.

او تاکید کرد: چنانچه داوطلبی در جلسه ازمونها علامت مختصری از بیماری کووید ۱۹ را داشته باشد براساس تدابیر اندیشیده شده این داوطلبان در فضایی مجزا امتحان خواهند داد و سعی می کنیم این نگرانی را از دیگران بزداییم و مشکلی برای آن ها ایجاد نخواهد شد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت تأکید کرد: تلاش داریم شرایطی را فراهم کنیم تا اگر احیاناً داوطلبی در آزمون های سال جاری کسالتی دارد حتی الامکان بتواند آزمون خود را بدهد حتی برگه های امتحان را روی زمین قرار نمی دهیم تا آلودگی ایجاد نشود. بنابراین پروتکل های بهداشتی در تمامی جزئیات اجرایی خواهد شد و ایمنی ازمونها را نیز تامین خواهیم کرد.

حقدوست در پایان درباره‌ی وضعیت داوطلبان مبتلا به کرونا در آزمون های امسال نیز گفت: برای این داوطلبان که قطعاً آمارشان در اقصی نقاط کشور اندک است، سازمان سنجش تدابیری اندیشیده تا در آزمون هایی نظیر کنکور و سایر آزمون ها در شرایط مجزایی امتحانات خود را بدهند.

  • 17
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
استیون جرارد,عکس استیون جرارد,استیون جرارد و همسرش بیوگرافی استیون جرارد از کودکی تا به شهرت رسیدنش (+ تصاویر)

متولد: ۳۰ می ۱۹۸۰ انگلیس

پیشه: بازیکن و مربی فوتبال

مدرک تحصیلی: دیپلم

قد: ۱۸۳ سانتیمتر 

همسر: الکس کوران

فرزندان: ۳ دختر

ادامه
پروانه سلحشوری,تصاویر پروانه سلحشوری,بیوگرافی پروانه سلحشوری بیوگرافی پروانه سلحشوری و انتقادات آن به نظام حکومتی ایران

متولد: ۱۳۴۳

محل تولد: مسجدسلیمان، خوزستان

ملیت: ایران

همسر: برات قبادیان

فرزندان: دو پسر و یک دختر

شغل: سیاستمدار

ادامه
پیر امیدیار,بیوگرافی پیر امیدیار,پیرامیدیار بیوگرافی پیر امیدیار، بنیان گذار و رئیس سایت Ebay (+ تصاویر)

زاده:۲۱ ژوئن ۱۹۶۷ 

محل تولد: پاریس، فرانسه

شغل: بنیانگذار شرکت eBay

مادر: الهه میر جلالی امیدیار

پدر: کوروش امیدیار

همسر: پاملا کر امیدیار

ادامه
برادران رایت,برادران رایت اختراع هواپیما,زندگی نامه ی برادران رایت زندگینامه ی برادران رایت و اختراعات آنها

ویلبر رایت

ارویل رایت

- تاریخ تولد برادران رایت

ویلبر رایت: ۱۶ آوریل ۱۸۶۷

ارویل رایت: ۱۹ آگوست ۱۸۷۱

ادامه
حضرت محمد (ص),تولد حضرت محمد (ص),میلاد حضرت محمد (ص) زندگی نامه حضرت محمد (ص) از ولادت تا رحلتش

نام پدر: عبدالله

نام مادر: آمنه

شهرت: خاتم پیامبران، رسول خدا، امین

كنیه: ابوالقاسم و ابوابراهیم.

القاب حضرت محمد (ص): رسول اللّه، نبى اللّه، مصطفى، محمود، امین، امّى، خاتم، مزّمل، مدّثر، نذیر، بشیر، مبین، كریم، نور، رحمت، نعمت، شاهد، مبشّر، منذر، مذكّر، یس، طه‏ و... 

زمان تولد: ۱۷ ربیع الاول ۵۷۱ میـلادی

ادامه
علی صادقی,فیلم های علی صادقی,علی صادقی و ملیکا زارعی بیوگرافی علی صادقی بازیگر معروف طنز ایرانی (+ مصاحبه)

تولد: ۱۰ آذر ماه ۱۳۵۹ 

محل زندگی: تهران

ملیت: ایرانی

پیشه: بازیگر

مدرک تحصیلی: فوق دیپلم کامپیوتر

ادامه
سهراب سپهری,دبستان سهراب سپهری,زندگینامه سهراب سپهری زندگینامه سهراب سپهری (+ عکس)

زادروز: ۱۵ مهر ۱۳۰۷

محل تولد: کاشان

پیشه: شاعر، نقاش و مدرّس هنرستان هنرهای زیبا

مرگ: ۲۱ ماه آوریل ۱۹۸۰

علت مرگ: سرطان خون 

ادامه
محسن تنابنده,همسر محسن تنابنده,محسن تنابنده عکس بیوگرافی محسن تنابنده، فیلمنامه نویس و بازیگر مطرح ایرانی(+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۶ فروردین ماه ۱۳۵۴

محل تولد: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته بازیگری

همسر: روشنک گلپا

فرزند: یک پسر به نام نامی

ادامه
برد پیت,فیلم های برد پیت,برد پیت و ورزش مورد علاقه اش بیوگرافی برد پیت مشهورترین بازیگر آمریکایی (+ تصاویر همسران برد پیت)

ملیت: آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۸ دسامبر ۱۹۶۳

محل تولد: شانی، اکلاهما، آمریکا

محل زندگی: اسپرینگفیلد، میزوری

زمینه فعالیت: بازیگر سینما و تلویزیون

همسران: جنیفر آنیستون (۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵)، آنجلینا جولی (۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶)

ادامه
ویژه سرپوش