پنجشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۹
۲۰:۴۴ - ۰۶ مرداد ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۵۰۰۳۶۴
اخبار کنکور و آزمون ها

مخالفت وزارت بهداشت با برگزاری کنکور کارشناسی/ عضو کمیسیون آموزش مجلس: برگزاری کنکور دکتری منوط به رعایت پروتکل است

برگزاری کنکور در شرایط کرونا,نهاد های آموزشی,اخبار آزمون ها و کنکور,خبرهای آزمون ها و کنکور
نادری عنوان کرد: اگر پنج بند این پروتکل اجرا نشود آقای نمکی وزیر بهداشت با برگزاری کنکور ارشد مخالفت جدّي خواهد کرد و ما هم در مجلس مخالفت جدی خواهیم داشت.

عضو کمیسیون آموزش مجلس از مخالفت وزارت بهداشت با کنکور کارشناسی خبر داد.

احمد نادری عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با فارس در تشریح نشست مشترک با وزیر بهداشت با محوریت زمان برگزاری کنکور گفت: جلسه ما با آقای نمکی وزیر بهداشت جلسه بسیار خوبی بود.

او در مورد جزئیات این جلسه گفت: آقای نمکی یک نامه پنج بندی در این جلسه تقدیم کرد که یک پروتکل نامه بود و به آقای رئیسی معاون وزارت بهداشت ابلاغ شده بود؛ همچنین رونوشت آن به مسوولان ذی ربط از جمله آقای غلامی وزیر علوم بود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار کرد: طی این پروتکل نامه، در پنج مورد پروتکل ها بطور شفاف ابلاغ شده است که پروتکل های کنکور دکتری است که باید همه مو به مو اجرا شوند.

نادری عنوان کرد: اگر پنج بند این پروتکل اجرا نشود آقای نمکی وزیر بهداشت با برگزاری کنکور ارشد مخالفت جدّي خواهد کرد و ما هم در مجلس مخالفت جدی خواهیم داشت.

او در ادامه با تشریح جزئیات پروتکل پنج محوری که از سوی وزارت بهداشت به معاونت وزارت بهداشت و همچنین وزارت علوم ابلاغ شده است، گفت: این پروتکل ها شامل نحوه چینش و جانمایی داوطلبان، چیدمان، تهویه، شرایط محیطی و همچنین ماسک گذاری و گشتن و احراز هویت و نحوه بازرسی ها و گردهمایی ها است که پروتکل کامل و جامع پنج بندی است که چندین باید و الزام را برای مسوولان مربوطه به برگزاری کنکور به دنبال دارد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع این پروتکل ها یک پایلوتی است برای این که ببینیم سازمان سنجش چگونه این آزمون را برگزار می کند.

برگزاری کنکور در شرایط کرونا,نهاد های آموزشی,اخبار آزمون ها و کنکور,خبرهای آزمون ها و کنکور

نادری ادامه داد: اگر کنکور دکتری را برگزار کردند و این پروتکل ها به خوبی اجرا نشد قاعدتاً برای کنکور ارشد، جدّي خواهیم گرفت و با هماهنگی وزیر بهداشت جلوی برگزاری آنرا خواهیم گرفت و قطعاً برگزار نخواهد شد. پس اگر پروتکل های مشخص شده در کنکور دکتری رعایت نشود قطعاً و حتماً کنکور ارشد برگزار نخواهد شد.

او همچنین در مورد جزئیات و زمان برگزاری کنکور کارشناسی گفت: وزیر بهداشت برای برگزاری کنکور کارشناسی بطور کلی مخالف برگزاری است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار کرد: وزیر بهداشت بطور کلی مخالف برگزاری کنکور کارشناسی در این شرایط است و البته در این موضوع این یک اتفاق نظر بین وزارت بهداشت و ما وجود داشت که نهایتاً ما به این نتیجه رسیدیم که کنکور سراسری در حال حاضر و در شرایط فعلی نباید برگزار شود و برگزاری آن در چنین وضعیتی به صلاح نیست ولی هنوز تصمیم نهایی را نگرفته ایم.

نادری گفت: باید در خصوص کنکور کارشناسی بررسی های بیشتری شود تا براساس آن تصمیمات نهایی اخذ شود ولی در حال حاضر قطعاً برگزاری کنکور سراسری به صلاح نیست.

  • 16
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱۰
غیر قابل انتشار: ۸
جدیدترین
قدیمی ترین
رعایت پروتکل یعنی رعایت همه آن چیزی که باید صورت گیرد در حوزه های امتحانی! اما عزیزان تصمیم گیرنده توجه ندارند که اولا: کسانی که از شهرستان ها به این منظور به مراکز استان ها می آیند نه با پروتوکل می آیند و نه با پروتوکل برمی گردند! ثانیا خود مسئولین اعلام می کنند که تهران مرکز توزیع شیوع ویروس است در این صورت همه کسانی که از شهرستان ها می آیند بدون پروتوکل با خود به شهرهای خود ویروس به سوغات می برند! ثالثا ریسک ویروس در برخی شهرها از جمله مشهد بر اساس اعلام خود مسئولین ۳۰۰ درصد شده!، و همه مسئولین می خواهند کسی از خانه جز به ضرورت بیرون نیایند و به مشهد سفر نکنند! با این وصف برای آزمون بیرون بیایند؟ رابعا مگر در تاریخ های قبلی وضعیت از جهات مختلف بهتر نبود چرا آزمون ها برگزار نشد؟ رابعا شهرهای مختلف پروتوکل های مختلف را می پذیرد در حالی که سازمان سنجش با یک پروتوکل اعلامی خود در اهواز و مشهد و ... به طور یکسان می خواهد آزمون برگزار کند! خامسا! اعلام شده دکتری را برگزار می کنیم اگر پروتوکل اجرا شدنی نبود در مورد برگزاری ارشد و سراسری تصمیم می گیریم! یعنی جان هزاران نخبه کشور در مقطع دکتری محل آزمون و خطاست؟ سادسا! سازمان سنجش می خواست محل آزمون شهرستانی ها را تغییر و به نزدیکترین محل، به محل زندگی شان منتقل کند در حالی که پس از توزیع کارت مشخص شد محل ها همان محل های قبلی است! علاوه بر این ها بیشتر داوطلبین آزمون تخصص پزشکی که خود پزشک هستند از جهات مختلف برگزاری آزمونشان را های ریسک اعلام کرده و خواستار تعویق آن شده اند همچنین همه اپیدمیولوژیست های برتر دانشگاه های کشور و خود وزارت بهداشت برگزاری هر آزمون و تجمع در شرایط فعلی را کاملا به ضرر کشور اعلام کرده اند و .... همه این ها نمی فهمند و فقط دولت آن هم غیرمتخصصان مربوطه اش درست تشخیص می دهند؟ با همه این اوصاف سازمان سنجش و وزارت علوم بر طبل برگزاری آزمون ها به هر قیمتی می کوبند و نظرات خود را در برگزاری آزمون دکتری علیرغم مخالفت وزارت بهداشت با برگزاری آزمون ها و تجمعات از طریق ریاست محترم جمهور به ستاد کرونا هم تحمیل کرده اند! فرصت ها چون ابر بهاری می گذرد و مسئولین ما همچنان در آزمون و خطا و تجربه ی تجربه شده ها هستند! نه در آزمون ها در اکثر امور! من جرب المجرب حلت به الندامه!
مشاهده کامنت های بیشتر
امیرارسلان مطهری,امیرارسلان مطهری بازیکن استقلال,بیوگرافی امیرارسلان مطهری بیوگرافی امیرارسلان مطهری و عکسهای او

زادروز: ۱۹ اسفند ماه ۱۳۷۱

زادگاه: گرمسار، ایران

قد: ۱٫۸۰ متر

پست: مهاجم

ملیت: ایرانی

بیوگرافی امیرارسلان مطهری

امیرارسلان مطهری در روز ۱۹ اسفند ماه سال ۱۳۷۱ در گرمسار سمنان به دنیا آمد. او با توجه به علاقه شدید به فوتبال توانست در این رشته ورزشی بدرخشد و فوتبال را مانند بقیه ی فوتبالیست ها از کوچه و خیابان شروع کرد تا این که در سال ۱۳۸۷ زمانی که ۱۶ ساله بود در تیم استیل آذین تست داد. او ۱٫۸۰ متر قد دارد و در پست مهاجم بازی می کند. امیرارسلان مطهری یک بازیکن حرفه ای فوتبال است و بعنوان مهاجم برای تیم فوتبال استقلال تهران بازی می کند.

ادامه
مهدی عبدی,زندگینامه مهدی عبدی,بیوگرافی مهدی عبدی بیوگرافی مهدی عبدی فوتبالیست ایرانی (+ تصاویر)

زادگاه: ۹ آذر ماه ۱۳۷۷

زادروز: قائم شهر، ایران

پست: مهاجم

قد: ۱۸۱ سانتیمتر 

ملیت: ایرانی

ادامه
رهی معیری,زندگی نامه رهی معیری,زندگینامه کامل رهی معیری زندگی نامه رهی معیری یکی از شاعران غزلسرا

متولد: ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۲۸۸

مرگ: ۲۴ آبان ۱۳۴۷ تهران

تخلص: رهی

سبک: غزل

پیشه: شاعر

مذهب: اسلام

ادامه
مهدی قائدی,مهدی قائدی بازیکن استقلال,عکس از مهدی قائدی بیوگرافی مهدی قائدی و حواشی او در تیم استقلال

تاریخ تولد: ۱۴ ماه آذر ۱۳۷۷

محل تولد: بوشهر

قد: ۱۶۶ متر

پست: وینگر

ملیت: ایرانی

ادامه
سنایی,زندگینامه سنایی غزنوی,سنایی غزنوی زندگینامه زندگینامه سنایی غزنوی و آثار او

زاده: ۴۷۳ هـ.ق

زادگاه: غزنی (افغانستان امروزی)

ملیت: ایرانی

پیشه: شاعر

درگذشت: ۵۴۵ هـ.ق

ادامه
اخوان ثالث,مهدی اخوان ثالث,زمستان اخوان ثالث زندگینامه اخوان ثالث شاعر پرآوازه و موسیقی‌ پژوه ایرانی (+ تصاویر)

زاده:۱۰ اسفند ۱۳۰۷

زادگاه: مشهد

ملیت: ایرانی

پیشه: شاعر، نوازنده تار

بیوگرافی اخوان ثالث

مهدی اخوان ثالث (م- امید) در سال ۱۳۰۷ هجری شمسی در مشهد قدم به عرصه ی هستی نهاد. پدر وی که علی نام داشت، یکی از سه برادری بود که از استان یزد به مشهد نقل مکان کرد و از این جهت آنان نام خانوادگیشان را اخوان ثالث به معنی برادران سه گانه گذاشتند و نام مادرش مریم بود.

ادامه
صمد نیکخواه بهرامی,عکسهای صمد نیکخواه بهرامی,زندگینامه صمد نیکخواه بهرامی بیوگرافی صمد نیکخواه بهرامی بازیکن بسکتبال ایران + تصاویر

تولد: ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۳۶۲

زادگاه: تهران

قد: ۱۹۸ متر

پُست: مهاجم ریزتک

ملیت: ایرانی

ادامه
آریانا هافینگتون,زندگینامه آریانا هافینگتون,بیوگرافی آریانا هافینگتون زندگینامه آریانا هافینگتون نویسنده و روزنامه نگار آمریکایی - یونانی (+ تصاویر)

زاده: ۱۵ ژوئیهٔ ۱۹۵۰ ‏

زادگاه: آتن، یونان

ملیت: آمریکایی- یونانی تبار

حرفه: نویسنده، روزنامه نگار و تحلیلگر سیاسی

تحصیلات: کارشناسی ارشد اقتصاد

ادامه
اسحاق جهانگیری,عکس از اسحاق جهانگیری,اصالت اسحاق جهانگیری بیوگرافی اسحاق جهانگیری (+ تصاویر)

زاده: ۱۳۳۶ 

زادگاه: جیرفت، استان کرمان

دین: اسلام

ملیت: ایرانی

محل تحصیل: دانشگاه کرمان (کارشناسی فیزیک)، دانشگاه صنعتی شریف (کارشناسی ارشد مهندسی صنایع)، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران (دکترای مدیریت صنعتی)

ادامه
ویژه سرپوش