یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
۲۰:۴۴ - ۰۶ مرداد ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۵۰۰۳۶۴
اخبار کنکور و آزمون ها

مخالفت وزارت بهداشت با برگزاری کنکور کارشناسی/ عضو کمیسیون آموزش مجلس: برگزاری کنکور دکتری منوط به رعایت پروتکل است

برگزاری کنکور در شرایط کرونا,نهاد های آموزشی,اخبار آزمون ها و کنکور,خبرهای آزمون ها و کنکور
نادری عنوان کرد: اگر پنج بند این پروتکل اجرا نشود آقای نمکی وزیر بهداشت با برگزاری کنکور ارشد مخالفت جدّي خواهد کرد و ما هم در مجلس مخالفت جدی خواهیم داشت.

عضو کمیسیون آموزش مجلس از مخالفت وزارت بهداشت با کنکور کارشناسی خبر داد.

احمد نادری عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با فارس در تشریح نشست مشترک با وزیر بهداشت با محوریت زمان برگزاری کنکور گفت: جلسه ما با آقای نمکی وزیر بهداشت جلسه بسیار خوبی بود.

او در مورد جزئیات این جلسه گفت: آقای نمکی یک نامه پنج بندی در این جلسه تقدیم کرد که یک پروتکل نامه بود و به آقای رئیسی معاون وزارت بهداشت ابلاغ شده بود؛ همچنین رونوشت آن به مسوولان ذی ربط از جمله آقای غلامی وزیر علوم بود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار کرد: طی این پروتکل نامه، در پنج مورد پروتکل ها بطور شفاف ابلاغ شده است که پروتکل های کنکور دکتری است که باید همه مو به مو اجرا شوند.

نادری عنوان کرد: اگر پنج بند این پروتکل اجرا نشود آقای نمکی وزیر بهداشت با برگزاری کنکور ارشد مخالفت جدّي خواهد کرد و ما هم در مجلس مخالفت جدی خواهیم داشت.

او در ادامه با تشریح جزئیات پروتکل پنج محوری که از سوی وزارت بهداشت به معاونت وزارت بهداشت و همچنین وزارت علوم ابلاغ شده است، گفت: این پروتکل ها شامل نحوه چینش و جانمایی داوطلبان، چیدمان، تهویه، شرایط محیطی و همچنین ماسک گذاری و گشتن و احراز هویت و نحوه بازرسی ها و گردهمایی ها است که پروتکل کامل و جامع پنج بندی است که چندین باید و الزام را برای مسوولان مربوطه به برگزاری کنکور به دنبال دارد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع این پروتکل ها یک پایلوتی است برای این که ببینیم سازمان سنجش چگونه این آزمون را برگزار می کند.

برگزاری کنکور در شرایط کرونا,نهاد های آموزشی,اخبار آزمون ها و کنکور,خبرهای آزمون ها و کنکور

نادری ادامه داد: اگر کنکور دکتری را برگزار کردند و این پروتکل ها به خوبی اجرا نشد قاعدتاً برای کنکور ارشد، جدّي خواهیم گرفت و با هماهنگی وزیر بهداشت جلوی برگزاری آنرا خواهیم گرفت و قطعاً برگزار نخواهد شد. پس اگر پروتکل های مشخص شده در کنکور دکتری رعایت نشود قطعاً و حتماً کنکور ارشد برگزار نخواهد شد.

او همچنین در مورد جزئیات و زمان برگزاری کنکور کارشناسی گفت: وزیر بهداشت برای برگزاری کنکور کارشناسی بطور کلی مخالف برگزاری است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار کرد: وزیر بهداشت بطور کلی مخالف برگزاری کنکور کارشناسی در این شرایط است و البته در این موضوع این یک اتفاق نظر بین وزارت بهداشت و ما وجود داشت که نهایتاً ما به این نتیجه رسیدیم که کنکور سراسری در حال حاضر و در شرایط فعلی نباید برگزار شود و برگزاری آن در چنین وضعیتی به صلاح نیست ولی هنوز تصمیم نهایی را نگرفته ایم.

نادری گفت: باید در خصوص کنکور کارشناسی بررسی های بیشتری شود تا براساس آن تصمیمات نهایی اخذ شود ولی در حال حاضر قطعاً برگزاری کنکور سراسری به صلاح نیست.

  • 16
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱۰
غیر قابل انتشار: ۸
جدیدترین
قدیمی ترین
رعایت پروتکل یعنی رعایت همه آن چیزی که باید صورت گیرد در حوزه های امتحانی! اما عزیزان تصمیم گیرنده توجه ندارند که اولا: کسانی که از شهرستان ها به این منظور به مراکز استان ها می آیند نه با پروتوکل می آیند و نه با پروتوکل برمی گردند! ثانیا خود مسئولین اعلام می کنند که تهران مرکز توزیع شیوع ویروس است در این صورت همه کسانی که از شهرستان ها می آیند بدون پروتوکل با خود به شهرهای خود ویروس به سوغات می برند! ثالثا ریسک ویروس در برخی شهرها از جمله مشهد بر اساس اعلام خود مسئولین ۳۰۰ درصد شده!، و همه مسئولین می خواهند کسی از خانه جز به ضرورت بیرون نیایند و به مشهد سفر نکنند! با این وصف برای آزمون بیرون بیایند؟ رابعا مگر در تاریخ های قبلی وضعیت از جهات مختلف بهتر نبود چرا آزمون ها برگزار نشد؟ رابعا شهرهای مختلف پروتوکل های مختلف را می پذیرد در حالی که سازمان سنجش با یک پروتوکل اعلامی خود در اهواز و مشهد و ... به طور یکسان می خواهد آزمون برگزار کند! خامسا! اعلام شده دکتری را برگزار می کنیم اگر پروتوکل اجرا شدنی نبود در مورد برگزاری ارشد و سراسری تصمیم می گیریم! یعنی جان هزاران نخبه کشور در مقطع دکتری محل آزمون و خطاست؟ سادسا! سازمان سنجش می خواست محل آزمون شهرستانی ها را تغییر و به نزدیکترین محل، به محل زندگی شان منتقل کند در حالی که پس از توزیع کارت مشخص شد محل ها همان محل های قبلی است! علاوه بر این ها بیشتر داوطلبین آزمون تخصص پزشکی که خود پزشک هستند از جهات مختلف برگزاری آزمونشان را های ریسک اعلام کرده و خواستار تعویق آن شده اند همچنین همه اپیدمیولوژیست های برتر دانشگاه های کشور و خود وزارت بهداشت برگزاری هر آزمون و تجمع در شرایط فعلی را کاملا به ضرر کشور اعلام کرده اند و .... همه این ها نمی فهمند و فقط دولت آن هم غیرمتخصصان مربوطه اش درست تشخیص می دهند؟ با همه این اوصاف سازمان سنجش و وزارت علوم بر طبل برگزاری آزمون ها به هر قیمتی می کوبند و نظرات خود را در برگزاری آزمون دکتری علیرغم مخالفت وزارت بهداشت با برگزاری آزمون ها و تجمعات از طریق ریاست محترم جمهور به ستاد کرونا هم تحمیل کرده اند! فرصت ها چون ابر بهاری می گذرد و مسئولین ما همچنان در آزمون و خطا و تجربه ی تجربه شده ها هستند! نه در آزمون ها در اکثر امور! من جرب المجرب حلت به الندامه!
مشاهده کامنت های بیشتر
پیر امیدیار,بیوگرافی پیر امیدیار,پیرامیدیار بیوگرافی پیر امیدیار، بنیان گذار و رئیس سایت Ebay (+ تصاویر)

زاده:۲۱ ژوئن ۱۹۶۷ 

محل تولد: پاریس، فرانسه

شغل: بنیانگذار شرکت eBay

مادر: الهه میر جلالی امیدیار

پدر: کوروش امیدیار

همسر: پاملا کر امیدیار

ادامه
برادران رایت,برادران رایت اختراع هواپیما,زندگی نامه ی برادران رایت زندگینامه ی برادران رایت و اختراعات آنها

ویلبر رایت

ارویل رایت

- تاریخ تولد برادران رایت

ویلبر رایت: ۱۶ آوریل ۱۸۶۷

ارویل رایت: ۱۹ آگوست ۱۸۷۱

ادامه
حضرت محمد (ص),تولد حضرت محمد (ص),میلاد حضرت محمد (ص) زندگی نامه حضرت محمد (ص) از ولادت تا رحلتش

نام پدر: عبدالله

نام مادر: آمنه

شهرت: خاتم پیامبران، رسول خدا، امین

كنیه: ابوالقاسم و ابوابراهیم.

القاب حضرت محمد (ص): رسول اللّه، نبى اللّه، مصطفى، محمود، امین، امّى، خاتم، مزّمل، مدّثر، نذیر، بشیر، مبین، كریم، نور، رحمت، نعمت، شاهد، مبشّر، منذر، مذكّر، یس، طه‏ و... 

زمان تولد: ۱۷ ربیع الاول ۵۷۱ میـلادی

ادامه
علی صادقی,فیلم های علی صادقی,علی صادقی و ملیکا زارعی بیوگرافی علی صادقی بازیگر معروف طنز ایرانی (+ مصاحبه)

تولد: ۱۰ آذر ماه ۱۳۵۹ 

محل زندگی: تهران

ملیت: ایرانی

پیشه: بازیگر

مدرک تحصیلی: فوق دیپلم کامپیوتر

ادامه
سهراب سپهری,دبستان سهراب سپهری,زندگینامه سهراب سپهری زندگینامه سهراب سپهری (+ عکس)

زادروز: ۱۵ مهر ۱۳۰۷

محل تولد: کاشان

پیشه: شاعر، نقاش و مدرّس هنرستان هنرهای زیبا

مرگ: ۲۱ ماه آوریل ۱۹۸۰

علت مرگ: سرطان خون 

ادامه
محسن تنابنده,همسر محسن تنابنده,محسن تنابنده عکس بیوگرافی محسن تنابنده، فیلمنامه نویس و بازیگر مطرح ایرانی(+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۶ فروردین ماه ۱۳۵۴

محل تولد: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته بازیگری

همسر: روشنک گلپا

فرزند: یک پسر به نام نامی

ادامه
برد پیت,فیلم های برد پیت,برد پیت و ورزش مورد علاقه اش بیوگرافی برد پیت مشهورترین بازیگر آمریکایی (+ تصاویر همسران برد پیت)

ملیت: آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۸ دسامبر ۱۹۶۳

محل تولد: شانی، اکلاهما، آمریکا

محل زندگی: اسپرینگفیلد، میزوری

زمینه فعالیت: بازیگر سینما و تلویزیون

همسران: جنیفر آنیستون (۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵)، آنجلینا جولی (۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶)

ادامه
پوریا فیاضی,پوریا فیاضی بازیکن والیبال,تصاویر اینستاگرامی پوریا فیاضی بیوگرافی پوریا فیاضی و سوابق ورزشی اش (+ مصاحبه)

تاریخ تولد:۲۲ دی ۱۳۷۱

زادگاه: ارومیه، ایران

قد: ۱۹۵ سانتیمتر

رشته ورزشی: والیبال

پُست: دریافت کننده قدرتی

ادامه
استیو هانکه,زندگینامه استیو هانکه,زندگی نامه استیو هانکه بیوگرافی استیو هانکه، اقتصاددان مشهور آمریکا (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۹ دسامبر ۱۹۴۲

محل تولد: ماکن، جورجیا

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

فارغ التحصیل: دانشگاه کلرادو بولدر

مؤسسه: مدرسه معادن کلرادو، دانشگاه برکلی، دانشگاه جانز هاپکینز

ادامه
ویژه سرپوش