چهارشنبه ۰۲ فروردین ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۵۰۱۲۳

معرفی دانشگاه دماوند و امکانات آموزشی آن

دانشگاه دماوند,دانشگاه دماوند آزاد,دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماونددانشگاه دماوند در سال ۱۳۸۱ تاسیس شده است
یکی از  دانشگاه های ازاد در شهر دماوند، استان تهران  به نام دانشگاه دماوند می باشد. که در این مقاله از سرپوش با این دانشگاه بیشتر آشنا می شوید.

دانشگاه دماوند

در سال ۱۳۸۱ هجری شمسی، فعالیت دانشگاه ازاد اسلامی واحد دماوند با ۲۹۲ دانشجو بطور رسمی در شهر دماوند  شروع شد و اکنون در ۴۶ رشته تحصیلی شامل ۱۰ رشته کاردانی و ۲۷ رشته کارشناسی و ۹ رشته کارشناسی ارشد دارای بیش از ۱۲۰۰۰ نفر دانشجو می باشد.

محوطه دانشگاه و امکانات آموزشی و رفاهی

 مساحت دانشگاه دماوند، ۴۰ هکتار میباشد که مجتمع های اموزشی و اداری و کارگاه های فنی و آزمایشگاهی با زیربنای ۲۱۰۰ متر مربع و یک سالن سلف سرویس به زیربنای ۴۰۰۰ متر مربع در این محوطه ساخته شده است و اماکنی همچون سالن ورزشی، مسجد و ساختمان جدید اداری در حال احداث می باشد.

دانشکده های دانشگاه دماوند

دانشکده های دانشگاه دماوند عبارتند از:

​​​​- گروه مدیریت

- ​​​​گروه حسابداری

​​​​- گروه مهندسی صنایع و مهندسی انرژی

​​​​- گروه علوم و مهندسی کامپیوتر

​​​​- گروه حقوق

​​​​- گروه زبان انگلیسی

​​​​- گروه معماری

- گروه معارف

- گروه تربیت بدنی و علوم ورزشی

امکانات آموزشی و رفاهی دانشگاه دماوند,دانشگاه دماوند آزاد,دانشکده های دانشگاه دماونددانشگاه دماوند از مجتمعی آموزشی به مساحت ۴۰ هکتار تشکیل شده‌است

​​​​- گروه مدیریت:

دانشکده مدیریت به عنوان قدیمی ترین گروه اموزشی دانشگاه شناخته میشود که در سال ۱۳۷۵ مشغول به فعالیت در دوره های کارشناسی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد شد.

در حال حاضر، رشته های دانشکده مدیریت در سطح کارشناسی شامل مدیریت بازرگانی، مدیریت صنعتی و مدیریت کسب و کار می باشد. رشته های این دانشکده در سطح کارشناسی ناپیوسته نظیر مدیریت بازرگانی و مدیریت صنعتی است. از رشته های  کارشناسی ارشد دانشکده مدیریت می توان به مدیریت بازرگانی سه گرایش ( استراتژیک- بازرگانی بین الملل- بازاریابی)  و مدیریت صنعتی سه گرایش( تولید- تحقیق در عملیات و مدیریت پروژه)   اشاره کرد.

- ​​​​گروه حسابداری:

​​​ قدیمی ترین گروه‌های اموزشی در دانشگاه دماوند، گروه حسابداری میباشد که فعالیتش را در دوره های کارشناسی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد در سال ۱۳۷۵ شروع کرد.

در حال حاضر، رشته های کارشناسی گروه حسابداری و مالی شامل رشته های حسابداری و مدیریت مالی، همچنین رشته های کارشناسی ناپیوسته گروه حسابداری و مالی نطیر حسابداری و مدیریت بیمه و رشته های کارشناسی ارشد این دانشکده همچون حسابداری، مدیریت مالی و مهندسی مالی ومدیریت ریسک  می باشد.

- گروه مهندسی صنایع و مهندسی انرژی:

​​​​ از سال ۱۳۸۸  رشته مهندسی صنایع و از سال ۱۳۹۷ رشته مهندسی انرژی به رشته های دانشگاهی مؤسسه اموزش عالی ارشاد اضافه شد. افراد علاقه مند به رشته مباحثی ازجمله مدیریت، مالی و اقتصادی، کنترل پروژه های بزرگ، کنترل تولید و موجودی ها،   برنامه ریزی و مدیریت واحدهای بزرگ و کوچک صنعتی می توانند این رشته را انتخاب کنند و به شرکت در طراحی و بهینه سازی های ممکن در صنایع مختلف بپردازند.

- گروه علوم و مهندسی کامپیوتر:

​​​​در سال ۱۳۹۲ دانشکده علوم و مهندسی کامپیوتر با هدف توسعه در رشته های مختلف علوم و بسط دانش، تأسیس شد. از مهمترین شاخه های مهندسی کامپیوتر می توان به مهندسی نرم افزار اشاره کرد که دانشجویان در این رشته به طراحی، پیاده سازی و نگهداری سیستماتیک سامانه­ های پیچیده و بزرگ نرم‌افزاری میپردازند.

فعالیت های پژوهشی دانشگاه آزاد دماوند,دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماونددانشگاه دماوند یک دانشگاه آزاد در شهر دماوند میباشد

- گروه حقوق:

​​​د​انشکده حقوق در سال ۱۳۹۰ در دانشگاه دماوند با هدف توسعه در رشته های مختلف علوم و بسط دانش راه اندازی گردید. افرادعلاقه مند به یادگیری موضوعات حقوقی، مجوز شرکت در این رشته را دارند. لازمه ی موفقیت افراد علاقه مند به رشته حقوق این است که از خصوصیاتس همچون قدرت استدلال، خلاقیت ذهنی و فن بیان خوب برخوردار باشند. از رشته های گروه حقوق می توان به گرایش حقوق جزا و جرم شناسی، گرایش حقوق بین الملل، گرایش حقوق خصوصی اشاره کرد.

- گروه زبان انگلیسی:

​​گروه زبان انگلیسی بعنوان قدیمی ترین گروه اموزشی دانشگاه دماوند، فعالیت خود را در سال ۱۳۷۵ شروع کرد. این گروه به تدریس در دوره های کارشناسی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد می پردازد  از گرایشهای این گروه می توان به سه گرایش« زبان و ادبیات انگلیسی»،« اموزش زبان انگلیسی»،« مترجمی زبان انگلیسی»  اشاره کرد.

- گروه معماری:

گروه معماری دانشگاه دماوند  در سال ۱۳۹۴ باتوجه به نیازهای جامعه به تخصص های روز، برای نخستین بار راه اندازی شد.افراد مناسب برای این رشته باید از خصوصیاتی همچون قدرت خلاقیت بالا، ذوق هنری و تخیل قوی برای ایده پردازی، علاقمندی به مباحث مربوط به ساخت و ساز و جنبه های فنی ساختمان برخوردار باشند؛ بدین دلیل که جنبه هنری و فنی در کنار هم معنا پیدا می کنند و افراد با در نظر گرفتن این دو جنبه بطور هم زمان به نتایج بهتری دست خواهند یافت.

- گروه معارف:

 حدود ۲۲ واحد به نام واحد های معارف اسلامی توسط ستاد انقلاب فرهنگی تجویز و برنامه ریزی شده است و فعالیت آموزشی خود را از سال ۱۳۷۵ در دانشگاه غیرانتغاعی ارشاد دماوند شروع کرد. از دروس دو واحدی معارف می توان به اخلاق و فلسفه اسلامی-  تفسیر موضوعی قرآن-  اندیشه اسلامی۱ -  اندیشه اسلامی۲-   تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی- آئین زندگی- آشنایی با قانون اساسی- فارسی عمومی- دانش خانواده و جمعیت- تاریخ امامت اشاره کرد.

- گروه تربیت بدنی و علوم ورزشی:

گروه تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه غیرانتفاعی دماوند، فعالیت خود را  در مقطع کارشناسی( فقط واحد پسران) در سال ۱۳۹۴ با هدف تربیت مدیران متخصص و کارامد برای حوزه های مختلف صنعت ورزش شروع کرد.

موفقیت ها و فعالیت های پژوهشی

دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند توانسته موفقیت هایی در رمینه های گوناگون علمی، پژوهشی و ورزشی از آن خود کند.روبات مین یاب تیم روباتیک این واحد در سال های گذشته موفق به کسب شش مقام کشوری و بین المللی نظیر مقام اول مسابقات ایران اپن ۲۰۱۱و همچنین ربات DML دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند در مسابقات بین المللی روبوکاپ ایران اپن ۲۰۱۲ شد. این تیم توانست مقام قهرمانی لیگ ربات امدادگر واقعی در کلاس جابجایی اجسام را در مسابقات جهانی روبوکاپ سال ۲۰۱۲ مکزیک کسب کند.

 در سال ۱۳۹۱ این واحد دانشگاهی توانست مدال طلای مسابقات بین المللی اختراعات چین و کرواسی را از ان خود کند. مسابقات و نمایشگاه های بین المللی اختراعات چین و کرواسی در زمینه اختراعات دنیا، بالاترین جایگاه علمی و پژوهشی را دارد و تاکنون بیش از ۲۵ کشور در آن شرکت داشتند و صرفا طرح های واحد دماوند از میان ۲۱۱ طرح ارائه شده توانست مدال طلا  بدست اورد. در سال ۱۳۹۲ نخستین دانش آموخته رشته مهندسی مکانیک( جدید) به نام محمدرضا تاجیک توانست از این دانشگاه، فارغ التحصیل شود که از دیگر موفقیت های علمی این دانشگاه محسوب میشود. این واحد، حدود ۷۲ مقاله ISI را در طی سال های گذشته انجام داده است و همچنین در ژورنال های داخلی و خارجی، حدود ۱۰۰ مقاله پژوهشی دیگر را به چاپ رسانده است و موفقیت های زیادی در زمینه مسابقات ورزشی، از ان خود کرده که یکی از انها قهرمانی در مسابقات بین المللی جودو دانشجویی در سال ۱۳۹۰ می باشد.

دانشگاه دماوند آزاد,دانشکده های دانشگاه دماوند,دانشگاه دماوندقدیمی ترین گروه آموزشی دانشگاه دماوند، گروه مدیریت میباشد

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 16
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۷
غیر قابل انتشار: ۱۴
جدیدترین
قدیمی ترین
مصخرفه حیف پول که بدی واون همه راه روبری اونجاوقتی توخودتهران دانشگاههای بهترومعتبرترهست
مشاهده کامنت های بیشتر
سارا خادم الشریعه,بیوگرافی سارا خادم الشریعه بیوگرافی سارا سادات خادم الشریعه استاد بزرگ شطرنج

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۷۵

محل تولد: تهران

حرفه: شطرنج باز

عناوین: استاد بین‌المللی (۲۰۱۵)، استادبزرگ زنان (۲۰۱۳)، استاد بین‌المللی زنان (۲۰۱۱)، استاد فیده زنان

(۲۰۰۸)

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
رسول خادم,بیوگرافی رسول خادم,تصاویر رسول خادم رسول خادم ورزشکار و سیاستمدار مردمی

تاریخ تولد: ۲۷ اسفند ۱۳۵۰

محل تولد: مشهد، ایران

حرفه: کشتی گیر، مدیر ورزشی و سیاستمدار

سبک ورزشی: کشتی آزاد

تحصیلات: دکتری جامعه شناسی

ادامه
ژیلا شاهی,بیوگرافی ژیلا شاهی,عکس های ژیلا شاهی بیوگرافی ژیلا شاهی، بازیگر توانمند سینمای ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۲ اسفند ۱۳۶۴

محل تولد: اردبیل، ایران

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۹ تا کنون

آثار برنده جایزه: قصر شیرین، موقعیت مهدی

ادامه
هجویری,زندگینامه هجویری,بیوگرافی هجویری درباره زندگی هجویری دانشمند بزرگ سده پنجم

لقب: داتا گنج بخش

دوره زندگی: سده پنجم هجری

محل تولد: غزنین

نام اثر: کشف المحجوب

درگذشت: ۴۸۱ و ۵۰۰ هجری قمری

محل دفن: میان دروازه بهاتی لاهور

ادامه
گری وینر,بیوگرافی گری وینر,عکس های گری وینر گری وینرچاک کارآفرین و نویسنده موفق آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۴ نوامبر ۱۹۷۵

محل تولد: اتحاد جماهیر شوروی

ملیت: آمریکایی- بلاروسی

حرفه: کارآفرینی، رسانه‌های دیجیتال و بازاریابی

شناخته شده برای: کارآفرینی و نویسندگی

دارایی: ۱۶۰ میلیون دلار

ادامه
میترا رفیع,بیوگرافی میترا رفیع,زندگینامه میترا رفیع بیوگرافی میترا رفیع، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایران (+ تصاویر)

تولد:۱۲ آذر ۱۳۷۳

زادگاه:تهران

پیشه:بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون

تحصیلات:فوق لیسانس بازیگری

ملیت:ایرانی

ادامه
محمود صادقی,بیوگرافی محمود صادقی,عکس های محمود صادقی بیوگرافی محمود صادقی نماینده مجلس شورای اسلامی

تاریخ تولد: ۲ فروردین ۱۳۴۱

محل تولد: الیگودرز، ایران

حرفه: سیاستمدار ایرانی

تحصیلات: دکترای حقوق خصوصی

حزب سیاسی: روحانیون مبارز

ادامه
زانکو,بیوگرافی زانکو,عکس های زانکو زانکو خواننده محبوب و جوان ایرانی

حرفه: خواننده

سبک فعالیت: پاپ

سال شروع: ۱۳۹۸

ساز تخصصی: گیتار

زانکو,بیوگرافی زانکو,تصاویر زانکوبیوگرافی زانکو

ادامه
میرفندرسکی,ابوالقاسم میرحسینی فندرسکی,زندگینامه میرفندرسکی ابوالقاسم میرحسینی فندرسکی عارف و دانشمند دوران صفوی

تاریخ تولد: ۹۴۲ خورشیدی

محل تولد: فندرسک، گرگان، ایران

دلیل شهرت: دانشمند و حکیم

دوران زندگی: صفویه

وفات: ۱۰۱۹

محل دفن: تخت فولاد اصفهان

ادامه
ویژه سرپوش