شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۰۱۰۰۰۸۰

آشنایی با تاریخچه و دانشکده های دانشگاه تنکابن

دانشگاه تنکابن,معرفی دانشگاه تنکابن,آشنایی با دانشگاه تنکابندانشگاه تنکابن در سال ۱۳۶۵ فعالیت خود را آغاز کرد
در استان مازندران و شهر تنکابن، دانشگاه ازادی به نام دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن واقع شده است. رشته های پزشکی، پرستاری و مامایی در آغاز فعالیت دانشگاه تنکابن دایر شد و سپس در حوزه های علوم پایه، علوم انسانی، کشاورزی، هنر و فنی مهندسی با سایر رشته ها گسترش پیدا کرد.

دانشگاه تنکابن

در سال ۱۳۶۵ دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن، فعالیت خود را در رشته های پزشکی، پرستاری و مامایی شروع کرد. پس از این که دانشگاه تنکابن توسعه و گسترش پیدا کرد؛ دانشکده های علوم زیستی، علوم پزشکی و پزشکی به این دانشگاه افزوده شد.

تاریخچه دانشگاه تنکابن

دکتر محمد حسین مفتاح در سال ۱۳۶۵ با همت و تلاش عموم شهروندان، دستور تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی تنکابن را داد.

رشته ها ی دانشگاه تنکابن

رشته های پزشکی، پرستاری و مامایی در آغاز فعالیت دانشگاه تنکابن دایر شد و سپس در حوزه های علوم پایه، علوم انسانی، کشاورزی، هنر و فنی مهندسی با سایر رشته ها گسترش پیدا کرد. بطوریکه در دانشکده پزشکی و۲۴ دپارتمان آموزشی با مدیریت مستقل( شامل شیمی- زیست میکروبیولوژی- زیست سلولی- مدیریت بازرگانی- حسابداری- زبان انگلیسی- روانشناسی- علوم تربیتی- کتابداری- منابع طبیعی و محیطزیست - گیاهان داروئی- هنر- معارف اسلامی- دروس عمومی- تحصیلات تکمیلی- پرستاری و مامایی) با بیش از ۱۰۰ رشته در مقاطع دکتری تخصصی، کارشناسی ارشد، کارشناسی و کاردانی، فعالیت خود را شروع کرد.

معرفی دانشگاه تنکابن,دانشگاه تنکابن,آشنایی با دانشگاه تنکابندانشگاه تنکابن در آغاز با رشته های پزشکی،پرستاری و مامایی دائر گردید

دانشجویان و هیئت علمی دانشگاه تنکابن

معاونت سما از سال ۱۳۷۴ نیز فعالیت خود را در مدرسه راهنمایی و دبیرستان و یک آموزشکده عالی شامل ۸۰۰ دانشجو شروع نمود. علت معتبر بودن دانشگاه تنکابن در بین واحدهای دانشگاهی ایران بخاطر ۲۸ سال تجربه اموزشی – پژوهشی و حدود ۵۰۰۰ دانشجو در مقاطع مختلف نزدیک به ۲۰۰ عضو هیئت علمی تمام وقت و نیمه وقت میباشد و در شمال کشور به عنوان قطب عظیم علمی و فرهنگی و شاخص اموزش عالی باتوجه به تلاش همه استادان و مسؤولان اجرایی آن محسوب میشود. دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن برای ادامه تحصیل در سطح منطقه، گزینه ی مناسبیست و از امکانات آن می توان به ۴ مجله ISI، چندین انجمن علمی معتبر و مرکز رشد واحد های فن آور اشاره کرد .

دانشکده های دانشگاه تنکابن

دانشکده های دانشگاه تنکابن به شرح زیر می باشند:

> دانشکده پزشکی

> دانشکده علوم پزشکی

> دانشکده علوم زیستی

> دانشکده هنر و معماری

> دانشکده شیمی

> دانشکده صنایع/ نرم افزار / تربیت بدنی

> دانشکده پزشکی:

در سال ۱۳۶۵ واحد پزشکی تنکابن در یک فضای ۴۰۰ متری در مقطع کارشناسی بهمراه دو رشته پرستاری و مامایی فعالیت کرد. وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی، مقطع علوم پایه را در سال ۷۰ و مقطع بالینی رشته پزشکی را در سال ۷۷ تائید نهایی کرد. در حال حاضر دانشکده پزشکی با اساتید مجرب و امکانات اموزشی مناسب در زمینی به مساحت یک هکتار و ساختمانی به زیر بنای ۱۲۰۰متر مربع، مشغول به فعالیت است. ۲۳ گروه اموزشی این دانشکده متشکل از ۱۳ گروه علوم پایه و ۱۴ گروه بالینی می باشد.

۱. گروه های علوم پایه دانشگاه تنکابن:

از گروه‌های علوم پایه ی دانشگاه تنکابن می توان به جنین شناسی، آناتومی، آسیب شناسی، بافت شناسی، انگل شناسی، قارچ شناسی، بهداشت و پزشکی اجتماعی، ایمنی شناسی، بیو شیمی پزشکی، روانشناسی، فیزیولوژی، فیزیک پزشکی، ژنتیک، زبان تخصصی، میکروب شناسی، ویروس شناسی، تغذیه اشاره کرد.

سال تاسیس دانشگاه تنکابن,رشته ها ی دانشگاه تنکابنواحد پزشکی دانشگاه تنکابن در سال ۱۳۶۵ همراه با دو رشته پرستاری و مامایی دائر شد

۲. گروه های بالینی دانشگاه تنکابن:

دانشگاه تنکابن دارای گروه‌های بالینی به شرح اطفال، داخلی، زنان و زایمان، جراحی عمومی، ارولوژی، ارتوپدی، پوست، گوش، حلق و بینی، چشم، رادیولوژی، مغز و اعصاب، عفونی، روان پزشکی، قلب و عروق، ارتوپدی، ارولوژی می باشد.

> دانشکده علوم پزشکی:

رشته علوم آزمایشگاهی در سال ۱۳۹۴ در دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تنکابن تأسیس شد و در سه ورودی مختلف، فعالیت خود را شروع کرد. رشته علوم آزمایشگاهی، آزمایشات بالینی تحقیقاتی و خدمات وابسته را علاوه بر رشد شخصیتی و تفکر علمی کسب شده ، به عنوان کارشناس در مراکزی نظیر آزمایشگاهای بالینی بیمارستانهای دولتی و خصوصی، آزمایشگاههای مراکز بهداشتی، آزمایشگاههای تشخیص طبی خصوص، انستیتوها و مراکز تحقیقاتی و اموزشی، کارخانجات تولید وسایل و مواد آزمایشگاهی، شرکتهای پخش فرآورده های بیولوژیک و آزمایشگاهی، آزمایشگاههای پزشکی قانونی، آزمایشگاههای سازمان انتقال خون انجام می دهد.

> دانشکده علوم زیستی:

دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن در سال ۱۳۷۰با راه اندازی رشته زیست شناسی گرایش میکروبیولوژی توانست دانشکده علوم زیستی را در سال ۱۳۹۰ تأسیس کند. ۷ گروه اموزشی در این دانشکده در تمامی مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری فعالیت دارند که از این گروه‌های اموزشی می توان به جانور شناسی، علوم گیاهی، زیست شناسی_ ژنتیک، میکروبیولوژی، زیست فناوری و علوم سلولی و مولکولی اشاره کرد.

دانشکده های دانشگاه تنکابن,تاریخچه دانشگاه تنکابن,دانشگاه آزاد تنکابندانشگاه تنکابن در استان مازندران واقع شده است

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 12
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سمیرا سیاح,بیوگرافی سمیرا سیاح,زندگینامه سمیرا سیاح بیوگرافی سمیرا سیاح بازیگر سینما و تلویزیون ایران (+ تصاویر)

متولد : ۲۴ آذر ۱۳۵۲

زادگاه: تهران

زمینه فعالیت : سینما ، تئاتر و تلویزیون

پیشه : بازیگر

مدرک تحصیلی : کارشناسی بازیگری سینما

قد : ۱۶۵ سانتیمتر

ادامه
وینیسیوس جونیور,بیوگرافی وینیسیوس جونیور,زندگینامه وینیسیوس جونیور بیوگرافی وینیسیوس جونیور، جوان‌ترین گلزن ال‌کلاسیکو در سال ۲۰۲۱ (+ تصاویر)

زاده:۱۲ ژوئیهٔ ۲۰۰۰

زادگاه:برزیل

سمت:فوتبالیست

قد:۱۷۷ سانتی متر

ملیت:برزیلی

ادامه
کریم بنزما,بیوگرافی کریم بنزما,زندگینامه کریم بنزما بیوگرافی کریم بنزما مهاجم فوتبال فرانسوی (+ تصاویر خانوادگی)

متولد:۲۸ آذر ۱۳۶۶

زادگاه:فرانسه

زمینه فعالیت: ورزش فوتبال

پیشه:بازیکن فوتبال

مدرک تحصیلی:دیپلم

قد:۱۸۵ سانتیمتر

ادامه
سید رضا فاطمی امین,بیوگرافی سید رضا فاطمی امین,زندگینامه سید رضا فاطمی امین بیوگرافی سید رضا فاطمی امین، وزیر صنعت در دولت سیزدهم (+ تصاویر)

زاده:۱۳۵۳

زادگاه:شاهرود، ایران

ملیت:ایرانی

سمت:وزیر صنعت، معدن و تجارت

شروع به فعالیت:۳ شهریور ۱۴۰۰

دین:اسلام

ادامه
همسر یوسف صیادی,تصاویر یوسف صیادی,یوسف صیادی بیوگرافی یوسف صیادی بازیگر سینما و تلویزیون کشور (+ تصاویر)

زاده:۵ اسفند ۱۳۴۸

زادگاه:نازی آباد تهران

ملیت:ایرانی

پیشه:بازیگر

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
خلاصه داستان زندگی حضرت یحیی,زندگینامه حضرت یحیی,ولادت یحیى زندگینامه حضرت یحیی (ع) و نحوه ی به شهادت رسیدنش

محل تولد:فلسطین

آرامگاه:مسجد جامع اموی

خویشاوندان مهم:زکریا، مریم

پیامبران هم عصر :زکریا، عیسی

پیروان:بنی اسراییل

ادامه
غیاث الدین جمشید کاشانی,زندگینامه غیاث الدین جمشید کاشانی,بیوگرافی غیاث الدین جمشید کاشانی زندگی نامه غیاث الدین جمشید کاشانی، ریاضی‌دان و اخترشناس

تولد:۷۹۰ قمری

محل تولد:کاشان، ایران

درگذشت:۱۹ رمضان ۸۳۲ قمری

محل درگذشت:سمرقند اکنون در ازبکستان

پیشه:ریاضیات، ستاره شناسی

ادامه
آثار المیرا دهقانی,عکسهای اینستاگرامی المیرا دهقانی,آثار هنری المیرا دهقانی بیوگرافی المیرا دهقانی بازیگر سینما و تلویزیون (+ تصاویر)

متولد:۵ شهریور ۱۳۷۰ شیراز

محل زندگی:تهران

زمینه فعالیت:سینما و تلویزیون

پیشه:بازیگر

مدرک:فوق لیسانس صنایع غذایی

شروع فعالیت:۱۳۸۸ تاکنون

ادامه
کایل اسنایدر,بیوگرافی کایل اسنایدر,زندگینامه کایل اسنایدر بیوگرافی کایل اسنایدر و افتخارات این کشتی گیر(+ تصاویر)

نام خانوادگی: اسنایدر

متولد: ایالات متحده آمریکا

زاده:۲۰ نوامبر ۱۹۹۵

قد:۱۸۱

ملیت: آمریکایی

حرفه: ورزش کشتی ازاد

ادامه
ویژه سرپوش