دوشنبه ۰۴ بهمن ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۷۰۰۶۴

آشنایی با دانشگاه شیکاگو و امکانات آن

رشته های تحصیلی دانشگاه شیکاگو,دانشگاه شیکاگو کجاست,دانشگاه شیکاگو آمریکادانشگاه شیکاگو آمریکا در شهر شیکاگو در ایالت ایلینوی واقع شده است
در ایالت ایلینوی در آمریکا یکی از معتبرترین دانشگاه های جهان به نام دانشگاه شیکاگو می باشد. این دانشگاه، خدمات بسیاری به علم در جهان در طول تاریخ نموده است و اینک دانشجویانش توانسته اند ۸۲ جایزه نوبل را دریافت کنند.

دانشگاه شیکاگو

مکان اصلی دانشگاه شیکاگو آمریکا در شهر شیکاگو واقع در ایالت ایلینوی می باشد. از معتبر ترین دانشگاه های جهان میتوان به همین دانشگاه اشاره کرد و جمله ی (بگذار تا دانش بیشتر و بیشتر رشد نماید تا زندگانی بشر غنی شود) بعنوان شعار این دانشگاه انتخاب شده است. سال تاسیس این دانشگاه شیکاگو آمریکا به سال ۱۸۵۶ برمی گردد. این دانشگاه بعنوان یکی از دانشگاه های خصوصی آمریکا به شمار میرود که رابرت زیمر، رئیس آن می باشد.

درس حقوق اساسی در سال های ۱۹۹۲ تا ۲۰۰۴ در دانشگاه شیکاگو توسط باراک اوباما رییس جمهور سابق آمریکا تدریس می شد. ویلیام رینی هارپر در سالهای ۱۸۹۱ تا ۱۹۰۶ بعنوان نخستین رئیس دانشگاه شیکاگو آمریکا بود. او قصد داشت که سبک انگلیسی در مقطع لیسانس و سبک آلمانی در مقاطع تحقیقاتی را با هم ترکیب کند. متقاضیانی از سرتاسر جهان نظیر ژاپن، چین، فیلیپین، کره، هند، افریقای جنوبی و دیگر کشور های جهان میتوانند در دانشگاه شیکاگو تحصیل کنند. دانشجویان بین المللی، مجوز تحصیل در دانشگاه شیکاگو آمریکا در مقاطعی همچون لیسانس، فوق لیسانس و دکترا را دارند.

دانشگاه شیکاگو آمریکا,پذیرش در دانشگاه شیکاگو,دانشگاه شیکاگودانشگاه شیکاگو از معتبر ترین دانشگاه های جهان به حساب می آید

مدارک مورد نیاز برای پذیرش دانشگاه شیکاگو

در ادامه با مدارک موردنیاز برای تحصیل در دانشگاه شیکاگو آشنا شوید:

- درخواست برای پذیرش

- هزینه در خواست

- گزارشات و ریزنمرات

- توصیه نامه ۲ استاد

- کسب امتیاز لازم از امتحانات

- مدرک زبان

- انگیزه نامه

درصورتی که متقاضیان تحصیل در دانشگاه شیکاگو آمریکا در یک دبیرستان یا کالج بمدت دو یا چند سال به زبان انگلیسی درس خوانده اند ملزم به ارائه مدرک زبان نیستند. بنابراین از کشورهایی که زبان اصلی تدریسشان انگلیسی است میتوان به انگلستان، سنگاپور، هند و پاکستان اشاره کرد.

حداقل نمرات مورد نیاز زبان جهت اخذ پذیرش دانشگاه شیکاگو

یکی از شرایط متقاضیان تحصیل در دانشگاه شیکاگو، ارائه مدرک های بین المللی معتبر زبان انگلیسی مبنی بر تسلط و درک این زبان می باشد. برای پذیرش دانشگاه شیکاگوی آمریکا، نمره های مدرک آزمون TOEFL و آزمون IELTS معتبر است. از این رو حداقل نمره ی قابل قبول برای تست های ازمون تافل به این شرح است که در صورت اینترنتی بودن آزمون باید نمره ۱۰۰ باشد و درصورت کاغذی بودن آزمون باید حداقل نمره ی ۶۰۰ را گرفته باشد. همچنین نمره آزمون آیلتس آکادمیک ۷ برای پذیرش در دانشگاه شیکاگو اینگونه است که دانشجو باید حداقل ۷ نمره را در هر مهارت، کسب کرده باشد.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه شیکاگو آمریکا

دانشگاه شیکاگو برای درخواست یک یا چند برنامه از دانشجویان بین المللی در سرتاسر دانشگاه استقبال می کند. تمام برنامه های دانشگاه شیکاگو، ارائه دهنده ی سیستم درخواست آنلاین هستند. لطفاً این نکته را در نظر بگیرید که برنامه خاصی در هر مدرسه و بخش ارائه میشود و باید برنامه ی منحصر به فردی را برای اعمال در هر یک از برنامه ها، ایجاد کنید. کمیته های هیئت علمی برای اکثر برنامه های دکترا، به بررسی تمام برنامه های ارسالی می پردازند و برایشان تصمیم گیری می کنند. کمیته هایی برای برنامه های کارشناسی ارشد، وجود دارد که از ترکیب اعضای هیئت علمی و کارکنان پذیرش می باشد. با این وجود با توجه به تخصصی بودن تحصیلات در مقطع تحصیلات تکمیلی در هر سال، برنامه تحصیلات تکمیلی برای تعيين متقاضیان پذیرش، روش خاص خود را دارد. الزامات مورد توجه برای پذیرش تحصیل در دانشگاه شیکاگو عبارتست از:

* شرایط معدل

* الزامات تست، از جمله SAT و ACT

رئیس ایرانی دانشگاه شیکاگو,امکانات دانشگاه شیکاگو,شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه شیکاگودانشگاه شیکاگو آمریکا در سال ۱۸۵۶ تاسیس شده است

دوره ها و رشته های تحصیلی دانشگاه شیکاگو

امکان تحصیل برای متقاضیان تحصیل در دانشگاه شیکاگو در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری وجود دارد. از دانشکده های این دانشگاه میتوان به زیست شناسی، بازرگانی، حقوق، شرق شناسی، آموزش، تربیت بدنی، پزشکی، الهیات، آزادی و حقوق بشر، علوم انسانی، خدمات عمومی و اجتماعی، علوم اجتماعی اشاره کرد و همچنین دوره های کوتاه مدت تابستانی، ازمایشگاه محور و تبادل دانشجو نیز در این دانشگاه برای متقاضیان ارائه شده است. در مقطع کارشناسی دانشگاه شیکاگو، بیش از ۱۰۰ رشته تحصیلی تدریس میشود درحالیکه در مقطع کارشناسی ارشد، ۱۲۱ رشته تحصیلی ارائه میشود.

ددلاین و آخرین مهلت ثبت نام در دانشگاه شیکاگو

متقاضیان تحصیل در دانشگاه شیکاگو باید بمدت یک سال پیش از ارسال، نسبت به آماده کردن درخواست خود اقدام کنند. درواقع این متقاضیان باید قبل از پایان مهلت تصحیح مقاله و اطمینان از صحت اطلاعاتشان، فرم درخواست آنلاینی که تکمیل شده را ارائه دهند. دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه شیکاگو بمدت ۴ تا ۵ هفته بعد از ارسال درخواستشان، میتوانند نسبت به دریافت پذیرش، مبادرت کنند. دانشجویان UG مجوز درخواست از طریق درگاه برنامه مشترک یا ائتلاف را دارند و بهمراه آن میتوانند ضمیمه دانشگاه شیکاگو را ارائه دهند. در دانشگاه شیکاگو مواردی همچون مهلت، برنامه ها و شرایط علمی برای اکثر برنامه های تحصیلات تکمیلی با یکدیگر فرق دارد. دانشجویان UG معمولاً برای ترم های پائیز و بهار باید پذیرش شوند ولی دانشجویان کارشناسی ارشد میتوانند برای ثبت نام در ترم پائیز مراجعه کنند.

شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی امریکا

از مهم ترین بخش مهاجرت تحصیلی میتوان به ویزای دانشجویی اشاره کرد. درواقع به زمانی گفته میشود که دانشجو پس از اینکه مسیر بسیار دشواری را سپری کرد و پذیرش خود را دریافت کرد، همچنین هزینه های لازم برای تحصیل و مهاجرت را مهیا کرد، در این زمان میتواند به امریکا مهاجرت کند. البته دریافت ویزای تحصیلی در آمریکا صرفا به این منظور است که شما میتوانید به فرودگاه یا گمرک ورودی این کشور وارد شوید و کسب نظر مثبت آفسیر و تائید ورود در مبادی ورودی کشور امریکا بعنوان اخرین نقطه ی اقدام محسوب میشود. کشور آمریکا بخاطر نبود سفارت امریکا در ایران به اتباع ایرانی مجوز داده تا در کشور های ترکیه ارمنستان و امارات از سفارت این کشور مستقر برخوردار شوند.

ویزای F1 بعنوان ویزای دانشجویی آمریکا شناخته میشود و همراهان دانشجویان بین المللی، مجوز دریافت ویزای F2 را دارند. البته برای نخبگان، انواع دیگر ویزا نیز وجود دارد. ویزای تحصیلی بخاطر اینکه یک امر تخصصی و پیچیده محسوب میشود باید از راهنمایی وکلای خبره بین المللی در این مسیر بهره مند شوید. دانشجویان برای درخواست دریافت ویزای تحصیلی امریکا باید مدارک موردنیاز را تهیه کنند و فرم های مخصوص را نیز تکمیل کنند. مدارک عمومی عبارتند از:

> تکمیل فرم ویزای غیر مهاجر DS- 160

> تکمیل فرم ویزای تحصیل F1- 20

> پاسپورت معتبر

> عکس

> اثبات پشتوانه مالی

> تائیدیه پذیرش دانشگاه شیکاگو

> بیمه نامه دانشجویی

دانشگاه شیکاگو,امکانات دانشگاه شیکاگو,شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه شیکاگوتحصیل در دانشگاه شیکاگو در مقاطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکتری امکانپذیر است

کار پس از تحصیل در آمریکا

یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه شیکاگو اینست که فارغ التصحیلان این دانشگاه، مجوز کار و اقامت پس از تحصیل را دارند. دانشگاه شیکاگو به این منظور برای اشتغال فارغ التحصیلانش با موسسات و شرکتهای آمریکایی همکاری خوبی دارد. همچنین دولت آمریکا از میان فارغ التصحیلان دانشگاه شیکاگو تحت عنوان برنامه The federal work- study program‪( FWSP)‬، نسبت به استخدام تعدادی از دانشجویان می پردازد.

کمک هزینه دانشجویان بین المللی دانشگاه شیکاگو

دانشگاه شیکاگو برای دانشجویان دریافت کننده ی پذیرش این دانشگاه، کمک هزینه و بورس هایی را درصورت درخواست کمک هزینه مالی دانشجویان برای شهریه و هزینه هایشان، به شکل های مختلفی ارائه می دهد که از آنها میتوان به بورس های تحصیلی و کمک هزینه و وام اشاره کرد. تحصیل در دانشگاه شیکاگو در مقطع کارشناسی ارشد با انواع کمک های مالی و وام ها و بورسیه های تحصیلی به دانشجویان ارائه میشود.

دانشگاه شیکاگو با ارائه این کمک هزینه ها قصد دارد که تمام هزینه های دانشجویان نظیر هزینه های شخصی، هزینه خرید کتاب و حمل ونقل شهری را پوشش دهد. دانشگاه شیکاگو در فرایند پذیرش دانشجویان بین المللی، بر اساس بررسی هایش به دانشجو می گوید که مجوز دریافت کمک هزینه را دارد یا خیر. تمام دانشجویان خارجی متقاضی پذیرش از دانشگاه شیکاگو، صرف نظر از اینکه اصلیت آنها از کدام کشور است، میتوانند کمک هزینه دریافت کنند.

مؤسسه خاورشناسی دانشگاه شیکاگو

یکی از بزرگترین کلکسیون های باستان شناختی که به تخت جمشید تعلق دارد در دانشگاه شیکاگو موجود می باشد که به آن مؤسسه خاورشناسی دانشگاه شیکاگو می گویند و شهرت این موسسه بحدیست که دادگاه فدرال آمریکا سعی در پس گرفتن این گنج و تصاحب آن به نفع صدمه دیدگان ناشی از حملات تروریستی انتحاری در اسرائیل را داشته است.

بازگشت اشیای باستانی دورهٔ هخامنشی و تخت جمشید توسط دادگاه فدرال متوقف شد و این دادگاه درصدد فروش آن بود تا از این طریق، خسارات ۹ آمریکایی اسیب دیده از عملیات انتحاری در اسرائیل را بدهد. این آثار که در ایران بود پیش از انقلاب ایران( ۱۳۵۷) به دانشگاه شیکاگو بعنوان امانت منتقل شد ولی با گذشت زمان، دادگاه فدرال، این دانشگاه را از بازپس دادن این آثار منع کرد. هنوز هم دانشگاه شیکاگو تلاش میکند که دولت فدرال آمریکا، این اشیاء را تصرف نکند. در این میان برخلاف دادگاه فدرال، موضع وزارت امور خارجه آمریکا این بوده که از ایران و دانشگاه شیکاگو حمایت کند تا این اموال مصادره نشود. تا این که شعبه ناحیه ای دیوان عالی در روزهای آخر ماه مارس سال ۲۰۱۴ رأی نهایی خود را به نفع دانشگاه شیکاگو و به ضرر مدعیان اسرائیلی صادر نمود و مانع از مصادره این اموال شد. همچنین با توجه به این که ایران هرگز رسما از اموال باستانی ایرانی دانشگاه شیکاگو دفاع نکرد و نسبت به تعلق یا تصاحب آن ادعایی نکرد؛ دادگاه همچنین بطور قانونی، حق پس دادن یا ندادن این اموال به ایران را در اختیار دانشگاه شیکاگو گذاشت.

پردیس دانشگاه شیکاگو

در محله هاید پارک و وودلان شیکاگو، پردیس اصلی دانشگاه شیکاگو با ۸۷٫۸ هکتار قرار دارد که این پردیس در ۱۲کیلومتری جنوب مرکز شهر شیکاگو می باشد. هنری آیوس کوب بعنوان معمار نخستین ساختمان پردیس دانشگاه شیکاگو می باشد که این ساختمان اینک بعنوان صحن اصلی دانشگاه محسوب میشود.

رشته های تحصیلی دانشگاه شیکاگو,دانشگاه شیکاگو کجاست,دانشگاه شیکاگو آمریکافارغ التصحیلان دانشگاه شیکاگو از شانس خوبی برای کار و اقامت پس از تحصیل برخوردار هستند

رتبه بندی دانشگاه شیکاگو

دانشگاه شیکاگو در سال ۲۰۲۰ در رتبه بندی QS دانشگاه های جهان در رده ۱۰برترین دانشگاه های جهان و پنجم آمریکا قرار گرفت. مؤسسه تایمز در سال ۲۰۲۰ رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان را ارائه داد که دانشگاه شیکاگو در رتبه نهم دانشگاه های دنیا قرار دارد.

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 13
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
زندگی نامه غلامحسین اسماعیلی,غلامحسین اسماعیلی,تحصیلات غلامحسین اسماعیلی بیوگرافی غلامحسین اسماعیلی رئیس دفتر رئیس‌جمهور (+ تصاویر)

زاده:۱۳۴۴ بیرجند

زادگااه:بیرجند

ملیت:ایرانی

حزب سیاسی:مستقل

بیوگرافی غلامحسین اسماعیلی

غلامحسین اسماعیلی در شهر بیرجند در سال ۱۳۴۴ دیده به جهان گشود. پدر او که در حال حاضر در قید حیات نیست؛ در حوزه ی کشاورزی فعالیت داشت و در دروس حوزه به صورت مقدماتی تحصیل کرده بود و به عنوان روحانی محل شناخته میشد. وی دارای سه برادر میباشد که یکی از آن ها درگذشته است.

ادامه
مزدک میرعابدینی,بیوگرافی مزدک میرعابدینی,زندگینامه مزدک میرعابدینی بیوگرافی مزدک میرعابدینی، بازیگر و کارگردان سینمای کشور (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۹ فروردین ۱۳۵۵

محل تولد:تهران

پیشه:بازیگر سینما و تلوزیون، کارگردان، تهیه کننده، نویسنده

سالهای فعالیت:۱۳۸۷- تاکنون

همسر:ندا صارمی منفرد

ادامه
ابوالعباس نیریزی,بیوگرافی ابوالعباس نیریزی,زندگینامه ابوالعباس نیریزی زندگینامه ابوالعباس نیریزی ستاره شناس و اخترشناس ایرانی

زاده:نیمه اول سده سوم هجری قمری

زادگاه:نیریز، شهری کوچک در جنوب شیراز فعلی

پیشه:ریاضی دان و اخترشناس ایرانی

ملیت:ایرانی

وفات:۳۱۰ هجری

ادامه
حامد قدوسی,فعالیت های حامد قدوسی,تحصیلات حامد قدوسی بیوگرافی حامد قدوسی و فعالیت های این اقتصاددان (+ تصاویر)

نام خانوادگی:قدوسی

زاده:۱۳۵۶

زادگاه:ارومیه

تحصیلات:مدرک کارشناسی مهندسی صنایع و کارشناسی ارشد مدیریت

سمت:عضو دپارتمان اقتصاد دانشگاه( موسسه) تکنولوژی استیونس

ادامه
 همام تبریزی,بیوگرافی همام تبریزی,آثار همام تبریزی زندگینامه ی همام تبریزی شاعر پارسی‌سرا و تاتی‌سرای ایران

زاده:۶۳۶ هجری

زادگاه:تبریز

درگذشته:صفر ۷۱۴

سمت:شاعر پارسی سرا و تاتی سرای( آذری سرای)

سده:هشتم هجری

ادامه
سیاوش یزدانی,بیوگرافی سیاوش یزدانی,زندگینامه سیاوش یزدانی بیوگرافی سیاوش یزدانی فوتبالیست مدافع میانی کشور (+ تصاویر)

متولد:۱۲ اسفند ۱۳۷۰

زادگاه: مشهد

پیشه: بازیکن فوتبال

پست: مدافع میانی/ دفاع چپ

مدرک تحصیلی: کارشناسی ارشد

قد: ۱۹۲ سانتیمتر

ادامه
علي مصفا همسر لیلا حاتمی,عکس پرتره علی مصفا,بیوگرافی علی مصفا بیوگرافی علی مصفا و ماجرای ازدواجش (+ تصاویر خانوادگی)

نام خانوادگی:مصفا

تاریخ تولد:۱۱/۹/۱۳۴۵

فعالیت:در بخش های کارگردان، دستیار کارگردان، نویسنده، بازیگر، تهیه کننده.

مدرک تحصیلی:فارغ التحصیل عمران

نام همسر:لیلا حاتمی

ادامه
زهره کودایی,بیوگرافی زهره کودایی,زندگینامه زهره کودایی بیوگرافی زهره کودایی، گلر تیم ملی فوتبال زنان (+ تصاویر )

متولد:۳ آذر ۱۳۶۸

زادگاه:خوزستان

زمینه فعالیت:ورزش فوتبال

پیشه:دروازه بان فوتبال

ملیت:ایرانی

ادامه
افتخارات یوسف نوری,تحصیلات یوسف نوری,سوابق علمی و پژوهشی یوسف نوری بیوگرافی یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش کشور (+ تصاویر)

زاده:۱۳۴۰

زادگاه:ایلام

ملیت:ایرانی

سمت:سیاست مدار و مدیر اجرایی

دین:اسلام

ادامه
ویژه سرپوش