یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۰۰۱۲۹

شرایط پذیرش در دانشگاه پرتوریا چیست؟

دانشگاه پرتوریا,شرایط پذیرش در دانشگاه پرتوریا,دانشگاه پرتوریا کجاستدانشگاه پرتوریا شامل ۹ پردیس میباشد
یکی از بزرگ ترين دانشگاه های آفریقای جنوبی در شهر پرتوریا، دانشگاه پرتوریا می باشد. در این مطلب از سرپوش با دانشگاه پرتوریا و دانشکده های آن آشنا خواهید شد.

دانشگاه پرتوریا

دانشگاه پرتوریا از ۹ پردیس و دانشکده تجارت تشکیل شده است. از این دانشکده، علاوه بر معلمان به روانشناسان اموزشی، ارزیاب برنامه ها، طراحان برنامه درسی، مدیران، محققان، کارشناسان اموزش و پرورش و متخصصان ارزیابی اموزش می دهد.

دانشکده های دانشگاه پرتوریا آفریقای جنوبی

در ۴ مارس سال ۱۹۰۸ دانشگاهی در شهر پرتوریا در آفریقای جنوبی تأسیس شد که به آن پرتوریا می گفتند و متشکل از ۹ دانشکده نظیر دانشکده علوم اقتصادی و مدیریت، دانشکده علوم بهداشتی، دانشکده فنی و مهندسی، دانشکده علوم انسانی، دانشکده علوم طبیعی و کشاورزی، دانشکده حقوق، دانشکده معارف، دانشکده علوم دامپزشکی بود. دانشکده دامپزشکی دانشگاه پرتوریا در سال ۱۹۲۰ بعنوان تنها دانشکده در کشور آفریقای جنوبی و دومین دانشکده دامپزشکی قاره افریقا راه اندازی گردید. همچنین زمان تأسیس دانشکده MBA به سال ۱۹۴۹ برمی گردد که همواره یکی از ۵۰ دانشکده برتر در زمینه مدیریت کسب و کار در دنیا و بهترین دانشکده در قاره آفریقا می باشد.

اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه پرتوریا

دانشگاه پرتوریا ۲ سیستم پذیرش دانشجویی دارد. نخستین سیستم این دانشگاه، مخصوص پذیرش دانشجویان داخلی است درحالیکه سیستم پذیرش دوم، متعلق به دانشجویان خارجی است. این دانشگاه، اقدام به پذیرش دانشجو به صورت آنلاین و در ۱ ام مارس هر سال برای سال تحصیلی بعدی می نماید.

دانشگاه پرتوریا کجاست,مقاطع تحصیلی دانشگاه پرتوریا,شرایط پذیرش در دانشگاه پرتوریادانشگاه پرتوریا در ۴ مارس سال ۱۹۰۸ تاسیس شده است

- شرایط پذیرش دانشجویان داخلی دانشگاه پرتوریا:

دانشجویان داخلی دانشگاه پرتوریا باید بتوانند در هرکدام از موضوعات حسابداری، علوم کشاورزی، مطالعات بازرگانی، هنرهای دراماتیک، اقتصاد، مطالعات مصرف کننده، جغرافیا، تاریخ، مهندسی و طراحی، فناوری اطلاعات، ریاضیات، علوم زیستی، زبان ها و موسیقی، گواهی دوره متوسطه ملی( NSC) را با درجه بندی پیشرفت تحصیلی ۴( circa( 50- 59% در ۴ واحد NSC 20 اخذ نمایند.

- شرایط پذیرش دانشجویان خارجی دانشگاه پرتوریا:

شرط پذیرش دانشجویان ایرانی و هر دانشجوی خارجی فاقد گواهی متوسطه ملی آفریقای جنوبی در دانشگاه پرتوریا اینست که دانشجوی خارجی باید دارای گواهی معافیت کامل یا مشروط خارجی باشد و برای دریافت این گواهی باید به سیستم آموزش عالی آفریقا مراجعه کند.

ارائه مدرک زبان، یکی از دیگر شروط پذیرش در دانشگاه پرتوریا می باشد. شما ملزم به تحویل مدرک مهارت زبان خود به دانشگاه پرتوریا هستید، به این دلیل که زبان تحصیل در دانشگاه پرتوریا، انگلیسی می باشد. زبان مورد تایید دانشگاه پرتوریا برای پذیرش دانشجویان، مدارک زبان IELTS و TOEFL می باشد. بعد از این که فرم تقاضای پذیرش را با مدارکی نظیر گواهی معافیت کامل یا مشروط خارجی و مدرک زبان تحویل دادید باید نسبت به درخواست ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی اقدام کنید.

مقاطع تحصیلی دانشگاه پرتوریا

- تحصیل در مقطع کارشناسی:

دانشجویان بین المللی پس از اخذ دوره ی دبیرستان یا Grade 12 باید از اموزش عالی آفریقای جنوبی ، گواهی معافیت کامل را بگیرند و به دانشگاه ارائه دهند. ارائه ی دروس دانشکده به دو زبان انگلیسی و آفریقایی امکانپذیر است و دانشجو میتواند زبان موردنظر خود را پیش از ورود به دانشگاه انتخاب کند. لذا چناچه دانشجو در آزمون زبان نتواند نمرات موردنظر را کسب کند، برایش دوره ی اجباری اموزش زبان در نظر میگیرند. دانشجویانی که به دانشگاه پرتوریا از خارج کشور می آیند، باید برای یک سال تحصیلی مدارکی همچون کپی پاسپورت، کپی ویزای معتبر و کپی مدارک پوشش بیمه پزشکی را ارائه نمایند. شروع سال تحصیلی تمامی دانشکده ها از ماه ژانویه تا دسامبر می باشد.

دانشکده حقوق در مقطع کارشناسی، متشکل از دوره های دو ساله، سه ساله و چهار ساله می باشد و اگر شخصی تمایل به وکالت یا مشاوره داشته باشد ملزم به گذراندن دوره ی چهار ساله است. عموماً در سال اول به تدریس مقدماتی اساسی از نظام حقوقی آفریقای جنوبی می پردازند و به منظور تقویت زبان و سایر مهارت های عمومی، برنامه هایی را اموزش می دهند. در طول سه سال بعدی، دروس تخصصی حقوق را اموزش میدهند و هر دانشجو در سال چهارم میتواند یکی از ۲۸ موضوعات ارائه شده از جمله حقوق محیط زیست ، حقوق سایبری، حقوق تجارت و… را باتوجه به علاقه ی خود انتخاب کند و باتوجه به موضوع انتخابی، پایان نامه ی خود را تکمیل نماید.

درباره دانشگاه پرتوریا آفریقای جنوبی,نحوه اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه پرتوریادانشگاه پرتوریا در آفریقای جنوبی واقع شده است

- تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا:

هر دانشکده در مقطع کارشناسی ارشد برای پذیرش و ادامه تحصیل، قواعد و مقرراتی را تعيين کرده است ، ولی مدرک چهار ساله ی دوره ی لیسانس برای تمامی دانشکده ها الزامیست، همچنین از دیگر مدارک موردنیاز می توان به ریزنمرات دوره کارشناسی، لیستی از مقالات چاپ شده در نشریات( در صورت موجود بودن)، کپی از پایان نامه یا سمینار یا تحقیق دوره ی کارشناسی، نمرات ازمون تافل دانشجویان تحصیل کرده در دانشگاه های غیر انگلیسی زبان اشاره کرد. دانشجویانی که از خارج کشور برای تحصیل به این دانشگاه می آیند، باید برای یک سال تحصیلی مدارکی نظیر کپی پاسپورت، کپی ویزای معتبر و کپی مدارک پوشش بیمه پزشکی را ارائه نمایند.

دانشجویان متقاضی برای تحصیل در مقطع دکترا باید در سایت دانشگاه www.up.ac.za.، اطلاعات اولیه ی موردنظر خود را وارد کنند. همچنین یک پیشنهاد پیش نویس پایان نامه( پروپوزال) نظیر طرح موضوع، بررسی ادبیات موضوع، بیان مساله، اهداف، فرضیه ها و روش تحقیق را بهمراه یک رونوشت از مدرک کارشناسی ارشد، پایان نامه کارشناسی ارشد، رونوشت سوابق علمی و مقالات چاپ شده در نشریات را ارائه دهند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه پرتوریا

شرط اعطای بورسیه تحصیلی دانشگاه پرتوریا به دانشجویان بین المللی اینست که دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا بطور تمام وقت، دانشجوی دانشگاه بوده و دارای سابقه ی تحصیلی عالی باشد. بورسیه ی تحصیلی به دانشجو، صرفا برای یک دوره ی تحصیلی اعطا می گردد.

مقاطع تحصیلی دانشگاه پرتوریا,درباره دانشگاه پرتوریا آفریقای جنوبی,نحوه اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه پرتوریادانشگاه پرتوریا دارای ۲ سیستم پذیرش دانشجویی می باشد

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 17
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
کاظم نوربخش بیوگرافی کاظم نوربخش بازیگر کمدین ایرانی

تاریخ تولد: ۱ مهر ۱۳۵۵

محل تولد: بیجار، کردستان، ایران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم انسانی

ادامه
جیمی ولز بیوگرافی جیمی ولز نابغه پشت ویکی پدیا

تاریخ تولد: ۷ اوت ۱۹۶۶

محل تولد: هانتسویل، آلاباما، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی، بریتانیایی

حرفه: موسس بنیاد ویکی مدیا

ثروت: ۱/۵ میلیون دلار

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
ویژه سرپوش