پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
۱۵:۵۴ - ۱۰ مهر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۷۰۷۴۰
دانشگاه

استعفای دسته‌جمعی در دانشگاه شریف

استعفای دسته‌جمعی در دانشگاه شریف, استعفای اعضای شورای صنفی استادان دانشگاه شریف
اعضای شورای صنفی استادان دانشگاه شریف، از جمله دبیر این شورا، به صورت جمعی استعفا دادند. 

به گزارش بهارنیوز، این حرکت جمعی که در عمل منجر به انحلال این شورا شد، در آستانه سالگرد حمله به دانشگاه شریف در تاریخ دهم مهرماه ۱۴۰۱، صورت گرفت. وحید کریمی، استاد دانشکده فیزیک و دبیر کانون صنفی استادان دانشگاه شریف، با انتشار نامه‌ای دلیل تصمیم خود را «احضار توسط یک نهاد خارج از دانشگاه» اعلام کرد. وی در نامه خود با بیان اینکه «این کانون با هدف استفاده بهینه از نظرات هیئت علمی و کمک به مدیریت دانشگاه‌ها برای اداره هرچه بهتر امور دانشگاه تشکیل شد»، افزود: «از آغاز کار این کانون تصور همه اعضا این بود که می‌توانند این وظیفه را با مذاکره سازنده با مدیریت دانشگاه و در داخل دانشگاه به انجام رسانند.» کریمی در ادامه با تاکید بر اینکه «گمان نمی‌کرده که انجام این وظیفه دانشگاهی منجر به دعوت از او توسط یک نهاد[امنیتی] بیرونی برای مذاکره درباره مسائل دانشگاه شود»، افزود: «طبیعتا ضمن استقبال از چنین مذاکره‌ای در دفتر کار خود، تحکم برای حضور در نهادی خارج از دانشگاه را مخالف احترام به مقام همه استادان دانشگاه به طور کلی می‌دانم.»

دبیر کانون صنفی استادان دانشگاه صنعتی شریف فشار این نهاد امنیتی را دلیل اصلی استعفای خود ذکر کرد و افزود: «به همین دلیل و به خاطر نیاز به صرف وقت برای انجام پژوهش‌های علمی خود از یک سو و ایجاد آرامش خاطر نزد دعوت‌کنندگان به این مذاکره، از عضویت در شورای کانون صنفی استادان دانشگاه صنعتی شریف استعفا می‌کنم.» ساعتی بعد از استعفای وحید کریمی از دبیری و عضویت در کانون صنفی استادان دانشگاه شریف، سعید شاهرخیان استاد دانشکده شیمی و فردین جعفرزاده استاد دانشکده عمران دانشگاه شریف هم از عضویت در این شورا استعفا کردند. این دو نیز دلیل استعفای خود را «نبود جو و شرایط مناسب برای انجام وظایف کانون صنفی استادان» و نیز «نیاز به آرامش و تمرکز کافی برای انجام امور آموزشی و پژوهشی» اعلام کرده‌اند.

موج استعفای اعضای شورای صنفی استادان دانشگاه شریف به این سه استاد محدود نماند و شامگاه شنبه ۸ مهر ماهسهراب راهوار استاد دانشکده فیزیک و علی عابدیان استاد دانشکده مهندسی هوافضای این دانشگاه نیز از «شورای صنفی استادان دانشگاه شریف» استعفا کردند.

عابدیان در نامه اعلام استعفای خود نوشت که «چه می‌شود کرد که آستانه تحمل یک مجموعه بسیار کوچک در دانشگاه در حد دو یا چند بیانیه صنفی هم نیست.» «شورای صنفی استادان دانشگاه صنعتی شریف» در دوره اخیر متشکل از ۷ عضو شامل علی شریفی‌زارچی استاد دانشکده استاد مهندسی کامپیوتر، وحید کریمی‌پور استاد دانشکده فیزیک، سعید شاهرخیان استاد دانشکده شیمی، سهراب راهوار استاد دانشکده فیزیک، علی عابدیان استاد دانشکده مهندسی هوافضا، آرش امینی استاد دانشکده مهندسی برق و ابراهیم آزادگان استاد گروه فلسفه علم بوده است. این هفت استاد در ۲۱‌ آبان پارسال در انتخابات «شورای صنفی استادان» و با رای ۱۶۰ تن از اساتید این دانشگاه به عنوان «اعضای شورای صنفی استادان دانشگاه صنعتی شریف» انتخاب شده بودند. 

با این حال مدتی پس از آغاز فعالیت این شورا، آرش امینی از عضویت در شورای صنفی استادان دانشگاه شریف استعفا داد و فردین جعفرزاده جایگزین او شد. با استعفای پنج عضو شورای صنفی استادان دانشگاه صنعتی شریف در روز شنبه و اقدام قبلی مدیریت این دانشگاه در اخراج علی شریفی زارچی، دیگر عضو این شورا، اکنون فقط یک عضو، ابراهیم آزادگان، در این شورا باقی مانده که به نوشته «روزنامه شریف» «فارغ از تصمیم وی» در مورد استعفا یا عدم استعفا، در عمل شورای صنفی استادان دانشگاه صنعتی شریف، منحل شده است.

  • 17
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
فرزان عاشورزاده بیوگرافی فرزان عاشورزاده تکواندوکار ایرانی

تاریخ تولد: ۵ آذر ۱۳۷۵

محل تولد: تنبکابن، مازندران

محل زندگی: آمریکا

حرفه: تکواندوکار

لقب جهانی: سونامی تکواندو جهان

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
ویژه سرپوش