شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳
۱۶:۴۴ - ۰۴ اسفند ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۱۲۰۰۸۸۵
دانشگاه

داستان اسب‌هایی برای دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان...

داستان اسب‌,اخبار دانشگاه,خبرهای دانشگاه,دانشگاه
​​​​​​دانشگاه صنعتی اصفهان چندی پیش در قراردادی با یک پیمانکار چند راس اسب‌ برای آموزش سوارکاری به دانشجویان در اختیار گرفته است؛ اما بعد از چند ماه شرایطی پیش آمده که باعث اختلاف میان پیمانکار و معاونت دانشجویی این دانشگاه شده است.

به گزارش ایسنا، پیمانکار نگهداری از این اسب‌ها گفته در دانشگاه صنعتی اصفهان اسب‌هایی که به قصد آموزش سوارکاری به دانشجویان در محیطی تحت نظارت معاونت دانشجویی این دانشگاه بودند، دچار تلفات شده‌اند. این اسب‌ها تلف، فلج و سقط جنین شده‌اند، اسب‌های باقی مانده نیز در شرایط خوبی به سر نمی‌برند.

حال دانشگاه صنعتی اصفهان مسئولیت را به عهده شرکت پیمانکار می‌داند و مربی اسب‌سواری دانشگاه را مقصر می‌داند.

۴ اسب بالغ و ۲ کره اسب در مجموعه تحت نظارت تربیت بدنی این دانشگاه نگهداری می‌شد

مسلمان‌زاده مربی اسب سواری شرکت طرف قرارداد با دانشگاه صنعتی اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا تقصیر را بر گردن دانشگاه دانسته و اظهار می‌کند: اسب‌ها سیمان خوردند و گرمایش محیط نامناسب بوده است، دانشگاه با من به عنوان مربی قرار داد بسته بود و در تابستان، حین عقد قرارداد، مسئولیت پانسیون و نگهداری از اسب‌ها به عهده دانشگاه بود، حتی در روزهای عادی، برای رسیدگی به اسب‌ها و خوراک دهی به آن‌ها همراه من یک نگهبان می‌فرستادند ولی الان که تلفات بوجود آمده هیچ کس مسئولیت خسارت وارد شده را قبول نمی‌کند.

این مربی سوارکاری ادامه می‌دهد، امروز اسب‌های من بیرون از محل نگهداری خود بودند و من برای بردن آن‌ها به جایگاه‌شان و غذا دادن به آنها اجاز ورود پیدا نکردم.

وی در ادامه گفت: معاون دانشگاه بعد از شنیدن شکایت من، گفت خسارت اسب‌ها باید پرداخت شود و امور قراردادهای دانشگاه گفتند تربیت بدنی دانشگاه باید هزینه قرارداد را بپردازد، اما تاکنون هیچ اقدامی انجام نشده و من حتم دارم اگر از دانشگاه بیرون بروم دیگر من را به دانشگاه راه نخواهند داد.

مسلمان‌زاده در خصوص شرایط محیط نگهداری اسب‌ها گفت: روزی که قرارداد بسته شد، تابستان و هوای محیط مناسب نگهداری اسب‌ها بود، دانشگاهیان وعده دادند در زمستان محیط را می‌پوشانند و وسایل گرمایشی فراهم خواهند کرد، اما تا همین امروز هیچ اقدامی صورت نگرفت و ما خودجوش با ایجاد آتش و به کمک دانشجویان دانشگاه، اسب‌ها را گرم می‌کردیم و حتی به دلیل آتش روشن کردن در محیط دانشگاه، توبیخ شدیم.

این مربی سوارکاری ادامه داد: ما در جلسه‌ای با مدیریت تربیت بدنی این دانشگاه، پیشنهاد خرید هیترهای برقی بصورت خصوصی را مطرح کردیم اما گفتند هزینه برق برای دانشگاه زیاد می‌شود و دانشگاه توان تقبل آن را ندارد.

وی در ادامه از قراردادی با دانشگاه یاد کرد و گفت: قرار دادی بستند که در ادامه آن با خودکار اضافه شده اسب‌ها تا تاریخ ۳۰ بهمن ماه اجازه حضور در دانشگاه را دارد و از آن تاریخ مسئولیتی به عهده دانشگاه نیست.

این درحالی است که مسلمان‌زاده مدعی است در قرارداد میان آن‌ها از ابتدا سخنی از تاریخ برای بردن اسب‌ها به مکان دیگر نبوده و تنها قراردادی صوری بین دوطرف به قصد دریافت حقوق مربی امضا شده بود.

مربی سوارکاری ادعا کرد: این قرارداد جعل شده و بند دوم آن به کل فاقد ارزش و اعتبار است، این قرارداد بعد از یک ماه و نیم کار در دانشگاه برای پرداخت حقوق امضا شد.

وی مدعی است روز عقد قرارداد گفتند فرم اسب‌داری در دانشگاه وجود ندارد و تنها فرم قرارداد مربی‌گری را به شما می‌دهیم و امروز که اسب‌ها تلف شده‌اند در قرارداد دست برده‌اند و مسئولیت اسب‌ها را برعهده مربی گذاشته‌اند.

مهناز منشور مدیر تربیت بدنی این دانشگاه اما نظراتی کاملا مقابل مسلمان‌زاده دارد.

وی گفت: دانشگاه با این فرد مشکل دارد و قرارداد پیمانکار تا انتهای بهمن ماه بوده و هنوز اقدامی برای خروج اسب‌ها از این دانشگاه صورت نگرفته، ضمن این‌که هیچ اسبی در دانشگاه تلف نشده است و اسب‌ها سالم هستند.

منشوری به خبرنگار ایسنا گفت: وضعیت اسب‌ها اصلا خوب نیست و این فرد به اسب‌ها رسیدگی نمی‌کند. با مراجعه دامپزشک به درخواست دانشگاه، متوجه شدیم این اسب‌ها از سلامت خوبی هم برخوردار نیستند و انگل دارند و ابدا اسبِ سواری و با کیفیتی به حساب نمی‌آیند.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: با مسلمان‌زاده دو قرار داد منعقد شده، قرارداد مربی‌گری و خدمات اسب و نگهداری آن‌ها و در هر دو مورد این قراردادها دانشگاه رضایتی از فرد نداشته و مورد تائید دانشگاه نبوده است. قراردادها تا انتهای بهمن ماه بوده و هنوز اسب‌ها از دانشگاه خارج نشده‌اند و با این حال دانشگاه هنوز با وی همکاری می‌کند.

وی افزود: این فرد قصد تحریک دانشگاه برای دریافت خسارت را دارد و اگر واقعا خود را محق می‌داند، اقدام به شکایت و دعوای حقوقی کند.

  • 16
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
کاظم نوربخش بیوگرافی کاظم نوربخش بازیگر کمدین ایرانی

تاریخ تولد: ۱ مهر ۱۳۵۵

محل تولد: بیجار، کردستان، ایران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم انسانی

ادامه
جیمی ولز بیوگرافی جیمی ولز نابغه پشت ویکی پدیا

تاریخ تولد: ۷ اوت ۱۹۶۶

محل تولد: هانتسویل، آلاباما، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی، بریتانیایی

حرفه: موسس بنیاد ویکی مدیا

ثروت: ۱/۵ میلیون دلار

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
ویژه سرپوش