جمعه ۰۷ آذر ۱۳۹۹
۱۳:۲۰ - ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۲۰۰۵۵۰
دانشگاه

اپراتورها وعده اینترنت رایگان دانشجویان را عملی نکردند/ دانشگاه‌ها این ترم برای تدریس بازگشایی نخواهند داشت

معاون دانشجویی دانشگاه تهران,اخبار دانشگاه,خبرهای دانشگاه,دانشگاه
معاون دانشجویی دانشگاه تهران گفت: اپراتورهای تلفن همراه در آغاز شیوع ویروس کرونا و مجازی شدن آموزش به دانشجویان، وعده‌هایی برای واگذاری اینترنت رایگان دادند که تا امروز عملی نشده است.

سعید حبییا امروز جمعه در گفت و گو با ایرنا درباره اقدامات انجام شده برای واگذاری اینترنت رایگان به دانشجویان، گفت: وزارت علوم با تعاملی که با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دارد، به صورت جدی در تلاش برای واگذاری اینترنت رایگان به دانشجویان و اساتید است.

وی گفت: البته قرار بود اپراتورها برای واگذاری اینترنت رایگان با دانشگاه‌ها همکاری کنند، ولی وعده‌های داده شده به خوبی عمل نشد. در حالی که در این برهه از زمان که مجموعه دانشگاهی از دانشجو گرفته تا اساتید، کارکنان و مسوولان برای افزایش کیفیت آموزش مجازی تلاش می‌کنند، نیاز است اپراتورها نیز برای محقق شدن این هدف با دانشگاه‌ها همکاری کنند.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران با بیان اینکه احتمال دارد ویروس کرونا برای همیشه جزیی از زندگی ما شود، اظهار داشت: برای همین باید رفتار و نوع برخوردها درباره ویروس تغییر کند؛ سازماندهی شود و  اینترنت رایگان برای دانشجویان در شهرهای کم برخوردار فراهم شود.

حبیبا ادامه داد: در صورتی که امکان واگذاری اینترنت برای دانشجویان کم برخوردار فراهم نیست، می‌توان با پرداخت وام برای تهیه سخت افزارهایی مانند گوشی هوشمند و لپ تاپ از این تعداد دانشجوی کم برخوردار حمایت کرد.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران در خصوص کیفیت آموزش مجازی که تاکنون ارائه شده است، گفت: دانشگاه‌های کشور از جمله دانشگاه تهران برای نخستین بار است که این حجم از آموزش مجازی را اجرایی می‌کنند.

وی افزود: اما معتقدم و این مطلب را به دانشجویان خود نیز گفتم که شرایطی در کشور و جهان بوجود آمده که  همه دانشگاه‌ها مجبور به ارائه آموزشی مجازی شدند و شاید این نحو آموزش برای ماه‌ها و سال‌های آینده نیز ادامه یابد. پس نیاز است همه خود را برای این تغییر آماده کنند.

حبیبا با بیان اینکه ‌آموزش الکترونیک نشان داد باید تغییراتی در زیرساخت‌های آموزش مجازی کشور داده شود، گفت: این نوع آموزش سبب شد همه دانشگاه از این پس به دنبال ارتقیء سرعت اینترنت و زیرساخت‌های آموزش الکترونیک خود و دانشگاه باشند. البته ایرادهایی به آموزش مجازی وارد است ولی نباید رشد علمی و آموزشی کشور متوقف شود.

استاد حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران ادامه داد: همانطور که برای ادامه زندگی نمی‌توان تغذیه را کنار گذاشت، تحصیل علم نیز با وجود بیماری به نام کرونا نباید متوقف شود و این روند با برطرف کردن مشکلات روز به روز بهتر می‌شود.

نارضایتی از آموزش مجازی بی انصافی است

وی با بیان اینکه طبق آمار فقط ۲ درصد جمعیت دانشجویی کشور از آموزش مجازی رضایت ندارند، افزود: در فضای مجازی کمپینی تشکیل شده که عنوان می‌کند ۵۰ هزار نفر از دانشجویان از آموزش مجازی رضایت ندارند. در حالی این تعداد در مقابل حدود ۴ میلیون جمعیت دانشجویی کشور حدود ۲ درصد است.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران افزود: البته باید قبول کرد کیفیت آموزش الکترونیکی مانند آموزش حضوری نیست؛ زیرا سرعت اینترنت، نحوه ارائه دروس و نوع تعامل بین دانشجو و استاد در این دو فضا قابل مقایسه نیست. ولی وقتی به زحمات جامعه پزشکی و پرستاری نگاه می‌کنیم که در ماه‌های گذشته از جان و زمان خود برای سلامتی مردم کشور گذشتند و دانشگاه‌ها نیز تمام انرژی و امکانات خود را برای وقفه نیفتادن در آموزش به دانشجویان به کار بردند، ‌نارضایتی بی‌انصافی است.

حبیبا با بیان اینکه آموزش مجازی کار را برای اساتید هم سخت کرده است، گفت: پیش از این استاد در کلاسی حضوری درس خود را ارائه می‌داد و تعامل بین او و دانشجویان سبب کسب انرژی متقابل می‌شد. اما با آموزش مجازی این فضای تعاملی از هر دو طیف سلب شده است.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه تهران به رغم تحت پوشش قرار دادن حدود ۵۰ هزار دانشجو، از امکانات سخت افزاری مناسبی برخوردار است، افزود: مدیریت آموزشی این تعداد دانشجو به صورت مجازی هرچند سخت است، ولی دانشگاه تهران توانسته تا امروز در آموزش الکترونیک موفق عمل کند.

استاد حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: همه ارکان دولت، وزارتخانه‌ها و مسوولان دانشگاه‌ها در تلاش هستند حرکت علمی کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف نشود و باید هر عضوی در این راه نیز وظیفه خود را به بهترین شکلی ایفا کند.

دانشگاه‌ها این ترم برای تدریس بازگشایی نخواهند داشت

مهر نوشت: سید امید فاطمی درباره بازگشایی دانشگاه‌ها در ترم جاری گفت: ستاد بحران کرونا تنها مرجعی است که می‌تواند در این زمینه تصمیم بگیرد اما با توجه به اتفاقاتی که تا الان رخ داده و خبرهایی که داریم، دانشگاه‌ها این ترم بازگشایی برای تدریس را نخواهند داشت، مگر اینکه برای امتحانات فکری شود که آن بحث دیگری است.

وی تاکید کرد: ولی برای آموزش تا آخر ترم که اواسط خرداد ماه باشد دانشگاه‌ها بازگشایی نمی‌شوند.

تمهیدات اسکان دانشجویان دکتری در دانشگاه‌ها

مدیر آموزش‌های الکترونیکی و مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه تهران افزود: برای بحث دانشجویان دکتری نیز یک تمهیدات و شرایطی پیش بینی شده است که در بخشنامه‌های وزارت علوم نیز آمده است دانشگاه‌ها در حال کار بر روی آن هستند، دانشگاه تهران به این سمت رفته که در هر خوابگاه به هر دانشجو یک اتاق بدهد و بتواند دانشجوی دکتری را به این شکل اسکان دهد.

  • 10
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
باباطاهر,اشعار باباطاهر,شعرهای باباطاهر زندگی نامه باباطاهر شاعر و دوبیتی سرای اواخر سده چهارم و پنجم

زادگاه: لرستان یا همدان

زاده: ۳۲۶ خورشیدی

پیشه: شاعر، دوبیتی سرا

ملیت: ایرانی

زمینه کاری: شعر، موسیقی

ادامه
لویی پاستور,نظریات لویی پاستور,لوئی پاستور زندگی نامه لویی پاستور دانشمند فرانسوی مشهور (+ تصاویر)

زاده: ۲۷ دسامبر ۱۸۲۲

زادگاه: ایالت دول، ژورا

ملیت: فرانسه

محل تحصیل: اکول نرمال سوپریور، دانشگاه پاریس

فوت: ۲۸ سپتامبر ۱۸۹۵

ادامه
دراگان اسکوچیچ,زندگی نامه دراگان اسکوچیچ,دراگان اسکوچیچ اهل کشور بیوگرافی دراگان اسکوچیچ (+ تصاویر)

زادگاه: رییکا، یوگسلاوی سابق

قد: ۱٫۸۱ متر

زاده: ۳ سپتامبر ۱۹۶۸

پست: هافبک

مدرک تحصیلی: لیسانس حرکت شناسی

پیشه: مربی فوتبال

ادامه
ایلان ماسک,بیوگرافی ایلان ماسک,زندگی نامه ایلان ماسک زندگی نامه ایلان ماسک و کارآفرینی های او (+ تصاویر)

زادگاه: پرتوریا، آفریقای جنوبی

زاده: ۲۸ ژوئن ۱۹۷۱

محل زندگی: لس آنجلس

ملیت: آمریکایی، کانادایی، آفریقای جنوبی

پیشه: مهندس، مخترع، بنیانگذار و کارآفرین

ادامه
محمدحسین کنعانی زادگان,علاقه محمدحسین کنعانی زادگان به پرسپولیس,افتخارات  محمدحسین کنعانی‌زادگان بیوگرافی محمدحسین کنعانی زادگان + تصاویر اینستاگرامی

زادروز: ۳ فروردین ماه ۱۳۷۳

زادگاه: آبادان، ایران

قد: ۱٫۸۸ متر

پست: دفاع وسط / دفاع راست

ملیت: ایرانی

ادامه
جیل بایدن,تصاویر جیل بایدن,بیوگرافی جیل بایدن بیوگرافی جیل بایدن، همسر جو بایدن (+ تصاویر خانوادگی)

زاده: ۵ ژوئن ۱۹۵۱

محل تولد: هامونتن، نیوجرسی

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

حزب سیاسی: دموکرات

همسران: بیل استیونسون، جو بایدن

فرزندان: اشلی، بی، هانتر

ادامه
بیدل دهلوی,زندگینامه بیدل دهلوی,بیدل دهلوی زندگی نامه زندگی نامه بیدل دهلوی شاعر پارسی گوی هندی

متولد: ۱۰۵۴ هجری قمری

زادگاه: پتنه هندوستان

فوت: ۴ صفر ۱۱۳۳ (قمری)

آرامگاه: قریهٔ خواجه رواش کابل

پیشه: شاعر

ادامه
پروفسور سمیعی,بیمارستان پروفسور سمیعی در آلمان,پروفسور سمیعی بیوگرافی بیوگرافی پروفسور سمیعی و افتخاراتش (+ تصاویر مجید سمیعی)

زادهٔ: ۲۹ خردادماه ۱۳۱۶

زادگاه: تهران 

محل زندگی: هانوفر، آلمان

ملیت: ایرانی و آلمانی

محل تحصیل: دانشگاه یوهانس گوتنبرگ

پیشه: جراحی مغز و اعصاب

ادامه
هانده دوغان دمیر,بیوگرافی هانده دوغان دمیر,تحصیلات هانده دوغان دمیر بیوگرافی هانده دوغان دمیر، بازیگر جوان ترکیه ای (+ تصاویر)

زاده: ۲۲ نوامبر ۱۹۸۵

زادگاه: آنکارا – ترکیه

قد: ۱۷۰ سانتیمتر 

مدرک: لیسانس رشته جامعه شناسی

شغل: بازیگر

ادامه
ویژه سرپوش