شنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۰
۱۵:۰۷ - ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۶۱۷۹۰
لیگ قهرمانان و جام ملت ها

حمله محمود فکری به مجیدی و شکل بازی استقلال/ حرف آخر مدیر ورزشی استقلال درباره مجیدی

استقلال,لیگ قهرمانان آسیا
محمود فکری با گلایه از برخی پیشکسوتان استقلال نسبت به عملکرد این تیم مقابل الهلال و اقدامات فرهاد مجیدی موضع گیری کرد.

به گزارش ورزش سه،  محمود فکری سرمربی پیشین استقلال یکی از منتقدان سرسخت فرهاد مجیدی در ماه های گذشته بوده است. فکری که مصاحبه های تندی را علیه مجیدی انجام داده بود، حالا بعد از دیدار با الهلال که با شکست آبی پوشان همراه بود بار دیگر مجیدی را به باد انتقاد گرفته و حرف هایی را بر زبان می آورد که عجیب است.

سرمربی سابق آبی ها در گفت و گو با خبرنگار "ورزش سه" صحبت هایی را درباره باخت استقلال و وضعیت خودش بیان کرد که در ادامه می خوانید:

**کادری که ۳ جام از دست داده، چه فرصتی می خواهد؟

از شب گذشته مصاحبه های پیشکسوتان را می بینم و همه به به و چه چه می کنند! همه تعریف می کنند و می گویند فرصت بدهید. چه فرصتی؟ کادری که ۳ جام را از دست داده، چه فرصتی باید به او داده شود؟

**با ارتش فحاش نمی توانند جام بگیرند

با ارتش فحاش درست کردن شاید دوران ماندن را زیاد کنند اما باید با این افراد جام هم بگیرند. استقلال تیمی نیست که یکی یکی جام ها را از دست بدهد و بعد بگویند مدیریت ایراد داشته، وزیر ایراد داشته است. بگویند فکری بعد از بازی یک استوری می گذارد و مصاحبه می کند. به نوعی بخواهند باخت ها را گردن یک نفر دیگر بیندازند.

**امیدوارم مدیران استقلال شهامت داشته باشند

اینها از سادگی مردم و پیشکسوتان سوءاستفاده می کنند و فعلا می تازند! در حالی که حق استقلال نیست این شکلی اداره شود. امیدوارم مدیران استقلال شهامت داشته باشند و تصمیماتی که به سود استقلال است، بگیرند.

**مثل زمان ما با فضای مجازی تصمیم می گیرند

زمانی که ما بودیم تصمیمی گرفتند تا فقط فضای مجازی و رسانه ای را آرام کنند. الان هم آنگونه تصمیم می گیرند. هرچه فضای مجازی بخواهد اجرا می کنند. در حالی که حق استقلال نیست.

**پرسپولیس بود، الهلال را شکست می داد

اینکه استقلال از قبل بازنده باشد و بگویند می دانستیم می بازیم، عجیب است. اگر پرسپولیس به الهلال می خورد، شک نکنید برایش مشکل ساز می شد. من احساس می کنم آنالیزی نسبت به آن تیم صورت نگرفته بود. اینکه چه ضعف هایی داشت. فقط بازیکنان را ترساندند و گفتند الهلال بازیکنان گرانقیمت دارد. در حالی که قیمت بازیکن که به داخل زمین نمی رود.

**هرکس انتقاد کند، به او فحاشی می شود

نفراتی دیروز به زمین رفتند که تجربه کافی نداشتند و می توانستند نفرات باتجربه تری را به زمین بفرستند. نفراتی که در آسیا بازی کرده بودند. من فکر می کنم استقلال به اشتباهات خودش باخت. متاسفانه می بینم همه تعریف می کنند. البته اگر انتقادی کنند ارتش فحاش به آنها فحاشی می کند. آنها اجازه نمی دهند کسی انتقاد کند و حرفی بزند. اگر قرار باشد همه از اینها تعریف کنند نتایج هم از حالا مشخص است. با انتقاد است که ایرادها مشخص می شود.

**هیچ آنالیزی از الهلال نکرده بودند

زمانی که ما در استقلال بودیم تراکتور را در زمین خودش بردیم و می دانستیم با پرس از جلو پیروز می‌شویم. در بازی با گل گهر هم همین کار را کردیم و بردیم. بعد از بازی با تراکتور گفتند اشتباهات خط دفاع تراکتور بوده است. بعداز گل گهر هم گفتند اگر رشید مظاهری نبود استقلال پیروز نمی شد. در حالی که الهلال را آنالیز می کردند و پرس از جلو انجام می دادند و استقلال با ترس وارد زمین نمی شد می توانستند برنده از زمین خارج شوند. اینکه می گویند استقلال بازی خوبی انجام داد را متوجه نمی شوم. کجای این بازی خوب بود؟الهلال آنقدر قدرتمند نبود که بزرگش کنند و بازیکنان بترسند.

**می خواستند فرار روبه جلو داشته باشند

به نظر من بازی قابل قبول نبود. استقلال از قبل باخته وارد زمین شد. چون یکسری صفحات که حامی این دوستان هستند می خواستند فرار روبه جلو داشته باشند. اگر می بردند می گفتند کار بزرگی کردیم. اگر باختند هم بگویند این تیم خیلی قوی بوده و بازیکنان میلیاردی داشته است.

**دفاع الهلال خیلی ضعیف بود اما...

آمار بازی های استقلال و الهلال مشخص است و در گذشته آمار برد استقلال بیشتر هم بود. در ادوار مختلف الهلال همیشه بازیکنان گرانقیمت داشته است. ولی استقلال همین تیم را می برد. اگر بازی را دیده باشید هیچ آنالیزی از بازی نشده بود. ۱۰ دقیقه اول را دیدید؟ بازیکنان استقلال اگر کمی فشار روی خط دفاع الهلال می گذاشتند موقعیت درست می کردند. نشان دادند که در دفاع الهلال خیلی ضعیف است. اگر پرس از جلو می گذاشتند می توانستند توپ گیری کنند و با برد زمین را ترک کنند.

**استقلال را از پیش بازنده به زمین فرستادند

مصاحبه سیاوش یزدانی را دیدید. آنقدر گفتند الهلال تیم خوبی است، آنقدر خوب نبود. بازیکنی مثل یزدانی که ملی پوش است از این فضا ترسیده بود. او فکرمی کرد تیم الهلال خیلی قدرتمند است. متاسفانه استقلال را از پیش بازنده به زمین فرستادند و کادرفنی استقلال در بحث روحی بازیکنان را آماده نکرده بود. الهلال اما آن تیم از پیش برنده نبود. اگر اشتباهات فردی نبود حتی آن گل ها هم وارد دروازه استقلال نمی شد. استقلال به خاطر ترس خودش باخت نه به بازیکنان گرانقیمت الهلال.

**این کادرفنی نه عشق دارد، نه دانش؛ فقط ارتش فحاش پشت شان است

در این کادر نه تعصب می بینیم، نه عشق و نه دانش فنی. فقط ارتش فحاش می بینم. یک ارتشی را آماده کردند تا به دیگران فحاشی کنند.

**نمی خواستند در مسجدسلیمان کار کنم

با نفت مسجدسلیمان توافق کرده بودیم و امضای قرارداد را می خواستم با حضور مدیربرنامه هایم باشد. در آن فاصله اتفاقاتی افتاد و خواستند بندهایی را در قرارداد بگنجانند تا باعث فراری دادن ما شوند. من احساس می کنم مدیر حقوقی باشگاه نفت مسجدسلیمان ظاهرا زیاد دوست نداشت من آنجا باشم. می دیدم تیم با تفکرات من باید بسته شود وبرای کسی منابع مالی ندارد. به همین خاطر احساس می کنم بندهایی را آوردند که عجیب بود. یکی از بندها این بود که اگر ۳ باخت متوالی داشته باشید، بتوانند یک طرفه فسخ کنند. این تیم نفت مسجدسلیمان است و هنوز هم شکل نگرفته است. اکثر تیم ها بسته شده اما این تیم شکل نگرفته است.

**بندهایی گذاشتند تا فراری ام بدهند

وقتی اینطور می شود معلوم است که نمی خواهند این همکاری ادامه پیدا کند. بند دیگری آوردند که اگر تا نیم فصل ۲۲ امتیاز کسب نکنم می توانند قراردادم را یکطرفه فسخ کنند. در حالی که نیم فصل نفت سال پیش ۱۸ امتیاز گرفته بود. یا اینکه من با استقلال در نیم فصل ۲۶ امتیاز گرفتم. اینکه با نفت ۲۲ امتیاز بگیرید عجیب است. شاید اگر زودتر تیم را می بستند بند قهرمانی هم می گذاشتند! همین موضوعات را مطرح کردند و باعث شد تا من نپذیرم. از طرفی من هم وقتی اینها گفتند بندهایی را بیاوریم در عوض گفتم که به شرطی می پذیرم که در پرداختی ها یکروز تاخیر نداشته باشید و بازیکنان مد نظرم را هم جذب کنید. این موضوعات باعث شد تا دوستان به هدفشان برسند و من جدا شوم. مدیرعامل باشگاه آقای نظری هم مصاحبه ای کردند و موضوعاتی را مطرح کردند که اصلا برعکس بود. بندها را آنها آوردند اما از طرف من بیان کردند. ۲۲ امتیاز را گفته بود که نظرشان روی ۱۸ امتیاز بوده است. به هر حال شرایط برای همکاری مهیا نشد و جدا شدیم. انگار هم از قبل با آقای پورموسوی صحبت کرده بودند وهمه چیز تمام شده بود.

**مدیرحقوقی باشگاه جان مادرش را قسم خورد

همان مدیرحقوقی که جان مادرش را قسم می خورد که من نمی مانم، وقتی من رفتم در تمام عکس های تیمی کنار مجموعه بود. نمی دانم ناگهان چه شد که او برگشت و کارش را ادامه داد. این دور زدن را قبلا هم از نفت مسجدسلیمان دیدیم. سالی که تیم را به لیگ برتر آوردیم همین شکلی بهانه آوردند و باعث فراری دادن ما شدند. امسال هم دوباره این اتفاق افتاد.

حرف آخر مدیر ورزشی استقلال درباره مجیدی

مهدی پاشازاده مدافع سابق استقلال، امروز اولین روز کاری خود را با عنوان مدیر ورزشی باشگاه در استقلال پشت سر گذاشت.

استقلال,لیگ قهرمانان آسیا

ساعتی بعد از شکست آبی ها مقابل الهلال در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، پاشازاده وارد سیستم اداره کننده پیچیده باشگاهی خواهد شد که سالها در آنجا کاپیتان و ستاره بوده است. او با تجربه ای طولانی در امر مربیگری، حالا در یک نقش تازه قرار است امور فوتبال باشگاه استقلال را کنترل کند.

با توجه به شرایط خاص استقلال و شکست اخیر این تیم در مسابقات آسیایی و بحرانی که به صورت طبیعی در این باشگاه رخنه کرده، پاشازاده از موضع دیگری این موضوع را تحلیل می کند.

* بار اولمان نیست که شکست خورده ایم

پاشازاده: صبح امروز وقتی که از خواب بیدار شدم تیترهای زیادی را در شبکه های اجتماعی و سایت ها درباره شکست استقلال شنیدم. به هر حال با توجه به اینکه فصل نقل و انتقالات هم تمام شده و بحث خبر هم کمی فروکش کرده، طبیعی است که به این موضوع بیش از حد پرداخته بشود. در حالیکه ما دیروز می توانستیم برنده این مسابقه هم باشیم و البته حتی با تدارک و شرایط بهتر باز هم می توانستیم به الهلال ببازیم.

فراموش نکنید که بازی استقلال و الهلال یک بازی نزدیک و بین دو قطب فوتبال آسیا در منطقه غرب است و ممکن است نتایج مختلفی در آن رقم بخورد و لزوما هم ربطی به شرایط آن روز تیم ها ندارد. کما اینکه ما دیروز می توانستیم با ضربه سری که سیاوش یزدانی زد از حریف پیش بیفتیم. اگر آنها برای حمله از هم باز می شدند، آنگاه می توانستیم گل های بیشتری هم بزنیم. بنابراین اولین چیزی که دوست دارم در این زمینه بگویم این است که این شکست را به اندازه خودش تحلیل کنیم و نه بیشتر.

* شرایطمان آنقدرها هم بد نبود

پاشازاده: امروز از باشگاه اطلاعاتی درباره اردوی تیم و شرایط آن گرفتم و به نظرم ما بت شرایط نسبتا خوبی وارد مسابقه با الهلال شدیم. البته اینکه می گویم شرایط خوب، منظورم بعد تدارکاتی ماجراست والا به صورت کلی هیچ کدام از باشگاه ایرانی در شرایط فعلی اوضاع خوبی ندارند و عدم تطابق تقویم ما با تقویم رقابت های لیگ قهرمانان آسیا شرایط کار را برای همه تیم ها سخت کرده است. و شاید اگر مسابقات لیگ ما کمی زودتر آغاز می شد یا برنامه ریزی کشور ما مانند کشور عربستان طوری بود که لیگ قهرمانان آسیا بعد از شروع مسابقات باشگاهی باشد، حتما با فرم دیگری در این بازی شرکت می کردیم.

با این حال چیزی که می خواهم بگویم این است که این مقایسه شدن های مدام خیلی درست نیست و البته استقلال نیز به نسبت کلیت فوتبال ایران تدارک بدی برای این مسابقه نداشته، اردوی ۸ روزه ای در دبی برگزار شده، پول بازیکنان در روز بازی پرداخت شده و آقای گابریله پین هم به تیم اضافه شده و مبلغی از پیش پرداختش را گرفته که اینها هم باید در مسائل مربوط به استقلال لحاظ بشود.

* فاصله ما با تیم های عربستانی همیشه همینقدر است

پاشازاده: از وقتی که من به خاطر دارم، هر وقت که ما با یک تیم عربی بازی می کنیم بحث هایی مثل ثروتمند بودن آنها و فاصله ما از نظر مالی در رسانه ها جلوه می کند. به نظر من شرایط بازی دیروز هم همینطور بود و ما مدام این را از زبان گزارشگر می شنیدیم که مثلا قیمت بازیکنان الهلال اینقدر است و بازیکنان ما آنقدر است و حرفهایی از این دست. به هر حال، ما در شرایطی نیستیم که بتوانیم از نظر مالی با فوتبال عربستان رقابت کنیم ولی این هم هست که ما نیروی انسانی بهتری داریم.

درست است که آنها خریدهای گران قیمتی می کنند و یک بازیکنشان ۱۵ میلیون یورو قیمت دارد ولی ما هم بازیکنانی داریم که به هر حال در ۹۰ دقیقه شاید بتوانند نفس ستاره های هر تیمی از جمله الهلال را بگیرند. این موضوع البته در این بازی اتفاق نیفتاد اما ممکن است در یک زمان دیگر رخ بدهد. بنابراین به جای تحقیر کردن شرایط خودمان، باید استراتژی ما هم به سمتی باشد که بتوانیم در بازی های آینده شرایط بهتری برای تیم خودمان ایجاد کنیم.

البته شاید بعدها هم دوباره ما از نظر مالی در مضیقه باشیم و تیم الهلال شرایط بهتری داشته باشد که این خیلی قابل پیش بینی نیست. اما دفعه قبل که الهلال را برده بودیم هم وضعیت هر دو تیم از نظر مالی فاصله زیادی با هم داشت. پس بنابراین نگاه ما به این مسابقه نباید با کوچک کردن خودمان همراه بشود.

* حمایت، حمایت و حمایت

پاشازاده: ما باشگاهی داریم که در سالهای گذشته، شرایط خوبی را تجربه نکرد. در این موضوع با هم تعارف نداریم. من خودم به عنوان یک استقلالی کمتر به یاد می آورم که در این سالها در یک دوره زمانی مشخص شرایط باشگاه در آرامش باشد و به هر صورت به خاطر نارضایتی های مختلف، باشگاه همیشه در شرایط بی ثباتی قرار داشته و این موضوع به کار ما لطمه زده است. اگر در تلویزیون درباره این موضوع صحبت می کنند که شکست ما از الهلال از چند ماه پیش کلید خورده، باید این را هم بگوییم که مگر ما در چه شرایط با ثباتی باشگاه را اداره می کنیم که بتوانیم درباره آینده تصمیمات درست بگیریم؟ به نظر من و چیزی که می بینم، باید همه کمک کنند که باشگاه در یک ثبات نسبی قرار بگیرد و از کادرفنی هم حمایت بشود تا آنها کارشان را انجام بدهند. با توجه به اینکه آقای پین هم به کادرفنی اضافه شده و استقلال جوان های خوبی دارد و در این دیدار هم امیدوارکننده بازی کرد.

* باشگاه و هوادار، دو ستاره اصلی استقلال

استقلال یک باشگاه مردم نهاد است و هوادار همیشه در آن در تصمیم گیری ها نقش اصلی را ایفا کرده است. به نظر من هوادار ما باید خیلی باهوش به کمک باشگاه بیاید و ما سعی کنیم با یک پیش فصل خوب برای رقابت های لیگ در نهایت قدرت وارد عمل شویم، اگر نقطه ضعفی هم داریم، آن را ترمیم کنیم و این اتفاق نمی افتد مگر آنکه باشگاه در آرامش کار خود را پیش ببرد. به نظر من، نگاهمان هم باید معطوف به خودمان بشود و سعی کنیم خودمان را قوی تر کنیم تا هیچ کارشکنی یا اتفاقی به ما اثر نکند و ان شالله همه باید متحد باشیم و این کار را پیش ببریم. من از پیشکسوتان عزیز هم رسما دعوت می کنم تا به باشگاه بیایند و هر نظری دارند، آنجا مطرح کنند تا ان شالله در شرایط بهتری قرار بگیریم.

* با شخصیت باشگاه بازی کردند

پاشازاده: دیشب از اتفاقاتی که بعد از بازی رخ داد خوشم نیامد و احساس کردم که خودآگاه یا ناخودآگاه یا افراد درگیر احساس شده و در آن با شخصیت استقلال بازی می کنند. استقلال در تاریخش دهها و شاید صدها بازیکن شاخص داشته که آمده اند و رفته اند ولی نام باشگاه و تاریخ پرافتخار باشگاه هرگز تحت تأثیر رفتن یا آمدن کسی قرار نگرفته است. اینکه بیاییم موضوع را به حضور یا عدم حضور یکی دو بازیکن تقلیل بدهیم، کار کاملا اشتباهی است و ان شالله ساختار باشگاه استقلال به سمتی برود که بحث های اینچنینی بعد از بازی های آن مطرح نباشد. به نظر من در فوتبال ما این اثبات شده که ساختار تیمی کاملا بالاتر از بودن یا نبودن چند بازیکن عمل می کند و هواداران استقلال هم باید نگاهشان معطوف به این باشد که ما در درجه اول یک باشگاه یک پارچه و محکم بسازیم که فراتر از هر اسمی باشد. مثلا آقای اسماعیلی بازیکن خیلی خوبی است ولی دیروز دیدیم بازیکنی که در پست ایشان بازی کرد، چه نمایش خوبی رفت یا اینکه آقای قایدی رفته حتما جوانان جدیدی پیدا می شوند و استقلال با درخشش آنها پیش خواهد رفت و با توجه به استعدادهایی که داریم، نباید نگران این رفت و آمدها باشیم.

* آینده فرهاد مجیدی

پاشازاده: درباره آینده فرهاد مجیدی من تصمیم گیر نیستم و هیئت مدیره در این زمینه مسئول است و من نظر خودم را گفته ام که همان حمایت است.  ان شالله در بازگشت تیم از امارات هم با کادرفنی جلسه ای خواهیم داشت و کمک می کنیم که تیم در شرایط بهتری قرار بگیرد. بلافاصله دنبال مقصر و تنبیه این شکست نگردیم و کمی هم به باشگاه و آینده آن فکر کنیم. به نظر من ما نباید سرمایه هایمان را بسوزانیم ولی در استقلال اینطور شده که مدام اسم ها تغییر می کنند ولی شرایط باشگاه عوض نمی شود. من فکر می کنم همه باید به هم کمک کنیم و شرایط باشگاه را بهتر کنیم و اگر کسی هم در این شرایط حاضر به کار نیست، باید اعلام کند.

ضمنا در صحبتی که با آقای مددی داشتم قرار بر این شده که فعلا کسی از باشگاه درباره مسائل مختلف صحبت نکند و بنده خودم پاسخگوی مباحث مطرح شده خواهم بود. یکی از انتقاداتی که خودم به باشگاه داشته ام، موضوع عدم شفافیت بود که این مسئله باید حل شود و به نظر من همه چیز باید با هوادار استقلال در میان گذاشته شود. مسائل مالی و هر چیزی که منافع هواداری را در بر می گیرد، باید با طرفداران استقلال در میان گذاشته شود تا همه تخمین دقیقی از شرایط باشگاه هم داشته باشند و نباید با لاپوشانی کردن مشکلات، به آنها دامن زد و در عین حال باید اجازه داد افرادی که دلسوز باشگاه نیستند، در مورد استقلال اظهار نظر کنند.

 • 13
 • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رویا نونهالی,بیوگرافی رویا نونهالی,عکس رویا نونهالی بیوگرافی رویا نونهالی بازیگر تئاتر و سینمای ایران (+ تصاویر)

نام:رویا نونهالی

متولد:۲۴ بهمن ۱۳۴۱

ملیت:ایرانی

پیشه:بازیگر، داور استعدادیابی

زمینه فعالیت:تئاتر و تلویزیون و سینما

سال های فعالیت:۱۳۷۲ تاکنون

ادامه
عقاید شهاب الدین یحیی سهروردی,زندگینامه ی شهاب الدین یحیی سهروردی,بیوگرافی شهاب الدین یحیی سهروردی زندگی نامه شهاب‌الدین یحیی سهروردی از کودکی تا به شهرت رسیدنش

زاده:۵۴۹ ق / ۱۱۵۵ م

زادگاه:سهرورد،  ایران

ملیت:ایرانی

درگذشت:۵ رجب ۵۸۷ ق

آرامگاه:قلعه حلب،  سوریه

ادامه
ما هواتنگ,بیوگرافی ما هواتنگ,زندگینامه ما هواتنگ زندگینامه ما هواتنگ رئیس شرکت اینترنتی چینی تنسنت (+ تصاویر)

زاده:۲۹ اکتبر ۱۹۷۱

زادگاه:گوانگ دونگ، چین

ملیت:چینی

محل تحصیل:دانشگاه شنژن

پیشه:رئیس هیئت مدیره تنسنت

ادامه
بیوگرافی سعید چنگیزیان,سعید چنگیزیان و همسرش الهام کردا,فیلم های سعید چنگیزیان بیوگرافی سعید چنگیزیان بازیگر تئاتر و سینمای کشور (+ تصاویر همسرش)

زاده: ۲۲ آذر ۱۳۵۶

محل تولد: سمنان

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی تئاتر

وضعیت تاهل: متاهل

سال های فعالیت: ۱۳۸۲ تاکنون

ادامه
کیومرث هاشمی,بیوگرافی کیومرث هاشمی,زندگینامه کیومرث هاشمی بیوگرافی کیومرث هاشمی سیاستمدار ایرانی (+ تصاویر)

متولد:۱۳۴۴

زادگاه:ملایر

زمینه فعالیت:سیاست و مدیریت ورزشی

پیشه:سیاستمدار

دین:اسلام

ادامه
امین قاسمی نژاد,بیوگرافی امین قاسمی نژاد,عکس امین قاسمی نژاد بیوگرافی امین قاسمی نژاد، فوتبالیست (+ تصاویر خانوادگی)

زاده: ۱ آذر ۱۳۶۵ 

زادگاه:بابلی

ملیت:ایرانی

پست:هافبک

قد:۱۸۲  سانتی متر

ادامه
ثریا قاسمی و همسرش,مادر ثریا قاسمی,بیوگرافی ثریا قاسمی بیوگرافی ثریا قاسمی بازیگر سینما و تلویزیون کشور (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد:۲۸ آذر ۱۳۱۹

زادگاه:تهران

حرفه:بازیگر و دوبلور

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:ایرانی

ادامه
حضرت علی اکبر,زندگینامه حضرت علی اکبر,حضرت علی اکبر کیست زندگینامه حضرت علی اکبر (ع) فرزند بزرگ امام حسین (ع)

زاده:۱۱ شعبان سال ۳۳ هجری قمری

زادگاه:مدینه

ملیت:ایرانی

علت مرگ:واقعه کربلا

محل دفن:حرم امام حسین، کربلا، عراق

ادامه
بیوگرافی لئوناردو دی‌کاپریو,بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو,عکس هایی از لئوناردو دی کاپریو بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو بازیگر و تهیه کننده ی هالیوودی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۱ نوامبر ۱۹۷۴ ‏

زادگاه:لس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده

زمینه فعالیت:بازیگر، تهیه کننده، طرفدار محیط زیست

سال های فعالیت:۱۹۸۹–اکنون

ملیت:آمریکایی

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • جمعه ۲ مهر
  هفته ۷ بوندسلیگا
  گریتر فورت - بایرن مونیخ
  ساعت: ۲۲:۰۰
 • پریمیر لیگ پرتغال
  اسپورتینگ - ماریتیمو
  ساعت: ۲۲:۰۰
 • شنبه ۳ مهر
  هفته ۶ لیگ برتر انگلیس
  منچستریونایتد - استون ویلا
  ساعت: ۱۵:۰۰
 • هفته ۷ لالیگا اسپانیا
  آلاوس - اتلتیکومادرید
  ساعت: ۱۵:۳۰
 • هفته ۶ لیگ برتر انگلیس
  لسترسیتی - برنلی
  ساعت: ۱۷:۳۰
 • هفته ۶ لیگ برتر انگلیس
  برنت‌فورد - لیورپول
  ساعت: ۲۰:۰۰
 • هفته ۷ لالیگا اسپانیا
  رئال‌مادرید - ویارئال
  ساعت: ۲۲:۳۰
 • یکشنبه ۴ مهر
  هفته ۷ لالیگا اسپانیا
  بارسلونا - لوانته
  ساعت: ۱۷:۴۵
 • هفته ۶ سری آ ایتالیا
  لاتزیو - آاس رم
  ساعت: ۱۹:۳۰
ویژه سرپوش