دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱
۲۲:۲۵ - ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۳۰۶۴۱
لیگ قهرمانان اروپا

مارسلو: قطعا شایسته حضور در این فینال هستیم/ آرنولد: بازی کردن مقابل رئال فینال را حساس‌تر می‌کند

کلوپ: رئال‌مادرید بخت اول قهرمانی است/ آنچلوتی: باید نشان دهیم شایسته قهرمانی هستیم

یورگن کلوپ,دیدار رئال مادرید و لیورپول در فینال لیگ قهرمانان اروپا
یورگن کلوپ می‌گوید با نگاهی به بازگشت‌های رئال‌مادرید در دیدارهای گذشته می‌توان دریافت که این تیم نسبت به لیورپول شانس بیشتری برای قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا خواهد داشت.

به گزارش خبرورزشی، لیورپول شنبه شب برای سومین مرتبه در دوران یورگن کلوپ در فینال لیگ قهرمانان اروپا حاضر خواهد بود و این مرتبه هم مقابل رئال‌مادرید قرار می‌گیرد.

یورگن گلوپ سرمربی آلمانی لیورپول در کنفرانس خبری پیش از این دیدار حساس گفت: «نمی‌دانم در صورت فتح جام چه احساسی خواهم داشت. بعد از بازی این سؤال را بپرسید. می‌خواهیم مبارزه‌ای واقعی داشته باشیم. در شرایط خوبی هستیم و برای فینال آماده شده‌ایم. فینال سال ۲۰۱۸ مقابل رئال مهم است، ولی برای ما فینال ۲۰۱۹ مهم‌تر بود.»

کلوپ در مورد حرف‌های صلاح درباره انتقام‌گیری از رئال هم گفت: «کسی نباید نگران صلاح باشد، همه آن روز شکست خوردیم و صلاح زود مصدوم شد. او حالا وضعیت خیلی خوبی دارد. هر بازیکنی با مسائل مختلفی انگیزه می‌گیرد. همه ما آن بازی را یادمان هست و این مختص به صلاح نیست. آن شب حتی لوریس کاریوس ضربه مغزی شد و این موضوع در ادامه مشخص شد. با این حال کسی درباره این موضوع صحبت نمی‌کند. آن شب شرایط خیلی به ضرر ما بود و نتوانستیم واکنشی نشان بدهیم.»

کلوپ درباره ورزشگاه میزبان یعنی استادوفرانس هم گفت: «چمن تغییر کرده و این خبر بسیار خوبی برای هیچ‌کدام از دو تیم نیست. نمی‌دانم دقیقاً این اتفاق چقدر خوب یا بد است، ولی بعداً مشخص خواهد شد. شاید هم خوب باشد. امیدوارم کسی تصور نکند من ناله می‌کنم.»

کلوپ درباره درخشش سادیو مانه و احتمال بردن توپ‌طلا توسط او هم گفت: «وقتی به قهرمانی‌ها نگاه کنیم احتمالاً پاسخ مثبت است. شما یا مسی و رونالدو هستید یا قهرمان فینال لیگ قهرمانان اروپا! بله، قهرمانی شانس مانه را افزایش می‌دهد.»

سرمربی آلمانی درباره شانس قهرمانی لیورپول هم بیان کرد: «سؤال آسانی نیست و جواب راحتی هم ندارم. نمی‌دانم، اگر به نحوه بازگشت‌های رئال نگاه کنید به نظرم بخت اول قهرمانی هستند. اما من می‌خواهم تیمم خودش را نشان بدهد.»

آرنولد: بازی کردن مقابل رئال فینال را حساس‌تر می‌کند/ رابرتسون: شرایط رئال پیش از فینال بهتر از لیورپول بوده

یورگن کلوپ,دیدار رئال مادرید و لیورپول در فینال لیگ قهرمانان اروپا

ترنت الکساندر آرنولد مدافع لیورپول که تمامی دوران بازی‌اش را در این تیم سپری کرده در کنفرانس خبری گفت: «همیشه آخرین مسابقه یک فصل مهم‌ترین بازی و مسابقه فصل است. بسیاری از اسطوره‌های فوتبال در این بازی حاضر نبوده‌اند. حریف کلاس جهانی در پیش داریم که بر سر راه‌مان است، بنابراین باید با تمام قوا بازی کنیم. شانس کسب دومین جام را در این سن و سال دارم که خاص و ویژه است. رئال‌مادرید تهدید متفاوتی خواهد بود و بازی در فینال هم فشارهای دیگری دارد. در هر صورت در این موقعیت برای من مهم نیست در فینال با چه تیمی روبه‌رو می‌شویم. ولی بازی کردن مقابل رئال فینال را حساس‌تر می‌کند، دو قدرت برتر فوتبال اروپا که هر فصل به دنبال جام های بزرگ هستند.»

اندی رابرتسون مدافع چپ قرمزهای مرسی‌ساید هم اظهار داشت: «فینال لیگ قهرمانان بزرگ‌ترین بازی باشگاهی است، بنابراین هیجان‌زده بودن پیش از آن طبیعی است و همه آماده حضور در آن هستیم. یک هفته فرصت داشته‌ایم برای این فینال آماده شویم. اتفاقات هفته پایانی لیگ برتر ناامیدکننده بود و آن روز حس بدی داشتیم. رئالی‌ها شرایط بهتری برای آماده‌سازی پیش از فینال داشته‌ها. آن‌ها بازی‌های زیادی نداشته‌اند و لیگ را هم چند هفته پیش تمام کردند. اما ما می‌خواستیم قهرمانی‌های دیگری کسب کنیم و حالا هم در لیگ قهرمانان می‌خواهیم در بهترین فرم باشیم. کاملاً آماده حضور در فینال هستیم و اعتمادبه‌نفس داریم. رئال در چند بازی این فصل لیگ قهرمانان عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته و تماشای بازی‌های این تیم لذت‌بخش بوده. لیورپول هم استاندارد بالایی دارد و هواداران توقع زیادی دارند. می‌خواهیم فصل را به بهترین شکل تمام کنیم.»

***

آنچلوتی: باید نشان دهیم شایسته قهرمانی هستیم

کارلو آنچلوتی سرمربی رئال‌مادرید می‌گوید سال ۲۰۰۵ وقتی سرمربی میلان بود تیمش با نمایش بهتر مقابل لیورپول شکست خورد و حالا می‌گوید قرار نیست به شاگردانش بگوید برای پیروز شدن باید بد بازی کنند!

یورگن کلوپ,دیدار رئال مادرید و لیورپول در فینال لیگ قهرمانان اروپا

کارلو آنچلوتی که پیش از این یک مرتبه دیگر همراه رئالی‌ها قهرمان لیگ قهرمانان شده در کنفرانس خبری گفت: «از همه این مسابقات خاطرات خوبی دارم. در سال ۲۰۰۵ که بهترین بازی را مقابل لیورپول انجام دادیم، در نهایت شکست خوردیم. البته قرار نیست به بازیکنان رئال بگویم برای پیروز شدن باید بد بازی کنند! از فرصت کافی برخوردار بودیم تا برای این دیدار آماده شویم. من فکر می‌کنم در شرایط خیلی خوبی به پاریس رسیدیم. مطمئنم بهترین بازی خود را ارائه خواهیم داد، اما مطمئن نیستم که با بهترین عملکرد نیز پیروز شویم. در فوتبال مواردی وجود دارد که نمی‌توانی آنها را کنترل کنی. این فینال پنجم است، اما همان طعم سابق را دارد و باید از این دیدار لذت برد.»

کارلتو ادامه داد: «در بازی‌های گذشته کیفیت و تعهد تیمی خود را ثابت کردیم و بازیکنان تعویضی توانستند سرنوشت بازی را رقم بزنند. من فکر می‌کنم لیورپول نیز یک بازی فشرده و با کیفیت فردی بالایی ارائه خواهد داد. ما به خاطر همه اتفاقاتی که پیش از این نیز در موردش صحبت شده، مستحق رسیدن به فینال بودیم. مواردی مثل کیفیت فنی، استعداد، تعهد و ... تاریخ و سابقه این باشگاه ما را در مواقع دشوار به سمت جلو سوق داده است. ما مستحق صعود به فینال بودیم و اگر می‌خواهیم نشان دهیم شایسته قهرمانی هستیم، باید فردا این مسئله را ثابت کنیم.»

آنچلوتی درباره خوشحال بودنش قبل از فینال گفت: «من؟ نه، غمگینم! (با خنده) من واقعاً از امسال و دوران حضور در این باشگاه و کار کردن با این بازیکنان لذت می‌برم و این روند ادامه خواهد داشت. من در حال حاضر خیلی آرام هستم، اما می دانم که فردا بعدازظهر کمی نگران خواهم بود. البته اما نگرانی با میل بازیکنان به پیروزی که به من اعتماد به نفس می‌دهند، برطرف خواهد شد.»

آنچلوتی درباره بازگشتش به رئال هم بیان کرد: «درست در همین مقطع و یک سال پیش بود که با فلورنتینو پرس تماس گرفتیم. ما از انتظارات تاریخچه این باشگاه باخبریم. رسیدن به فینال برای ما بسیار مهم بوده و فصل بسیار بسیار خوب رقم خورده است. ما به رسیدن به بالاترین هدف نزدیک هستیم و برای همین نیز تلاش خواهیم کرد. فضای حاکم بر تیم خوب است و این بازیکنان به خوبی از پس چنین مسابقانی برمی‌آیند. بازیکنان باتجربه با اشتیاق فراوان و با اعتماد به نفس به جوانان کمک می‌کنند تا محیط تیم آرام شود.»

سرمربی ایتالیایی رئال درباره تفاوت‌های تیم فعلی با سال ۲۰۱۴ هم بیان کرد: «ما در سال ۲۰۱۴ مشکلاتی داشتیم و چندین بازیکن مصدوم بودند، اما در نهایت موفق شدیم در فینال پیروز شویم. اگر بازیکنی مصدوم باشد، نمی‌تواند بازی کند. این آخرین بازی فصل است و بازیکنان تمام تلاش خود را برای رسیدن به این دیدار می‌کنند. هر تیم و مسابقه‌ای تاریخچه و استراتژی خود را دارد. انگیزه تیمی در همان سطح است و کمی کمتر نگران هستیم. بازی فینال در لیسبون کلید موفقیت رئال در سال‌های اخیر بوده است.»

مارسلو: عشق و علاقه‌ام را همه می‌دانند/ کورتوا: بعد از ۸ سال هنوز حسرت قهرمانی در لیگ قهرمانان را دارم

یورگن کلوپ,دیدار رئال مادرید و لیورپول در فینال لیگ قهرمانان اروپا

مارسلو کاپیتان کهکشانی‌ها در کنفرانس خبری گفت: «مدت زیادی است که در این لیگ قهرمانان بازی کرده‌ایم و می‌دانیم که فرصت رسیدن به فینال چقدر مهم است. فصل فوق‌العاده‌ای داشتیم و حالا شایسته حضور در اینجا هستیم. از حضور در اینجا هیجان‌زده بوده و برای کسب پیروزی به پاریس سفر کرده‌ایم. من آماده و سرحال هستم. از همان روزی که به فینال رسیدیم احساس خوبی داشتیم. ما می دانیم که بازی کردن در فینال و دفاع از این باشگاه چگونه انجام می‌شود. نگرانی‌های عرف وجود دارد، اما من در روزهای اخیر احساس خوبی داشته‌ام.»

مارسلو درباره جدایی از رئال هم بیان کرد: «همه از علاقه و عشق من به باشگاه زندگی‌ام باخبر هستند. من در سال‌های اخیر با تمام توان برای رئال بازی کرده‌ام و در ادامه نیز این اتفاق رخ داد. بعد از فینال خواهیم دید که چه سرنوشتی برای فصل بعد در انتظار من خواهد بود. خیلی خوشحال و هیجان‌زده هستم که می‌توانم یک لیگ قهرمانان اروپای دیگر را نیز فتح کنم. رئال باشگاه زندگی من است و آن‌ها همه چیز را به من دادند. چه بمانم و چه جدا شوم، من داستان خود را اینجا نوشته‌ام.»

تیبو کورتوا سنگربان بلژیکی رئال هم بیان کرد: «لیورپول در سال ۲۰۱۸ و در یک فینال لیگ قهرمانان مقابل مادرید بازی کرده است. رئال در فینال‌ها پیروز می شود و اکنون من در سمت درست تاریخ ایستاده‌ام. برای بسته ماندن دروازه برابر لیورپول کل بازیکنان دفاعی باید خوب کار کنند و این به همه مربوط می‌شود. ما از کیفیت لیورپول آگاه هستیم. ۸ سال پیش اولین بار لیگ قهرمانان بازی کردم، اما هنوز موفق به فتح این جام نشده‌ام امیدوارم فردا این اتفاق برای من رخ دهد. این هدف برای همه بازیکنان یکسان است، فتح عنوان قهرمانی و اضافه کردن این افتخار به کلکسیون رئال. می‌دانیم لیورپول چگونه بازی می‌کند، اما نیز ما برای هر اتفاقی که قرار باشد با آن مواجه شویم، آماده هستیم. اگر بازی به پنالتی کشیده شود نیز من آماده بوده و می‌دانم که باید چه کاری انجام دهم.»

کورتوا درباره کار با آنچلوتی هم اظهار داشت: «پویایی و شرایط خوب فعلی تیم به خاطر کادر مربیگری است. ما خیلی خوب تمرین می‌کنیم و می‌دانیم که در نهایت آن‌ها تصمیم می‌گیرند. اما کادر فنی شرایط خیلی خوب آن را مدیریت می‌کنند و به همه بازی می‌رسد و به همین دلیل ما در این موقعیت قرار داریم.»

 • 17
 • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سعید صادقی,بیوگرافی سعید صادقی فوتبالیست,عکس های سعید صادقی بیوگرافی سعید صادقی فوتبالیست ایرانی (+ تصاویر)

ملیت:ایرانی

محل تولد:ساری

پیشه:بازیکن فوتبال – عضو تیم ملی فوتبال ایران

پست:هافبک

پا:راست

تاریخ تولد:۵ اردیبهشت ۱۳۷۳

ادامه
الکساندر نوری,بیوگرافی الکساندر نوری,عکس الکساندر نوری بیوگرافی الکساندر نوری اولین سرمربی ایرانی در بوندس لیگا (+ تصاویر)

زاده:۲۹ مرداد ۱۳۵۸

زادگاه:شهر بوکستهوده آلمان

پیشه:سرمربی و فوتبالیست

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:آلمانی

ادامه
علی شادمان,بیوگرافی علی شادمان,زندگی نامه علی شادمان بیوگرافی علی شادمان، بازیگر سینمای ایران (+ تصاویر)

زاده:۴ آذر ۱۳۷۵

زادگاه:ایلام

پیشه:بازیگر 

ملیت:ایرانی

تحصیلات:لیسانس رشته کارگردانی

ادامه
حامد سلطانی,بیوگرافی حامد سلطانی,حامد سلطانی مجری بیوگرافی حامد سلطانی و ماجرای فوت همسرش درتصادف (+ تصاویر)

متولد:۱۳ شهریور ۱۳۶۷ 

زادگاه:مشهد

زمینه فعالیت:تلویزیون

پیشه:مجری

مدرک تحصیلی:گرافیک

همسر:مرحوم فائزه صفری

ادامه
سعید عزت اللهی در کنار کارلوس کیروش,زندگی نامه سعید عزت اللهی,رابطه ترلان پروانه و سعید عزت اللهی بیوگرافی سعید عزت اللهی؛ بازیکن پرسپولیس و تیم ملی ایران

تاریخ تولد: ۱۰ مهر ۱۳۷۵

محل تولد: ایران، بندر انزلی

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک میانی

قد: ۱۹۰ سانتی متر

ادامه
زندگینامه مارتا استوارت,سن مارتا استوارت,برنامه آشپزی مارتا استوارت بیوگرافی مارتا استوارت؛اولین زن میلیارد خانه دار

تاریخ تولد: ۳ آگوست ۱۹۴۱

محل تولد: نیوجرسی

نام همسر: اندی استورات

ملیت: آمریکایی

حرفه: میلیارد، سرمایه گذار، نویسنده

ادامه
عکس های محمدرضا اخباری,بیوگرافی محمدرضا اخباری,محمدرضا اخباری فوتبالیست بیوگرافی محمدرضا اخباری دروازه بان ایرانی

تاریخ تولد: ۲۶ بهمن ۱۳۷۱ معادل ۱۵ فوریه ۱۹۹۳

محل تولد: ایران، اصفهان

قد: ۱۹۰ سانتی متر

وزن: ۸۷ کیلوگرم

سمت: دروازه بان تیم تراکتور

ادامه
عکس حضرت علی اصغر,حضرت علی اصغر ع,حضرت علی اصغر زندگی نامه حضرت علی اصغر؛ نوزاد شش ماهه امام حسین

محل تولد: مدینه، حجاز

درگذشت: ۱۰ محرم ۶۱ ه‍.ق

محل شهادت: کربلا، عراق

مدفن: حرم حسین بن علی

نام پدر: حسین بن علی

نام مادر: رباب بنت امرئ القیس

ادامه
بیوگرافی بهرام عین اللهی,دکتر بهرام عین اللهی,دکتر بهرام عین‌اللهی بیوگرافی بهرام عین اللهی؛ وزیر بهداشت دولت سیزدهم

زاده: ۱۰ بهمن ۱۳۳۷

سمت: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

شروع فعالیت : ۳ شهریور ۱۴۰۰

ملیت: ایرانی

محل تحصیل: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • یکشنبه ۲۹ خرداد
  قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا
  ازبکستان - عربستان
  ۱۷:۳۰
 • قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا
  -
  ۲۲:۳۰
 • سه شنبه ۳۱ خرداد
  لیگ والیبال ملت‌ها
  اسلوونی - هلند
  ۱۱:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  آرژانتین - ژاپن
  ۱۵:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  استرالیا - کانادا
  ۱۸:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  ایران - بلغارستان
  ۲۱:۳۰
 • چهارشنبه ۱ تیر
  لیگ والیبال ملت‌ها
  چین - فرانسه
  ۱۱:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  آلمان - ایتالیا
  ۱۵:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  برزیل - لهستان
  ۱۸:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  صربستان - آمریکا
  ۲۱:۳۰
 • پنج شنبه ۲ تیر
  لیگ والیبال ملت‌ها
  فرانسه - هلند
  ۰۷:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  چین - آلمان
  ۱۱:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  لهستان - کانادا
  ۱۵:۰۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  صربستان - برزیل
  ۱۸:۰۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  آمریکا - ایران
  ۲۱:۳۰
 • جمعه ۳ تیر
  لیگ والیبال ملت‌ها
  ایران - برزیل
  ۱۸:۰۰
ویژه سرپوش