پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
۰۸:۱۸ - ۲۶ آبان ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۸۱۷۳۳
جام ملت های اروپا

برد پرتغال در انتخابی یورو ۲۰۲۴ با گلزنی رونالدو/ شکست برزیل و آرژانتین در انتخابی جام جهانی

مسابقات فوتبال جهان در 25 آبان 1402,تیم ملی پرتغال
شب نخست از دور نهم مرحله انتخابی جام ملت‌های اروپای ۲۰۲۴ با پیروزی کریستیانو رونالدو و یارانش و اضافه شدن اسلواکی به فهرست تیم‌های صعودکننده به پایان رسید.

به گزارش تسنیم، با تبدیل شدن اسلواکی به دهمین تیم صعودکننده به یورو ۲۰۲۴ بازی‌های شب نخست از دور نهم مرحله انتخابی این مسابقات خاتمه یافت.

در این بازی که شب گذشته (پنجشنبه) از گروه J برگزار شد، اسلواکی در خانه به مصاف ایسلند رفت و با کسب پیروزی ۴ بر ۲ جایگاهش را در رده دوم جدول تثبیت کرد تا پس از پرتغال، به‌عنوان دومین تیم از این گروه راهی مرحله نهایی یورو شود. ایسلند در این بازی زودتر به گل رسید و در دقیقه ۱۷ توسط اسکات کارسن دروازه اسلواک‌ها را باز کرد. میزبان اما گل خورده را با چهار گل پاسخ که این گل‌ها به ترتیب توسط یورای کوچکا در دقیقه ۳۰، اوندری دودا در دقیقه ۳۶ و هاراسلین دو بار در دقایق ۴۷ و ۵۵ به ثمر رسیدند. در ادامه و در دقیقه ۷۴، گودیانسن دومین گل را برای ایسلندی‌ها زد.

تیم ملی پرتغال در دیگر بازی‌های این گروه با نتیجه ۲ بر صفر برابر لیختن‌اشتاین به برتری رسید که گل نخست این بازی را کریستیانو رونالدو در دقیقه ۴۶ و دومین گل را ژوائو کانسلو در دقیقه ۵۷ به ثمر رساندند. همچنین بوسنی با نتیجه ۴ بر یک به لوکزامبورگ باخت. گلی که رونالدو به ثمر رساند، هشتصدوشصت‌و‌پنجمین گل دوران بازیگری او در رده ملی و باشگاهی، یکصدوبیست‌وهشتمین گل او در رده ملی و دهمین گل او در مرحله انتخابی یورو ۲۰۲۴ بود که وی را کنار روملو لوکاکو مهاجم تیم ملی بلژیک در صدر جدول برترین گلزنان این رقابت‌ها قرار داد.

در جدول گروه J و در فاصله یک دور مانده به پایان بازی‌های مرحله انتخابی، پرتغال ۲۷ امتیازی صدرنشین است، اسلواکی با ۱۹ امتیاز دوم است، لوکزامبورگ با ۱۴ امتیاز در رده سوم قرار دارد و پس از آن ایسلند با ۱۰، بوسنی با ۹ و لیختن‌اشتاین بدون امتیاز رده‌های چهارم تا ششم را در اختیار دارند.

براساس این گزارش، در دیگر بازی همزمان از گروه G تیم ملی مونته‌نگرو با نتیجه ۲ بر صفر مقابل میهمانش لیتوانی به برتری رسید و با این پیروزی ۱۱ امتیازی شد و ضمن تثبیت جایگاهش در رده سوم، فاصله خود را با صربستان رده دومی به دو امتیاز کاهش داد تا همچنان به صعود امیدوار باشد. این در حالی است که از این گروه، مجارستان ۱۵ امتیازی صعودش را قطعی کرده. تیم‌های لیتوانی با شش و بلغارستان با سه امتیاز هم در رده‌های چهارم و پنجم قرار دارند.

اسپانیا در یکقدمی تثبیت سرگروهی/ شکست سنگین سوئد مقابل آذربایجان و صعود مجارستان

در آغاز دور نهم مرحله انتخابی یورو ۲۰۲۴ پنجشنبه شب پنج بازی برگزار شد که در مهمترین آنها از گروه A تیم ملی اسپانیا، قهرمان سه دور این رقابت‌ها میزبان خود قبرس را با نتیجه ۳ بر یک شکست داد. لامین یامال در دقیقه ۵‌، میکل اویارسابال در دقیقه ۲۲ و خوسلو در دقیقه ۲۸ گل‌های اسپانیا را به ثمر رساندند و کوستاس پیلئاس در دقیقه ۷۵ تنها گل قبرس را زد.

در بازی دیگر این گروه نبرد اسکاتلند و گرجستان با تساوی ۲-۲ خاتمه یافت و به این ترتیب اسکاتلندی‌ها دو امتیاز از اسپانیا عقب افتادند تا شانس این تیم برای تثبیت عنوان سرگروهی افزایش یابد. هر دوی این تیم‌ها صعود‌شان را به مرحله نهایی رقابت‌های یورو ۲۰۲۴ قطعی کرده‌اند.

در جدول گروه A، اسپانیا با ۱۸ امتیاز، اسکاتلند با ۱۶ امتیاز، نروژ با ۱۰ امتیاز، گرجستان با هشت امتیاز و قبرس بدون امتیاز رده‌های اول تا پنجم را در اختیار دارند.

همزمان با این بازی‌ها از گروه F، تیم ملی سوئد میهمان آذربایجان بود و با نتیجه ۳ بر صفر به میزبانش باخت. سوئد با این نتیجه هفت امتیازی ماند و حالا آذربایجان را هم‌امتیاز با خود می‌بیند. البته آذربایجان به دلیل تفاضل گل یک پله پایین‌تر در رده چهارم قرار دارد. در بازی دیگر این گروه اتریش با نتیجه ۲ بر صفر میزبانش استونی را شکست داد و با ۱۹ امتیاز در صدر جدول قرار گرفت تا شانس خود را برای صعود به‌عنوان تیم سرگروه افزایش دهد. اتریش و بلژیک ۱۷ امتیازی، تیم دوم جدول پیش از این صعودشان را قطعی کرده بودند. در جدول این گروه به جز اتریش که هشت بازی انجام داده است سایر تیم‌ها هفت بازی انجام داده‌اند.

پنجشنبه شب همچنین از گروه G تیم ملی مجارستان در خانه بلغارستان قعر جدولی به تساوی ۲-۲ رضایت داد، اما با یک امتیاز این بازی ۱۵ امتیازی شد تا با افزایش فاصله‌اش با تیم سوم جدول (مونته‌‌نگرو) به هفت امتیاز در حالی که این تیم تنها امکان کسب شش امتیاز دیگر دارد، صعودش را به مرحله نهایی یورو ۲۰۲۴ قطعی کند.

با احتساب مجارستان، شمار تیم‌هایی که جواز صعود به مرحله نهایی یورو را گرفته‌اند به ۹ تیم افزایش یافت.

***

کلمبیا ۲-۱ برزیل؛ لوئیز دیاز آژیر خطر را برای سلسائو به صدا درآورد

دیدار حساس تیم‌های کلمبیا و برزیل در چارچوب هفته پنجم رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶ آمریکای جنوبی با درخشش لوئیس دیاز به سود کلمبیایی‌ها خاتمه یافت.

مسابقات فوتبال جهان در 25 آبان 1402,تیم ملی پرتغال

در این دیدار که در استادیوم روبرتو ملندز با قضاوت آندرس ماتونته اروگوئه‌ای برگزار شد، ابتدا شاهد پیش‌افتادن برزیل با گل دقیقه ۴ گابریل مارتینلی بودیم اما دو گل لوئیس دیاز، ستاره لیورپول در دقایق ۷۵' و ۷۹' برای سه‌رنگ‌ها موجب شد کلمبیا ضمن کسب پیروزی، در جایگاه سوم انتخابی جام جهانی قرار گیرد. برزیل تحت هدایت موقت فرناندو دینیز، سرمربی قهرمان کوپا لیبرتادورس هم با متحمل شدن دومین باخت متوالی‌اش در جایگاه پنجم انتخابی جای گرفت. 

گفتنی است وینیسیوس جونیور در دقیقه ۲۷' بازی از ناحیه همسترینگ احساس ناراحتی کرد و تعویض شد. شدت مصدومیت او تا زمان نگارش گزارش بازی مشخص نشده است‌.

آرژانتین ۰-۲ اروگوئه؛ آسمانی‌ها، قهرمان جهان را به زمین راندند

در پنجمین هفته از رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶ در قاره آمریکای جنوبی، دیدار حساس تیم‌های آرژانتین و اروگوئه با شکست غیرمنتظره قهرمان جام جهانی ۲۰۲۲ همراه شد. اروگوئه پس از ۷ بازی موفق شد آرژانتین را شکست دهد. 

مسابقات فوتبال جهان در 25 آبان 1402,تیم ملی پرتغال

در این مسابقه که با قضاوت ویلمار پرز کلمبیایی در استادیوم بوکاجونیورز برگزار شد، رونالد آرائوخو و داروین نونیز در دقایق ۴۱' و ۸۷'، گل‌های پیروزی‌بخش شاگردان مارسلو بیلسا را به‌ثمر رساندند.

این اولین باری بود که آرژانتین پس از باخت به عربستان سعودی در گروهی جام جهانی ۲۰۲۲ شکست خورد و با این نتیجه پس از ۹ مسابقه، روند شکست‌ناپذیری آرژانتین در بازی‌های خانگی پایان یافت. تیم لیونل اسکالونی به‌رغم این شکست، صدرنشین این مسابقات ماند و اروگوئه به رده دوم رسید. 

 • 13
 • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
فرزان عاشورزاده بیوگرافی فرزان عاشورزاده تکواندوکار ایرانی

تاریخ تولد: ۵ آذر ۱۳۷۵

محل تولد: تنبکابن، مازندران

محل زندگی: آمریکا

حرفه: تکواندوکار

لقب جهانی: سونامی تکواندو جهان

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • چهارشنبه ۲۳ خرداد
  مسابقات تولون کاپ(۲۱ سال)
  ایتالیا - اندونزی
  ۱۹:۴۵
 • فینال بسکتبال سوپرلیگ ترکیه
  فنرباغچه - آنادولو
  ۲۱:۰۰
 • فینال بسکتبال لیگ یونان
  المپیاکوس - پاناتینایکوس
  ۲۱:۴۵
 • فینال بسکتبال لیگ اسپانیا
  مورسیا - رئال مادرید
  ۲۲:۰۰
 • نیمه نهایی پلی آف لالیگا ۲ اسپانیا
  ایبار - رئال اویدو
  ۲۲:۳۰
 • پنج شنبه ۲۴ خرداد
  دوستانه
  آمریکا - برزیل
  ۰۲:۳۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  دالاس ماوریکس - بوستون سلتیکس
  ۰۴:۰۰
 • سوپرلیگ آرژانتین
  دپویتیوو ریسترا - ریورپلاته
  ۲۱:۳۰
 • فینال بسکتبال لیگ آ ایتالیا
  میلانو - بولونیا
  ۲۲:۰۰
 • نیمه نهایی پلی آف لالیگا ۲ اسپانیا
  اسپانیول - اسپورتینگ خیخون
  ۲۲:۳۰
 • جمعه ۲۵ خرداد
  جام ملت های اروپا
  آلمان - اسکاتلند
  ۲۲:۳۰
 • شنبه ۲۶ خرداد
  بسکتبال حرفه‌ای NBA
  دالاس ماوریکس - بوستون سلتیکس
  ۰۴:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  مجارستان - سوئیس
  ۱۶:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اسپانیا - کرواسی
  ۱۹:۳۰
 • جام حذفی ایران
  سپاهان - گل گهرسیرجان
  ۱۹:۴۵
 • جام حذفی ایران
  آلومینیوم اراک - مس رفسنجان
  ۲۰:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  ایتالیا - آلبانی
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش