چهارشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۰
۱۸:۱۵ - ۲۴ دي ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۱۰۲۳۲۳
سرپوش فوتبالی

حمله تند معاون حقوقی استقلال به مدیرعامل فجر/ واکنش ساکت به حواشی پیش از دیدار با پرسپولیس

فرشید سمیعی,معاون حقوقی باشگاه استقلال
فرشید سمیعی معاون حقوقی باشگاه استقلال پاسخ صحبت های روز گذشته مدیرعامل فجرسپاسی را داد.

به گزارش ورزش سه، لیگ بیست و یکم را می توان یکی از پرحاشیه ترین لیگ های چند سال اخیر نامید. پس از شکایت سه باشگاه استقلال، پیکان و سپاهان از گل گهر و تغییر نتایج سه دیدار این تیم، بازار شکایت تیم ها از یکدیگر حسابی داغ شده است. بعد از دیدار استقلال و فولاد بود که خوزستانی ها نسبت به حضور دو مدافع آبی ها در این دیدار واکنش نشان دادند.

طبق ادعای فولاد، حسین مرادمند و سیاوش یزدانی مشمول خدمت سربازی بوده و حق حضور در استقلال را ندارند. مسئله ای که از سوی آبی ها رد شد و روز گذشته نیز مدیرعامل فجرسپاسی با صحبت در این خصوص، به حواشی دامن زد. فلاح با اعلام این موضوع که دو بازیکن یاد شده از اسفند ماه سرباز تلقی می شوند، برخی شایعات درباره رایزنی درخصوص دعوت مرادمند به تیم ملی جهت تمدید معافیت او تا ۳۰ سالگی را زشت و غیراخلاقی نامید.

این صحبت های روز گذشته فلاح با واکنش فرشید سمیعی معاون حقوقی باشگاه استقلال مواجه شد و او در گفتگویی پاسخ مدیرعامل فجرسپاسی را داد.

* فلاح یک تیم شیرازی را به لیگ یک فرستاده بود

متأسفانه روز گذشته در یک مسابقه‌ای که برگزار شده است، مدیرعامل یکی از باشگاه‌های لیگ برتری که پیش از این یک تیم شیرازی را به دسته اول فرستاده بود اظهارات بسیار عجیب، غیر مرتبط و دارای بار حقوقی را مطرح کرده که باشگاه استقلال برخورد قانونی و اقدام قاطع در این بخش را حق مسلم خودش می‌داند.

* رفتارهای فلاح خلاف اصول حرفه ای است

باشگاه فجر همواره یک مکتب تأثیرگذار و شایسته بوده با حضور مدیران مجرب و پرتلاشی که برای موفقیت این باشگاه زحمت می‌کشیدند. این باشگاه به رعایت اخلاق و جوانمردی شهرت داشته است، ولی این در حالی است که رفتارهای مدیرعامل فعلی این باشگاه خلاف اصول حرفه‌ای و اخلاقی است.

* مدیرعامل فجر به چه حقی درباره بازیکن استقلال صحبت می کند؟

سوال اول ما این است که اصلا ایشان به چه حقی در مورد بازیکنان استقلال صحبت می‌کنند؟ چگونه و بر چه اساسی در مورد فهرست تیم ملی پیش داوری و باشگاه استقلال و فدراسیون را به لابی‌های پشت پرده و تبانی متهم کرده‌اند؟ فدراسیون باید با این مدیران غیر حرفه‌ای برخورد کند. ایشان چه کاره است که دعوت بازیکنان خط دفاعی تیم بی شکست با آمار کمترین گل خورده را ‌شائبه انگیز می‌داند؟ شائبه زمانی خواهد بود که کل این خط دفاع به تیم ملی دعوت نشود.

* باشگاه فجر مرکز نظام وظیفه نیست

باشگاه محترم فجر امکان استفاده از بازیکنان سرباز را دارد، اما نه مرکز نظام وظیفه است که در خصوص زمان اعزام و محل خدمت بازیکنان سایر تیم‌ها اظهار نظر کند نه متولی بررسی مدارک و مستندات و نه صلاحیت اظهار نظر در مورد دعوت یا عدم دعوت از بازیکنی به تیم ملی را دارد.

* بازیکنان علاقه ای به گذراندن سربازی در فجر ندارند

این باشگاه حتی مرجع تصمیم‌گیری در خصوص محل سپری کردن خدمت بازیکنان سرباز هم نیست و بسیاری از بازیکنان هم با توجه به شرایط بحرانی و غیر حرفه‌ای مدیریتی حاکم بر این باشگاه و وضعیت وخیم و تأسف برانگیز زمین مسابقه در این شهر که موجب اعتراض همه تیم‌ها شده است و در شأن مردم شریف و فوتبال دوست شیراز نیست علاقه‌ای به گذراندن خدمت در این تیم ندارند و ترجیح می‌دهند برای ملوان یا سایر باشگاه‌های ممکن بازی کنند که از رفتار، شرایط و امکانات بهتری برخوردار هستند.

* مأموریت فلاح بر هم زدن آرامش استقلال است

با اینکه می‌دانیم صحبت‌های اخیر مدیرعامل باشگاه فجر ناشی از توصیه برخی همشهریان ایشان و افرادی بوده که هویت آنها برای ما مشخص است. در واقع مأموریتی به وی سپرده شده تا به این شکل آرامش باشگاه استقلال را هدف قرار دهد، آن هم به شکل کاملا حرفه‌ای و قانونی.

* این اتفاق را از طریق ارکان قضایی پیگیری می کنیم

این مسئله را از طریق ارکان قضایی فدراسیون فوتبال پیگیری کرده و خواستار برخورد قاطع با ایشان هستیم. آقای حسن‌زاده ریاست محترم کمیته انضباطی قبلا تأکید کردند باشگاه‌ها حق ندارند در اموری که به آنها ارتباط ندارد دخالت کنند اما ظاهرا این مسئله برای دوستان روشن نشده و لازم است برخورد جدی‌تری صورت پذیرد. باشگاه استقلال هم به بسیاری از اتفاقات و مسائل معترض است اما در چارچوب رفتار حرفه‌ای فعلا به برخی موضوعات ورود نکرده‌ایم.

***

واکنش ساکت به حواشی پیش از دیدار با پرسپولیس

مدیرعامل باشگاه سپاهان در رابطه با حواشی پیش از دیدار پرسپولیس و سپاهان واکنش نشان داد.

فرشید سمیعی,معاون حقوقی باشگاه استقلال

به گزارش ورزش سه، پیش از مصاف سپاهان و پرسپولیس در چارچوب هفته دوازدهم رقابت های لیگ برتر که با انتخاب سپاهان در اراک برگزار شد و درنهایت با پیروزی یک بر صفر سرخپوشان تهرانی خاتمه یافت، دو حاشیه این مسابقه را تحت تاثیر خودش قرار داد. در واقع پوستری که باشگاه سپاهان با طراحی آن به استقبال مصاف با پرسپولیس رفته بود، دو حاشیه در دیدگاه پرسپولیسی‌ها داشت که یکی انتخاب سه بازیکن سابق پرسپولیس برای طراحی این پوستر بود و دیگری حذف ستاره پرچم پرسپولیس.

این‌ها دو موضوعی بود که پیمان یوسفی در برنامه ورزش و مردم و در بخش پایانی مصاحبه‌اش با محمدرضا ساکت مطرح کرد. مدیرعامل سپاهان در واکنش به اینکه چرا سه بازیکن سابق پرسپولیس (سروش رفیعی، شهریار مغانلو و فرشاد احمدزاده) برای طراحی پوستر این مسابقه انتخاب شده، اینطور پاسخ داد:« این ها بازیکن سپاهان  و امروز طلایی پوش هستند. ببخشید الان اسدی بازیکن سپاهان بوده ولی در پرسپولیس بازی می کند. من حق ندارم دیگر در مورد آقای اسدی اظهارنظر کنم. آقای اسدی بازیکنی بوده که از آکادمی باشگاه پرسپولیس رشد کرده و آقای سرلک هم همینطور.»

او سپس در واکنش به حاشیه دیگر که حذف ستاره لوگوی پرسپولیس بود، توضیح داد:« در کشور ما برای ستاره متاسفانه هنوز هیچ آئین نامه ای تعریف نشده است. در دنیا تعریف شده؛ اینکه چه کسی می‌تواند و بر چه اساسی ستاره داشته باشد. من به بچه ها گفتم، آیا آئین نامه ای هست و شما خلاف آئین نامه عمل کرده اید؟ گفتند آئین نامه ای نیست.»

سوال بعدی از ساکت این بود که چرا برخلاف وجود آئین نامه ستاره های پرچم استقلال را حذف نمی‌کنند، گفت:« چون آسیایی بود. توصیه ما این است که چون نماینده ایران هستند.

استقلال ایران، پرسپولیس ایران، فولاد ایران و سپاهان ایران. ما همان هایی هستیم که وقتی سال گذشته بازی ما با پرسپولیس را به حق جابجا کردند که به فینال آسیا برود، حمایت کردیم. »

بخش پایانی محمدرضا ساکت بازگشت به موضوع اول بود و اینگونه حرف هایش را با تایید موضعی که باشگاه سپاهان پیش از مصاف با پرسپولیس اتخاذ کرده، به پایان برد:« این ها امروز ستاره ها و عزیزان سپاهان هستند. همینطور که تعدادی از عزیزان سپاهان در باشگاه های دیگر هستند و ما اصلا در مورد آنها فکری نمی‌کنیم و آرزوی سلامتی هم می کنیم.»

 • 17
 • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
آهنگ های پرواز همای,پرواز همای اشعار,کنسرت پرواز همای بیوگرافی پرواز همای و آثار این خواننده ی سنتی (+ تصاویر)

زاده:۲۰ بهمن ۱۳۵۸

زادگاه:احمدسرگوراب گیلان

ملیت:ایرانی

پیشه:خواننده

فارغ التحصیل:لیسانس رشته شعر و آهنگ

ادامه
حضرت الیاس,زندگینامه حضرت الیاس,بیوگرافی حضرت الیاس زندگینامه حضرت الیاس یکی از پیامبران بنی‌اسرائیل

زاده:سال ۹۰۰ پیش از میلاد

زادگاه:احتمالا تیشبه

درگذشت:سال۸۴۹ پیش از میلاد

معجزات:زنده گرداندن مردگان، پایین آوردن آتش از آسمان و ورود به بهشت پیش از مرگ

ستایش شده در:یهودیت، مسیحیت، اسلام

ادامه
زندگی نامه غلامحسین اسماعیلی,غلامحسین اسماعیلی,تحصیلات غلامحسین اسماعیلی بیوگرافی غلامحسین اسماعیلی رئیس دفتر رئیس‌جمهور (+ تصاویر)

زاده:۱۳۴۴ بیرجند

زادگااه:بیرجند

ملیت:ایرانی

حزب سیاسی:مستقل

بیوگرافی غلامحسین اسماعیلی

غلامحسین اسماعیلی در شهر بیرجند در سال ۱۳۴۴ دیده به جهان گشود. پدر او که در حال حاضر در قید حیات نیست؛ در حوزه ی کشاورزی فعالیت داشت و در دروس حوزه به صورت مقدماتی تحصیل کرده بود و به عنوان روحانی محل شناخته میشد. وی دارای سه برادر میباشد که یکی از آن ها درگذشته است.

ادامه
مزدک میرعابدینی,بیوگرافی مزدک میرعابدینی,زندگینامه مزدک میرعابدینی بیوگرافی مزدک میرعابدینی، بازیگر و کارگردان سینمای کشور (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۹ فروردین ۱۳۵۵

محل تولد:تهران

پیشه:بازیگر سینما و تلوزیون، کارگردان، تهیه کننده، نویسنده

سالهای فعالیت:۱۳۸۷- تاکنون

همسر:ندا صارمی منفرد

ادامه
ابوالعباس نیریزی,بیوگرافی ابوالعباس نیریزی,زندگینامه ابوالعباس نیریزی زندگینامه ابوالعباس نیریزی ستاره شناس و اخترشناس ایرانی

زاده:نیمه اول سده سوم هجری قمری

زادگاه:نیریز، شهری کوچک در جنوب شیراز فعلی

پیشه:ریاضی دان و اخترشناس ایرانی

ملیت:ایرانی

وفات:۳۱۰ هجری

ادامه
حامد قدوسی,فعالیت های حامد قدوسی,تحصیلات حامد قدوسی بیوگرافی حامد قدوسی و فعالیت های این اقتصاددان (+ تصاویر)

نام خانوادگی:قدوسی

زاده:۱۳۵۶

زادگاه:ارومیه

تحصیلات:مدرک کارشناسی مهندسی صنایع و کارشناسی ارشد مدیریت

سمت:عضو دپارتمان اقتصاد دانشگاه( موسسه) تکنولوژی استیونس

ادامه
 همام تبریزی,بیوگرافی همام تبریزی,آثار همام تبریزی زندگینامه ی همام تبریزی شاعر پارسی‌سرا و تاتی‌سرای ایران

زاده:۶۳۶ هجری

زادگاه:تبریز

درگذشته:صفر ۷۱۴

سمت:شاعر پارسی سرا و تاتی سرای( آذری سرای)

سده:هشتم هجری

ادامه
سیاوش یزدانی,بیوگرافی سیاوش یزدانی,زندگینامه سیاوش یزدانی بیوگرافی سیاوش یزدانی فوتبالیست مدافع میانی کشور (+ تصاویر)

متولد:۱۲ اسفند ۱۳۷۰

زادگاه: مشهد

پیشه: بازیکن فوتبال

پست: مدافع میانی/ دفاع چپ

مدرک تحصیلی: کارشناسی ارشد

قد: ۱۹۲ سانتیمتر

ادامه
علي مصفا همسر لیلا حاتمی,عکس پرتره علی مصفا,بیوگرافی علی مصفا بیوگرافی علی مصفا و ماجرای ازدواجش (+ تصاویر خانوادگی)

نام خانوادگی:مصفا

تاریخ تولد:۱۱/۹/۱۳۴۵

فعالیت:در بخش های کارگردان، دستیار کارگردان، نویسنده، بازیگر، تهیه کننده.

مدرک تحصیلی:فارغ التحصیل عمران

نام همسر:لیلا حاتمی

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • ﺳﻪشنبه ۵ بهمن
  جام ملت‌های آفریقا
  مراکش - مالاوی
  ساعت: ۲۲:۳۰
 • فوتسال قهرمانی اروپا
  لهستان - اسلواکی
  ساعت: ۲۳:۰۰
 • هندبال قهرمانی اروپا
  سوئد - نروژ
  ساعت: ۲۳:۰۰
 • چهارشنبه ۶ بهمن
  جام ملت‌های آفریقا
  ساحل عاج - مصر
  ساعت: ۱۹:۳۰
 • جام ملت‌های آفریقا
  مالی - گینه استوایی
  ساعت: ۲۲:۳۰
 • پنجشنبه ۷ بهمن
  مقدماتی جام جهانی
  ژاپن - چین
  ساعت: ۱۳:۳۰
 • مقدماتی جام جهانی
  لبنان - کره‌جنوبی
  ساعت: ۱۵:۳۰
 • مقدماتی جام جهانی
  ایران - عراق
  ساعت: ۱۸:۰۰
ویژه سرپوش