۱۱:۴۹ - ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۳۰۵۰۶۳
سرپوش فوتبالی

نگاهی به مصاحبه مشکوک همسر زیدان

زیدان وهمسرش,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,حواشی فوتبال

به گزارش اعتماد، در دو، سه روز اخير خبري در رسانه‌هاي داخلي با آب و تاب فراوان منتشر شد كه از همان بدو انتشار سخت مشكوك به نظر مي‌رسيد. ماجرا از اين قرار است كه رسانه‌هاي داخلي، متن گفت‌وگوي همسر زيدان با نشريه‌اي به نام پاريس‌اسپورت را منتشر كردند؛ گفت‌وگويي كه زيدان را در زندگي شخصي‌اش مسلماني غليظ و متعصب ترسيم مي‌كرد. ابتدا نگاهي به متن خبر اين مصاحبه بيندازيم:

 

«همسر زيدان در مصاحبه با روزنامه پاريس اسپورت درباره ازدواجش با او گفت: وقتي زيدان از او خوشش آمد، از او پرسيد؛ آيا مسيحي هستي؟ و من در جواب گفتم، بلي. وي ادامه داد: زيدان با اين كلمه چهره‌اش عوض شد و رفت، مدتي گذشت و از زيدان خبري نشد تا كنجكاو شدم و دنبالش راگرفتم، وقتي منزل شخصي‌اش را در پاريس پيدا كردم، با ديدنم تعجب كرد و من هم علت ناپديد شدنش را پرسيدم. زيدان گفت؛ مي‌خواستم با تو ازدواج كنم ولي تو مسيحي هستي و من مسلمان. وي گفت: طي چند ملاقات من شيفته دين و رفتار زيدان شدم و تصميم گرفتم هم مسلمان شوم و هم همسر زيدان چراكه او هيچ‌وقت نمازش را قطع نكرد و عصباني نمي‌شد.

 

او درباره ١٠ درصد كسر حقوق زيدان گفت: نكته جالب اين بود كه هر وقت حقوق مي‌گرفت يا درآمد ديگري داشت حسابدارش ۱۰ درصد از آن را كسر مي‌كرد، علت را پرسيدم. او در پاسخ به من گفت: اين همان زكات است كه برايت توضيح داده بودم، ۱۰ درصد درآمدم مستقيم وارد حساب هزار يتيم الجزايري مي‌شود. همسرش همچنين درخصوص راز حمله با سر زيدان به بازيكن ايتاليايي در آخرين بازي ملي‌اش در فينال جام جهاني توضيح داد: زيدان هيچ‌وقت عصباني نمي‌شد مگر به اسلام توهين شود. وقتي بازيكن ايتاليايي به او گفت؛ «مسلمان تروريست» زيدان هم كنترلش را از دست داد و با سر به سينه مدافع ايتاليايي ضربه زد. زيدان در اين مورد مي‌گويد، اين ضربه شيرين‌ترين ضربه‌اي بود كه زدم و پانصد هزار يورو جريمه‌اش از آن شيرين‌تر بود و براي دينم تمام اموال و حتي جانم را مي‌دهم.»

 

درباره اين مصاحبه ذكر چند نكته ضروري است. اول اينكه، سياق اين متن بر جعلي بودن يا دست كم مشكوك بودن آن دلالت دارد. جملات جدا از اينكه في‌نفسه جعلي‌ به نظر مي‌رسند، ربط منطقي هم ندارند. مثلا همسر زيدان مي‌گويد: «طي چند ملاقات شيفته دين و رفتار زيدان شدم و تصميم گرفتم هم مسلمان شوم هم همسر زيدان چراكه او هيچ‌وقت نمازش را قطع نكرد و عصباني نمي‌شد.» وانگهي معلوم نيست همسر مسيحي زيدان، چون شيفته اسلام شده با زيدان ازدواج كرده يا اينكه چون شيفته زيدان شده، مسلمان شده است؟ قاعدتا او از عشق زيدان به دين اسلام رسيده است. ولي كساني كه اين خبر را جعل كرده‌اند، جوري جعل كرده‌اند كه گويي مساله اصلي ورونيك (همسر زيدان) تغيير دين بوده است.

 

به همين دليل در متن جمله مذكور، ابتدا دين را آورده‌اند سپس صاحب دين را! دوباره بخوانيد: « طي چند ملاقات شيفته دين و رفتار زيدان شدم» و به همين دليل: «تصميم گرفتم هم مسلمان شوم هم همسر زيدان.» يعني ممكن بوده ورونيك مسلمان شود ولي همسر زيدان نشود؟ اما جدا از اين همه چند و چون، آيا عكس‌هايي كه از زيدان و همسرش در اينترنت منتشر شده، با متن اين مصاحبه كه شبيه حرف‌هاي يك فرد متعصب در قلب اروپاست، مطابقت دارد؟ و اگر مسلماني زيدان اينقدر فراتر از مسلماني فوتباليست‌ها و مردم عادي كشورهاي جهان اسلام است، چرا نام اكثر فرزندان ورونيك و زيدان اسلامي نيست؟ زيدان و ورونيك چهار فرزند دارند: لوكا، تئو، انزو، الياس. از اين چهار اسم، فقط الياس اسمي اسلامي است.

 

اگر پوشش و سبك زندگي آشكارا غيراسلامي ورونيك زيدان را در كنار محتواي اين مصاحبه لحاظ كنيم، به نظر مي‌رسد با پديده‌اي به نام زندگي دوگانه ورونيك مواجه‌ايم!

 

نكته ديگر اينكه، خود زيدان پس از جام جهاني ٢٠٠٦ صريحا گفت كه ماتراتزي او را تروريست نخوانده. همان موقع عده‌اي گفتند مقامات دولت فرانسه از زيدان خواسته‌اند كه در كنفرانس خبري‌اش به خبرنگاران چيزي درباره توهين ديني ماتراتزي نگويد. حتي اگر اين فرض بدبينانه هم درست باشد، چه دليلي دارد الان همسر زيدان بدون هيچ مناسبتي، آنچه را كه شوهرش بنا به مصالحي كتمان كرده بود، آشكار كند؟ اما نكته مهم‌تر اين مصاحبه آن است كه ورونيك مي‌گويد زيدان هيچ‌وقت عصباني نمي‌شد. در حالي كه زيدان با دريافت ١٢ كارت قرمز در طول دوران حضورش در ميادين فوتبال، در بين تمام بازيكنان بزرگ تاريخ فوتبال ركورددار اخراج از زمين بازي است. پس از فينال ٢٠٠٦ زامبروتا هم، كه چند سال هم‌تيمي زيدان در يوونتوس بود، گفت از حركت خشن زيدان تعجب نكرديم چراكه او در يوونتوس هم چند بار از اين كارها كرده و از زمين بازي اخراج شده بود.

 

وانگهي، اگر زيدان ماتراتزي را به دليل توهين به هويت ديني‌اش با ضربه سر كله‌پا كرد، در جام جهاني ١٩٩٨ بازيكن مسلمان عربستان را به چه دليل لگد كرد و اخراج شد؟ آيا او هم به معتقدات ديني زيدان توهين كرده بود؟ جالب اينكه ورونيك در كتاب «زيدان زندگي اسرارآميز» درباره علت خشونت زيدان در فينال ٢٠٠٦ نوشته است: «اختلاف ميان من و زيدان در شب قبل از بازي نهايي جام جهاني ۲۰۰۶، باعث شد تا زيدان با روحيه‌اي خراب پا به ميدان اين مسابقه گذاشته و آن حركت خشن را نشان دهد». خلاصه اينكه، مصاحبه اخيرالانتشار همسر زيدان را از هر طرف كه بنگريم، جز متني سراسر جعلي و دروغين چيز ديگري به نظر نمي‌رسد. و عجيب است كه اين همه رسانه وطني آن را به عنوان خبري راست و درست منتشر كرده‌اند و هيچ اما و اگري در كار نكرده‌اند. از همه مهم‌تر اينكه، نشريه پاريس‌اسپورت، كه نامش به عنوان منبع اين خبر درج شده، ظاهرا وجود خارجي ندارد. اگر چنين نشريه‌اي وجود دارد و چنين مصاحبه مهمي را منتشر كرده، پس چرا در جست‌وجوهاي اينترنتي، چه به زبان انگليسي چه به زبان فرانسوي، هيچ ردي از آن پيدا نمي‌شود. ما كه گشتيم و نبود؛ اگر شما پاريس‌اسپورت را پيدا كرديد، به ما هم اطلاع بدهيد!

 

اما چرا كساني در داخل مصاحبه‌اي مشكوك را به نشريه‌اي ناموجود نسبت داده‌اند؟ احتمالا چون زيدان اين روزها پس از فتح سه‌باره ليگ قهرمانان اروپا در اوج محبوبيت قرار دارد، عده‌اي زحمت جعل اين مصاحبه را كشيده‌اند تا به اسلام و مسلمين خدمتي كرده باشند. اما ناگفته پيداست كه ترويج و تحكيم اسلام راستين، با نشر اكاذيب ميسر نمي‌شود. اسلام دين حق و حقيقت است و اين درخت سبز و تناور، نيازي به نوشيدن از شورآبه دروغگويي و دروغ‌سازي ما آدم‌هاي كوته‌بين ندارد.

 

نكته مهم‌تر اين مصاحبه مشكوك آن است كه ورونيك مي‌گويد زيدان هيچ‌وقت عصباني نمي‌شد. در حالي كه زيدان با دريافت ١٢ كارت قرمز در طول دوران حضورش در ميادين فوتبال، در بين تمام بازيكنان بزرگ تاريخ فوتبال ركورددار اخراج از زمين بازي است. وانگهي، اگر زيدان ماتراتزي را به دليل توهين ماتراتزي به هويت ديني‌اش با ضربه سر كله‌پا كرد، در جام جهاني ١٩٩٨ بازيكن مسلمان عربستان را به چه دليل لگد كرد و اخراج شد؟ آيا او هم به معتقدات ديني زيدان توهين كرده بود؟

 

اهورا جهانيان

 

 • 16
 • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
3.8 stars from 21 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
فرهاد مجیدی,بیوگرافی فرهاد مجیدی،اخبار فرهاد مجیدی بیوگرافی فرهاد مجیدی + مصاحبه جدید فرهاد مجیدی (عکس همسر و فرزندانش)

نان کامل: فرهاد مجیدی قادیکلایی

تاریخ تولد: ۱۳ خرداد ۱۳۵۵ (۳ ژوِئن ۱۹۷۷)

محل تولد: تهران

پیشه: فوتبالیست

پست: مهاجم 

باشگاه :استقلال

ادامه
ترلان پروانه,بیوگرافی ترلان پروانه,عکس های ترلان پروانه بیوگرافی ترلان پروانه و حواشی جنجالی ازدواجش + جدیدترین عکس‌های ترلان پروانه

نام کامل: ترلان پروانه

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۷۷

محل تولد: شیراز

حرفه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما، تلویزیون و تئاتر

تحصیلات:  لیسانس رشته گرافیک

ادامه
مهرداد صدیقیان,بیوگرافی مهرداد صدیقیان,عکس های مهرداد صدیقیان بیوگرافی مهرداد صدیقیان + عکس‌های جدید و جذاب مهرداد صدیقیان

نام کامل: مهرداد صدیقیان

تاریخ تولد:۳۰ بهمن ماه ۱۳۶۷

محل تولد: شهر تهران

تحصیلات: دیپلم ریاضی

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما، تئاتر و تلویزیون

ادامه
نوید محمدزاده,بیوگرافی نوید محمدزاده,عکس های نوید محمدزاده بیوگرافی نوید محمدزاده + جدیدترین عکس‌ها و مصاحبه جذاب او

نام کامل:نوید محمدزاده

تاریخ تولد: ۱۷ فروردین ۱۳۶۵

محل تولد: ایلام

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما و تئاتر

مدت فعالیت: ۱۳۸۷ تاکنون

ادامه
شیلا خداداد,بیوگرافی شیلا خداداد,عکس های شیلا خداداد بیوگرافی شیلا خداداد + جدیترین عکسهای خانواده ۴ نفره‌اش

نام کامل: شیلا خداداد

تاریخ تولد: ۱۴ آبان ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

مدرک تحصیلی: لیسانس شیمی محض

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما و تلویزیون

ادامه
نیما شعبان نژاد,بیوگرافی نیما شعبان نژاد,عکس های نیما شعبان نژاد بیوگرافی نیما شعبان نژاد (بازیگر و کمدین) + جدیدترین تصاویر

نام کامل: نیما شعبان نژاد

زمینه فعالیت: تئاتر و تلویزیون

تاریخ تولد: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۶۶ 

محل تولد: شهر کلن در آلمان

محل زندگی: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته کارگردانی

ادامه
سوگل طهماسبی,بیوگرافی سوگل طهماسبی,عکسهای سوگل طهماسبی بیوگرافی سوگل طهماسبی + مصاحبه و علت ازدواج نکردنش

نام کامل: سوگل طهماسبی

تاریخ تولد: ۲۵ بهمن ۱۳۶۴ 

محل تولد: اهواز

پیشه :بازیگر

زمینه فعالیت: تئاتر، سینما و تلویزیون

سال‌های فعالیت: ۱۳۸۱ تا کنون

ادامه
شیدا یوسفی,بیوگرافی شیدا یوسفی,عکس‌های شیدا یوسفی بیوگرافی شیدا یوسفی، بازیگر نقش نگین در 'ممنوعه'

نام کامل: شیدا یوسفی

تاریخ تولد: ۲۰ آذر ۱۳۶۵

محل تولد: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته کارگردانی

فعالیت: بازیگر، دستیار کارگردان و منشی صحنه

وضعیت تاهل:مجرد

ادامه
محسن ابراهیم‌ زاده,بیوگرافی محسن ابراهیم‌ زاده,عکس‌های محسن ابراهیم‌ زاده بیوگرافی محسن ابراهیم‌ زاده + عکس‌های فوق العاده جذاب از او

نام کامل: محسن ابراهیم‌زاده

تاریخ تولد: ۱۷ شهریور ۱۳۶۶

محل تولد: تربت حیدریه

تحصیلات: دیپلم

پیشه: خواننده و آهنگساز و ترانه سرا

سبک: پاپ

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • یکشنبه ۴ فروردین
  فوتبال مقدماتی المپیک
  ایران - یمن
  ساعت: ۱۸:۴۵
 • دوشنبه ۵ فروردین
  جام ملت‌های اروپا ۲۰۲۰
  هلند - آلمان
  ساعت: ۰۰:۱۵
 • ﺳﻪشنبه ۶ فروردین
  جام ملت‌های اروپا ۲۰۲۰
  پرتغال - صربستان
  ساعت: ۰۰:۱۵
 • هفته ۱۹ لیگ برتر ایران
  ذوب آهن - سپاهان
  ساعت: ۱۶:۳۰
 • فوتبال مقدماتی المپیک
  ایران - عراق
  ساعت: ۱۸:۴۵
 • چهارشنبه ۷ فروردین
  دوستانه
  جمهوری چک - برزیل
  ساعت: ۰۰:۱۵
 • جمعه ۹ فروردین
  هفته ۲۳ لیگ برتر ایران
  پدیده - پارس جنوبی جم
  ساعت: ۱۷:۰۰
 • شنبه ۱۰ فروردین
  هفته ۲۳ لیگ برتر ایران
  پرسپولیس - استقلال
  ساعت: ۱۷:۰۰
 • یکشنبه ۱۱ فروردین
  هفته ۳۲ لیگ برتر انگلیس
  لیورپول - تاتنهام
  ساعت: ۲۰:۰۰
 • هفته ۲۹ لالیگا اسپانیا
  رئال‌مادرید - اوئسکا
  ساعت: ۲۳:۱۵
 • چهارشنبه ۱۴ فروردین
  هفته ۲۴ لیگ برتر ایران
  استقلال - سایپا
  ساعت: ۱۷:۴۵
 • پنجشنبه ۱۵ فروردین
  هفته ۲۴ لیگ برتر ایران
  پیکان - پرسپولیس
  ساعت: ۱۷:۴۵
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید