شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹
کد مقاله: ۹۹۰۹۰۰۰۷۵

آموزش انواع تمرینات افزایش سرعت در فوتبال

افزایش سرعت در فوتبال,تمرینات برای افزایش سرعت در فوتبال,انواع تمرینات افزایش سرعت در فوتبالافزایش طول گام و خروجی عضلانی به افزایش سرعت در فوتبال کمک میکند
یکی از علل اصلی که سبب می شود بازیکنان سرعت لازم را نداشته باشند، عدم موقعیت درست بدنیشان نسبت به زمین است. زانوها یکی از اصلی ترین قسمت پای شما هستند که حکم پیستون را برای شما دارند و با خم و صاف شدنشان به شما در افزایش سرعت در فوتبال کمک می کنند.

افزایش سرعت در فوتبال

بدن سازی و آمادگی جسمانی در فوتبال یکی از مهمترین مسائل برای فوتبالیست هاست، این آمادگی جسمانی با داشتن تمرین های بدنسازی مناسب بدست خواهد آمد. فوتبال احتیاج به سرعت و استقامت دارد. شما برای موفقیت نیازی نیست یوسین بولت (سریع ترین انسان جهان) باشید! ولی سریع دویدن و داشتن سرعت بسیار مهم است. برای موفقیت، شما همچنین احتیاج به بهبود سرعت ذهنی خود، من جمله پیش بینی، توانایی خود در به سرعت تغییر حرکات و تکنیک ها، افزایش سرعت در فوتبال، کنترل توپ و زمان واکنش دارید.

تمرینات افزایش سرعت در فوتبال

اگر تازه میخواهید تمرینات افزایش سرعت در فوتبال را آغاز کنید بهتر است اول به آرامی پیش بروید و بخود سخت نگیرید و بین هر دوره تمرین ۴۸ تا ۷۲ ساعت استراحت کنید. حتی اگر نتوانید تمرینات را به پایان برسانید باز هم از فواید آن محروم نخواهید بود. حتی دو مرتبه انجام این نوع تمرینات در هفته میتواند به بهبود سرعت و قدرتتان کمک کند. در ادامه لیستی از این تمرینات را همراه با آموزش انجامشان در اختیارتان قرار می دهیم.

آموزش برای رسیدن به سرعت های بالا در فاصله های نسبتا کوتاه میتواند سرعت شما را افزایش دهد. تمرینات با حداکثر سرعت دویدن یک راه آسان برای انجام این کار هستند. شرح این تمرین در زیر آمده است. سرعت بالا را برای ۲۰ تا ۳۰ متر اجرا کنید. اطمینان حاصل کنید که عمل بازوی شما در زمان تمرین صاف و آرام است. دستهای خویش را نزدیک به بدنتان نگه دارید. در تمرکز بر ایجاد گام های صاف و حتی بلند، سر خود را آرام نگه دارید و در موقعیت طبیعی قرار بگیرید. اگر با سرعت بالا به پایان رسیدید، به سرعت به نقطه ی شروع خود برسید. ۲- ۴ بار این کار را تکرار کنید.

تمرینات چابکی افزایش سرعت در فوتبال,تمرینات افزایش سرعت در فوتبال,سرعت انفجاری در فوتبالبرای افزایش سرعت در فوتبال ناچارید از لگن، زانو و مچ یا پا استفاده کنید

- بهبود سرعت واکنش:

سریع بودن در زمین صرفا سرعت در اجرا نیست بلکه حفظ سرعت درحین تغییر جهات و واکنش نیز مهم است. برای بهبود مهارت خود در سرعت واکنش باید تمرین کنید. برای افزایش سرعت در فوتبال ناچار خواهید بود از لگن، زانو و مچ یا پا استفاده کنید. زمان اجرا یا انجام تمرینات دیگر، تمرکز بر روی ساختن طولانی، حتی حفظ سرعت در گام های در حال گسترش را تمرین کنید. با افزایش طول گام و خروجی عضلانی به این ترتیب سرعت شما افزایش می یابد. به خاطر داشته باشید که تنها سرعت هم کافی نیست بلکه سرعت و کنترل توپ نیز لازم است که باید بر روی چابکی خود کار کنید و از تمام قسمت های پا (خارج، داخل، بالا و پایین) در هر فرصت استفاده کنید.

- تمرینات چابکی | یک پرش جلو، یک پرش عقب:

درصورتی که میخواهید از وقت خود برترین استفاده را برای افزایش سرعت در فوتبال ببرید، بی تردید انجام تمرین های چابکی با نردبان، یکی از برترین و موثرترین تمرینات برای پایین تنه شما خواهد بود. برای انجام این تمرینات، به هیچ وسیله خاصی نیاز ندارید، تنها کافی است نردبان چابکی را روی زمین قرار دهید. انجام این تمرینات، سبب قویتر شدن عضلات همسترینگ و افزایش انعطاف پذیری مفاصل خواهد شد.

درصورتی که نردبان چابکی در اختیار ندارید میتوانید روی زمین علامت گذاری کنید. برای افزایش سرعت در فوتبال، ابتدا داخل نخستین مربع نردبان بایستید و پاهای خویش را به اندازه عرض شانه باز کنید و زانوهای تان را خم کنید، توجه داشته باشید که بالاتنه تان باید به طرف جلو مایل باشد. با کمک نیروی پاشنه پای خود به سمت جلو بروید و از روی دو مربع نردبان بپرید. به محض این که هر دو پای شما روی زمین قرار گرفت، یک پرش به عقب داشته باشید. این حرکت را ادامه دهید و دو تا به جلو پریده و سپس یکی به عقب بپرید. در انتهای نردبان، مجدداً به ابتدای نردبان برگردید و حرکت را بازهم تکرار کنید. این تمرین از مجموعه تمرین های چابکی شما را بسیار خوش اندام و جذاب خواهد کرد!

تمریناتی برای افزایش سرعت در فوتبال,تمرینات چابکی افزایش سرعت در فوتبال,افزایش سرعت در فوتبالبرای افزایش سرعت در فوتبال، داخل مربع نردبان بایستید و با کمک نیروی پاشنه پا بطرف جلو بروید

- خم شدن، سقوط، شتاب:

این تمرینی عالی برای یادگیری نحوه صحیح فرود آمدن در زاویه درست و تنظیم مرکز ثقل خود برای بهبود شتاب در حالت ایستاده است. بنابراین برای افزایش سرعت در فوتبال، ابتدا پاهای خود را اندکی از هم باز کرده و خود را محکم نگه دارید. در همان وضعیت رو به جلو خم شوید تا جایی که احساس میکنید در حال سقوط هستید و اگر شما یک گام رو به جلو برندارید با صورت به زمین خواهید خورد. آن نقطه بحرانی که شما ترس از زمین خوردن را دارید نقطه اوج کار است که باید بهبود یابد و یاد بگیرید که چطور زاویه درستی داشته باشید تا نهایت تعادل را داشته و در نهایت شتاب شما بیشتر شود هنگامی که با بازیکن حریف در حال دویدن و تنه زدن هستید، خیلی از افراد فکر می کنند جلوتر آز آنچیزی هستند که واقعا قرار دارند، پس شجاع باشید و تا جا دارد رو به جلو خم شوید.

تمرینات افزایش سرعت در فوتبال,سرعت انفجاری در فوتبال,تمرینات برای افزایش سرعت در فوتبالتمرین خم شدن و سقوط، تاثیر خوبی بر افزایش سرعت در فوتبال دارد

موقع خم شدن زانوی خویش را نیز رو به جلو خم کنید تا پشت پای شما از زمین جدا شود و با این کار بدن خود را رو به جلو هدایت نمایید. همزمان با خم کردن زانو، آرنج خود را در حالت ۹۰ درجه قرار دهید و با باز کردن آن ها در راستای شانه سعی کنید تعادل خود را حفظ نمایید. تا آنجایی که میتوانید و تعادل شما اجازه میدهد با بازی دستانتان تعادل خود را حفظ کنید. پس از این که این مرحله تمام شد و دیگر تعادل شما بهم خورد حدود ۱۰ الی ۲۰ متر با حداکثر سرعت بدوید. سپس اهسته و قدم زنان به محل اولیه برگردید. ۸ الی ۱۰ باری این حرکت را ادامه دهید. این تمرین تاثیر خوبی بر افزایش سرعت در فوتبال دارد، اگر دوست دارید شتاب و تعادل را با هم داشته باشید، این تمرین را به شما توصیه میکنیم.

- سرعت انفجاری:

این تمرین در واقع بر روی افزایش سرعت در فوتبال تمرکز دارد هنگامی که از بازیکن عقبتر هستید و شبیه سازی انتقال خود از حالت عادی به حالتی بسته و فشرده. دو مخروط را به فاصله ۲۰ متری از هم قرار دهید و مخروط سوم را در فاصله ۱۰ متری قرار دهید. از مخروط ۱ تا مخروط ۲ با ۷۵ درصد سرعت خود با گام های بلند بدوید، تا می توانید گام هایتان را بلند بردارید و ریز ندوید و هنگام رسیدن به مخروط ۲ با ۱۰۰ درصد سرعت، خود را به مخروط ۳ برسانید، توجه داشته باشید که در نیمه راه بین مخروط ۲ و ۳ به حداکثر سرعت خود رسیده باشید نه این که بعد از گذر از مخروط ۳ به حداکثر سرعت برسید.

با حالتی عادی و قدم زنان به مخروط ۱ برگردید (جهت ریکاوری) این تمرین که یکی از تمرینات افزایش سرعت در فوتبال است، را ۶ الی ۸ بار تکرار نمایید. جهت تنوع میتوانید از مخروط ۱ تا مخروط ۲ را که با ۷۵ درصد سرعت می دوید را به صورت زیگ زاگ یا حالت لی لی به چپ و راست بدوید، جهت شبیه سازی زمانی که بین چند بازیکن رد می شوید، از مخروط ۲ به مخروط ۳ را مستقیم و با حداکثر سرعت بدوید.

افزایش سرعت در فوتبال,تمرینات افزایش سرعت در فوتبال,انواع تمرینات افزایش سرعت در فوتبالتمرین سرعت انفجاری در واقع بر روی افزایش سرعت در فوتبال تمرکز دارد

گردآوری: بخش فوتبال سرپوش

 • 15
 • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
میرداماد,بیوگرافی میرداماد,وفات میرداماد زندگینامه میرداماد یکی از فقیهان برجسته دوره صفوی (+ تصاویر)

زادگاه: استرآباد (گرگان کنونی)  ایران

زاده: ۹۶۹

ملیت: ایرانی

محل زندگی: اصفهان

مدفن: حرم علی بن ابیطالب

ادامه
محمود فرشچیان,اثار محمود فرشچیان,نقاشی های استاد محمود فرشچیان بیوگرافی محمود فرشچیان نقاش معاصر ایرانی (+ تصاویر)

زاده: ۴ بهمن ۱۳۰۸ شمسی اصفهان

ملیت: ایرانی

شناخته شده برای: نگارگری

سبک: مینیاتور

دین: اسلام

ادامه
امام جعفر صادق (ع),امام جعفر صادق (ع) زندگینامه,شهادت امام جعفر صادق (ع) زندگینامه امام جعفر صادق (ع) ششمین امام شیعیان

زاده: ۱۷ ربیع الاول ۸۳ هجرى

زادگاه: مدینه

علت شهادت: مسمومیت

قاتل ملعون: منصور دوانیقى (خلیفه عباسى)

زمان شهادت: ۲۵ شوال ۱۴۸ هجرى

مدفن مطهر: قـبـر شریفش در قبرستان بقیع (واقع در مدینه منوره)  

ادامه
علی شجاعی,عکسهای علی شجاعی,تصاویر علی شجاعی فوتبالیست بیوگرافی علی شجاعی فوتبالیست معروف ایرانی + تصاویر

تاریخ تولد: ۸ بهمن سال ۱۳۷۵

زادگاه: تهران ولی اصالتا مازندرانی

شغل: فوتبالیست

پست: مدافع چپ و هابک چپ

قد: ۱۸۴ سانتیمتر

ملیت:ایرانی

ادامه
مازیار فلاحی,ازدواج مازیار فلاحی,عکس دختر مازیار فلاحی بیوگرافی مازیار فلاحی خواننده معروف ایرانی + تصاویر

تاریخ تولد: ۲۶ مهر ۱۳۵۳

سبک( ها): پاپ

ساز( ها): گیتار، پیانو

سال های فعالیت: ۱۳۸۶ تا کنون

ملیت: ایرانی

پیشه: خواننده، نوازنده، آهنگساز، تنظیم کننده، ترانه سرا

ادامه
امام موسی کاظم (ع),فرزندان امام موسی کاظم (ع),امام موسی کاظم شهادت (ع) زندگی نامه امام موسی کاظم (ع) هفتمین امام شیعیان دوازده امامی

زاده: ۲۰ ذی الحجه ۱۲۸ قمری

زادگاه: ابواء منطقه ای در میان مکه و مدینه

مذهب: شیعه

وفات: ۲۵ رجب ۱۸۳ قمری

محل دفن: کاظمین

ادامه
حامد حدادى,بیوگرافی حامد حدادى,عکس از حامد حدادى بیوگرافی حامد حدادى بسکتبالیست ایرانی + تصاویر

تولد: ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۳۶۴

زادگاه: اهواز

قد: ۲۱۸سانتی متر

ملیت: ایرانی

سمت: بسکتبالیست

ادامه
اردشیر بابکان,اردشیر بابکان جوان ترین پسر پاپک,درگذشت اردشیر بابکان زندگی نامه اردشیر بابکان بنیانگذار سلسله ساسانیان

زادگاه: اصطخر، پارس

سلطنت: ۲۲۴ – ۲۴۲

جانشین: شاپور یکم

درگذشت: ۲۴۲ میلادی

دین و مذهب: مزدیسنا

ادامه
امید عالیشاه,امید عالیشاه تراکتور سازی,امید عالیشاه به ذوب آهن بیوگرافی امید عالیشاه بازیکن فوتبال مارندرانی + تصاویر

محل تولد: ساری

متولد: ۲۰ دی ماه ۱۳۷۰

پست: هافبک- مهاجم سایه

ملیت: ایرانی

 قد: ۱۷۰ سانتیمتر

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • شنبه ۱۶ اسفند
  هفته ۱۷ لیگ برتر ایران
  صنعت نفت آبادان - پرسپولیس
  ساعت: ۱۵:۰۰
 • هفته ۱۷ لیگ برتر ایران
  آلومینیوم اراک - سپاهان
  ساعت: ۱۵:۳۰
 • هفته ۱۷ لیگ برتر ایران
  استقلال - فولاد
  ساعت: ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر بسکتبال
  شیمیدر - خانه بسکتبال خوزستان
  ساعت: ۱۸:۰۰
 • هفته ۲۴ بوندسلیگا
  بایرن مونیخ - دورتموند
  ساعت: ۲۱:۰۰
 • هفته ۲۶ سری آ ایتالیا
  یوونتوس - لاتزیو
  ساعت: ۲۳:۱۵
 • یکشنبه ۱۷ اسفند
  لیگ برتر والیبال
  لبنیات هراز آمل - شهرداری ارومیه
  ساعت: ۱۴:۰۰
 • هفته ۲۷ لیگ برتر انگلیس
  لیورپول - فولام
  ساعت: ۱۷:۳۰
 • هفته ۲۷ لیگ برتر انگلیس
  منچسترسیتی - منچستریونایتد
  ساعت: ۲۰:۰۰
 • دوشنبه ۱۸ اسفند
  لیگ برتر بسکتبال
  نیروی زمینی - پالایش نفت آبادان
  ساعت: ۱۵:۰۰
 • هفته ۲۷ لیگ برتر انگلیس
  چلسی - اورتون
  ساعت: ۲۱:۳۰
 • هفته ۲۶ سری آ ایتالیا
  اینتر - آتالانتا
  ساعت: ۲۳:۱۵
 • ﺳﻪشنبه ۱۹ اسفند
  لیگ برتر بسکتبال
  ذوب آهن - شورا و شهرداری قزوین
  ساعت: ۱۵:۰۰
ویژه سرپوش