سه شنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۳
۱۸:۱۵ - ۰۱ تير ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۴۰۰۵۵
ایران

دو ستاره سپاهان ماندنی شدند

بیانیه پرسپولیس و استقلال در مورد خریدهای تابستانی/ رقم باورنکردنی بند فسخ محبی

آخرین اخبار نقل و انتقالات ایران,باشگاه پرسپولیس
باشگاه پرسپولیس اعلام کرد: طبق لیست یحیی گل‌محمدی، باشگاه در حال مذاکره با گزینه‌های مدنظر است و بدیهی است تا زمانی که توافق حاصل نشده، نمی‌توان در این زمینه اطلاع‌رسانی کرد.

به گزارش ورزش سه، درحالی‌که با اعلام ادامه کار یحیی گل‌محمدی در پرسپولیس، همه منتظر کنش نقل و انتقالاتی این باشگاه هستند، هنوز اتفاق تازه در باشگاه سرخپوش پایتخت رخ نداده تا برخی از هواداران نارضایتی خود را در فضای مجازی نشان دهند.

در همین خصوص باشگاه پرسپولیس اطلاعیه جدیدی را منتشر کرده و نوشته که مدیران باشگاه «به دور از هیاهو» در حال تلاش برای برآورده کردن «نیازهای کادرفنی» هستند.

باشگاه پرسپولیس در این بیانیه خبر داده که از هفته گذشته مذاکرات برای امضای قرارداد جدید با بازیکنان تمدیدی آغاز شده و به نتیجه هم رسیده است. سرخپوشان همچنین درمورد خریدهای جدید نیز نکاتی را نوشته‌اند.

اطلاعیه مهم پرسپولیس را می‌خوانید:

* پس از گذشت چند روز از پایان فصل گذشته که با قهرمانی پرسپولیس در هر دو جام باشگاهی همراه بود، فعالیت‌های نقل و انتقالاتی باشگاه نیز آغاز شد تا پر‌سپولیس بتواند حضوری قدرتمند در فصل آینده لیگ برتر و همچنین لیگ قهرمانان آسیا داشته باشد.

* از همین رو مذاکره با بازیکنانی که طبق نظر سرمربی محترم تیم، قراردادشان باید تمدید می‌شد از همان هفته گذشته آغاز شده و تمدید قرارداد این گروه از بازیکنان تقریبا در مراحل پایانی است.

* علاوه بر این، طبق لیستی که یحیی گل‌محمدی به باشگاه ارسال داشته، باشگاه در حال مذاکره با گزینه‌های مدنظر است و بدیهی است تا زمانی که توافق حاصل نشده، نمی‌توان در این زمینه به هواداران عزیز اطلاع‌رسانی کرد.

* هواداران فهیم پر‌سپولیس به خاطر دارند که فصل گذشته نیز مدیریت باشگاه در کمال آرامش و به دور از هر گونه هیاهو بر اساس برنامه و نیازهای کادر فنی اقدام کرد و امسال نیز طبق همین رویه پیش خواهیم رفت تا علاوه بر حفظ شأن و منزلت باشگاه بزرگ پرسپولیس، جذب بازیکنان مورد نظر در چارچوب تعریف شده و البته در کمترین فاصله زمانی انجام شود.

* از هواداران عزیز می‌خواهیم نسبت به بعضی اتفاقات طراحی‌شده در فضای مجازی هوشیار باشند و همچنین از رسانه‌های محترم خواهشمندیم از گمانه‌زنی‌های بی‌مورد پیرامون فعالیت نقل و انتقالاتی پرسپولیس پرهیز کنند تا باشگاه در آرامش کامل بتواند برای بستن تیمی قدرتمند و برطرف کردن نیازهای کادر فنی اقدام کند.

پرسپوليس به دنبال توافق با مهاجم برزیلی

لئاندرو پریرا که در پنجره زمستانی به پرسپوليس پیوست تا بعد از جدایی عجیب یورگن لوکادیا به دنبال تقویت فاز تهاجمی این تیم باشد، نتوانست انتظارات یحیی گل‌محمدی را برآورده کند.

موضوعی که باعث شده بعد از شیخ دیاباته، اکنون این بازیکن نیز در برنامه فصل آتی یحیی گل‌محمدی و پرسپوليس قرار نداشته باشد. پریرا فصل را با ثبت یک گل به پایان رساند و اخراج او در جدال با سپاهان انتقادات زیادی را در پی داشت و شانس قهرمانی سرخ‌ها را از آنها دور کرده بود.

اکنون باشگاه پرسپوليس به دنبال راهی برای توافق با این مهاجم برزیلی خواهد بود. گفته می‌شود ۷۰۰ هزار دلار توافقی است که برای فصل آتی بین طرفین صورت گرفته و باید دید باشگاه با این چالش طبق چه شرایطی خارج خواهد شد تا پریرا بعد از تجربه کوتاه مدت و ناموفق در جمع پرسپولیسی‌ها از این تیم جدا شود.

یک پرسپولیسی در آستانه جدایی

سیامک نعمتی کاپیتان سوم پرسپولیس در فصل گذشته احتمالا یکی از بازیکنانی باشد که در فصل جدید از جمع سرخپوشان جدا شود.

نعمتی که در فصل ۲۰۱۸ موفق شد گل تاریخی صعود پرسپولیس به فینال آسیا را به ثمر برساند، در نقل و انتقالات زمستانی فصل گذشته نیز تا یکقدمی جدایی از جمع سرخپوشان پیش رفت اما در نهایت ترجیح داد کار را در جمع شاگردان یحیی گل‌محمدی ادامه دهد. بازگشت او به جمع این تیم با گلزنی و اشک‌هایش در جدال با سپاهان نیز همراه شد.

با این حال اکنون گفته می‌شود با توجه به شرایط شکل گرفته و پیشنهاداتی که سیامک نعمتی دارد، احتمال جدایی او بار دیگر شکل گرفته است. نعمتی در حال حاضر از گل‌گهر سیرجان، تراکتور، فولاد و سپاهان گفته می‌شود پیشنهادات رسمی و غیررسمی دریافت کرده و باید دید چه تصمیمی در پنجره تابستانی خواهد گرفت.

شماره ۸۸ پرسپولیس که در دوره حضور در این تیم به عنوان بازیکنی تاثیرگذار و چند پسته در دفاع راست، وینگر راست و مهاجم به کار گرفته شده بود، به زودی با حضور در باشگاه با مدیران این تیم در خصوص شرایط خود به گفتگو خواهد پرداخت.

***

اطلاعیه نقل‌وانتقالاتی باشگاه استقلال

باشگاه استقلال درباره فعالیت‌های این باشگاه در فصل نقل و انتقالات اطلاعیه‌ای صادر کرد.

با پایان یافتن فصل بیست و دوم لیگ برتر و آغاز فصل نقل و انتقالات، ۱۶ باشگاه لیگ برتری فعالیت‌های خود را برای تقدیت تیم خود برای فصل آینده شروع کردند. استقلال که این هفته جواد نکونام را به عنوان سرمربی جدید معرفی کرد نیز فعالیت‌هایش را برای حضور در بازار نقل و انتقالات آغاز کرده است.

این باشگاه در همین زمینه اطلاعیه‌ای به این شرح منتشر کرد:

«ابتدا لازم به توضیح است که مدیریت باشگاه در کنار اعضای کادر فنی و با حمایت هواداران، نهایت تلاش خود را به کار خواهند گرفت تا تیمی در خور شأن نام بزرگ استقلال آماده کنند اما نکته‌ای که می‌تواند در نقل و انتقالات آفت فعالیت‌هایمان باشد، موضوع حواشی و ایجاد شایعات متعدد در راه جذب یا جدایی بازیکنان است.

بنابراین از هواداران استقلال خواهشمندیم این نکته را مد نظر قرار دهند که تجربه نشان داده بخشی از این شایعات برای ایجاد مانع در جهت فعالیت‌های نقل و انتقالاتی استقلال است. تمام اعضای باشگاه در تلاش هستند تا در سکوت کامل و بدون ایجاد فضایی که منجر به بازارگرمی شود، در نقل و انتقالات پیش بروند.

پرواضح است که یکی از اصلی‌ترین اهداف باشگاه جذب بازیکنانی است که بدانند چه پیراهن ارزشمندی را به تن خواهند کرد.

در پایان به هواداران عزیز استقلال اعلام می‌کنیم که تمام اخبار مربوط به نقل و انتقالات را تنها از طریق رسانه باشگاه پیگیری کنند. در صورت امضای قرارداد با هر بازیکنی، طبیعتا اخبار و تصاویر از همین مجرا در اختیار رسانه‌ها و هوادران قرار می‌گیرد.»

رقم باورنکردنی بند فسخ محمد محبی!

جواد نکونام، سرمربی جدید استقلال، مایل است قرارداد محمد محبی از سوی باشگاه استقلال تمدید شود و این منوط به رضایت باشگاه سانتاکلاراست.

آخرین اخبار نقل و انتقالات ایران,باشگاه پرسپولیس

سانتاکلارا در ابتدای فصل گذشته و در پی درخواست‌های مکرر ریکاردو ساپینتو حاضر شد رضایتنامه قرضی محمد محبی را برای حضور در استقلال در ازای دریافت ۲۵۰ هزار یورو صادر کند که بخشی از این پول از سوی باشگاه استقلال پرداخت شد و بخش دیگر آن با وجود ادعای باشگاه استقلال مسکوت ماند، تا جایی که باشگاه پرتغالی مجبور به شکایت شد.

سانتاکلارا در پایان فصل جاری به لیگ یک سقوط کرد و حالا مایل است محمد محبی را قطعی بفروشد تا بخشی از هزینه های تیم در فصل جاری را تامین کند. اما جالب است بدانید بند فسخ قرارداد محمد محبی ۳ میلیون یورو است. باشگاه سانتاکلارا در ابتدای قرارداد با محمد محبی با توجه به شرایط سنی این بازیکن و پیش بینی درخشش او در لیگ برتر پرتغال بند فسخ قرارداد ۳ میلیون یورویی برای وینگر تیم ملی فوتبال ایران در نظر گرفت. محمد محبی در فصل ابتدایی حضور در لیگ برتر پرتغال هم با درخواست تیم های ایرانی برای بازگشت به لیگ برتر مواجه شد که رئیس باشگاه سانتاکلارا در آن برهه از زمان مدعی شد که دوست دارد محمد محبی را به تیم‌هایی چون بنفیکا، پورتو، براگا و... بفروشد. 

در این برهه از زمان و با توجه به تغییر سرنوشت محمد محبی باشگاه سانتاکلارا خواست‌های مالی‌اش را به یک میلیون یورو کاهش داده است. البته حجت کریمی مدعی شده است، می‌تواند محمد محبی را با ۶۰۰ هزار یورو در اختیار بگیرد. جواد نکونام روی ادامه حضور این بازیکن در اردوی تیم آبی تاکید دارد و باید منتظر ماند و دید که آیا باشگاه استقلال بر سر عدد رقم رضایتنامه قطعی محمد محبی با باشگاه سانتاکلارا به توافق خواهد رسید و یا نه. هر چند که پرداخت این پول هم به باشگاه پرتغالی مهم است.

محمد محبی بعد از بازگشت از تاشکند به همراه تیم ملی در پاسخ به این سوال که در استقلال می‌ماند یا نه گفت: در مورد وضعیتم، باشگاه سانتاکلارا تصمیم گیرنده است.

گفته می‌شود باشگاه روستوف روسیه و العین امارات هم برای جذب محمد محبی به باشگاه سانتاکلارا درخواست داده‌اند.

ارسلان مطهری علیه شایعات

ارسلان مطهری که چند فصل پیش از ذوب آهن به استقلال پیوست و با توجه به ابراز علاقه‌ای که پیش از حضور در جمع آبی‌پوشان به این تیم داشت، از همان ابتدا با محبوبیت بین هواداران این تیم همراه شد، قصد دارد فصل آتی نیز در استقلال به کار ادامه دهد.

مطهری که به واسطه گلزنی به پرسپوليس و دبل برابر رقیب دیرینه و شادی گل‌های جالب توجهش طی فصول اخیر و با تغییرات مربیان این تیم نیز جایگاه خوبی در فاز تهاجمی و خط حمله استقلال از آن خود کرده، طی روزهای اخیر شایعات زیادی را حول نام خود می‌دید و گفته می‌شد قصد جدایی از این تیم را دارد.

این در حالی است که او علی‌رغم انگیزه زیادی که در دربی فینال داشت با بدشانسی و مصدومیت مواجه شد تا با چشمانی اشکبار تعویض شود. او اکنون در واکنش به شایعات و با توجه به تغییرات نیمکت این تیم و حضور جواد نکونام، به این موضوع واکنش نشان داده و با انتشار یک استوری به سرمربی جدید تیمش خوشامد گفته است.

آخرین اخبار نقل و انتقالات ایران,باشگاه پرسپولیس

***

دو ستاره سپاهان ماندنی شدند

 با اعلام سرپرست باشگاه سپاهان، دو ستاره کلیدی طلایی‌پوشان در فصل جدید نیز همراه این تیم خواهند بود.

در روزهای اخیر شایعاتی مبنی بر احتمال جدایی رامین رضاییان و به‌خصوص شهریار مغانلو از باشگاه سپاهان به گوش می‌رسید.

موضوعی که به ورود رسمی مهدی سلیمی، سرپرست تیم سپاهان منجر شد تا با موضع‌گیری مدیر جدید تیم سپاهان، ماجرای جدایی این دو بازیکن تکذیب و اعلام شود که طلایی‌پوشان در لیگ بیست و سوم هم از حضور این دو ستاره در ترکیب خود بهره خواهند برد.

سلیمی در گفتگویی که داشته ضمن درک نگرانی هواداران سپاهان در پنجره نقل‌وانتقالاتی اعلام کرد: شاکله اصلی تیم ما از سال گذشته به دلیل قرارداد بازیکنان حفظ شده است و امسال نیز در خدمت بازیکنانی همچون شهریار مغانلو و رامین رضائیان خواهیم بود. تنها دغدغه جدی سپاهان تا پیش از این خط دروازه این تیم بود که خوشبختانه با تمدید پیام نیازمند این مسئله نیز بر طرف شد.

با این حساب حضور رضاییان و مغانلو در جمع سپاهانی‌ها برای فصل آینده قطعی خواهد بود.

 • 16
 • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • سه شنبه ۵ تیر
  جام ملت های اروپا
  فرانسه - لهستان
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  هلند - اتریش
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  دانمارک - صربستان
  ۲۲:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  انگلیس - اسلوونی
  ۲۲:۳۰
 • چهارشنبه ۶ تیر
  کوپا آمریکا
  پرو - کانادا
  ۰۱:۳۰
 • کوپا آمریکا
  شیلی - آرژانتین
  ۰۴:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اسلواکی - رومانی
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اوکراین - بلژیک
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  گرجستان - پرتغال
  ۲۲:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  جمهوری چک - ترکیه
  ۲۲:۳۰
 • پنج شنبه ۷ تیر
  کوپا آمریکا
  اکوادور - جامائیکا
  ۰۱:۳۰
 • کوپا آمریکا
  ونزوئلا - مکزیک
  ۰۴:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ژاپن - کانادا
  ۱۸:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  لهستان - برزیل
  ۲۱:۳۰
 • جمعه ۸ تیر
  کوپا آمریکا
  پاناما - آمریکا
  ۰۱:۳۰
 • کوپا آمریکا
  اروگوئه - بولیوی
  ۰۴:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ایتالیا - فرانسه
  ۱۸:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  اسلوونی - آرژانتین
  ۲۱:۳۰
ویژه سرپوش