یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
۰۱:۰۶ - ۰۹ آبان ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۸۰۶۰۴
فوتبال در جهان

لیونل مسی برنده توپ طلا ۲۰۲۳ شد/ جایزه کوپا به بلینگام رسید

مراسم توپ طلا 2023,توپ طلا
لیونل مسی توانست به هشتمین توپ طلای دنیای فوتبال برسد.

مراسم توپ طلای ۲۰۲۳ در سالن تئاتر شتله پاریس در فرانسه برگزار شد و لیونل مسی، فوق ستاره آرژانتینی توانست بار دیگر ارزشمندترین جایزه فردی دنیای فوتبال را کسب کند. 

ستاره تیم ملی آرژانتین و اینترمیامی به هشتمین توپ طلای خود دست پیدا کرد و رکوردش را در کسب ارزشمندترین دستاورد فردی سال ارتقا داد.

مسی: تولدت مبارک مارادونا/ این جایزه برای تو هم هست

لیونل مسی پس از دریافت جایزه توپ طلا گفت: امروز می‌خواهم از دیگو یادی کنم. جایی بهتر از این جا که این همه عاشق فوتبال حضور دارند، نداریم تا به او تولدش را تبریک بگویم، همان جایی که او می‌خواست باشد. هر جا که هستی، تولدت مبارک دیگو. این جایزه برای تو هم هست.

مراسم توپ طلا 2023,توپ طلا

مسی پیش از این ۷ بار و در سال های ۲۰۰۹، ۲۰۱۰، ۲۰۱۱، ۲۰۱۲، ۲۰۱۵، ۲۰۱۹ و ۲۰۲۱ توپ طلا را از آن خود کرده بود. او در رقابت برای فتح توپ طلای ۲۰۲۳ ارلینگ هالند و کیلیان ام باپه را پشت سر گذاشت.

قهرمانی و درخشش در جام جهانی ۲۰۲۲ عامل اصلی هشتمین توپ طلای لیونل مسی بود.

مراسم توپ طلا 2023,توپ طلا

۱۰ نفر اول توپ طلا به شرح زیر است:

۱۰- لوکا مودریچ  

۹- برناردو سیلوا  

۸- ویکتور اوسیمن  

۷- خولیان آلوارس  

۶- وینیسیوس 

۵- رودری

۴- کوین دی بروینه

۳- کیلیان ام باپه

۲- ارلینگ هالند

۱- لیونل مسی

مراسم توپ طلا 2023,توپ طلا

***

جود بلینگام برنده جایزه کوپا شد

جود بلینگام موفق شد تا در مراسم بهترین‌های سال ۲۰۲۳ جایره کوپا را به دست آورد.

مراسم توپ طلا 2023,توپ طلا

بلینگام ستاره این فصل رئال مادرید و فصل گذشته بروسیا دورتموند، موفق شد جایزه کوپا برای بهترین بازیکن زیر ۲۱ سال را به دست بیاورد. او در این راه با رقیبانی مثل جمال موسیالا (بایرن مونیخ)، ادواردو کاماویگا (رئال مادرید)، گاوی (بارسلونا)، پدری (بارسلونا) رقابت کرد، اما عملکرد خوبش در دورتموند و شروع فصل خیره کننده با رئال مادرید در فصل جاری و به ثمر رساندن ۱۳ گل در ۱۳ بازی او را در راه رسیدن به این جایزه ارزشمند یاری کرد.

جود بلینگام عملکرد بی‌نظیری داشته است، اما برخی از طرفداران بایرن با استناد به فصل قبل و فرم فوق العاده موسیالا و این واقعیت که او موفق شد گل قهرمانی بایرن را به ثمر برساند، معتقد بودند برای این عنوان شایسته‌تر است. اما در نهایت موسیالا در یک پیام ویدیویی که در مراسم پخش شد، به بلینگام برای عنوانش تبریک گفت.

مراسم توپ طلا 2023,توپ طلا

بلینگام: مسی لایق توپ طلاست

جود بلینگام پس از دریافت جایزه کوپا گفت: امسال سال جام جهانی بود و مسی یک تورنمنت فوق العاده را پشت سر گذاشت، او لایق توپ طلاست.

من میخواهم از همه آنهایی که از من حمایت کردند تشکر کنم، از بیرمنگام، دورتموند و حالا رئال مادرید.

حضور در رئال مادرید عالیست، آنها به من اجازه می‌دهند توانایی هایم را نشان دهم.

شماره ۵ رئال مادرید؟ راستش کمی بخاطر زیدان بود اما واقعیت این است که شماره دیگه ای هم نبود!

خیلی عالیه که امروز اینجا هستم و این جایزه را میبرم، اما میخواهم همچنان با رئال مادرید و انگلیس افتخار به دست بیاورم.

مراسم توپ طلا 2023,توپ طلا

***

وینیسیوس جونیور برنده جایزه سوکراتس ۲۰۲۳ شد

وینیسیوس جونیور موفق شد در مراسم بهترین‌های سال ۲۰۲۳ جایره سوکراتس را به دست آورد.

مراسم توپ طلا 2023,توپ طلا

جایزه سوکراتس هم یکی از جوایز فرانس فوتبال در مراسم امشب است. این جایزه که اسم اسطوره فوتبال برزیل را روی خودش دارد، برای تقدیر از حرکات بشردوستانه بازیکنان دنیای فوتبال به وجود آمده است. این جایزه در سال ۲۰۲۳ به وینیسیوس جونیور به دلیل اپلیکشینی که او برای آموزش به کودکان برزیلی راه انداخته است، به او اعطا شد.

او همچنین در سال ۲۰۲۲ حدود ۳۳۵ هزار یورو در موسسه وینی جونیور (برنامه ای برای تحصیل کودکان فقیر) سرمایه گذاری کرد، در سال ۲۰۲۳ این مبلغ به ۱ میلیون یورو رسید و در سال ۲۰۲۴ قرار است حدود ۲.۵ میلیون یورو در آن سرمایه گذاری انجام شود.

این بازیکن برزیلی در مورد احساسش، بعد از دریافت جایزه گفت: "ممنونم از حمایتتان، این جایزه باعث افتخار من است و امیدوارم بعدا کارهای بیشتری انجام دهم. می‌خواهم به همه جهان بگویم که نژادپرستی در دنیای ما جایی ندارد. نه در فوتبال و نه در دنیا."

مراسم توپ طلا 2023,توپ طلا

***

امیلیانو مارتینز برنده جایزه یاشین ۲۰۲۳ شد

امیلیانو مارتینز، موفق شد در مراسم بهترین‌های سال ۲۰۲۳ جایزه لئو یاشین را به دست آورد.

مراسم توپ طلا 2023,توپ طلا

امیلیانو ماتینز، دروازه‌بان استون ویلا و آرژانتین، موفق شد جایزه لئو یاشین برای بهترین دروازه‌بان سال را به دست بیاورد. او در این راه با رقیبانی مثل امرسون (منچستر سیتی) و تیبو کورتوا (رئال مادرید)، مارک آندره تراشتگن (بارسلونا) و یاسین بونو (الهلال و مراکش) رقابت کرد اما به دلیل عملکرد خوبش در فینال جام جهانی برای کمک به قهرمانی آرژانتین موفق به کسب جایزه شد.

او با سورپرایز مجله فرانس فوتبال و آمدن پدرش، آلبرتو، برای دادن جایزه به او، جایزه یاشین را دریافت کرد و گفت: "با دیدن پدرم خواستم گریه کنم، او از زمانی که بچه بودم حمایتم کرد. ممنونم از هم‌تیمی‌هایم در آرژانتین و استون ویلا، بدون آنها امکان پذیر نبود. به یاد ضربه کولوموانی در فینال جام  جهانی می‌افتم که مهار کردم و ماندگارترین صحنه زندگی‌ام شد."

او در راه فرش قرمز برای رسیدن به این مراسم توسط هواداران فرانسوی به دلیل فینال فرانسه و آرژانتین و حواشی بعد از آن هو شد. 

مراسم توپ طلا 2023,توپ طلا

سنگربان تیم ملی آرژانتین و استون ویلا که در ۳۱ سالگی در اوج فوتبالش قرار دارد، در سال گذشته موفق شد عنوان قهرمانی جام جهانی قطر را بالای سر ببرد. مارتینز در استون ویلا هم درخشان ظاهر شد و توانست به همراه این تیم مجوز حضور در لیگ کنفرانس اروپا را به دست آورد. 

***

ارلینگ هالند برنده جایزه گرد مولر ۲۰۲۳ شد

ارلینگ هالند موفق شد در مراسم بهترین‌های سال ۲۰۲۳ جایزه گردمولر را برای بهترین مهاجم سال به دست آورد.

مراسم توپ طلا 2023,توپ طلا

این جایزه توسط گری لینکر به این مهاجم گلزن سیتیزن‌ها داده شد.

او به همراه پدر و همسرش در مراسم حضور داشت و بعد از دریافت جایزه گفت: "از تمام اطرافیانم تشکر می‌کنم. از هرکس که قدمی برای من برای رسیدن به اینجا برداشت. از هم‌تیمی‌هایم برای هر پاس گلی که در این راه به من رساندند."

گری لینه‌کر و دیدیه دروگبا هنگام دادن جایزه به او، هوش و دقت او را در محوطه جریمه ستودند.

مراسم توپ طلا 2023,توپ طلا

***

منچسترسیتی بهترین باشگاه جهان در بخش مردان

باشگاه منچسترسیتی موفق شد عنوان بهترین تیم باشگاهی مردان سال ۲۰۲۳ را به دست آورد. این تیم مقتدرانه بعد از کسب سه‌گانه، دومین سال پیاپی موفق شد به عنوان بهترین تیم سال دست پیدا کند.

مراسم توپ طلا 2023,توپ طلا

سوریانو، رئیس باشگاه، به نمایندگی از تیم جایزه را دریافت کرد و گفت: "ما از همه تشکر می‌کنیم. ما از یک فصل زیبا لذت بردیم. از همه تشکر می‌کنم و امیدوارم که بتوانیم باز هم به تکرار این عنوان ادامه بدهیم."

رودری، بازیکن سیتی، به نمایندگی از تیمش، برای سخنرانی به صحنه آمد: "من از همه تشکر می‌کنم. این عناوین رویای اکثر ما در تیم بود که کنار هم محقق کردیم. ما با هم پیش می‌رویم."

برناردو سیلوا هم به صحنه آمد و گفت: "من از همه تیمم تشکر می‌کنم، نه فقط از ۵ نماینده تیممان در لیست نهایی بهترین‌ها، بلکه از همه، ما انگیزه داریم و ادامه می‌دهیم. زنان ما هم عملکرد خوبی داشتند و باید از آنها هم برای پیشرفتشان تشکر کنیم."

***

بارسلونا بهترین باشگاه جهان در بخش زنان

تیم زنان بارسلونا موفق شد در مراسم بهترین‌های سال ۲۰۲۳ جایزه بهترین تیم باشگاهی زنان را به دست آورد.

مراسم توپ طلا 2023,توپ طلا

این تیم مقتدرانه در لالیگا و لیگ قهرمانان اروپا به مقام قهرمانی رسید و تردیدی برای آنها برای کسب این جایزه وجود نداشت.

خوان لاپورتا، رئیس باشگاه، به نمایندگی از تیم جایزه را دریافت کرد و گفت: "ما خیلی راضی هستیم و به این تیم افتخار می‌کنیم. چیزهای بیشتری در راه هستند."

از نشریه اکیپ تشکر می‌کنیم که باشگاه ما را انتخاب کردند و همه دست‌اندرکارانی که زمینه را برای زنان ما فراهم کردند تا به چنین جایگاهی برسند."

***

آیتانا بونماتی برنده توپ طلا ۲۰۲۳ زنان شد

آیتانا بونماتی، ستاره بارسلونا و تیم ملی اسپانیا، برنده توپ طلای جهان شد.

مراسم توپ طلا 2023,توپ طلا

بونماتی که حدود ۲ ماه قبل عملکرد درخشانی در جام جهانی ۲۰۲۳ زنان داشت و از بازیکنان مؤثر در کسب اولین قهرمانی اسپانیا در جام جهانی زنان بود؛ بعد از اتمام مسابقات به عنوان برترین بازیکن این جام انتخاب شد.

بونماتی امشب موفق شد برای سومین سال متوالی جایزه بهترین بازیکن زن فوتبال جهان را در بارسلونا حفظ کند. این بازیکن ۲۵ ساله بعد از دو سال پیاپی که الکسیا پوتیاس به عنوان بازیکن بارسلونا و تیم ملی اسپانیا برنده این جایزه شد؛ برای سومین سال متوالی موفق به اخذ این جایزه برای اسپانیا و بارسلونا شده است.

هافبک بارسلونا از سال ۲۰۱۲ یعنی زمانی که تنها ۱۵ سال داشت وارد آکادمی بارسلونا شد و بعد از چهار سال حضور در رده‌های پایین‌تر از سال ۲۰۱۶ به تیم بزرگسالان اضافه شد. بونماتی از سال ۲۰۱۷ یعنی زمانی که ۲۰ ساله بود به تیم ملی بزرگسالان اسپانیا دعوت شد. او به همراه تیم‌‌های زیر ۱۷ و زیر ۱۹ سال اسپانیا قهرمان اروپا و جام جهانی شده بود و با قهرمانی در جام جهانی ۲۰۲۳ زنان، موفق به قهرمانی در سه رده سنی در جهان شده است.

نواک جوکوویچ، تنیسور مطرح جهان، مسئول اهدای این جایزه به بونماتی بود، هافبک جوان بارسلونا بعد از دریافت توپ طلا از دستان جوکو گفت: از هم‌تیمی‌هایم در بارسلونا و تیم ملی اسپانیا تشکر می‌کنم؛ همینطور از خوآن لاپورتا. بونماتی در ادامه گفت: از خانواده‌ام تشکر می‌کنم و جایزه رو تقدیم آن‌ها می‌کنم. ضمن اینکه تمام نامزدهای دریافت این عنوان شایسته دریافت جایزه بودند.

هافبک بارسلونا در پایان گفت: بجنگید برای اهدافی فراتر از آنچه در زمین برای او تلاش می‌کنیم. برای دنیایی آرام‌تر در سراسر جهان.

مراسم توپ طلا 2023,توپ طلا

varzesh3.com
tarafdari.com
isna.ir
 • 18
 • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رودریگو هرناندز بیوگرافی «رودریگو هرناندز»؛ ستاره ای فراتر از یک فوتبالیست | هوش و تفکر رمز موفقیت رودری

تاریخ تولد: ۲۲ ژوئن ۱۹۹۶

محل تولد: مادرید، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست 

پست: هافبک دفاعی

باشگاه: منچسترسیتی

قد: ۱ متر ۹۱ سانتی متر

ادامه
محمد بن راشد آل مکتوم بیوگرافی محمد بن راشد آل مكتوم حاکم موفق دبی

تاریخ تولد: ۱۵ ژوئیه ۱۹۴۵

محل تولد: دبی

ملیت: امارات متحده عربی

لقب: والاحضرت شیخ محمد

حرفه: حاکم دبی

ادامه
یزدگرد سوم زندگینامه یزدگرد سوم؛ آخرین پادشاه حکومت ساسانی

تاریخ تولد: ۶۲۴ میلادی

محل تولد: استخر، ایران شهر

سلطنت: ۶۳۲ – ۶۵۱ میلادی

خاندان: ساسانی

پدر: پسر شهریار

جانشین: مرگ او همراه با نابودی حکومت ساسانی بود

ادامه
فابیو کاپلو بیوگرافی فابیو کاپلو؛ اسطوره فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۴۶

محل تولد: سن کانزیان دیسونزو، ایتالیا

لقب: دن فابیو

حرفه: فوتبالیست پیشین و سرمربی 

پست: هافبک پیشین و مربی 

آغاز فعالیت: ۱۹۶۴ تاکنون

ادامه
ارنست رادرفورد زندگینامه ارنست رادرفورد؛ نابغه‌ای که اتم را دگرگون کرد

تاریخ تولد: ۳۰ اوت ۱۸۷۱

محل تولد: حومه برایت‌واتر شهر نلسون، ساحل شمالی جزیره جنوبی، نیوزیلند

ملیت: بریتانیایی

حرفه: فیزیک دان، استاد دانشگاه

محل تحصیل: دانشگاه کانتربوری، دانشگاه کمبریج

درگذشت: ۱۹ اکتبر ۱۹۳۷

ادامه
مجتبی حیدرپور بیوگرافی مجتبی حیدرپور هندبالیست تیم ملی ایران

تاریخ تولد: ۲۹ شهریور ۱۱۳۶۷

محل تولد: سرخس

حرفه: هندبالیست

پست: گوشه چپ

باشگاه کنونی: سپاهان

قد: ۱ متر ۸۰ سانتی متر

ادامه
کیلیان امباپه بیوگرافی کیلیان امپاپه؛ اعجوبه جوان فوتبال اروپا

تاریخ تولد: ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸

محل تولد: پاریس، فرانسه

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر چپ فوروارد

باشگاه: پاریسن ژرمن

آغاز فعالیت: ۲۰۰۴ تاکنون

ادامه
عین الله دریایی بیوگرافی عین الله دریایی پیشکسوت تئاتر ایران

تاریخ تولد: دهه ۱۳۲۹ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر تئاتر و سینما

سال های فعالیت: پیش از انقلاب تاکنون

شهرت: با سریال مگه تموم عمر چندتا بهار

ادامه
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • شنبه ۱۲ اسفند
  بسکتبال حرفه‌ای NBA
  شیکاگو بولز - میلواکی باکس
  ۰۶:۳۰
 • چمپیونشیپ انگلیس
  هادرسفیلد - لیدز
  ۱۶:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  سویا - رئال سوسیداد
  ۱۶:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  ریزه اسپور - کایسری اسپور
  ۱۶:۳۰
 • بوندسلیگا آلمان
  یونیون برلین - دورتموند
  ۱۸:۰۰
 • لیگ برتر انگلیس
  برنتفورد - چلسی
  ۱۸:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  ناتینگهام فارست - لیورپول
  ۱۸:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  تاتنهام - کریستال پالاس
  ۱۸:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  فولام - برایتون
  ۱۸:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  نیوکسل - ولورهمپتون
  ۱۸:۳۰
 • لیگ برتر امارات
  الوحده امارات - الجزیره امارات
  ۱۹:۴۵
 • سری آ ایتالیا
  مونزا - آاس رم
  ۲۰:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الاهلی عربستان - الفتح
  ۲۰:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  لوتون - استون ویلا
  ۲۱:۰۰
 • بوندسلیگا آلمان
  ولفسبورگ - اشتوتگارت
  ۲۱:۰۰
 • سری آ ایتالیا
  تورینو - فیورنتینا
  ۲۳:۱۵
 • لیگ یک فرانسه
  کلرمون - مارسی
  ۲۳:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  والنسیا - رئال مادرید
  ۲۳:۳۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  بروکلین نتس - آتلانتا هاوکس
  ۲۳:۳۰
 • یکشنبه ۱۳ اسفند
  لیگ برتر انگلیس
  برنلی - بورنموث
  ۱۶:۳۰
 • اردیویسه هلند
  آیندهوون - فاینورد
  ۱۷:۰۰
 • بوندسلیگا آلمان
  کلن - بایرلورکوزن
  ۱۸:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  اتلتیکومادرید - رئال بتیس
  ۱۸:۴۵
 • لیگ برتر انگلیس
  منچسترسیتی - منچستریونایتد
  ۱۹:۰۰
 • سری آ ایتالیا
  ناپولی - یوونتوس
  ۲۳:۱۵
 • لالیگا اسپانیا
  اتلتیک بیلبائو - بارسلونا
  ۲۳:۳۰
ویژه سرپوش