۲۲:۴۳ - ۲۳ دي ۱۳۹۶ کد خبر: ۹۶۱۰۰۶۳۲۸
فوتبال در جهان

کیا جورابچیان دقیقا کیست؟

کیا جورابچیان,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,اخبار فوتبال جهان
"او در طول همه این سال‌ها این قابلیت را بارها اثبات کرده است؛ شناسایی فرصت و استخراج پول از آن با قدرت چانه‌زنی بالا" این بخشی از توصیف دیلی میل برای کیا جورابچیان فعال اقتصادی فوتبال است که انتقال بزرگ کوتینیو به بارسلونا را نهایی کرد.

به گزارشجی پلاس، انتقال فیلیپ کوتینیو به بارسلونا که البته در تابستان هم تا آستانه نهایی شدن پیش رفته بود، بالاخره انجام شد و ستاره برزیلی در کنار هموطنش نیمار، به گرانترین بازیکنان تاریخ فوتبال تبدیل شدند.

 

** چه کسی باعث انتقال گرانقیمت کوتینیو به بارسا شد؟

یک فرد ایرانی که فوتبال‌دوستان قبلا هم نام او را شنیده‌اند و در روزهای اخیر هم اخبار مبنی بر نقش موثر او در انتقال ستاره لیورپول به بارسلونا منتشر شد؛ کیا جورابچیان.

اگر چه کوتینیو در همان نقل و انتقالات تابستانی علاقه خود برای پیوستن به جمع کاتالان‌ها را علنی کرده بود اما منتفی شدن حضورش در بارسلونا از انگیزه‌هایش برای درخشش کم نکرد و طبق آمار به جا مانده از نیم فصل، او بهترین فصل فوتبالی‌اش را پشت سر می‌گذارد.

 

** کیا جورابچیان از کجا و چگونه شروع کرد؟

مدیری که اکنون در فوتبال اعتبار ویژه ای کسب کرد. گذشته از بحث های اقتصادی و سیاسی درباره جورابچیان از مهاجرت با خانواده اش به لندن پس از انقلاب و ارتباطش با برژوفسکی عضو مافیای نفتی قدیمی در روسیه که با روی کار آمدن پوتین از روسیه گریخت و از انگلیس پناهندگی سیاسی گرفت و برخی جورابچیان را مهره او می دانند تا هویت چندگانه مستقل انگلیسی کانادایی او با نام های مختلف؛ اگر به بخشی از عملکرد او در فوتبال بپردازیم و صرفا از زاویه ورزشی به موضوع نگاه کنیم، درباره جورابچیان و کارهای مهمی که تاکنون در فوتبال دنیا انجام داده باید از ابتدای کارش در سال ۲۰۰۴ نوشت اما روزنامه دیلی میل که جزئیات انتقال کوتینیو به بارسلونا و نقش مهم جورابچیان در این انتقال را بررسی کرده گزارش خود را درباره این مدیر برنامه‌ ایرانی این گونه آغاز کرده: " شاید بهتر باشد برای فهمیدن قدرت کیا جورابچیان به سال ۲۰۱۲ برگردیم. جایی که او برای معرفی بازیکن به مسئولان یک باشگاه لیگ برتر انگلیس معرفی شد. جورابچیان در آن زمان یک بازیکن ۱۷ ساله کوریتیانس برزیل را به آن باشگاه پیشنهاد کرد. یکی از مسئولان آن باشگاه بعدها گفت که اگر ما آن بازیکن را می‌خریدیم، بعدها به ما می‌خندیدند! آن بازیکن مارکوئینیوس بود که در ازای ۴ میلیون پوند به رم رفت."

 

** وقتی بازیکن ۴ میلیون پوندی، ۸۰ میلیون می ارزد!

اما در عرض یک سال این بازیکن با قراردادی به ارزشی ۳۲ میلیون پوند به پاری سن ژرمن رفت. باشگاه فرانسوی به تازگی یک پیشنهاد ۸۰ میلیون پوندی برای این بازیکن را رد کرده و این در حالی است که تیم‌هایی مثل چلسی و بارسلونا هم به جذب او علاقه‌مندند.

 

با وجود تمام آنالیزها و تحقیقات گسترده‌ای که درباره همه بازیکنان در سطح اول فوتبال جهان انجام می‌شود، تعداد معدودی از افراد هستند که شبکه‌های حرفه‌ای برای شناسایی بازیکنان بااستعداد و آینده‌دار دارند. جورابچیان یکی از افرادی است که این کار را به خوبی در چند سال گذشته انجام داده است. او در طول همه این سال‌ها این قابلیت خود را بارها اثبات کرده است؛ شناسایی فرصت و استخراج پول از آن با قدرت چانه‌زنی بالا. چه قبل از ورودش به فوتبال زمانی که در بازار نفت و سپس در صندوق‌های سرمایه‌گذاری آمریکایی فعال بود و چه بعد از آن.

 

کیا جورابچیان,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,اخبار فوتبال جهان

** سرآغاز کار در فوتبال با خرید باشگاه کورینتیانس

سرآغاز کارهای او در فوتبال به ۱۴ سال پیش برمی‌گردد. زمانی که شرکت سرمایه‌گذاری MSI را در لندن تاسیس کرد و پس از آن باشگاه کوریتیانس برزیل را با کمک چند سرمایه‌داری که هیچ وقت نام‌شان فاش نشد خرید؛ ۵۰ میلیون پوند روی باشگاه و بازیکنان هزینه کرد که همان هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی باعث شد موقعیت‌های بزرگی در فوتبال نصیبش شود. 

 

** کشف کوتینیو در ۱۲ سالگی!

او خیلی زود افرادی را برای پیدا کردن بازیکنان با استعداد استخدام کرد. مثلا درباره کوتینیو باید گفت او زمانی که ۱۲ ساله بود به وسیله یکی از افراد جورابچیان شناسایی شد. زمانی که جورابچیان بازیکنانی مثل خاویر ماسکرانو، داوید لوئیز، ویلیان و کارلوس توز را استعدادیابی کرد، همه آن‌ها بین ۱۶ تا ۱۸ سال سن داشتند. او ارتباط ساده‌ای با بازیکنان برقرار می‌کند و همین عاملی می‌شود که این بازیکنان پس از راهیابی به سطح اول فوتبال جهان هم به او متعهد بمانند. زمانی که نوبت به مذاکره برای قرارداد بعدی و یا تیم جدید آن‌ها می‌رسد، او آنقدر باهوش هست که بداند چطور بهترین قرارداد را از آن باشگاه برای موکلش بگیرد.

 

کیا جورابچیان,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,اخبار فوتبال جهان

به گزارش جی پلاس؛ یکی از مدیران فوتبالی که تاکنون با جورابچیان کار کرده است، درباره این توانایی او می‌گوید: مردم نظرات مختلفی درباره مدیران برنامه بازیکنان فوتبالی دارند اما مهم‌ترین کار یک مدیر برنامه مذاکره با باشگاه و انجام بهترین توافق برای بازیکنش است. من کسی را نمی‌شناسم که این کار را بهتر از جورابچیان انجام دهد. آدم‌های زیادی در فوتبال نیستند که دوست داشته باشم دور یک میز کنارشان بنشینم. اما اگر قرار باشد یک فرد را برای این کار انتخاب کنم قطعا او جورابچیان خواهد بود.

 

مدیر برنامه (ایجنت) ۴۶ ساله ایرانی که با اعلام تلگراف یکی از ۱۰ ایجنت قدرتمند فوتبال دنیاست، از اینکه با دیگران برای منافع بازیکنانش بجنگد هیچ ترس یا پشیمانی ندارد.

 

کیا جورابچیان,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,اخبار فوتبال جهان

تاثیرگذاری او در میان بازیکنان باعث شده که باشگاه‌ها به ارزش بالای او پی ببرند. یکی دیگر از مدیران فوتبال درباره او می‌گوید زمانی که بارسلونا می‌خواهد کوتینیو را جذب کند، نمی‌تواند مستقیما با باشگاه لیورپول وارد مذاکره شود. جورابچیان ارتباط‌هایی دارد که نشان می‌دهد او هر طور شده راهی برای مذاکره با مالکان لیورپول و قانع کردن آن‌ها پیدا می‌کند. او باعث می‌شود خواسته‌ها به سرانجام برسد. به همین دلیل باشگاه‌های بزرگ می‌خواهند افرادی مثل او را همیشه در چنته داشته باشند.

 

یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت جورابچیان که باعث شده اعتبار ویژه‌ای در میان باشگاه‌های بزرگ اروپا داشته باشد این است که حتی زمانی که قرار است بازیکنش از یک باشگاه جدا شود باز هم همه چیز را کاملا درست مدیریت می‌کند به طوری که پل‌های پشت سرش با آن باشگاه و مالکانش خراب نشود.

 

** از انتقال ۳۲ میلیون پوندی روبینیو به سیتی تا ۳۵ میلیون پوندی رامیرس به چلسی

با انتقال کوتینیو به بارسلونا ارقام جابه‌جا شده در انتقال بازیکنان او در حال رسیدن به عدد بزرگی است. از انتقال ۳۲ میلیون پوندی روبینیو از رئال مادرید به سیتی و ترانسفر ۳۵ میلیون پوندی رامیرس به چلسی و همین طور انتقالش به چین در ۶ سال بعدتر تا انتقال‌های داوید لوئیز بین چلسی و پاری سن ژرمن که روی هم  رفته ۹۱ میلیون پوند ارزش داشت، باعث شده که او سود هنگفتی از این انتقال‌ها به دست بیاورد.

 

کیا جورابچیان,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,اخبار فوتبال جهان

هر چند سرمایه‌گذاری اصلی او در جای دیگری است. او نزدیک به ۱۵ استعدادیاب و مدیر برنامه کاربلد را تحت مدیریت خود دارد و همچنان با استفاده از هوش بالایی که در بازار نقل و انتقالاتی و ارتباط میان باشگاه‌های فوتبال دارد، به اعتبار خود اضافه می‌کند. 

 

** او به ۵ زبان زنده دنیا مسلط است

طبق گزارشی که چند سال پیش فایننشیال تایمز از سایر فعالیت‌های اقتصادی جورابچیان منتشر کرد، او بیش از ۱۰ کمپانی اقتصادی در بریتانیا دارد، از جمله چند باشگاه سوارکاری و کیک بوکسینگ و همین طور شرکت‌های مربوط به فروش اتومبیل. 

 

به گزارش جی پلاس؛ کیا جورابچیان که در حال حاضر ۴۶ ساله است و به ۵ زبان زنده دنیا صحبت می‌کند. جورابچیان تحصیلات خود را در دانشگاه آکسفورد شایر و دانشگاه لندن پشت سر گذاشت (البته برخی تحقیقات درباره او عنوان می کند که تحصیلات را پس از پیشنهادات وسوسه کننده ثروتمندان سیاسی روسیه رها کرده و تحت حمایت آنها در نیویورک شرکت نفتی تاسیس می کند). او  از بچگی طرفدار آرسنال بود و الان یک جایگاه اختصاصی برای خود در ورزشگاه امارات خریده است.

 

 

 

 • 22
 • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.2 stars from 26 votes
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی: ۹
غیر قابل انتشار: ۱۲
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
علیرضا طلیسچی,بیوگرافی علیرضا طلیسچی,عکسهای علیرضا طلیسچی بیوگرافی علیرضا طلیسچی + عکسهای فوق‌العاده جذاب او

نام کامل: علیرضا طلیسچی

تاریخ تولد: ۷ مهر ۱۳۶۴

محل تولد: تهران

فعالیت:خواننده، ترانه سرا و آهنگساز

مدرک تحصیلی: فوق دیپلم عمران و لیسانس موسیقی

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
آناهیتا درگاهی,بیوگرافی آناهیتا درگاهی,عکسهای آناهیتا درگاهی بیوگرافی آناهیتا درگاهی + ماجرای طلاق جنجالی‌اش

نام کامل: آناهیتا درگاهی

تاریخ تولد: ۷ بهمن ۱۳۶۵

زمینه فعالیت: نقاشی، بازیگری، تهیه کنندگی

تحصیلات: فوق لیسانس رشته نقاشی

همسر: اشکان خطیبی

همسر سابق: محمد پروین

ادامه
بهنام صفوی,بیوگرافی بهنام صفوی,عکس‌های بهنام صفوی بیوگرافی بهنام صفوی + عکس همسر و پسرش

نام کامل: بهنام صفوی

تاریخ تولد: ۱۵ تیرماه ۱۳۶۲

محل تولد: شیراز

تحصیلات: مدرک کارشناسی رشتهٔ مهندسی عمران

فعالیت: خوانندگی، نوازندگی،تنظیم کننده و آهنگساز

سبک موسیقی: پاپ

ادامه
شیدا یوسفی,بیوگرافی شیدا یوسفی,عکس‌های شیدا یوسفی بیوگرافی شیدا یوسفی، بازیگر نقش نگین در 'ممنوعه'

نام کامل: شیدا یوسفی

تاریخ تولد: ۲۰ آذر ۱۳۶۵

محل تولد: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته کارگردانی

فعالیت: بازیگر، دستیار کارگردان و منشی صحنه

وضعیت تاهل:مجرد

ادامه
محسن ابراهیم‌زاده,بیوگرافی محسن ابراهیم‌زاده,عکس‌های محسن ابراهیم‌زاده بیوگرافی محسن ابراهیم‌زاده + عکس‌های فوق العاده جذاب از او

نام کامل: محسن ابراهیم‌زاده

تاریخ تولد: ۱۷ شهریور ۱۳۶۶

محل تولد: تربت حیدریه

تحصیلات: دیپلم

پیشه: خواننده و آهنگساز و ترانه سرا

سبک: پاپ

ادامه
میلاد کی‌مرام,بیوگرافی میلاد کی‌مرام,عکس های میلاد کی‌مرام بیوگرافی میلاد کی‌مرام + مصاحبه و عکس‌های جدید

نام کامل: میلاد کی مرام

تاریخ تولد: ۴ اردیبهشت ۱۳۶۵ 

زادگاه: بندر انزلی، گیلان 

سال های فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون 

مدرک تحصیلی: مهندس الکترونیک 

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
بهنام بانی,بیوگرافی بهنام بانی,عکس‌های بهنام بانی بیوگرافی بهنام بانی + رمز موفقیت او در عرصه موسیقی

نام کامل: بهنام بانی

تولد: ۱۱ مهر ۱۳۶۶  

ملیت: ایران

سبک‌: پاپ

حرفه: خوانندگی

سال‌های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

ادامه
فاطمه گودرزی,بیوگرافی فاطمه گودرزی,عکس فاطمه گودرزی بیوگرافی فاطمه گودرزی + مصاحبه

نام کامل: فاطمه گودرزی

تاریخ تولد:۱۳۴۲/۴/۱۹

محل تولد:تهران

تحصیلات: دیپلم اقتصاد

فعالیت: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

همسر:عبدالرضا گنجی

ادامه
بیوگرافی شهره سلطانی,شهره سلطانی,عکس‌های شهره سلطانی بیوگرافی شهره سلطانی + ماجرای کافه پر حاشیه‌اش

نام کامل: شهره سلطانی

سال تولد: ۱۳۴۸

محل تولد :بجنورد

ملیت: ایرانی

پیشه: بازیگر، خواننده، نوازنده سنتور و پیانو

وضعیت تاهل: متاهل

ادامه
بهنوش بختیاری,بیوگرافی بهنوش بختیاری,عکس بهنوش بختیاری بیوگرافی بهنوش بختیاری + جزئیاتی از زندگی شخصی

نام: بهنوش

نام خانوادگی: بختیاری

تاریخ تولد: ۱۳۵۴/۲/۲۹

محل تولد: تهران

مدرک تحصیلی: لیسانس زبان فرانسه

وضعیت تاهل: متاهل

ادامه
الیزابت دوم,ملکه سلطنتی بریتانیا,ملکه انگلیس الیزابت دوم (ملکه انگلیس)

نام کامل: الیزابت الکسندرا مری

سلطنت: ۶ فوریه ۱۹۵۲ – تاکنون

تاجگذاری: ۲ ژوئن ۱۹۵۳

همسر: شاهزاده فیلیپ، دوک ادینبرو

پدر: جرج ششم

 

ادامه
اندیشه فولادوند,بیوگرافی اندیشه فولادوند,عکس های اندیشه فولادوند بیوگرافی اندیشه فولادوند + مصاحبه

نام کامل: اندیشه فولادوند

تاریخ تولد: ۷ /۷/ ۱۳۶۲

محل تولد: تهران

زمینه فعالیت: بازیگر، شاعر، موسیقی‌دان

مدرک تحصیلی: لیسانس فلسفه 

نام پدر: فرهاد فولادوند (شاعر)

ادامه
پرستو صالحی,بیوگرافی پرستو صالحی,عکس‌های جدید پرستو صالحی بیوگرافی پرستو صالحی + عکس‌های جدید

نام: پرستو صالحی

نام اصلی: الهام صالحی سیاوشانی

تاریخ تولد: ۹/۹/۱۳۵۶

محل تولد: تهران

زمینه فعالیت: بازیگری

تحصیلات: دانشجوی انصرافی رشته نمایش

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • دوشنبه ۱ بهمن
  جام ملت های آسیا
  ژاپن - عربستان
  ساعت: ۱۴:۳۰
 • جام ملت های آسیا
  استرالیا - ازبکستان
  ساعت: ۱۷:۳۰
 • جام ملت های آسیا
  امارات - قرقیزستان
  ساعت: ۲۰:۳۰
 • ﺳﻪشنبه ۲ بهمن
  جام ملت های آسیا
  کره جنوبی - بحرین
  ساعت: ۱۶:۳۰
 • جام ملت های آسیا
  قطر - عراق
  ساعت: ۱۹:۳۰
 • جام اتحادیه
  بنفیکا - پورتو
  ساعت: ۲۳:۱۵
 • چهارشنبه ۳ بهمن
  لیگ برتر والیبال
  شهرداری ورامین - فولاد سیرجان
  ساعت: ۱۶:۰۰
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید