سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
۰۸:۲۲ - ۱۳ مهر ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۷۰۳۱۱۴
خارج از گود فوتبال

دلیلی برای تنفر از کریس وجود ندارد

۱۶ داستان باورنکردنی درباره رونالدو

کریستیانو رونالدو,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,اخبار فوتبالیست ها
در این مطلب به ۱۶ داستان باورنکردنی درباره رونالدو اشاره شده که تمامی دلایلی که ممکن است از او حس تنفر به وجود بیاورد را پاک می‌کند.

کریس رونالدو ستاره بین‌المللی یوونتوس این روز‌ها یکی از ثروتمندترین ورزشکاران دنیاست؛ بیش از هفته‌ای ۵۰۰ هزار پوند درآمد دارد و قرارداد‌های تجاری‌ای که می‌بندد هر روز رقمش بالاتر می‌روند؛ از همکاری اش با نایکی گرفته تا الترونیک ارتس و هربالایف. این‌ها منهای کار‌های تجاری شخصی خودش است که حالا با برند CR۷ هم کفش و لباس تولید می‌کند و هم عطر و ادکلن. در زمین بازی هم او یکی از بهترین‌های تاریخ است؛ جنگدگی، آمار، توپ طلا و کفش طلایی‌هایی که در طول دوران حرفه‌ای اش برده همه حکایت از این دارند که او یکی از فوق ستاره‌هایی است که دنیا به خودش دیده است.

با این حال کریس رونالدو هنوز هم برای خیلی‌ها پسر مغروری است که بویی از تواضع نبرده؛ خودش وقتی درباره این موضوع حرف می‌زند کار را راحت می‌کند: «آدم‌ها دو دسته‌اند؛ یا من را دوست دارند یا از من متنفر هستند». این تنفر، اما بیشتر به خاطر رفتار‌های کریس در زمین فوتبال است وگرنه در زیر به ۱۶ داستان باورنکردنی درباره رونالدو اشاره شده که تمامی دلایلی که ممکن است درباره او حس تنفر به وجود بیاورد را پاک می‌کند.

۱- فروش کفش طلای اروپا

سال ۲۰۱۱ کریس تحت هدایت ژوزه مورینیو در رئال‌مادرید در یک فصل ۴۰ گل زد و صاحب کفش طلای فوتبال اروپا شد. با این حال به جای اینکه آن کفش را نگه دارد ترجیح داد آن را در یک حراجی خیریه برای فروش بگذارد تا پولش را صرف رسیدگی به کودکان بی‌بضاعت کند. کفش کریس رونالدو ۲/۱ میلیون پوند فروش رفت. او آن پول را صرف ساخت مدرسه در غزه کرد که آن روز‌ها به شدت درگیر جنگ بود.

کریستیانو رونالدو,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,اخبار فوتبالیست ها

۲- توپ طلا

رونالدو توپ طلای سال ۲۰۱۳ را هم همان‌طور که وعده داده بود به حراجی در خیریه در لندن سپرد تا از قِبل آن بتوانند به کودکان مؤسسه «یک آرزو کن»، کمک کند. آن مؤسسه به امور کودکانی می‌پرداخت که خطر مرگ تهدیدشان می‌کرد یا اینکه لحظات آخرشان را سپری می‌کردند. توپ طلای رونالدو موفقیت زیادی برای مؤسسه به همراه آورد و ۵۳۰ هزار پوند عایدی برای آن‌ها داشت.

۳- سفیر

رونالدو سفیر سه مؤسسه خیریه در دنیاست. «کودکان را نجات بده»، «یونیسف» و «ورلد ویژن». رونالدو در حاشیه مراسم توپ طلای ۲۰۱۴ از فرصتی که به دست آورده بود نهایت استفاده را برد و خواست مردم دنیا حواسشان به کودکان مبتلا به لوسمی باشد. او همچنین پیامی احساسی برای کودکان سوری فرستاد و آن‌ها را «قهرمانان واقعی» توصیف کرد و برایشان نوشت که «کنارتان هستم».

۴- بخشیدن پاداش‌ها

رونالدو معمولاً تمامی پاداش‌هایی که در زمین فوتبال به دست می‌آورد را صرف امور خیریه می‌کند. سال ۲۰۱۳ و زمانی که او در تیم منتخب یوفا جا گرفت پاداش ۱۰۰ هزار یورویی گرفت ولی او تمام این پول را به صلیب سرخ کمک کرد. یک سال بعد، وقتی با رئال‌مادرید دسیما را به دست آورد ۴۵۰ هزار پوند پاداش گرفت و این پاداش را بین سه مؤسسه خیریه‌ای که سفیر آن‌ها بود تقسیم کرد.

۵- خون و استخوان

کریس رونالدو در زمره معدود بازیکنان فوتبالی است که هیچ‌گونه خالکوبی ندارد. او البته برای این کارش دلیل مشخصی دارد: به طور منظم اهدای خون می‌کند و هر بار هم بقیه را تشویق به انجام چنین کاری می‌کند. او سال ۲۰۱۵ گفت: «می‌توانیم با اهدای خون تفاوت‌های زیادی را رقم بزنیم. هر نفر می‌تواند به سه نفر در شرایط اورژانسی و درمان‌های پزشکی از طریق اهدای خون کمک کند». رونالدو همچنین بعد از آنکه یکی از همتیمی‌های قدیمی اش دچار مشکل شده بود مغز استخوان داد. کارلوس مارتینس، پسری داشت که نیاز به مغز استخوان داشت و رونالدو از آن زمان به بعد به عنوان‌دهنده مغز و استخوان فعالیت دارد. او می‌گوید: «خیلی‌ها فکر می‌کنند دادن مغز و استخوان کار بسیار سخت و عمل دشواری است ولی باور کنید هیچ اتفاقی نمی‌افتد و هیچ دردی هم ندارد».

کریستیانو رونالدو,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,اخبار فوتبالیست ها

۶- کمک به زلزله‌زدگان

کریس هرجایی که بلای طبیعی رخ می‌دهد و خسارت زیادی به بار می‌آید معمولاً حاضر است. سال ۲۰۱۵ که فاجعه زلزله نپال رخ داد و ۹ هزار نفر کشته و ۲۲ هزار نفر آسیب دیدند، او کمک زیادی به این کشور کرد. رونالدو همچنین ۵ میلیون پوند به مؤسسه «کودکان را نجات بده» اهدا کرده تا در صورت وقوع اتفاقات آنی بتوانند به کودکان نیازمند کمک کنند.

۷- کمک به مؤسسه درمان سرطان

مادر کریس رونالدو یعنی دولوس اویرو یکی از آن‌هایی است که سال ۲۰۰۷ از سرطان سینه جان سالم به در برد. بازیکن سابق منچستریونایتد از آن زمان به بعد تصمیم گرفت به مؤسسه درمان سرطان که در پرتغال از مادرش مراقبت کردند کمک کند و ۱۲۰ هزار پوند به آن‌ها کمک کرد.

۸- دعوت از یک پسر یتیم

حیدر، یکی از هواداران رئال‌مادرید بود که در بیروت، پایتخت لبنان زندگی می‌کرد. پدر و مادر حیدر در یک حمله انتحاری کشته شدند و او یتیم شد. یک خبرنگار محلی کمک کرد تا داستان حیدر به رونالدو برسد و او این پسر بچه که طرفدار رئال بود را به باشگاه دعوت کرد. سرانجام حیدر با رونالدو که قهرمان زندگی اش بود دیدار کرد هرچند که اشک مدام از چشمانش سرازیر می‌شد.

کریستیانو رونالدو,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,اخبار فوتبالیست ها

۹- کمک به یک جوان

رونالدو داستان نوهوزت گوئیلن را شنید؛ پسر ۹ ساله‌ای که سرطان داشت و آخرین روز‌های زندگی اش در سال ۲۰۰۹ را سپری می‌کرد. او تصمیم گرفت راننده‌ای را به محل زندگی نوهوزت بفرستد و از او و خانواده اش دعوت کند به هتل رئال‌مادرید بروند. بعد از اینکه نوهوزت از آسانسور خارج شد رونالدو سر به سرش گذاشت و به او گفت «چیزی برای گفتن نداری؟» او این پسر ۹ ساله را دعوت کرد تا به برنابئو بیاید و بعد گلی که زد را تقدیم به نوهوزت کرد و آخر بازی هم پیراهنش را به او اهدا کرد. رونالدو بعد از صحبت با پدر این پسربچه بود که پی برد کار زیادی نمی‌شود برایش کرد فقط اینکه شنیده شده نوعی درمان در آمریکا برایش پیدا شده که البته آن هم هزینه‌های زیادی دارد. رونالدو می‌پذیرد هزینه‌های سفر نوهوزت به آمریکا را بدهد. او تا سال ۲۰۱۳ که این پسر بچه به طرز ناراحت‌کننده‌ای جان باخت، هزینه‌های درمانش را می‌داد.

۱۰- مراقبت از هواداران

کریس یکی از بازیکنانی است که بیشتر هواداران دوست دارند با او سلفی بگیرند ولی عبور از مأموران امنیتی ورزشگاه و رسیدن به کریس کار دشواری است. هر کس دل به دریا می‌زند و پا به زمین مسابقه می‌گذارد مورد حمایت کریس قرار می‌گیرد و او معمولاً همه هوادارانش را از دست مأموران امنیتی در امان نگه می‌دارد و با آن‌ها سلفی می‌گیرد. معمولاً هم وقت زیادی می‌گذارد تا به هوادارانش امضا بدهد و با آن‌ها عکس یادگاری بگیرد.

کریستیانو رونالدو,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,اخبار فوتبالیست ها

۱۱- کمک به یک کودک

سال ۲۰۱۴ مادر یک هوادار جوان به نام اریک اوریتس کروز ۱۰ ماهه از رونالدو خواست پیراهنش را به پسرش اهدا کند که بیماری دیسپلازی قشر مغز داشت. یک نوع بیماری مغزی که تا ۳۰ بحران در طول روز را می‌تواند به وجود بیاورد. رونالدو وقتی داستان را شنید ابتدا ۵۵ هزار پوند برای عمل جراحی اول این کودک داد و بعد تضمین کرد تا زمان بهبودی کامل هزینه‌اش را می‌دهد. او همچنین کفش و پیراهنی را امضا کرد و به اریک داد تا با فروش آن‌ها بتواند درآمد مضاعفی برای این کودک به دست بیاورد.

۱۲- دست شکسته

در جریان یک بازی دوستانه در بونموث رونالدو ضربه‌ای ایستگاهی زد که در چهارچوب جا نگرفت. از بخت بد، همان توپ به جایگاه تماشاگران رفت و به دست چالی سیلوروود ۱۱ ساله برخورد و دست این پسر شکست. بعداً فلورنتینو پرس، رئیس این باشگاه به چالی زنگ زد و کریس رونالدو هم برایش پیراهن امضا شده رئال‌مادرید را فرستاد. همچنین در یکی از دیدار‌های لیگ قهرمانان اروپا، شوت کریس به سمت تماشاگران رفت و باعث گریه یک پسربچه شد. رونالدو از روی استند‌های کنار زمین پرید و لباس تمرینی اش را به او داد.

کریستیانو رونالدو,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,اخبار فوتبالیست ها

۱۳- بهترین دوست

ژرژ مندس، سوپر مدیربرنامه کریس رونالدو همیشه می‌گوید رونالدو بهترین دوستش است. همین بهترین دوست زمانی که مندس می‌خواست سال ۲۰۱۵ با ساندرا ازدواج کند، یک جزیره در یونان به ارزش ۴۰ میلیون پوند به او هدیه داد.

۱۴- دعوت از فرناندو

فرناندو ریسکن، بازیکن سابق گلاسکو رنجرز به ناگاه در سال ۲۰۱۳ دچار بیماری نوروپاتی حرکتی شد. ملی‌پوش سابق هلند که همسر و پرستارش تا زمان مرگش کنار او بودند دیگر از روی صندلی چرخدار بلند نشد. رونالدو در آن زمان وقتی داستان فرناندو را شنید از او به همراه اعضای خانواده اش دعوت کرد برای تماشای یکی از بازی‌های رئال‌مادرید در لیگ قهرمانان به سانتیاگو برنابئو بیایند. در اکتبر ۲۰۱۶ بعد از بازی لگیا ورشو، رونالدو پیراهنش را هم به فرناندو اهدا کرد.

۱۵- هم‌تیمی فوق‌العاده

بعد از دسیما در لیگ قهرمانان، بازیکنان رئال‌مادرید نه تنها پاداش خوبی گرفتند بلکه هدیه ارزشمندی هم از کریس رونالدو گرفتند. او به همه آن‌ها یک ساعت لوکس بولگاری به ارزش ۵ هزار پوند داد که پشتش نام تک‌تک بازیکنان حک شده بود.

کریستیانو رونالدو,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,اخبار فوتبالیست ها

۱۶- مراقبت از برادر بزرگتر

پدر کریس یعنی دنیس سال‌ها به دلیل اعتیادش به الکل زندگی سختی داشت و سرانجام در سال ۲۰۰۵ درگذشت. برادر بزرگ کریس یعنی هوگو اویرو هم همان مسیر پدر را رفت و به الکل و مواد اعتیاد پیدا کرد. با این حال رونالدو تلاش زیادی کرد به برادری که ۱۰ سال ازخودش بزرگتر است کمک کند. سرانجام موفق هم شد. حالا خیلی وقت است که برادر بزرگتر در تصاویر مختلف کنار رونالدو دیده می‌شود. رونالدو، پدر خوانده پسر هوگو هم است.

کارن فیروزی

khabar​varzeshi.‎​com
 • 11
 • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
پیر امیدیار,بیوگرافی پیر امیدیار,پیرامیدیار بیوگرافی پیر امیدیار، بنیان گذار و رئیس سایت Ebay (+ تصاویر)

زاده:۲۱ ژوئن ۱۹۶۷ 

محل تولد: پاریس، فرانسه

شغل: بنیانگذار شرکت eBay

مادر: الهه میر جلالی امیدیار

پدر: کوروش امیدیار

همسر: پاملا کر امیدیار

ادامه
برادران رایت,برادران رایت اختراع هواپیما,زندگی نامه ی برادران رایت زندگینامه ی برادران رایت و اختراعات آنها

ویلبر رایت

ارویل رایت

- تاریخ تولد برادران رایت

ویلبر رایت: ۱۶ آوریل ۱۸۶۷

ارویل رایت: ۱۹ آگوست ۱۸۷۱

ادامه
حضرت محمد (ص),تولد حضرت محمد (ص),میلاد حضرت محمد (ص) زندگی نامه حضرت محمد (ص) از ولادت تا رحلتش

نام پدر: عبدالله

نام مادر: آمنه

شهرت: خاتم پیامبران، رسول خدا، امین

كنیه: ابوالقاسم و ابوابراهیم.

القاب حضرت محمد (ص): رسول اللّه، نبى اللّه، مصطفى، محمود، امین، امّى، خاتم، مزّمل، مدّثر، نذیر، بشیر، مبین، كریم، نور، رحمت، نعمت، شاهد، مبشّر، منذر، مذكّر، یس، طه‏ و... 

زمان تولد: ۱۷ ربیع الاول ۵۷۱ میـلادی

ادامه
علی صادقی,فیلم های علی صادقی,علی صادقی و ملیکا زارعی بیوگرافی علی صادقی بازیگر معروف طنز ایرانی (+ مصاحبه)

تولد: ۱۰ آذر ماه ۱۳۵۹ 

محل زندگی: تهران

ملیت: ایرانی

پیشه: بازیگر

مدرک تحصیلی: فوق دیپلم کامپیوتر

ادامه
سهراب سپهری,دبستان سهراب سپهری,زندگینامه سهراب سپهری زندگینامه سهراب سپهری (+ عکس)

زادروز: ۱۵ مهر ۱۳۰۷

محل تولد: کاشان

پیشه: شاعر، نقاش و مدرّس هنرستان هنرهای زیبا

مرگ: ۲۱ ماه آوریل ۱۹۸۰

علت مرگ: سرطان خون 

ادامه
محسن تنابنده,همسر محسن تنابنده,محسن تنابنده عکس بیوگرافی محسن تنابنده، فیلمنامه نویس و بازیگر مطرح ایرانی(+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۶ فروردین ماه ۱۳۵۴

محل تولد: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته بازیگری

همسر: روشنک گلپا

فرزند: یک پسر به نام نامی

ادامه
برد پیت,فیلم های برد پیت,برد پیت و ورزش مورد علاقه اش بیوگرافی برد پیت مشهورترین بازیگر آمریکایی (+ تصاویر همسران برد پیت)

ملیت: آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۸ دسامبر ۱۹۶۳

محل تولد: شانی، اکلاهما، آمریکا

محل زندگی: اسپرینگفیلد، میزوری

زمینه فعالیت: بازیگر سینما و تلویزیون

همسران: جنیفر آنیستون (۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵)، آنجلینا جولی (۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶)

ادامه
پوریا فیاضی,پوریا فیاضی بازیکن والیبال,تصاویر اینستاگرامی پوریا فیاضی بیوگرافی پوریا فیاضی و سوابق ورزشی اش (+ مصاحبه)

تاریخ تولد:۲۲ دی ۱۳۷۱

زادگاه: ارومیه، ایران

قد: ۱۹۵ سانتیمتر

رشته ورزشی: والیبال

پُست: دریافت کننده قدرتی

ادامه
استیو هانکه,زندگینامه استیو هانکه,زندگی نامه استیو هانکه بیوگرافی استیو هانکه، اقتصاددان مشهور آمریکا (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۹ دسامبر ۱۹۴۲

محل تولد: ماکن، جورجیا

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

فارغ التحصیل: دانشگاه کلرادو بولدر

مؤسسه: مدرسه معادن کلرادو، دانشگاه برکلی، دانشگاه جانز هاپکینز

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • چهارشنبه ۱۵ مرداد
  لیگ اروپا
  شاختار - وولفسبورگ
  ساعت: ۲۱:۲۵
 • لیگ اروپا
  اینتر - ختافه
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • پنجشنبه ۱۶ مرداد
  لیگ اروپا
  سویا - آاس رم
  ساعت: ۲۱:۲۵
 • جمعه ۱۷ مرداد
  لیگ قهرمانان اروپا
  یوونتوس - لیون
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  منچسترسیتی - رئال‌مادرید
  ساعت: ۲۳:۳۰
ویژه سرپوش