۰۸:۲۲ - ۱۳ مهر ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۷۰۳۱۱۴
خارج از گود فوتبال

دلیلی برای تنفر از کریس وجود ندارد

۱۶ داستان باورنکردنی درباره رونالدو

کریستیانو رونالدو,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,اخبار فوتبالیست ها
در این مطلب به ۱۶ داستان باورنکردنی درباره رونالدو اشاره شده که تمامی دلایلی که ممکن است از او حس تنفر به وجود بیاورد را پاک می‌کند.

کریس رونالدو ستاره بین‌المللی یوونتوس این روز‌ها یکی از ثروتمندترین ورزشکاران دنیاست؛ بیش از هفته‌ای ۵۰۰ هزار پوند درآمد دارد و قرارداد‌های تجاری‌ای که می‌بندد هر روز رقمش بالاتر می‌روند؛ از همکاری اش با نایکی گرفته تا الترونیک ارتس و هربالایف. این‌ها منهای کار‌های تجاری شخصی خودش است که حالا با برند CR۷ هم کفش و لباس تولید می‌کند و هم عطر و ادکلن. در زمین بازی هم او یکی از بهترین‌های تاریخ است؛ جنگدگی، آمار، توپ طلا و کفش طلایی‌هایی که در طول دوران حرفه‌ای اش برده همه حکایت از این دارند که او یکی از فوق ستاره‌هایی است که دنیا به خودش دیده است.

با این حال کریس رونالدو هنوز هم برای خیلی‌ها پسر مغروری است که بویی از تواضع نبرده؛ خودش وقتی درباره این موضوع حرف می‌زند کار را راحت می‌کند: «آدم‌ها دو دسته‌اند؛ یا من را دوست دارند یا از من متنفر هستند». این تنفر، اما بیشتر به خاطر رفتار‌های کریس در زمین فوتبال است وگرنه در زیر به ۱۶ داستان باورنکردنی درباره رونالدو اشاره شده که تمامی دلایلی که ممکن است درباره او حس تنفر به وجود بیاورد را پاک می‌کند.

۱- فروش کفش طلای اروپا

سال ۲۰۱۱ کریس تحت هدایت ژوزه مورینیو در رئال‌مادرید در یک فصل ۴۰ گل زد و صاحب کفش طلای فوتبال اروپا شد. با این حال به جای اینکه آن کفش را نگه دارد ترجیح داد آن را در یک حراجی خیریه برای فروش بگذارد تا پولش را صرف رسیدگی به کودکان بی‌بضاعت کند. کفش کریس رونالدو ۲/۱ میلیون پوند فروش رفت. او آن پول را صرف ساخت مدرسه در غزه کرد که آن روز‌ها به شدت درگیر جنگ بود.

کریستیانو رونالدو,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,اخبار فوتبالیست ها

۲- توپ طلا

رونالدو توپ طلای سال ۲۰۱۳ را هم همان‌طور که وعده داده بود به حراجی در خیریه در لندن سپرد تا از قِبل آن بتوانند به کودکان مؤسسه «یک آرزو کن»، کمک کند. آن مؤسسه به امور کودکانی می‌پرداخت که خطر مرگ تهدیدشان می‌کرد یا اینکه لحظات آخرشان را سپری می‌کردند. توپ طلای رونالدو موفقیت زیادی برای مؤسسه به همراه آورد و ۵۳۰ هزار پوند عایدی برای آن‌ها داشت.

۳- سفیر

رونالدو سفیر سه مؤسسه خیریه در دنیاست. «کودکان را نجات بده»، «یونیسف» و «ورلد ویژن». رونالدو در حاشیه مراسم توپ طلای ۲۰۱۴ از فرصتی که به دست آورده بود نهایت استفاده را برد و خواست مردم دنیا حواسشان به کودکان مبتلا به لوسمی باشد. او همچنین پیامی احساسی برای کودکان سوری فرستاد و آن‌ها را «قهرمانان واقعی» توصیف کرد و برایشان نوشت که «کنارتان هستم».

۴- بخشیدن پاداش‌ها

رونالدو معمولاً تمامی پاداش‌هایی که در زمین فوتبال به دست می‌آورد را صرف امور خیریه می‌کند. سال ۲۰۱۳ و زمانی که او در تیم منتخب یوفا جا گرفت پاداش ۱۰۰ هزار یورویی گرفت ولی او تمام این پول را به صلیب سرخ کمک کرد. یک سال بعد، وقتی با رئال‌مادرید دسیما را به دست آورد ۴۵۰ هزار پوند پاداش گرفت و این پاداش را بین سه مؤسسه خیریه‌ای که سفیر آن‌ها بود تقسیم کرد.

۵- خون و استخوان

کریس رونالدو در زمره معدود بازیکنان فوتبالی است که هیچ‌گونه خالکوبی ندارد. او البته برای این کارش دلیل مشخصی دارد: به طور منظم اهدای خون می‌کند و هر بار هم بقیه را تشویق به انجام چنین کاری می‌کند. او سال ۲۰۱۵ گفت: «می‌توانیم با اهدای خون تفاوت‌های زیادی را رقم بزنیم. هر نفر می‌تواند به سه نفر در شرایط اورژانسی و درمان‌های پزشکی از طریق اهدای خون کمک کند». رونالدو همچنین بعد از آنکه یکی از همتیمی‌های قدیمی اش دچار مشکل شده بود مغز استخوان داد. کارلوس مارتینس، پسری داشت که نیاز به مغز استخوان داشت و رونالدو از آن زمان به بعد به عنوان‌دهنده مغز و استخوان فعالیت دارد. او می‌گوید: «خیلی‌ها فکر می‌کنند دادن مغز و استخوان کار بسیار سخت و عمل دشواری است ولی باور کنید هیچ اتفاقی نمی‌افتد و هیچ دردی هم ندارد».

کریستیانو رونالدو,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,اخبار فوتبالیست ها

۶- کمک به زلزله‌زدگان

کریس هرجایی که بلای طبیعی رخ می‌دهد و خسارت زیادی به بار می‌آید معمولاً حاضر است. سال ۲۰۱۵ که فاجعه زلزله نپال رخ داد و ۹ هزار نفر کشته و ۲۲ هزار نفر آسیب دیدند، او کمک زیادی به این کشور کرد. رونالدو همچنین ۵ میلیون پوند به مؤسسه «کودکان را نجات بده» اهدا کرده تا در صورت وقوع اتفاقات آنی بتوانند به کودکان نیازمند کمک کنند.

۷- کمک به مؤسسه درمان سرطان

مادر کریس رونالدو یعنی دولوس اویرو یکی از آن‌هایی است که سال ۲۰۰۷ از سرطان سینه جان سالم به در برد. بازیکن سابق منچستریونایتد از آن زمان به بعد تصمیم گرفت به مؤسسه درمان سرطان که در پرتغال از مادرش مراقبت کردند کمک کند و ۱۲۰ هزار پوند به آن‌ها کمک کرد.

۸- دعوت از یک پسر یتیم

حیدر، یکی از هواداران رئال‌مادرید بود که در بیروت، پایتخت لبنان زندگی می‌کرد. پدر و مادر حیدر در یک حمله انتحاری کشته شدند و او یتیم شد. یک خبرنگار محلی کمک کرد تا داستان حیدر به رونالدو برسد و او این پسر بچه که طرفدار رئال بود را به باشگاه دعوت کرد. سرانجام حیدر با رونالدو که قهرمان زندگی اش بود دیدار کرد هرچند که اشک مدام از چشمانش سرازیر می‌شد.

کریستیانو رونالدو,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,اخبار فوتبالیست ها

۹- کمک به یک جوان

رونالدو داستان نوهوزت گوئیلن را شنید؛ پسر ۹ ساله‌ای که سرطان داشت و آخرین روز‌های زندگی اش در سال ۲۰۰۹ را سپری می‌کرد. او تصمیم گرفت راننده‌ای را به محل زندگی نوهوزت بفرستد و از او و خانواده اش دعوت کند به هتل رئال‌مادرید بروند. بعد از اینکه نوهوزت از آسانسور خارج شد رونالدو سر به سرش گذاشت و به او گفت «چیزی برای گفتن نداری؟» او این پسر ۹ ساله را دعوت کرد تا به برنابئو بیاید و بعد گلی که زد را تقدیم به نوهوزت کرد و آخر بازی هم پیراهنش را به او اهدا کرد. رونالدو بعد از صحبت با پدر این پسربچه بود که پی برد کار زیادی نمی‌شود برایش کرد فقط اینکه شنیده شده نوعی درمان در آمریکا برایش پیدا شده که البته آن هم هزینه‌های زیادی دارد. رونالدو می‌پذیرد هزینه‌های سفر نوهوزت به آمریکا را بدهد. او تا سال ۲۰۱۳ که این پسر بچه به طرز ناراحت‌کننده‌ای جان باخت، هزینه‌های درمانش را می‌داد.

۱۰- مراقبت از هواداران

کریس یکی از بازیکنانی است که بیشتر هواداران دوست دارند با او سلفی بگیرند ولی عبور از مأموران امنیتی ورزشگاه و رسیدن به کریس کار دشواری است. هر کس دل به دریا می‌زند و پا به زمین مسابقه می‌گذارد مورد حمایت کریس قرار می‌گیرد و او معمولاً همه هوادارانش را از دست مأموران امنیتی در امان نگه می‌دارد و با آن‌ها سلفی می‌گیرد. معمولاً هم وقت زیادی می‌گذارد تا به هوادارانش امضا بدهد و با آن‌ها عکس یادگاری بگیرد.

کریستیانو رونالدو,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,اخبار فوتبالیست ها

۱۱- کمک به یک کودک

سال ۲۰۱۴ مادر یک هوادار جوان به نام اریک اوریتس کروز ۱۰ ماهه از رونالدو خواست پیراهنش را به پسرش اهدا کند که بیماری دیسپلازی قشر مغز داشت. یک نوع بیماری مغزی که تا ۳۰ بحران در طول روز را می‌تواند به وجود بیاورد. رونالدو وقتی داستان را شنید ابتدا ۵۵ هزار پوند برای عمل جراحی اول این کودک داد و بعد تضمین کرد تا زمان بهبودی کامل هزینه‌اش را می‌دهد. او همچنین کفش و پیراهنی را امضا کرد و به اریک داد تا با فروش آن‌ها بتواند درآمد مضاعفی برای این کودک به دست بیاورد.

۱۲- دست شکسته

در جریان یک بازی دوستانه در بونموث رونالدو ضربه‌ای ایستگاهی زد که در چهارچوب جا نگرفت. از بخت بد، همان توپ به جایگاه تماشاگران رفت و به دست چالی سیلوروود ۱۱ ساله برخورد و دست این پسر شکست. بعداً فلورنتینو پرس، رئیس این باشگاه به چالی زنگ زد و کریس رونالدو هم برایش پیراهن امضا شده رئال‌مادرید را فرستاد. همچنین در یکی از دیدار‌های لیگ قهرمانان اروپا، شوت کریس به سمت تماشاگران رفت و باعث گریه یک پسربچه شد. رونالدو از روی استند‌های کنار زمین پرید و لباس تمرینی اش را به او داد.

کریستیانو رونالدو,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,اخبار فوتبالیست ها

۱۳- بهترین دوست

ژرژ مندس، سوپر مدیربرنامه کریس رونالدو همیشه می‌گوید رونالدو بهترین دوستش است. همین بهترین دوست زمانی که مندس می‌خواست سال ۲۰۱۵ با ساندرا ازدواج کند، یک جزیره در یونان به ارزش ۴۰ میلیون پوند به او هدیه داد.

۱۴- دعوت از فرناندو

فرناندو ریسکن، بازیکن سابق گلاسکو رنجرز به ناگاه در سال ۲۰۱۳ دچار بیماری نوروپاتی حرکتی شد. ملی‌پوش سابق هلند که همسر و پرستارش تا زمان مرگش کنار او بودند دیگر از روی صندلی چرخدار بلند نشد. رونالدو در آن زمان وقتی داستان فرناندو را شنید از او به همراه اعضای خانواده اش دعوت کرد برای تماشای یکی از بازی‌های رئال‌مادرید در لیگ قهرمانان به سانتیاگو برنابئو بیایند. در اکتبر ۲۰۱۶ بعد از بازی لگیا ورشو، رونالدو پیراهنش را هم به فرناندو اهدا کرد.

۱۵- هم‌تیمی فوق‌العاده

بعد از دسیما در لیگ قهرمانان، بازیکنان رئال‌مادرید نه تنها پاداش خوبی گرفتند بلکه هدیه ارزشمندی هم از کریس رونالدو گرفتند. او به همه آن‌ها یک ساعت لوکس بولگاری به ارزش ۵ هزار پوند داد که پشتش نام تک‌تک بازیکنان حک شده بود.

کریستیانو رونالدو,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,اخبار فوتبالیست ها

۱۶- مراقبت از برادر بزرگتر

پدر کریس یعنی دنیس سال‌ها به دلیل اعتیادش به الکل زندگی سختی داشت و سرانجام در سال ۲۰۰۵ درگذشت. برادر بزرگ کریس یعنی هوگو اویرو هم همان مسیر پدر را رفت و به الکل و مواد اعتیاد پیدا کرد. با این حال رونالدو تلاش زیادی کرد به برادری که ۱۰ سال ازخودش بزرگتر است کمک کند. سرانجام موفق هم شد. حالا خیلی وقت است که برادر بزرگتر در تصاویر مختلف کنار رونالدو دیده می‌شود. رونالدو، پدر خوانده پسر هوگو هم است.

کارن فیروزی

khabar​varzeshi.‎​com
 • 11
 • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
گری هوپر,بیوگرافی گری هوپر,زندگینامه گری هوپر بیوگرافی گری هوپر، مهاجم انگلیسی

نام کامل:گری هوپر

زادروز:۲۶ ژانویهٔ ۱۹۸۸

زادگاه:هارلو، انگلستان

قد:۱٫۷۷ متر

پست:مهاجم

ادامه
مهران مدیری,بیوگرافی مهران مدیری,عکس مهران مدیری بیوگرافی مهران مدیری بازیگر توانمند ایرانی (+ عکس فرزندان)

نام اصلی: مهران مدیری

تولد: ۱۸ فروردین ۱۳۴۶

تهران، ایران

زمینه فعالیت: هنرپیشه، کارگردان، تهیه‌کننده

طراح صحنه و مجری

محل زندگی: تهران

ادامه
هانده ارچل,بیوگرافی هانده ارچل,عکس هانده ارچل بیوگرافی هانده ارچل و علت مشهور شدنش (+عکس)

چکیده ای از بیوگرافی هانده ارچل:

تولد : ۲۴ نوامبر ۱۹۹۳

محل تولد: استانبول (ترکیه)

محل زندگی: استانبول، ترکیه

ملیت: پدر (ترکیه) مادر (آلمان)

پیشه: بازیگر و مجری و مدل (ستاره سینمای ترکیه و بهترین مدل ترکیه)

ادامه
گروه سون,بیوگرافی گروه سون,عکس گروه سون بیوگرافی گروه سون (+ نحوه تشکیل گروه سون)

گزیده ای از بیوگرافی گروه سون:

نام مستعار: سون

سبک‌: پاپ

ساز: گیتار و پیانو

اعضای کنونی:

ادامه
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • ﺳﻪشنبه ۲۳ مهر
  جام جهانی والیبال
  آرژانتین - استرالیا
  ساعت: ۱۲:۱۵
 • مقدماتی جام جهانی
  بحرین - ایران
  ساعت: ۲۰:۰۰
 • مقدماتی یورو ۲۰۲۰
  سوئد - اسپانیا
  ساعت: ۲۲:۱۵
 • چهارشنبه ۲۴ مهر
  جام حذفی ایران
  شهرخودرو - نفت‌ مسجدسلیمان
  ساعت: ۱۶:۱۵
 • پنجشنبه ۲۵ مهر
  جام حذفی ایران
  استقلال - فجر سپاسی
  ساعت: ۱۶:۵۰
 • جمعه ۲۶ مهر
  هفته ۱۰ لیگ یک فرانسه
  نیس - پاری سن ژرمن
  ساعت: ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید