پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳
۰۸:۰۰ - ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۱۲۰۸۱۴
فوتبال ملی

سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی: حواله خودرو؟ بازیکنان تیم ملی ساحلی به خودرو داخلی هم راضی هستند

تیم ملی فوتبال ساحلی,سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی
سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی کشورمان معتقد است، یک دلیل باعث شده که شاگردانش نتوانند برزیل را شکست دهند و به فینال جام جهانی فوتبال ساحلی راه پیدا کنند.

به گزارش تسنیم، علی نادری درباره کسب مقام سوم جام جهانی فوتبال ساحلی اظهار داشت: ما پس از دو دوره که در جام جهانی به دلایلی غایب بودیم، خدا را شکر در این دوره شرایط مطلوبی داشتیم و با آمادگی بالایی که بچه‌های ما داشتند توانستیم از ابتدای مسابقات باقدرت ظاهر شویم و دل مردم کشورمان را شاد کنیم.

وی ادامه داد: ما برنامه‌های‌مان را پس از مسابقات جام ملت‌ها و قهرمانی در آسیا آغاز کردیم. اردوهای مختلف و بازی‌های تدارکاتی مناسبی برگزار کردیم و با همت بازیکنان و همکاری کادر فنی و البته حمایت خوب فدراسیون فوتبال توانستیم یک تیم باکیفیت را روانه جام جهانی کنیم. پیش‌بینی‌مان این بود که در این تورنمنت شرایط خوبی خواهیم داشت و نتایج مطلوبی خواهیم گرفت.

سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی کشورمان در واکنش به این موضوع که شاگردانش در حضور اسپانیا و تاهیتی دو تیم همیشه مدعی این رشته توانستند به‌عنوان صدرنشین گروه‌شان صعود کنند، یادآور شد: در جام جهانی همه تیم‌ها در بهترین شرایط قرار دارند و سعی می‌کنند عملکرد عالی داشته باشند و تیم ضعیف نداریم. البته ما هم تیم دست و پا بسته‌ای نیستیم. تیم ایران قهرمان آسیا و قهرمان مسابقات جام بین قاره‌ای بود و حریفان‌ قطعاً روی ما حساب می‌کردند. تیم ما دو بازی عالی مقابل اسپانیا و تاهیتی انجام داد و توانستیم هر دو تیم را شکست دهیم، ضمن اینکه باید بگویم تیم آرژانتین هم شرایط خوبی داشت و خوشبختانه بازیکنان ما مقابل این حریف آمریکای جنوبی هم خوب عمل کردند. همانطور که گفتم در جام جهانی سطح همه تیم‌ها بالاست و همه با صد درصد آمادگی در مسابقات حاضر می‌شوند.

توانایی شکست دوباره برزیل را داشتیم

نادری راجع به اینکه اگر ایران به‌عنوان تیم دوم از گروهش صعود می‌کرد، مسیر رسیدن به فینال شاید راحت‌تر بود و دیدار آنها با برزیل در فینال برگزار می‌شد، خاطر نشان کرد: من و تمام اعضای کادر فنی به هیچ وجه به این مسائل فکر نکردیم، چون برای ما فرقی نمی‌کرد که با کدام تیم بازی کنیم. ما نمی‌خواستیم تمرکزمان را معطوف به این مسائل کنیم و عقیده داشتیم برای قهرمانی باید آماده بازی با هر تیمی باشیم، ضمن اینکه ما در فینال مسابقات جام بین قاره‌ای برزیل را شکست داده بودیم و می‌دانستیم توانایی شکست دوباره این تیم را داریم.

وی در پاسخ به این پرسش که «چه عاملی باعث شد که پیروزی سال گذشته مقابل برزیل تکرار نشود؟»، تصریح کرد: پیش از بازی با برزیل اتفاقاتی برای ما رقم خورد و باعث شد که با وضعیت متفاوت‌تری نسبت به بازی‌های قبلی‌مان در نیمه نهایی به میدان برویم و همین یک دلیل باعث شکست ما مقابل برزیل شد. در فوتبال ساحلی شرایط به گونه‌ای است که غیبت یک بازیکن هم برای تیم دردسر درست می‌کند. ما مرادی را به دلیل محرومیت در اختیار نداشتیم. سعید پیرامون هم مصدومیت جزئی داشت و صد درصد آماده نبود. علاوه بر اینها مختاری هم دچار سرماخوردگی شده بود و خیلی روی فرم نبود. در واقع ما یک بازیکن را به طور قطعی در اختیار نداشتیم و دو بازیکن‌مان هم ۶۰ تا ۷۰ درصد آماده بازی بودند و عملاً با ۷۰ درصد توان‌مان مقابل برزیل بازی کردیم.

یکی از تاکتیک‌های ما استفاده از شوت‌های ۲ دروازه‌بان‌مان بود

سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی کشورمان در همین زمینه افزود: ما با همین شرایط، بازی حساب‌شده‌ای را مقابل برزیل انجام دادیم و همانطور که دیدید خیلی زود به گل هم رسیدیم و بعد از آنهم برتری‌مان را مقابل قهرمان جهان به دو گل رساندیم. با توجه به شناخت خوبی که از برزیل داشتیم و این تیم را خوب آنالیز کرده بودیم، بازی پایاپایی انجام دادیم، اما به همان دلایلی که گفتم و کمبود بازیکنی که داشتیم تیم در لحظات پایانی وقت سوم اُفت کرد و در همان لحظات گل سوم را دریافت کردیم و بازی را از دست دادیم.

«دو دروازه‌بان ما در اکثر بازی‌ها گلزنی کردند و نقش مؤثری در پیروزی‌های تیم ملی داشتند، اما برزیل مقابل این تاکتیک ایران به خوبی ایستاد.»، نادری درباره این موضوع توضیح داد: یکی از تاکتیک‌های ما استفاده از شوت‌های دو دروازه‌بان‌مان بود و خیلی هم در این زمینه موفق بودیم و تنها در بازی با برزیل خیلی نتوانستیم از این حربه استفاده کنیم، چون بازیکنان برزیل خیلی خوب پرس می‌کردند، اما این موضوع را نباید دلیل باخت‌مان مقابل این تیم بدانیم. ما برای گلزنی برنامه‌ و تاکتیک‌های مختلفی داشتیم. شما دیدید که مقابل این تیم ۲ بر صفر هم جلو افتادیم و اگر خوش‌شانس بودیم می‌توانستیم گل‌های بیشتری هم بزنیم که این اتفاق نیفتاد.

وی در مورد حمایت پرشور تماشاگران ایرانی از شاگردانش، گفت: همین جا باید از تمام هواداران ایرانی که در ورزشگاه حضور پیدا کردند و از ما حمایت کردند تشکر کنم، تماشاگران خیلی به ما لطف داشتند و فوق‌العاده بودند. ما غیر از بازی با امارات که به هواداران ایرانی بلیت ندادند، در همه بازی‌ها شاهد حضور گرم هموطن‌مان بودیم و از حضور آنها انگیزه و روحیه می‌گرفتیم.

تیم «ب» پرقدرتی را تشکیل می‌دهیم

سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی در پاسخ به این سؤال که تیمش چه مسابقاتی را پیش رو دارد، تصریح کرد: ما بعد از استراحتی کوتاه دنبال این هستیم که در دو یا سه تورنمنت فوتبال ساحلی شرکت کنیم تا خودمان را برای مسابقات جام بین قاره‌ای که در آبان ماه سال آینده برگزار خواهد شد، آماده و از عنوان‌مان دفاع کنیم. ما تصمیم داریم بازیکنان جدیدی را هم به اردو دعوت کنیم و تیم «ب» پرقدرتی را تشکیل دهیم تا کم‌کم بازیکنان جدید بتوانند به تیم اصلی راه پیدا کنند.

بازیکنان ما به یک خودروی داخلی هم راضی هستند!

نادری در پاسخ به این پرسش که او و شاگردانش پس از کسب مقام سوم جام جهانی دنبال حواله خودرو هستند یا خیر، تأکید کرد: باید عرض کنم که در این مدت فدراسیون فوتبال حمایت لازم را از تیم ملی داشته است. پاداش‌های گذشته همه تسویه شده است و در جام جهانی هم پاداش هر پیروزی به اعضای تیم پرداخت شد، اما خواسته ما چیز دیگری است. حق این بازیکنان خیلی بیشتر از اینهاست. بازیکنان ما دنبال حواله خودروهای وارداتی نیستند و خودشان را وارد این مسائل نمی‌کنند. بازیکنان تیم ملی فوتبال ساحلی به یک خودروی داخلی هم راضی هستند. خواهش من از مسئولان این است که شرایطی را فراهم کنند که اعضای تیم ملی فوتبال ساحلی یک خودروی داخلی به قیمت کارخانه دریافت کنند. این تفاوت‌ها اذیت‌کننده است و باید به بازیکنان تیم ملی فوتبال ساحلی نگاه ویژه‌تری داشته باشند. 

وی در پایان اظهار داشت: جا دارد یک بار دیگر کسب مقام سوم را به مردم ایران تبریک بگویم. همین‌طور قدردان زحمات همه اعضای تیم از مدیریت، کادر فنی، کادر پزشکی، کادر تدارکات و رسانه‌ای تیم ملی و بازیکنان باشم. تمام اعضای تیم در موفقیت تیم و سومی جام جهانی تلاش کردند و ما با یک کار گروهی توانستیم به موفقیت برسیم.

 • 11
 • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
فرامرز اصلانی بیوگرافی فرامرز اصلانی از تحصیلات تا شروع کار هنری

تاریخ تولد: ۲۲ تیر ۱۳۳۳

تاریخ وفات : ۱ فروردین ۱۴۰۳ (۷۸ سال)

محل تولد: تهران 

حرفه: خواننده، آهنگساز، ترانه‌سرا، نوازندهٔ گیتار 

ژانر: موسیقی پاپ ایرانی

سازها: گیتار

ادامه
علیرضا مهمدی بیوگرافی علیرضا مهمدی؛ پدیده کشتی فرنگی ایران

تاریخ تولد: سال ۱۳۸۱ 

محل تولد: ایذه، خوزستان، ایران

حرفه: کشتی گیر فرندگی کار

وزن: ۸۲ کیلوگرم

شروع فعالیت: ۱۳۹۲ تاکنون

ادامه
ابراهیم بن جعفر ابی طالب زندگینامه ابراهیم بن جعفر ابی طالب

نام پدر: جعفر بن ابی طالب

سن تقریبی: بیشتر از ۵۰ سال

نسبت های مشهور: برادر محمد بن ابی طالب

ابراهیم بن جعفر ابی طالبزندگینامه ابراهیم بن جعفر بن ابی طالب

زندگینامه ابراهیم بن جعفر بن ابی طالب

ابراهیم بن جعفر بن ابی طالب فرزند جعفر بن ابی طالب بوده است، برخی از افراد ایشان را همراه با محمد از نوه های جعفر می دانند که عمال بن زیاد وی را به شهادت رساند. برخی از منابع می گویند که ابراهیم و محمد هر دو از لشکر ابن زیاد فرار کرده بودند که بانویی در کوفه آنها را پناه می دهد، اما درنهایت سرشان توسط همسر این بانو که از یاران ابن زیاد بود از جدا شد و به شهادت رسیدند. 

ادامه
مریم طوسی بیوگرافی مریم طوسی؛ سریع ترین دختر ایران

تاریخ تولد: ۱۴ آذر ۱۳۶۷

محل تولد: تهران

حرفه: ورزشکار، دونده دوهای سرعت

تحصیلات: کارشناسی تربیت بدنی از دانشگاه تهران

قد: ۱ متر ۷۲ سانتی متر

ادامه
زهرا گونش بیوگرافی زهرا گونش؛ والیبالیست میلیونر ترکی

چکیده بیوگرافی زهرا گونش

نام کامل: زهرا گونش

تاریخ تولد: ۷ جولای ۱۹۹۹

محل تولد: استانبول، ترکیه

حرفه: والیبالیست

پست: پاسور و دفاع میانی

قد: ۱ متر و ۹۷ سانتی متر

ادامه
سوگل خلیق بیوگرافی سوگل خلیق بازیگر جوان سینمای ایران

تاریخ تولد: ۱۶ آبان ۱۳۶۷

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۸۷ تاکنون

تحصیلات: لیسانس کارگردانی تئاتر از دانشگاه هنر تهران

ادامه
شیگرو میاموتو سفری به دنیای بازی های ویدیویی با شیگرو میاموتو

تاریخ تولد: ۱۶ نوامبر ۱۹۵۲

محل تولد: سونوبه، کیوتو، ژاپن 

ملیت: ژاپنی

حرفه: طراح بازی های کامپیوتری و نینتندو 

تحصیلات: کالج هنر کانازاوا

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • پنج شنبه ۳۰ فروردين
  فوتسال جام ملت‌های آسیا
  تاجیکستان - کره جنوبی
  ۱۰:۳۰
 • فوتسال جام ملت‌های آسیا
  ایران - افغانستان
  ۱۲:۳۰
 • فوتسال جام ملت‌های آسیا
  ژاپن - قرقیزستان
  ۱۴:۳۰
 • لیگ برتر هندبال
  زغال سنگ طبس - سپاهان
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر هندبال
  مس کرمان - نفت و گاز گچساران
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر هندبال
  پیکان سبزوار - پرواز هوانیروز
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر هندبال
  گیتی پسند - آلومینیوم اراک
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر هندبال
  پلیمر خرم آباد - شهید شاملی کازرون
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  پیکان - هوادار
  ۱۶:۳۰
 • فوتسال جام ملت‌های آسیا
  کویت - بحرین
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر ایران
  گل گهرسیرجان - استقلال خوزستان
  ۱۷:۴۵
 • لیگ برتر هندبال
  فراز بام دهدشت - سپاهان نوین
  ۱۸:۳۰
 • لیگ برتر ایران
  صنعت نفت آبادان - پرسپولیس
  ۱۹:۰۰
 • لیگ کنفرانس اروپا
  فیورنتینا - ویکتوریا پلژن
  ۲۰:۱۵
 • لیگ کنفرانس اروپا
  لیل - استون ویلا
  ۲۰:۱۵
 • لیگ اروپا
  آتالانتا - لیورپول
  ۲۲:۳۰
 • لیگ اروپا
  مارسی - بنفیکا
  ۲۲:۳۰
 • لیگ اروپا
  آاس رم - آث میلان
  ۲۲:۳۰
 • لیگ اروپا
  وستهم - بایرلورکوزن
  ۲۲:۳۰
 • لیگ کنفرانس اروپا
  فنرباغچه - المپیاکوس
  ۲۲:۳۰
 • جمعه ۳۱ فروردين
  فوتسال جام ملت‌های آسیا
  چین - ویتنام
  ۱۰:۳۰
 • فوتسال جام ملت‌های آسیا
  استرالیا - عربستان
  ۱۲:۳۰
 • فوتسال جام ملت‌های آسیا
  میانمار - تایلند
  ۱۴:۳۰
 • لیگ برتر ایران
  نساجی مازندران - تراکتور
  ۱۶:۳۰
 • لیگ برتر بسکتبال
  شهرداری گرگان - مهرام
  ۱۶:۳۰
 • فوتسال جام ملت‌های آسیا
  عراق - ازبکستان
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر ایران
  استقلال - شمس آذر قزوین
  ۱۸:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  فولاد - مس رفسنجان
  ۱۸:۱۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  النصر - الفیحا
  ۱۸:۳۰
 • لیگ ستارگان قطر
  شمال - السد
  ۱۹:۰۰
 • سری آ ایتالیا
  جنوا - لاتزیو
  ۲۰:۰۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الاهلی عربستان - الهلال
  ۲۱:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  کالیاری - یوونتوس
  ۲۲:۱۵
 • لالیگا اسپانیا
  اتلتیک بیلبائو - گرانادا
  ۲۲:۳۰
 • شنبه ۱ اردیبهشت
  فوتسال جام ملت‌های آسیا
  قرقیزستان - تاجیکستان
  ۱۰:۳۰
 • فوتسال جام ملت‌های آسیا
  افغانستان - کویت
  ۱۲:۳۰
 • فوتسال جام ملت‌های آسیا
  کره جنوبی - ژاپن
  ۱۴:۳۰
 • فوتسال جام ملت‌های آسیا
  بحرین - ایران
  ۱۷:۳۰
 • جام حذفی انگلیس
  منچسترسیتی - چلسی
  ۱۹:۴۵
 • بوندسلیگا آلمان
  یونیون برلین - بایرن مونیخ
  ۲۰:۰۰
 • لیگ برتر امارات
  الوحده امارات - عجمان
  ۲۰:۰۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الحزم - الاتحاد
  ۲۱:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  ولورهمپتون - آرسنال
  ۲۲:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  خیرونا - کادیز
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش