چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱
۰۸:۲۸ - ۲۶ دي ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۱۰۲۴۶۵
لیگ برتر و جام حذفی

جای خالی جام در ویترین کاپیتان/ غفوری: گفتند وریا نمی‌دود پس دعوتش نمی‌کنیم

وریاغفوری,استقلال

نیم فصل نخست لیگ بیست و یکم چندان برای وریا غفوری ایده‌آل پیش نرفت. کاپیتان استقلال که از ابتدای لیگ، جزو ارکان اصلی محسوب می‌شد به‌دلیل مصدومیت نتوانست استمرار فصول قبل را داشته باشد و دقایق قابل توجهی در ترکیب تیمش حضور یابد. طبق آماری که از آقای کاپیتان برجا مانده او اکنون در جدول دقایق بازی بازیکنان استقلال با ۶۴۵ دقیقه (مجموعاً ۹بازی، ۵ بار به طور ثابت) یازدهم است. جایگاهی که قطعاً برای او آرمانی نیست.

وریا در سال‌های گذشته دقایق قابل توجهی در ترکیب تیمش حضور داشت و همواره یکی از ستون‌های آبی به حساب می‌آمد که آسیب دیدگی اخیر، ناخواسته برنامه‌هایش را در نیم فصل نخست لیگ جاری بر هم زد تا او نتواند به مانند فصول قبل مرد همواره ثابت در ترکیب استقلال باشد.

 با این حال اما پیش‌بینی می‌شود که نیم فصل دوم برای او کاملاً متفاوت با نیم فصل اول پیش برود. وریا حالا مصدومیت را پشت سر گذاشته و از منظر انگیزشی نیز مانند همه دوران حرفه‌ای در بالاترین سطح ممکن قرار دارد تا به سمت موفقیت‌های تازه با پیراهن استقلال حرکت کند. تردیدی نیست فرهاد مجیدی نیز روی کاپیتانش حساب ویژه باز کرده تا سنگلاخ‌های نیم فصل دوم را با اتکا به تجربه گرانمایه‌ای که این بازیکن دارد، پشت سر گذاشته و استقلال را به هدف بزرگش (فتح جام) برساند.

عطش مجیدی برای دیدن جام قهرمانی بر فراز دستان وریا غفوری آنجا نمایان می‌شود که می‌بینیم آقای سرمربی بارها این جمله را به زبان آورده که دوست دارد جام قهرمانی لیگ برتر را بر فراز دستان کاپیتانش ببیند.

 مجیدی فصل پیش نیز آرزوی قهرمانی استقلال با وریا غفوری را داشت اما به هر دلیل این مهم میسر نشد اما شاید این مأموریت در فصل جاری به سرانجام برسد و وریا نیز اولین جام قهرمانی لیگ برتر خود را با استقلال جشن بگیرد و در قامت کاپیتان، افتخاری ماندگار را در کتاب خاطرات فوتبال خود به یادگار بگذارد.

ریتم و آهنگ استقلال در نیم فصل نخست لیگ بیست و یکم به گونه‌ای بود که می‌توان یک تصویرسازی متفاوت از استقلال این فصل در ذهن داشت و آبی‌ها را قهرمان لیگ دانست.

گفتند وریا نمی‌دود پس دعوتش نمی‌کنیم 

استقلال نیم‌فصل موفق را سپری کرد و با ۳۵ امتیاز توانست قهرمانی در دور رفت بازی‌های لیگ بیست و یکم را به دست بیاورد. بدون شک یکی از دلایل موفقیت استقلال، آرامش و ثباتی است که در این تیم به وجود آمده و البته کادرفنی و بازیکنانی که همگی به تنها نکته‌ای که فکر می‌کنند، کسب عنوان قهرمانی در انتهای فصل است. وریا غفوری به‌عنوان کاپیتان استقلال، نقش مهمی در ایجاد چنین آرامشی ایفا کرده.

وریاغفوری,استقلال

او در گفت‌و‌گو با ایران ورزشی، بعد از مدت‌ها سکوت خود را شکست و از قهرمانی نیم‌فصل صحبت کرد و البته دلایلی که برای به دست‌ آمدنش نقش داشتند. او از مدیریت گفت، به کادرفنی رسید و سپس از بازیکنان تمجید کرد. کاپیتان استقلال همچنین یک بار برای همیشه از دلایل عدم دعوتش به تیم ملی پرده برداشت. او تأکید کرد که به دلایلی دیگر که فنی هم نیست فعلاً از حضور در تیم ملی محروم مانده. راهکار وریا برای حل همیشگی مشکلات استقلال و پرسپولیس هم جالب است. واگذاری این دو باشگاه به بخش خصوصی. اتفاقی که وقوع آن به همین سادگی‌ها میسر نمی‌شود.

استقلال در نیم‌فصل اول لیگ بیست و یکم نتایج درخشانی به دست آورد و در نهایت عنوان قهرمانی را کسب کرد. می‌خواهم از نیم‌فصلی که گذشت صحبت کنی و اینکه چگونه توانستید در صدر جدول قرار بگیرید و چه مسائلی در رقم خوردن این اتفاق نقش داشتند؟

 یک نیم‌فصل گذشت، البته با تمام مشکلاتی که بود اما خدا را شکر توانستیم دور رفت مسابقات را به بهترین شکل ممکن تمام کنیم. نتایج ما حتی می‌توانست بهتر از این هم باشد. چند تساوی استقلال در لحظات آخر رقم خورد که اگر آن بازی‌ها را با برد تمام می‌کردیم شرایط امتیازی ما از حالا هم ایده‌آل‌تر بود. در کل به نظر من نتایج عالی بود و بزرگترین نکته‌ای که می‌توانم به آن اشاره کنم و روی آن مانور بدهم، اتحاد، همدلی و آرامشی بود که در تیم وجود داشت.

فکر می‌کنم حضور مصطفی آجورلو به‌عنوان مدیرعامل هم نقش ویژه‌ای در شکل‌گیری این آرامش داشت.

 قطعاً همین‌طور است. یادم نمی‌رود اولین صحبتی که آقای آجورلو انجام داد در مورد آرامش و ثبات در استقلال بود که می‌تواند رمز موفقیت تیم باشد. البته در این مدت شاید کمبودهایی هم وجود داشت اما همه ما با توجه به اعتمادی که به آقای آجورلو داشتیم به روند خوب‌مان ادامه دادیم و نتیجه‌اش را هم گرفتیم. امیدوارم هر چه جلوتر که می‌رویم، برخی مشکلات هم حل شوند. چون آقای آجورلو توان حل آنها را دارد.

در روزهای اخیر برخی از بازیکنان تیم رقیب در مصاحبه‌هایی تأکید کرده‌اند که به قهرمان نیم‌فصل جام نمی‌دهند. این صحبت‌ها قهرمانی شما را زیر سؤال نمی‌برد؟

 من اصلاً این صحبت‌ها را ندیدم، چون برایم مهم نیست که چه کسی چه صحبتی انجام می‌دهد. تمام تمرکز من و سایر بازیکنان روی تیم خودمان است. فقط خوشحالم که اتحاد و اعتماد زیادی در مجموعه ما وجود دارد. بین بازیکنان با مربی و مدیریت باشگاه که می‌تواند در ادامه ما را به موفقیت برساند. این نتیجه برای ما ارزش ندارد، چون هدف‌مان چیزی دیگری است. فعلاً کاری انجام نداده‌ایم اما به نقطه‌ای رسیده‌ایم که اتحاد در تیم به وجود آمده و حس اعتمادی که رمز موفقیت استقلال محسوب می‌شود.

حتماً می‌دانید که تیم شما و نتایج آن زیر ذره‌بین قرار دارد. از این نمی‌ترسید که برای استقلال حاشیه‌ای ایجاد شود و تیم را از روند کنونی خارج کند؟

 مطمئناً نمی‌گذاریم و اجازه نمی‌دهیم حاشیه‌ای برای ما به وجود بیاید. با درایت کادرفنی، از آقایان فرهاد مجیدی و پین تا مصطفوی، غلامپور و نوشادی، بازیکنان و کادر مدیریتی باشگاه که زحمات فراوانی کشیده‌‌اند، همه می‌دانیم که کار سختی تا پایان فصل پیش رو داریم اما اتحاد ما قطعاً اجازه نخواهد داد حاشیه خاصی برای‌مان رقم بخورد.

معمولاً استقلال هر وقت اوج می‌گیرد مشکلات و حواشی چندین برابر می‌شوند و عده‌ای سعی می‌کنند تمرکز ما را به هم بریزند و تیم را خراب کنند. بازیکنان ما همه باتجربه‌اند و خیلی‌های‌مان الان چندین فصل است که کنار هم بازی می‌کنیم. بنابراین می‌توانیم بر حواشی ساختگی برخی غلبه کنیم تا روند کنونی تیم حفظ شود.

فرهاد مجیدی در صحبت‌های خود همیشه تأکید کرده که‌وریا غفوری جام را در پایان فصل روی سر خواهد برد. خودت چقدر به رقم خوردن این اتفاق امید داری؟

 ان‌شاءالله همین‌طور خواهد شد. راه سختی داریم و همه تیم‌ها هم تلاش می‌کنند تا از ما سبقت بگیرند. رقبای قدرتمندی داریم، بخصوص همین تیم‌هایی که الان هم داعیه قهرمانی دارند. سه، چهار تیم بالای جدول که خطرناک هستند و با تقویت خود در نیم‌فصل می‌کوشند تا قهرمان لیگ بیست و یکم شوند.

دوست دارم نظرت را درباره حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا بدانم. فکر می‌کنی مقصر اصلی در این اتفاق چه کسی یا چه ارگانی است؟

 شما اگر بخواهید سطحی‌نگری کنید، قطعاً فدراسیون فوتبال را مقصر می‌دانید اما اگر بخواهیم ریشه‌ای حرف بزنیم باید به بحث خصوصی شدن این دو باشگاه برسیم. عده‌ای از سیاسیون که اجازه نمی‌دهند این دو باشگاه به بخش خصوصی واگذار شوند، مقصر اصلی ماجرا هستند. استقلال و پرسپولیس باید به اهلش واگذار شوند تا مسیر ورزشی‌شان را جلو ببرند. من معتقدم مقصر اصلی افرادی هستند که اجازه چنین کاری را نمی‌دهند و تصمیماتی می‌گیرند که پس از آن چنین اتفاق‌هایی رخ می‌دهد. تا این دو باشگاه خصوصی نشوند و مسیر اصلی خود را طی نکنند، همین آش هست و همین کاسه.

در سال‌هایی که پرسپولیس عنوان قهرمانی را کسب می‌کرد، همیشه در فضای مجازی این شایعه وجود داشت که وزیر ورزش پرسپولیسی است و از این تیم حمایت می‌کند. حالا که دولت تغییر کرده و استقلال به صدر جدول رسیده، این بار هواداران تیم رقیب معتقدند که وزیر ورزش استقلالی است و از شما حمایت می‌کند. این نوشته‌ها اذیت‌تان نمی‌کند؟

 واقعیتش من راجع به پرسپولیس نمی‌خواهم صحبتی کنم و جوابی به سؤالی بدهم. در مورد تنها چیزی که می‌خواهم حرف بزنم، تیم خودمان است. ما تیمی هستیم که مشکلات فراوانی داریم اما نمی‌خواهیم آنها را رسانه‌ای کنیم و جار بزنیم. با قاطعیت می‌گویم، شک نکنید که ما از نظر امکانات و بودجه یکی از ضعیف‌ترین تیم‌های لیگ هستیم.

منظور شما زمین تمرین و مسائل مالی است؟

 همه اینها هستند اما ما دوست نداریم آرامش موجود در تیم‌مان را به هم بریزیم. چون برای رسیدن به این نقطه تلاش بسیاری انجام داده و سختی‌های زیادی متحمل شده‌ایم.

با این شرایط، آیا ربط دادن قهرمانی شما به وزیر، قضیه را لوث نمی‌کند و تلاش‌های شما را کم‌اثر جلوه نمی‌دهد؟

 این دقیقاً برمی‌گردد به همان بحث خصوصی‌سازی و اینکه دو باشگاه باید از زیرمجموعه دولت خارج شوند. تا زمانی که این دو باشگاه خصوصی نشوند، نه قهرمانی پرسپولیسی‌ها برای هواداران استقلال ارزش دارد و نه بر عکس، هواداران پرسپولیس می‌پذیرند که استقلال با تلاش خودش به موفقیت رسیده است. چون همیشه این شائبه وجود دارد که از یک باشگاه حمایت بیشتری صورت می‌گیرد. همین‌طور که ما سال‌ها چنین اعتقادی داشتیم و واقعاً شرایط تیم‌های آماتور را تجربه می‌کردیم، الان هم شرایط مثل قبل است اما با حداقل‌ها توانسته‌ایم نتیجه بگیریم. دوست هم نداریم این نتایج زیر سؤال بروند.

وضعیت مصدومیت تو به کجا رسید؟

 خدا را شکر در دو بازی آخر توانستم به زمین بروم و آرام آرام هم به فرم خوبم برمی‌گردم تا بتوانم تأثیر بیشتری در نتایج استقلال داشته باشم و به تیم کمک کنم.

در مورد تیم ملی هم دوست دارم صحبت کنی.

 صحبتی ندارم.

اما یک بار برای همیشه بگو که چرا دعوت نمی‌شوی، حتی در روزهایی که یکی از بازیکنان خوب لیگ هستی.

 من نمی‌دانم چرا دعوت نمی‌شوم. البته بهانه‌هایی آورده‌اند که اصلاً برای من قابل قبول نبوده و نیست. آخرین موضوعی که من شنیدم و به هیچ وجه هم قابل توجیه نیست، این است که گفته‌اند وریا نمی‌دود و به همین خاطر دعوت نمی‌شود! در صورتی که آمار نشان می‌دهد من قبل از مصدومیت ۱۰ تا ۱۱ کیلومتر در زمین دوندگی داشتم. البته آسیب‌دیدگی باعث شد تا این ریتم خوب را از دست بدهم اما در خودم می‌بینم که برای تیم ملی بازی کنم و مؤثر هم باشم. البته دعوت نشدن من سلیقه‌ای است و بعید می‌دانم فنی باشد.

یک بار هم گفتند سن و سال وریا بالاست و می‌خواهند بازیکنی برای سال‌های آینده تیم ملی بسازند.

آمار و ارقام، میزان دوندگی و تأثیرگذاری در یکی دو فصل اخیر همه چیز را نشان می‌دهد. ضمن اینکه همین حالا در تیم ملی بازیکنانی حضور دارند که یکی دو سال با من اختلاف سنی دارند. باز هم تأکید می‌کنم من می‌توانم به تیم ملی کمک کنم. هر چند سکان هدایت تیم ملی در دست آقای اسکوچیچ است و او باید در این مورد تصمیم نهایی را بگیرد.

 • 12
 • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سمیرا سیاح,بیوگرافی سمیرا سیاح,زندگینامه سمیرا سیاح بیوگرافی سمیرا سیاح بازیگر سینما و تلویزیون ایران (+ تصاویر)

متولد : ۲۴ آذر ۱۳۵۲

زادگاه: تهران

زمینه فعالیت : سینما ، تئاتر و تلویزیون

پیشه : بازیگر

مدرک تحصیلی : کارشناسی بازیگری سینما

قد : ۱۶۵ سانتیمتر

ادامه
وفات یعقوب لیث,یعقوب لیث صفار,جنبش یعقوب لیث زندگی نامه یعقوب لیث؛پادشاهی که از زبان فارسی حمایت کرد

وی توانست کشورهایی از قبیل؛ افغانستان، ترکمنستان، ازبکستان و تاجیکستان و غرب پاکستان را فتح کند. برای حفظ حاکمیت خود به بغداد؛ پایتخت خلافت عباسی، هجوم برد. بعد از یعقوب برادرش عمرو لیث به حکومت رسید.

یعقوب از جوانی همراه با برادرانش؛ علی و عمرو در عیاری ها شرکت می کرد. کودکی یعقوب با شنیدن داستان های مربوط به پهلوانی زال و سام نریمان در سیستان گذشت که همین موضوع می تواند علت شکل دادن شخصیت او به عنوان یک عیار و پهلوان باشد. او در جوانی چکش رویگری را کنار گذاشت و شمشیر جنگاوری را به دست گرفت زیرا علاقه زیادی به جنگ و نظامی گری داشت.

خانواده یعقوب لیث صفاری,آرامگاه یعقوب لیث,مقبره یعقوب لیث صفاریزندگینامه یعقوب لیث

یعقوب لیث یک شخصیت محبوب و رشید در بین مردم داشت و این موضوع به علت خصلت پهلوانی اش بود. یعقوب لیث به ایرانی بودن خود مفتخر بود و تلاش می کرد در حق فقرا تعدی نکند. وی به شکل داوطلبانه به جنگ می رفت و بعد از آن هم به درهم بن ناصر که زرنگ را از دست عمال طاهریان درآورده بود پیوست. یعقوب توانست از طریق کشتن عمار فرمانده خوارج که در جنگ درهم با خوارج بود، به شهرت بیشتری دست یابد.

ادامه
زندگی نامه حجت الله عبدالملکی,بیوگرافی حجت الله عبدالملکی,حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون زندگی نامه حجت الله عبدالملکی؛وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت ابراهیم رئیسی

حجت‌ الله عبدالملکی در سال ۱۳۷۸ موفق به کسب مقام اول المپیاد معارف اسلامی شد همچنین در دوره کارشناس ارشد معارف اسلامی و اقتصاد از دانشگاه امام صادق علیه السالم در سال ۱۳۸۴ مقام اول را کسب کرد.

ایشان ساکن تهران است و دکترای اقتصاد خود را از دانشگاه اصفهان دریافت کرد و توانست در آن سال (۱۳۸۸) مقام اول دوره را کسب کند. اقتصاددان و جوانترین دانشیار اقتصاد کشور در سال ۱۳۹۵ است که از طرف مقام معظم رهبری به عنوان عضو هیئت امنای کمیته امداد امام خمینی منصوب شد.

حجت‌ الله عبدالملکی به دو زبان انگلیسی و عربی مسلط است و دیپلم ریاضی و فیزیک خود را از دبیرستان سپاه کردستان در سال ۱۳۷۸ اخذ کرد. او توانست گواهی شرکت در دوره بین المللی اقتصاد مالی اسلامی از بانک Finance Islamic in Issues Current کسب کند.

ادامه
عکسهای مریلا زارعی,همسر مریلا زارعی,مریلا زارعی بازیگر بیورگرافی و عکس های مریلا زارعی بازیگر موفق سینمای ایران

مریلا زارعی برنده سه جایزه جشنواره فیلم فجر و یک جایزه حافظ شد. خانم زارعی برای اولین بار با فیلم ساخته (۱۳۷۳) در سینما حضور پیدا کرد.

مریلا زارعی با سلام سینما که توسط محسن مخملباف در سال ۱۳۷۳ ساخته شد برای اولین بار در سینما حضور پیدا کرد. نخستین سریالی که مریلا زارعی در آن نقش آفرینی کرد؛ مجموعه تلویزیونی کارآگاه بود و با مجموعه تلویزیونی هوای تازه به کارگردانی محمد رحمانیان بیشتر شناخته شد. فیلم های دو زن و واکنش پنجم دو نمونه از شانس های بازیگری مریلا زارعی محسوب می شوند که در آنها استعداد خود را به رخ کشید. مریلا زارعی مجرد است اما شایعه ازدواج او با مهدی رجبی در سال ۱۳۸۱ به گوش رسیده است.

مریلا زارعی بازیگر,عکس مریلا زارعی,عکسهای جدید مریلا زارعیمریلا زارعی در کنار خواهرش ملیکا زارعی

ادامه
امیر جعفری,بیوگرافی امیر جعفری,تصاویر امیر جعفری بیوگرافی امیر جعفری بازیگر خانواده دوست و پرتلاش ( + تصاویر همسر و فرزندش)

امیر جعفری,بیوگرافی امیر جعفری,همسر امیر جعفریهمسر امیر جعفری؛ ریما رامینفر

خانواده امیر جعفری:

همسر امیر جعفری ریما رامین فر؛ یکی از بازیگران موفق در سینما و تلویزیون ایران است. این زوج در سال ۱۳۷۳ در طی کلاس های بازیگری زنده یاد حمید سمندریان و در نمایش دوجلاد با هم آشنا شدند و بعد از گذراندن دوره طولانی آشنایی ازدواج کردند. امیر جعفری هنگام آشنایی ۱۹ سال سن داشت و ریما رامین فر ۴ سال از امیر جعفری بزرگ تر است، به دلیل کم سن و سال بودن امیر جعفری و مشکلات اقتصادی که داشتند دوران آشنایی بسیار طولانی شد و حدود ۱۱ سال طول کشید.

امیر جعفری,بیوگرافی امیر جعفری,همسر امیر جعفریبوسه روی پیشانی امیر جعفری برای همسرش

این زوج یکی از وفادارترین زوج های هنرمند هستند و زندگی و عشق آنها بین سایرین زبانزد است، یکی از دلایل این معروفیت تمجید و تعریف های مثبتی است که در برنامه ها و مراسمات مختلف از یکدیگر می کنند، آنها از خصوصیات، مهربانی و اخلاق خوب همدیگر صحبت می کنند. عشق او به خانواده و همسرش بسیار زیاد است و اعلام کرده سیمرغ من همسرم است که در خانه دارم، در یکی از مراسمات امیر جعفری پیشانی همسرش را در جمع حضار به نشانه احترام بوسید.

ادامه
وینیسیوس جونیور,بیوگرافی وینیسیوس جونیور,زندگینامه وینیسیوس جونیور بیوگرافی وینیسیوس جونیور، جوان‌ترین گلزن ال‌کلاسیکو در سال ۲۰۲۱ (+ تصاویر)

زاده:۱۲ ژوئیهٔ ۲۰۰۰

زادگاه:برزیل

سمت:فوتبالیست

قد:۱۷۷ سانتی متر

ملیت:برزیلی

ادامه
کریم بنزما,بیوگرافی کریم بنزما,زندگینامه کریم بنزما بیوگرافی کریم بنزما مهاجم فوتبال فرانسوی (+ تصاویر خانوادگی)

متولد:۲۸ آذر ۱۳۶۶

زادگاه:فرانسه

زمینه فعالیت: ورزش فوتبال

پیشه:بازیکن فوتبال

مدرک تحصیلی:دیپلم

قد:۱۸۵ سانتیمتر

ادامه
سید رضا فاطمی امین,بیوگرافی سید رضا فاطمی امین,زندگینامه سید رضا فاطمی امین بیوگرافی سید رضا فاطمی امین، وزیر صنعت در دولت سیزدهم (+ تصاویر)

زاده:۱۳۵۳

زادگاه:شاهرود، ایران

ملیت:ایرانی

سمت:وزیر صنعت، معدن و تجارت

شروع به فعالیت:۳ شهریور ۱۴۰۰

دین:اسلام

ادامه
همسر یوسف صیادی,تصاویر یوسف صیادی,یوسف صیادی بیوگرافی یوسف صیادی بازیگر سینما و تلویزیون کشور (+ تصاویر)

زاده:۵ اسفند ۱۳۴۸

زادگاه:نازی آباد تهران

ملیت:ایرانی

پیشه:بازیگر

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • شنبه ۲۴ اردیبهشت
  قهرمانی والیبال باشگاه‌های آسیا
  پیکان - گاز جنوبی عراق
  ۱۶:۰۰
 • هفته ۳۴ بوندسلیگا
  وولفسبورگ - بایرن مونیخ
  ۱۸:۰۰
 • هفته ۳۴ بوندسلیگا
  بایرلورکوزن - فرایبورگ
  ۱۸:۰۰
 • هفته ۳۴ بوندسلیگا
  دورتموند - هرتابرلین
  ۱۸:۰۰
 • هفته ۲۷ لیگ برتر ایران
  مس رفسنجان - گل گهرسیرجان
  ۱۹:۳۰
 • هفته ۲۷ لیگ برتر ایران
  فولاد - استقلال
  ۱۹:۴۵
 • فینال جام حذفی انگلیس
  لیورپول - چلسی
  ۲۰:۱۵
 • هفته ۳۴ لیگ برتر پرتغال
  پورتو - استوریل
  ۲۱:۳۰
 • هفته ۲۷ لیگ برتر ایران
  پرسپولیس - سپاهان
  ۲۱:۵۰
 • هفته ۳۷ سری آ ایتالیا
  رم - ونتزیا
  ۲۳:۱۵
 • هفته ۳۷ لیگ یک فرانسه
  مون پلیه - پاری سن ژرمن
  ۲۳:۳۰
 • یکشنبه ۲۵ اردیبهشت
  والیبال قهرمانی باشگاه‌های آسیا
  سانتوری سانبردز - پیکان
  ۱۶:۰۰
 • والیبال قهرمانی باشگاه‌های آسیا
  مقاومت شهداب یزد - الریان قطر
  ۱۹:۰۰
 • هفته ۳۷ سری آ ایتالیا
  آث میلان - آتالانتا
  ۲۰:۳۰
 • هفته ۳۷ سری آ ایتالیا
  کالیاری - اینتر
  ۲۳:۱۵
 • دوشنبه ۲۶ اردیبهشت
  والیبال قهرمانی باشگاه‌های آسیا
  پیکان - راتچاسیمای تایلند
  ۱۶:۰۰
 • والیبال قهرمانی باشگاه‌های آسیا
  مقاومت شهداب یزد - تاراز قزاقستان
  ۱۹:۰۰
 • هفته ۳۷ سری آ ایتالیا
  یوونتوس - لاتزیو
  ۲۳:۱۵
ویژه سرپوش