شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳
۲۰:۴۴ - ۱۵ بهمن ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۱۱۱۴۲۹
لیگ برتر و جام حذفی

مجیدی: آقای اسکوچیچ انگیزه را در تیمم کُشتی، یک انگشت یزدانی به همه دفاع‌هایت می ارزد

فرهاد مجیدی,سرمربی تیم استقلال
سرمربی تیم فوتبال استقلال در نشست خبری بعد از بازی با هوادار به شدت علیه سرمربی تیم ملی موضع گیری کرد.

به گزارش فارس، فرهاد مجیدی بعد از پیروزی ۲ بر یک مقابل هوادار در نشست خبری اظهار داشت: در مورد مسایل فنی نمی شود اصلا صحبت کرد زمینی که در آن فوتبال بازی کردیم به درد همه چیز می خورد جز فوتبال، اگر می‌باختیم یا مساوی می‌کردیم همین را می‌گفتم الان هم این را می‌گویم. کیفیت زمین کیفیت بازی را پایین می آورد. بازیکنان هم از کیفیت زمین ناراضی بودند و فقط بازی‌ها برگزار می شود. بازیکنان ما دو هفته تمرین نکرده بودند و با ۵ روز و برخی مثل سلمانی با دو روز تمرین به این دیدار آمدند.

وی ادامه داد: وقتی تیم ما یک ثانیه دیر به زمین می‌آید  جریمه می‌شویم اما الان چه کسی باید پاسخگو باشد؟ ۵۰۰ آدم در اینجا حضور دارند این مسائل را در مسجد سلیمان و اراک هم گفتم. این همه افراد متفرقه در راهرو بودند. ما بعد از نتایج  خوبی که گرفتیم به خاطر شرایط کرونایی دو هفته نتوانستیم تمرین کنیم و بازیکنان را در اختیار نداشتیم. پیش‌بینی این شرایط را می‌کردم که در این بازی به مشکل بخوریم چون فقط ۴ جلسه تمرین کردیم.مسابقات را برگزار می‌کنند من هم صحبت فنی نمی‌‌کنم.

مجیدی تاکید کرد: به بازیکنان خودم خسته نباشید می‌گویم با توجه به اینکه دو هفته تمرین نکردیم و با سه جلسه تمرین فکر می‌کنم بازی خوبی انجام دادیم. این برد را به هواداران استقلال هم تبریک می‌گویم. تیم ما روند خوبی داشت، پیش‌بینی این مشکلات را می‌کردم. الان دوباره همین وضعیت است وقتی یک بازیکن کرونا بگیرد بقیه بازیکنان هم کرونا می‌گیرند مشکل این است که سایر بازیکنان هم کرونا می‌گویند متأسفانه هر چه می‌گوییم هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

وی افزود: اول فکر می‌کردیم بازی با تماشاگر است دوم اینکه از رختکن تا سالن کنفرانس یک ربع طول کشید تا با مدیر رسانه ای تیم به اینجا بیایم. نمی‌دانم مسؤول آن کیست؟ یک کم به خاطر کرونا سختگیری‌ها بیشتر شود، تیم من الان در بهترین لودی که می‌توانستیم از یک بازیکن داشته باشیم را داشتیم اما یکباره دو هفته بازیکنان‌مان را در اختیار نداریم. بعد تمرین کردیم و به ما گفته بودند بازی روز ۱۸ بهمن برگزار می‌شود اما شب خوابیدیم و صبح بلند شدیم و دیدیم بازی‌مان را روز ۱۵ بهمن گذاشتند. خود سهیل مهدی به من زنگ زد گفت بازی را ۱۸  بهمن گذاشته‌اند به بازیکنان‌مان و همچنین بازیکنان خارجی مرخصی دادیم خودم هم دبی بودم. بلند شدم دیدم بازی روز  ۱۵  بهمن است.  با ۴ جلسه تمرین امروز بازی کردیم این هم از برنامه‌ریزی.

سرمربی استقلال در مورد حضور آرش رضاوند و عارف آقاسی در اردو فولاد عنوان کرد: در مورد عارف باید بگویم بحث او مربوط به امروز و دیروز نیست حدود دو ماه است با عارف صحبت می‌کنیم. دوست داشتم در باشگاه استقلال کاری انجام بدهم این بود که بازیکنی که به استقلال می‌آید نباید فقط از نظر فنی خوب باشد باید از نظر شخصیتی هم در شأ‌ن تیم بزرگ استقلال باشد. خوشحالم انتخاب درستی کردم و عارف آقاسی را به استقلال آوردم او بازیکن بسیار با شخصیت و فوتبالیست خوبی است اما متأسفانه او گفت نمی‌توانم در تهران بمانم دو ماه است که با او جلسه گذاشتم. یک بار در باشگاه استقلال صحبت کردم، او گفت به خاطر مشکلاتی که دارد نمی‌تواند در تهران زندگی کند و دوست دارد به اهواز برود. اصلا قبل از اینکه بحث انتقال صورت بگیرد با ما صحبت کرد و از خواست که این اتفاق بیفتد و از تیم جدا شود و به اهواز برود. حتی به ما گفت که من را به نفت مسجدسلیمان یا نفت آبادان بدهید که نزدیک خانواده‌ام باشم. من او و آرش رضاوند را خیلی دوست دارم.

مجیدی تصریح کرد: آرش رضاوند یکی از بهترین هافبک‌های ایران است در زمانی که من سرمربی استقلال بودم او در ۹۰ درصد بازی‌ها حضور داشته اما به خاطر شرایطی که برایش پیش آمده دیدم از نظر روحی - روانی این بچه مشکل دارد. این دو بازیکن را به فولاد دادیم اما استقلال تیم خودشان است. آقاسی و رضاوند هر وقت بخواهند تا زمانی که من سرمربی استقلال هستم می‌توانند برگردند.

وی در مورد جذب بازیکن ازبکستانی عنوان کرد: در بازی دوستانه‌ای که با تیم ازبکستان داشتیم این بازیکن را دیدم و پسندیدم. یک ماه است روی او کار کردیم، بازیکن  جوانی است و به ما خیلی کمک می‌کند.

سرمربی آبی ها در مورد غیب فرزاد مجیدی در تمرینات استقلال گفت: مسأله چیز خاصی نیست فرزاد یک جلسه غیبت کرد و جریمه شد، مجدداً غیبت کرد. در تمرین در چارچوب زمین فوتبال من با کسی تعارف ندارم حتی اگر برادرم باشد. او در اختیار کمیته انضباطی باشگاه است. همیشه با بازیکنانم هم صحبت کرده‌ام که مسائل انضباطی برایم مهم است. در چارچوب زمین فوتبال برادر با کس دیگر  هیچ فرقی نمی‌کند. او در اختیار کمیته انضباطی باشگاه است و باید درباره‌اش تصمیم بگیرند.

مجیدی در مورد لیست تیم ملی که وعده داده بود امروز در موردش صحبت می کند، گفت:‌به شدت در مورد آقای اسکوچیچ من مشکل دارم. اول صعود تیم ملی به جام‌جهانی را تبریک و به اسکوچیچ تبریک می‌گویم. از او تشکر می‌کنم تیم ملی ما را به جام جهانی برده.بازیکن را عین دسته گل تحویل تیم ملی دادم ببینید با چه وضعیت عصبی او را تحویل ما دادند.

وی ادامه داد: نمی‌دانم چه اتفاقی باید برای استقلال رخ بدهد که بازیکنانش به تیم ملی دعوت شوند. بهترین نتایج را در نیم‌فصل اول گرفته‌ایم هم از لحاظ خط حمله و خط دفاع بهترین بوده‌ایم. تمام ایران فهمیده‌اند که مشکل تیم ملی چیست چگونه آقای اسکوچیچ نفهمیده؟‌ آقای اسکوچیچ دفاع‌های من بهترین مدافعان ایران هستند. هر چه بگردید بهتر از آنها پیدا نمی‌کنید. حالا نظر فنی دارید من احترام می‌گذارم اگر در باشگاه این کار را بکنید می‌شود آن را توجیه کرد چون محدودیت بازیکن دارید اما وقتی شما ۱۶ تیم لیگ برتری دارید و دفاع‌های ما را دعوت می‌کنید و بعد مدافعان شما به مشکل می‌خورند بازیکن دیگری را از جای دیگر به دفاع وسط منتقل می‌کنید و دفاع وسطی که بهترین دفاع لیگ است بازی نمی‌دهید انگیزه را در تیم من کشته‌اید آقای اسکوچیچ.

سرمربی استقلال گفت: بازیکنان می‌خواهند به جام  جهانی بروند و بازی کنند، تیم استقلال بدون باخت صدرنشین لیگ است این چه حرکتی بود که روی بازیکنان من کردید؟ او بسیار مربی خوبی است اما برای باشگاه نه تیم ملی. این کار یک مربی حرفه‌ای نیست. شما بهترین دفاع‌های لیگ را دعوت کرده‌اید بعد یک دفاع چپ جای آنها گذاشته‌اید که بازی کند! این هم از وضعیت امروز یزدانی نه تمرکز کامل داشت و عصبی بود آقای اسکوچیچ . او را مثل دسته گل تحویلت دادم این بهترین دفاع لیگ است یک انگشتش به تمام دفاع‌هایت می‌ارزد. چه کردید با بازیکنان من که اصلا عصبی شده ؟ شما کل لیگ را بگردید  مثل مرادمند و دانشگر پیدا نمی‌کنید. خودتان خوب می‌دانید همه ایران فهمیدند که مشکل ایران چیست چگونه شما نفهمیدید؟!

وی گفت: با اینکه اسکوچیچ را دوست دارم و از نظر فنی دو سه جلسه با او صحبت کردم و قبولش دارم رفتارش یک مربی حرفه‌ای در شأن تیم ملی نبود. اصلا انگیزه را در تیم ما کشتند چه اتفاقی باید بیفتد. حالا از فرهاد مجیدی که بهترین نتیجه را در لیگ گرفته چیزی نمی‌گویید؟ یکسری مجری‌ها هیچ صحبتی نمی‌کنند اینقدر که دنبال امتیاز‌های از دست رفته یک تیم هستند دنبال قهرمانی نیم‌فصل استقلال نیستند، بماند. من احتیاجی به آنها ندارم اما بازیکنانم احتیاج دارند به جام جهانی بروند و بازی کنند. آینده‌شان است، شما نمی‌توانید این برخورد را با تیم استقلال بکنید. بهترین تیم لیگ است بالا برویید پایین بیایید بهترین تیم لیگ است و بهترین نتیجه  را گرفته است. چطوری این رفتار را  با بازیکنانش می‌کنید؟ بعد می‌گویند می‌خواستیم دعوت کنیم اما به خاطر کرونا نشد! من مطمئنم این هم بهانه است آن دو بازیکن را هم دعوت نمی‌کردند.

سرمربی استقلال در مورد صحبتی که مربوط به قهرمانی پاک در نشست خبری قبل از بازی داشت و خیلی‌ها گفتند قهرمانی‌های پرسپولیس زیر سوال رفته گفت: من در مورد خودم صحبت کردم حالا هر کس هر جور دوست دارد برداشت کند. من در مورد تفکر خودم صحبت کردم. پرسپولیس تیمی است که در زمین رقیب ما است و در بیرون احترام هم به خودش هم به بازیکنانش و هم به هوادارانشان می‌گذاریم. حتما گل‌محمدی و بازیکنانش زحمت کشیده‌اند که قهرمان شده‌ان، من تفکر خودم را گفتم. اینقدر نشینند داستان درست کنند حالا مردم نه ولی شما خبرنگاران من را خوب می‌شناسید سرم در لاک خودم است. سر تمرین می‌روم و بعد خانه. نه با کسی ارتباط دارم نه با مجری‌ها نه با خبرنگاران ارتباط دارم. خودتان می‌دانید سرم در لاکم است و تمرکزم بر تیمم است. احتیاجی هم به کسی ندارم، موفق شوم خدا را شکر می‌کنم موفق نشوم بیشتر کار می‌کنم. من که جا نمی‌زنم ولی این رفتارها و این صحبت‌ها، اینکه هر هفته دنبال این هستند که فلان تیم امتیازش کم شده است یک بار از تیمم و بازیکنانم صحبت نکردند.. چون برایشان نفعی ندارد.

وی در مورد پرونده انتقال حردانی از فولاد به استقلال گفت:‌هنوز نه.

 • 12
 • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی: ۹
غیر قابل انتشار: ۱۱
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • شنبه ۲۳ تیر
  بازی دوستانه باشگاهی
  آژاکس - رنجرز
  ۱۷:۳۰
 • والیبال جام یادبود هوبرت واگنر
  اسلوونی - مصر
  ۲۰:۰۰
 • بازی دوستانه باشگاهی
  بنفیکا - سلتاویگو
  ۲۱:۳۰
 • والیبال جام یادبود هوبرت واگنر
  لهستان - آلمان
  ۲۲:۰۰
 • یکشنبه ۲۴ تیر
  کوپا آمریکا
  کانادا - اروگوئه
  ۰۳:۳۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  چین تایپه - کره جنوبی
  ۱۲:۳۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  قطر - ژاپن
  ۱۴:۱۵
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  هنگ کنگ - بحرین
  ۱۶:۰۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  چین - کویت
  ۱۷:۴۵
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  هند - عمان
  ۱۹:۳۰
 • والیبال جام یادبود هوبرت واگنر
  لهستان - اسلوونی
  ۲۰:۰۰
 • والیبال جام یادبود هوبرت واگنر
  آلمان - مصر
  ۲۲:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  اسپانیا - انگلیس
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش