پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
۱۱:۳۳ - ۰۵ تير ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۴۰۵۰۱
لیگ برتر و جام حذفی

پرسپولیس؛ برنده دربی نقل‌وانتقالات! | خط تولید اسدی؛ به سبک یحیی گل محمدی

سعید صادقی,پرسپولیس
کسی فکرش را نمی‌کرد بازیکنی که درطول دوران فوتبالش یک‌فصل درخشان را سپری کرده و سابقه بازی ملی هم ندارد، تبدیل شود به یکی از جنجالی‌ترین بازیکنان فصل نقل‌وانتقالات. سعید صادقی، هافبک ۲۸ ساله گل‌گهر سیرجان همراه مدیربرنامه‌هایش رفت‌وآمد بسیاری به تیم‌های پرسپولیس، استقلال، گل‌گهر سیرجان و حتی سپاهان اصفهان داشت اما درنهایت تصمیم گرفت رسما پیراهن پرسپولیس را بر تن کند و عنوان هفتمین صید پرسپولیس در فصل نقل‌وانتقالات تابستانی را به نام خود کند.

 فصل نقل‌وانتقالات باشگاه پرسپولیس برخلاف سال‌های قبل این بار داغ و حتی گاهی سوزان شده و تیم نایب‌قهرمان فصل گذشته می‌خواهد همه کم‌کاری‌ها و ناکامی‌های گذشته را در این فصل جبران کند. پرسپولیس در این فصل با جذب علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی‌گنجی، دانیال اسماعیلی‌فر، سروش رفیعی، گئورگی گولسیانی و محمد‌مهدی احمدی روز گذشته هفتمین صید خود را در تور انداخت تا نشان دهد اگر بعد از ۵ فصل پیاپی قهرمان شدن ششمین قهرمانی را با نایب‌قهرمانی عوض کرده اما نمی‌خواهد شانس ادامه روند خوبش را در فصل نقل‌وانتقالات از دست بدهد.

 «فرهیختگان» بار دیگر نگاهی انداخته به اخبار نقل‌وانتقالاتی باشگاه پرسپولیس؛ اخباری که نشان می‌دهد این باشگاه همچنان در تلاش است نفرات موردنیاز یحیی گل‌محمدی را به خدمت بگیرد و برنامه‌های نقل‌وانتقالاتی این تیم ادامه دارد.

 هفتمین و جنجالی‌ترین صید

کسی فکرش را نمی‌کرد بازیکنی که درطول دوران فوتبالش یک‌فصل درخشان را سپری کرده و سابقه بازی ملی هم ندارد، تبدیل شود به یکی از جنجالی‌ترین بازیکنان فصل نقل‌وانتقالات. سعید صادقی، هافبک ۲۸ ساله گل‌گهر سیرجان همراه مدیربرنامه‌هایش رفت‌وآمد بسیاری به تیم‌های پرسپولیس، استقلال، گل‌گهر سیرجان و حتی سپاهان اصفهان داشت اما درنهایت تصمیم گرفت رسما پیراهن پرسپولیس را بر تن کند و عنوان هفتمین صید پرسپولیس در فصل نقل‌وانتقالات تابستانی را به نام خود کند. قرمزها می‌گویند این بازیکن با رقم ۱۲ میلیارد تومان و البته آپشن‌های قرارداد که به عدد ۳میلیارد تومان رسیده با پرسپولیس قرارداد امضا کرده، هرچند قبلا خبر رسیده بود که باشگاه حاضر شده بود با آپشن‌ها این رقم را به عدد ۲۰ میلیارد برساند که البته مدیران باشگاه این عدد را تایید نمی‌کنند. البته می‌گویند هوادار متمول امارات‌نشین هم پرداخت بخشی از رقم توافقی با صادقی را متقبل شده است. گفتنی است خود بازیکن از قرارداد ۲ فصله‌اش با پرسپولیس می‌گوید اما باشگاه می‌گوید قرارداد این بازیکن با پرسپولیس یک‌فصل خواهد بود که فصل دوم آن توافقی است.

 پرسپولیس باز هم مهاجم خارجی می‌خواهد

به غیر از داستان جذب کاسیانو، پرسپولیس به‌دنبال جذب یک مهاجم خارجی دیگر است. از آنجا که این باشگاه نتوانست مهاجم داخلی موردنظر خود را جذب کند به درخواست یحیی گل‌محمدی به‌دنبال جذب یک مهاجم خارجی دیگر هستند. هنوز اطلاعاتی از این مهاجم خارجی در دست نیست و ظاهرا باشگاه می‌خواهد بی‌سروصدا به‌دنبال جذب این مهاجم باشد تا مشکلی پیش‌نیاید. گفته می‌شد شیمبا، مهاجم فولاد خوزستان موردنظر پرسپولیسی‌هاست اما وی به رفسنجان خواهد رفت. همچنین نام دیاباته نیز مطرح شد اما به‌علت سن بالا، مصدومیت زیاد و البته عدم دوندگی و نوع فوتبالش یحیی تمایلی به جذب این بازیکن ندارد.

 ۳ لژیونر دور از پیراهن سرخ

می‌گویند باشگاه پرسپولیس با سعید عزت‌اللهی تماس گرفته و با او مشغول مذاکره است تا پیراهن سرخ پرسپولیس را بر تن کند اما این بازیکن بعد از اینکه به تیم الغرافه رفت و به شکل قرضی برای این تیم بازی کرده حالا یک‌فصل و نیم دیگر با تیم وایله بلدکلوب دانمارک قرارداد دارد و این باشگاه برای دادن رضایتنامه قطعی این بازیکن مبلغی حدود ۵۰۰ هزار یورو طلب کرده است. به‌نظر می‌رسد با توجه به گران بودن رضایتنامه‌ این بازیکن پرسپولیسی‌ها از جذب این بازیکن عقب‌نشینی کنند؛ بازیکنی که مدنظر تراکتور و استقلال هم قرار دارد. از طرفی گفته می‌شود پرسپولیسی‌ها از جذب احمد نوراللهی هنوز ناامید نشدند اما شنیدیم نوراللهی اصلا قصد بازگشت به فوتبال ایران را ندارد و این انتقال هم منتفی به‌نظر می‌رسد.

در مورد شهاب زاهدی خبردار شدیم اگر فیفا حکم به ادامه لغو بازی‌های لیگ اوکراین بدهد باشگاه این بازیکن ترجیح می‌دهد بابت رضایتنامه ‌این بازیکن رقمی را دریافت کند که ظاهرا این رقم کم نیست و خود این بازیکن هم ترجیح می‌دهد در فوتبال اروپا باقی بماند. به‌نظر می‌رسد سرخپوش شدن این بازیکن هم دور از انتظار باشد.

 شانس وحدت بیشتر از صفروف و تمیروف

با اینکه گفته می‌شود بازیکنان ازبک و تاجیک پرسپولیس قصد ماندن در پرسپولیس را دارند و نمی‌خواهند با این تیم فسخ قرارداد کنند اما آنچه مشخص‌شده جدایی حداقل ۲ بازیکن از این جمع ۳ نفری است. با توجه به جذب کاسیانو و گولسیانی ۲ بازیکن خارجی باید از لیست خارج شوند تا پرسپولیس بتواند قرارداد این دو خارجی جدید را به ثبت برساند. می‌گویند با توجه به جوانی و چند پسته بودن وحدت هنانوف، یحیی گل‌محمدی ترجیح می‌دهد، این بازیکن را حفظ کرده و دو بازیکن دیگر را از لیست نفراتش خارج کند. البته او احتیاط کرده و می‌خواهد مطمئن شود باشگاه نفرات خارجی موردنظرش را جذب می‌کند. اگر این اتفاق رخ ندهد شاید یحیی تصمیم دیگری بگیرد.

 جداشده‌ها به ۸+۳ رسیدند

تا اینجای کار پرسپولیس ۵ بازیکن و ۳ مربی خود را آزادکرده و به‌احتمال‌زیاد ۳ بازیکن دیگر هم از این جمع جدا خواهند شد. حامد لک راهی مس رفسنجان شده، سعید آقایی پیراهن فولاد خوزستان را بر تن کرده، علی شجاعی به نساجی رفته، محمد شریفی راهی سپاهان خواهد شد و مهدی مهدی‌خانی نیز شاید پیراهن تیم هوادار را بر تن کند. از طرفی ظاهرا حضور احسان پهلوان در فولاد قطعی شده، رامین رضاییان شاید به یک تیم عربی برود (شاید هم سپاهان) و رضا اسدی هم احتمال دارد که از جمع سرخ ها جدا شود. حمید مطهری، داود فنایی و مظاهر رحیم‌پور هم از کادر فنی پرسپولیس جدا شده‌اند. احتمال جدایی نفرات خارجی پرسپولیس هم در روزهای آینده وجود دارد.

 حضور آلین در پرسپولیس منتفی شد؟

گفته می‌شد دینکا آلین، مربی دروازه‌بان‌های تیم تراکتورسازی جانشین داود فنایی در پرسپولیس خواهد شد اما این انتقال منتفی شده است. تراکتور رضایتنامه ‌این مربی را برای پرسپولیس صادر نمی‌کند تا به این صورت انتقال این مربی به کادر فنی پرسپولیس منتفی شود. قرار است جانشین داود فنایی یک مربی خارجی باشد.

خط تولید اسدی

سعید صادقی,پرسپولیس

سعید صادقی، وینگر فصل گذشته گل‌گهر سیرجان که عنوان بهترین پاسور لیگ بیست‌ویکم را به‌دست آورد، به‌شدت مورد توجه ۲ باشگاه پرسپولیس و استقلال قرار گرفت. هر ساعت خبر نزدیک شدن او به یکی از این دو تیم سر زبان‌ها می‌افتاد و درنهایت زمانی که به‌نظر می‌رسید حضور صادقی در استقلال نهایی شده، او به سمت سرخپوشان پیچید. چرخش ناگهانی صادقی آنقدر برای استقلالی‌ها سنگین بود که محمد مومنی، عضو هیأت‌مدیره این باشگاه مدعی شد پرسپولیسی‌ها به او قول حضور در جام‌جهانی را داده‌اند؛ ادعایی که استقلال دراگان اسکوچیچ در تیم ملی را زیر سؤال می‌برد و با واکنش تند فدراسیون فوتبال مواجه شد. فارغ از این داستان اما، کشمکش رخ داده بر سر جذب صادقی می‌تواند به کیفیت فنی این بازیکن صدمه بزند. این همه لفت و لعاب در تصمیم‌گیری وتأخیر و تعلل، قطعا توقعات را از صادقی بالا خواهد برد. آیا او تاب تحمل این فشار را دارد؟

عین داستان‌های پارسال

ماجراهایی که امسال در داستان جابه‌جایی سعید صادقی رخ داد، برای‌تان آشنا نبود؟ عین این داستان‌ها را پارسال در مورد رضا اسدی داشتیم. او هم ناگهان به یک گزینه جذاب در نقل‌وانتقالات تبدیل شد و هر لحظه بین پرسپولیس و استقلال در نوسان بود. یک عده هم مدام در حال نشانه‌شناسی بودند؛ اینکه پسرخاله‌اش فلان پست را منتشر کرده یا پسردایی‌اش در فلان صفحه با قلب قرمز و آبی برای دوستش کامنت گذاشته است. صفحات هواداری فوتبال از این رهگذر کلی فالوئر گرفتند و البته رقم قرارداد آقای اسدی هم مدام بالا و بالاتر رفت.

خروجی این فضا آن بود که هواداران پرسپولیس از همان دقیقه اول انتظار داشتند اسدی بترکاند و بهترین فوتبال ممکن را بازی کند. طبیعتا این خواسته‌ها بیش از توان هافبک دفاعی سرخپوشان بود. در نتیجه او شروع ضعیفی داشت و از لحظه اول هم زیر فشار انتقادات قرار گرفت. بنابراین به شکل مستمر تمرکز و کیفیتش را از دست داد و کار به جایی رسید که خودش در صفحه شخصی‌اش برای پایان فصل و جدایی از پرسپولیس روزشمار گذاشت! حالا بیم آن می‌رود که همین شرایط برای سعید صادقی هم پیش بیاید. فقط هم هواداران خودی نیستند؛ چه اینکه گروه زیادی از هواداران استقلال هم منتظرند بازیکنی که به آنها جواب «نه» داده، کوچک‌ترین لغزشی پیدا کند تا حسابی به سرزنش او بپردازند. سعید صادقی بعد از این همه هیاهو، حالا فرصت زیادی برای اثبات شایستگی‌هایش ندارد و از همان ابتدا باید میخش را محکم بکوبد، وگرنه با موجی از ملامت‌ها مواجه خواهد شد.

امان از فضای مجازی

از این مدل قربانی‌ها در فوتبال ایران زیاد داشته‌ایم؛ کسانی که به برکت جوسازی‌های فضای مجازی تبدیل به بمب نقل‌وانتقالاتی شدند و در عمل نم کشیدند. به‌عنوان نمونه می‌توانید به استقلالی شدن محمدحسین کنعانی‌زادگان یا همین امین قاسمی‌نژاد نگاه کنید. پرسپولیس هم پارسال سر داستان رضا اسدی با این مشکل مواجه شد. غیراز مدیربرنامه‌ها که خیلی زیرکانه رقم قرارداد بازیکنان خود را بالا و بالاتر می‌برند، در این مورد خاص باید به هیجان‌زدگی نامتعارف صفحات هواداری هم اشاره کرد؛ کسانی که عمدا یا سهوا، با منفعت یا بی‌منفعت از یک عده بازیکن معمولی «غول» می‌سازند و برای باشگاه‌ها هزینه می‌تراشند. اینها درنهایت با بالا بردن غیرطبیعی انتظارات به‌خود بازیکن هم لطمه می‌زنند و کارایی‌اش را کاهش می‌دهند. همیشه هم از این حرف‌ها زده می‌شود، اما باز هم تا تابستان از راه می‌رسد، یک بمب کذایی دیگر پیدا می‌شود و همین مسیر را از آغاز تا پایان پشت سر می‌گذارد. پارسال اسدی بود، امسال صادقی، ببینیم سال آینده کدام بازیکن با صفر بازی ملی تبدیل به «مارادونا» خواهد شد؟!

صادقی: قرار نبود به استقلال بروم

سعید صادقی هافبک ملی‌پوش فصل گذشته گل‌گهر، پس از کش‌و‌قوس‌های فراوان دیروز با عقد قراردادی ۲ساله رسما به پرسپولیس پیوست. او پس از عقد قرارداد با باشگاه پرسپولیس به خبرنگاران گفت: «خیلی خوشحالم و خدا را شکر می‌کنم که به آرزویم رسیدم و قرارداد ۲ساله‌ای با تیم بزرگ پرسپولیس امضا کردم. من ۴سال شاگرد گل‌محمدی بودم و از او شناخت کاملی داشتم. پرسپولیس را با این شناخت انتخاب کردم و علاقه شدیدی به این تیم داشتم.» او در مورد مذاکره با باشگاه استقلال تأکید کرد: «چنین چیزی نبوده است. قرار بود پس از مسابقات فصل گذشته لیگ برتر با پرسپولیس قرارداد ببندم که خوشبختانه به تیم ملی دعوت شدم. بعد هم پدربزرگم فوت کرد و نتوانستم به باشگاه بیایم. وگرنه از ابتدا تصمیم گرفته بودم که به پرسپولیس بیایم.»گفته می‌شود در قرارداد صادقی آمده است درصورت دریافت پیشنهاد اروپایی می‌تواند از پرسپولیس جدا شود. اما او شخصا اعلام کرد این موضوع صحت ندارد. هافبک جدید پرسپولیس درباره جاه‌طلبی‌های خودش در این تیم و رقابت با بازیکنان ملی‌پوش پرسپولیس گفت: «در همه تیم‌ها رقبای خودم را داشتم، پرسپولیس هم تیمی بزرگ است و رقبای بزرگ‌تری دارم. من تلاش می‌کنم جایگاه خودم را در تیم به‌دست بیاورم.»

 • 14
 • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • پنج شنبه ۳۱ خرداد
  لیگ ملت‌های والیبال
  ایران - هلند
  ۱۰:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  برزیل - آمریکا
  ۱۴:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ترکیه - آرژانتین
  ۱۴:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اسلوونی - صربستان
  ۱۶:۳۰
 • جام حذفی ایران
  مس رفسنجان - سپاهان
  ۱۷:۴۵
 • لیگ ملت‌های والیبال
  بلغارستان - ایتالیا
  ۱۸:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  دانمارک - انگلیس
  ۱۹:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  کوبا - اسلوونی
  ۲۲:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  اسپانیا - ایتالیا
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش