چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
۱۴:۴۹ - ۰۶ تير ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۴۰۶۷۶
لیگ برتر و جام حذفی

صحبت‌های جنجالی معاون باشگاه استقلال؛ یک معدن فولاد و فلز هم به استقلال بدهید!

سعیدفتاحی,استقلال
فتاحی: یک معدن فولاد و فلز هم به استقلال بدهید!معاون باشگاه استقلال می‌گوید این تیم به کارخانه و جیب هوادار وصل نیست که ولخرجی کند!

به گزارش ورزش سه،  سعید فتاحی، معاون اجرایی باشگاه استقلال در مورد شرایط حاکم بر بازار نقل‌وانتقالات ایران صحبت‌های جالب و تازه‌ای مطرح کرد‌.

فتاحی که درجریان نگاه انتقادآمیز هواداران به عملکرد باشگاه قرار دارد روز گذشته صحبت‌های کوتاهی با خبرنگاران در مقابل باشگاه داشت اما امروز مفصل با "ورزش سه" صحبت کرده و از شرایط باشگاه می‌گوید.

فتاحی می‌گوید اولا که باشگاه استقلال در حال جستجو برای جذب بازیکنان مناسب و همچنین تمدید ستاره‌های فصل گذشته است. متاسفانه بعضی از قراردادها طوری بسته شده که در بعضی از اوقات منافع باشگاه کمتر در آن لحاظ شده و بازیکنان می‌توانند با پرداخت حق‌فسخ‌های ناچیز از باشگاه جدا شوند.

می‌بینم که در روزهای گذشته مطالبی هم در مورد اینکه چرا باشگاه با بازیکنانی که قراردادشان تمام شده مذاکره نکرده، نوشته بودند که باید عرض کنم این اتفاق افتاده اما به هرحال اینطور هم نبوده که بازیکنان تمایل کاملی به این کار داشته باشند.

البته این مسائل محدود به باشگاه استقلال نیست و کلیت فضای فوتبال ما را در بر می‌گیرد که قراردادهای بلندمدت کمتر بسته می‌شوند چرا که روند تغییرات مدیریتی و فنی همیشه وجود دارد و کمتر باشگاهی است که در زمان طولانی با مدیر و مربی یکسان کار را ادامه دهد که این از مشکلات فوتبال ماست.

فتاحی در ادامه گفت: همچنین از ما انتقاد می‌شود که در بازار نقل‌و‌انتقالات سیاست انفعالی در پیش گرفتیم که این هم نادرست است. باشگاه استقلال از زمان انتخاب مربی گزینه‌های مختلفی برای خرید زیر نظر داشته که البته با آمدن ساپینتو این مسئله حتما باید با نظر ایشان باشد اما با توجه به اینکه بازار نقل‌و‌انتقالات داخلی خیلی گسترده نیست و بازیکنان زیادی نداریم که بتواند کیفیت حضور در استقلال را داشته باشد، با یک اعتماد دوطرفه در این زمینه پیش می‌رویم ولی اولویت ما حفظ بازیکنان موردنیاز باشگاه از فصل گذشته است و سپس جذب بازیکنان جدید که بتوانند امسال به استقلال کمک کنند.

فتاحی با انتقاد از عملکرد بعضی از باشگاه‌ها در فصل نقل‌و‌انتقالات گفت: امروز پای صحبت با هر بازیکنی که می‌نشینید می‌بینید که به‌راحتی از مبالغ در حد ۲۰ میلیارد صحبت می‌کنند. اینها مبالغ عجیبی است که هیچ سنخیتی با شرایط درآمدی در فوتبال ایران ندارد. برای مثال ما اگر بخواهیم هفت بازیکن مناسب و درحد استقلال را جذب کنیم و قرارداد تازه با آنها امضا کنیم باید فقط برای نقل و انتقالات ۲۰۰ میلیارد پول نقد در اختیار داشته باشیم. حساب کنید بازیکنان تازه به اضافه تمدیدی‌ها که آنها هم قرارداد خودشان را به نرخ روز بازار تمدید می‌کنند چه فشاری به باشگاه متحمل می‌شود. تازه استقلال باشگاهی است که ۶ ملی‌پوش دارد و بازیکنانی که می‌بینند چهره‌های جدید که سابقه ملی هم ندارند چه اعدادی درخواست می‌کنند، آنها هم به دنبال افزایش قراردادشان هستند. در چنین شرایطی شما چه می‌توانید بکنید؟

فتاحی در ادامه گفت باشگاه استقلال دستش در جیب خودش است و نه کمک عجیب و غریبی از نهادی دریافت می‌کنیم‌ و نه معدنی به اسم ما زدند و نه کارخانه دولتی بزرگی حمایت‌مان می‌کند. برای من سوال مهم همین است. چطور ممکن است یک باشگاه با یک‌دهم یا کمتر از درآمد ما می‌تواند چنین مبالغی را در بازار خرج کند؛ آن‌هم به‌واسطه این که پولش مستقیما از یک کارخانه صنعتی وارد بازار می‌شود و به تورم موجود در فوتبال ایران اضافه می‌کند. ما در طول فصل اخباری مبنی بر سخت‌گیری شدید در فوتبال اروپا روی فیرپلی مالی می‌شنویم که پول فوتبال در فوتبال خرج شود آن وقت این جا به بهانه‌های مختلف از جمله هوادار دست‌و‌دل باز یا کارخانه‌ای که می‌خواهد تیمش برنده نقل‌وانتقالات باشد انواع و اقسام پیشنهادها را می‌شنویم.

معاون اجرایی باشگاه استقلال در خصوص موضوع صحبت‌های نسنجیده بعضی از پیشکسوتان استقلال و همسویی آنها با فضای مجازی گفت: اینکه تا این میزان فشار به باشگاه وارد شود که ما در این بازار آشفته و غیرمنطقی توازن مالی خودمان را برهم بزنیم به هیچ‌وجه منصفانه نیست. اصول باشگاه‌داری را هم زیرپا می‌گذارد. آقای آجورلو سابقه طولانی در مدیریت دارند و همیشه تیم‌هایی که دراختیار داشته پرستاره بودند ضمن اینکه ایشان بلافاصله پس از حضورش در استقلال کمک کرده تیم قهرمان شود؛ من واقعا متوجه نمی‌شوم هجمه امروز ناشی از کجا است و چرا هوادارانِ بعضی از جریان‌های هواداری تا این حد شرایط را علیه باشگاه آشفته می‌کنند. به نظر من هوادار فهیم استقلال باید مراقب باشد که این احساسات باعث نشود بیخودی جیب بعضی از واسطه‌های بازار که قیمت‌ها را بیش از حد بالا برده‌اند پر شود. ضمن اینکه ما هم داریم در این اوضاع کار خودمان را انجام می‌دهیم و سعی می‌کنیم بهترین خریدها را در پایان بازار داشته باشیم.

فتاحی در پایان حرف‌هایش گفت: ما مدافع عنوان قهرمانی هستیم و انتظار هواداران برای اینکه فصل بعد هم تیم درحد قهرمانی باشد؛ درک می‌کنیم و مطمئن باشید فصل بعد هم با انتخاب مربی جدید چیزی غیر از این رخ نمی‌دهد. استقلال حتما در فصل آینده لیگ برتر با یک تیم آبرومند و پرستاره در رقابت‌ها شرکت می‌کند تا کماکان شانس اول قهرمانی باشد.‌ البته پیش‌شرط چنین اتفاقی حمایت هواداران است. من این اطمینان‌خاطر را به هواداران می‌دهم که حتی در این وضعیت بغرنج نقل‌و‌انتقالات هم این شاهنامه آخرش خوش خواهد بود؛ همان‌طور که در بازگشت تیم از بازی برابر الهلال در فصل گذشته هم اوضاع خوب نبود اما در پایان توانستیم نوار قهرمانی پرسپولیس را پاره کنیم و شرایط جدیدی برای فوتبال ایران رقم بزنیم. امسال هم تمام برنامه باشگاه بر تکرار قهرمانی و داشتن تیمی فوق‌العاده برای رقابت‌های بین‌المللی خواهد بود.

 • 15
 • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
قبر حضرت آدم و نوح در کجاست,قبر حضرت آدم در شهر نجف عراق,درباره ی حضرت آدم و حوا قبر حضرت آدم و نوح در کجاست

<p></p>

<p>نجف سرزمینی کهن است، که ارزش تاریخی و باستانی دارد. در داستان حضرت نوح نقل شده است، که پس از طوفان بزرگ کشتی نوح در اینجا در سرزمین نجف توقف کرد و در اینجا محل دفن حضرت آدم و نوح است. </p>

<p></p>

<p>نوح در نجف استقرار خود را آغاز کرد، چاه معروفی که سیل عظیم از آنجا شروع شد نیز در حومه شهر نجف در شهر باستانی معروف به کوفه قرار دارد. می توان گفت که انقراض و احیای سکونتگاه انسانی در شهر نجف رخ داده است.</p>

<p></p>

<p>قبر حضرت نوح در کدام کشور است ؟ حضرت آدم و حضرت نوح هر دو در کنار قبر حضرت علی به همراه هزاران پیامبر در قبرستان باستانی واقع در نجف بزرگ دفن شده اند.</p>

ادامه
گروه بی تی اس,گروه BTS,بیوگرافی گروه بی تی اس بیوگرافی اعضای گروه بی تی اس (BTS)، گروه موسیقی کره ای

تعداد اعضا: هفت نفر

نام اعضا: شوگا، جین، جی-هوپ، آراِم، جیمین، وی، جونگ‌کوک

خواستگاه: کره جنوبی، سئول

تاریخ تشکیل گروه: ۲۰۱۰

تاریخ آغاز فعالیت: ۲۰۱۳

زمینه فعالیت: کی-پاپ،  پاپ ، هیپ هاپ، آراندبی، ئی‌دی‌ام

ادامه
پارسا پیروزفر,بیوگرافی پارسا پیروزفر,عکس های پارسا پیروزفر بیوگرافی و عکس های پارسا پیروزفر

تاریخ تولد: ۲۲ شهریور ۱۳۵۱

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر ،کارگردان نمایش، نقاش، نمایشنامه نویس و مترجم

تحصیلات: کارشناسی در رشته نقاشی

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
ابوالفضل قلی پور,بیوگرافی ابوالفضل قلی پور,عکس ابوالفضل قلی پور بیوگرافی و عکس های ابوالفضل قلی پور
یکی از بازیکنان موفق والیبال تیم ملی ایران؛ ابوالفضل قلی پور است، این بازیکن جوان در سال ۱۴۰۰ وارد تیم ملی ایران شد و در مسابقات قهرمانی آسیا در سال ۲۰۲۱ به عنوان یکی از اعضا اعزام شد. در ادامه این مطلب سرپوش به بیوگرافی ابوالفضل قلی پور، این بازیکن موفق خواهیم پرداخت.

چکیده ای از بیوگرافی ابوالفضل قلی پور:

نام کامل: ابوالفضل قلی پور

تاریخ تولد: ۱ بهمن ۱۳۷۱

محل تولد: تهران

حرفه: عضو تیم ملی والیبال ایران

پست: لیبرو

شماره پیراهن: ۱۶

ادامه
حضرت لوط,زندگینامه حضرت لوط,زندگی حضرت لوط آشنایی با زندگینامه حضرت لوط

تاریخ تولد: هم دوره حضرت ابراهیم

محل زندگی: بابِل عراق و سرزمین مؤتفکات در کرانه رود اردن نزدیک فلسطین 

تکرار نام در قرآن: ۲۷ مرتبه

دین: یکتاپرستی

محل دفن: شهر بَنی نَعیم در استان الخَلیل در فلسطین

ادامه
پل آلن,بیوگرافی پل آلن,عکس های پل آلن بیوگرافی پل آلن یکی از بنیانگذاران مایکروسافت

تاریخ تولد: ۲۱ ژانویه ۱۹۵۳

محل تولد: سیاتل، واشینگتن ایالت واشینگتن

حرفه: بنیانگذار ماکروسافت

 سرمایه: ۱۶/۷ میلیارد دلار

درگذشت: ۱۵ اکتبر ۲۰۱۸ در سن ۶۵ سالگی

ادامه
خشایار اعتمادی,زندگینامه خشایار اعتمادی,بیوگرافی خشایار اعتمادی بیوگرافی خشایار اعتمادی خواننده سبک‌ موسیقی پاپ کلاسیک (+ آثار)

نام مستعار : خشایار

تولد : ۱۱ فروردین ۱۳۵۰

ملیت : ایرانی

سبک‌ : موسیقی پاپ کلاسیک

ساز : پیانو، آكاردئون

سال‌های فعالیت : ۱۳۷۴ تا کنون

ادامه
شهره لرستانی,بیوگرافی شهره لرستانی,تغییر جنسیت شهره لرستانی بیوگرافی شهره لرستانی بازیگر سینما و تلویزیون و ماجرای تغییر جنسیت او(+ تصاویر)

نام خانوادگی:صالحی لرستانی

تاریخ تولد:۳۱ خرداد ۱۳۴۵

تحصیلات:فوق لیسانس فیلمنامه نویسی

سالهای فعالیت:از ۱۳۶۴ تاکنون

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:مجرد

ادامه
علی قلی زاده,بیوگرافی علی قلی زاده,عکس های علی قلی زاده بیوگرافی و عکس های علی قلی زاده

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۷۴

محل تولد: تهران

حرفه: فوتبال

پست: مهاجم، وینگر

قد: ۱ متر ۷۶ سانتی متر

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • یکشنبه ۲۹ خرداد
  قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا
  ازبکستان - عربستان
  ۱۷:۳۰
 • قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا
  -
  ۲۲:۳۰
 • سه شنبه ۳۱ خرداد
  لیگ والیبال ملت‌ها
  اسلوونی - هلند
  ۱۱:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  آرژانتین - ژاپن
  ۱۵:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  استرالیا - کانادا
  ۱۸:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  ایران - بلغارستان
  ۲۱:۳۰
 • چهارشنبه ۱ تیر
  لیگ والیبال ملت‌ها
  چین - فرانسه
  ۱۱:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  آلمان - ایتالیا
  ۱۵:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  برزیل - لهستان
  ۱۸:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  صربستان - آمریکا
  ۲۱:۳۰
 • پنج شنبه ۲ تیر
  لیگ والیبال ملت‌ها
  فرانسه - هلند
  ۰۷:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  چین - آلمان
  ۱۱:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  لهستان - کانادا
  ۱۵:۰۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  صربستان - برزیل
  ۱۸:۰۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  آمریکا - ایران
  ۲۱:۳۰
 • جمعه ۳ تیر
  لیگ والیبال ملت‌ها
  ایران - برزیل
  ۱۸:۰۰
ویژه سرپوش