چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳
۱۶:۱۴ - ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۶۱۳۸۸
لیگ برتر و جام حذفی

ترکیب استقلال برابر پیکان در هفته پنجم لیگ برتر؛ بازگشت قائدی و زبیر به ترکیب اصلی!

ترکیب استقلال برابر پیکان,استقلال پیکان
آرمان رمضانی و محمدحسین زواری به طور قطع در بازی با پیکان در هفته پنجم لیگ برتر غایب خواهند بود.

تیم فوتبال استقلال درحالی ۴ هفته از دیدارهای خود از سری رقابت‌های لیگ برتر را پشت سر گذاشته که از فصل پانزدهم به این‌سو، فقط در فصل گذشته (فصل بیست‌ویکم) آبی‌ها تا پایان هفته چهارم رقابت‌ها بیشتر از فصل جاری امتیاز کسب کرده‌اند و از لحاظ نتیجه‌گیری و کسب امتیاز تا اینجا وضعیت بدی نداشته و اتفاقا در صدر جدول و در بین مدعیان هم قرار دارند اما دو عاملی که هواداران استقلال را نگران کرده اول به نوسانات این تیم طی دیدارهایش برمی‌گردد، جایی که آبی‌پوشان در طول ۹۰ دقیقه بازی‌های خود با وجود دارا بودن مالکیت بیشتر و امید گلزنی نسبت به حریف، دقایقی را متزلزل و نگران‌کننده ظاهرشده تا جایی که در این دقایق فرصت‌های متعدد و خطرناکی را به حریفان تقدیم می‌کنند و در ثانی پرسپولیس حریف سنتی استقلال، دوباره به صدر جدول بازگشته و به نسبت این تیم بازی‌های منطقی‌تر و با نوسان کمتری را ارائه می‌دهد و همین دو موضوع باعث شده آبی‌ها نسبت به این روزها و تا قبل از رسیدن روزهای فیفادی و تعطیلی موقت لیگ، احساس خوشایندی از بازی‌های لیگ در برهه زمانی فعلی نداشته باشند. همه اینها درحالی است که پسران آبی به امید دفاع از عنوان قهرمانی فصل را آغاز کرده‌اند و اگر از همین ابتدا وا بدهند، مطمئنا کار این تیم در ادامه فصل با مشکلات جدی مواجه می‌شود و اصطلاحا گره خواهد خورد.

با این حال استقلال درحالی در آستانه دیدار هفته پنجم خود قرار دارد که به دلایل مختلف و متعددی می‌توان از این دیدار به‌عنوان یکی از حساس‌ترین دیدارهای نیم‌فصل اول این تیم یاد کرد.

پرسپولیس فرار می‌کند؟

استقلال سه‌شنبه از ساعت ۱۹:۰۰ درحالی به‌مصاف پیکان می‌رود که شاید روی کاغذبازی راحتی در انتظار شاگردان ساپینتو باشد اما تیمی که با تداوم جوان‌گرایی در رقابت‌های امسال به‌اندازه استقلال تا اینجای کار امتیاز کسب کرده است می‌تواند در مستطیل سبز حریف قدرتمند و چغری برای این تیم محسوب شود و کار را برای آبی‌پوشان در این دیدار سخت کند.

این درحالی است که از هفته پنجم رقابت‌ها و یک روز قبل از این دیدار پرسپولیس به‌مصاف هوادار می‌رود و درصورتی‌که ۳ امتیاز این دیدار مثل دو دیدار قبلی به شاگردان گل‌محمدی برسد و از سوی دیگر استقلال نتواند پیکان را شکست بدهد، مطمئنا این اتفاق باعث خواهد شد تا با فاصله‌ای که در جدول بین دو تیم می‌افتد کار آبی‌ها حداقل ازلحاظ روحی و روانی برای ادامه فصل سخت شود.

همچنین بعد از ۴ هفته ساپینتو باید به شناخت خوبی از مهره‌هایش رسیده باشد و بعد از ۴ هفته آزمون‌وخطا در شناخت سیستم و روش بازی و تاکتیک تیمی، دیگر هواداران این تیم درصورتی‌که هر نتیجه‌ای جز پیروزی برای استقلال به دست بیاید، بهانه‌ای را از کادرفنی قبول نخواهند کرد. درواقع اگرچه خیلی زود است که بخواهیم تعبیر مرگ و زندگی را برای این دیدار به کار ببریم، اما از بازی سه‌شنبه عصر استقلال این انتظار می‌رود درصورتی‌که این تیم مثل سال گذشته قهرمانی می‌خواهد، با صلابت، منسجم و قدرتمندتر از ۴ هفته گذشته پا به میدان بگذارد، در غیر این صورت باز هم با از دست رفتن امتیازات ابتدای فصل، مثل سنوات قبل‌تر، امیدی برای قهرمانی باقی نخواهد ماند.

اظهارنظر ساپینتو درباره تیمی که فصل پیش بدون‌شکست به‌عنوان قهرمانی رسید و اتفاقا هجمه‌ها و انتقادات زیادی را هم درپی داشت باعث شده این مربی بیشتر از هر زمان دیگری تحت‌فشار قرار بگیرد و درصورتی‌که این تیم مثل هفته‌های قبل با یک بازی پرنوسان از پیروزی بازبماند، مطمئنا سرمربی پرتغالی خیلی زود با فشاری خردکننده از سوی هواداران و رسانه‌ها مواجه خواهد شد که به‌نظر می‌رسد کار وی را در آینده دشوارتر از هر زمان دیگری کند.

زبیر رسید، مهری همچنان موردتوجه

در آستانه دیدار با پیکان اخبار متعددی از اردوی استقلال به گوش می‌رسد. ابتدا اینکه به‌نظر می‌رسد در خط میانی سعید مهری همچنان برای بازی در ترکیب اصلی موردتوجه باشد. درواقع مصدومیت زبیر نیک‌نفس قبل از سفر آبی‌ها به انزلی به‌نوعی برای دیگر هافبک این تیم در خط میانی توفیق اجباری شد تا خودی نشان بدهد. مهری که از زمانی که به استقلال اضافه‌شده موردحمله شدید فضای مجازی قرار گرفته است از بعد از دیدار با ملوان این فرصت را پیدا کرد تا فرصت بیشتری برای ارائه توانمندی‌هایش داشته باشد و اتفاقا در بازی با نفت مسجدسلیمان نیز او یکی از بهترین‌های تیمش بود.

مهری که به‌عقیده برخی از پیج‌ها باید خیلی زودتر از اینها از استقلال جدا می‌شد، از پیش‌فصل موردتوجه ساپینتو قرار گرفت و این مربی برای کمربند خط میانی خود به‌همراه نیک‌نفس و مهدی‌پور این بازیکن را هم موردنظر قرار داد تا در فرصتی مناسب با میدان دادن به وی، به این شکل از بازیکن جوان خود حمایت کرده باشد.

حالا نیز شنیده می‌شود درکنار چشمی، سعید مهری هم به‌شدت موردتوجه سرمربی استقلال قرار گرفته است و به نظر می‌رسد برای بازی بعدی هم این بازیکن همچنان در ترکیب ثابت آبی‌ها، این تیم را همراهی کند، این درحالی است که زبیر نیک‌نفس نیز به مرز آمادگی ایده‌آل رسیده و درصورتی‌که سرمربی استقلال صلاح بداند، زبیر هم توانایی همراهی این تیم در طول ۹۰ دقیقه دیدار با پیکان را خواهد داشت.

درهرصورت ساپینتو برای انتخاب ترکیب و سیستم دلخواه خود در وسط زمین به‌جز مهری، چشمی و زبیر، می‌تواند روی رضاوند و مهدی‌پور و حتی آمانوف هم حساب کند و از ترکیبی از این نفرات تیمش را برای میانه میدان آرایش بدهد.

ترکیب استقلال برابر پیکان,استقلال پیکان

مطهری به لیست برمی‌گردد؟

استقلالی‌ها در خط حمله تا اینجای کار خیلی امیدوارکننده ظاهر نشده‌اند. از یک‌سو دست آنها به کاوه رضایی نرسید و از سوی دیگر سجاد شهباززاده در ۳ دیدار ابتدایی خود نمایش راضی‌کننده‌ای نداشت تا جایی که در مسجدسلیمان ساپینتو مجبور شد پیمان بابایی را به‌جای شهباززاده در ترکیب اصلی قرار بدهد. همچنین مثل سال گذشته نیز آرمان رمضانی به‌عنوان بازیکن نیمکت‌نشین مورداستفاده قرار گرفت و این درحالی است که این بازیکن در بازی آخر تیمش دچار مصدومیت شده و وضعیت فعلی او مشخص نیست.

با این تفاسیر به‌نظر می‌رسد راه برای بازگشت ارسلان مطهری که تا لحظه آخر برای ماندن در لیست جنگید، حداقل به لیست این تیم برای دیدار با پیکان باز شده باشد و اگر ارسلان در روزهای اخیر که به کارهای گروهی اضافه‌شده توانسته باشد فرم خوبش را حفظ کند، این بازیکن حتی این شانس را خواهد داشت که در بازی سه‌شنبه عصر حتی برای دقایقی هم که شده استقلال را همراهی کند.

مطهری در فصل گذشته دوبار در دیدار برابر پیکان از دور برگشت لیگ و رقابت‌های جام حذفی مقابل این تیم گلزنی کرد تا نشان دهد راه دروازه این تیم تهرانی را بیشتر بلد است و اگر به وی اطمینان شود شاید باز هم آقای گیتاریست بتواند در این دیدار عصای دست ساپینتو شده و دوباره به قلب طرفداران برگردد.

شانس قایدی برای فیکس شدن

یکی از سوالاتی که این روزها کارشناسان فوتبالی از کادرفنی استقلال در رسانه‌ها مطرح می‌کنند این است که چرا ساپینتو از مهدی قایدی مهاجم ریرنقش خود در خط حمله در ترکیب ثابت استفاده نمی‌کند، این درحالی است که قایدی با توجه به اینکه جنوبی است و با بازی در این آب‌وهوا سازگاری زیادی دارد، این توقع می‌رفت که در ترکیب اصلی استقلال مقابل مسجدسلیمان به میدان برود که باز هم این اتفاق محقق نشد. با این حال در نیمه دوم و از زمانی که این بازیکن به زمین رفت، استقلال هم در فاز هجومی متحول شد و فرصت‌های زیادی را هم ایجاد کرد که اگر این تیم خوش‌شانس بود شاید با نتیجه دیگری این بازی به پایان می‌رسید.

با این تفاسیر به‌نظر می‌رسد قایدی هم این شانس را داشته باشد که برای بازی با پیکان در ترکیب اصلی استقلال قرار بگیرد، هرچند پیمان بابایی هم از خوب‌های استقلال به‌شمار رفته و اگر قرار باشد قایدی هم در ترکیب ثابت بازی کند، احتمالا او یک پست عقب‌تر و به‌عنوان وینگر استقلال را همراهی خواهد کرد.

احتمال تغییر در فاز دفاعی

استقلال اگرچه در بازی‌های اخیر خود و در ۳ بازی آخر فقط یک گل دریافت کرده است اما فاز دفاعی این تیم در دیدارهای پیش در لحظاتی ویرانگر ظاهر شده و اگر حسینی یا بی‌دقتی مهاجمان حریف به داد این تیم نمی‌رسید، مطمئنا این تعداد گل در ۳ هفته اخیر خیلی بیشتر از یک گل بود، با این حال به‌نظر می‌رسد با بازگشت مرادمند و یزدانی و نارضایتی ضمنی از عملکرد غلامی، فاز دفاعی استقلال در آستانه تغییر و تحولاتی قرار گرفته باشد.

کار سخت سلمانی برای بازگشت

جعفر سلمانی فصل گذشته یکی از خوب‌های استقلال به‌شمار می‌رفت تا جایی که به‌جد می‌توان وی را یکی از ارکان قهرمانی شاگردان فرهاد مجیدی معرفی کرد. با این حال این بازیکن در فصل جاری زیر سایه ابوالفضل جلالی و محمد محبی قرار گرفته و به نظر می‌رسد برای بازگشت به میدان کار سختی را در پیش داشته باشد. جلالی هفته گذشته در مسجدسلیمان یکی از بهترین‌های استقلال بود و از سوی دیگر محبی نیز به امید بازی کردن به ایران بازگشته و درصورتی‌که جا بیفتد مطمئنا او هم جایگاه ویژه‌ای در ترکیب تیمش پیدا خواهد کرد.

استقلال با دو غایب قطعی برابر پیکان؛ مشکل نیک نفس حل شد

آرمان رمضانی و محمدحسین زواری به طور قطع در بازی با پیکان در هفته پنجم لیگ برتر غایب خواهند بود.

 محمدحسین زواری خرید جدید و جوان استقلال مدتی است با مشکل مصدومیت روبرو است و آرمان رمضانی هم در بازی با نفت مسجدسلیمان کمرش آسیب دید و مدتی است در تمرینات آبی ها شرکت نمی کند.

این ۲ بازیکن به طورقطع در بازی با پیکان غایب خواهند بود و باید خودشان را برای بازی های آینده آماده کنند.

با این حال زبیر نیک نفس که با مصدومیت کشاله روبرو بود، مشکلی برای همراهی استقلال در بازی سه شنبه شب نخواهد داشت و به شرایط بازی ۹۰ دقیقه ای رسیده است.

ترکیب های احتمالی استقلال:


سیدحسین حسینی – رافائل سیلوا – عارف غلامی – صالح حردانی – ابوالفضل جلالی – مهدی مهدی پور – زبیر نیک نفس – آرش رضاوند – مهدی قایدی – محمد محبی – پیمان بابایی

سیدحسین حسینی، عارف غلامی، رافائل سیلوا، ابوالفضل جلالی، صالح حردانی، مهدی مهدی‌پور، روزبه چشمی، سعید مهری، محمد محبی، مهدی قایدی، سجاد شهباززاده.

 • 9
 • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • سه شنبه ۲۹ خرداد
  لیگ ملت‌های والیبال
  هلند - برزیل
  ۱۲:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  کانادا - ژاپن
  ۱۶:۰۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  بلغارستان - ترکیه
  ۱۸:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  ترکیه - گرجستان
  ۱۹:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  اسلوونی - آرژانتین
  ۲۲:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  پرتغال - جمهوری چک
  ۲۲:۳۰
 • چهارشنبه ۳۰ خرداد
  لیگ ملت‌های والیبال
  آلمان - فرانسه
  ۱۰:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ایران - آمریکا
  ۱۴:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  کرواسی - آلبانی
  ۱۶:۳۰
 • لیگ برتر بسکتبال
  شهرداری گرگان - طبیعت
  ۱۷:۰۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  کوبا - صربستان
  ۱۸:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  آلمان - مجارستان
  ۱۹:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ایتالیا - لهستان
  ۲۲:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  اسکاتلند - سوئیس
  ۲۲:۳۰
 • پنج شنبه ۳۱ خرداد
  لیگ MLS آمریکا
  اینتر میامی - کلومبوس کرو
  ۰۳:۰۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  آلمان - کانادا
  ۰۶:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ایران - هلند
  ۱۰:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  برزیل - آمریکا
  ۱۴:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ترکیه - آرژانتین
  ۱۴:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اسلوونی - صربستان
  ۱۶:۳۰
 • جام حذفی ایران
  مس رفسنجان - سپاهان
  ۱۷:۴۵
 • لیگ ملت‌های والیبال
  بلغارستان - ایتالیا
  ۱۸:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  دانمارک - انگلیس
  ۱۹:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  کوبا - اسلوونی
  ۲۲:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  اسپانیا - ایتالیا
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش