دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۴۰۲
۱۸:۵۱ - ۲۲ دي ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۰۲۰۸۸
لیگ برتر و جام حذفی

ساپینتو: به همه نشان دادیم که باید بازی را ببریم/ خمس: مستحق صعود بودیم اما حق‌مان را گرفتند

ریکاردو ساپینتو,سرمربی استقلال
سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: با تمرکز، فشار زیادی روی تراکتور ایجاد کردیم و جنگنده بودیم و به همه نشان دادیم که باید بازی را ببریم.

به گزارش تسنیم، ریکاردو ساپینتو در نشست خبری بعد از دیدار تیم‌های استقلال و تراکتور تبریز که به برتری ۲ بر یک آبی‌پوشان انجامید، اظهار داشت: به نظرم در نیمه اول خوب و محکم ظاهر شدیم و رفتار خوبی داشتیم و با تمرکز، فشار زیادی روی حریف ایجاد کردیم و جنگنده بودیم و به همه نشان دادیم که باید بازی را ببریم.

گلی که خوردیم برتری و کیفیت تراکتوری‌ها را توجیه نمی‌کرد

وی با بیان اینکه «به نسبت بازی قبلی رفتار متفاوتی نشان دادیم»، تصریح کرد: موقعیت‌هایی در نیمه اول داشتیم و لایق این بودیم که به لحاظ نتیجه جلو بیفتیم. در نیمه دوم، بازی را خوب شروع کردیم و اگر مقایسه‌ای با دیدار قبلی داشته باشید در بازی با توپ و بدون توپ بهتر بودیم. تیم ما اعتمادبه‌نفس بالایی داشت و بازیسازی کردیم. بازی مالکانه داشتیم، اما متأسفانه گلی که خوردیم برتری و کیفیت آنها را توجیه نمی‌کرد و تراکتوری‌ها خوب ظاهر نشده بودند.

عملکرد بازیکنانم عالی بود و نتیجه هم عادلانه

سرمربی تیم فوتبال استقلال خاطر نشان کرد: حتی در مقابل این گل ناعادلانه و لحظاتی که می‌دانستیم وقتی برای برگشت به بازی نداریم چند تعویض انجام دادیم و سیستم بازی را عوض کردیم که جواب داد. این هم نتیجه کار سخت و ذهنیت پیروزی بازیکنان است که باید همیشه این ذهنیت را داشته باشند. عملکرد بازیکنانم عالی بود. فکر کنم نتیجه عادلانه باشد و بهترین بودیم. مقابل یک تیم خیلی خوب که بازیکنان خوبی دارد نمایش خوبی داشتیم. بازی کردن برابر این تیم سخت است. فکر کنم بازی امروز برای کسانی که آن را دیدند، تماشایی بود. هر دو تیم قدر بودند.

بازیکنانم با تمام وجود کار کردند و لایق برخی اظهارنظرها نبودند

ساپینتو از نتیجه بازی ابراز رضایت کرد و یادآور شد: با شرایط بدی به این بازی رسیدیم و همه تحت فشار و ناراحت بودند. بازیکنانم ناراحت بودند چون لایق برخی اظهارنظرها نبودند. آنها با تمام وجود کار کردند و حرفه‌ای بودند. بازیکنانی داشتیم که با وجود مصدومیت جنگیدند. به‌عنوان مثال روزبه چشمی به لحاظ بدنی وضعیت خوبی نداشت یا سیاوش یزدانی که مصدوم بود و با تمام وجود بازی کرد. این رفتاری است که در تیم لازم داریم و به آن افتخار می‌کنم.

باید حس جاه‌طلبی را در بین بازیکنان بیشتر کنیم

وی در مورد اینکه چه اتفاقی افتاده است که مهاجمان تیمش موقعیت‌ها را به راحتی از دست می‌دهند، گفت: به نظرم، در ایران به‌طور کلی بازیکن بااستعدادی را می‌بینیم، اما برخی مواقع بازیکنان باید حرفه‌ای‌تر باشند. باید حس جاه‌طلبی را در بین بازیکنان بیشتر کنیم تا بازی‌های منظم و عملکرد بهتری داشته باشند. بازیکنان من سخت کار کردند و به آنها افتخار می‌کنم، ولی تمام کردن موقعیت‌ها یک مسئله کلی است و مختص تیم ما نیست. تیم‌های دیگری هم هستند که نمی‌توانند موقعیت‌های‌شان را تبدیل به گل کنند. امروز می‌توانستیم این بازی را از دست بدهیم، چون کارآمدتر ظاهر نشدیم، ولی مهم این بود که موقعیت ایجاد کردیم. بازیکنانم در طول هفته سخت کار می‌کنند و ربطی به تکنیک و تاکتیک ندارد. اینها مسائل احساسی است و روی زدن ضربه آخر با بازیکنان کار می‌کنیم. فوتبال است و برخی مواقع گل می‌زنید و برخی مواقع گل نمی‌زنید. باید روی این موضوع کار کنیم. مشکل ما تمرین نیست. تمریناتی که طراحی می‌کنیم مثل لحظات بازی است. برخی بازی‌ها حریف خوب ظاهر می‌شود و دفاع و گلر عملکرد خوبی دارند. بازیکنان باید در این شرایط خونسرد باشند و بهتر کار کنند، هر چند به توانایی‌های مهاجمانم اعتماد دارم.

VAR بود الان ۶ امتیاز بیشتر داشتیم

سرمربی تیم فوتبال استقلال در واکنش به اظهارات پاکو خمس سرمربی تراکتور تبریز درباره بحث داوری گفت: من این مسئله را قبول ندارم. داور بازی را جدی قضاوت کرد و پنالتی‌ها، پنالتی بودند. کارت قرمز بازیکن حریف را ندیدم، چون از صحنه دور بودم. ما تیم خوبی بودیم و موقعیت‌های زیادی ایجاد کردیم و می‌توانستیم در نود دقیقه گل بزنیم. ما لایق نتیجه به دست آمده بودیم. گلی که در بازی قبلی زدند، آفساید بود. سیاوش یزدانی به من گفت بازیکن حریف یک متر در آفساید بود و تلویزیون نشان نداد. کمک داور پرچم خودش را بالا برد و بعد پایین آورد و ما با حیرت فقط نگاه کردیم. برخی مواقع داوری‌ها علیه ماست. خواهش می‌کنم سیستم VAR‌ را بیاورید. دوست نداریم همیشه در مورد مشکلات داوری صحبت کنیم، چون کار برای داوران هم سخت می‌شود. در رابطه با برخی صحنه‌های پنالتی شرایط سخت می‌شود. اگر سیستم VAR‌ بود، ما شش امتیاز بیشتر از الان داشتیم. در بازی آخر نیم‌فصل سه امتیاز از دست دادیم، دیداری که روی محبی پنالتی شد. اگر این میلیمترها را ببینیم، بهتر است. من نتیجه را قبول کردم، ولی امروز مقابل تیمی خیلی خوب، بازی را بردیم.

هفته قبل به دلیل اشتباهات کوچک باختیم، نه بد بودن

ساینتو راجع به دلایل نمایش متفاوت استقلال به نسبت هفته گذشته یادآور شد: برخی بازی‌ها هستند که عملکردمان بهتر است و نشان می‌دهیم روحیه خوبی داریم و جنگنده هستیم. در بازی قبلی، اجازه ندادند بازی‌مان را انجام دهیم. ما به خاطر اینکه بد بودیم نباختیم بلکه به خاطر اشتباهات کوچک باختیم. با این حال نتیجه را پذیرفتم. مصدومان ما بازگشته‌اند و جو بهتر شده است. بازیکنانی داشتیم که قبل از جام جهانی در سطح عالی بودند، ولی اُفت کردند. آنها نیز در حال بازگشت به شرایط آرمانی هستند. فراموش نکنیم در این لیگ تمامی بازی‌ها سخت هستید و اگر بخواهید بخوابید، هر تیمی می‌تواند شما را بکُشد! نباید تنبلی کنیم و باید ادامه دهیم.

وی درباره اینکه زمانی در اسپانیا بازی می‌کرد رودروی پاکو خمس بازی کرده بود، گفت: امروز قبل از بازی درباره این موضوع صحبت کردیم. ما در دیپورتیو لاکرونیا و ساراگوسا بازی می‌کردیم. البته آن موقع او موهای بلندی داشت (با خنده) شوخی می‌کنم او بازیکن خوبی بود و الان هم مربی خوبی است.

به قایدی اطمینان صد درصدی دارم

سرمربی تیم فوتبال استقلال در واکنش به درخشش مهدی قایدی در این دیدار تصریح کرد: او لازم است که به ما کمک کند، مثل دیدار امروز. قایدی استعداد زیادی دارد و به او اطمینان صد درصدی دارم. بازیکنان کلیدی و با استعداد باید در بازی‌ها بیشتر ظاهر شوند. برخی بازی‌ها از ابتدا شروع می‌کنند و برخی دیدارها به عنوان بازیکن تعویضی وارد زمین می‌شوند. من می‌خواهم از قایدی به عنوان بهترین تیم وارد زمین کنم. قایدی بازیکنی نیست که نود دقیقه جلو برود و برگردد، این تصمیم بازی او را از بین می‌برد. امیدوارم قایدی مثل امروز کارش را ادامه دهد.

***

خمس: استقلال برای حذف ما نیاز به کمک خارجی داشت/ مستحق صعود بودیم اما حق‌مان را گرفتند

سرمربی تیم فوتبال تراکتور از عملکرد شاگردانش در مصاف با استقلال ابراز رضایت و تأکید کرد، آنها مستحق صعود به مرحله یک‌هشتم نهایی جام حذفی بوده‌اند.

ریکاردو ساپینتو,سرمربی استقلال

پاکو خمس پس از شکست ۲ بر یک تراکتور مقابل استقلال در مرحله یک‌شانزدهم جام حذفی درباره اینکه تیمش هفته گذشته در دیدار برابر آبی‌پوشان پیروز شد، ولی امروز نه، گفت: با شما موافق نیستم. بازی خوبی مقابل رقیبی قوی انجام دادیم. یک رقیب بزرگ که کمک خارجی نیاز داشت تا ما را حذف کند!

وی در مورد اینکه منظورش از یار خارجی، داور مسابقه است، اظهار داشت: می‌توانید هر طوری برداشت کنید!

سرمربی تیم فوتبال تراکتور تبریز راجع به اعتراض شدیدش به داور پس از پایان بازی تصریح کرد: من برای اعتراض نرفتم، بلکه رفتم به سمت بازیکنانم تا اعتراضی نکنند.

خمس درباره اعتراض بازیکنانی چون هادی محمدی به تصمیمات داور خاطر نشان کرد: اعتراض کردن راحت‌ترین چیز است و حق‌مان است که اعتراض کنیم، ولی این چیزی نبود که می‌خواستم. حق‌مان بود که به مرحله بعد برویم، ولی این حق را گرفتند. به هر حال به بازیکنانم افتخار می‌کنم.

وی در پاسخ به این پرسش که «وضعیت کاوه رضایی برای ماندن در تراکتور چطور خواهد شد؟»، گفت: این موضوعی است که قبلاً گفتم داخلی باشگاه است و نمی‌توانم مسائل زیادی را مطرح کنم.

سرمربی تیم فوتبال تراکتور تبریز در واکنش به این سؤال که چرا در رقابت‌های جام حذفی از دروازه‌بان دوم تیمش استفاده نکرد، گفت: دلیلش این است که من انتخاب می‌کنم چه کسی بازی کند یا نکند. این تصمیم تاکتیکی و تکنیکی بود!

 • 17
 • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سارا خادم الشریعه,بیوگرافی سارا خادم الشریعه بیوگرافی سارا سادات خادم الشریعه استاد بزرگ شطرنج

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۷۵

محل تولد: تهران

حرفه: شطرنج باز

عناوین: استاد بین‌المللی (۲۰۱۵)، استادبزرگ زنان (۲۰۱۳)، استاد بین‌المللی زنان (۲۰۱۱)، استاد فیده زنان

(۲۰۰۸)

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
رسول خادم,بیوگرافی رسول خادم,تصاویر رسول خادم رسول خادم ورزشکار و سیاستمدار مردمی

تاریخ تولد: ۲۷ اسفند ۱۳۵۰

محل تولد: مشهد، ایران

حرفه: کشتی گیر، مدیر ورزشی و سیاستمدار

سبک ورزشی: کشتی آزاد

تحصیلات: دکتری جامعه شناسی

ادامه
ژیلا شاهی,بیوگرافی ژیلا شاهی,عکس های ژیلا شاهی بیوگرافی ژیلا شاهی، بازیگر توانمند سینمای ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۲ اسفند ۱۳۶۴

محل تولد: اردبیل، ایران

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۹ تا کنون

آثار برنده جایزه: قصر شیرین، موقعیت مهدی

ادامه
هجویری,زندگینامه هجویری,بیوگرافی هجویری درباره زندگی هجویری دانشمند بزرگ سده پنجم

لقب: داتا گنج بخش

دوره زندگی: سده پنجم هجری

محل تولد: غزنین

نام اثر: کشف المحجوب

درگذشت: ۴۸۱ و ۵۰۰ هجری قمری

محل دفن: میان دروازه بهاتی لاهور

ادامه
گری وینر,بیوگرافی گری وینر,عکس های گری وینر گری وینرچاک کارآفرین و نویسنده موفق آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۴ نوامبر ۱۹۷۵

محل تولد: اتحاد جماهیر شوروی

ملیت: آمریکایی- بلاروسی

حرفه: کارآفرینی، رسانه‌های دیجیتال و بازاریابی

شناخته شده برای: کارآفرینی و نویسندگی

دارایی: ۱۶۰ میلیون دلار

ادامه
میترا رفیع,بیوگرافی میترا رفیع,زندگینامه میترا رفیع بیوگرافی میترا رفیع، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایران (+ تصاویر)

تولد:۱۲ آذر ۱۳۷۳

زادگاه:تهران

پیشه:بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون

تحصیلات:فوق لیسانس بازیگری

ملیت:ایرانی

ادامه
محمود صادقی,بیوگرافی محمود صادقی,عکس های محمود صادقی بیوگرافی محمود صادقی نماینده مجلس شورای اسلامی

تاریخ تولد: ۲ فروردین ۱۳۴۱

محل تولد: الیگودرز، ایران

حرفه: سیاستمدار ایرانی

تحصیلات: دکترای حقوق خصوصی

حزب سیاسی: روحانیون مبارز

ادامه
زانکو,بیوگرافی زانکو,عکس های زانکو زانکو خواننده محبوب و جوان ایرانی

حرفه: خواننده

سبک فعالیت: پاپ

سال شروع: ۱۳۹۸

ساز تخصصی: گیتار

زانکو,بیوگرافی زانکو,تصاویر زانکوبیوگرافی زانکو

ادامه
میرفندرسکی,ابوالقاسم میرحسینی فندرسکی,زندگینامه میرفندرسکی ابوالقاسم میرحسینی فندرسکی عارف و دانشمند دوران صفوی

تاریخ تولد: ۹۴۲ خورشیدی

محل تولد: فندرسک، گرگان، ایران

دلیل شهرت: دانشمند و حکیم

دوران زندگی: صفویه

وفات: ۱۰۱۹

محل دفن: تخت فولاد اصفهان

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • یکشنبه ۶ فروردين
  جام ملت های اروپا
  لوکزامبورگ - پرتغال
  ۲۲:۱۵
 • جام ملت های اروپا
  مالت - ایتالیا
  ۲۲:۱۵
 • دوشنبه ۷ فروردين
  جام ملت های اروپا
  جمهوری ایرلند - فرانسه
  ۲۲:۱۵
 • جام ملت های اروپا
  هلند - جبل الطارق
  ۲۲:۱۵
 • سه شنبه ۸ فروردين
  جام ملت های اروپا
  گرجستان - نروژ
  ۱۹:۳۰
 • دوستانه
  ایران - کنیا
  ۲۰:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اسکاتلند - اسپانیا
  ۲۲:۱۵
 • جام ملت های اروپا
  ترکیه - کرواسی
  ۲۲:۱۵
 • دوستانه
  آلمان - بلژیک
  ۲۲:۱۵
 • پنج شنبه ۱۰ فروردين
  لیگ برتر ایران
  نفت مسجدسلیمان - تراکتور
  ۱۹:۱۵
 • جمعه ۱۱ فروردين
  لیگ برتر ایران
  استقلال - ذوب آهن
  ۱۹:۱۵
 • لیگ برتر ایران
  سپاهان - صنعت نفت آبادان
  ۱۹:۱۵
 • لیگ برتر ایران
  مس رفسنجان - پرسپولیس
  ۲۱:۱۵
ویژه سرپوش