شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲
۲۲:۴۲ - ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۱۰۸۳۰
لیگ برتر و جام حذفی

انتقاد تند باریکنان استقلال از بی کفایتی فتح الله زاده و واکنش به احتمال حذف از آسیا

سعید مهری,واکنش بازیکنان استقلال به احتمال حذف از آسیا
بازیکنان استقلال با انتقاد از علی فتح الله زاده و مسئولان باشگاه، به حذف احتمالی این تیم از لیگ قهرمانان آسیا واکنش نشان دادند. 

حذف احتمالی استقلال از لیگ قهرمانان آسیا به دلیل پرداخت نشدن طلب استراماچونی، باعث واکنش بازیکنان این باشگاه شد.

مهری: حذف از آسیا انگیزه بازیکنان استقلال را می کشد

بازیکن تیم فوتبال استقلال گفت: حذف از آسیا انگیزه بازیکنان تیم را می کشد چون هدف ما حضور در آسیا و قهرمانی در لیگ قهرمانان است.

سعید مهری,واکنش بازیکنان استقلال به احتمال حذف از آسیا

به گزارش فارس، سعید مهری بعد از برد ۲ بر صفر استقلال مقابل ذوب آهن در جمع خبرنگاران درمورد اینکه با وجود برد بازیکنان و مربیان تیم ناراحتند، اظهار داشت:  خدا را شکر سه امتیاز را با یک بازی خوب گرفتیم.

وی در مورد حذف استقلال از آسیا گفت: نمی دانم هیچ اطلاعی از این موضوع نداشتیم و این مساله در سکوت کامل رسانه ای بوده ولی این موضوع انگیزه بازیکنان را می کشد چون دو سال است که در آسیا نیستیم. واقعا خیلی بد است. الان گفتید ناراحت شدم و نمی دانم چه بگویم.

مهری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ساپینتو هم ناراحت است، گفت: کل مجموعه زحمت می کشند و هدف شان حضور در لیگ قهرمانی آسیا و قهرمانی است اما برخی اتفاقات باعث ناراحتی می شود.

وی در مورد اینکه  بازیکنان استقلال از دریافتی خود ناراحتند و چند درصد از مبلغ قراردادتان را گرفته اید گفت: من راجع به خودم صحبت می کنم هر بازیکنی روی مبلغ قرارداد ابتدای فصل خود حساب می کند و بعد آپشن هایی داشتیم حتی راجع به مسکن  که آنها را دریافت کرده بودیم اما آنها را هم به پای قراردادمان زده اند. من خودم چک داشتم و یک ماه و نیم است که با اسنپ سر تمرین می روم و می آیم برخی وقت ها هم بازیکنان من را می رسانند! مجبور شدم ماشینم را بفروشم روی همان ماشین هم ضرر کردم. حق مسکن اول فصل گرفتم و بعد خانه ام را عوض کردم  چون به پول پیش خانه نیاز داشتم تا چکم را پاس کنم یک خانه کوچک تر گرفتم پولم را از صاحب خانه گرفتم تا چکم پاس شود. این موضوعات خیلی ما را اذیت می کند و تحت فشار می گذارد با این حال فوتبال خوبی ارایه می دهیم  و امیدواریم همه مشکلات حل شود.

نیک‌نفس: هزینه کم‌کاری و اشتباه دیگران را می‌دهیم/ یک‌سوم قراردادم را گرفته‌ام

زبیر نیک‌نفس پس از برد خانگی استقلال مقابل ذوب‌آهن اظهار داشت: بازی سختی بود. ذوب‌آهن تیم منظم و خوبی است، ولی خدا را شکر برنده شدیم.

وی درباره شرایط استقلال و خطر حذف این تیم از آسیا گفت: اوضاع سخت است. از یک طرف باید تمرکز و حال خوب‌مان را برای بازی‌های لیگ نگه داریم، چون حساس هستند، ولی از طرف دیگر فکر و ذکرمان این قضیه است. از مسئولان باید بپرسید که چگونه می‌شود ما دو سال پیاپی از آسیا حذف می‌شویم. این عمر و زندگی ماست و می‌توانیم روزهای خوبی در آسیا داشته باشیم. ما یک بار زندگی و یک بار فوتبال حرفه‌ای بازی می‌کنیم و بهترین سال‌های عمرمان را که می‌توانیم کارهای مفیدی برای مردم و کشور انجام بدهیم، به همین راحتی و به خاطر کم‌کاری و اشتباه دیگران باید هزینه‌اش را بدهیم.

هافبک تیم فوتبال استقلال ادامه داد: تیم ما امسال شرایط فوق العاده‌ای دارد و با این تیم می‌توانیم حرف‌های زیادی برای گفتن در آسیا داشته باشیم. یک ماه دیگر لیگ تمام می‌شود و فقط یک‌سوم قراردادمان را گرفته‌ایم. با این وجود نه اعتصابی است و نه حرف و حدیثی. فقط می‌توانیم حرص بخوریم. من خودم از پارسال چکی دارم که برای برج هفت است، امسال هم که یک‌سوم از قراردادم را گرفته‌ام. از یک طرف بحث پول‌های‌مان است، از طرف دیگر حضور در آسیاست. ما باید یقه چه کسی را بگیریم؟! دو هفته که نتیجه نمی‌گیریم، سریع مصاحبه می‌کنند که بازیکنان باید جریمه شوند، ولی الان معلوم نیست کجا هستند. نمی‌دانم مقصر چه کسی است، اما دو سال پیاپی از آسیا حذف شدیم.

انتقاد مدافع استقلال از فتح‌الله‌زاده: ما نسل سوخته هستیم

محمد حسین مرادمند، مدافع استقلال پس از پیروزی دو بر صفر استقلال‌ تهران مقابل‌ ذوب آهن در جمع خبرنگاران در خصوص بدهی استقلال‌ گفت: یک نسل استقلال‌ سوخت. اکنون باید استقلال در آسیا بازی کند اما نمی‌تواند در این رقابت‌ها حضور پیدا داشته باشد. جواب این نسل سوخته را چه کسی خواهد داد؟ الان ما باید یقه مدیرعامل فعلی یا گذشته را بگیریم؟ اگر برای تیم دیگری این اتفاقات رخ می‌داد موضوع ملی می‌شد و از مقامات‌ بالا موضوع را حل می‌کردند و هیچ کس چیزی متوجه‌ نمی‌شد. 

او ادامه داد: تا روز آخر که امشب است اگر می‌خواستند کاری کنند انجام‌ می‌دادند.  بیایید اصل موضوع را درست کنید. اکنون یقه چه کسی را بگیریم؟ بازیکنان از مدیریت فعلی تیم ناراحت هستند. تاکنون درصد قابل توجهی از استقلال گرفته‌ام اما بقیه بازیکنان درصدهای کمتر یا حتی بیشتری گرفتند. چه کسی می‌خواهد جواب این بازیکنان را بدهد؟ اگر من بودم حداقل پول توجیبی و عیدی را به بازیکنان می‌دادم. خانواده‌ها به دست این بچه‌ها نگاه می‌کنند. 

مردادمند گفت: اصلا پولی نیست و به بقیه بچه‌ها چیزی نداده‌اند. ۴ ماه است که بازیکنان استقلال پولی نگرفتند. این‌که گفته‌ می‌شود مدیرعامل قبلی قرارداد بالا بسته‌ درست نیست. نباید مدیر جدید مدیر قبلی را زیر سوال ببرد. بیایید کار را درست کنید. مگر نمی‌دانستید که وضعیت استقلال چطور است و به باشگاه آمدید؟ خب نمی‌آمدید تا محبوبیت خودتان هم خراب نمی‌شد. آقای فتح‌الله‌زاده شما به عنوان مدیرعامل، محبوب این هواداران بودید. من امشب ناراحت شدم که هواداران به شما توهین می‌کردند. چرا مدیرعاملی را قبول کردید و محبوبیت خود را زیر سوال بردید؟ با این شعارهایی که هواداران دادند من ناراحت شدم. به من بر خورد چرا که دلم برای استقلال می‌سوزد. همه ناراحت بودند با این که تیم ما برنده دیدار بود. چرا باید یک نسل استقلال به سوزد و چه کسی پاسخگو است؟ از سازمان خصوصی سازی در مورد تیم ما صحبت می‌شود. یکی به عنوان مرجع ارشد توضیح دهد که چه اتفاقی افتاده است؟

او ادامه‌ داد: بیایید برای مردم و من بازیکن توضیح دهید. هر شخصی که می‌آید مشکل را تقصیر دیگری می‌اندازد و این درست نیست.  می‌خواهید جواب مردم را چه بدهید؟

محبی: حذف استقلال از آسیا تبعات بدتری هم دارد/ نسل ما سوخت!

محمد محبی پس از برتری تیم فوتبال استقلال مقابل ذوب‌آهن اصفهان در هفته بیست‌وچهارم لیگ برتر با اشاره به بحث حذف استقلال از آسیا اظهار داشت: نسل بازیکنان فعلی سوخت. تیمی که سال گذشته بدون باخت قهرمان شد با فوتبالی که امروز بازی می‌کند و با سرمربی و بازیکنانی که دارد حرف‌های زیادی در آسیا داشت، ولی حذف شد و به اعتقاد من تبعات بدتر از این هم خواهد داشت.

وی در ادامه افزود: لیگ قهرمانان آسیا مثل قهرمانان اروپاست، چرا که النصر عربستان با رونالدو و الهلال با ستاره‌هایش شرکت می‌کند، همینطور تیم‌های ژاپنی و کره‌ای حضور دارند و سطح رقابت‌ها بالاست. 

وینگر تیم فوتبال استقلال درباره درخششی که در تیم ملی داشت، گفت: با این شرایط حالی نمی‌ماند که از خودمان حرف بزنیم. تیمی که بدون باخت قهرمان شد نباید از آسیا حذف می‌شد.

قایدی: مشکلات آنقدر زیاد است که نمی‌دانم در مورد کدام‌شان صحبت کنم/ از باشگاه اماراتی خواهش کردم فعلاً شکایت نکند

مهدی قایدی پس از برد ۲ بر صفر استقلال مقابل ذوب‌آهن درباره اینکه استقلال به دلیل بدهی به استراماچونی در آستانه حذف از لیگ قهرمانان آسیا قرار دارد، اظهار داشت: قهرمانی در آسیا یکی از هدف‌هایی است که ما و هواداران داریم، اما حذف با یک بدهی که نمی‌دانم برای چند سال قبل است، خیلی دردآور است.

سعید مهری,واکنش بازیکنان استقلال به احتمال حذف از آسیا

وی در مورد سرنوشت پول انتقالش به باشگاه اماراتی گفت: این هم سؤال خوبی است. چند وقت قبل گفتند که پرداخت شده است. خودم هم واقعاً نمی‌دانم. من چند وقت قبل با باشگاه شباب الاهلی تماس گرفتم و آنها گفتند که می‌خواستند بابت پول رضایتنامه که استقلال نداده است، شکایت کنند، ولی از آنها خواهش کردم و فعلاً دست نگه داشته‌اند. اینقدر در اینجا مشکل هست که نمی‌دانم راجع به کدام یک از آنها صحبت کنم.

مهاجم تیم فوتبال استقلال در واکنش به صحبت‌های بازیکنان این تیم مبنی بر اینکه پول نگرفته‌اند، عنوان کرد: مگر می‌شود بازیکنان و اعضای کادر فنی در شب عید پول نگیرند؟ مگر چنین چیزی داریم؟ هیچ کجای دنیا اینگونه نیست، آنهم در تیمی به این بزرگی مثل استقلال. خیلی از بچه‌ها با اسنپ موتوری می‌آیند. همه ماشین خود فروخته‌اند و خانه‌ای را که داشتند، اجاره دادند و خودشان مستأجر شده‌اند. اولین بار است که شاهد چنین چیزی هستم. من دلم برای این وضعیت می‌سوزد و هر کاری که بخواهم انجام بدهم، نمی‌توانم.

وی درباره احتمال جدایی ساپینتو پس از شرایط اخیر گفت: فقط می‌توانم بگویم که او آدم مردی است و دمش گرم.

رضاوند: استقلال مگر تیم دولتی نیست، چه کسی باید کمک کند؟/ می گویند ۳۵۰ میلیارد در باشگاه گم شده، ما چه گناهی داریم؟

آرش رضاوند پس از پیروزی تیمش مقابل ذوب آهن اصفهان اظهار داشت:  بازی بسیار خوبی را شاهد بودیم و فکر می‌کنم حقمان پیروزی در این بازی بود، چرا که موقعیت ها خوبی را در ۲ نیمه داشتیم. دم همه هوادارا گرم که در این روزها ما را تنها نگذاشتند.

وی در خصوص حذف استقلال از لیگ قهرمانان آسیا عنوان کرد: متاسفانه این اتفاق افتاد، سال گذشته بدون شکست قهرمان شدیم و این همه تلاش کردیم تا قهرمان شویم من یک سوال دارم اگر تیم در ایران قهرمان شود به او پول می‌دهند؟ خیر یک هزار تومانی هم به این تیم نمی‌دهند. ما رفتیم قهرمان شدیم تا بتوانیم به رقابت های قهرمانی آسیا برویم. با این شرایط تنها دور هم جمع شدیم وبازی می‌کنیم و تک تنها مانده‌ایم. هیچ کس هم از تیم استقلال حمایت نمی‌کند. استقلال مانده است و هوادارانش. زمانی که استراماچونی به تیم ما آمد یک کلاه بزرگی بر سر استقلال گذاشتند کاری ندارم اما چطور می شود یک مربی خیلی راحت قراردادش را فسخ می‌کند و می‌رود و در خانه اش می نشیند و پول دوسالش را می‌گیرد؟ اون موقع هواداران برای دادن پول استراماچونی راهپیمایی کردند امروز هم عصه این موضوع را می خورند. 

بازیکن تیم فوتبال استقلال در ادامه گفت: اگر فردا پولی به استقلال بدهند هیچ فایده‌ای ندارد این هواداران گناه دارند که با این شرایط اقتصادی باز هم به ورزشگاه می ایند تا از تیم محبوبشان حمایت کنند. استقلال را یک گوشه انداختند و هر کسی از راه می رسد یک لگد به او می‌زند. به خدا درست نیست. در این چند روز از خواب که بیدار می شدیم رسانه ها را چک می‌کردیم که ببینیم پول استرا را داده‌اند یا خیر. از استرس مردیم به خدا. ما باید فقط فکرمان در زمین باشد. تیم ما خیلی مشکل دارد. 

رضاوند درباره اینکه تا به امروز بازیکنان تیم استقلال تا به امروز چقدر از باشگاه دریافتی داشتند گفت:  تا به امروز تقریبا ۴۰ درصد قرار داد خودمان را گرفته ایم و من نمی داندم در ۴۵ روز باقی مانده چطور می خواهند ۶۰ درصد دیگر قرارداد ها را پرداخت کنند. اصلا پول گرفتن ما مکافاتی شده است نمی‌توانم درباره آن صحبت کنم. قربانزاده می آید و حرف می‌زند برای یک تیم دیگر این اتفاق افتاد رئیس جمهور رفت و صحبت کرد دمش گرم تیم کشورمان بود رفت تا به لیگ های پایین تر سقوط نکند. سوال من این است که چرا برای تیم ما نرفتند؟ تا دیروز به ما گفتند که این پول پرداخت خواهد شد. چطور می توانستیم اعتراض کنیم؟ استقلال مگر تیم دولتی نیست؟ این تیم امروز زمین خورده است چه کسی باید به این تیم کمک کند؟ دولت باید بیاید و کمک کند. 

وی در پایان در خصوص پولی که در باشگاه گم شده است تصریح کرد: می‌گویند ۳۵۰ میلیارد پول نیست تقصیر من بازیکن و هوادار چیست؟ مگر خودتان مدیر نیاوردید و در استقلال نگذاستید؟ من کاری ندارم خودتان این مدیر را آوردید. خدا شاهد من زمانی که در سایپا بودم و ۲۵۰ میلیون طلب داشتم اما بعد از ۳ سال این پول را دریافت کردم و این پول یک شاهی هم برای من ارزش ندارد. برای من فایده ندارد که من پولم را امروز می خواهم و بعدا باید بعد از ۲ سال برویم و شکایت کنیم تا بتوانیم به پولمان برسیم. بعد از ۲ سال هم ما را مقابل هوادار می گذارند تا طلب خودمان را ببخشیم. به خدا در این مدت پول خودمان اصلا مهم نبود و تنها به فکر تسویه استراماچونی بودیم. از جمعه هفته گذشته تا به امروز این پول به درد ما می‌خورد فردا نیایند و بگویند بحث ملی بود نه دیگر این پول به درد ما نمی‌خورد.

شهباززاده: وزیر یک شبه آجورلو را عوض کرد و این شرایط را درست کرد!

سجاد شهباززاده، بازیکن استقلال پس از این بازی درباره احتمال بالای حذف این تیم از آسیا به دلیل پرداخت نشدن مطالبات استراماچونی اظهار کرد: هنوز چیزی به ما به صورت رسمی اعلام نشده است. چیزهای عجیب کم در فوتبال ما اتفاق نمی‌افتد. بعد این همه سال هنوز باشگاه‌ها ساختار درستی ندارند. وزیر به یک باره تصمیم می‌گیرد مدیریت باشگاه را تغییر کند. حالا خوب یا بد وسط کار مدیر قبلی تغییر ایجاد می‌کند. نتیجه‌اش می‌شود چیزی که الان اتفاق افتاده است.

او افزود: الان هیچ‌کس نمی‌داند چه اتفاقی رخ داده است. بعد از این همه سال که باشگاه‌های بزرگ از ظرفیت هواداران‌شان استفاده می‌کنند و ساختارهای خوبی می‌سازند، ما درگیر موارد ابتدایی فوتبال هستیم. یک نفر تصمیم می‌گیرد،‌ یک شبه مدیر را تغییر می‌دهد و همین شرایطی که پیش آمده رخ می‌دهد.

بازیکن استقلال در واکنش به این موضوع که در حالی که باشگاه درگیر پرداخت مطالبات استراماچونی است، بازیکنان دریافتی داشته‌اند، گفت: ما مدت‌هاست پولی نگرفتیم. این جزئیاتی است که من اطلاعی ندارم. بحث من کلی است که حق هوادار، باشگاه و بازیکنان این است که ساختاری باشد که با تغییر یک نفر همه چیز به هم نخورد. تا کی باید حذف از آسیا و بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی رخ دهد؟

شهباززاده در ادامه درباره احتمال فسخ قرارداد ساپینتو و دستیارانش بیان کرد: هم آقای ساپینتو و هم تک تک بازیکنان نه از بالاترها و نه از پایین‌ترها که مدیریت باشگاه می‌شود، حمایتی ندیده‌ایم. اکیپ مدیریتی اینطور است که تا تیم نتیجه نگیرد به سمت مصاحبه‌هایی می‌روند که تا بازیکن پول نگیرد، بازی نمی‌کند. الان فکر می‌کنم همه جوره ثابت کرده‌ایم که با بدترین شرایط مالی کم کاری نمی‌کنیم. بعضی بازیکنان شرایط مالی بدی دارند. نمی‌دانیم از کدام مشکل بگوییم!

او در پایان درباره شعار هواداران علیه مدیریت باشگاه و علی فتح‌الله‌زاده توضیح داد: من وارد این جزئیات نمی‌خواهم بشوم. نمی‌خواهم صحبتی کنم که شاید اندازه من نباشد اما متاسفانه ساختار درستی نداریم و می‌تواند همه چیز زیر سوال برود.

انتقاد تند حسینی از سلطانی‌فر و آجرلو

سید حسین حسینی، دروازه‌بان استقلال پس از پیروزی دو بر صفر استقلال‌ تهران مقابل‌ ذوب آهن در جمع خبرنگاران گفت: استقلال امروز شرایط بسیار سختی داشت. موفق شدیم در یک بازی سخت پیروز میدان شویم. قبل از بازی در هتل تمرکز لازم را نداشتیم اما از بازیکنان تشکر می‌کنم چرا که در این مدت از تمام جان‌شان مایه گذاشتند. به ادامه این فصل امیدواریم. از کسانی که تلاش کردند که استقلال حذف شود تشکر می‌کنم.

او ادامه داد: استقلال مگر هوادار میلیونی ندارد؟ مگر این تیم مردمی نیست و مال دولت نیست؟ یک تیم دیگر اگر هم چون مشکلی برایش پیش بیاید همه بسیج خواهند شد که مشکلش را حل کنند. باید  مشکل استقلال‌ حل می‌شد تا آبروی ایران از بین نرود. هیچ‌کس به کمک استقلال برای پرداخت این بدهی نیامد. استقلال تنهای تنها است. امکاناتی نداریم و پس از این‌که پیروز میدان می‌شویم کسی با ما کاری ندارد. خودمان هستیم و سرمربی‌مان. سال گذشته با آرامش کارمان را انجام دادیم و قهرمان شدیم.

دروازه‌بان استقلال گفت: امسال شرایط خوب نیست. چهار ماه گذشته ذهن من و بازیکنان درگیر بود. بعد از جام جهانی و قبل از  داربی چند بار بازیکنان می‌خواستند اعتصاب کنند و تمرین را تعطیل کنند. اما من از آن‌ها خواهش کردم که این کار را نکنند. بازیکنان تا جایی که می‌توانستند ادامه دادند اما تا کی؟ اگر به شما حقوق ندهند آیا می‌توانید به چشم زن و بچه خود نگاه کنید؟ مگر ما شغل دیگری داریم؟ ما فقط می‌خواهیم که قراردادمان پرداخت شود. متاسفانه وقتی اسم پول بیاوریم جریمه خواهیم شد. همه بازیکنان اکنون مصاحبه کردند و مشکل، مشکل تیمی است. خیلی‌ها می‌گویند که قبل از عید حسینی استوری گذاشته و تیم را متشنج کرد. در اردوی تیم ملی بودم و به جای این‌که تمرکز کنم علیه ما در فضای مجازی خط دادن و گفتند که این کار حسینی بوده است.

حسینی ادامه داد: جای این‌که مشکل را حل کنند می‌خواهند صورت مساله را پاک کنند. مقصر دولت قبلی، وزیر ورزش قبلی و مدیرعامل قبلی است. زمانی که این بدهی بود این مبلغ زیادی نبود. آن موقع دلار ۱۰ هزار تومان بود و می توانستند بدهی را بدهند. همان موقع همه تیم‌ها از ما می‌ترسیدند. حتی تیم رقیب از ما حمایت می‌کرد. همه دست به دست هم داده‌اند. بازیکنان نباید این‌جا بایستند و علیه کسی صحبت کنند. باید فوتبال‌مان را بازی کنیم. در این باشگاه هیچ شخصی کار خود را درست انجام نمی‌دهد. از بازیکنان تشکر می‌کنم که به خاطر هواداران به بازی‌ها آمده و پیروز میدان شدند. پس از تیم ملی جو تیم فضای خوبی نبود. همه ناراحت بودند. از جام باشگاهی آسیا می توانستیم کلی درآمدزایی داشته باشیم حتی ممکن بود چند بازیکن خوب بازی کنند و درآمد برای باشگاه به دست بیاید. یک دل شدیم که هر اتفاقی افتاد بازی را ادامه دهیم.

حمله مهدی‌پور به فتح‌الله‌زاده: چرا باید از خانه بازی رونالدو را ببینم؟

مهدی مهدی‌پور، بازیکن استقلال پس از این بازی اظهار کرد: من یک دقیقه راجع به خودم صحبت کنم. به نظرم باید از خودم دفاع کنم. من از روز اول گفتم که با هوادار استقلال رو راست هستم و هر چه دارم برای این تیم می‌گذارم. این چند وقت از جاهای مختلف شنیدم که مهدی‌پور به خاطر پول خودش را به مصدومیت زده است و بازی نمی‌کند. این صحبت‌ها من را خیلی ناراحت کرد. من در سه پنجره نقل‌وانتقالاتی از لیگ قطر پیشنهاد داشتم اما نرفتم.

سعید مهری,واکنش بازیکنان استقلال به احتمال حذف از آسیا

او افزود: در نیم فصل اول فصل گذشته در کورس قهرمانی بودیم و نرفتم. اول فصل امسال یک پیشنهاد فوق‌العاده داشتم و نرفتم. منتی سر کسی نیست چرا که دوست داشتم و ماندم. فکر می‌کنم حقوقم در استقلال کمتر از نصف پیشنهاد قطری‌هاست. اگر بحث پول برای من بود، من اول فصل می‌رفتم. در ابتدای فصل شرایط خوبی نبود اما من نفر اول با استقلال تمدید کردم چون دوست داشتم بماند. پس بحث پول و پاداش نباید راجع به من انجام شود. من می‌دانم این خط‌ها از کجا می‌رسد. خواهش من از هواداران استقلال این است که گول چنین صحبت‌هایی را نخوردند و گذشته را یادشان نرود. تاکید می‌کنم که منتی نیست. من مهدی‌پور حداقل کاری که می‌توانم بکنم، این است که از حقم دفاع کنم. این شایعه ناراحت‌کننده بود.

بازیکن استقلال درباره حذف این تیم از آسیا به دلیل پرداخت نشدن مطالبات استراماچونی گفت: این بدترین اتفاق ممکن است که می‌تواند رخ دهد. سوالم این است که مدیریت قبلی استقلال چرا تغییر کرد؟ یک مدیر ورزشی چه کار باید می‌کرد که عوض نشود؟ آقای آجورلو به چه دلیل تغییر کرد؟ آقای آجورلو کاری که کرده است به نظر من که در قلب کار هستم، تیم را بدون باخت قهرمان لیگ کرد، ۸۵ درصد پرداخت تا آخر فصل به بازیکنان داشت که اتفاقی بی‌سابقه در استقلال بود. به نظرم او یک تیم فوق‌العاده قوی با یک سرمربی فوق‌العاده خوب بسته است. یک مدیر ورزشی باید چه کار می‌کرد که بماند؟

مهدی‌پور با دفاع از آجورلو بیان کرد: مگر بدهی‌ها برای زمان آقای آجورلو نبود؟ اجازه می‌دادید خودش بماند و این بدهی‌ها را بدهد. اتفاقی که افتاده است این است که آقای آجورلو برکنار شده است. من پارسال ۳۰ بازی برای استقلال کردم و با بدبختی تیم را قهرمان لیگ کردیم، با هواداران خون دل خوردیم و حالا به آسیا نرویم؟ در خانه بنشینیم و بازی کریستیانو رونالدو با پیراهن النصر را در خانه ببینم؟ یک زمانی برای پرسپولیس که حق می‌دهم، بحث ملی بود، کمک شده است. الان بحث استقلال ملی نیست؟ من نمی‌گویم چرا برای پرسپولیس کردند، دستشان درد نکند که کرده‌اند اما الان برای استقلال هم باید بکنند. یک گله نسبت به کادر مدیریتی فعلی است که چهار ماه دریافتی نداشته‌ایم. من پس از یازده سال برای اولین بار بدون دریافتی شب عید به تعطیلات رفته‌ام. شرایط ما واقعا اسفناک است. من حتی نتوانم این ماه اجاره خانه‌ام را بدهم. ما بازیکن جوان داریم که می‌گوید پول به تمرین آمدن را هم ندارد.

او در پایان گفت: ما در این چهار، پنج ماه حضور کادر مدیریتی را از طرف خودم حداقل احساس نکردم. بار تیم را بازیکنان و کادر فنی به دوش کشیده‌اند و متاسفانه کادر مدیریتی را در کنار خودمان نمی‌بینیم. حذف از آسیا برای ما هضم شدنی نیست. من نمی‌توانم درک کنم که ما این همه سختی کشیدیم و قهرمان لیگ شدیم اما نتوانیم به آسیا برویم؟ صحبت‌هایی که ما شنیده‌ایم این بوده که قرار بوده به تیم کمک شود اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد. خدا کمکمان کند.

غلامی: یک شبه زحمات یک سال استقلال را به فنا دادند

عارف غلامی پس از برتری دو بر صفر تیمش مقابل ذوب آهن در ورزشگاه آزادی از سری رقابت‌های هفته بیست و چهارم لیگ برتر فوتبال ایران با اشاره به اینکه برای من فرقی نمی‌کند برند کدام اسپانسر روی پیراهن تیم باشد، اظهار کرد: اسپانسر باید نسبت به تعهدات خود به تیم و هواداران پایبند باشد.

وی ادامه داد: شبانه پس از قهرمانی تیم در دیدار سوپرجام مدیرعامل استقلال عوض شد اما آیا تاکنون قدمی رو به جلو برداشته‌ایم؟ یک شبه تمام زحمات یک سال تیم را که منجر به قهرمانی استقلال شد و جام طلایی گرفتیم به فنا دادند.

مدافع تیم فوتبال استقلال با بیان اینکه اگر چنین موضوعی را هر جای دنیا بازگو کنید به شما می خندند، گفت: کجای دنیا به خاطر یک بدهی دو تا سه میلیون یورویی یک تیم از مسابقاتی که ویترین آسیا است حذف می‌شود؟ از درآمدزایی زده شد، از ترانسفر بازیکن زده شد، از برندتان زده شد و همه تصمیمات گرفته شده به ضرر بازیکنان و هوداران بود.

غلامی با اشاره به اینکه آقایان چند ماه می‌آیند و می‌روند، خاطرنشان کرد: در نهایت دعوا و شکایت می‌ماند و چه کسی این وسط متضرر می‌شود؟ بازیکن، هوادار و برند باشگاه در نهایت ضرر می‌کند و ما تا کی باید شاهد چنین مسائلی باشیم.  

وی در مورد اینکه ممکن است با جریمه مواجه شود، بیان کرد: اعتصاب بازیکنان در تمرین حرف تمامی بازیکنان تیم بود. من هم این جریمه را شنیدم چون ابلاغ رسمی نشد اما اگر جریمه شده باشم شیرین‌ترین جریمه‌ای است که شده‌ام که به خاطر بازیکنان، تلاش تیم و همه زحماتی است که برای تیم کشیده شده است و اگر به حق بوده باشد من مشکلی ندارم و این موضوع را می‌پذیرم.

مدافع تیم فوتبال استقلال تهران با اشاره به اینکه وقتی باشگاه می‌تواند در یک شب من را ۲۰ درصد و ۱۵ درصد جریمه کند یعنی آن قرارداد اعتبار خاصی ندارد، اظهار کرد: قرار داد من باید نزد هواداران اعتبار داشته که امیدوارم این‌گونه باشد.

غلامی در مورد اینکه برخی بازیکنان تیم از مدیریت قبلی حمایت می‌کنند و برخی این‌گونه نیستند، عنوان کرد: من در جایگاهی نیستم که بخواهم در مورد تقصیرات و مبرا بودن افراد صحبت کنند. این همه مسئول داریم. پس مسئولان باید چه اقدامی انجام دهند؟ کار بازیکن فوتبال بازی کردن در زمین چمن است و باید به تعهدات خود پایبند و بقیه نیز باید به وظایف خود عمل کنند.

وی افزود: بازیکنان تیم کار سختی را پیش می‌برند و اگر یک ورزشکار تمرکز نداشته باشد نمی‌تواند به خوبی عمل کند. بنده خسته شده‌ام انقدر با موضوعات مختلف جنگیدم. بازیکنان تیم در ۱۰ جبهه می‌جنگند و مطالباتشان را نمی‌گیرند و جریمه می‌شوند.

مطهری: هیچ تلاشی برای حل مشکل استقلال ندیدم!

ارسلان مطهری، بازیکن استقلال پس از این بازی در واکنش به احتمال بالای حذف آبی‌پوشان از آسیا اظهار کرد: این که هرچه دل تنگم می‌خواهد بگویم که صحبت همه است. ما کارمان را انجام می‌دهیم تا بهترین نتیجه را بگیریم و هوادار شاد شود. این زشت است که شما طوری رفتار می‌کنید که انگار همه به جز شما مقصر هستند و فقط شما خوب هستید. نمی‌دانم چه بگویم. من تصمیم داشتم تا آخر فصل صحبت نکنم اما اگر الان مصاحبه نکنم، در حق تیمم جفا کرده‌ام.

او افزود: ما از زمانی که آقای استراماچونی رفته چه قدر زمان داشتیم که طلب ایشان را پرداخت کنیم؟ آن موقع دلار چند بوده و الان چند است؟ با این حال خیلی پول زیادی نیست. فکر می‌کنم این تیم دولتی است و باید به این ماجرا ورود کند تا حل شود.

بازیکن استقلال در واکنش به این که حتی اگر پول لازم برای پرداخت طلب استراماچونی فراهم شود، فرصت برای واریز پول به حساب این مربی ایتالیایی وجود ندارد؟ گفت: این نظر همه ماست و چه بگویم؟

مطهری در پاسخ به این سوال که چرا روشن‌گری نمی‌کند و وارد جزئیات نمی‌شود، بیان کرد: ما هیچ چیزی نمی‌دانیم. اگر چیزی بگویم، دروغ گفته‌ام. ما به دنبال مقصر نیستیم بلکه به دنبال حل مشکل هستیم. این تیم ۳۰، ۴۰ میلیون هوادار دارد. این که ما اعتصاب می‌کنیم و تمرین نمی‌کنیم، به خاطر این نیست که به دنبال پول خودمان هستیم، هر جای دنیا فوتبال به این شکل است که باید آرامش بازیکن حفظ شود که بتواند عملکرد خوبی داشته باشد و هوادار حالش خوب باشد. وقتی یک عضو از این خانواده وظیفه‌اش را درست انجام ندهد، این زنجیره پاره می‌شود.

او در پاسخ به این سوال که آیا تلاشی برای حل مشکل استقلال برای حضور در آسیا دیده؟ تصریح کرد: من به هیچ وجه تلاشی برای حل مشکل ندیدم.

بازیکن استقلال در واکنش به این که مدیران تنها به خاطر این کار می‌کنند که نامشان سر زبان‌ها بیفتد و باشگاه اهمیتی برایشان ندارد؟ اظهار کرد: حرف‌تان قشنگ بود. جواب‌تان در سوالتان هست.

مطهری در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا حق را به هواداران می‌دهد که علیه علی فتح‌الله‌زاده و وزیر ورزش شعارهایی در بازی امشب سر دادند. گفت: ۱۰۰ درصد باید به حرف هواداران توجه کرد. کسی نیامده من را وسط زمین بگذارد و بگوید فوتبالیست شو. من در ساختمان مخروبه، مغازه مخروبه و نیمه‌کاره خوابیدم. من در یک اتاق ۱۲ متری ته سازمان آب اسلامشهر خوابیدم. من در یک اتاق ۳۰ متری با ۱۳ نفر آمدم زندگی کرده‌ام. وقتی می‌گوییم حق‌مان را می‌خواهیم به خاطر سختی‌ای است که کشیده‌ایم. من نمونه یک خروار هستم. فوتبالیستی که سختی کشیده، هر چه بگیرد نوش جانش است. به خاطر همین هم باید در داخل زمین از جان مایه بگذاریم که دل هوادار شاد شود. نمی‌خواهم چیزی بگویم که از من خوش‌تان بیاید، این یک حقیقت است.

او در پاسخ به این سوال که آیا وزیر ورزش باید به مشکل استقلال ورود می‌کرد؟ بیان کرد: باید واکنش نشان می‌دادند. همیشه حق با هوادار است چرا که صاحب اصلی این تیم هستند. هوادار اعتبار فوتبال است. بالای تمام اسامی باشگاه‌ها، هوادار است که اعتبار می‌دهد.

چشمی: مسئولان استقلال را رها کرده‌اند/ اگر پولی گم شده برویم پیدا کنیم!

روزبه چشمی بعد از برتری ۲ بر صفر استقلال مقابل ذوب آهن در جمع خبرنگاران درباره شرایط استقلال در آستانه حذف از آسیا، گفت: ابتدا به هوادران، بازیکنان و کادر فنی برای این برد تبریک می گویم. هم نتیجه و هم نوع بازی تیم خوب بود. راجع به این اتفاقاتی که افتاده باید به عقب برگردیم. چرا مسئولان وقتی تیم قهرمان شده بود و امسال هم صدر جدول بودیم و نتایج خوبی گرفته بودیم تیم مدیریتی باشگاه را عوض کردند؟ وقتی مدیران جدید می‌آورید پس باید حمایت کنید و برای برکناری مدیر قبلی که کارش را خوب انجام داده باید دلیل داشته باشید. در ۷ یا ۸ سال گذشته که من در استقلال هستم، هر وقت مدیری عوض شده دلیل داشته است و مسئولان باید بگویند چرا این کار را انجام دادند. موضوع دوم این است چرا از مدیریت جدید که آورده‌اید حمایت نمی‌کنید؟ 

مدافع ملی پوش استقلال افزود: مدیریت جدید بالای پنج یا شش دفعه مصاحبه کرد و گفت به من‌ گفته‌اند فلان قدر پول می‌دهند. اگر مسئولان این قول‌ها را داده‌اند باید جوابگو باشند؛ اگر نگفته‌اند پس از این سمت کار مشکل دارد و باید بگویند ما این حرف را نزده‌ایم. کلا تیم ما را رها کرده‌اند و مسئولان رده بالا پیگیر کار تیم ما نیستند و تیم مدیریتی جدید یا تلاش نمی‌کند و یا اگر تلاش می‌کند کافی نیست. اینکه دنبال مقصر در تیم ما می‌گردند که چرا فلان اتفاق در تیم افتاده است. این بازیکنان هیچ تقصیری ندارند بلکه باید از آن‌ها تشکر هم بکنند چون ۳ یا ۴ ماه است پول نگرفته اند. بعد از عید هم که در اردوی تیم ملی با هم بودیم این بچه‌ها وقتی به سرپرست تیم یا من زنگ می‌زدند یک بار هم بابت پول خودشان نمی پرسیدند و فقط بابت وضعیت بدهی استراماچونی می‌پرسیدند. اصلا این درست نیست چرا بازیکن باید به این چیزها فکر کند؟ 

وی ادامه داد: مگر بازیکن باید هم مدیرعامل باشد هم هیات مدیره باشد هم بازی کند و هم وقتی می‌بازد نفر اول زیر فشار باشد یا وقتی می‌برد باز بخاطر بدهی‌های باشگاه زیر فشار باشد؟ اصلا صد میلیارد یا دویست میلیارد باشد، اصلا بازیکن نباید به این‌ها فکر کند ولی بازیکن ما ۳ یا ۴ ماه است پول نگرفته و فقط پیگیر کار استراماچونی است و همه هم بی‌خبریم.

چشمی در پاسخ به این سوال که گفته شده بدهی استراماچونی تامین شده اما بازیکنان گفته‌اند اول پول ما را بدهید؟ گفت: اصلا چنین چیزی نبوده. بازیکنان، مربی، سرپرست و همه پیگیر کار استراماچونی هستند. بعد از تعطیلات عید بچه ها اصلا پیگیر پول خودشان نشده‌اند. با اینکه نباید این‌طور باشد. بازیکن باید بازی کند حالا درست است در استقلال برای پرداخت پول دیر و زود می‌شود اما ۳ یا ۴ ماه پول نگیریم و باز درگیر پول استراماچونی و حذف از اسیا باشند، عجیب است. مگر چنین چیزی می‌شود؟ بازیکن سال پیش بازی کرده و قهرمان شده اما بعد از یک سال از آسیا حذف می‌شود. این چه وضعی است؟ اگر باشگاه خصوصی شده آن فرد باید بیاید جواب بدهد. اگر تیم دولتی است، دولت باید کاری بکند. ما نمی‌دانیم اصلا در باشگاه چه خبر است و چه می‌گذرد؟

هافبک استقلال به وضعیت مدیریتی استقلال اشاره کرد و گفت: ما دو بازی مقابل سپاهان و در جام حدفی مقابل تراکتور باختیم، یک بنده خدایی گفت «این بازیکنان وقتی دو روز پول نمی‌گیرند اینطور بازی می‌کنند.» تو را به قرآن این حرف‌ها را نزنید. قدم مثبت شما در این باشگاه چه بوده است؟ دو روز بیشتر است یا ۴ ماه؟ به ما که گفته‌اند ۴ ماه بیشتر است.

وی درباره مشخص نشدن وضعیت درآمدهای باشگاه گفت: خدا خیرتان بدهد. من هم همین را می‌گویم اگر هر اتفاقی افتاده به ما هم بگویید. اگر کسی پول ها را برده یقه‌اش را بگیریم یا اگر پول‌ها گم شده برویم پیدا کنیم. اگر جایی خرج شده بگویید. اصلا نمی‌فهمیم در باشگاه چه خبر است. نرمال است که بازیکن دنبال پولش باشد. حالا در استفلال همیشه دیر و زود داشته است. این درست نیست که بگویم قرارداد یک‌ نفر زیاد است پس مشکل مالی ندارد. او هم بر اساس قراردادی که دارد زندگی‌اش را می‌چرخاند همه جیبشان شب عید خالی بود. بعد از عید خدا شاهد است هیچ کس دنبال پولش نبوده. بیایید تکلیف را معلوم کنید. اینطوری نمی‌شود که فقط مدیران را جابه‌جا کنند و جوابگو هم نباشند. جواب بدهید چرا جابه‌جایی انجام شدنمی شود که اینطور کار را ول کنند.

چشمی تاکید کرد: اگر این اتفاق برای تیم های دیگر هم می افتاد در سکوت فقط بازیکنان باید جوابگو می‌شدند؟ ما هیات مدیره و مدیرعامل داریم. بالاتر از آن‌ها مسئولان وزارت ورزش باید جواب بدهند چرا این اتفاقات افتاده است. تیم ما را ول نکنند. باز با همه این شرایط بچه‌ها بعد از تعطیلات آمدند تمرین کردند و با این کیفیت بازی کردند. از همه آن‌ها تشکر می‌کنم. خواهش می‌کنم بازیکنان ما را مقصر نکنید. بازیکنان تا اخر فصل هم تلاش خودشان را می‌کنند. الان هم که پیگیر پولشان نیستند. تو را به قرآن تکلیف این بدهی را روشن کنید. این تیم نباید از اسیا حدف شود. یک طوری بلاتکلیف هستیم که فقط می‌دانستیم ۱۱ فروردین بازی داریم. هر چه هست را رک و پوست کنده بگویید و تکلیف تیم را روشن کنید.

 • 15
 • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بنجامین فرانکلین بنجامین فرانکلین سیاستمدار تاثیرگذار آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۷ ژانویه ۱۷۰۶

محل تولد: بوستون، ماساچوست، آمریکای بریتانیا

ملیت: ایالات متحده آمریکا

حرفه: نویسنده، مخترع، دیپلمات، سیاستمدار و دولتمرد

حزب سیاسی: مستقل

درگذشت: ۱۷ آوریل ۱۷۹۰

ادامه
هانتر لابرادا هانتر لابرادا، بدنساز حرفه ای آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۷ مه ۱۹۹۲

محل تولد: تگزاس

ملیت: ایالات متحده آمریکا

حرفه: ورزشکار بدنساز

قد: ۱۷۵

وزن: ۱۱۱ کیلوگرم

ادامه
باریش کیلیچ بیوگرافی باریش کیلیچ بازیگر جذاب ترکی (+تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۱ فوریه ۱۹۷۸

محل تولد: آرگووان مالاتیای ترکیه

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: ۲۲۰۴ میلادی

تحصیلات: لیسانس رشته اقتصاد از دانشگاه استانبول و مدرک کارشناسی ارشد در رشته زبان از دانشگاه یدی تپه

ادامه
ابوسعید سجزی ابوسعید سجزی دانشمند و ستاره شناس اصیل ایرانی

تاریخ تولد: ۳۴۰ هجری قمری

محل تولد: سیستان

محل زندگی: شیراز 

زمینه فعالیت: دانشمند در زمینه ستاره شناسی و ریاضی

دین: اسلام

آثار: حدود ۳۸ کتاب و رساله که حدود ۲۰ کتاب آن در مساهل ریاضی و بقیه درباره احکام نجوم

ادامه
محمدامین حزباوی بیوگرافی محمدامین حزباوی ستاره نوظهور فوتبال ایران

تاریخ تولد: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۸۲

محل تولد: اهواز

حرفه: فوتبالیست

پست: دفاع وسط

باشگاه کنونی: السد قطر

قد: ۱ متر ۸۴ سانتی متر

ادامه
درک لانسفورد شگفتی های زندگی درک لونسفورد: بیوگرافی یکی از برجسته ترین بدنسازان جهان

تاریخ تولد: ۱۴ می ۱۹۹۳

محل تولد: آمریکا

حرفه: بدنساز حرفه ای

قد: ۱۶۷/۵ سانتی متر

وزن: ۱۰۲ تا ۱۰۸ کیلوگرم

ادامه
غلامرضا نیکخواه غلامرضا نیکخواه بازیگر پیشکسوت ایرانی

تاریخ تولد: ۱ فروردین ۱۳۲۷

محل تولد: بوشهر، ایران

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: ۱۳۴۵، تئاتر مدرسه

تحصیلات: لیسانس علوم سیاسی و لیسانس رشته کارگردانی 

ادامه
حمید الدین بلخی حمید الدین بلخی، شاعر و نویسنده قرن ششم

ملیت: ایرانی

دوران زندگی: قرن ششم هجری قمری

حرفه: نویسنده، ادیت و شاعر ایرانی

اثر: مقامات حمیدی

درگذشت: ۵۵۹ هجری قمری

ادامه
بدیع الزمان جزری بدیع الزمان جزری، دانشمند مسلمان و پدر علم رباتیک

تاریخ تولد: ۱۱۳۶ میلادی

محل تولد: جزیره ابن عمر

حرفه: همه‌چیزدان، مخترع، ریاضی‌دان، صنعت‌گر و مهندس مکانیک

درگذشت: ۱۲۰۶ میلادی

آثار: الجامع بین العلم و العمل النافع فی صناعة الحیل

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • جمعه ۱۹ خرداد
  بسکتبال باشگاه های غرب آسیا
  الکویت کویت - شهرداری گرگان
  ۲۱:۱۵
 • شنبه ۲۰ خرداد
  لیگ ملت‌های والیبال
  ایتالیا - کوبا
  ۰۰:۰۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  کانادا - آرژانتین
  ۰۳:۳۰
 • فینال بسکتبال NBA
  میامی هیت - دنور ناگتس
  ۰۴:۱۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  فرانسه - اسلوونی
  ۰۷:۱۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ایران - چین
  ۱۰:۱۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ژاپن - بلغارستان
  ۱۳:۴۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  آلمان - ایتالیا
  ۲۰:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  منچسترسیتی - اینتر
  ۲۲:۳۰
 • یکشنبه ۲۱ خرداد
  لیگ ملت‌های والیبال
  برزیل - کوبا
  ۰۰:۰۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  کانادا - آمریکا
  ۰۳:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  اسلوونی - ایران
  ۰۷:۱۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  صربستان - لهستان
  ۱۰:۱۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ژاپن - فرانسه
  ۱۳:۴۰
 • بسکتبال باشگاه های غرب آسیا
  شهرداری گرگان - آستانه قزاقستان
  ۱۵:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  آرژانتین - هلند
  ۱۸:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  آمریکا - برزیل
  ۲۲:۰۰
ویژه سرپوش