جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲
۱۹:۳۱ - ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۲۲۰۵۶
لیگ برتر و جام حذفی

ساپینتو: مطمئنم اگر VAR بود قهرمان می‌شدیم/ دوست دارم در استقلال بمانم

ریکاردو ساپینتو,سرمربی استقلال
سرمربی استقلال گفت: استحقاق قهرمانی را داشتیم و اگر واقعیت بر تصمیم‌گیری‌ها حاکم بود، از ۲، ۳ بازی قبل قهرمان بودیم.

به گزارش ورزش سه، استقلال در آخرین دیدار این فصل از رقابت‌های لیگ برتر، فردا به مصاف تراکتور می‌رود. ریکاردو ساپینتو سرمربی پرتغالی آبی‌ها در نشست خبری پیش از بازی حضور پیدا کرد که البته او با تأخیر خود را به محل برگزاری کنفرانس رساند.

ساپینتو در ابتدای صحبت‌هایش گفت: عصر همگی بخیر، بابت تاخیری که داشتیم عذرخواهی می‌کنم. درباره بازی برابر تراکتور باید بگویم آنها تیم بسیار خوبی هستند. بعد از اینکه سرمربی جدیدشان یعنی آقای پاکو خمس آمده، تیم خیلی پیشرفت کرده‌ و کیفیت بازی‌اش خیلی بهتر شد‌. خیلی بازی مثبتی انجام می‌دهند. هم و از لحاظ انفرادی نیز بازیکنان خوب و باکیفیتی دارند.

*متأسفانه نمی‌توانیم برای قهرمانی بجنگیم
متأسفانه برای هدفی که داشتیم و آن هم قهرمانی بود، نمی‌توانیم بجنگیم. امیدوارم بتوانیم بازی خوبی انجام بدهیم و یک بازی خوب و باکیفیت بین ۲ تیم باشد. البته می‌خواهیم لیگ را با برتری و سه امتیاز بیشتر به پایان برسانیم.

* باید چند هفته زودتر قهرمان می‌شدیم
همان‌طور که شما می‌دانید و من نیز بارها گفته‌ام برای من و تیم سخت بود که به قهرمانی نرسیم چون استحقاقش را داشتیم. اگر واقعیت‌ها در تصمیم‌گیری انجام می‌شد دو، سه بازی مانده به پایان لیگ قهرمان می‌شدیم و الان باید لیگ را ادامه دهیم.

* روی بازی فردا متمرکز هستم و بعدا درباره جام حذفی حرف می‌زنم
بد بودن در بازی رفت و عدم رضایت از کیفیت شاگردانش؟ (با لحنی مخالف): نه، نمی‌شود گفت تنها بازی ما که خیلی بد بوده، بلکه آن دیدار تمام قدرتمان نبود. ولی در بازی دومی که برابر آنها در جام حذفی قرار گرفتیم، خوب بازی کردیم و کیفیت و قدرت‌مان را نشان دادیم و البته که می‌خواهیم خوب بازی کردنمان را برابر تیم خوب تراکتور که فصل خوبی داشته است، ادامه دهیم. الان هدف اصلی من این است بازی فردا را ببرم. روی این بازی متمرکز هستم و پس از آن درباره جام حذفی و بحث دربی در فینال صحبت خواهیم کرد.

* دربی؟ بعدا حرف می‌زنیم
ساپینتو علاقه‌ای به پاسخ درباره تکرار دربی در فینال حذفی نداشت و گفت: وقت داریم که بعدا درباره آن صحبت کنیم.

* مطمئنم اگر VAR بود قهرمان می‌شدیم
ساپینتو با افسوس به این سوال که «چه لحظه‌ای در لیگ بوده و او حسرتش را می‌خورد؟» گفت: خیلی از لحظه‌ها بوده است. در کنفرانس‌ها صحبت کردم. در هر بازی که احساس کردم از ما امتیاز گرفته شده، درباره‌اش حرف زدم. ما خوب بازی کردیم، موقعیت ایجاد کردیم، گل زدیم و آن را رد کردند، برای ما پنالتی نگرفتند. خیلی چیزها در این فصل اتفاق افتاد. من مطمئنم امسال با وجود VAR قهرمان می‌شدیم.

* حضور VAR حق تمام تیم‌هاست
امیدوارم فدراسیون برای فصل آینده و برای حقیقت فوتبال، این سیستم را بیاورد. تماشاگران و حامیان تمام تیم‌ها استحقاق این سیستم در فوتبال را دارند. فقط تکنولوژی VAR نیست، این خیلی مهم است که مکالمات داوران و آن کسی که مسئول سیستم است خوب شنیده شود. با توجه به تجربه‌ای که من دارم و تمام اروپا را نگاه می‌کنم هنوز مقداری صحنه‌ها هستند که داور می‌تواند تصمیم بگیرد اما صحبت‌های دو طرف می‌تواند تأثیرگذار باشد.  این را می‌توانم در ذهن خودم بپذیرم که بعضی تصمیم‌های داوران در برخی صحنه‌ها خیلی سریع اتفاق می‌افتد و آن را می‌پذیرم. حتی اگر ۲ یا ۳ بار صحنه را ببینم نمی‌توانیم بگوییم درست بود یا نبود.

* اگر در استقلال بمانم، باید فصل بعد VAR باشد
(با حالتی گلایه و تأکید روی اشتباهات داوری به ضرر استقلال): من اشتباهات را می‌پذیرم ولی نه همه اشتباهات را و نه فقط علیه یک  تیم خاص (استقلال). این آرزویم برای آینده است؛ اگر اینجا بمانم می‌خواهم فصل آینده در لیگ برتر VAR داشته باشیم.

* علاقه قلبی‌ام است بمانم ولی من مالک باشگاه نیستم
تمدید قرارداد با استقلال؟ این علاقه قلبی من است که بمانم اما مالک باشگاه نیستم. عاشق باشگاه استقلال، بازیکنان، تیمم و هواداران هستم. عاشق مردم ایران هستم و به همه احترام می‌گذارم. دوست دارم اینجا بمانم. اما یک چیزهایی باید در فوتبال بهبود پیدا کند. مثل همین VAR تا واقعیت بازی بیشتر در نتایج دیده شود.

* تمدید نشدن قراردادم، به‌خاطر من نبوده است
اینکه تا الان قرارداد من امضا نشده به خاطر خودم نبوده است. آقای کریمی الان قدرت این را دارند که تصمیم بگیرند. فکر می‌کنم این در مسیر درستی است و مدیربرنامه‌های من تلاش می‌کند تا قرارداد من تمدید شود اما تصمیم‌گیرنده نیستم.

* مشکل من برای تمدید قرارداد پول نیست
در مورد قرارداد جدید من بحث پول مطرح نیست. همان‌گونه که گفتم مشکلات بیشتر و مسائل دیگری باید برطرف شود تا بتوانم در استقلال بمانم. می‌دانید همه این ماه‌ها در خصوص مسائلی صحبت کردم که تیم تاپی مثل استقلال به آن نیاز دارد تا همان شرایط سایر تیم‌ها را داشته باشم تا بتوانم بجنگم و برای قهرمانی تلاش کنم.

* شرایط ما حتی به پرسپولیس و سپاهان نزدیک نبود
همان‌گونه که شما می‌دانید تیم ما حتی نزدیک به شرایط تیم‌هایی مانند سپاهان، پرسپولیس و حتی شاید فولاد و تراکتور هم نبود. من باشگاه مس رفسنجان را دیدم که سه زمین تمرین و دو استادیوم داشت. مشغول ساخت یک هتل برای این باشگاه هستند که فوق‌العاده است. ما هم باید شرایط مشابهی داشته باشیم. امکانات، مسائل مالی و ... باید سر وقت باشد.

* تغییر سه مدیرعامل در یک سال غیرممکن است
باید دوام و امنیت کاری داشته باشیم. مسائل کاری و اداری اعضای باشگاه باید باشد. غیر ممکن است که یک باشگاه در طول سال سه مدیرعامل داشته باشد. این چیزهایی است که می‌خواهم برای آینده حل شود و این از همه چیز برای من مهم‌تر است.

* هفت ماه است که دریافتی نداشته‌ام
یکی از خبرنگاران درباره میزان دریافتی ساپینتو در زمان فتح‌الله‌زاده پرسید که زرندی، مدیر رسانه استقلال اعلام کرد سوال او ربطی به بازی فردا ندارد. با این حال سرمربی پرتغالی پاسخ داد: نه! نه من و نه بازیکنان دریافتی نداشته‌ایم. شرایط همان است. فکر می‌کنم هفت ماه شده که دریافتی نداشته‌ام. چند ماه قبل پاداش دریافت کرده‌ام اما اکنون درباره حقوق صحبت می‌کنم.

* قرارداد من براساس حقوق ماهیانه است
پس از اینکه خبرنگار مجددا از ساپینتو درباره مسائل مالی و اینکه او چند درصد دریافتی داشته است، سرمربی استقلال با خنده و قهقهه پاسخ داد: برای من درصد نیست بلکه ماه به ماه و براساس قرارداد دریافت می‌کنم. اگر بخواهم در یازده ماه بگویم، هفت ماه است حقوق نگرفته‌ام و شما خودتان می‌توانید حساب کنید چقدر حقوق گرفته‌ام. (ساپینتو در حالی که می‌خندید ادامه داد): دو هفته دیگر می‌شود هشت ماه که دریافتی نداشته‌ام.

* دوست دارم بمانم ولی باید شرایط بهتر شود
سرمربی آبی‌ها در مورد اینکه مطالبه هواداران تمدید قرارداد اوست، اظهار داشت: خیلی خوشحالم که هواداران می‌خواهند من ادامه بدهم و افتخار می‌کنم. همانطور که گفتم دوست دارم در اینجا بمانم و دوست دارم ادامه بدهم و می‌خواهم راجع به تمام چیزهایی که گفتم، شرایط بهتر شود تا فصل بهتری داشته باشیم.

* هر هفته گفتند مربی جدیدی به جای من می‌آید
او در خصوص اینکه جریان‌های مجازی نام‌هایی را برای جایگزینی او مطرح می‌کنند، گفت: در مورد شایعات نیز باید بگویم در هفته سوم یا چهارم که به اینجا آمده‌ام هر هفته‌ گفتند مربی جدیدی می‌آید. هر هفته گفتند اگر مساوی کنم یا ببازم، مربی جدیدی خواهد آمد. با این فشار در استقلال زندگی می‌کنم. از ماه اول با این فشار کار می‌کنم و هیچ وقت ثبات ذهنی نداشته‌ام.

* یک فصل تاپ و درجه یک برای استقلال بود
با وجود این مشکلات، تا بازی آخر برای قهرمانی می‌جنگیم. سوپرجام را بردیم که در ۷۵ سال گذشته استقلال، کسب این جام بی‌سابقه بوده است. در ۷۵ سال گذشته این باشگاه دو بار پشت سر هم قهرمانی کسب نکرده حتی با این وجود بد عمل نکردیم و در نیمه نهایی جام حذفی هستیم. با همه مسائلی که گفتم امسال فصل تاپ و درجه‌ یکی برای استقلال بود.

* رسانه‌ها با برخی از بازیکنان مخصوصا حسینی منصف نبودند
بسیار به بازیکنان خود افتخار می‌کنم. شاید برخی مواقع رسانه‌ها نسبت بعضی بازیکنان منصف نبوده‌اند به ویژه با کاپیتان و دروازه‌بان ما سیدحسین حسینی که دروازه‌بان تیم ملی و شماره یک من است صددرصد اطمینان نکردید. در مورد عارف غلامی و سایر بازیکنان ما نیز همین وضعیت بود برخی نظریات را می‌بینم که منصفانه نیست، آنها دارند فصل فوق‌العاده‌ای را انجام می‌دهند. این بازیکنان قهرمان هستند، آنها شش، هفت ماه است که حقوق نگرفته‌اند.

* بازیکنانم از لحاظ ذهنی خسته شدند
شما رسانه‌ها باید این موضوع را درک کنید که یک بازیکن نمی‌تواند در چنین شرایطی صددرصد متمرکز باشد و به نوعی در دسترس باشد که در هر بازی عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته باشد. در سه بازی قبل گفتم بازیکنان من از لحاظ ذهنی خسته شده‌اند و این یک واقعیت است. آنها با خیلی چیزها جنگیدند.

* در بازی فردا به برخی از بازیکنان استراحت می‌دهم
در بازی قبلی و بازی فردا سعی کردم به بازیکنانم استراحت بدهم. برخی‌ها در دیدار قبلی استراحت کردند برخی نفراتی هم که مقابل مس رفسنجان بازی کردند ممکن است فردا استراحت کنند. به این خاطر که می‌خواهم تیم من از لحاظ ذهنی برای بازی با نساجی سرحال باشد. چون اگر از لحاظ فیزیکی و ذهنی سرحال نباشید، بازی با نساجی سخت خواهد شد.  

* برخی بازیکنان استحقاق بازی بیشتری داشتند
بازیکنانی هستند که امسال خیلی خوب کار کردند و در همان زمان موقعیت مشابهی برای بازی را نداشتند اما استحقاق دارند. من فقط یازده بازیکن ندارم بلکه ۲۷ بازیکن دارم. این ۲ بازی برای این بود که با همه آنها منصف باشیم. برخی بازیکنان این استحقاق را دارند که از ابتدا بازی کنند، مثل بازی قبلی که از ابتدا بازی کردند. در بازی با تراکتور هم برخی نفرات را از ابتدا بازی می‌دهیم چون در نهایت همه در این فصل تلاش کرده و کمک کرده‌اند تا ببریم، هم برای قهرمانی در سوپرجام، در لیگ و جام حذفی تلاش کردند. ما یک تیم هستیم، نه انفرادی. من از همه بازیکنان تشکر می‌کنم، چه آنهایی که بازی کردند و چه آنهایی که بازی نکردند. همیشه حمایت کردند و متحد بودند و تلاش کردند بهترین عملکردشان را نشان دهند.

* امیدوارم هواداران برای این بازی به استادیوم بیایند
باور کنید ما یک فصل تاپ و درجه یک را پشت‌سر می‌گذاریم. بسیار از این موضوع خوشحال هستم و به تیمم افتخار می‌کنم. همچنین به هواداران افتخار می‌کنم و امیدوارم فردا برای تماشای مسابقه بیایند و از تیم حمایت کنند زیرا باید این بازی را ببریم.

* تیم در زمان آجورلو پول و آرامش داشت
در این لحظه خبرنگار ورزش سه سوال خود را اینگونه مطرح کرد: جذب بازیکن در نیم فصل لیگ گذشته، به قهرمانی استقلال کمک کرد ولی گفته می‌شد ساپینتو اعتقادی به جذب بازیکن ندارد. سایر تیم‌ها تقویت شدند ولی استقلال ۲ بازیکن را از دست داد. اگر به عقب بازگردید آیا تیم را در نیم فصل تقویت می‌کنید؟ ساپینتو گفت: خیر. در همان شرایط نه، به شما توضیح می‌دهم که چرا؛ خوشبختانه فصل قبل از لحاظ شرایط مالی مصطفی آجورلو استراتژی خوب و مشخصی داشت تیم در آن زمان آرامش و پول داشت. شاید برخی وقت‌ها پرداختی‌ها سر وقت نبود اما بازیکنان پول خود را می‌گرفتند و امکانات داشتند. یادتان نرود استادیوم پاس قوامین، آرارات و انقلاب را از دست دادیم. به این خاطر که پول‌شان را ندادیم.

* بازیکن جدید نیاوردم چون شاگردانم چند ماه حقوق نگرفته بودند
این خیلی سخت است وقتی سه مدیرعامل در یک فصل داشته باشید. تقویت تیم واقعاً سخت بود. دلیلش را می‌دانید؟ به این خاطر که نمی‌توانم در چشم بازیکنان نگاه کنم، وقتی در آن زمان سه، چهار ماه حقوق نگرفته بودند و من یک بازیکن جدید بخرم و بیاورم. من نمی‌توانستم به بازیکنانم نگاه کنم، این منصفانه نیست. پولی که به یک تا سه بازیکن جدید ندادیم تا در ژانویه به استقلال بیایند، برای این بود که به بازیکنان خودمان پرداخت کنیم اما متأسفانه این کار انجام نشد. دلیل نیاوردن بازیکن جدید همین موضوع است.

وی در خصوص اینکه در ابتدای صحبت‌هایش گفته بود برخی مسائل مثل  اشتباهات داوری و تغییرات مدیریتی باعث شد استقلال قهرمان نشود، عنوان کرد: خیلی چیزها به اضافه این مسائل من به مهم‌ترینش اشاره کردم.

* با اتفاقاتی که افتاد، استقلال باید نهم می‌شد!
در بخش پایانی نشست خبری، خبرنگار ما سوال خود را اینگونه مطرح کرد: گروه عمده‌ای از هواداران استقلال اعتقاد دارند نحوه برگزاری جشن قهرمانی در سوپرجام، روندی را شروع کرد که منجر به قهرمان نشدن این تیم شد. آیا به این موضوع اعتقادی دارید؟ 


ساپینتو در پاسخ گفت: پیش از این به شما گفتم از زمانی که آمدم در مورد شرایط و نتایج‌مان توضیح دادم. با توجه به اتفاقات که افتاد، با اشتباهات داوری و مسائلی که برای ما پیش آمد استقلال باید به صورت عادی نیم فصل را با رتبه نهم تمام می‌کرد. با توجه به همه مسائلی که اطراف ما اتفاق افتاد، سوپر جام را بردیم و تا هفته پایانی برای قهرمانی شانس داشتیم. شما نمی‌توانید تصور کنید من، کادر فنی‌ام و تیمم ماه‌ها چه اتفاقاتی را گذراندیم و در این مدت چه مصائبی را در رختکن گذراندیم. فقط خودمان می‌دانیم.

* بازیکنان جوان باید به بلوغ برسند
ساپینتو در پایان مورد دلیل استفاده نکردن از بازیکنان امید در ترکیب بزرگسالان گفت: چند بازیکن جوان داریم که با ما کار می‌کنند. آنها استعداد دارند. فکر می‌کنم باید بازی کنند و بهتر شوند. باید به آن بلوغ برسند. اگر در باشگاه برای فصل آینده بمانم تا سال‌های بعد می‌خواهم با این بازیکنان جوان که اکنون با ما کار می‌کنند قرارداد بسته شود.

 • 10
 • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی شریفی زارچی بیوگرافی علی شریفی زارچی استادیار اخراج شده شریف

تاریخ تولد: دهه ۶۰ شمسی

محل تولد: تهران

حرفه: استادیار اخراج شده از دانشگاه صنعتی شریف، رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر

تحصیلات: دانش‌آموخته کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف و دکتری بیوانفورماتیک از دانشگاه تهران، دانش آموخته دوره‌های پژوهشی و پسادکتری در ماکس پلانک آلمان و دانشگاه دولتی آمریکا

افتخارات: دریافت مدال طلای المپیاد جهانی کامپیوتر در سال ۲۰۰۰، انتخاب به عنوان رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر انتخاب

ادامه
عمران خان بیوگرافی عمران خان نخست وزیر سابق پاکستان

تاریخ تولد: ۵ اکتبر ۱۹۵۲

محل تولد: لاهور، پاکستان

ملیت: پاکستانی

حرفه: نخست وزیر سابق پاکستان

شروع فعالیت: ۲۵ آوریل ۱۹۹۶

حزب سیاسی: تحریک انصاف پاکستان

ادامه
ژوائو فلیکس ژائو فلیکس سوپراستار نوظهرو فوتبال

تاریخ تولد: ۱۰ نوامبر ۱۹۹۹

محل تولد: ویزئو، پرتغال

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم / هافبک هجومی / وینگر

باشگاه کنونی: الهلال عربستان

شماره پیراهن: ۱۴ 

ادامه
رضا شکاری رضا شکاری بازیکن با استعداد فوتبال ایران

تاریخ تولد: ۱۰ خرداد ۱۳۷۷

محل تولد: محله خاک سفید، تهرانپارس

اصالت: سراب، آذربایجان شرقی، ایران

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک هجومی

باشگاه کنونی: باشگاه فوبتال سپاهان

ادامه
الکساندر میتروویچ بیوگرافی الکساندر میتروویچ بازیکن فوتبال موفق صربستانی

تاریخ تولد: ۱۶ سپتامبر ۱۹۹۴

محل تولد: اسمدرفو، صربستان و مونته‌نگرو

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم

باشگاه کنونی: الهلال عربستان

شماره پیراهن: ۹

ادامه
حامد آهنگی بیوگرافی حامد آهنگی، کمدین پرطرفدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۷ تیر ۱۳۵۸

محل تولد: بندر انزلی، گیلان

حرفه: استندآپ کمدین، بازیگر، مجری، کارگردان

آغاز فعالیت: ۱۳۸۱ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق

ادامه
جابر بن حجاج جابر بن حجاج یار با وفای امام حسین (ع)

محل تولد: کوفه

تاریخ شهادت: ظهر عاشورا 

محل شهادت: کربلا

طول عمر: حدود ۴۵ سال

دلیل شهرت: از یاران امام حسین (ع) 

ادامه
انوری زندگینامه انوری ابیوردی شاعر بزرگ قرن ششم

تاریخ تولد: اواخر قرن پنجم یا اوایل قرن ششم هجری قمری، ۱۱۲۶ میلادی

محل تولد: ابیورد، درگز

دوران زندگی: سلجوقیان

حرفه: شاعر، دانشمند، خوشنویس، موسیقی دان، ریاضی دان، ستاره شناس، فیلسوف

لقب: انوری ابیوردی، حجّة الحق

آثار: دیوان اشعار، البشارات فی شرح الاشارات

ادامه
مری بارا بیوگرافی مری بارا، مدیر اجرایی جنرال موتورز

تاریخ تولد: ۲۴ دسامبر ۱۹۶۱

محل تولد: رویال اوک، میشیگان

ملیت: آمریکایی

حرفه: مدیر عامل اجرایی شرکت جنرال موتورز 

آغاز فعالیت: از سال ۲۰۱۳

محل تحصیل: دانشگاه استنفورد

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • چهارشنبه ۲۹ شهریور
  لیگ قهرمانان اروپا
  رئال مادرید - یونیون برلین
  ۲۰:۱۵
 • لیگ قهرمانان اروپا
  گالاتاسرای - کپنهاگن
  ۲۰:۱۵
 • لیگ قهرمانان اروپا
  آرسنال - آیندهوون
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  بایرن مونیخ - منچستریونایتد
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  بنفیکا - سالزبورگ
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  براگا - ناپولی
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  رئال سوسیداد - اینتر
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  سویا - لانس
  ۲۲:۳۰
 • پنج شنبه ۳۰ شهریور
  لیگ MLS آمریکا
  اینتر میامی - تورنتو
  ۰۳:۰۰
 • بازیهای آسیایی هانگژو ۲۰۲۲ (فوتبال)
  امید ایران - امید ویتنام
  ۱۵:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  مس رفسنجان - آلومینیوم اراک
  ۱۸:۱۵
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الاتفاق - الطائی
  ۱۸:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  ضمک - الهلال
  ۱۸:۳۰
 • لیگ برتر ایران
  استقلال خوزستان - ذوب آهن
  ۱۹:۰۰
 • لیگ اروپا
  لاسک - لیورپول
  ۲۰:۱۵
 • لیگ اروپا
  بایرلورکوزن - هاکن
  ۲۰:۱۵
 • لیگ اروپا
  پاناتینایکوس - ویارئال
  ۲۰:۱۵
 • لیگ اروپا
  شریف تیراسپول - آاس رم
  ۲۰:۱۵
 • لیگ کنفرانس اروپا
  فنرباغچه - نوردشیلند
  ۲۰:۱۵
 • لیگ کنفرانس اروپا
  لژیا - استون ویلا
  ۲۰:۱۵
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الاتحاد - الفتح
  ۲۱:۳۰
 • لیگ اروپا
  آژاکس - مارسی
  ۲۲:۳۰
 • لیگ اروپا
  برایتون - آ ا ک آتن
  ۲۲:۳۰
 • لیگ اروپا
  وستهم - باکا توپولا
  ۲۲:۳۰
 • لیگ اروپا
  گلاسکو رنجرز - رئال بتیس
  ۲۲:۳۰
 • لیگ کنفرانس اروپا
  کلوب بروژ - بشیکتاش
  ۲۲:۳۰
 • لیگ کنفرانس اروپا
  دیناموزاگرب - آستانه
  ۲۲:۳۰
 • جمعه ۳۱ شهریور
  بازیهای آسیایی هانگژو ۲۰۲۲ (فوتبال)
  امید افغانستان - امید سوریه
  ۱۱:۳۰
 • بازیهای آسیایی هانگژو ۲۰۲۲ (فوتبال)
  امید هنگ کنگ - امید ازبکستان
  ۱۵:۰۰
 • بازیهای آسیایی هانگژو ۲۰۲۲ (فوتبال)
  اميد قطر - امید فلسطین
  ۱۵:۰۰
 • لیگ برتر فوتسال
  فوتسال مس سونگون - فرش آرا
  ۱۶:۰۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الاخدود - الخلیج
  ۱۸:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الریاض - الفیحا
  ۱۸:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  سالرنیتانا - فروزینونه
  ۲۰:۰۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  النصر - الاهلی عربستان
  ۲۱:۳۰
 • بوندسلیگا آلمان
  اشتوتگارت - دارمشتات
  ۲۲:۰۰
 • سری آ ایتالیا
  لچه - جنوا
  ۲۲:۱۵
 • لیگ یک فرانسه
  موناکو - نیس
  ۲۲:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  آلاوس - اتلتیک بیلبائو
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش