پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲
۱۸:۵۳ - ۱۵ تير ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۴۱۴۵۵
لیگ برتر و جام حذفی

نکونام: با بیرانوند حرف زدم و قرار بود به استقلال بیاید/ چشمی: استقلال بازیچه ۲ ارگان شده است

جواد نکونام,سرمربی استقلال تهران
سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: ما اصلاً شرایط خوبی نداریم و همه، اتفاقاتی که در این چند روز افتاده را می‌دانند.

به گزارش تسنیم، جواد نکونام در حاشیه تمرین عصر امروز (پنجشنبه) استقلال اظهار داشت: می‌خواهم از روز اول که من به تمرین استقلال آمدم، شروع کنم. آن همه مردم و هوادار برای حمایت استقلال و تیم به تمرین ما آمدند و من شرمنده همه آنها هستند. شما دیدید که چه اتفاقاتی را روی سکوها رقم زدند و آن حضور هواداران زیر سایه آن اتفاق بد از بین رفت و آن اتفاق متاسفانه باعث ناراحتی کل تیم شد. من عذرخواهی کردم، ولی با عذرخواهی هیچ چیزی درست نمی‌شود. شرایط تیم را همه می‌دانند؛ ما سال گذشته ۲۰ بازیکن داشتیم و الان ۷ بازیکن را نداریم و با ۱۳ بازیکن تمرین می‌کنیم و به همین دلیل بازیکنان امید را آوردیم که با ما تمرین می‌کنند تا از بین آنها بازیکنان خوبی را برای آینده تیم انتخاب کنیم. ما اصلاً شرایط خوبی نداریم. همه، اتفاقاتی که در این چند روز افتاده را می‌دانند.

وی در واکنش به اینکه گفته می‌شد با علیرضا بیرانوند برای پیوستن به استقلال صحبت کرده است، گفت: روز اولی که صحبت شده بود، من هرگز در جریان این موضوع نبودم و اعتقاد داشتم که این انتقال صورت نمی‌گیرد، چون نمی‌گذارند. بعد از اینکه اتفاق افتاد و مذاکره شد، من خودم با بیرانوند صحبت کردم و قرار بر این شد که بیاید. من می‌دانستم که ۳، ۴ روز یا یک هفته را از وقت را از دست می‌دهیم و همه پشت این نقل و انتقالات پنهان می‌شوند و مشکلات ما بیرون می‌زند.

سرمربی تیم فوتبال استقلال ادامه داد: از روزی که درگیر این موضوع بودیم، ببینید چه اتفاقی افتاد. آیا ما یک بازیکن جذب کردیم یا اینکه توانستیم با کسی مذاکره کنیم و یا اینکه اتفاق مثبتی افتاد؟ من روز اولی که به این تیم آمدم، بازیکنان بابت پول‌های سال گذشته‌شان گلایه کردند که بیش از ۶۰-۷۰ درصد مانده است. این مشکلات از روز اول بوده است و تیم را اذیت می‌کند. ما هرجا که صحبت کردیم، همه قبول کردند، ولی هیچ اتفاقی نیفتاده و مدیرعامل تیم هم رفت. با استعفای کریمی نمی‌دانیم با چه کسی باید صحبت کنیم، شاید تا دیروز می‌دانستیم.

نکونام در واکنش به این موضوع که بحث استعفای او از سرمربیگری استقلال مطرح شده بود، گفت: نه، این هم کار همان‌هایی است که دوست ندارند ما اینجا باشیم. در فوتبالی که تا امروز در آن هستم، هر زمانی که در استقلال بودم، بازی انجام دادم و موقعی هم که نبودم، هیچ حاشیه‌ای نداشتم. هواداران اینقدر به من لطف داشتند، اگر یک نفر هم اینجا طرفدار من باشد، تا آن روز تمام جانم را برای هوادار می‌گذارم تا دشمن‌شاد نشویم و سعی می‌کنیم کاری انجام دهیم که برای باشگاه و تیم خوب باشد.

وی در پاسخ به این سوال که با این شرایط فکر می‌کند در نقل و انتقالات به اهدافش برسد؟ خاطرنشان کرد: اولین نکته این است که ما یک اردو داخل تهران خواستیم که کنسل شد. من درباره یکسری چیزها صحبت نمی‌کنم و دوست دارم در آرامش حل شود، ولی وقتی انجام نشود، مجبور هستم با هواداران در میان بگذارم. اردوی ما کنسل شد، به خاطر اینکه برنامه‌ای وجود نداشت و بازیکنی هم نبود. امیدوارم که اردوی دوم‌مان را بتوانیم برگزار کنیم و بازیکنان جدید بیایند. درخصوص بازی دوستانه نیز با توجه به اینکه نفر به اندازه کافی نداریم، نمی‌توانیم برگزار کنیم. محمدحسین مرادمند تمرین نمی‌کند، چون قرارداد ندارد. او یک روز را به احترام من تمرین کرد  که از او ممنون هستم. سعید مهری هم قراردادش را فسخ کرده و از تیم رفته است. این اتفاقاتی است که مردم و هواداران باید ببینند. هیچ چیزی هم نمی‌بینیم تا متوجه شویم تیم رو به جلو حرکت می‌کند. در واقع هیچ دلگرمی نداریم.

چشمی: استقلال بازیچه ۲ ارگان شده است!/ بیرانوند از پرسپولیس کمتر از ۹۰ میلیارد گرفته؟

روزبه چشمی، کاپیتان تیم فوتبال استقلال در حاشیه تمرین امروز (پنجشنبه) این تیم اظهار کرد: آیا باشگاه‌های دیگر با قراردادهای ۱۲ میلیارد یا ۱۵ میلیارد بازیکن می‌گیرند و مردم باور می‌کنند؟ سپاهان، پرسپولیس و تراکتور آیا واقعا با این ارقام می‌گیرند؟ معلوم است که نقل و انتقالات استقلال خوب نیست زیرا با رقم‌هایی که باشگاه‌های دیگر می‌دهند، کدام تیم اینجا می‌آید؟ قوانین فقط برای استقلال است؟ معلوم است وقتی مشکلات را می‌بیند، نمی‌آیند. بازیکن با استقلال جلسه می‌گذارد و رقمی می‌گیرد و می‌رود باشگاه‌های دیگر را می‌بیند که دو برابر به او می‌دهند.

وی ادامه داد: فقط برای باشگاه ما قوانین است و هیچ باشگاه دیگر برایش این قانون نیست. سر بازیکنی که قرار بود به باشگاه ما بیاید، همه برنامه‌ها و همه افرادی که چه مربوط به فوتبال هستند و چه نیستند، دخالت کردند. هواداران حقشان اعتراض است. مگر می‌شود در این شرایط مدیرعامل و قائم مقام باشگاه استعفا دهند؟ ما بارها راجع به این موضوع صحبت کردیم. هر بار اتفاقات جدیدتر برای استقلال رخ می‌دهد. اگر مشکلی با استقلال دارید، بگویید تیم را منحل کنند و یک تیم دیگر بیاورند. بازیکنانی که الآن در تمرین هستند، به خاطر خود باشگاه، هواداران و نکونام اینجا هستند. بازیکنانی که از سال پیش اینجا هستند، حداکثر ۵۵ درصد پول گرفته‌اند و هیچ باشگاهی به جز ما نمی‌تواند این حرف را بزند. این بازیکنان به خاطر هواداران و نکونام آمدند. ما الآن به که، چه بگوییم؟ کجا دنبال پول خود باشیم؟ کجا پیگیر نقل و انتقالات باشیم؟

چشمی اضافه کرد: تراکتور و سپاهان در اردو هستند. پرسپولیس نیز هم با بازیکنانش تمدید کرده و هم بازیکنان جدید گرفته است. فقط ما هستیم که چنین شرایط را داریم. یک‌ مشکلی بین وزارت ورزش و خصوصی‌سازی است که ضربه‌اش را فقط هواداران می‌خورند. اگر مدیر جدید از طرف وزارت بیاید، سازمان خصوصی‌سازی با او لج می‌کند، اگر از سمت خصوصی‌سازی بیاید، وزارت با او لج می‌کند. ما این وسط شده‌ایم بازیچه دست این دو ارگان. ما تمام تلاش خود را می‌کنیم اما اگر مدیریتی نباشد، چه سودی دارد؟ ما الآن ۷ یا ۸ بازیکن بزرگسال داریم. آیا بقیه تیم‌ها هم این گونه تمرینات خود را شروع کردند؟ وقتی شما نه بازیکنی می‌گیری، نه مشکل باشگاه را حل می‌کنی، نه مشکل بازیکن را حل می‌کنی، از تیم چه می‌خواهی؟ الآن که اصلا مسئولی نیست. آن زمان که بود، ۱۰۰۰ تا مشکل داشتیم.

او درباره پیشنهاد هنگفت به بیرانوند گفت: کاری ندارم آقای بیرانوند چقدر می‌گیرد. گفتند که ایشان با مبلغ‌هایی مثل ۹۰ میلیارد یا ۱۰۰ میلیارد می‌خواهد به استقلال بیاید، آیا الآن پرسپولیس کمتر پول داده است؟ چگونه بوده که باشگاه ما می‌خواهد ۹۰ میلیارد بدهد چون چند نفری که سال به سال هم فوتبال نمی‌بینند، گفتند باشگاه اشتباه می‌کند و این ۹۰ میلیارد را نباید بدهند، آیا بیرانوند با کمتر از این به پرسپولیس رفته است؟ چرا به آن کسی ورود نمی‌کند؟ آقای بیرانوند نوش جانش که هر چقد گرفته است اما چرا برای باشگاه‌های دیگر قوانین وجود ندارد؟ پیشنهاد را داده‌اند اما معلوم نبود که پول را بدهند. ما الآن قرارداد را بستیم اما پولی نگرفتیم.

کاپیتان استقلال عنوان کرد: از زمانی که سازمان خصوصی‌سازی در آن برنامه با مدیرعامل وقت استقلال آن حرف‌ها را زد، تیم ما لطمه بزرگی خورد. هیچ‌وقت در باشگاه‌های دیگر ورود نکردند اما شک نکنید باشگاه‌های دیگر بدهی‌ها و مشکلاتشان بیشتر از ما است اما به مسائل آن‌ها ورود نمی‌کنند زیرا مشکلشان با استقلال است. ما شدیم گوشت قربانی و بازیچه بقیه. اگر الآن وزارت اقتصاد و دارایی مدیر بگذارد، وزارت ورزش مشکل دارد و بر عکس. این بازیکنان و هواداران نباید بازیچه شود.

چشمی در پایان گفت: نکونام مشکلات را می‌دانست اما نه در این حد. مشکلات زیاد است. نکونام از ابتدا گفته مشکلات زیاد است و نباید عقب بکشیم. خواسته اصلی ما این است که در همین یکی دو روز یک فردی را بگذارند که ۳ ماه دیگر این اتفاقات تکرار نشود. ما دو ماه دیگر نبینیم مدیرعامل ما با این شرایط تغییر کند. شما یک مدیری بگذارید که ۲ یا ۳ شال باشد، ببینید همین استقلال چه می‌شود و چه نتایجی می‌گیرد.

واکنش سامره به شایعه استعفای نکونام
علی سامره پیش از آغاز تمرین امروز استقلال در واکنش به اتفاقات اخیر استقلال خطای به هواداران این تیم که پشت در کمپ مرحوم حجازی تجمع کرده بودند، اظهار کرد: شرایط مناسبی نیست. با جواد نکونام به این نتیجه رسیدیم که به شما اعلام کنیم با شما همکاری خواهیم کرد و کامل درک‌تان می‌کنیم.

شب گذشته شایعاتی مبنی بر استعفای جواد نکونام از سرمربیگری استقلال شنیده می‌شد.

 • 10
 • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
گوستاوو بلانکو بیوگرافی گوستاوو بلانکو بازیکن مهاجم آرژانتینی

تاریخ تولد: ۵ نوامبر ۱۹۹۱

محل تولد: مندوسا، آرژانتین

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم

باشگاه کنونی: استقلال

شماره پیراهن: ۹

ادامه
جواد خواجوی بیوگرافی جواد خواجوی کمدین پرطرفدار ایرانی (+تصاویر)

چکیده بیوگرافی جواد خواجوی

نام کامل: جواد خواجوی

تاریخ تولد: ۲۴ خرداد ۱۳۷۱

محل تولد: مشهد

حرفه: کمدین، بازیگر و دوبلور

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی انصرافی رشته سینما

ادامه
کیم تهیونگ کیم تهیونگ از اعضای گروه محبوب BTS

تاریخ تولد: ۳۰ دسامبر ۱۹۹۵

محل تولد: دگو، کره جنوبی

حرفه: خواننده، ترانه سرا، بازیگر و مدل 

ژانر: آراندبی، نئو سول، ایندی پاپ، کی-پاپ

ساز تخصصی: آواز

آغاز فعالیت: ۲۰۱۳ تاکنون

ادامه
زندگینامه لقمان حکیم زندگینامه لقمان حکیم و روایت های قرآنی وی

دوران زندگی: دوران حضرت داوود

محل تولد: حبشه

شهرت: لقمان حکیم

محل دفن: فلسطین یا ناحیه راشدیه در شمال بغداد

زندگینامه لقمان حکیمبیوگرافی لقمان حکیم

ادامه
سروش صحت بیوگرافی سروش صحت بازیگر و مجری پرطرفدار ایرانی

تاریخ تولد: ۸ آذر ۱۳۴۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و مجری

آغاز فعالیت: ۱۳۷۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس آلودگی شیمیایی دریا

ادامه
عبدالقادر گیلانی زندگینامه عبدالقادر گیلانی شاعر و عارف قرن ششم

تاریخ تولد: ۱ رمضان ۴۷۱ هجری قمری

محل تولد: صومعه سرا، گیلان

محل زندگی: گیلان، بغداد

حرفه: عارف، صوفی، محدث، و شاعر

درگذشت: ۸ ربیع الاول ۵۶۱ هجری قمری

محل دفن: محله باب ‌الشیخ بغداد

ادامه
استیو جابز زندگینامه ثروتمند بزرگ استیو جابز و بنیان گذار شرکت اپل (+ تصاویر دوران جوانی)

تاریخ تولد: ۲۴ فوریه ۱۹۵۵

محل تولد: سان فرانسیسکو، کالیفرنیا

ملیت: آمریکایی

حرفه: کارآفرین، مخترع، بنیان‌گذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه‌ای اپل

سال های فعالیت: ۱۹۷۴ تا ۲۰۱۱

درگذشت: ۵ اکتبر ۲۰۱۱ در پالو آلتو، کالیفرنیا

ادامه
پاتریک دمپسی بیوگرافی پاتریک دمپسی جذابترین مرد ۲۰۲۳

تاریخ تولد: ۱۳ ژانویه ۱۹۶۶

محل تولد: لوئیستون، مین

ملیت: آمریکایی

حرفه: بازیگر، رانندهٔ اتومبیل‌رانی

شروع فعالیت: ۱۹۸۵ تاکنون

ادامه
 محمدرضا حیاتی بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • پنج شنبه ۱۶ آذر
  -
  ۱۱:۳۰
 • لیگ برتر ایران
  گل گهرسیرجان - تراکتور
  ۱۵:۰۰
 • لیگ برتر بسکتبال
  ذوب آهن - مهرام
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر بسکتبال
  کاله - پالایش نفت آبادان
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر فوتسال
  فوتسال مس سونگون - کراپ الوند
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر فوتسال
  فرش آرا - فولاد زرند ایرانیان
  ۱۶:۰۰
 • اسنوکر شوت اوت
  حسین وفایی - رایلی پاول
  ۱۶:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  ضمک - الاتحاد
  ۱۸:۳۰
 • اردیویسه هلند
  آیندهوون - هیرنفین
  ۲۱:۱۵
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الشباب - الاتفاق
  ۲۱:۳۰
 • لیگ یک فرانسه
  برست - استراسبورگ
  ۲۳:۰۰
 • اردیویسه هلند
  فاینورد - وولندام
  ۲۳:۳۰
 • جمعه ۱۷ آذر
  اردیویسه هلند
  -
  ۱۱:۴۵
 • لیگ برتر ایران
  ملوان - شمس آذر قزوین
  ۱۵:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  پیکان - ذوب آهن
  ۱۵:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  صنعت نفت آبادان - آلومینیوم اراک
  ۱۵:۰۰
 • لیگ برتر امارات
  الجزیره امارات - عجمان
  ۱۶:۱۵
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الطائی - الهلال
  ۱۸:۳۰
 • لیگ برتر پرتغال
  ویزلا - براگا
  ۱۹:۰۰
 • لیگ برتر امارات
  الوحده امارات - الوصل امارات
  ۱۹:۰۰
 • لیگ برتر امارات
  شباب الاهلی امارات - الامارات
  ۱۹:۰۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  گالاتاسرای - آدانا دمیراسپور
  ۲۰:۳۰
 • لیگ برتر پرتغال
  بنفیکا - فارنسی
  ۲۱:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  النصر - الریاض
  ۲۱:۳۰
 • بوندسلیگا آلمان
  هوفنهایم - بوخوم
  ۲۳:۰۰
 • سری آ ایتالیا
  یوونتوس - ناپولی
  ۲۳:۱۵
 • شنبه ۱۸ آذر
  لیگ برتر ایران
  نساجی مازندران - استقلال خوزستان
  ۱۵:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  سپاهان - مس رفسنجان
  ۱۵:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  پرسپولیس - هوادار
  ۱۵:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  کریستال پالاس - لیورپول
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر روسیه
  احمد گروژنی - روستوف
  ۱۶:۳۰
 • لیگ برتر ایران
  فولاد - استقلال
  ۱۷:۴۵
 • بوندسلیگا آلمان
  آینتراخت فرانکفورت - بایرن مونیخ
  ۱۸:۰۰
 • لیگ برتر انگلیس
  منچستریونایتد - بورنموث
  ۱۸:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  رئال بتیس - رئال مادرید
  ۱۸:۴۵
 • لیگ برتر امارات
  الاتحاد کلبا - العین امارات
  ۱۹:۰۰
 • سری آ ایتالیا
  آتالانتا - آث میلان
  ۲۰:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  استون ویلا - آرسنال
  ۲۱:۰۰
 • بوندسلیگا آلمان
  دورتموند - لایپزیش
  ۲۱:۰۰
 • سری آ ایتالیا
  اینتر - اودینزه
  ۲۳:۱۵
 • لیگ یک فرانسه
  پاری سن ژرمن - نانت
  ۲۳:۳۰
 • یکشنبه ۱۹ آذر
  لیگ برتر پرتغال
  پورتو - کاساپیا
  ۰۰:۰۰
ویژه سرپوش