شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳
۰۹:۰۶ - ۱۸ مرداد ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۵۱۲۷۷
لیگ برتر و جام حذفی

زنان، پرسپولیس را بدون تماشاگر کردند/ لیگ را تعطیل کنید

منع حضور بانوان در ورزشگاه,دیدار پرسپولیس و آلومینیوم

روزنامه شرق نوشت: رقابت‌های لیگ برتر ایران در‌حالی از امروز به‌طور رسمی شروع می‌شود که این هفته با شوک بزرگی روبه‌رو شده است: دیدار پرسپولیس – آلومینیوم اراک که قرار بود در ورزشگاه آزادی برگزار شود، بدون تماشاگر شده است! این اتفاق غافلگیرکننده در‌حالی می‌افتد که مجموعه پرسپولیس امیدوار بود بتواند بعد از کسب قهرمانی‌های متعدد در فصل گذشته، اولین دیدار فصل را با حضور پرشور تماشاگرانش برگزار و با آنها جشن مختصری در ورزشگاه آزادی برپا کند.

با وجود این، قریب به ۲۴ ساعت مانده به شروع این دیدار، به ناگاه فدراسیون فوتبال از بدون تماشاگر شدن این بازی خبر داده است. در خبری که در‌این‌باره عنوان شده آمده است که «با توجه به شرایط سکوهای ورزشگاه آزادی، دیدار پرسپولیس برابر آلومینیوم بدون حضور تماشاگر برگزار می‌شود». فارغ از اینکه در هر کشور دیگری، وقتی که برای ترمیم بخشی از سکوهای ورزشگاه آزادی صرف شده، فرصت مناسب برای ساختن یک ورزشگاه کوچک را می‌داد، باورپذیری این موضوع غیرممکن است.

سکوهای ورزشگاه آزادی ماه‌هاست در دست ترمیم است ولی این مورد باعث بدون تماشاگر شدن بازی‌ها نشده بود. پیش از این در نیم‌‌فصل دومِ فصل گذشته چندین بازی در این ورزشگاه با همین شرایط و با حضور تماشاگران برگزار شده بود. حالا مشخص نیست چطور وقتی چنین ورزشگاهی با شرایط مشابه در فصل گذشته پذیرای تماشاگران بوده، در ابتدای فصل جدید نمی‌تواند میزبان حضور آنها باشد. خبر بدون تماشاگر‌شدن این دیدار، شوک مهمی هم به یحیی گل‌محمدی، سرمربی پرسپولیس داده است. او روز گذشته در کنفرانس خبری پیش از بازی با آلومینیوم گفت: «شوک خیلی بدی بود. من الان فکر کنم ۲۰ دقیقه پیش شنیدم این ماجرا را. ما خودمان را آماده کرده بودیم که بعد از دو قهرمانی و یک‌جورایی سه قهرمانی، کنار هواداران دیداری داشته باشیم و بتوانیم از وجودشان استفاده کنیم. خیلی شوک منفی و بدی خوردیم و باورم نمی‌شود این هماهنگی در شروع مسابقات را. نمی‌دانم اسمش را چه بگذارم، بدون تماشاچی اصلا معنی ندارد، پرطرفدارترین تیم آسیا در اولین بازی لیگ بدون تماشاگر بازی کند. اگر واقعا زیرساخت نداریم، من پیشنهادم این است که یک سال لیگ را تعطیل کنیم و زیرساخت‌ها را درست کنیم و شروع کنیم دوباره. اینکه از اولین بازی لیگ این داستان‌ها پیش بیاید، واقعا زشت است. نمی‌دانم دلیلش چیست اما با این نوع برنامه‌ریزی و نگاهی که در فوتبال هست، فقط روز‌به‌روز پسرفت می‌کنیم. دیگر کشورها را می‌بینیم که چه امکانات و چه برنامه‌ریزی و چه بازیکنانی دارند اما اینجا به‌جای پیشرفت متأسفانه پسرفت می‌کنیم. واقعا متأسفم و واقعا ناراحت شدم از این خبری که شنیدم و فقط حس بی‌انگیزگی در همه آنهایی که کنار هم بودیم، ایجاد شد. نمی‌دانم چه بگویم و فقط بلدیم بگوییم ان‌شاءلله ماشاءالله!».

اگرچه بسیاری از مسئولان ورزش کشور روز گذشته در تلاش بودند بدون تماشاگر شدن این بازی مهم را به ماجرای سکوهای ورزشگاه آزادی مرتبط کنند ولی به نظر می‌رسد این اتفاق به دلیل عدم کسب مجوز برای ورود زنان به ورزشگاه آزادی برای تماشای این دیدار است. چند روز پیش بود که «شرق» در گزارشی مفصل از ارسال نامه خطرناک فیفا به فدراسیون فوتبال ایران خبر داد. ماجرا از این قرار است که کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا در نامه‌هایی جداگانه به فدراسیون فوتبال ایران، تهدید کرده‌اند اگر موضوع ورود زنان به ورزشگاه‌ها در بازی‌های لیگ حل‌وفصل نشود، باید منتظر عواقب سنگینی باشند. این نامه در هفته‌های گذشته به فدراسیون فوتبال ایران رسیده و از آن روز، مسئولان ذی‌ربط در تلاش برای جلب نظر مسئولان دولتی برای ورود زنان به ورزشگاه هستند. اتفاقی که حالا مشخص شده هنوز حل‌وفصل نشده است. مهدی تاج، رئیس فدارسیون فوتبال ایران پیش از این گفته بود که مجوز حضور زنان در چهار ورزشگاه و سه شهر کسب شده و شورای امنیت هم با ورود زنان به ورزشگاه موافقت کرده است. البته که همان زمان هم مشخص شد اسم ورزشگاه آزادی در بین ورزشگاه‌هایی که قرار است میزبان زنان باشند، نیست.

تاج وعده داده بود که بتوانند این مشکل را حل کنند و آزادی هم میزبان زنان باشد. با‌این‌حال هرچه به شروع لیگ نزدیک شد، مشخص شد که کار سخت‌تر از چیزی است که در ابتدا تصور می‌شد. با وجود نامه تهدیدآمیز فیفا، مسئولان فدراسیون فوتبال نتوانستند مجوزهای لازم را به دست بیاورند. آنها تصمیم گرفتند بازی‌های لیگ برتر فوتبال ایران را یک هفته به تعویق بیندازند به این امید که مشکل حل شود. بازی‌هایی که قرار بود ابتدا روز ۱۲ مرداد برگزار شود، به امروز موکول شده ولی این تعویق هم توفیقی به همراه نداشته است. پیش از این، برخلاف ادعای اولیه، سهیل مهدی، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ، از این گفت که فقط یک ورزشگاه می‌تواند در هفته اول پذیرای ورود زنان باشد. ورزشگاه مورد نظر سهیل مهدی، ورزشگاه گل‌گهر بود. اگرچه بعدها مسئولان فدراسیون فوتبال ایران اعلام کردند که آلومینیوم اراک هم می‌تواند در دیدارهای خانگی، میزبان حضور زنان باشد. این موضوع ولی به اندازه کافی خطرناک بود.

پیش از این مسئولان سازمان لیگ هشدار داده بودند که اگر شرایط ورود زنان به ورزشگاه فراهم نشود، کنفدراسیون فوتبال آسیا، لیگ برتر ایران را رسما از درجه اعتبار ساقط می‌کند. چنین شده که فدراسیون‌نشین‌ها که ظاهرا دوباره از کسب مجوز برای ورود زنان به ورزشگاه عاجز مانده‌اند، دست به همان شیوه قدیمی زده و بازی در ورزشگاه آزادی را کلا بدون تماشاگر کرده‌اند. به‌این‌ترتیب آنها امیدوار هستند که از فیفا وقت بخرند. در‌واقع مسئولان امر به این نتیجه رسیده‌اند که بدون تماشاگرکردن این بازی به بهانه سکوهای ورزشگاه بهتر از این است که بازی با حضور تماشاگران مرد برگزار شود. این اتفاق اگرچه به اندازه کافی تلخ است ولی به‌خوبی بیانگر این موضوع است که فدراسیون این‌بار به‌طور جدی نگران تهدیداتی است که از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا علیه‌اش صورت گرفته است. بدون تماشاگر شدن بازی‌ها یا راه‌ندادن زنان به ورزشگاه به بهانه بدون تماشاگر شدن لیگ برتر، روشی تکراری است که فصل گذشته در چند نوبت صورت گرفت. اینکه فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا این بار هم اسیر چنین حربه‌ای شوند یا نه، موضوعی است که در آینده‌ای احتمالا نه‌چندان دور مشخص خواهد شد.

لیگ را تعطیل کنید

روزنامه هم میهن نوشت: تصمیمات فراقانونی؛ کلمه‌ای است که در بسیاری از حوزه‌ها وجود دارد. از توقیف فیلم و سریال گرفته تا فیلترینگ سایت‌ها و پلتفرم‌های مختلف. کارشناسان و حتی مسئولان  این‌حوزه‌ها می‌گویند، بسیاری از تصمیم‌ها خارج از اختیار آنهاست. فوتبال نیز از این قاعده مستثنی نیست. شاید تعویق یک‌هفته‌ای مسابقات در اختیار فدراسیون فوتبال باشد اما «حضور زنان» موضوعی فرافوتبالی است که باعث‌شده این ورزش با خطر تعلیق رو‌به‌رو شود. لیگ فوتبال ایران که فقط به‌اسم «حرفه‌ای» است، شروعش یک‌هفته به تعویق افتاد. این اما پایان کار نبود و دقیقا ۲۴ساعت مانده به افتتاحیه این‌مسابقات، به‌یکباره اعلام شد بازی پرسپولیس و آلومینیوم اراک بدون حضور تماشاگران برگزار خواهد شد؛ موضوعی که با اعتراض نماینده پرسپولیس همراه شد. شاید در ظاهر مسئولان فوتبال بتوانند بازسازی بخشی از سکوهای ورزشگاه آزادی را دلیل بدون تماشاگر شدن این‌بازی اعلام کنند، اما در باطن موضوع آن چیزی است که فیفا کمتر از یک‌ماه‌پیش به‌صورت تهدیدآمیز از فدراسیون فوتبال خواسته بود تا شرایط حضور زنان در ورزشگاه‌ها را فراهم کنند؛ در غیر این‌ صورت «تعلیق» شامل حال فوتبال ایران خواهد شد. اما آیا فدراسیون فوتبال می‌تواند این‌بازی و تحریف اخبار را ادامه دهد؟

تهدید فیفا

بیست‌و‌سومین دوره رقابت‌های لیگ‌برتر فوتبال ایران قرار است از امروز چهارشنبه با تأخیری حدوداً یک‌هفته‌ای برگزار شود. این‌مسابقات پیش‌ازاین قرار بود روز پنجشنبه هفته‌گذشته برگزار شود ولی شدت گرمای هوا و تعطیلی ۴۸‌ساعته در سراسر ایران، بهترین فرصت را در اختیار فدراسیون فوتبال ایران گذاشت تا از احتمال محرومیت، موقتاً هم که شده جان سالم به‌در ببرد. ماجرا چنان تکراری است که دیگر کمتر کسی است که نداند فدراسیون فوتبال حتی چند هفته پایانی فصل گذشته لیگ‌برتر را به‌صورت قاچاقی با حضور تماشاگران مرد برگزار کرد و خبری از هواداران زن در ورزشگاه نبود.

فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا با ارسال نامه‌هایی مجزا به فدراسیون فوتبال ایران، خط‌و‌نشان کشیده‌اند که اگر در این‌دوره از رقابت‌های لیگ‌برتر فوتبال ایران هم اجازه حضور زنان در ورزشگاه‌ها صادر نشود، باید منتظر عواقب سختی باشند. فدراسیون فوتبال ایران و شخص تاج، این‌بار نامه کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا را جدی گرفته‌اند چراکه لحن نامه چنان جدی است که دیگر قرار نیست مماشاتی شکل بگیرد و به‌شکلی کج‌دار و مریز چند هفته در میان زنان در ورزشگاه حاضر و غایب باشند. چندی‌پیش مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران پیش‌ازاین اعلام کرده، شورای امنیت مجوز حضور زنان در ورزشگاه‌ها را صادر کرده ولی این مورد به‌تنهایی کافی نیست و باید پنج نهاد دیگر هم چراغ سبزشان را برای ورود زنان به ورزشگاه نشان دهند که فعلا این امر باوجود رایزنی‌های بسیار به بن‌بست خورده است. هفته گذشته نیز سهیل مهدی، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ به‌شکلی واضح، دلیل تعویق بازی‌های لیگ برتر ایران را حل‌وفصل‌نکردن موضوع ورود زنان به ورزشگاه‌ها دانست و در ادامه از نامه فیفا هم نام برد: «باتوجه به اینکه ازطرف سخنگوی دولت تعطیلی اعلام شد و هم‌زمان به‌دلیل آماده‌نشدن زیرساخت‌های ورزشگاه برای حضور زنان، دیدیم اگر مسابقات با تأخیر یک‌هفته‌ای برگزار و هردو مورد برآورده ‌شود، شرایط حضور زنان -که موضوع اصلی فدراسیون و سازمان لیگ است- محقق می‌شود.»

حساسیت روی شهرهای بزرگ

بازسازی ورزشگاه آزادی اما بهانه مناسبی برای مسئولان فوتبال شده تا علت اصلی بی‌تماشاگرشدن مسابقات در ورزشگاه آزادی را به زیرساخت نامناسب و تعمیرات سکوی این استادیوم ربط بدهند. اما شرایط در سایر ورزشگاه‌های کشور چطور است؟ یکی از مسئولان فدراسیون فوتبال که نخواست نامش فاش شود در گفت‌وگو با خبرنگار «هم‌میهن» پیرامون اینکه حساسیت حضور زنان در ورزشگاه صرفا روی تهران است یا سایر ورزشگاه‌ها نیز درگیر این‌مسئله هستند، گفت: «فعلا تمرکز اصلی روی حضور زنان در اصفهان و تهران است اما آقای تاج به سیرجان سفر کرده تا شرایط حضور تماشاگران زن و مرد را بسنجد و تاییدش را بگیرد. اگر این‌اتفاق رخ دهد، تیم فوتبال گل‌گهر می‌تواند با حضور زنان و مردان سیرجانی، مسابقه‌ هفته اول را پشت‌سر بگذارد.» پیش‌ازاین مهدی تاج گفته بود که چهار ورزشگاه در سه‌شهر، می‌توانند پذیرای ورود زنان باشند که در خبری عجیب، اسمی از ورزشگاه آزادی در آن‌بین دیده نمی‌شد. دو ورزشگاه شهر اصفهان، ورزشگاه گل‌گهر و ورزشگاه فولاد در زمره ورزشگاه‌هایی بودند که قبلاً مجوز را گرفته بودند ولی حالا در آستانه شروع رقابت‌های لیگ‌برتر، این چهار ورزشگاه دوباره آب رفته و فقط به یکی رسیده است. آنطورکه سهیل مهدی گفته، فقط گل‌گهر سیرجان در هفته‌نخست می‌تواند میزبان زنان تماشاگر باشد.

پایان مماشات

در دولت حسن روحانی و مدیریت شهاب عزیزی‌خادم، جیان اینفانتینو -رئیس فیفا- در بخش سی‌آی‌پی فرودگاه امام خمینی(ره) با روحانی دیدار کرد و از او قول گرفت تا زنان وارد ورزشگاه‌ها شوند. در همان دوران بود که حسن روحانی قول همکاری و همراهی بیشتر در این‌زمینه را داد. به‌مرور چندین بازی در لیگ‌برتر، همچنین تیم‌ملی ایران با حضور زنان -هرچند تقریبا گزینشی- برگزار شد اما به‌یکباره و با شیوع ویروس کرونا، بازهم بهانه مناسبی برای دست‌اندرکاران خارج از حوزه فوتبال ایجاد شد تا مسابقات، بدون حضور تماشاگران به کارشان ادامه دهند. این‌بار اما فیفا قرار نیست تعامل سابق را داشته باشد و با کلمات تهدیدآمیزی که به‌صراحت در نامه مذکور استفاده کرده، به گوش فدراسیون رسیده که دیگر نمی‌توانند مسابقات را با ظرفیت کم و بدون حضور زنان پیش ببرند.

پیشنهاد گل‌محمدی: فوتبال را تعطیل کنید

روز گذشته (سه‌شنبه) اما سوال بسیاری از هواداران فوتبال این بود که چرا در فاصله کمتر از ۲۴ساعت تا شروع بازی پرسپولیس و آلومینیوم، سامانه بلیت‌فروشی استادیوم آزادی برای هواداران باز نشده است. این‌شایعه کم‌کم تقویت شد که ظاهراً مجوز حضور زنان ازسوی نهادهای بالادستی صادر نشده و فدراسیون فوتبال نیز قدرتش را ندارد که در این‌زمینه چانه‌زنی کند. یحیی گل‌محمدی اما با حضور در نشست خبری این‌مسابقه، روز گذشته از تصمیمی که رسماً رسانه‌ای شد تا دیدار تیم‌اش با نماینده اراک بدون حضور تماشاگر برگزار شود، شوکه شد و گفت: «شوک خیلی بدی بود. ما خودمان را آماده کرده بودیم که بعد از ۳ قهرمانی، کنار هواداران دیداری داشته باشیم و بتوانیم از وجودشان استفاده کنیم. خیلی شوک بدی خوردیم و باورم نمی‌شود. نمی‌دانم اسم‌اش را چه بگذارم. اصلا معنی ندارد پرطرفدارترین تیم آسیا در اولین‌بازی لیگ، بدون تماشاگر بازی کند. اگر واقعا زیرساخت نداریم، من پیشنهادم این است که یک‌سال لیگ را تعطیل کنیم، زیرساخت‌ها را درست کنیم و دوباره شروع کنیم.» یحیی گل‌محمدی که به‌شدت از تصمیم فدراسیون فوتبال و البته شورای تامین عصبانی شده بود، در ادامه گفت: «اینکه از اولین بازی لیگ این‌داستان‌ها پیش بیاید، واقعا زشت است.

نمی‌دانم دلیلش چیست اما با این‌نوع برنامه‌ریزی و نگاهی که در فوتبال هست، فقط روزبه‌روز پسرفت می‌کنیم. دیگر کشورها را می‌بینیم که چه امکانات، برنامه‌ریزی و بازیکنانی دارند اما اینجا به‌جای پیشرفت متاسفانه پسرفت می‌کنیم. واقعا متاسفم و ناراحت شدم از این ‌خبری که شنیدم. فقط حس بی‌انگیزگی در همه آنهایی که کنار هم بودیم، ایجاد شد. نمی‌دانم چه بگویم. فقط بلدیم بگوییم انشاءالله ماشاءالله!». در روزهایی که رسما «پاندمی کرونا» پایان یافته، فدراسیون فوتبال دیگر نمی‌تواند به‌بهانه این‌ویروس، بازی‌ها را بدون تماشاگر برگزار کند تا زنان پشت درهای‌بسته ورزشگاه بمانند. ازطرف‌دیگر ادامه این‌روند و بدون تماشاگر بودن بازی‌ها نیز نمره منفی بزرگی را برای فوتبال ایران در بر خواهد داشت و مسئولان باید تبعات این‌تصمیم که آسیب جدی به فوتبال کشور است را بپذیرند. یا اینکه تصمیمی بگیرند که درنهایت منجر به حضور زنان در ورزشگاه‌ها شود. جای تاسف دارد که فقط دوکشور در دنیا فوتبالش بدون تماشاگر و بدون حضور زنان برگزار می‌شود؛ فوتبال ایران و افغانستان بعد از روی‌کارآمدن دولت طالبان.

 • 13
 • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
فرزان عاشورزاده بیوگرافی فرزان عاشورزاده تکواندوکار ایرانی

تاریخ تولد: ۵ آذر ۱۳۷۵

محل تولد: تنبکابن، مازندران

محل زندگی: آمریکا

حرفه: تکواندوکار

لقب جهانی: سونامی تکواندو جهان

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • جمعه ۲۵ خرداد
  جام ملت های اروپا
  آلمان - اسکاتلند
  ۲۲:۳۰
 • شنبه ۲۶ خرداد
  بسکتبال حرفه‌ای NBA
  دالاس ماوریکس - بوستون سلتیکس
  ۰۴:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  مجارستان - سوئیس
  ۱۶:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اسپانیا - کرواسی
  ۱۹:۳۰
 • جام حذفی ایران
  سپاهان - گل گهرسیرجان
  ۱۹:۴۵
 • جام حذفی ایران
  آلومینیوم اراک - مس رفسنجان
  ۲۰:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  ایتالیا - آلبانی
  ۲۲:۳۰
 • یکشنبه ۲۷ خرداد
  لیگ MLS آمریکا
  فیلادلفیا یونیون - اینتر میامی
  ۰۳:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  لهستان - هلند
  ۱۶:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اسلوونی - دانمارک
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  صربستان - انگلیس
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش