شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
۰۸:۳۵ - ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۳۰۱۲۶۲
لیگ برتر و جام حذفی

ابهام بزرگ در استقلال با انتشار اسناد پرداختی کارگزار سابق/ دردسر ۸۸ میلیاردی آبی‌ها!

آخرین اخبار باشگاه استقلال,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی

بعد از فسخ قرارداد استقلال با کارگزار قبلی این باشگاه (شرکت آریابرتر)، تازه مشکلات این باشگاه آغاز شده است و از آنجایی که مسئولان این کارگزاری اعتقاد دارند بدون‌‌مجوز از آنها و به‌‌صورت غیرقانونی قرارداد قبلی فسخ و قرارداد جدید با کارگزاری جدید امضا شده است، حالا‌‌حالاها استقلالی‌‌ها باید پای عواقب آن بایستند.

از سوی دیگر مسئولان باشگاه استقلال همان‌‌طور‌‌که قبلا هم اشاره کردیم درخصوص دلایل فسخ قراردادش با آریابرتر، دلایل خاص خودش را داشته و اعتقاد دارند که آریابرتر به‌‌خاطر عدم‌‌تعهد به بندهای قراردادش درخصوص استقلال حق هیچ اعتراضی ندارد و در‌‌صورت اعتراض هم این استقلالی‌‌ها هستند که می‌‌توانند کار را از مسیر حقوقی پیگیری کنند، اما بعدا اتفاقاتی افتاد که نشان داد دست بالا با کارگزار سابق بوده و چه‌‌بسا آنها بتوانند با اقدامات حقوقی خود، استقلال را دچار دردسر کنند.

همچنین پس از اینکه از سوی سعادتمند گفته شد شرکت آریا‌‌برتر طی سال گذشته تا به امروز ریالی برای این باشگاه درآمد نداشته است، این شرکت تصمیم گرفت رسید واریز منابع مالی به‌‌حساب باشگاه یا خزانه باشگاه استقلال را منتشر کند که طبق این اسناد، آریابرتر رقمی میلیاردی به استقلال کمک مالی داشته است.

مدیرعامل استقلال در جمع خبرنگاران گفته بود: «در تاریخ ۲۸ خرداد سال ۹۸ با شرکت آریا‌‌برتر، قراردادی تنظیم کردیم که از آن تاریخ تاکنون، از این شرکت عایدی‌‌ای نصیب باشگاه استقلال نشده است. به‌‌عنوان نماینده باشگاه استقلال می‌‌گویم چرا شرکت آریا‌‌برتر در قالب دادخواست یا اظهارنامه، جلوی کمک شرکت فولاد متین را می‌‌گیرد که اجازه ندهد به استقلال مساعدت شود و باشگاه از پس هزینه‌‌های خود بربیاید؟ مگر آریا برتر سال گذشته چقدر به باشگاه کمک کرد؟ در قرارداد با این شرکت، دیناری به استقلال نرسیده است. در تاریخ ۱۲ بهمن ۹۸، الحاقیه‌‌ای در قالب قرارداد قرض‌‌الحسنه تضمین و قرار شد مبلغ ۹ میلیارد و ۶۷۴ میلیون تومان در یک‌‌ماه به استقلال پرداخت شود. در ادامه قرار شد که به‌‌صورت روزانه، استقلال مبلغ ۴۰ میلیون تومان خسارت پرداخت کند. کجای دنیا چنین چیزی وجود دارد؟»

نکته قابل توجه اینکه کارگزارها که طی سالیان گذشته به‌‌جای اسپانسرها در دو باشگاه سرخابی عنان کار را در اختیار گرفته‌‌اند، طبق تعهدات صورت گرفته باید در ازای استفاده از لوگوی این دو باشگاه از مبادی مختلف به تامین منابع مالی پرداخته و از جهت اقتصادی کمک‌‌حال استقلال و پرسپولیس باشند. این اتفاق طی چند ماه اخیر در پرسپولیس تا حدودی محقق شد، اما استقلالی‌‌ها در ازای قرارداد با کارگزار سابق خود نه‌‌تنها پولی را به‌‌عنوان حق اسپانسر دریافت نکرده‌‌اند، بلکه مبلغی را به‌‌عنوان قرض آن‌‌هم با جریمه دیرکرد، دریافت کرده‌‌اند تا امروز مجبور شوند روزانه ۴۰ میلیون تومان نیز به‌‌عنوان جریمه پرداخت کنند. یعنی آریا‌‌برتر نه‌‌تنها عایدی‌‌ای برای آبی‌‌ها نداشت، بلکه با این ترفند به‌‌نوعی یک پولی هم از این باشگاه طلبکار شد.

یک ابهام بزرگ؛ طلب قدیمی را زنده کردند؟

شرکت آریا‌‌برتر، به‌‌عنوان کارگزار قبلی باشگاه استقلال مدعی است که باشگاه نباید قراردادی با کارگزار جدید امضا می‌‌کرد و باید تکلیف قرارداد این شرکت و استقلال مشخص می‌‌شد. همین مساله، باعث اختلاف‌‌هایی بین هیات‌‌مدیره و سعادتمند شد. اگرچه بعد از صحبت‌‌های مدیرعامل استقلال، فضا کمی تلطیف شد، اما شرکت آریابرتر برای روشن شدن ابهامات، مبالغ کمک خود را به باشگاه استقلال منتشر کرد. در واقع این شرکت مدعی شد که بیش از ۱۰ میلیارد تومان به باشگاه استقلال به‌صورت قرض‌‌الحسنه کمک کرده است، در‌صورتی‌که قرار به پرداخت پول از سوی این شرکت نبوده است. با این حال انتشار اسناد پرداختی‌‌های کارگزار قبلی استقلال به این باشگاه، امروز یک سوال و ابهام بزرگ را در باشگاه استقلال به‌وجود آورده است.

هرچند به‌عقیده مدیرعامل استقلال، کلیت این قرارداد مبهم بوده و جای سوال دارد و حتی وی روز گذشته نیز این‌‌طور عنوان کرد که درخصوص وضعیت کارگزار قبلی، مباحث و مذاکرات خوبی صورت گرفته و قرار است در سه چهار روز آینده مشکل با کارگزار قبلی حل‌و‌فصل شود. در غیر این صورت یک‌سری شفاف‌‌سازی‌‌ها را انجام خواهند داد، اما موضوع پرداختی‌‌های آریابرتر و واریزی‌‌ها از موسسه مالی کوثر در ذهن مسئولان استقلال این سوال را ایجاد کرده است چراکه این پول‌ها از موسسه‌‌ای واریز شده که یک بدهی قدیمی به باشگاه استقلال دارد و حالا این ابهام وجود دارد که آیا ممکن است آریابرتر به قصد تسویه بدهی قدیمی این حساب با آبی‌پوشان این طلب را به اسم استقلال زنده و آن را در ازای کمک قرض‌‌الحسنه آن‌هم با جریمه دیرکرد روزانه در اختیار این باشگاه قرار داده باشد؟ دیروز که با یکی از مدیران ارشد باشگاه استقلال در این خصوص صحبت کردیم، تایید کرد که این ابهام در باشگاه وجود دارد و باید مورد بررسی قرار بگیرد.

*محمدرضا حاجی‌عبدالرزاق، روزنامه‌نگار

شکایت پادوانی به کاس و درخواست غرامت میلیونی/ دردسر ۸۸ میلیاردی آبی‌ها!

 پس از شکایت نافرجام ۲ سال پیش لئوناردو پادوانی مدافع سابق و برزیلی استقلال از این باشگاه به فیفا و درخواست غرامت، حالا دوباره وکیل این بازیکن به دادگاه عالی ورزش شکایت کرده تا بلکه بتواند پول بیشتری از استقلال بگیرد. ۲ سال پیش وکیل پادوانی در شکایتی که به فیفا ارجاع داده بود، خواستار غرامت میلیون دلاری به‌خاطر مصدومیت موکلش شده بود که فیفا به دلیل رخ دادن حادثه حین مسابقه و داخل زمین، بحث غرامت‌ را رد و تنها به پرداخت‌۱۰۰ هزار دلار طلب پادوانی از باشگاه استقلال رای داده بود.

البته متاسفانه مسئولان باشگاه استقلال در ۲ سال اخیر با بی‌توجهی به این رای و نادیده گرفتن وضعیت نامناسب پادوانی که پس از حادثه تلخ ورزشگاه اهواز توان حرکت و راه رفتن را از دست داده و همچنان تحت‌درمان است، باعث ناراحتی و دلخوری شدید این بازیکن و گلایه‌ها و انتقادهای تند او شدند که همراهی و همدلی هواداران استقلال و همبازیانش را هم در‌پی داشت. 

با انتخاب احمد سعادتمند به عنوان مدیرعامل جدید باشگاه استقلال، او پرونده پادوانی و تسویه‌حساب با این بازیکن را در اولویت برنامه‌هایش قرار داد و مسئولان امور بین‌الملل و حقوقی باشگاه را موظف به پیگیری جدی کار پادوانی کرد. در همین‌راستا بود که باشگاه استقلال رایزنی‌هایی را با فیفا انجام داد تا بخشی از مطالبات را از منابع این باشگاه در فیفا پرداخت کند که مطالبات پاد‌وانی هم جزو آن‌هاست. باشگاه از پادوانی خواست شماره حساب بدهد و آن‌ها بعد از این درخواست کمی تعلل کردند و یک شکایت دیگر به کمیته انضباطی انجام دادند و درخواست غرامت کردند که البته این شکایت تایید نشد و صد هزار دلار بدهی تایید شده است.

پس از این اتفاق پادوانی و وکیلش شماره حساب را با تاخیر اعلام کردند و بعد به تایید باشگاه، فدراسیون فوتبال و فیفا رسید اما وکیل پاد‌وانی شماره حساب را تایید نکرد تا پولی واریز شود. علی خلف سرپرست روابط ‌عمومی باشگاه استقلال هم با تایید شکایت پادوانی در‌خصوص درخواست غرامت از باشگاه استقلال، گفت: «پاد‌وانی‌ شکایت جدیدی مطرح‌ و درخواست غرامت میلیون دلاری کرده است. نمی‌خواهیم گناه کسی را بشوریم اما به نظر می‌رسد آن‌ها با شکایت به کاس می‌خواهند ۳،۲ ماهی که بررسی شکایت طول می‌انجامد، روزشمار پول‌شان را دریافت کنند. البته باشگاه استقلال هم چاره‌جویی کرده و می‌خواهد نامه‌ای به فیفا ارسال کند و شرح ماوقع را به اطلاع آن‌ها برساند که خودشان از دریافت این بدهی امتناع کرده‌اند و باشگاه مشکلی نداشته است.»

    

رسانه‌ای شدن شکایت پادوانی به دادگاه عالی ورزش باعث ناراحتی هواداران استقلال از این بازیکن شده که بارها مورد حمایت و تشویق آبی‌ها قرار گرفته اما به نظر می‌رسد این نظر خود پادو نباشد و او تحت‌فشار یا پیشنهاد فرد یا افرادی دست به این اقدام زده است!

اگر خاطر فوتبال‌دوستان باشد پادوانی چند هفته پیش طی پستی در اینستاگرام ماجرای عبدالحق نوری بازیکن مراکشی‌الاصل اهل هلند را که عضو باشگاه آژاکس آمستردام بود، پیش کشید. این بازیکن در ۸ ژوئیه ۲۰۱۷ در بازی دوستانه آژاکس و وردربرمن در باشگاه ورزشی وردربرمن به دلیل آریتمی قلب از حال رفت و بیهوش شد و بعد از این اتفاق مشخص شد که عبدالحق نوری به دلیل ضایعه مغزی دیگر قادر به بازی کردن نیست و فوتبالش به پایان رسید. او پس از ٢ سال و ٩ ماه از کما در آمد و در این مدت باشگاه آژاکس دستمزد و هزینه درمانش را پرداخت می‌کرد اما با اعلام برادر نوری مبنی بر خروج عبدالحق از کما، باشگاه آژاکس دست به کار شد و با پرداخت ۵ میلیون یورو قرارداد این بازیکن آسیب‌دیده را رسما فسخ کرد.

 با توجه به اشاره و استناد پادوانی به این ماجرا، به نظر می‌رسد مدافع برزیلی و سابق استقلال یا وکیلش به دنبال متقاعد کردن ارکان قضایی فیفا و دادگاه عالی ورزش به پرداخت غرامت میلیونی از سوی باشگاه ایرانی به خاطر مصدومیت شدید است. اگر رقم مورد نظر پادو همان مبلغی که باشگاه آژاکس به نوری پرداخت کرده باشد، بنابراین باید گفت استقلال با یک دردسر ۸۸ میلیاردی مواجه است، مگر آن‌که کاس هم مثل فیفا درخواست پادوانی را رد کند و باشگاه ایرانی فقط موظف به پرداخت طلب‌۱۰۰‌هزار دلاری او و دیرکردش باشد.

 • 16
 • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
استیون جرارد,عکس استیون جرارد,استیون جرارد و همسرش بیوگرافی استیون جرارد از کودکی تا به شهرت رسیدنش (+ تصاویر)

متولد: ۳۰ می ۱۹۸۰ انگلیس

پیشه: بازیکن و مربی فوتبال

مدرک تحصیلی: دیپلم

قد: ۱۸۳ سانتیمتر 

همسر: الکس کوران

فرزندان: ۳ دختر

ادامه
پروانه سلحشوری,تصاویر پروانه سلحشوری,بیوگرافی پروانه سلحشوری بیوگرافی پروانه سلحشوری و انتقادات آن به نظام حکومتی ایران

متولد: ۱۳۴۳

محل تولد: مسجدسلیمان، خوزستان

ملیت: ایران

همسر: برات قبادیان

فرزندان: دو پسر و یک دختر

شغل: سیاستمدار

ادامه
پیر امیدیار,بیوگرافی پیر امیدیار,پیرامیدیار بیوگرافی پیر امیدیار، بنیان گذار و رئیس سایت Ebay (+ تصاویر)

زاده:۲۱ ژوئن ۱۹۶۷ 

محل تولد: پاریس، فرانسه

شغل: بنیانگذار شرکت eBay

مادر: الهه میر جلالی امیدیار

پدر: کوروش امیدیار

همسر: پاملا کر امیدیار

ادامه
برادران رایت,برادران رایت اختراع هواپیما,زندگی نامه ی برادران رایت زندگینامه ی برادران رایت و اختراعات آنها

ویلبر رایت

ارویل رایت

- تاریخ تولد برادران رایت

ویلبر رایت: ۱۶ آوریل ۱۸۶۷

ارویل رایت: ۱۹ آگوست ۱۸۷۱

ادامه
حضرت محمد (ص),تولد حضرت محمد (ص),میلاد حضرت محمد (ص) زندگی نامه حضرت محمد (ص) از ولادت تا رحلتش

نام پدر: عبدالله

نام مادر: آمنه

شهرت: خاتم پیامبران، رسول خدا، امین

كنیه: ابوالقاسم و ابوابراهیم.

القاب حضرت محمد (ص): رسول اللّه، نبى اللّه، مصطفى، محمود، امین، امّى، خاتم، مزّمل، مدّثر، نذیر، بشیر، مبین، كریم، نور، رحمت، نعمت، شاهد، مبشّر، منذر، مذكّر، یس، طه‏ و... 

زمان تولد: ۱۷ ربیع الاول ۵۷۱ میـلادی

ادامه
علی صادقی,فیلم های علی صادقی,علی صادقی و ملیکا زارعی بیوگرافی علی صادقی بازیگر معروف طنز ایرانی (+ مصاحبه)

تولد: ۱۰ آذر ماه ۱۳۵۹ 

محل زندگی: تهران

ملیت: ایرانی

پیشه: بازیگر

مدرک تحصیلی: فوق دیپلم کامپیوتر

ادامه
سهراب سپهری,دبستان سهراب سپهری,زندگینامه سهراب سپهری زندگینامه سهراب سپهری (+ عکس)

زادروز: ۱۵ مهر ۱۳۰۷

محل تولد: کاشان

پیشه: شاعر، نقاش و مدرّس هنرستان هنرهای زیبا

مرگ: ۲۱ ماه آوریل ۱۹۸۰

علت مرگ: سرطان خون 

ادامه
محسن تنابنده,همسر محسن تنابنده,محسن تنابنده عکس بیوگرافی محسن تنابنده، فیلمنامه نویس و بازیگر مطرح ایرانی(+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۶ فروردین ماه ۱۳۵۴

محل تولد: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته بازیگری

همسر: روشنک گلپا

فرزند: یک پسر به نام نامی

ادامه
برد پیت,فیلم های برد پیت,برد پیت و ورزش مورد علاقه اش بیوگرافی برد پیت مشهورترین بازیگر آمریکایی (+ تصاویر همسران برد پیت)

ملیت: آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۸ دسامبر ۱۹۶۳

محل تولد: شانی، اکلاهما، آمریکا

محل زندگی: اسپرینگفیلد، میزوری

زمینه فعالیت: بازیگر سینما و تلویزیون

همسران: جنیفر آنیستون (۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵)، آنجلینا جولی (۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶)

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • شنبه ۲۵ مرداد
  لیگ قهرمانان اروپا
  منچسترسیتی - لیون
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • یکشنبه ۲۶ مرداد
  لیگ اروپا
  سویا - منچستریونایتد
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • دوشنبه ۲۷ مرداد
  لیگ اروپا
  اینتر - شاختار
  ساعت: ۲۳:۳۰
ویژه سرپوش