چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰
۰۸:۲۲ - ۰۷ مرداد ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۵۰۱۷۲۵
اخبار فلزات، طلا و ارز

اخبار لحظه‌ای از بازار دلار و سکه/ قیمت روز دلار در بازار آزاد ۹۷/۰۵/۰۷

قیمت دلار و قیمت سکه (یکشنبه ۰۷ مرداد ۹۷) / وضعیت قرمز در بازار دلار و سکه

قیمت دلار و قیمت سکه 07 مرداد,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز

قیمت دلار و قیمت سکه ۹۷/۰۵/۰۷؛ به گزارش سرپوش، روز گذشته، قیمت دلار در ساعات ابتدایی روز به سمت مرز ۹ هزار و ۵۰۰ تومان حرکت کرد؛ ولی در مرحله اول با مقاومت معامله‌گران به سوی ابتدای کانال ۹ هزار و ۴۰۰ تومان عقبگرد کرد. به گفته فعالان، در ساعات ابتدایی روز بازار تا حدی تحت‌تاثیر خبر احتمال ورود ارز پتروشیمی‌ها به بازار دوم با احتیاط رفتار کرد. به گفته شماری از فعالان، تا حدود ساعت ۲بعدازظهر عمده عرضه‌کننده‌ها و تقاضا‌کننده‌های بزرگ کنار ایستاد ه بودند، اما بازار با معاملات اندک نوسان رو به بالا را تجربه می‌کرد، هر چند که توان عبور از سطح ۹ هزار و ۵۰۰ تومانی را از خود نشان نمی‌داد. با این حال از حدود ساعت ۲ بعدازظهر پس از عبور دلار از سطح مقاومتی ۹ هزار و ۵۰۰ تومانی تقاضای کنار ایستاده وارد بازار شد و با افزایش خریدها قیمت به سوی کانال ۹ هزار و ۶۰۰ تومانی حرکت کرد.

 

 به گفته فعالان، عامل اصلی که دلار را در نیمه دوم روز نوسانی کرد، به نوسانات قیمت سکه مربوط بود. سکه چند صباحی هست که نقش رهبری بازارها را برعهده گرفته است و نوسانات افزایشی آن سیگنال صعود را به سایر بازارها مخابره می‌کند. روز گذشته، سکه معاملات خود را در کانال ۳ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان آغاز کرد؛ با یک اصلاح قیمتی تا محدوده ۳ میلیون و ۵۱۰ هزار تومان عقب نشینی کرد؛ با این حال، با برخورد به این محدوده، موج خریدها شدت بیشتری گرفت و قیمت حدود ۲ بعدازظهر به کانال ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رفت. پس از ورود به این کانال، افزایش قیمت همچنان ادامه یافت و حدود ساعت ۴ بعدازظهر برای این فلز گرانبها رقم ۳ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان به ثبت رسید. عده زیادی از بازیگران بازار، تعطیلی بازار آتی سکه را عاملی دانستند که موج تقاضا را به بازار نقدی سرازیر کرد. 

 

بازار طلای جهانی؛ سومین هفته نزولی طلا

هر اونس طلای جهانی با افت ۷/ ۰ درصدی برای سومین هفته نزولی شد. در هفته اخیر شاهد کم‌نوسانی طلای جهانی در کانال ۱۲۲۰ دلاری بودیم. با وجود افت طلا نزدیک کف یک‌ساله، ۱۲۱۶ دلار در میانه روز جمعه با رشد تولید ناخالص داخلی (GDP) سه‌ماهه دوم آمریکا به بیشترین سطح از ۲۰۱۴، اما در ادامه مجددا رشد طلا رقم خورد. تردیدها نسبت به پایداری رشد با تعرفه‌های تجاری و تاکید رئیس فدرال رزرو بر کاهش بهره‌وری با محدودیت‌های تجاری مانع از پایداری رشد شاخص دلار شد. افت بازارهای سهام با سهام شرکت‌های تکنولوژی نیز تا حدی از طلا حمایت کرد. با وجود احتمال تسریع افزایش نرخ بهره آمریکا، برخی کارشناسان شناسایی فرصت خرید پس از افت‌های اخیر و بازگشت تقاضای فیزیکی رشد طلا را محتمل دانستند. در هفته جاری آمار اشتغال آمریکا و رشد اقتصادی اروپا بر طلا اثرگذار است.

 

سیاست ارزی دولت در آستانه تغییری بزرگ

امروزه شاخص تمام بازارهای ایران رابطه مستقیمی با نرخ ارز بخصوص دلار پیدا کرده است. باوجودی که همواره چنین رابطه‌ای وجود داشته، ولی این روزها میزان حساسیت بازارها با نرخ ارز و روند حرکتی آن به بالاترین سطح خود رسیده است.

 

هــــرتصمیمی کــــه درخصــــوص سیاست‌های ارزی اتخاذ می‌شود بسرعت بازارها را نیز متحول می‌کند. از ۲۱ فروردین ماه امسال که سیاست ارزی دولت به سمت یکسان‌سازی چرخید، تحولات مختلفی در بازار ارز رقم خورده است. فاصله قیمتی بالای دلار رسمی که با نرخ ۴۲۰۰ تومان متولد شد با بازار غیررسمی که حتی به بیش از ۵ هزار تومان هم رسیده است، دولت را به تجدیدنظر در سیاست‌های خود واداشته است.

 

دولت با هدف جلوگیری از افزایش قیمت‌ها و فشار بر مصرف‌کنندگان واردات کالاهای اساسی و مواد اولیه تولید را با دلار ۴۲۰۰ تومانی تأمین کرد، اما رانت عظیمی که درفاصله نرخ رسمی و غیررسمی وجود دارد مسیر بخش عمده‌ای از کالاهای وارداتی را تغییر داد و درنهایت مبنای قیمت‌گذاری‌ها همان نرخی شد که در بازار غیررسمی دست به دست می‌شود.

 

بازار ثانویه ارزی یکی از راهکارهایی بود که دولت برای مدیریت نیازهای ارزی تدوین و اجرایی کرد. بازاری که در ابتدا تنها ارزحاصل از صادرات کالاهای اولویت سوم یعنی مصرفی درآنجا، میان صادرکنندگان و واردکنندگان مبادله می‌شد، حالا زمزمه‌هایی درباره بزرگتر شدن این بازار به گوش می‌رسد.

 

درجلسه اخیر شورای پول و اعتبار پیشنهادی مطرح شد و مورد بررسی قرارگرفت که بر مبنای آن ارز حاصل از صادرات محصولات پتروشیمی و فلزات رنگین نیز در بازار دوم ارزی قیمت می‌خورد و مبادله می‌شود. البته با وجودی که بانک مرکزی با این سازوکار جدید موافق است ولی اجرایی شدن آن به تصویب آن درشورای عالی اقتصادی دولت نیاز دارد. برهمین اساس این پیشنهاد جدید پس از بحث و بررسی اعضای شورای پول و اعتبار راهی ساختمان پاستور شد تا طی روزهای آینده اجرایی شدن یا نشدن آن نهایی شود.

 

هرچند هنوز ورود ارز پتروشیمی‌ها و فولادی‌ها در بازار ثانویه ارزی حتمی نیست، ولی انتشار خبر بررسی این پیشنهاد در شورای پول و اعتبار بازارهای مختلف را دستخوش تغییر کرد. بازار سهام نخستین بازاری بود که به این خبر واکنش نشان داد. دیروز بورس اوراق بهادار تهران با یک جهش ۳۰۷۷واحدی باردیگر خود را به کانال ۱۱۱هزار واحدی رساند.

 

درصورتی که این اتفاق بیفتد و ارز حاصل از صادرات محصولات پتروشیمی و فلزات اساسی به بازار ثانویه ارزی راه پیداکند، سهام شرکت‌های مختلفی که دراین صنایع حضور دارند، رشد قابل توجهی پیدا می‌کنند. هم‌اکنون این شرکت‌ها باید ارز خود را به نرخ رسمی در سامانه نیما عرضه کنند که اگر این رویه تغییر کند سود کلانی نصیب این شرکت‌ها و سهامداران آنها می‌شود. بنابراین انتشار این خبر رشد شاخص کل بورس را به همراه داشت.

 

ورود ارز پتروشیمی‌ها به بازار دوم

دولت با هدف کنترل قیمت‌ها در بازار و تأمین ارزان مایحتاج مردم و تولیدکنندگان تأمین کالاهای وارداتی با ارز دولتی را پذیرفت ولی با برملا شدن رانت‌های آشکار و پنهانی که نمونه آن در لیست دریافت‌کنندگان ارزی مشخص بود، اصلاح این رویه در دستور کار دولت قرار گرفت. طبق برنامه اولیه دولت تمام کالاهای وارداتی در چهار گروه دسته‌بندی شد. اولویت نخست کالاهای اساسی و دارو، اولویت دوم کالاهای واسطه‌ای و ماشین‌آلات، اولویت سوم کالاهای مصرفی و در بخش چهارم کالاهایی قرار گرفت که واردات آن به‌دلیل غیرضرور بودن یا تولید در داخل ممنوع اعلام شد.

دراین برنامه دولت تأمین ارز گروه اول و دوم را با دلار ۴۲۰۰ تومانی تضمین کرده است و گروه سوم نیاز ارزی خود را دربازار ثانویه و براساس نرخ رقابتی تأمین می‌کند. حال براساس مصوبه ۲۶ تیرماه شورای پول و اعتبارتنها گروه نخست یعنی کالاهای اساسی و داروست که از ارز ۴۲۰۰ تومانی بهره‌مند می‌شود و سایر گروه‌ها باید ارز خود را از بازار ثانویه تهیه کنند.

 

پس از انتشار لیست دریافت‌کنندگان ارزی بسیاری از اقتصاددانان اعلام کردند که دولت باید تنها تأمین واردات کالاهای اساسی و دارو را با ارز ارزان بر عهده بگیرد و سایر نیازهای ارزی باید به بازار ثانویه ارزی که براساس عرضه و تقاضا کشف قیمت می‌شود، سپرده شود.

 

اما تأمین ارز مورد نیاز سایر کالاهایی که در اولویت اول یعنی اساسی و دارو جا نمی‌گیرند به تقویت بازار ثانویه ارزی وابسته است. برهمین اساس درمصوبه اخیر شورای پول و اعتبار صادرکنندگان محصولات پتروشیمی، فولاد و فلزات رنگین نیز می‌توانند ارز خود را به نرخ توافقی در بازار دوم ارزی به فروش برسانند.

 

درباره آثار این تصمیم بر قیمت‌ها در بازار نیز بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند که به‌دلیل رانت و فسادی که شکل گرفت، ارز ارزانی که برای واردات این کالاها اختصاص داده شد به دست مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان نرسید و قیمت‌ها برپایه ارز بازار غیررسمی تعیین شد. بنابراین توقف تخصیص ارز دولتی به مواد اولیه و ماشین‌آلات تأثیر معناداری در قیمت‌ها نخواهد داشت.

 

نکته دیگری که درخصوص محصولات پتروشیمی وجود دارد این است که هم‌اکنون این واحدها خوراک مورد نیاز خود را براساس نرخ دولتی دریافت می‌کنند و درصورتی که قرار باشد ارز حاصل از صادرات خود را به نرخ توافقی به فروش برسانند رانت عظیمی نصیب آنها خواهد شد.

 

درصورتی که ستاد اقتصاد دولت رأی مثبت به مصوبه شورای پول و اعتبار بدهد، مسیر برای تغییر سازوکار پرداخت ارز مسافرتی نیز هموار خواهد شد. در روزهای اخیر اخبار متعددی درباره توقف پرداخت ارز مسافری با نرخ دولتی منتشر شد ولی به‌دلیل نبود سازوکارهای تأمین آن به نرخ دوم این موضوع به تعویق افتاد. حال درصورتی که ارز پتروشیمی‌ها و فولادی‌ها هم به بازار ثانویه برسد، امکان تأمین ارز مسافرتی در بازار دوم فراهم خواهد شد.

 

۲۲:۱۲ ۰۷ مرداد

فاکس نیوز: دلار ۱۱ هزار و ۲۰۰ تومانی در آستانه تحریم‌های آمریکا

به گزارش ایلنا، «فاکس نیوز» نوشت: ارزش ارز ایران در آستانه تحریم‌های آمریکا رو به سقوط است و پایین‌ترین نرخ خود را در بازار سیاه تجربه می‌کند. این رسانه دست راستی آمریکا که به دولت ترامپ نزدیک است، در این گزارش نوشت: روز یکشنبه هر دلار آمریکا با ۱۱ هزار و ۲۰۰ تومان ارز ایران مبادله شد. نرخ دلار در روز شنبه ۹ هزار ۸۰۰ تومان بود. دولت نرخ ۴ هزار و ۴۰۰ تومان را به عنوان نرخ رسمی اعلام کرده است. بر اساس این گزارش ارزش ریال سال‌ها شیب کاهشی کمی داشت؛ اما در ماه‌های اخیر با خروج آمریکا از توافق هسته‌ای این شیب سرعت گرفته است. «فاکس نیوز» نوشت: هفته گذشته دولت، رییس بانک مرکزی را برکنار کرد. بسیاری، سیاست‌های «ولی الله سیف» را دلیل اصلی کاهش ارزش ریال می‌دانستند. او قوانین ورود ارز خارجی به کشور در بازار سیاه را تسهیل کرده بود.

۲۰:۵۰ ۰۷ مرداد ۹۷

اطلاعیه بانک مرکزی درباره تحولات غيرعادی اخير در بازار ارز و طلا

روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد: بدین وسیله به اطلاع هم‌وطنان عزیز می‌رساند، بانک مرکزی ج.ا.ایران حسب وظیفه ذاتی و قانونی خود، تحولات اخیر در بازار ارز و طلا را که عمدتاً ناشی از توطئه دشمنان کشور و در راستای ایجاد التهاب در اقتصاد و سلب آرامش روانی از مردم می‌باشد را به دقت زیرنظر داشته و ضمن اعتقاد به اینکه این تحولات غیرعادی، تناسبی با واقعیات اقتصادی و توان ارزی کشور ندارد، برنامه‌های مقتضی و رویکردهای جدیدی را که در برنامه اعلامی رئیس کل جدید نیز آمده بود در دست تهیه دارد که ظرف روزهای آینده عملیاتی نموده و اطلاع رسانی لازم را در این مورد به عمل خواهد آورد.

۱۵:۵۰ ۰۷ مرداد ۹۷

آتی سکه تا کی فریز باقی می‌ماند؟

مدیرعامل بورس کالای ایران در گفت‌وگو با خبرگزاری صداوسیما می‌گوید: بازار قراردادهای آتی سکه تا زمان به ثبات رسیدن بازار نقدی سکه در حالت فریز باقی می‌ماند. * به گفته وی در حال حاضر فعالان بازار آتی به فعالیت خود ادامه می‌دهند و فقط امکان حضور برای افراد جدید مهیا نیست. همچنین تاکید دارد: این وضعیت تا زمان به ثبات رسی بازار نقدی ادامه خواهد داشت. * پس از ممنوعیت موقعیت تعهدی خرید و فروش فزاینده، شایعات پیرامون تعطیلی موقت فعالیت بازار قراردادهای آتی سکه جدی شده است.

۱۵:۳۹ ۰۷ مرداد ۹۷

تکذیب خبر توقف ثبت سفارش / ثبت سفارش بر اساس روال قانونی در جریان است

در حال حاضر ثبت سفارش وفق روال قانونی در جریان بوده و موارد ثبت شده جهت تأیید فرآیند به صورت آنلاین به دفاتر تخصصی ارجاع می‌گردد. *همچنین، رسیدگی به تقاضا‌های وارداتی متقاضیان واردات که به دلیل حجم ثبت سفارشات در سیستم بانکی در انتظار تخصص ارز بودند در یک زمانبندی فشرده طی هفته گذشته توسط کارشناسان وزارت صنعت، معدن و تجارت مورد بررسی قرار گرفت و مواد و کالا‌های اولویت‌دار واحد‌های تولیدی تعیین و نتایج، وارد سامانه جامع تجارت گردید. فلذا، متقاضیان واردات مذکور، حداکثر از ابتدای هفتۀ آتی می‌توانند با مراجعه به درگاه سامانه جامع تجارت از تصمیمات اتخاذی مطلع گردند./روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران

۱۴:۳۷ ۰۷ مرداد ۹۷

دلار ۱۱ هزار تومان شد

خبرگزاری فارس: امروز بازار تهران با التهاب شدیدی مواجه شد و روند رشد قیمت‌ها به‌گونه‌ای بود که به نظر می‌رسد بازار روی موج هیجانی قرار گرفته است. سکه طرح جدید امروز با ۲۵۰ هزار تومان افزایش ۴ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان، سکه طرح قدیم با ۳۷ هزار تومان رشد ۳ میلیون و ۳۵۵ هزار تومان و نیم سکه با رشد ۲۹ هزارتومانی یک میلیون و ۸۵۵ هزار تومان فروخته می‌شود. ربع سکه هم ۲۷ هزار تومان، سکه گرمی ۷ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۲۸ هزار و ۵۰ تومان رشد قیمت داشته است. در بازار ارز، دلار ۱۱ هزار تومان، یورو ۱۲ هزار و ۹۸ تومان، پوند ۱۳ هزار و ۶۰۲ تومان و درهم ۲۸۲۵ تومان به فروش می‌رسد.

قیمت دلار و قیمت سکه 07 مرداد,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز

 

۱۴:۰۰ ۰۷ مرداد ۹۷

قیمت دلار به بالای ۱۰ هزار تومان رسید

بر اساس گزارش‌ها، قیمت دلار در معاملات هفتم مرداد ماه در بازار آزاد به بالای ده هزار تومان رسیده است. این بالاترین نرخ دلار در بازار تا کنون بوده است.

۱۳:۵۰ ۰۷ مرداد ۹۷

قیمت سکه امروز سیر عجیب صعودی به خود گرفت.

رییس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر: *قیمت سکه امروز سیر عجیب صعودی به خود گرفت. *تصمیمات آنی بانک مرکزی و دولت در ایجاد تلاطم موثر بوده است. چند نرخی بودن بازار ارز هم باعث ایجاد اوضاع نابسامانی شده که اثرات منفی خود را بر تمام بازارها می‌گذارد. ۸قیمتی که هر اونس طلای جهانی دارد نشان‌دهنده این است که نوسانات آنها نرمال است و تجارت بین‌الملل نمی‌تواند دلیل ایجاد التهاب در بازار ایران باشد؛ لذا علت اصلی به مسائل داخلی مربوط می‌شود.

۱۲:۳۵ ۰۷ مرداد ۹۷

نرخ ارز و سکه در بازار

 

قیمت دلار و قیمت سکه 07 مرداد,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز
قیمت دلار و قیمت سکه 07 مرداد,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز
قیمت دلار و قیمت سکه 07 مرداد,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز

 

۱۲:۱۵ ۰۷ مرداد ۹۷

رکوردشکنی های پیاپی شاخص بورس

رکوردشکنی های پیاپی شاخص بورس تا کانال ۱۱۵ هزار واحدی با اصلاح بعدی آن تا جایگاه ۱۰۸ هزار واحدی همراه شد اما به گفته برخی کارشناسان، در پی ترمیم تیم اقتصادی دولت زمینه صعود دوباره معاملات در بازار سرمایه فراهم است. *بازار بورس در ماه های اخیر وارد مرحله ای جدید از عمر ۵۰ ساله فعالیت خود شد و توانست به رکوردهای جدیدی دست پیدا کند که تاکنون بی سابقه بوده است. *شاخص پس از رسیدن به کانال ۱۱۵ هزار واحدی، روند اصلاح و افت را در پیش گرفت و حتی تا کانال ۱۰۸ هزار واحدی نیز عقب نشینی کرد که به نظر کارشناسان امری عادی و طبیعی است؛ زیرا می تواند مانند فنری، شرایط و بسترها را برای صعود و پرش جدید بورس آماده کند.

۱۱:۵۵ ۰۷ مرداد ۹۷

نرخ سکه و طلا در بازار

 

قیمت دلار و قیمت سکه 07 مرداد,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز
قیمت دلار و قیمت سکه 07 مرداد,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز

 

۱۱:۳۵ ۰۷ مرداد ۹۷

قیمت دلار پنج رقمی شد، دلار از ده هراز تومان گذشت

امروز (یکشنبه) و در حالی که بازارهای جهانی تعطیل است، دلار در بازار ارز ایران تا ۱۰ هزار تومان و حتی بیشتر قیمت خورده است. / ایسنا

۱۱:۲۰ ۰۷ مرداد ۹۷

انجام ثبت سفارش واردات متوقف شد/ ابطال تمامی ثبت‌سفارش‌های قبلی

پس از انحراف دولت در تخصیص ارز دولتی با نرخ هر دلار ۴۲۰۰ تومان به واردات کالاها، اکنون تمامی ثبت‌سفارش‌های قبلی از سوی دولت باطل شده و در دستور بررسی مجدد قرار گرفته است؛ به این معنا که اگر معاونت‌های تخصصی وزارت صنعت، معدن و تجارت، صلاحیت واردات کالا را تشخیص دهند، آن گاه واردکننده می‌تواند اجازه واردات کالای خود را داشته باشد. *اکنون برخی واردکنندگان می‌گویند که حتی اجازه ثبت سفارش جدید برای واردات کالا را نیز ندارند و همین امر مشکلات زیادی را در جهت تامین مواد اولیه مورد نیاز تولید برای آنها ایجاد کرده است.

 

۱۱:۲۰ ۰۷ مرداد ۹۷

ظریف: آمریکایی‌ها معتاد به تحریم هستند/ به آمریکایی‌ها نشان خواهیم داد که مجبورند این اعتیادشان را ترک کنند

وزیر امور خارجه ایران در اولین همایش مشترک سفرا و روسای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور: *وظیفه وزارت خارجه تصدی گری در حوزه اقتصادی نیست و وظیفه ما تسهیل کردن این حوزه مهم است. *امروز آمریکا در برابر نظم ایبرالی جهانی ایستاده است. *من خام نیستم که فکر کنیم می‌توانیم بین آمریکا و اروپا درگیری ایجاد کنیم. *الان شکافی بین آنهاست و می توانیم از این شکاف بعنوان فرصت استفاده کنیم، ما نیازی نداریم پل شکاف بین آمریکا و اروپا باشیم. *آمریکایی‌ها معتاد به تحریم هستند، می‌توانیم فشار کنونی را به فرصت تبدیل کنیم و در چند ماه آینده می‌توانیم به آمریکا نشان دهیم که مجبورند این اعتیادشان را ترک کنند./

۱۱:۱۰ ۰۷ مرداد ۹۷

متخلفان ارز دولتی ۳۲ میلیارد تومان جریمه شدند

وزیر ارتباطات: *عده ای با ارز دولتی تخصیص یافته به گوشی کالاهای دیگر وارد کرده اند یا ارز را از کشور خارج کرده اند که تعزیرات تاکنون ۳۲ میلیارد تومان آن‌ها را جریمه کرده و شرایطی را پس گرفتن پول فراهم می کند. *پیشنهاد دادم همه پول به حساب دولت برگردانده شود و به مناطق محروم تخصیص داده شود. *وقتی با محدودیت ارزی مواجه هستیم و نیازمند تامین دارو باشیم منطقی نیست با آن پول تلفن وارد کنیم. *درباره مزاحمت‌های پیامکی ۳۰ هزار شماره شناسایی و قطع شده است.

۱۰:۵۵ ۰۷ مرداد ۹۷

قیمت سکه و طلا در بازار

 

قیمت دلار و قیمت سکه 07 مرداد,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز
قیمت دلار و قیمت سکه 07 مرداد,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز
قیمت دلار و قیمت سکه 07 مرداد,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز

 

۱۰:۴۵ ۰۷ مرداد ۹۷

مردم برای تهیه ارز مسافرتی با مشکلی مواجه نخواهند شد

رئیس سازمان میراث فرهنگی: *مردم برای تهیه ارز مسافرتی با مشکلی مواجه نخواهند شد. *موضوع قطع پرداخت این ارز نیست بلکه سامان‌دهی و اصلاح این رویه در دستور کار است. *در مورد این موضوع در کمیته ارز دولت تصمیمات خوبی گرفته شده است تا روش موجود اصلاح شود.

۱۰:۲۵ ۰۷ مرداد ۹۷

فهرست ۵۰ نفر اول خریدار سکه به سازمان مالیاتی تحویل شد/ نفر اول پادو یک شرکت بود

تقوی‌نژاد، رئیس کل سازمان مالیاتی: *یکی از مقامات بانک مرکزی فهرست ۵۰ نفر اول خریدار سکه را به ما اعلام کرده است، همه اینها شناسایی شدند و بالاترین خریدار سکه به تعداد ۳۸ هزار و ۲۰۰ سکه، جوان متولد سال ۱۳۶۵ پادو و کارگر یک شرکت است که تنها اظهار نامه مالیاتی او بیمه نامه اتومبیل پراید بود. *اطلاعات ۲۲ شرکت واردکننده خودرو را کسب کردیم که مجموع پرداخت مالیات آنها در سال های ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۴، پنج میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بود اما تا الان ۸۳۰ میلیارد تومان از آن ها مالیات گرفتیم.

۱۰:۱۵ ۰۷ مرداد ۹۷

تصمیم‌گیران اصلی نظام ۴۰۰ تا ۵۰۰ نفر هستند که هیچ گاه عزل نمی‌شوند

حسین راغفر گفت: در چهل سال گذشته ۴۰۰ الی ۵۰۰ چهره اصلی در نظام معرفی شدند که آنها تصمیم‌گیر هستند و مردم هم به خوبی آنها را می‌شناسند و قطعا همین افراد مسئول پاسخگویی در برابر تخلف‌های اقتصادی هستند اما ندیده‌ایم که یک نفر از این افراد به دلیل بی‌کفایتی عزل شوند. در خیلی از موارد فسادی صورت گرفته مسئولی را برکنار کرده‌اند اما پس از مدتی مسئولیت مهم‌تری را به وی واگذار کردند.

۱۰:۱۰ ۰۷ مرداد ۹۷

وجه تضمین اولیه قراردادهای آتی سکه در بورس کالا افزایش یافت

بورس کالای ایران اعلام کرد مطابق با بند ۱۱ مشخصات قرارداد آتی سکه بهار آزادی طرح امام در خصوص تعیین وجه تضمین اولیه قرارداد آتی سکه طلا و با توجه به افزایش قیمت تسویه روزانه قراردادهای فعال طی روزهای اخیر، از امروز یکشنبه(۷ مرداد) پس از اتمام روز معاملاتی وجه تضمین اولیه برابر ۷۲میلیون ریال به همراه وجه تضمین اضافی، در مجموع ۹۰.۵ میلیون ریال تعیین می‌شود. این گزارش می‌افزاید: قرارداد آتی، توافق نامه‌ای مبنی بر خرید و فروش یک دارایی در زمان معین در آینده و باقیمت مشخص است. به عبارت دیگر در بازار آتی، خرید و فروش دارایی پایه قرارداد براساس توافق نامه‌ای که به قرارداد استاندارد تبدیل شده است، صورت می‌گیرد که در آن به دارایی با مشخصات خاصی اشاره می‌شود.

۰۹:۵۵ ۰۷ lvnhn 97

نظرسنجی طلای هفتگی کیتکونیوز

در نظرسنجی طلای هفتگی کیتکونیوز، سرمایه گذاران و کارشناسان وال استریت درباره اینکه آیا طلا به کف قیمت رسیده و در هفته جاری صعود خواهد کرد، به دو دسته مساوی تقسیم شدند. *در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان وال‌استریت ۱۷ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۷ نفر یا ۴۱ درصد افزایش قیمت طلا و ۶ نفر یا ۳۵ درصد کاهش قیمت طلا در هفته جاری را پیش‌بینی کردند در حالی که ۴ نفر یا ۲۵ درصد نظری نداشتند.

۰۹:۴۴ ۰۷ lvnhn 97

نرخ ارز رسمی/ دلار تغییری نداشت (یکشنبه ۷ مرداد ۹۷)

به توجه به تعطیلات آخر هفته میلادی نرخ انواع ارز در بازار بین بانکی بدون تغییر نسبت به روز گذشته اعلام شد.

برای دیدن نرخ سایر ارزها کلیک کنید.

۰۸:۲۰ ۰۷ مرداد ۹۷

سخنگوي قوه قضائيه: ۱۵۹ ميليون دلار ارز در جيب سلطان سکه

محسني‌اژه‌اي با اشاره به نامه‌نگاري‌هاي قوه قضائيه با بانک مرکزي و وزارت اطلاعات درباره سلطان سکه گفت: به‌عنوان مثال بانک مرکزي در پاسخ به ما گفت که در مقطعي ۱۵۹‌ميليون‌و ۸۰۰ هزار دلار و در يک فقره نيز ۵۰ ميليون يورو به اين افراد ارز واگذار شده است. البته هنوز به برخي سؤالات ما نيز پاسخ داده نشده؛ زيرا به آنها گفته بوديم که پاسخ دهند اين افراد ريال ارزهاي دريافتي را چگونه به بانک مرکزي مي‌دادند يا بانک مرکزي براي دريافت ريال‌ها چه تضميني از اين افراد گرفته بود و چگونه بر اين افراد نظارت مي‌شده است. توضيحاتي هم در رابطه با شيوه توزيع دادند؛ اما در مورد مکانيسم نظارت توضيحي ندادند. نکته ديگر اينکه اين فرد بايد زير قيمت بازار ارز توزيع مي‌کرده که اين ابهام در نامه ارسالي به قوه قضائيه پاسخ داده نشده است. اژه‌اي در پاسخ به سؤالي درباره نقش حمايتي بانک مرکزي از سلطان سکه در زمان دولت قبل گفت: «بانک مرکزي گفته بود که اين فرد با ما همکاري داشته و کتبا هم اعلام کرده بود و لذا او بعد از پنج روز آزاد شد. اخيرا سؤالات و ابهاماتي مطرح شد و اين فرد مجددا دستگير شد. در اين پرونده بايد ديد آيا اتهامي متوجه مسئولان بانک مرکزي است يا خير». به گزارش «شرق» سلطان سکه، لقب فردي است که ماه گذشته با اتهام اخلال در بازار ارز و سکه دستگير شد و طبق گزارش‌ها، در طول سه سال بيش از دو تُن سکه خريد و فروش کرده بود. خبر دستگيري اين فرد اولين بار از زبان رئيس پليس تهران مطرح شد اما اين خبر با واکنش دادستان کل کشور روبه‌رو شد و منتظري اعلام کرد از رئيس پليس تهران به دادسراي نظامي شکايت خواهد کرد. منتظري در‌اين‌باره گفته است: «زماني که رئيس پليس تهران اين مسئله را مطرح کرد و خبر را از تلويزيون شنيدم، تعجب کردم. حساب کرديم اين دو تُن چه تعداد و قيمت مي‌شود؟ فردا پيگيري کرديم که اين دو تُن را که ضبط کرديد، کجاست؟ شما به‌عنوان نيروي انتظامي ضابط ما هستيد. گفتند هنوز نگرفتيم. گفتيم پس آنچه اعلام کرديد، چيست؟ گفتند ما اسناد و مدارک را ديديم، اين فرد از سه سال قبل که سکه خريد و فروش کرده مي‌شود دو تُن! ما گفتيم اين چه خبري است که داديد و گفتند تصحيح مي‌کنيم. بعد دوباره خبر دادند که رئيس پليس تهران گفته که اين فرد محکوم به اعدام شده است. دوباره زنگ زديم که کجا محکوم به اعدام شده، حکم او اعدام ندارد. گفتند ببخشيد اشتباه شده است. من عليه اين فرد که دو بار تخلف کرده به دادسراي نظامي شکايت خواهم کرد».

۰۸:۲۰ ۰۷ مرداد ۹۷

قرارداد عاملیت ۱۵ میلیارد دلار تسهیلات ارزی از منابع صندوق توسعه ملی

در چهار ماه نخست سال جاری تاکنون مبلغی حدود ۱۵‌ میلیارد دلار برای پرداخت تسهیلات ارزی به صورت قرارداد عاملیت بین صندوق توسعه ملی و بانک‌های خصوصی و دولتی اختصاص یافته است. به گزارش روابط‌عمومی صندوق توسعه ملی، مبلغ ۱۴‌میلیاردو ۸۵۰‌ میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی به قرارداد عاملیت با ۲۰ بانک کشور اختصاص یافته که تاکنون مبلغی معادل ۱۳‌میلیاردو ۱۵۰‌ میلیون دلار از آن با ۱۷ بانک اجرا شده است. ضمنا قرارداد عاملیت با بانک‌های پارسیان، انصار و گردشگری نیز در شرف انعقاد و اجرائی‌شدن است. این جدول به مرور انعقاد قراردادهای جدید به‌روزرسانی خواهد شد و از طریق وب‌سایت صندوق توسعه ملی به آدرس www.ndf.ir قابل‌دسترسی است.

۰۸:۱۰ ۰۷ مرداد ۹۷

آزمون و خطا در بازار سکه

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس با انتقاد از تصمیمات موقتی بانک مرکزی می‌گوید آزمون و خطا کردن، بازار سکه را ملتهب کرده است. منصور مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به توقف فروش سکه آتی اظهار کرد: بانک مرکزی برای مدیریت بازار سکه، پیش‌فروش سکه را دنبال کرد؛ اما این سیاست با گذر زمان نتیجه مثبتی نداشت و شرایط را بدتر از گذشته کرد. عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: در حال حاضر بعد از مشاهده نتایج منفی فروش سکه آتی بانک مرکزی تصمیم گرفته است این کار را متوقف کند، متاسفانه بانک مرکزی با برنامه‌های موقتی نه تنها نتوانست بازار را کنترل کند که بر التهاب آن افزود. نماینده مردم مریوان در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه با برنامه‌های موقت نمی‌توان بازار را کنترل کرد، ادامه داد: در حال حاضر کنترل بازار بر عهده افراد سودجو است و شرایط را به نحوی پیش می‌برند تا بازار را دراختیار خود قرار دهند. وی گفت: بانک مرکزی باید تدابیری بیندیشد تا سکه‌های موجود در دست مردم به بازار سرازیر شود تا تعادل عرضه و تقاضا ایجاد شود و تورم موجود در بازار کاهش یابد. مرادی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تغییر رئیس بانک مرکزی، بیان داشت: با تغییر رئیس بانک مرکزی باید منتظر برنامه‌ها و ایده‌های جدید برای مدیریت بازار ارز و سکه باشیم. این نماینده مجلس با بیان اینکه شاهد برنامه‌های موقتی در حوزه بازار ارز و سکه بوده‌ایم، اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که در بازار ارز و سکه وجود دارد، آزمون و خطاهایی است که صورت می‌گیرد این آزمون و خطاها اقتصاد ایران را به موش آزمایشگاهی تبدیل کرده است. عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه دولت با آزمون و خطا نباید کسب تجربه کند، بیان کرد: دولت باید تصمیماتی را اجرایی کند که تمام جوانب آن را سنجیده باشد تا با تصمیمات موقتی و نسنجیده تغییرات ناگهانی در بازار ایجاد نکند. روز گذشته پس از اعلام خبر تعطیلی بازار آتی سکه، در بازار نقدی این فلز گران بها قیمت‌ها سیر صعودی شدیدی به خود گرفتند و در مقطعی پس از ساعت ۵ بعدازظهر قیمت به بالای ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رفت. تا پیش از این ساعت قیمت در کانال ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قرار داشت.

۰۸:۰۰ ۰۷ مرداد ۹۷

۲۳۹میلیون دلار ارز خدماتی پرداخت شد

بانک مرکزی از ابتدای اجرای سیاست‌های جدید ارزی، معادل ۲۳۹ میلیون دلار بابت خدماتی همچون درمان، ارز دانشجویی و هزینه سوخت و ناوبری شرکت‌های هوایی پرداخت کرده است.

این خبر تکمیل می شود...

  • 77
  • 21
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۲۹
در انتظار بررسی: ۴۹
غیر قابل انتشار: ۵۳
جدیدترین
قدیمی ترین
چقدرم خوب میدونی تخمین بزنی چی چقد میشه!!!!! نکنه توام جزو دزدایی آره؟؟؟
anonymous.‎معلومه بهت خوب رسیده دلار بشه ۱۲تومن خیلیا از فقر میمیرن..تو بفهم تو نفست از جای گرم بلند میشه پشتت به چی و کجا گرمه؟؟؟از زندگی مردم چی میدونی؟ چقد دلار خریدی که آرزوی گرونیشو داری؟؟
به نظر شما از این بدبخت تر میشیم
این مملکت چی می خواد بگنه با مردم
ملت خجسته ای داریم،باید نشست و به بد بختی هامون گریست،چهل ساله فقط می گویم مرگ بر آمریکا، بردارم درست زور می گن،آیا ما تو این چهل سال کاری کردیم،که این شعار عملی بشه،به خدا شعار دادن بسه، به خودمون بیایم،مشکل از داخله،اکثر مسولین دزد تشریف دارن و فقط فکر جیب خودشونن،چرا مردم یقه این مفسدان رو نمی گیرند و بازخواست نمی کنن،نشستیم فقط می گویم مرگ بر آمریکا،شده مثل برره، ميشستن سر زمین با حرف زدن و نگاه کردن توقع محصول داشتن،دم مهران مدیری گرم مردم ایران رو خوب شناختن...
احمدی نژادرو دستش نیومد از مردونگی
ملت خجسته ای داریم،ب...
چه ربطی به مرگ بر امریکا داشت دلیل همه این گرونی ها همون امریکا مسئولین مرعوب امریکا تو کشورن که مردمو میخواستن با برجام گول بزنن.که همون برجام گند زد به مملکت و رفت.
مرگ بر آمریکا
آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند ما پشت این انقالب هستیم حتی اگه دلار بشه ۱۲ هزارتومان حتای بشیم ونزوئلا
آمریکا هیچ غلطی نمی ...
به ونزوءلا هم میرسیم.آرزو بر جوانان عیب نیست
آمریکا هیچ غلطی نمی ...
اگه زنده موندی
آمریکا هیچ غلطی نمی ...
عقل نداری راحتیا!!۱
آمریکا هیچ غلطی نمی ...
ظاهرا از دنیا بی خبری خوش بحالت
آمریکا هیچ غلطی نمی ...
خدا تو کمرت بزنه خیر نه تو این دنیا ببینی نه اون دنیا با ۱۲ هزار تومن گفتنت
آمریکا هیچ غلطی نمی ...
برو بمیر نفهم بخدا صبح که بلند میشیم نمیدونیم چه خاکی به سرمون کنیم اموراتمون بگذرد
آمریکا هیچ غلطی نمی ...
حتما جیب پرپولی داری شما؟؟؟فقیراوگرسنگانی که توخونشون حداقل نون میتونستن بخورن با این حرف شما که دلار بشه۱۲تومان چی دارن بخورن ته مونده غذای شما؟
حتما جیب پرپولی داری...
ایول داداش
آمریکا هیچ غلطی نمی ...
جمع نبند. فقط از طرفه خودت نظر بده. بفهم ك حق نداري از طرفه همه نظر بدي
خدا لعنت کنه هر چي دزد و کافر وطن فروشه
دلار ۱۲ هزارتومان می شود
دلار ۱۲ هزارتومان می...
تا پانزده هزارتومن می رود
قیمت ارز وسکه میاد پایین
قیمت ارز وسکه میاد پ...
دیگه پایین بیا نیست
واقعا روحانی خیلی دروغ گفتو به هیچ کدام وعدهایش عمل نکرد آقای جهانگیری بد گند زدید واقعا پشیمانم البته میدانم روحانیو احمدی نژاد نداره ولی مرد باشید برید با امریکا مذاکره چرا فکر میکنید یا باید با امریکا جنگید یا باید نوکرش بود
واقعا روحانی خیلی در...
دیوانه اصلا کاریش به تحریم نیست هنوز تحریم نشدیم ک این اوضا شده
خدا پدر احمدی نژاد رو بیامرزه
خدا پدر احمدی نژاد ر...
بخدا راست میگی
خدا پدر احمدی نژاد ر...
هرکی بیاد داداش همین چون ما با قول اقتصادی دنیا در افتادیم
خدا پدر احمدی نژاد ر...
خود مردم مقصر همه این گرونیا هستن.دولت هیچ تقصیری نداره اگه دولت ریییی یا احمدی نژاد بود که الا دلار ۲۰۰۰۰۰ تومن هم بالاتر بود.
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
ابوالعباس نیریزی,بیوگرافی ابوالعباس نیریزی,زندگینامه ابوالعباس نیریزی زندگینامه ابوالعباس نیریزی ستاره شناس و اخترشناس ایرانی

زاده:نیمه اول سده سوم هجری قمری

زادگاه:نیریز، شهری کوچک در جنوب شیراز فعلی

پیشه:ریاضی دان و اخترشناس ایرانی

ملیت:ایرانی

وفات:۳۱۰ هجری

ادامه
حامد قدوسی,فعالیت های حامد قدوسی,تحصیلات حامد قدوسی بیوگرافی حامد قدوسی و فعالیت های این اقتصاددان (+ تصاویر)

نام خانوادگی:قدوسی

زاده:۱۳۵۶

زادگاه:ارومیه

تحصیلات:مدرک کارشناسی مهندسی صنایع و کارشناسی ارشد مدیریت

سمت:عضو دپارتمان اقتصاد دانشگاه( موسسه) تکنولوژی استیونس

ادامه
 همام تبریزی,بیوگرافی همام تبریزی,آثار همام تبریزی زندگینامه ی همام تبریزی شاعر پارسی‌سرا و تاتی‌سرای ایران

زاده:۶۳۶ هجری

زادگاه:تبریز

درگذشته:صفر ۷۱۴

سمت:شاعر پارسی سرا و تاتی سرای( آذری سرای)

سده:هشتم هجری

ادامه
سیاوش یزدانی,بیوگرافی سیاوش یزدانی,زندگینامه سیاوش یزدانی بیوگرافی سیاوش یزدانی فوتبالیست مدافع میانی کشور (+ تصاویر)

متولد:۱۲ اسفند ۱۳۷۰

زادگاه: مشهد

پیشه: بازیکن فوتبال

پست: مدافع میانی/ دفاع چپ

مدرک تحصیلی: کارشناسی ارشد

قد: ۱۹۲ سانتیمتر

ادامه
علي مصفا همسر لیلا حاتمی,عکس پرتره علی مصفا,بیوگرافی علی مصفا بیوگرافی علی مصفا و ماجرای ازدواجش (+ تصاویر خانوادگی)

نام خانوادگی:مصفا

تاریخ تولد:۱۱/۹/۱۳۴۵

فعالیت:در بخش های کارگردان، دستیار کارگردان، نویسنده، بازیگر، تهیه کننده.

مدرک تحصیلی:فارغ التحصیل عمران

نام همسر:لیلا حاتمی

ادامه
زهره کودایی,بیوگرافی زهره کودایی,زندگینامه زهره کودایی بیوگرافی زهره کودایی، گلر تیم ملی فوتبال زنان (+ تصاویر )

متولد:۳ آذر ۱۳۶۸

زادگاه:خوزستان

زمینه فعالیت:ورزش فوتبال

پیشه:دروازه بان فوتبال

ملیت:ایرانی

ادامه
افتخارات یوسف نوری,تحصیلات یوسف نوری,سوابق علمی و پژوهشی یوسف نوری بیوگرافی یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش کشور (+ تصاویر)

زاده:۱۳۴۰

زادگاه:ایلام

ملیت:ایرانی

سمت:سیاست مدار و مدیر اجرایی

دین:اسلام

ادامه
حضرت شیث,بیوگرافی حضرت شیث,زندگینامه حضرت شیث بیوگرافی حضرت شیث، فرزند حضرت آدم علیه السلام

پدر:آدم

مادر:حوا

کنیه:هبة الله

سن:بیش از ۹۰۰ سال

محل دفن:کوه ابوقبیس

ادامه
عنصری بلخی,زندگینامه عنصری بلخی,آثار ابوالقاسم حسن عنصری بلخی زندگینامه عنصری بلخی (ملک الشعرا) و آثار او

نام:ابوالقاسم حسن بن احمد عنصری بلخی

لقب:عنصری بلخی

زاده:۳۵۰ هجری قمری

زادگاه:بلخ

سمت:شاعر پارسی گوی بلخ

وفات:۴۳۱ هجری قمری

ادامه
ویژه سرپوش