چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۲۰۰۹۷

روش تهیه ی انواع ماسک سفیده تخم مرغ برای پوست های مختلف

ماسک سفیده تخم مرغ,ماسک سفیده تخم مرغ و عسل,ماسک سفیده تخم مرغ برای جوانسازیفواید ماسک سفیده تخم مرغ به ترکیب آن بر روی پوست بستگی دارد
یکی از انواع ماسک های خانگی عالی برای سلامت پوست، ماسک سفیده تخم مرغ می باشد. از سفیده تخم مرغ میتوانید در تهیه انواع ماسک صورت برای پوست های مختلف استفاده کنید. سفیده تخم مرغ از مهم ترین مواد اصلی تشکیل دهنده بسیاری از ماسک های زیبایی به شمار می رود.

ماسک سفیده تخم مرغ

فواید ماسک سفیده تخم مرغ به ترکیب آن بر روی پوست بستگی دارد. سفیده تخم مرغ یک ماده ی شفاف و نیمه ژل مانند در اطراف زرده است و به علت پروتئینی که دارد در هیدراته کردن پوست بسیار مفید است. پروتئین ها رقیق کننده هستند، یعنی ساختار شیمیایی آن ها امکان جذب آب را به آن ها می دهد. زمانی که بر روی سطح پوست، این پروتئین ها وجود دارند، مولکول های آب را که در نزدیکی سطح پوست می باشند توسط  پوست جذب می شوند. سطح بالای پوست، آب را جذب می کند تا در نهایت آبرسانی شود. سفیده تخم مرغ مملو از لیزوزیم، یک ترکیب ضد باکتری است که این آنزیم، باکتری ها را با مختل کردن دیواره های سلولی آن ها از بین می برد. ماسک صورت سفیده تخم مرغ سبب از بین بردن باکتری های ایجاد کننده آکنه میشود و برای پوست های مستعد آکنه مفید است.

طرزتهیه ماسک سفیده تخم مرغ جهت پوست خشک,ماسک سفیده تخم مرغ,بهترین ماسک سفیده تخم مرغبا استفاده از ماسک سفیده تخم مرغ، می توانید پرزها و موهای زائد صورتتان را از بین ببرید

انواع ماسک سفیده تخم مرغ

 برای تهیه انواع ماسک سفیده تخم مرغ، یک عدد سفیده تخم مرغ کافیست. این ماده بعنوان مایع پایه برای تهیه ماسک های مختلف میتواند مورد استفاده قرار بگیرد.

* ماسک سفیده تخم مرغ برای از بین بردن موهای زائد صورت:

با استفاده از ماسک سفیده تخم مرغ، می توانید پرزها و موهای زائد صورتتان را از بین ببرید و آلودگی های منافذ را همراه با آن بطور کامل از پوست خارج کنید. برای این منظور باید تخم مرغ، نشاسته ذرت و شکر را با هم ترکیب کنید و ماسکی تهیه کنید که به حالت لایه بردار پس از خشک شدن روی پوست عمل می کند.

بدین ترتیب برای تهیه ی این ماسک سفیده تخم مرغ، ابتدا درون کاسه ای ۱ عدد سفیده تخم مرغ بریزید و با همزن دستی مخلوط کنید تا بافتی یکنواخت و کمی سفت پیدا کند. سپس ا قاشق غذاخوری نشاسته ذرت و ا قاشق غذاخوری شکر سفید را به آن اضافه کرده و به خوبی مواد را هم بزنید. یک شت آرایشی تمیز( براش) بردارید و به مواد آغشته کنید. کل صورت( علی الخصوص نواحی با موهای زائد) را به ماسک آغشته کنید. بعداز گذشت ۲۰ دقیقه که این ماسک روی پوستتان خشک شد، به آرامی آن را از پوست جدا کنید. در نواحی با موهای زائد امکان دارد کمی احساس درد کنید. در صورت حساس بودن  پوستتان، پس از کندن ماسک کمی ژل آلوئه ورا روی پوست خود بمالید. هر موقع احساس کردید به کندن موهای زائدتان احتیاج دارید، از این ماسک استفاده کنید.

ماسک سفیده تخم مرغ,انواع ماسک سفیده تخم مرغ,ماسک سفیده تخم‌ مرغماسک سفیده تخم مرغ و ماست، برای تمیز و نرم کردن پوست بکار میرود

* ماسک سفیده تخم مرغ برای پوست های چرب:

این ماسک سفیده تخم مرغ که برای پوست های چرب، توصیه میشود دارای مقداری آبلیمو است که خواص ضدباکتریایی دارد. برای تهیه این ماسک، ابتدا در یک کاسه سفیده تخم مرغ و آب نصف لیمو را بریزید و آن را هم بزنید تا بافتی یکدست و پف دار پیدا کند. با آب گرم، صورتتان را بشویید. سپس یک لایه نازک از این ماسک سفیده تخم مرغ را روی صورتتان بگذارید. بعد از ۱۰ دقیقه ماسک را با آب گرم بشویید. در هفته به مدت سه بار از این ماسک استفاده کنید تا پوستتان تغذیه شود و منافذ پوست، جمع تر شود. اگر بخاطر وجود آب لیمو در پوستتان احساس سوزش کردید، باید سریعاً ماسک را بشویید.

* ماسک سفیده تخم مرغ برای روشنایی پوست:

برای ایجاد یک روشن سازی مناسب پوست، می توانید یک ماسک آب زردچوبه و آب پرتقال را به ماسک سفیده تخم مرغ خود اضافه کنید. این همچنین این ماسک، لکه ها و تغییر رنگ چهره ناشی از آکنه را برطرف می کند.

برای تهیه ی این ماسک سفیده تخم مرغ باید در یک کاسه مخلوط کن، یک عدد سفیده تخم مرغ را به یک قاشق چایخوری آب پرتقال اضافه کنید و آنرا تا جایی که مخلوط پر از کف شود، هم بزنید. سپس پودر زردچوبه را به مواد اضافه کنید و خوب هم بزنید تا یک خمیر یکدست شود. صورتتان را با آب گرم بشویید. همینطور برای از بین بردن هرگونه آرایش میتوانید از یک پاک کننده عاری از الکل استفاده کنید و پس از آن خمیر را روی صورت و گردنتان بمالید و با استفاده از حرکات دایره ای ملایم ماساژ دهید. به مدت ۱۵ دقیقه ماسک را نگه دارید و پس از آن به آرامی ماسک خشک شده را پاک کنید و با آب گرم صورتتان را بشویید.

ماسک سفیده تخم مرغ,ماسک سفیده تخم‌ مرغ برای روشنایی پوست,ماسک سفیده تخم مرغ برای چه پوستیچنانچه پوستتان دارای لک میباشد، برای بهبود آن از ماسک سفیده تخم مرغ و عسل استفاده کنید

* بستن منافذ بزرگ باز با ماسک سفیده تخم مرغ:

سفیده تخم مرغ خواص رطوبتی دارد که این خاصیت سبب کاهش شل بودن می شود و پوست را سفت می کند. برای تهیه ی این ماسک سفیده تخم مرغ، یک قاشق چایخوری سفیده تخم مرغ را بهمراه یک فنجان آبلیمو تازه مخلوط کنید و بر روی تمام صورت و یا مناطق پر منافذ خود بزنید. بعد از گذشت  ۱۵ دقیقه صورتتان را با آب گرم بشویید و با یک حوله نرم، آن را خشک کنید. در هفته بمدت دو دفعه می توانید از این ماسک استفاده کنید.

* ماسک سفیده تخم مرغ و عسل( برای پوست های تحریک شده و ملتهب):

چنانچه پوستتان آسیب دیده و دارای لک میباشد ، برای بهبود آن از ماسک سفیده تخم مرغ و عسل استفاده کنید. این ماسک با ترکیب عسل، ماست و سفیده تخم مرغ تهیه می شود. عسل خواص آنتی باکتریالی دارد و سبب بهبود التهابات پوست میشود. همچنین تولید بافت جدید پوست را تحریک می کند. ماست هم خواص آنتی باکتریالی دارد و باعث ترمیم و التیام پوست می شود و در رفع چین و چروک و خطوط آن مؤثر است.

برای تهیه ی ماسک سفیده تخم مرغ و عسل باید یک عدد سفیده تخم مرغ، یک قاشق عسل، یک قاشق ماست ارگانیک کامل و یک قاشق آب خیار را با هم ترکیب کنید. این ماسک را ۱۵ دقیقه روی صورتتان قرار دهید و بعد از آن بشویید. بعد از هر بار مصرف این ماسک، پس از شستن ماسک و خشک کردن صورت، پوستتان را با کرم مرطوب کننده آب رسانی کنید.

طرز تهیه ماسک سفیده تخم مرغ برای,ماسک سفیده تخم مرغ,فواید ماسک سفیده تخم مرغ برای پوستماسک سفیده تخم مرغ و ماست، برای تمیز کردن پوست و از بین بردن لکه ها بسیار قوی است

* ماسک سفیده تخم مرغ برای جوان شدن پوست:

از زمان قدیم تابحال از ماسک سفیده تخم مرغ و گلاب برای روشن و جوان شدن پوست استفاده شده است. گلاب باعث خنکی، نرمی و صافی پوست های حساس و تحریک شده میگردد، پوست های چرب را پاکسازی و به تعادل میرساند؛ همینطور، در احیا کردن و زیباسازی پوست های معمولی مفید است. یعنی گلاب، بدون لایه برداری سبب جوان و روشن شدن پوست می شود که برای هرنوع پوستی مناسب است. گلاب دارویی مناسب برای بیماری اگزما، آکنه و آفتاب سوختگی و تیرگی پوست میباشد. تخم مرغ، حاوی لوتئین میباشد که پوست را هیدراته و انعطاف پذیر نگه می دارد. پروتئین موجود در تخم مرغ، سبب میشود بافت پوست ترمیم شود و آنرا سفت می کند. این پروتئین باعث سفتی و درخشندگی پوست نیز می گردد.

* ماسک سفیده تخم مرغ برای نرم کردن پوست:

ماسک سفیده تخم مرغ و ماست، برای تمیز و نرم کردن پوست و از بین بردن لکه ها یک ماسک پروتئینه و بسیار قوی است. برای تهیه کردن این ماسک، باید یک عدد تخم مرغ را خوب هم بزنید تا کمی سفت شود و سپس با ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری ماست آنرا مخلوط کنید. این ماسک سفیده تخم مرغ باید به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه روی پوستتان باقی بماند. برای تاثیرگذاری بیش تر، میتوانید ۵ دقیقه اول بعد از اعمال، ماسک را روی پوست خود قدری ماساژ دهید. درصورت داشتن پوست چرب، حتماً از ماست کم چرب استفاده کنید.

ماسک سفیده تخم مرغ برای پوست های چرب و جوشدار,ماسک سفیده تخم مرغ برای پوست ملتهب,ماسک سفیده تخم مرغاز زمان قدیم تابحال از ماسک سفیده تخم مرغ و گلاب برای روشن و جوان شدن پوست استفاده شده 

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 18
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه لقمان حکیم زندگینامه لقمان حکیم و روایت های قرآنی وی

دوران زندگی: دوران حضرت داوود

محل تولد: حبشه

شهرت: لقمان حکیم

محل دفن: فلسطین یا ناحیه راشدیه در شمال بغداد

زندگینامه لقمان حکیمبیوگرافی لقمان حکیم

ادامه
سروش صحت بیوگرافی سروش صحت بازیگر و مجری پرطرفدار ایرانی

تاریخ تولد: ۸ آذر ۱۳۴۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و مجری

آغاز فعالیت: ۱۳۷۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس آلودگی شیمیایی دریا

ادامه
عبدالقادر گیلانی زندگینامه عبدالقادر گیلانی شاعر و عارف قرن ششم

تاریخ تولد: ۱ رمضان ۴۷۱ هجری قمری

محل تولد: صومعه سرا، گیلان

محل زندگی: گیلان، بغداد

حرفه: عارف، صوفی، محدث، و شاعر

درگذشت: ۸ ربیع الاول ۵۶۱ هجری قمری

محل دفن: محله باب ‌الشیخ بغداد

ادامه
استیو جابز زندگینامه ثروتمند بزرگ استیو جابز و بنیان گذار شرکت اپل (+ تصاویر دوران جوانی)

تاریخ تولد: ۲۴ فوریه ۱۹۵۵

محل تولد: سان فرانسیسکو، کالیفرنیا

ملیت: آمریکایی

حرفه: کارآفرین، مخترع، بنیان‌گذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه‌ای اپل

سال های فعالیت: ۱۹۷۴ تا ۲۰۱۱

درگذشت: ۵ اکتبر ۲۰۱۱ در پالو آلتو، کالیفرنیا

ادامه
پاتریک دمپسی بیوگرافی پاتریک دمپسی جذابترین مرد ۲۰۲۳

تاریخ تولد: ۱۳ ژانویه ۱۹۶۶

محل تولد: لوئیستون، مین

ملیت: آمریکایی

حرفه: بازیگر، رانندهٔ اتومبیل‌رانی

شروع فعالیت: ۱۹۸۵ تاکنون

ادامه
 محمدرضا حیاتی بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

ادامه
زندگینامه آرتمیس یکم زندگینامه آرتمیس یکم نخستین بانوی دریاسالار ایرانی

تولد: سده ۵ (پیش از میلاد)، هالیکارناس

سلطنت: ۴۶۰–۴۸۴ پیش از میلاد

جانشین: ۴۸۴ پیش از میلاد

تاجگذاری: پیسیندلیس

درگذشت: سده ۵ (پیش از میلاد)

ادامه
یسنا میرطهماسب بیوگرافی یسنا میرطهماسب بازیگر نوظهور سینما

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ۱۳۷۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت:  سال ۱۳۹۱ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی رشته معماری

ادامه
زر امیرابراهیمی بیوگرافی زر امیرابراهیمی و حواشی زندگی او (+تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۶۰ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۸ تاکنون

تحصیلات: فارغ‌التحصیل رشته بازیگری تئاتر

ادامه
ویژه سرپوش