شنبه ۰۵ اسفند ۱۴۰۲
کد مقاله: ۹۹۰۷۰۰۰۶۵

هر آنچه که درمورد میکرونیدلینگ ابرو باید بدانید! (+ مزایا و معایب)

میکرونیدلینگ ابرو,مراقبت های پس از میکرونیدلینگ ابرو,میکرونیدلینگ ابرو چیستمیکرونیدلینگ ابرو از روش هاییست که ابروهای شما را به طور طبیعی تقویت می کند
میکرونیدلینگ ابرو یکی از موثرترین روشها برای تقویت موهای ابرو است که علاوه بر پرپشت کردن ابروها میتواند جلوی ریزش آن ها را نیز بگیرد. داشتن ابرویی کشیده و پر پشت برای بانوان یک فاکتور مهم در زیبایی محسوب می شود. خیلی از خانم‌ها شیوه های متفاوتی را برای جلوگیری از ریزش ابرو و تقویت آن استفاده می کنند و یکی از این روش هایی که رضایت بسیاری را بهمراه داشته میکرونیدلینگ ابرو است.

میکرونیدلینگ ابرو

میکرونیدلینگ ابرو روشی است که با بهره گیری از بلید یا همان تیغ، پوست را برش داده و رنگ را به لایه های زیرین پاره شده انتقال می دهد. با پارگی اپیدرم، رنگ به مقدار بسیار بیشتر و با عمق نفوذ بالاتر به لایه های زیرین پوست انتقال می یابد و راز انتقال رنگ، در میکرونیدلینگ نیز به همین علت است.

میکرونیدلینگ ابرو نوعی روش تحریک مکانیکال و بدون عوارض برای اصلاح بافت های آسیب دیده پوست است. امروزه یکی از فاکتورهای زیبایی داشتن ابروهای پر شناخته می شود و به همین علت خیلی از افراد، وقت زیادی در روز را صرف آرایش ابرو و پر نمودن جای خالی آن که ناشی از ریزش ابرو یا افزایش سن است می کنند. یکی از روش هایی که ابروهای شما را به طور طبیعی تقویت می کند میکرونیدلینگ ابرو است. میکرونیدلینگ ابرو روشی است که برای جوانسازی بسیار محبوب است.

در این روش از سوزن های بسیار ریز و به میزان زیاد در کنار هم روی وسیله ای به اسم درمارولر استفاده می شود. این وسیله با حرکت خود در سطح پوست سبب ایجاد حفره های بسیار کوچکی در پوست می شود که طی ۲۴ ساعت ترمیم میشوند و در نتیجه ترمیم طبیعی آنها به وسیله بدن کلاژن و الاستین ترشح می شود. میکرونیدلینگ ابرو در ناحیه ابرو سوراخ های ریزی در عمق مشخصی از ناحیه پوست زیر ابرو ایجاد می شود که سیستم ایمنی را فعال و باعث ترمیم سلولهای پوستی و افزایش رشد موی ابرو می شود. در نتیجه این ترمیم کلاژن و الاستین در محل زیاد می شود. همان طور که می دانید کلاژن پروتئین اصلی مو است و باعث تحریک رشد مو می شود. در نتیجه این فزونی رشد علاوه بر رشد مو های جدید، موهای قدیمی هم تغذیه و تقویت میشوند و ابرو پرپشت تر بنظر می رسد. تمام مراحل فوق بدون مداخله مواد شیمیایی صورت ميگیرد و کل فرآیند میکرونیدلینگ ابرو مکانیکی است به همین دلیل هیچگونه نگرانی بابت آلرژی و حساسیت به مواد مورد استفاده وجود نخواهد داشت.

موارد منع استفاده از میکرونیدلینگ ابرو

میکرونیدلینگ ابرو برای برخی از خانم ها مناسب نیست که در ادامه آنها را شرح میدهیم:

۱. میکرونیدلینگ ابرو برای خانم های باردار و شیرده توصیه نمی شود.

۲.  افرادی که مشکل بیماری های خونی و انعقادی مانند سرطان خون لوسمی دارند نباید تحت درمان با میکرونیدلینگ ابرو قرار بگیرند.

عوارض میکرونیدلینگ ابرو,میکرونیدلینگ ابرو,نکاتی درخصوص میکرونیدلینگ ابرومیکرونیدلینگ ابرو سبب می گردد خون رسانی در پوست ابرو بیشتر صورت گیرد

۳. در صورت ابتلای شخص به بیماری های خود ایمنی مانند دیابت (Diabetes) میکرونیدلینگ ابرو توصیه نمیشود.

۴. میکرونیدلینگ ابرو برای افرادیکه اختلالات سیستم عصبی مثل بیماری صرع دارند، مناسب نیست.

۵. سرطان پوست یا بیماری های پوستی درمان نشده در آن ناحیه مانند آکنه فعال یا زگیل نباید تحت درمان با میکرونیدلینگ ابرو قرار بگیرند.

۶. کسانی که در چند روز پیش از میکرونیدلینگ ابرو ناحیه تخت درمان را لایه برداری نموده اند. البته اکثر افراد ناحیه ابرو را لایه برداری نمی کنند پس در صورتیکه فقط میکرونیدلینگ در محل ابرو انجام می شود مشکلی نخواهد داشت.

آماده سازی برای انجام میکرونیدلینگ ابرو

قبل از انجام میکرونیدلینگ ابرو باید یکسری نکات را رعایت کنید:

- ۲۴ تا ۴۸ ساعت پیش از انجام میکرونیدلینگ ابرو، نوشیدنی الکل دار ننوشید.

- قبل از انجام میکرونیدلینگ ابروهایتان را سایه یا مداد نکشید.

- تا دو هفته قبل از میکرونیدلینگ ابرو، آفتاب نگیرید و یا در معرض آفتاب شدید نباشید، چون در اینصورت رنگ دانه ها پررنگ تر از معمول جذب خواهند شد و رنگ ابرو غیرطبیعی می شود.

مزایای میکرونیدلینگ ابرو,هزینه میکرونیدلینگ ابرو,میکرونیدلینگ ابرو سرعت و عمق سوزن های میکرونیدلینگ ابرو حتماً باید توسط متخصص تنظیم گردد

- دو ساعت پیش از انجام میکرونیدلینگ ابرو قهوه ننوشید. برای اینکه تورم و خونریزی پوست را بیشتر می کند و رنگ دانه کمتری جذب پوست خواهد شد.

- پوست در طول عادت ماهیانه حساس تر است، بدین ترتیب بهتر است در روزهای قبل یا بعد از قاعدگی عملیات میکرونیدلینگ ابرو را انجام دهید.

- یک هفته پیش از انجام میکرونیدلینگ ابرو از عمل مو زدایی مثل واکس، لیزر و الکترولیز بر روی صورتتان استفاده نکنید. این کار امکان دارد جذب رنگ دانه ها را کمتر کند.

- از پیلینگ شیمیایی پوست و دیگر درمانهای قوی صورت برای دست کم دو هفته قبل از فرایند میکرونیدلینگ ابرو پرهیز شود.

- ۲۴ ساعت پیش از میکرونیدلینگ ابرو آسپرین و ایبوپروفن استفاده نکنید.

- قبل از عمل میکرونیدلینگ ابرو، موهای خود را بشویید و درست کنید، چون ابرو نباید حداقل ۷ روز با آب تماس داشته باشد.

مراقبت های پس از میکرونیدلینگ ابرو

نگهداری های بعد از میکرونیدلینگ ابرو برای حفظ زیبایی ظاهری و طول عمر ابرو بسیار اهمیت دارد. به این ترتیب بهتر است بعد از انجام آن یک سری نکات را رعایت کنید تا بازدهی و ماندگاری کار بیشتر شده و در زمان دیرتری به ترمیم نیاز داشته باشد. این مراقبت ها، تا ۷ روز بعد از  میکرونیدلینگ ابرو انجام می شوند تا تأثیر و کارایی کار بالاتر برود.

۱. پس از میکرونیدلینگ ابرو از استعمال کرم های لایه بردار و محرک خودداری کنید.

۲. پس از میکرونیدلینگ ابرو از کرم های ترمیم کننده استفاده کنید.

۳. بعد از میکرونیدلینگ ابرو  از مصرف کرم های ضد آفتاب خودداری نمایید.

۴. پس از میکرونیدلینگ ابرو از محصولات آرایشی استفاده نکنید.

۵. از کمپرس سرد و ماسک های خنک کننده استفاده کنید.

۶. بعد از میکرونیدلینگ ابرو  از مصرف الکل، غذاهای تند و نوشیدنی های داغ دوری نمایید.

۷. بمدت ۲۴ ساعت پس از میکرونیدلینگ ابرو  استحمام نکنید.

۸. از کندن زود هنگام پوسته ها در موضع درمان پس از میکرونیدلینگ ابرو خودداری نمایید.

میکرونیدلینگ ابرو,عوارض میکرونیدلینگ ابرو,هزینه میکرونیدلینگ ابروعمل میکرونیدلینگ ابرو هیچ گونه تخریبی بر روی سلولهای مو ایجاد نمی کند

مزایای استفاده از میکرونیدلینگ

مزایای استفاده از میکرونیدلینگ ابرو در جوان سازی پوست عبارتست از:

۱. یکی از مهم ترین فواید میکرونیدلینگ ابرو (جوانسازی پوست) این است که در این روش از فرآیند ترمیم طبیعی خود بدن، جهت درمان عملکرد و ساختار پوست استفاده می گردد.

۲. میکرونیدلینگ ابرو بدون درد و خونریزی بوده و هیچگونه عوارض جانبی در پی ندارد.

۳. پس از انجام میکرونیدلینگ ابرو، ظاهر پوست سریع ترمیم شده و شخص به راحتی میتواند به فعالیت های روزمره خویش بپردازد.

۴. در روش میکرونیدلینگ ابرو بر خلاف اکثر روشهای درمانی اپیدرم پوست تنها بازسازی و ترمیم شده و اصلاً تخریب نمی گردد.

۵. به علت بسته شدن سریع منافذ پوست، امکان عفونت در روش میکرونیدلینگ ابرو بسیار نادر می باشد.

۶. میکرونیدلینگ ابرو  نسبت به دیگر روش های درمانی مقرون به صرفه تر می باشد.

۷. بهبود پوست در مدت زمان کمی بعد از درمان با میکرونیدلینگ ابرو به طور کامل قابل رویت بوده و با گذشت زمان به دلیل کامل تر شدن فرآیند کلاژن سازی، متقاضی حتی نتایج بهتری را نیز مشاهده خواهد نمود.

عوارض میکرونیدلینگ ابرو

در ادامه به برخی از عوارض میکرونیدلینگ ابرو میپردازیم:

۱- درمان اسکار و لک های پوستی

۲- درمان اثرات سوختگی عمیق

۳- کلاژن سازی

۴- کمک به بهبودی صورت در مقابل چین و چروک های عمیق و سطحی

نکاتی درخصوص میکرونیدلینگ ابرو, میکرونیدلینگ ابرو,مزایای میکرونیدلینگ ابرومیکرونیدلینگ ابرو یک راهکار مناسب و عالی برای برطرف کردن ریزش ابرو و زیبایی آنست

هزینه میکرونیدلینگ ابرو

در استفاده از روش میکرونیدلینگ ابرو باید به نکته هایی توجه کنید که درمان را برای شما راحت تر و اسان تر می کند که در اینصورت از انجام هزینه های اضافی نیز خودداری می شود. قیمت میکرونیدلینگ ابرو با مطالعه و تحقیق در سایت های اینترنتی و فضای مجازی قابل مشاهده و محاسبه نیست و لازم است تا فاکتورهای متعددی را برای رسیدن به قیمت تمام شده کار در نظر بگیرید. به طورمثال قیمت میکرونیدلینگ به عواملی همچون وسعت ناحیه ای از بدن که قرار است تحت درمان قرار گیرد و یا مرکز درمانی یا کلینیکی که شما به آن مراجعه نموده اید و یا پزشکی که از او درخواست انجام معاینات را کرده اید و یا حتی مقدار موادی که برای این کار استفاده می شود بستگی دارد که هر کدام از این عوامل در تمام شدن قیمت بسیار موثر خواهند بود. بهتر است پیش از اقدام به این کار همه جوانب کار را در نظر بگیرید.

پاک شدن تاتوی ابرو با روش میکرونیدلینگ

پاک شدن تاتوی ابرو با میکرونیدلینگ به عنوانی یکی از روش های ساده و کم عارضه ای است که معرفی شده است. این روش در سال ۲۰۰۴ معرفی شده است که با ۱۰۰ درصد موفقیت بیان شده است. در بسیاری از کشور ها از این شیوه استفاده نموده اند. به عنوان مثال این روش در آمریکا، انگلستان و اروپا مورد استفاده قرار گرفته است. در این قسمت لازم است بگوییم که برخلاف این که لیزر مو تنها میتواند به طیف خاصى از رنگ هاى پیگمنت هاى تاتو پاسخ دهد میکرونیدلینگ ابرو میتواند سفید، کرم و بژ را هم تحت پوشش خود قرار دهد. لیزر را بعنوان روشی تهاجمی معرفی کرده اند اما این روش (میکرونیدلینگ ابرو) بعنوان روشی غیر تهاجمی معرفی شده که پیگمنت هاى تاتو از طریق خون و لنف دفع می گردد. عموما به ٣- ۴جلسه درمان به فاصله ١.۵- ٢ ماه احتیاج داشته است.

نکاتی در خصوص میکرونیدلینگ ابرو

>> بدین ترتیب الزامی است پیش از انجام فرآیند میکرونیدلینگ ابرو، از خطرات ناشی از آن آگاه باشیم. یکی از مهم ترین چیزهایی که باید در خصوص آن فکر کنیم، سالنی است که این کار را انجام خواهد داد. فردی که این کار را انجام می دهد باید یک متخصص مجاز باشد که آموزش مناسبی را دیده است و به روز می باشد.

>> به طور کلی، سالن های دارای مهارت بالا دارای مجوز و با کیفیت بالا می باشند ولی فردی که می خواهد میکرونیدلینگ ابرو را انجام دهد باید اعتبار هر شخص را پیش از رفتن چک کند و حتی از افرادی که قبلا نزد این فرد چنین کاری را انجام داده است، تحقیق کند.

میکرونیدلینگ ابرو چیست,مراقبت های پس از میکرونیدلینگ ابرو,میکرونیدلینگ ابرو میکرونیدلینگ ابرو حتماً باید در مراکز معتبر و توسط متخصص انجام گیرد 

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 17
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رودریگو هرناندز بیوگرافی «رودریگو هرناندز»؛ ستاره ای فراتر از یک فوتبالیست | هوش و تفکر رمز موفقیت رودری

تاریخ تولد: ۲۲ ژوئن ۱۹۹۶

محل تولد: مادرید، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست 

پست: هافبک دفاعی

باشگاه: منچسترسیتی

قد: ۱ متر ۹۱ سانتی متر

ادامه
کیلیان امباپه بیوگرافی کیلیان امپاپه؛ اعجوبه جوان فوتبال اروپا

تاریخ تولد: ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸

محل تولد: پاریس، فرانسه

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر چپ فوروارد

باشگاه: پاریسن ژرمن

آغاز فعالیت: ۲۰۰۴ تاکنون

ادامه
عین الله دریایی بیوگرافی عین الله دریایی پیشکسوت تئاتر ایران

تاریخ تولد: دهه ۱۳۲۹ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر تئاتر و سینما

سال های فعالیت: پیش از انقلاب تاکنون

شهرت: با سریال مگه تموم عمر چندتا بهار

ادامه
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
اردشیر کاظمی بیوگرافی اردشیر کاظمی؛ پیشکسوت سینمای ایران

تاریخ تولد: ۲۹ آبان ۱۳۱۷

محل تولد: بندرانزلی، ایران

محل زندگی: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

آغاز فعالیت: سال ۱۳۴۹ تاکنون

همسر: ندارد

ادامه
ژاوی هرناندز بیوگرافی ژاوی هرناندز؛ فوتبالیست افسانه‌ای و مربی آینده‌دار

تاریخ تولد: ۲۵ ژانویه ۱۹۸۰

محل تولد: تراسا، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

پست: هافبک میانی

باشگاه: بارسلونا

قد: ۱ متر ۷۰ سانتی متر

ادامه
یورگن کلوپ بیوگرافی یورگن کلوپ، یکی از برجسته‌ترین مربیان فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۶ ژوئن ۱۹۶۷

محل تولد: اشتوتگارت، آلمان

پست سابق: مهاجم، دفاع راست، مدافع میانی

حرفه: بازیکن سابق فوتبال، مربی فوتبال

قد: ۱ متر ۹۴ سانتی متر

ادامه
گیلدا ویشکی بیوگرافی گیلدا ویشکی بازیگر جوان سینما ایران

تاریخ تولد: ۱۰ مهر ۱۳۷۰

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، نوازنده

تحصیلات: ارشد بازیگر از مدرسه گارجنیدزه لهستان

شروع فعالیت: سال ۱۳۹۳ تاکنون

ادامه
اردلان سرافراز بیوگرافی اردلان سرافراز؛ شاعر آهنگ های پرخاطره

تاریخ تولد: ۲۴ تیر ۱۳۲۹

محل تولد: داراب، استان فارس، ایران

محل زندگی: فرانکفورت، آلمان

ملیت: ایرانی

حرفه: شاعر و ترانه سرا

زمینه کاری: ادبیات فارسی

ادامه
ویژه سرپوش