شنبه ۰۱ مهر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۶۰۱۴۸

بهترین جراح برای کوچک کردن پستان مردان (ژنتیکوماستی)

کوچک کردن پستان مردان,بهترین جراح برای کوچک کردن پستان مردانبهترین جراح برای کوچک کردن پستان مردان

در جراحی برای کوچک کردن پستان مردان، احتیاج به شکاف بافت سینه می‌باشد. همچنین این جراحی در زیبابی ظاهری اندام تاثیرگذار است. بنابراین در این عمل نیاز به بهترین جراح برای کوچک کردن پستان مردان داریم؛ یک جراح خوب ابتدا تمام سوابق بیماری ‌شما را بررسی کرده، آزمایش‌های لازم را انجام می‌دهد و مراقبت‌های قبل عمل را به شما می‌گوید و سپس دست به جراحی می‌زند. اگر به دنبال بهترین جراح هستنید می‌توانید با مراجعه به سایت دکتر تو به راحتی جراح دلخواه خود را پیدا کنید. در ادامه این مقاله به صورت کلی درباره این جراحی با شما صحبت خواهیم کرد.

ژنتیکوماستی چیست؟

افزایش حجم بافت غدد سینه در آقایان که به علت بروز مشکل در میزان هورمون‌های استروژن و پروژسترون به وجود می‌آید، ژینتیکوماستی می‌گویند. این اختلال معمولا در سه گروه سنی نوزادان، دوران بلوغ جوانان و افراد مسن به چشم می‌خورد.

این بیماری که عدم تعادل در مقدار ترشح هورمون استروژن و پروژسترون می‌باشد، ممکن است در فقط در یک پستان یا هر دو پستان به میزان یا یکسان یا متفاوت تاثیر بگذارد. اگر گمان می‌کنید به این بیماری دچار هستید برای تشخیص قطعی و جراحی برای کوچک کردن پستان مردان به پزشک مراجعه کنید.

با این که ژنیکوماستی اختلال جدی به حساب نمی‌آید ولی در بعضی از موارد غیرقابل تحمل می‌شود. مثلا برخی افراد مکن است در سینه‌های خود احساس درد کنند.

درمان ژنتیکوماستی

عارضه ژنتیکوماستی در برخی از مردان خود به خود رفع می‌شود ولی در صورت ادامه پیدا کردن درمان‌های دارویی و جراحی برای کوچک کردن پستان مردان در این زمینه بسیار موثر هستند.

طبق تحقیقات، بالای ۵۰درصد از نوجوانان پسر به ژنیکوماستی دچار می‌شوند. تنها یک سوم افراد این آمار، بعد از سپری کردن دوران بلوغ، به تعادل هورمونی مناسب می‌رسند و ژنیکوماستی در آنها به مرور از بین می‌رود که پروسه بهبود خود به خودی ژنیکوماستی نزدیک به سه سال زمان می‌برد. اگر بعد از گذشت این زمان بهبودی در بیماری مشاهده نشد بهتر از یک پزشک برای کنترل بیماری از طریق درمان‌های دارویی کمک بگیرند و یا طبق تشخیص پزشک ناچار به جراحی برای کوچک کردن پستان مردان ‌شوند.

آغاز به وجود آمدن ژنیکوماستی، از همان سنین ۱۳ تا ۱۹ سالگی است و کم پیش می‌آید که شخصی در بزرگسالی دچار این تغییراتی شود؛ مگر اینکه هورمون‌های او دچار مشکل شده و هورمون‌های زنانه ترشح کنند.

علت بزرگ شدن سینه در مردان

همان طور که اشاره کردیم اختلال ژنیکوماستی زمانی به وجود می‌آید که تعادل میان هورمون‌ها بهم بخورد و ترشح هورمون تستوسترون نسبت به استروژن کمتر شود و یا هورمون استروژن نسبت به تستوسترون بیشتر ترشح شود. عوامل زیادی باعث بهم ریختن تعادل هورمونی در مردان می‌شوند که به معرفی آنها می‌پرداریم:

تغییرات طبیعی هورمونی

هورمون‌هایی که ویژگی زن یا مرد بودن یک انسان را مشخص می‌کنند همین هورمون‌های تستوسترون و استروژن هستند.

تستوسترون وظیفه دارد خصوصیاتی نظیر حجم عضلانی و میزان موهای صورت و ضخامت و میزان موهای بدن را کنترل کند که این ویژگی‌ها نشان دهنده مردانگی یک فرد است. در مقابل هورمون استروژن خصوصیات زنانگی مانند رشد سینه‌ها را سبب می‌شود.

تصور بیشتر افراد این است که هورمون استروژن، کاملا زنانه است اما این تصور غلط است. زیرا استروژن در بدن مردان نیز ترشح می‌شود فقط مقدار ترشح آن نسبت به بدن زنان کمتر است.

به همین علت است که وقتی میزان ترشح استروژن در مردان بیشتر از میزان ترشح تستوسترون می‌شود سبب بروز ژنیکوماستی و بزرگ شدن سینه در مردان می‌شود.

اختلال ژنتیکوماستی در نوزادان

در زمان تولد به دلیل بالا بودن استروژن در بدن مادر، بیشتر از ۵۰ درصد نوزادان با سینه‌های بزرگ متولد می‌شوند. این تورم در بیشتر نوازادان بعد از دو تا سه هفته از بین می‌رود و در آینده نیازی به جراحی برای کوچک کردن پستان مردان نمی‌کنند.

عارضه ژنتیکوماستی در دوران بلوغ

در دوران بلوغ پسران، به دلیل تغییرات هورمونی زیادی که در بدن فرد صورت می‌گیرد اختلال ژنیکوماستی بسیار شایع است. در بیشتر موارد بدون نیاز به هیچ درمانی التهاب پستان‌ها بعد از گذشت ۶ ماه از بین می‌رود. اما در برخی افراد ژنیکوماستی باقی می‌مانند که باید از طریق درمان دارویی اقدام کنند و برخی نیز به جراحی برای کوچک کردن پستان مردان نیاز پیدا می‌کنند.

ژنیکوماستی در پیری

 از میان هر ۴ مردی که در رده سنی ۵۰ تا ۶۰ سال هستند حداقل یک مرد به اختلال ژنیکوماستی دچار می‌شود. شیوع این بیماری در مردانی که در این محدوده سنی قرار دارند به اوج خود می‌رسد.

•    مصرف برخی از داروها

داروهایی وجود دارند که روند طبیعی هورمون‌های تستوسترون و استروژن را تحت شعاع قرار می‌دهند و فرد با مصرف آنها به عارضه ژنیکوماستی دچار می‌شود. این داروها شامل موارد زیر می‌باشند:

•    برای درمان بزرگ شدن پروستات، سرطان پروستات و برخی بیماری‌های دیگر، افراد ناچار به مصرف داروهای آنتی آندروژن هستند که سبب بروز ژنیکوماستی می‌شود.

•    برخی از ورزشکاران از داروهای استروئیدی آنابولیک به طور غیر قانونی استفاده می‌کنند که این درمان بعضی از بیماری‌ها است که ممکن است باعث ژنیکوماستی شود.

•    داروهای مربوط به HIV، می‌تواند مردانی که مبتلا به ایدز هستند و رژیمی خاصی را دنبال می‌کنند نیز دچار این عارضه کند.

•    داروهای مربوط به ضد افسردگی هم ممکن است هورمون‌های فرد را از تعادل خارج کند.

•    برخی از آنتی بیوتیک‌ها نیز می‌توانند باعث بروز ژنیکوماستی شوند.

•    داروهای مربوط به ضد اضطراب مثل والیوم یا دیازپام

•    داروهای شیمی درمانی سرطان

•    مصرف زیاد الکل و مواد مخدر

افرادی که به صورت افراطی از مشروبات الکلی استفاده می‌کنند و یا کسانی که بعضی از مواد مخدر هم مانند آمفتامین‌ها، ماریجوانا، هروئین و متادون مصرف می‌کنند ممکن است به عارضه ژنیکوماستی دچار شوند.

•    بیماری‌های دیگر

بعضی از بیماری‌ها مثل سیروز کبدی، تیروئید پرکار، تومورهای سرطانی ممکن است باعث به وجود آمدن اختلالات هورمونی شود که منجر به ژنیکوماستی می‌شوند. سؤ تغذیه داشتن، مصرف بعضی از  روغن‌های گیاهی مثل روغن رازیانه یا اسطوخودوس نیز می‌توانند عوامل بروز این بیماری باشند.

جراحی ژنتیکوماستی(کوچک کردن سینه در مردان)

یکی از روش‌های قطعی که برای درمان ژنیکوماستی پیشنهاد می‌شود جراحی برای کوچک کردن پستان مردان است. در این جراحی چربی‌های اضافه موجود در بافت سینه را خارج می‌کنند. حتی بنا به تشخیص پزشک ممکن است از دستگاه لیپوساکشن به منظور تخلیه چربی استفاده کنند. اگر تصمیم به جراحی داشتید باید ابتدا برای پیدا کردن بهترین جراح برای کوچک کردن پستان مردان خوب تحقیق کنید.

بهترین جراحان ژنتیکوماستی,بهترین جراح برای کوچک کردن پستان مردانبهترین جراحان ژنتیکوماستی

پیش از اقدام به جراحی ابتدا باید وزن خود را به حالت ایده‌آل برسانید تا بعد از عمل نیاز به لاغر شدن نداشته باشید. اگر در حال مصرف دارویی هستید یا به بیماری خاصی مبتلا هستید حتما به جراح خود اطلاع دهید.

پزشک جراح شما باید اطلاع کامل از سوابق پزشکی شما اعم از بیماری‌های گذشته و داروهایی که در گذشته مصرف کرده‌اید و یا در حال مصرف آن هستید داشته باشد.

بهتر است جراح خود را از هرگونه آلرژی و هر مورد دیگری که گمان می کنید می‌تواند در روند درمان شما تاثیر بگذارد، مطلع کنید. قبل عمل از مصرف دارو های رقیق کننده خون مانند اسپرین بپرهیزید. سیگار و مواد مخدر مصرف نکنید.

بهترین جراح عمومی برای ژنتیکوماستی

اگر به دنبال پزشک ماهر برای جراحی ژنتیکوماستی هستید می‌توانید از طریق سایت دکتر تو اقدام کنید. بیش از ۵۰ جراح عمومی گلچین شده از بهترین جراحان در این سایت معرفی شده که می‌توانید به راحتی پزشک دلخواه خود را انتخاب کنید، نظرات مراجعه کنندگان قبلی را مشاهده کنید و سپس به صورت آنلاین برای ویزیت پرشک خود نوبت بگیرید.

دکتر جراح عمومی در تهران

دکتر جراح عمومی تهران پزشکی است که تحصیلات پزشکی عمومی خود را گذرانده است و برای تخصص رشته جراحی عمومی را انتخاب کرده‌است. متخصص جراح عمومی به انجام بسیاری از جراحی‌های مختلف می‌پردازد که به بسیاری از بخش‌های مختلف بدن مرتبط می‌شوند. مثلا برخی از آنها جراحی‌های زنان، برخی مرتبط به اورولوژی و برخی حتی ارتوپدی هستند. این جراحان اصول اولیه‌ی جراحی را به طور کامل می‌دانند و می‌توانند جراحی‌هایی که پیچیده نیست و یا نیازمند تخصص‌های دیگر نیستند را انجام دهند.

دکتر جراح عمومی تهران بیشتر جراحی‌هایی را انجام می‌دهد که در ناحیه شکمی قرار دارند و گوارشی هستند. البته در موارد اورژانسی می‌تواند جراحی‌های زنان، اورولوژی و ارتوپدی هم بکند

بهترین جراح عمومی در کرج

برای دریافت نوبت از بهترین دکتر جراح عمومی کرج از دکترتو، وارد سایت شده و بعد از دسترسی به لیست پزشکان جراح عمومی کرج ، پروفایل شخصی آنها را مطالعه کنید. سیستم امتیازدهی و نظراتی کاربران می‌تواند به شما کمک زیادی بکند تا دکتر جراح مورد نظر خود را پیدا کنید. در ادامه به تعدادی از پزشکان که در لیست بهترین جراح عمومی کرج قرار دارند اشاره کرده‌ایم؛

۱. دکتر ابوالفضل رخشان، تخصص جراحی عمومی

۲. دکتر میترا اقدسی، تخصص جراحی عمومی

۳. دکتر فرشته اسمعیلی، تخصص جراحی عمومی

۴. دکتر مجتبی احمدی‌ نژاد، تخصص جراحی عمومی)

۵. دکتر شکوه شاهمرادی، تخصص جراحی عمومی

بهترین جراح عمومی(متخصص و فوق تخصص) در شیراز

می‌دانید بهترین جراح عمومی در شیراز کیست؟ چطور یک دکتر جراح عمومی خوب در شیراز پیدا کنیم؟ در دکترتو شما می‌توانید با بهترین جراحان عمومی در شیراز آشنا شوید. در ادامه لیستی از بهترین جراحان عمومی در اصفهان را برای شما آورده‌ایم:

۱. دکتر بهزاد علیزاده (متخصص جراحی عمومی جراحی زیبایی و ترمیمی)

۲. دکتر زهرا حسینیان (تخصص جراحی عمومی)

۳. دکتر علیرضا رضایی (متخصص جراحی عمومی)

۴. دکتر زهره دارابی (تخصص جراحی عمومی)

۵. دکتر سعید یزدانی (متخصص جراحی عمومی)

بهترین جراح عمومی در اصفهان

سؤال مهم است است که بهترین جراح عمومی در اصفهان کیست؟ چطور می‌توانید از دکتر جراح عمومی در اصفهان نوبت بگیرید؟ در دکترتو شما می‌توانید با بهترین جراحان عمومی در اصفهان آشنا شوید، با آنها در مورد شرایط و مشکلاتتان به صورت تلفنی، آنلاین، متنی یا ویدئویی مشورت کنید و برای گرفتن نوبت اینترنتی اقدام کنید. در ادامه لیستی از بهترین جراحان عمومی در اصفهان را برای شما آورده‌ایم:

۱. دکتر امیر بهزادی (تخصص جراحی عمومی)

۲. دکتر علی اخوان (تخصص جراحی عمومی)

۳. دکتر محسن کلاهدوزان (تخصص جراحی عمومی)

۴. دکتر علی جزینی درچه (تخصص جراحی عمومی)

۵. دکتر حیدرعلی داوری (تخصص جراحی عمومی)

بهترین جراح عمومی در مشهد

اگر می‌خواهید که بهترین جراح عمومی در مشهد را پیدا کنید و از او نوبت بگیرید، کافی است که وارد سایت نوبت دهی آنلاین دکترتو شوید و با جستجوی تخصص جراح عمومی در شهر مشهد، به لیستی از جراحان عمومی در این شهر دسترسی داشته‌باشید. برای اینکه از کیفیت عملکرد پزشک مورد نظر آگاه شوید می‌توانید پروفایل شخصی ایشان را مطالعه کنید و با دیدن آنها بهترین پزشک را برگزینید. در ادامه به لیستی از جراح عمومی در مشهد اشاره کرده‌ایم که بهترین جراحان عمومی مشهد هستند و به شما کمک می‌کنند راحت‌تر یک پزشک جراح عمومی خوب در مشهد پیدا کنید؛

۱. دکتر محمد عباسی، فوق تخصص جراحی قلب و عروق، تخصص جراحی عمومی، متخصص جراحی عمومی مشهد

۲. دکتر علیرضا توسلی، تخصص جراحی عمومی مشهد

۳. دکتر سید حامد شریعت رضوی، تخصص جراحی عمومی، فلوشیپ جراحی روده بزرگ (جراحی کولورکتال)

۴. دکتر حامد فرهادی، تخصص جراحی عمومی، فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و سوختگی

۵. دکتر محسن رافتی سخنگو، تخصص جراحی عمومی مشهد

بهترین دکترهای جراحی عمومی (متخصص و فوق تخصص) در اهواز

برای دریافت نوبت مطب و مشاوره آنلاین (تلفنی، متنی و ویدیویی) با بهترین دکترهای جراحی عمومی در اهواز ، می توانید به لیست دکترهای جراحی عمومی در اهواز در دکترتو مراجعه کنید و با استفاده از فیلترهای مربوطه از بهترین دکترهای جراحی عمومی در اهواز نوبت مطب و مشاوره آنلاین دریافت کنید.

همچنین می‌توانید از لیست پیشنهادی بهترین دکترهای جراحی عمومی در اهواز توسط دکترتو استفاده کنید:

دکتر فرامرز بهشتی فر

دکتر علی باقرپور

دکتر علی اصغر دستیار

دکتر مهرداد پیامی

دکتر شاهرخ عظیمی دهدزی

شما می توانید از لیست بهترین دکتر جراح عمومی در دکترتو، یکی از جراحان عمومی در شهر خود را انتخاب و علاوه برنوبت دکتر جراح عمومی؛ با مراجعه به پروفایل پزشک، آدرس و شماره تماس هر دکتر را بیابید.

ملاک دکترتو در انتخاب بهترین دکتر جراح عمومی، امتیاز و نظر مراجعه‌کنندگان هر پزشک است.

  • 15
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
جی پی مورگان بیوگرافی جی پی مورگان: مردی که بانکداری را متحول کرد

تاریخ تولد: ۱۷ آوریل ۱۸۳۷

محل تولد: هارتفورد، کنتیکت

ملیت: آمریکایی

حرفه: بانکدار و سرمایه گذار

محل تحصیل: دانشگاه گوتینگن

درگذشت: ۳۱ مارس ۱۹۱۳

ادامه
علی شریفی زارچی بیوگرافی علی شریفی زارچی استادیار اخراج شده شریف

تاریخ تولد: دهه ۶۰ شمسی

محل تولد: تهران

حرفه: استادیار اخراج شده از دانشگاه صنعتی شریف، رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر

تحصیلات: دانش‌آموخته کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف و دکتری بیوانفورماتیک از دانشگاه تهران، دانش آموخته دوره‌های پژوهشی و پسادکتری در ماکس پلانک آلمان و دانشگاه دولتی آمریکا

افتخارات: دریافت مدال طلای المپیاد جهانی کامپیوتر در سال ۲۰۰۰، انتخاب به عنوان رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر انتخاب

ادامه
عمران خان بیوگرافی عمران خان نخست وزیر سابق پاکستان

تاریخ تولد: ۵ اکتبر ۱۹۵۲

محل تولد: لاهور، پاکستان

ملیت: پاکستانی

حرفه: نخست وزیر سابق پاکستان

شروع فعالیت: ۲۵ آوریل ۱۹۹۶

حزب سیاسی: تحریک انصاف پاکستان

ادامه
ژوائو فلیکس ژائو فلیکس سوپراستار نوظهرو فوتبال

تاریخ تولد: ۱۰ نوامبر ۱۹۹۹

محل تولد: ویزئو، پرتغال

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم / هافبک هجومی / وینگر

باشگاه کنونی: الهلال عربستان

شماره پیراهن: ۱۴ 

ادامه
رضا شکاری رضا شکاری بازیکن با استعداد فوتبال ایران

تاریخ تولد: ۱۰ خرداد ۱۳۷۷

محل تولد: محله خاک سفید، تهرانپارس

اصالت: سراب، آذربایجان شرقی، ایران

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک هجومی

باشگاه کنونی: باشگاه فوبتال سپاهان

ادامه
الکساندر میتروویچ بیوگرافی الکساندر میتروویچ بازیکن فوتبال موفق صربستانی

تاریخ تولد: ۱۶ سپتامبر ۱۹۹۴

محل تولد: اسمدرفو، صربستان و مونته‌نگرو

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم

باشگاه کنونی: الهلال عربستان

شماره پیراهن: ۹

ادامه
ویژه سرپوش