جمعه ۰۸ اسفند ۱۳۹۹
کد مقاله: ۹۹۱۰۰۰۰۰۴

علت بزرگی سینه مردان (ژنیکوماستی ) + درمان ژنیکوماستی با ورزش

بزرگی سینه مردان,مشکل بزرگی سینه مردان,برترین درمان ژنیکوماستی با ورزشعلل اصلی بزرگی سینه مردان، اختلال در سیستم غدد درون ریز می باشد
بزرگی سینه مردان به علل مختلفی ایجاد می شود که میتوان بدون جراحی و با یک رژیم غذایی مناسب و ورزش این اختلال را درمان کرد. در ادامه انواع روشهای درمان ژنیکوماستی با ورزش را برایتان شرح میدهیم.

بزرگی سینه مردان یا ژنیکوماستی چیست؟

بزرگی سینه مردان یا ژنیکوماستی (Gynecomastia) عارضه ایست در مردان که با بزرگ شدن بافت سینه همراه است، گاهی صرفا یکی از پستان ها و گاهی هر دوپستان (به میزان یکسان یا متفاوت).

علت بزرگی سینه مردان

علل اصلی ژنیکوماستی، اختلال در سیستم غدد درون ریز می باشد؛ به اینصورت که نسبت استروژن به تستسترون زیاد می شود که دلیل آن میتواند کاهش تستسترون و یا افزایش استروژن در شخص باشد. بزرگی سینه مردان معمولاً در سه گروه سنی شامل نوزادان، جوانان در سنین بلوغ و افراد مسن پدید می آید که شرایط هر کدام متفاوت میباشد، گاهی وقت ها این عارضه به خودی خود از بین میرود و نیازی به درمان خاصی ندارد و گاهی نیز باید به فکر درمان بود.

درمان ژنیکوماستی با ورزش

ورزش به علت متعادل کردن هورمون های بدن میتواند در درمان بزرگی سینه مردان مؤثر باشد. ورزش نیز به افزایش حجم عضلات قفسه سینه کمک می کند. ورزش برای تقویت قلب و عروق نیز بسیار موثر است. توزیع چربی بدن تا حد زیادی توسط ژنتیک و تا حد کمتری نیز توسط هورمون ها تعیین می شود. مثلا در صورتیکه هورمون استرس کورتیزول در خون شما فزونی یابد، کالری های اضافی در درجه نخست اطراف شکم شما ذخیره می شوند. بدین ترتیب، چربی اضافه ی قفسه ی سینه، تنها با پیروی کردن از یک برنامه ی کاهش چربی کل بدن، از بین می رود. شما به یک برنامه ی تمرینی احتیاج دارید که روی از دست دادن چربی کل بدن تأکید داشته باشد و از عضلات ضعیف شما نیز محافظت کند. برنامه های مخصوص متعددی در این زمینه وجود دارد از جمله برنامه تمرینی رشد عضلات ضعیف، که برای از بین بردن چربی بسیار مفید می باشد.

درمان بزرگی سینه مردان با ورزش,درمان ژنیکوماستی با ورزش,درمان بزرگی سینه در مردانگاهی اوقات بزرگی سینه مردان تنها به دلیل چاقی بوده و امری طبیعی می‌باشد

سعی نکنید چربی قفسه سینه را با روش چربی سوزی موضعی از بین ببرید. ورزش هایی مثل تنیس، بسکتبال، فوتبال و … سبب تناسب اندام شما می شوند. ورزش کل بدن را فعال نگه می دارد و تمام قسمت های اصلی بدن را که در آنها چربی جمع شده باشد درگیر حرکت و فعالیت می کند. برای سوزاندن چربی سینه ورزش تمرینات قدرتی و هوازی هم میتوانند موثر واقع شوند. شما در کنار تغذیه اصولی، به یک برنامه تمرینات هوازی برای کاهش چربی بدنتان احتیاج دارید. وجود چنین تمریناتی در برنامه ورزشی شما سبب کاهش درصد چربی بدن (آب شدن چربی سینه) می شود ولی تمرینات هوازی هیچوقت کافی نیست.

تمرین های قدرتی و کار با وزنه برای عضله سازی و بالا بردنِ متابولیسم بدن لازم است. تمریناتی مانند پرس سینه، بارفیکس و … با دقت زیادی باید در ورزش شما برنامه ریزی شود تا روند از بین بردن چربی سینه مردانه راحت تر و سریعتر طی شود. با توجه به این که در این بیماری، چربی شکل گرفته در ناحیه سینه میباشد، بهتر است برای درمان ژنیکوماستی با ورزش از تمرینات زیر استفاده کنید:

>> حرکت پرس سینه:

یکی از راه های درمان ژنیکوماستی با ورزش، حرکت پرس سینه است. برای انجام پرس سینه، در حالی که در هر دست یک دمبل دارید، روی یک نیمکت صاف دراز بکشد. آرنج خود را همسطح با سینه در زیر وزنه قرار دهید، وزنه را بطرف بالای سرتان فشار دهید و بعد به حالت اول برگردید. پنج ست ۲۵ تایی از این تمرین را نیز تکرار کنید.

انواع درمان ژنیکوماستی با ورزش,علت بزرگی سینه در مردان,بزرگی سینه مردانیکی از راه های درمان ژنیکوماستی با ورزش، حرکت پرس سینه است

>> پیاده روی تند:

یکی از روشهای دیگر درمان ژنیکوماستی با ورزش، پیاده روی سریع است. پیاده روی سریع، میزان مصرف اکسیژن را افزایش می دهد، قلب شما را برای پمپ کردن خون بیشتر تقویت می کند، گردش خون را بهبود می بخشد و فشار خون را کاهش می دهد. با پیاده روی آهسته برای ۵ دقیقه خودتان را گرم کنید، بعد سرعت پیاده روی تان را بالا ببرید تا سرعت ضریان قلبتان افزایش یابد و تنفس های عمیق تر انجام دهید. بعد حدود ۱۵ دقیقه پیاده روی سریع انجام دهید. در حالیکه پیاده روی می کنید، دست هایتان را تاب دهید. موقع راه رفتن، شکم تان را تو دهید، پشتتان را صاف کنید و سرتان را بالا نگهدارید.

>> دویدن:

دویدن یکی از محبوب ترین روش های درمان ژنیکوماستی با ورزش است. همچنین یکی از راههای مؤثر برای کاهش وزن، دویدن است. دویدن به این خاطر که باعث مصرف کالری بیشتری می شود میتواند در فرایند لاغرشدن به شما کمک کند. اگر مدام خودتان را مجبور به سریعتر دویدن کنید، میتوانید به معنای واقعی هدف تان برسید. اگر مدت زمان دویدن را بیشتر کنید، ولی سرعت تان افزایش نیابد، بدن تان آسیب خواهد دید.

بزرگی سینه مردان,علت بزرگی سینه در مردان,ژنیکوماستی چیستدویدن یکی از محبوب ترین روش های درمان ژنیکوماستی با ورزش است

>> طناب زدن:

از دیگر روشهای درمان ژنیکوماستی با ورزش میتوان به طناب زنی اشاره نمود. این ورزش یکی از برترین ورزش های قلب است. طناب زنی حدود ۱۳۰۰ کالری در ساعت می سوزاند. این ورزش روشی مؤثر برای سوزاندن چربی شما است، طناب زنی در قیاس با دویدن کالری بیشتری می سوزاند. همچنین، نیازی به بیرون رفتن ندارید و میتوانید در هر مکانی انجام دهید.

روش درمان ژنیکوماستی با ورزش,درمان ژنیکوماستی با ورزش,ژنیکوماستیاز دیگر روشهای درمان ژنیکوماستی با ورزش میتوان به طناب زنی اشاره نمود

>> حرکت شنا جهت درمان ژنیکوماستی با ورزش:

حرکت شنا روی زمین یکی از برترین حرکت ها برای درمان ژنیکوماستی با ورزش به حساب می آید. برای انجام شنا، از سمت صورت روی زمین دراز بکشید و وزن بدنتان را روی دستها و پنجه ی پا قرار دهید. آرنجتان را خم کنید و تا جایی که میتوانید پایین بیایید، بعد به سمت بالا فشار بیاورید تا به حالت شروع برگردید. پنج ست ۲۵ تایی از این تمرین را تکرار کنید.

ژنیکوماستی,بزرگی سینه مردان درمان,درمان ژنیکوماستی با ورزشحرکت شنا روی زمین یکی از برترین حرکت ها برای درمان ژنیکوماستی با ورزش به حساب می آید

>> دوچرخه سواری:

دوچرخه سواری که به عنوان روشی موثر برای درمان ژنیکوماستی با ورزش محسوب میشود، نیز برای از دست دادن چربی خوب است و شما میتوانید با انجام برنامه آموزشی، این کار را در چند ساعت به حداکثر برسانید.

درمان ژنیکوماستی با ورزش,انواع درمان ژنیکوماستی با ورزش,بزرگی سینه مردان درماندوچرخه سواری به عنوان روشی موثر برای درمان ژنیکوماستی با ورزش محسوب میشود

>> بارفیکس:

بارفیکس در واقع کشیدن وزن بدن برعکس جاذبه زمین است که عضلات زیربغل را درگیر می کند. نباید اجازه دهید شانه ها سمت جلو و بالا متمایل شوند. زمانی که اجازه دهید این اتفاق رخ دهد و سینه سمت داخل متمایل شود فشار فوق العاده زیادی روی شانه ها اعمال می شود و از روی عضلات اصلی منحرف می شود. نباید بیش از حد پشت خود را قوس دهید. اگر اجازه دهید تا حداکثر ممکن در کمر قوس ایجاد شود، میتواند معنایش ساختار ضعیف بدنی یا شکم ضعیف باشد مانند شنا سوئدی؛ حرکت بارفیکس هم روی کل بدن فشار می آورد. نباید بدن را تاب دهید. برای درمان ژنیکوماستی تمرین بارفیکس انجام دهید.

برترین درمان ژنیکوماستی با ورزش,بزرگی سینه مردان,درمان بزرگی سینه مردان با ورزشورزش به علت متعادل کردن هورمون های بدن در درمان بزرگی سینه مردان مؤثر است

>> کار با وزنه یا تمرینات قدرتی:

کار با وزنه یا تمرین های قدرتی که یکی دیگر از روشهای درمان ژنیکوماستی با ورزش به حساب می آیند، در کنار تمرینات هوازی میتوانند یک برنامه روتین تناسب اندام خوب و کامل را شکل دهند. کار با وزنه و دستگاههای بدنسازی ذخایر گلیکوژن موجود در ماهیچه‎های‎تان را خالی می کند. ذخایر گلیکوژن انرژی لازم را برای فعالیت‎های کوتاه مدت و شدید یا فعالیت‎های استقامتی و بلند مدت فراهم می‎کنند.

ژنیکوماستی چیست,روش درمان ژنیکوماستی با ورزش,بزرگی سینه مردانکار با وزنه یکی دیگر از روشهای درمان ژنیکوماستی با ورزش به حساب می آیند

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 17
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
حامد حدادى,بیوگرافی حامد حدادى,عکس از حامد حدادى بیوگرافی حامد حدادى بسکتبالیست ایرانی + تصاویر

تولد: ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۳۶۴

زادگاه: اهواز

قد: ۲۱۸سانتی متر

ملیت: ایرانی

سمت: بسکتبالیست

ادامه
اردشیر بابکان,اردشیر بابکان جوان ترین پسر پاپک,درگذشت اردشیر بابکان زندگی نامه اردشیر بابکان بنیانگذار سلسله ساسانیان

زادگاه: اصطخر، پارس

سلطنت: ۲۲۴ – ۲۴۲

جانشین: شاپور یکم

درگذشت: ۲۴۲ میلادی

دین و مذهب: مزدیسنا

ادامه
امید عالیشاه,امید عالیشاه تراکتور سازی,امید عالیشاه به ذوب آهن بیوگرافی امید عالیشاه بازیکن فوتبال مارندرانی + تصاویر

محل تولد: ساری

متولد: ۲۰ دی ماه ۱۳۷۰

پست: هافبک- مهاجم سایه

ملیت: ایرانی

 قد: ۱۷۰ سانتیمتر

ادامه
تراویس کالانیک,زندگی نامه تراویس کالانیک,تصاویر تراویس کالانیک بیوگرافی تراویس کالانیک برنامه نویس مشهور آمریکایی (+ تصاویر)

زاده:۶ اوت ۱۹۷۶ 

زادگاه: لس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی

ییشه: از بنیانگذاران اوبر و رد سوش

شهرت: مدیرعامل اوبر

ادامه
دیبا زاهدی,عکس از دیبا زاهدی,بیوگرافی دیبا زاهدی بیوگرافی دیبا زاهدی بازیگر جوان سینمای ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۷ آذر ماه ۱۳۶۸ در تهران

پیشه: بازیگر

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته معماری

وضعیت تأهل: مجرد

ملیت: ایرانی

سالهای فعالیت: از سال ۱۳۹۲ تاکنون

ادامه
ادوارد اسنودن,محکومیت ادوارد اسنودن,بیوگرافی ادوارد اسنودن زندگینامه ادوارد اسنودن یکی از مشهوررترین هکرهای تاریخ

زاده: ۲۱ ژوئن ۱۹۸۳

زادگاه: ایلیزبت سیتی، کارولینای شمالی، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی

سمت: مدیر سیستمهای رایانه ای و شبکه ای

دین: مسیحی

ادامه
وانگ جیانلین,سربازی وانگ جیانلین,عکس از وانگ جیانلین زندگینامه وانگ جیانلین تاجر و سیاست مدار چینی + تصاویر

زاده: ۲۴ اکتبر ۱۹۵۴

زادگاه: میانیانگ، سیچوآن

ملیت: چینی

تحصیلات: دانشگاه لیاولینگ

وضعیت تاهل: متاهل

ادامه
علی انصاریان,عکس علی انصاریان,زندگینامه علی انصاریان بیوگرافی علی انصاریان، برادر زاده روحانی معروف (+ تصاویر)

زاده: ۱۴ تیر ۱۳۵۶

زادگاه: تهران 

ملیت: ایرانی

پست: مدافع

پیشه: بازیکن فوتبال، هنرپیشه، مجری

ادامه
امیرعباس گلاب,بیوگرافی امیرعباس گلاب,آهنگ های امیرعباس گلاب بیوگرافی امیرعباس گلاب خواننده و آهنگ ساز ایرانی (+تصاویر)

تولد: ۲۴ آبان ۱۳۶۵

سبک: پاپ و راک

ساز: گیتار و پیانو

زمینهٔ فعالیت: خواننده و آهنگ ساز

سال های فعالیت: از ۸۶ تاکنون

ادامه
ویژه سرپوش