شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳
۱۲:۲۶ - ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ کد خبر: ۱۴۰۳۰۳۱۳۹۳
حوزه بهداشت و رفاه

ترمیم حقوق پرسنل سلامت در بودجه ۱۴۰۳

حقوق کادر درمان,ترمیم حقوق پرسنل سلامت در بودجه ۱۴۰۳
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت درباره فوق‌العاده خاص (ترمیم حقوق) و افزایش دریافتی ساعات اضافه‌کاری پرسنل نظام سلامت توضیح داد.

به گزارش ایسنا، دکتر بهروز رحیمی، درباره آخرین وضعیت اجرای فوق‌العاده خاص پرسنل نظام سلامت اظهار کرد: موضوع «فوق‌العاده خاص» از اوایل دولت سیزدهم مطالبه شد. پس از مطالبه فوق‌العاده خاص، این موضوع در شورای معاونان وزارت بهداشت مطرح شد و حسب دستور مقام عالی وزارت مود پیگیری قرار گرفت. به دلیل اینکه  بتوانیم فوق‌العاده خاص پرسنل نظام سلامت را اجرا کنیم این موضوع در دولت مطرح شد.  

وی درباره اختصاص بودجه به اجرای فوق‌العاده خاص پرسنل نظام سلامت گفت: موضوع فوق‌العاده خاص پرسنل نظام سلامت در بودجه‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ مورد ارزیابی قرار گرفت و مباحث متعددی درباره این موضوع در کیسیون‌های «بهداشت» و «تلفیق و بودجه» مطرح شد. معتقدم، خاص‌تر از همکاران نظام سلامت در مراکز بهداشتی درمانی برای فوق‌العاده خاص وجود ندارد.  وزیر بهداشت همواره معیشت همکاران را در کانون توج قرار داده و برای برقراری فوق‌العاده خاص پرسنل نظام سلامت تلاش کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت ادامه داد: موضوع فوق‌العاده خاص پرسنل نظام سلامت در بودجه ۱۴۰۳ با همراهی دولت و مجلس شورای اسلامی برقرار شد و مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفت. البته موضوع فوق‌العاده خاص، مخالفانی هم دارد؛ به همین دلیل وزیر بهداشت در مجمع تشخیص مصلحت نظام حضور یافت و توضیحاتی درباره فوق‌العاده خاص پرسنل نظام سلامت ارائه داد. پس از حضور مقام عالی وزارت در مجمع تشخیص مصلحت نظام، ایشان توانست اعضای این مجمع را اقناع کند.    

رحیمی با بیان اینکه فوق‌العاده خاص پرسنل نظام سلامت با عنوان «ترمیم حقوق» صورت گرفته، اظهار کرد: مبلغ ۱۰ هزار میلیارد تومان در بودجه ۱۴۰۳ در سقف اعتبارات هزینه‌ها و اختصاصی وزارت بهداشت برای این موضوع در نظر گرفته شده است.  

وی درباره گروه‌های برخوردار از فوق‌العاده خاص گفت: در وهله نخست، تصمیم بر این بود که یک گروه خاص از فوق‌العاده خاص برخوردار شوند اما به دلیل حساسیت وزیر بهداشت درباره معیشت کارکنان نظام سلامت، تمام کارکنان از فوق‌العاده خاص برخوردار می‌شوند. ما در وزارت بهداشت تلاش می‌کنیم آیین‌نامه فوق‌العاده خاص پرسنل نظام سلامت را طی چند هفته آینده منتشر و اجرا کنیم.  

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با بیان اینکه اجرای فوق‌العاده خاص به معیشت پرسنل نظام سلامت کمک می‌کند، افزود: مبحث فوق‌العاده خاص پرسنل نظام سلامت، یک کار سنگین است؛ به نحوی که کار کارشناسی، جلسات مختلف و گفت‌وگوهای بسیاری طی سه سال گذشته صورت گرفته است. اگرچه اجرای فوق‌العاده خاص پرسنل نظام سلامت مخالفانی داشت اما به فهم، درک و متن مشترک رسیدیم و دست به کار بزرگی زدیم.

وی ادامه داد: برخی از همکاران از لحاظ نشدن فوق‌العاده خاص در احکام سال آتی خود ابراز نگرانی می‌کنند. فوق‌العاده خاص در احکام سال آتی نیز لحاظ می‌شود؛ چرا که این فوق‌العاده خاص به منظور ترمیم حقوق است. ما اصرار داریم این موضوع در بودجه آتی و احکام حقوقی لحاظ شود که پرسنل نظام سلامت بتوانند در سنوات آتی خود و در هنگام بازنشستگی از پاداش خوبی برخوردار شوند.  

رحیمی درباره آخرین وضعیت افزایش دریافتی ساعات اضافه‌کار پرسنل نظام سلامت نیز گفت: موضوع افزایش دریافتی اضافه‌کاری نیز طی دو سال گذشته مورد پیگیری قرار گرفت. دریافتی ساعات اضافه‌کاری پرسنل نظام سلامت بسیا ناچیز است؛ به همین دلیل این موضوع را در کانون توجه قرار دادیم.

وی گفت: وزارت بهداشت با سازمان اداری و استخدامی به منظور افزایش دریافتی اضافه‌کاری پرسنل نظام سلامت جلساتی را برگزار کرده و امیدواریم طی یک یا دو هفته آینده به توافقات اولیه دست یابیم. در نظر داریم دریافتی اضافه‌کاری پرسنل را به میزان حداقل دو برابر افزایش دهیم تا به نحوی به معیشت کارکنان توجه داشته باشیم.

رحیمی ادامه داد: پرسنل نظام سلامت از شغل سنگینی برخوردار هستند و خدمات را ۲۴ ساعته ارائه می‌دهند؛ اگرچه نمی‌توان ارزش ریالی برای خدمات نیروهای نظام سلامت در نظر گرفت، اما با اقداماتی مانند افزایش دریافتی ساعات اضافه‌کاری و فوق‌العاده خاص درنظر داریم بخشی از زحمات آنها را جبران کنیم.  

  • 17
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش