سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳
۱۳:۰۹ - ۱۹ تير ۱۴۰۳ کد خبر: ۱۴۰۳۰۴۱۱۱۷
حوزه بهداشت و رفاه

آمار تکان‌دهنده مصرف نوشابه در ایران/ این نوشیدنی را جایگزین نوشابه کنید

نوشابه,آمار تکان‌دهنده مصرف نوشابه در ایران
در حال حاضر در ایران ۴ برابر میانگین عادی دنیا نوشابه مصرف می‌کنیم. در واقع هر ایرانی به طور متوسط حدود ۴۰ تا ۴۲ لیتر نوشابه در سال مصرف می‌کند.

به گزارش هشمهری آنلاین، یکی از معضلاتی که طی دهه‌های اخیر با آن مواجه شدیم افزایش انواع نوشابه‌هاست، طی دهه گذشته حدود ۱۵ درصد مصرف نوشابه در ایران افزایش یافته. علاوه بر این اتفاق نگران کننده‌ دیگر، کاهش شدید سن علاقه به نوشابه‌های شیرین و مضر است. بر این اساس کودکان ایرانی از سن ۴ سالگی به نوشابه علاقه پیدا می‌کنند.

علاقه به نوشابه که از سنین کودکی آغاز می‌شود و در طول بزرگسالی از بین نمی‌رود، عواقب ناگواری برای سلامت عمومی به همراه دارد. از دیگر نکات نگران کننده‌ای که می‌توان به آن اشاره کرد اقبال بیشتر نسل‌های جدید به نوشابه‌های مدرن و مضر و کاهش اقبال آن‌ها به نوشیدنی‌های سنتی و حتی آبمیوه‌های طبیعی است. دکتر جلال الدین میرزای رزاز ، رئیس انجمن تغذیه ایران و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هم این نکته را تایید می‌کند و درباره آمار مصرف نوشابه و مضرات آن و تغییر سبک تغذیه و جایگزینی نوشیدنی‌های سنتی با نوشابه‌های مدرن و عوارض به چند نکته اشاره می‌کند.

میرزای رزاز درباره آمار مصرف نوشابه در ایران و مقایسه آن با آمار جهانی گفت: در حال حاضر در ایران ۴ برابر میانگین عادی دنیا نوشابه مصرف می‌کنیم. در واقع هر ایرانی به طور متوسط حدود ۴۰ تا ۴۲ لیتر نوشابه در سال مصرف می‌کند. البته آمریکا در این میان مستثنی است و در این کشور به تنهایی ۴ برابر سرانه ما نوشابه مصرف می‌شود. در نتیجه در آمریکا هم یک برنامه‌های گسترده بازدارندگی طراحی شده و طی سال‌های آینده تا ۲۰۳۰ در نظر دارند مصرف را تا یک سوم کاهش دهند.

او با اشاره به تاثیرات مثبت اقدامات بازدارنده در مصرف نوشابه گفت: از جمله کارهایی که در زمینه مصرف نوشابه بازدارندگی دارد می‌توان به افزایش مالیات‌های مازاد بر مصرف نوشابه، افزایش قیمت نوشابه، بر چسب گذاری و اطلاع رسانی از مضراتی که نوشابه دارد، اشاره کرد.

این متخصص تغذیه به مضرات نوشابه نیز اشاره کرد و گفت: به طور کلی مضرات نوشابه چندین جهت و وجهه دارد، اولین گرفتاری که ما با نوشابه داریم میزان قند و کربوهیدرات بالای آن است. در هر ۲۵۰ تا ۳۰۰ سی سی نوشابه‌ای (معادل یک لیون) که مصرف می‌کنیم بین ۱۳ تا ۱۵ حبه قند گنجانده شده است. یعنی با مصرف نوشابه همراه غذا یک کالری افزوده ناخواسته را دریافت می‌کنیم.

به گفته میرزای رزاز، در این سال‌هایی که مصرف نوشابه ما ۱۵ درصد افزایش پیدا کرده به موازات آن مصرف لبنیات در کشورمان یک دهم درصد افزایش پیدا کرده که این اتفاق ناگوار و ناخوشایندی است که می‌تواند برای سال‌های آینده بر سلامت مردم تاثیر مخربی داشته باشد.

کاهش سن مصرف کنندگان نوشابه

رئیس انجمن تغذیه ایران ضمن اشاره به خطر مصرف همزمان نوشابه با فست فود نیز گفت: طی گذار تغذیه‌ای از غذای سنتی و مصرفی خودمان به غذاهای فرنگی و غربی رسیده‌ایم و عمدتا فست فودها رسیده‌ایم. نوشابه نیز یکی از اعضای لاینفک فست فودهاست، یعنی ضمن اینکه در حال خوردن یک غذای غیر سالم هستیم و مضرات زیادی را از طریق فست فودها، از جمله روغن و نمک زیادی که در فست فودها نهفته است به خودمان می‌رسانیم ، به موازات مصرف آن غذای ناسالم یک کالری دریافتی اضافی را از طریق مصرف نوشابه‌های شیرین و مضر به آن می‌افزائیم. نوشابه که عمدتا با افزودنی‌های غیر بهداشتی و غیر سالم و طعم و مزه و رنگ مصنوعی تولید می‌شود، همچنین عامل ایجاد پوکی استخوان است. نوشابه‌های گازدار به دلیل گاز موجود در آنها مشکلات گوارشی در طی بازه زمانی ایجاد می‌کنند.

این متخصص تغذیه به اتفاق نگران کننده دیگری نیز اشاره دارد: ذائقه فرزندان‌مان از کودکی و از سنین ۳ تا ۴ سال به مصرف نوشابه‌های گازدار علاقه پیدا می‌کند. چرا که خوشمزه، خوش رنگ و خوش طعم هستند. علاقه به نوشابه در طول زندگی با این نسل باقی می‌ماند که اثرات زیان‌باری برای سلامت آن‌ها در پی دارد. بنابراین باید در زمینه کاهش مصرف نوشابه به ویژه در میان نسل‌های جدیدتر اقداماتی انجام دهیم اما چه کارهایی می‌توانیم درباره مصرف نکردن با کاهش مصرف نوشابه انجام دهیم؟

رئیس انجمن تغذیه ایران در این باره گفت: از اولین نکاتی که می‌توان به آن اشاره کرد و بسیار کمک ‌کننده است بحث آموزش و فرهنگسازی است که منجر به افزایش سواد تغذیه‌ای مردم شود. سواد تغذیه‌ به نوع دانش و اطلاعات فرد در حوزه علوم غذایی و نحوه استفاده از منابع صحیح غذایی،‌ نگهداری، طبخ و حوردن متعادل آن‌ها برمی‌گردد. تغذیه فرد باید متنوع، متعادل و سالم باشد که برای نیازهای روزانه‌اش کفایت کند. اما نوشابه مخل تمام این موارد است.

میرزای رزاز همچنین به وظایف دولت در این زمینه اشاره کرد و گفت: اما وظایف دولت‌ها هم جایگزین کردن نوشیدنی‌های سالمی که نیاز خوردن نوشابه را مرتفع کند اما در عین حال سلامت بیشتری داشته باشد. بهترین جایگزین این نوع نوشیدنی‌های غیرمجاز به ویژه نوشابه، نوشیدنی‌های ایرانی است که در فرهنگ و سنت ما سلامت آن‌ها تایید شده است و در فصول مختلف سال نوشیدنی‌های متفاوتی وجود دارد که فقط باید به میزان قند و شکر افزوده شده به آن توجه کرد.

اگر مجبورید فست بخورید، این نکته را رعایت کنید

او ضمن اشاره به اهمیت نوشیدنی‌های سنتی ایرانی و خاصیت آن‌ها برای سلامت گفت: اگر میزان قند این نوشیدنی‌ها کنترل شود ضمن این که خوش‌مزه خواهند بود، خواص مربوط به خودشان را هم خواهند داشت. مثلا نوشیدنی‌هایی که با عصاره نعنا تهیه شده‌اند یا آن‌هایی که حاوی خاک شیر هستند یا انواع عصاره‌های گیاهی به آنها اضافه شده است و باید از یک تهدید یک فرصت ایجاد کرد. حالا که نیازمند خوردن نوشیدنی هستیم می‌توانیم با برتامه‌های درازمدت مصرف نوشابه کاهش پیدا کند و بهترین جایگزین آن نوشیدنی‌های سنتی و ایرانی هستند که دوغ از جمله آن‌هاست و جایگزین بسیار مناسبی برای نوشابه است.

میرزای رزاز با اشاره به راهکار تغییر ذائقه کودکان گفت: فرزندانی که متولد می‌شوند در سال‌های ابتدایی زندگی دائقه آن‌ها شکل می‌گیرد به همین دلیل نباید با روش‌های مختلف کودکان را از همان سنین پایین به طعم خوشگوار و جذاب نوشیدنی‌های سنتی عادت داد. چون در سنین بالاتر این تغییر ذائقه سخت‌تر می‌شود. در این باره ضرورت دارد به تدریج فرهنگ خرید نوشابه در سبد خانوارها کمتر شود و نوشیدنی‌هایی جایگزین شود که مجاز هستند و برچست تغدیه‌ای سبز دارد. میزان موادی که در آنها به کار رفته مناسب باشد. دوغ یکی از اصیل‌ترین نوشیدنی‌های ایرانی است که می‌تواند در این روش جایگزینی مدنظر قرار بگیرد.

رئیس انجمن تغذیه ایران معتقد است اینها عادات بدی هستند که در ما نهادینه شده اما باید به تدریج کم‌رنگ و خوراکی‌های سالم جایگزین شوند: اگر افراد هم ناگزیر به مصرف غذاهای بیرونی و فست‌فودها شدند، دفعات آنها را باید کمتر کنند و به تدریج کاهش دهند. نکته مهم اینجاست که پکیج این غذاهای ناسالم با هم مصرف نشود، مثل ساندویچ، سیب‌زمینی و نوشابه که ترکیبی از مواد مضر هستند و می‌توان سیب زمینی را حذف کرد و به جای نوشابه هم آب یا دوغ را جایگزین کرد.

  • 9
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش