پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹
۱۴:۳۳ - ۰۸ تير ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۴۰۰۵۲۷
حوزه بهداشت و رفاه

۵ استان در وضعیت قرمز قرار دارند

هشدار؛ آمار فوتی‌های روزانه کرونا دوباره بالا رفت/ موج دوم شیوع کویید ۱۹ قطعی است

آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
سخنگوی وزارت بهداشت، از شناسایی ۲۴۸۹ مورد جدید کرونا ظرف شبانه روز گذشته در کشور خبر داد.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۲۲۲ هزار و ۶۶۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۴۴ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان باختگان کرونا در کشور به ۱۰ هزار و ۵۰۸ نفر رسید.

سیما سادات لاری روز یکشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز ( ۸ تیر ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۴۸۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۴۰۶ مورد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور ۲۲۲ هزار و ۶۶۹ رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته،۱۴۴ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری تاکنون به ۱۰ هزار و ۵۰۸ نفر رسید.

معاون وزیر بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون ۱۸۳ هزار و ۳۰۱ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۲۹۴۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

لاری بیان کرد: تاکنون یک میلیون و ۶۱۰ هزار و ۸۶۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: استانهای خوزستان، کردستان، آذربایجان غربی، هرمزگان و کرمانشاه در وضعیت قرمز و استانهای بوشهر، ایلام، آذربایجان شرقی و خراسان رضوی در وضعیت هشدار قرار دارند. 

بیشتر بخوانید:

نگران مردم خوزستان هستیم

دکتر سیما سادات لاری با اشاره به اعلام وضعیت قرمز خوزستان، اظهار کرد: همه نگران مردم خوزستان هستیم و می‌خواهیم سریع‌تر شرایط این استان فروکش کند. به صورت مستمر در ستاد ملی کرونا جلساتی تشکیل می‌شود و در  مورد استان‌های قرمز به ویژه خوزستان بحث می‌شود.

لاری بیان کرد: طبق یافته‌های جدید علمی، استفاده از ماسک ۷۰ تا ۸۰ درصد از ابتلا به بیماری‌ پیشگیری می‌کند. اکنون بهترین کاری که مردم می‌توانند انجام دهند، استفاده از ماسک است بنابراین پویش استفاده همگانی از ماسک با هشتک "من ماسک می‌زنم" راه‌اندازی شده است. با پیوست به این پویش باید هموطنان را به استفاده از ماسک تشویق کنیم.

فوت مبتلایان کرونا در لرستان روند افزایشی دارد

استاندار لرستان گفت: علاوه بر افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در روزهای اخیر، تعداد فوتی های ناشی از این بیماری در استان روند افزایشی داشته است. سیدموسی خادمی روز یکشنبه در حاشیه جلسه ویدیو کنفرانس ستاد ملی مدیریت کرونا افزود: باوجود اعلام نشدن لرستان در لیست استان های وضعیت قرمز، اما بر اساس آمار مبتلایان، کماکان در وضعیت هشدار قرار داریم.

بیشتر بخوانید:

روند شیوع کرونا در استان البرز سرعت گرفته است

استاندار البرز گفت: روند شیوع بیماری کرونا در استان البرز سرعت گرفته است.عزیزاله شهبازی ظهر امروز در حاشیه جلسه ستاد مقابله با کرونا، اظهار کرد: تلاش می‌کنیم استان البرز با رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی از بحران شیوع کرونا دور شود. وی با تاکید بر اینکه مردم باید همچنان همراه باشند تا با محدودیت مواجه نشویم، گفت: متاسفانه روند شیوع کرونا در البرز سرعت گرفته است.

روند شیوع بیماری کرونا درچهارمحال و بختیاری صعودی است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: روند شیوع بیماری کرونا در چهارمحال و بختیاری به ویژه در موارد سرپایی رشد صعودی داشته است. مجید شیرانی ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از ۱۴ روز گذشته تاکنون بررسی روند شیوع بیماری کووید ۱۹ نشان می‌دهد میزان شیوع در هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت بالای عدد سه بوده است و میانگین تعداد بستری شدگان ناشی از ابتلاء به این بیماری در مراکز درمانی استان روزانه یک مورد بوده است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: عدد سرایت پذیری بیماری کووید ۱۹ در استان بالای یک نفر بوده و شرایط فعلی تقریباً مشابه نیمه فروردین ماه سال جاری است.وی گفت: روند شیوع بیماری کرونا در استان بویژه در موارد سرپایی رشد صعودی داشته است.

آخرین آمار ابتلا به کرونا در اصفهان
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان  اشاره به آمار بیماران جدید مبتلا به ویروس کرونا در طی ۲۴ ساعت گذشته، اظهار کرد: ۹۳ بیمار جدید از افراد مشکوک به کرونا ویروس به جز شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل با علائم بالینی در بیمارستان‌ها بستری شدند.وی افزود: در این بازه زمانی تعداد ۵۷ نفر از بیماران مبتلا به کرونا که در ۲۲ مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان به جز کاشان و آران و بید گل تحت مراقبت بودند با بهتر شدن وضعیت عمومیشان ترخیص شدند و ضروری است که در قرنطینه دوره نقاهت بیماری را بگذرانند.سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان که آمار مبتلایان به کرونا را در روز گذشته ۷۴ نفر اعلام کرده بود، گفت: اکنون تعداد کل بیمارانی که در شهرستان‌های استان به جز کاشان و آران و بید گل با تشخیص کرونا بستری هستند ۵۴۵ نفر است که از این تعداد ۱۳۲ نفر وضعیت وخیم‌تری دارند و در بخش مراقبت‌های ویژه و آی سی یو های مراکز درمانی در حال دریافت خدمات درمانی هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان هشدار داد: افزایش ۷۰ تا ۱۰۰ درصدی موارد بستری و مرگ‌ومیر مبتلایان به کرونا
حمیدرضا رشیدی به آمار مرگ و میر در اثر ابتلاء به این بیماری اشاره کرد و افزود: از یک ماه پیش بین ۷۰ تا ۱۰۰ درصد میزان بستری و مرگ و میر در استان افزایش یافته و در حال حاضر ۴۶۸ بیمار در بیمارستان‌های سطح استان بستری هستند همچنین تعداد ترخیص شده‌ها نیز افزایش یافته که امیدواریم به تعداد مساوی یا نزول برسد.رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: کاهش تجمعات و عدم شرکت در مراسم‌ها یکی از راه‌های کاهش ابتلاء به کرونا است ضمن اینکه در حال حاضر ظرفیت تخت بستری به اندازه مراجعه‌کنندگان داریم، اما اگر رعایت نکنیم با بحران عدم جوابگویی ظرفیت بیمارستان‌ها روبرو خواهیم شد. وی ادامه داد: متوسط مرگ و میر ناشی از ابتلاء به کرونا در استان کرمان تا یک ماه گذشته حدود یک تا دو نفر بود که متأسفانه این آمار در یک ماه اخیر به چهار نفر افزایش یافته است.

۱۱ شهرستان آذربایجان‌غربی در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ‌درمانی آذربایجان‌غربی گفت: ۱۱ شهرستان از ۱۷ شهرستان در این استان در مناطق شمالی و جنوبی به ویژه شهر ارومیه در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند و مردم باید رعایت موارد ایمنی را به طور کامل در دستور کار قرار دهند.دکتر جواد آقازاده روز یکشنبه در حاشیه نشست ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی با حضور حریرچی  معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این شهرها شامل ارومیه، اشنویه، بوکان، پیرانشهر، تکاب، سردشت، سلماس، مهاباد، میاندوآب، نقده و خوی هستند. وی اضافه کرد: ۶ شهرستان دیگر شامل ماکو، چالدران، چایپاره، شوط، شاهین‌دژ و پلدشت در آذربایجان غربی نیز در وضعیت زرد و نارنجی قرار دارند.

  • 39
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۹
غیر قابل انتشار: ۱۱
جدیدترین
قدیمی ترین
نگرانی تنها راه جلوگیری نیست از اول اگه شهرهای عامل رو قرنطینه میکردید و قوانین سختگیرانه میزاشتید و آمار فوتی ها را به مردم میگفتید شاید الان روزگارمون این نبود نگرانی هاتون به درد خودتون میخوره
تازه مونده تعطیلات دوهفته پیش، مردم ما کلا آدم های بیخیالین
مشاهده کامنت های بیشتر
کاکا,تصویر کاکا,سن کاکا بیوگرافی کاکا، یکی از مشهورترین بازیکن تاریخ فوتبال برزیل(+ تصاویر خانوادگی)

نام کامل: ریکاردو ایزکسون دوس سانتوز لیته

زادروز: ۲۲ آوریل ۱۹۸۲

زادگاه: گاما، برزیل

قد: ۱٫۸۶ متر 

پست: هافبک هجومی

وضعیت تاهل: متاهل

ادامه
میلاد عبادی‌ پور,بیوگرافی میلاد عبادی پور,زندگینامه میلاد عبادی پور بیوگرافی میلاد عبادی‌ پور بازیکن قدرتی تیم والیبال ایران (+ تصاویر)

متولد: ۲۵ مهر ۱۳۷۲

محل تولد: قره حسنلو، ارومیه، ایران

قد: ۱۹۶ سانتی متر

پست: دریافت کنندهٔ قدرتی

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
علی مطهری,تصاویر علی مطهری,علی مطهری کیست بیوگرافی علی مطهری، فرزند آیت الله مطهری (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد: ۶ بهمن ۱۳۳۶

محل تولد: تهران

ملیت: ایرانی

همسر: نرگس انصاری

فرزندان: مرتضی، رضا، لیلا، زهرا

ادامه
رضا عابدینی والیبالیست,رضا عابدینی,رضا عابدینی بازیکن والیبال بیوگرافی رضا عابدینی بهترین بازیکن والیبال در پست سرعتی (+ تصاویر)

نام کامل: رضا عابدینی

تاریخ تولد: ۱۹/ ۵/ ۱۹۹۱ 

پست: مدافع

قد: ۲۰۳ سانتیمتر 

آخرین تیم باشگاهی: وزارت دفاع

ادامه
رضا بهرام,زندگینامه رضا بهرام,رضا هلاورجانی بیوگرافی رضا بهرام از کودکی تا به شهرت رسیدنش (+ تصاویر)

نام هنری: رضا بهرام

تاریخ تولد: ۲۰ دی ۱۳۷۰

محل تولد: یزد

شغل: خواننده

سبک: پاپ

ادامه
شهریار مقانلو,عکس های شهریار مقانلو,شهریار مقانلو بازیکن فوتبال بیوگرافی شهریار مقانلو، اقای گل لیگ ازادگان (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۳۰ آذر ماه ۱۳۷۳

محل تولد: زنجان

ملیت: ایران

پست: مهاجم

قد: ۱۸۷ سانتی متر

ادامه
رضا صادقی,همسر رضا صادقی,آهنگ های رضا صادقی بیوگرافی رضا صادقی محبوب ترین خواننده مشکی پوش (+ تصاویر خانوادگی)

نام مستعار: پادشاه مشکی

تولد: ۲۵ مرداد ماه ۱۳۵۸

ملیت: ایرانی

سبک( ها): موسیقی پاپ ایرانی

ساز( ها): گیتار، پیانو، کیبورد

ادامه
صادق محرمی,صادق محرمی و خانواده اش,بیوگرافی صادق محرمی بیوگرافی صادق محرمی (+جدیدترین تصاویر)

زادروز: ۱۱ اسفند ۱۳۷۴

زادگاه: هشتپر، ایران

ملیت: ایرانی

قد: ۱٫۷۴ متر

پست: دفاع راست

ادامه
فرزاد فرزین,تصاویر فرزاد فرزین,مصاحبه با فرزاد فرزین بیوگرافی فرزاد فرزین خواننده و بازیگر محبوب (+ جدیدترین تصاویر)

تاریخ تولد: ۳ تیر ۱۳۶۰ 

ملیت: ایرانی

سبک ها: پاپ، راک، الکترونیک، جاز

حرفه ها: خواننده، آهنگساز، تنظیم کننده، ترانه سرا، بازیگر

سازها: گیتار، پیانو، کیبورد

وضعیت تأهل: متاهل

ادامه
ویژه سرپوش