دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹
۱۹:۵۵ - ۱۵ تير ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۴۰۰۹۶۶
حوزه بهداشت و رفاه

۳ معاون استاندار اصفهان به کرونا مبتلا شدند

اصفهان در آستانه ورود به وضعیت قرمز کرونا/ شرایط حاد در ۴ شهرستان استان مازندران و مشهد

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
مبتلایان کرونا در اصفهان، مشهد و مازندران روند افزایشی دارد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از تعداد کل ۷۰۹ مورد ابتلا به بیماری کرونا در استان اصفهان به غیر از شهرستانهای کاشان و آران و بیدگل خبر داد.

آرش نجیمی در گفت و گو با مهر، تعداد کل موارد ابتلاء به بیماری کرونا (corona) در استان اصفهان به جز شهرستان های کاشان و آران و بیدگل را ۷۰۹ نفر اعلام‌کرد و گفت: در شبانه روز گذشته ۱۰۶ نفر با علایم کرونا در بیمارستان های استان اصفهان بستری شدند.

او بابیان این که هم اینک ۱۲۹ نفر با علائم حاد کرونا در اصفهان بستری هستند، تأکید کرد: همینطور ۹۶ نفر هم در شبانه روز گذشته مرخص شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با تأکید بر استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی توسط شهروندان اظهار‌کرد: با الزامی شدن استفاده از ماسک و رعایت دستورالعمل های بهداشتی میتوان به وضعیت پایدار رسید.

او ادامه داد: آمار دقیقی از تعداد فوتی ها و ابتلای چهره های شاخص سیاسی، فرهنگی و هنری در استان اصفهان ندارم.

بستری روزانه ۱۰ تا ۲۰ بیمار حاد تنفسی در بیمارستان بهشتی کاشان

رییس دانشگاه علوم پزشکی کاشان اعلام کرد: روزانه بین ۱۰ تا ۲۰ بیمار حاد تنفسی در بیمارستان شهید بهشتی کاشان بستری می شود.

سیدعلیرضا مروجی در گفتگو با مهر با اشاره به افزایش بیماران حاد تنفسی بستری در بیمارستان شهید بهشتی کاشان گفت: تعداد افرادی هم که تست کرونای آن ها مثبت شده نسبت به هفته های گذشته با افزایش محسوسی همراه بوده است.

او با بیان این که در حال حاضر روزانه بین ۱۰ تا ۲۰ بیمار حاد تنفسی در بیمارستان شهید بهشتی کاشان بستری میشوند، ابراز داشت: کاشان فعلاً در وضعیت نارنجی از نظر شیوع ویروس کرونا قرار دارد و در صورت تداوم افزایش تعداد مبتلایان و اشخاص بستری وضعیت کاشان به قرمز تبدیل خواهد شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اشاره به این که استفاده از ماسک و رعایت دستورالعمل های بهداشتی و شستشوی مکرر دست ها با آب و صابون مهمترین راه‌های پيش‌گيري از ابتلا به کروناست، تصریح کرد: این پروتکل ها باید در محیط های سربسته به خصوص ادارات، فروشگاه ها، بانک ها و غیره توسط مردم و مدیران رعایت شود.

بستری ۶۶ بیمار حاد تنفسی تا به حال در بیمارستان شهید بهشتی کاشان

او از تست مثبت کرونای یک هزار و ۶۵۹ نفر تا به حال در منطقه کاشان خبرداد و گفت: در طی ۲۴ ساعت گذشته جواب آزمایش کرونای هفت نفر مثبت و ۱۱ بیمار حاد تنفسی نیز در بیمارستان شهید بهشتی کاشان بستری شده اند که هشت نفر اهل کاشان، دو نفر اهل آران و بیدگل و یک نفر نیز اهل اصفهان بوده است.

مروجی با اشاره به این که در طی ۲۴ ساعت گذشته هیچ بیمار کرونایی در منطقه کاشان فوت نکرده است، بیان داشت: در مجموع تا به حال ۶۶ بیمار حاد تنفسی در بیمارستان شهید بهشتی کاشان بستری هستند.

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

او با اشاره به مراجعه ۳۸ هزار و ۵۸ نفر تا به حال به مراکز بستری و سرپایی تشخیصی و درمانی در دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل ادامه داد: دو هزار و ۹۸۷ بیمار حاد تنفسی تا الان از بیمارستان های دو شهر ترخیص شده اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کاشان ضمن تأکید بر استفاده از ماسک توسط شهروندان کاشانی گفت: در صورت عدم دسترسی به ماسک های طبی و سه لایه همشهریان کاشانی در خارج از منزل و بالاخص در اجتماعات حتماً از ماسک های پارچه ای استفاده کنند.

ابتلای ۳ معاون استاندار اصفهان به کرونا

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

حجت اله غلامی امروز در گفتگو با فارس درباره اخبار منتشر شده پیرامون ابتلای وی و دو تن دیگر از معاونان استاندار اصفهان گفت: بله این موضوع صحت دارد و بنده و آقایان قاضی عسگر و قاسمی به بیماری کرونا مبتلا شده ایم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اصفهان افزود: البته مشکل خاصی تا کنون برای هیچ کدام از ما حادث نشده و علایم اولیه مانند گلودرد و بدن درد در ما وجود دارد؛ هم اینک در قرنطینه خانگی به سر می بریم و روند درمان را به اینگونه سپری می کنیم.

او در پایان اظهار‌کرد: از همه اصحاب افرادی که درپی اعلام این خبر جویای احوال بنده بودند، تشکر می کنم.

***

وضعیت کرونایی ۴ شهرستان استان مازندران قرمز شد؛ نکا تنها شهر سفید کرونایی

کرونا در استان مازندران هم چنان جولان می دهد. شیوع این ویروس منحوس ۵ ماهه این روزها در نوار ساحلی مازندران دو چندان شده و وضعیت بسياري از شهرهای استان را به حالت هشدار، قرمز و نارنجی درآورده است.

تذکرات مسوولان استانی ظاهرا کارساز نبوده و از سویی به علت عدم رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی، ورود مسافران به مازندران بی حساب و کتاب انجام شده و همچنان ورودی استان مملو از مسافران استان های همجوار به مازندران جهت تفرج در سواحل و مناظر طبیعی مازندران بوده که با خود کرونا را سوغات آوردند.

کرونا اینک باعث شد تا ۴ شهرستان مازندران که هفته های قبل تنها یک شهر مازندران به نام گلوگاه در وضعیت قرمز مقطعی بوده اکنون در وضعیت قرمز و هشدار قرار گیرد و تمامی مراسمات ختم و شادی در این شهرستان ها ممنوع شده است.

با افزایش تعداد بیماران کرونایی بستری شده در بابل، تمامی تجمعات، همایش ها و مراسم ختم ، تشییع جنازه و عروسی در این شهرستان ممنوع شد.

بر اساس اعلام فرزاد جلالی رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل متأسفانه در روزهای گذشته با افزایش شمار بیماران بستری کرونایی در بیمارستان های زیرمجموعه علوم پزشکی بابل وضعیت این شهرستان در حالت قرمز قرار گرفته است.

ابراز نگرانی از افزایش روز افزون شیوع کرونا در بابل

او از بالا رفتن آمار مبتلایان به کرونا در بابل بشدت ابراز نگرانی کرد و گفت: از امروز کلیه تجمعات من جمله همایش ها و مراسم ختم و جشن در بابل محدود می شود. جلسات اداری نیز به صورت حضوری برگزار نخواهد شد و همه به صورت ویدئو کنفرانس خواهد بود.

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل اظهار‌کرد: آمار فزاینده بیماران بستری در شهرستان بابل زحمت کادر درمان را افزایش داده و با وجود آمادگی سیستم بهداشتی درمانی نگران پیک دوم کرونا هستیم.

او افزود: بعد از یک مدت کوتاه سیر نزولی بستری بیماران کرونایی در بابل، افزایشی شد و در حال حاضر با بستری ۲۱ بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته تعداد بستریها را به ۱۲۲ نفر افزایش داده و وضعیت کرونایی در بابل بار دیگر قرمز شد. هم اینک ۳۵ بیمار در بخش های مراقبت های ویژه بستری هستند. متأسفانه به دلیل هجوم تعداد زيادي از مسافران و گردشگران به شهرستان بابل در ایام تعطیلات و همچنین عادی شدن و عدم رعایت پروتکل بهداشنی از سوی مردم، وضعیت این روزهای قرمز کرونایی در بابل را پیش بینی کرده بودیم.

بر اساس اعلام عباس زارع، سخنگوی شورای اطلاع رسانی دولت در مازندران، چهار شهرستان بابل، فریدون کنار، آمل و بهشهر در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفتند. همچنین سه شهرستان رامسر، محمودآباد و نوشهر در وضعیتنارنجی قرار دارند.

او گفت: شهرستان های بابلسر، تنکابن، جویبار، چالوس، ساری، سوادکوه، سوادکوه شمالی، سیمرغ، عباس آباد، قائم شهر، کلاردشت، گلوگاه، میاندورود و نور نیز در وضعیت زرد قرار گرفتند. نکا تنها شهرستان در مازندران است که در وضعیت سفید از سوی وزارت بهداشت قرار دارد.

وضعیت قرمز کرونا در مشهد / مردم رعایت نکنند خطوط اتوبوسرانی محدود می‌شود

زنگ خطر کرونا در مشهدمقدس  تقریبا از یک هفته پیش دوباره به صدادرآمده و نه تنها مسئولین را نگران کرده بلکه کادر درمانی را هم برای مدیریت اوضا با چالشی جدید روبرو کرده است، اما در چنین شرایطی متاسفانه همچنان گروهی از شهروندان بی‌تفاوت به خطری که در کمین است هیچ توجهی به پرتکل‌های بهداشتی ندارند.

در این میان برخی معتقدند بازگشایی خطوط اتوبوس‌رانی و  مترو از یکسو  و از سوی دیگر عدم رعایت شهروندان و پایبندی به رعایت موازین فاصله‌گذاری اجتماعی سبب افزایشی شدن آمار شده است.

از همین رو استفاده از خطوط مترو و اتوبوسرانی منوط به استفاده از ماسک شده اما بازهم شهروندانی هستند که با عدم رعایت این مسئله جان شهروندان دیگر را نیز به خطر می‌اندازند.

خلیل الله کاظمی؛ معاون شهردار مشهد مقدس در این زمینه اظهار داشت: در حال بررسی‌های کارشناسی هستیم تا اقداماتی نظیر کاهش خطوط اتوبوسرانی یا کاهش ساعت کاری ناوگان اتوبوسرانی و قطار شهری انجام شود.

وی افزود: اگر ساعت فعالیت اتوبوس کاهش یابد امکان تراکم مسافر در این ساعات وجود دارد؛ بنابراین اگر شهروندان فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک را رعایت نکنند، شاید به سمت کاهش خطوط اتوبوسرانی حرکت کنیم.

معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد مقدس بیان کرد: با توجه به این موضوع در مرحله اول از امروز سخت‌گیری در استفاده از ماسک در ناوگان اتوبوسرانی و قطار شهری مشهد مقدس بیشتر شده است و از سوار شدن مسافران بدون ماسک در قطار شهری ممانعت به عمل می‌آید.

کاظمی خاطرنشان کرد: برای در دسترس بودن ماسک، محل‌هایی در ایستگاه‌های قطار شهری مشهد مقدس به توزیع ماسک اختصاص داده شده است تا شهروندان بتوانند از این محل‌ها ماسک تهیه کنند.

وی با بیان این که در پایانه‌های اتوبوسرانی نیز برای الزام مسافران به استفاده از ماسک نیرو اختصاص داده شده است، اضافه کرد: در ایستگاه‌ها نیز خود اتوبوسرانان نسبت به استفاده از ماسک تذکرات لازم را به مسافران خواهند داد.

معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: امیدواریم مردم خودشان نسبت به رعایت نکات بهداشتی و استفاده ازماسک اقدام کنند در غیر این صورت در ایستگاه ها نیز مجبور به سختگیری در سوار شدن مسافران به اتوبوس بدون ماسک خواهیم شد.

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

۷۰ درصد تخت‌های کرونایی استان کرمان پر شد

سخنگوی علوم پزشکی کرمان با اشاره به رشد فزاینده شمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا در استان کرمان گفت: ۷۰ درصد تخت‌های کرونایی استان پر شده است.

مهدی شفیعی  اظهار داشت: از ابتدای اسفندماه که شیوع ویروس کرونا در استان کرمان آغاز شد است ۱۹۵۳ مورد بستری با تشخیص قطعی کویید۱۹ در سطح بیمارستان‌های استان کرمان داشتیم.

وی افزود: در نیمه اردیبهشت‌ماه تعداد فوتی‌های روزانه ویروس کرونا تقریبا به صفر رسیده بود اما در روزهای گذشته تعداد آمار فوتی‌های کووید ۱۹ در استان رشد فزاینده‌ای داشته است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه آمار بستری مبتلایان ویروس کرونا در ده روز گذشته در استان کرمان خیلی زیاد شده است عنوان کرد:‌ در حال حاضر ۷۰ درصد تخت‌های بیمارستانی که به بیماران کرونایی در استان کرمان اختصاص داده شده بود اشغال است. اگر روند ابتلای کووید ۱۹ در استان ادامه پیدا کند، قطعا با تکمیل ظرفیت تخت‌های بیمارستانی مواجه می‌شویم.

شفیعی با بیان اینکه در ابتدای اسفند ماه که بیماری در استان کرمان شروع شد ستاد استانی قوی عمل کرده است افزود: برنامه‌های پیشگیرانه خیلی زودتر از ستاد ملی در استان کرمان انجام و بیماری کنترل شد و مردم هم به‌خوبی توصیه‌ها را رعایت می‌کردند.      

وی با اشاره به اینکه از هفته دوم خرداد ماه و بازگشایی‌ها، برگزاری مراسم عقد و ازدواج سبب شد تا مردم بیماری را دست کم بگیرند گفت: در حال حاضر شاهد افزایش آمار مبتلایان کووید ۱۹ در استان کرمان هستیم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه محدودیت‌ها در شرایط خاص پاسخگو است که هنوز بیماری در تمام کشور شیوع پیدا نکرده بود تصریح کرد: امروز که تمام نقاط کشور درگیر بیماری شده و با همه‌گیر شدن اپیدمی دیگر محدودیت‌ها جوابگو نیست.

وی با اشاره به اینکه استفاده از ماسک در ادارات و  اماکن عمومی اجباری است و از ارائه خدمات به افرادی که ماسک نزنند خودداری می‌شود گفت: رها کردن ماسک‌ها در محیط شهری آلودگی ایجاد می‌کند و باید بعد از استفاده ماسک آن را در پلاستیک و در سطل زباله انداخت.

  • 16
  • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
برادران رایت,برادران رایت اختراع هواپیما,زندگی نامه ی برادران رایت زندگینامه ی برادران رایت و اختراعات آنها

ویلبر رایت

ارویل رایت

- تاریخ تولد برادران رایت

ویلبر رایت: ۱۶ آوریل ۱۸۶۷

ارویل رایت: ۱۹ آگوست ۱۸۷۱

ادامه
حضرت محمد (ص),تولد حضرت محمد (ص),میلاد حضرت محمد (ص) زندگی نامه حضرت محمد (ص) از ولادت تا رحلتش

نام پدر: عبدالله

نام مادر: آمنه

شهرت: خاتم پیامبران، رسول خدا، امین

كنیه: ابوالقاسم و ابوابراهیم.

القاب حضرت محمد (ص): رسول اللّه، نبى اللّه، مصطفى، محمود، امین، امّى، خاتم، مزّمل، مدّثر، نذیر، بشیر، مبین، كریم، نور، رحمت، نعمت، شاهد، مبشّر، منذر، مذكّر، یس، طه‏ و... 

زمان تولد: ۱۷ ربیع الاول ۵۷۱ میـلادی

ادامه
علی صادقی,فیلم های علی صادقی,علی صادقی و ملیکا زارعی بیوگرافی علی صادقی بازیگر معروف طنز ایرانی (+ مصاحبه)

تولد: ۱۰ آذر ماه ۱۳۵۹ 

محل زندگی: تهران

ملیت: ایرانی

پیشه: بازیگر

مدرک تحصیلی: فوق دیپلم کامپیوتر

ادامه
سهراب سپهری,دبستان سهراب سپهری,زندگینامه سهراب سپهری زندگینامه سهراب سپهری (+ عکس)

زادروز: ۱۵ مهر ۱۳۰۷

محل تولد: کاشان

پیشه: شاعر، نقاش و مدرّس هنرستان هنرهای زیبا

مرگ: ۲۱ ماه آوریل ۱۹۸۰

علت مرگ: سرطان خون 

ادامه
محسن تنابنده,همسر محسن تنابنده,محسن تنابنده عکس بیوگرافی محسن تنابنده، فیلمنامه نویس و بازیگر مطرح ایرانی(+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۶ فروردین ماه ۱۳۵۴

محل تولد: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته بازیگری

همسر: روشنک گلپا

فرزند: یک پسر به نام نامی

ادامه
برد پیت,فیلم های برد پیت,برد پیت و ورزش مورد علاقه اش بیوگرافی برد پیت مشهورترین بازیگر آمریکایی (+ تصاویر همسران برد پیت)

ملیت: آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۸ دسامبر ۱۹۶۳

محل تولد: شانی، اکلاهما، آمریکا

محل زندگی: اسپرینگفیلد، میزوری

زمینه فعالیت: بازیگر سینما و تلویزیون

همسران: جنیفر آنیستون (۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵)، آنجلینا جولی (۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶)

ادامه
پوریا فیاضی,پوریا فیاضی بازیکن والیبال,تصاویر اینستاگرامی پوریا فیاضی بیوگرافی پوریا فیاضی و سوابق ورزشی اش (+ مصاحبه)

تاریخ تولد:۲۲ دی ۱۳۷۱

زادگاه: ارومیه، ایران

قد: ۱۹۵ سانتیمتر

رشته ورزشی: والیبال

پُست: دریافت کننده قدرتی

ادامه
استیو هانکه,زندگینامه استیو هانکه,زندگی نامه استیو هانکه بیوگرافی استیو هانکه، اقتصاددان مشهور آمریکا (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۹ دسامبر ۱۹۴۲

محل تولد: ماکن، جورجیا

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

فارغ التحصیل: دانشگاه کلرادو بولدر

مؤسسه: مدرسه معادن کلرادو، دانشگاه برکلی، دانشگاه جانز هاپکینز

ادامه
مرتضی شریفی,زندگینامه مرتضی شریفی,عکس های مرتضی شریفی بیوگرافی مرتضی شریفی والیبالیست (+ مصاحبه و جدیدترین تصاویر)

محل تولد: ارومیه

تاریخ تولد: ۱۳۷۸/۳/۶

قد: ۱متر و ۹۳ سانتیمتر

ورزش: والیبال

شروع فعالیت در والیبال: ۱۳۸۸

ادامه
ویژه سرپوش