چهارشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۳
۲۰:۲۰ - ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۶۰۰۵۸۰
حوزه بهداشت و رفاه

مرگ مغزی با عمل دیسک کمر!/ در بیمارستان ایرانشهر چه خبر است؟

مرگ مغزی در عمل دیسک کمر در بیمارستان ایرانشهر,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
پسری به اسم «محمد مهدی» به دلیل مرگ مغزی در عمل دیسک کمر در بیمارستان ایرانشهر جان باخت و هیچ مسئولی پاسخگوی علت وقوع این حادثه نیست!

جواد مخملباف از ماجرای مرگ «محمد مهدی» پسرش می گوید که پس از عمل دیسک کمر در بیمارستان ایرانشهر دچار مرگ مغزی شد و جان باخت. او می گوید شکایت خود را پیگیری می کند و اعضای بدن پسر خود را در بیمارستان «مسیح دانشوری» اهدا کرده است.

در این باره انصاف نیوز با «بیمارستان ایرانشهر» تماس گرفت که دفتر ریاست این بیمارستان اظهار‌کرد: «هرکسی در اینباره اطلاعاتی می خواهد، باید با کارت شناسایی به بیمارستان مراجعه کند و تلفنی توضیحی نخواهیم داد.»

مخملباف: دکتر گفت الاوبلا باید در بیمارستان ایرانشهر عمل شود

«جواد مخملباف» درباره ی ماجرای عمل پسرش و چگونگی فوت او به انصاف نیوز می گوید: «پسر من« محمد مهدی»، ۳۵ سال سن داشت و خانم او پنج ماهه باردار بود؛ پس از ده سال صاحب فرزند شدند. ماجرا از جایی شروع شد که پسرم «محمدمهدی» احساس درد شدیدی در ستون فقرات خود داشت. به یک دکتر مراجعه کردیم و او گفت باید حتماً عمل شود. الا و بلا باید در بیمارستان ایرانشهر عمل شود.

هفته ی قبل روز سه شنبه-۲۶ مردادماه- پسرم را در بیمارستان بستری کردیم و چهارشنبه یک بعدازظهر عمل شد؛ من از بیمارستان به خانه آمدم؛ ساعت ها می گذشت و دلهره بر ما مستولی شده بود و خبری نبود. ساعت شش بعدازظهر خانم بنده با من صحبت کرد، صدایش گریان بود و با بغض گفت محمد را به آی سی یو برده اند. ولی چرا باید برای یک عمل روتین دیسک کمر کسی را به آی سی یو ببرند؟»

سه روز با روح و روان ما بازي کردند

جواد مخملباف افزود: «سه روز با روح و روان ما بازی کردند، شب اول گفتند قرص بیهوشی خورده است و به هوش می آید. از خانمم شرح ماجرا را پرسیدم و گفت ساعت شش بعدازظهر پشت در اتاق عمل بودم و پرستار آمد و گفت فقط برای پسرتان دعا کنید! خانمم می پرسد دکتر کجاست. می گویند دارد میرود، از دکتر می پرسیم کجا می روی؟ گفت من عملم را خوب انجام داده ام، هر اتفاقی افتاد در ریکاوری پیش آمده است؛ سوار ماشین شد و گاز داد و رفت.

روز دوشنبه- سوم شهریور ماه- مرگ مغزی پسرم را برای یک عمل بسیار ساده در این جهنم بیمارستان ایرانشهر اعلام کردند و همه فقط دعا می کردند. گویا قسمت نبود پسر من در این دنیای خاکی بماند و در نهایت نماینده ی وزارت بهداشت آمد و در آن اوج بحران روحی پیشنهاد اهدای عضو را داد و بعد از مشورت موافقت کردیم. سه نفر در بیمارستان مسیح دانشوری و دو نفر هم در پزشک قانونی احیا شدند.

در ادامه مخملباف از پیگیری های خود برای علت مرگ پسرش می گوید و ادعا می کند: «گویا بیمارستان داشت زمان می خرید؛ تا پرونده را یک جوری درست کنند و با اصرار و پیگیری ما جلسه کمیسیون را تشکیل دادند. صریح الحن به من گفتند «آقای مخملباف! پسر شما تا ۷ روز دیگر زنده است و نمی دانیم چه شده است». باز هم دکتر را تحت فشار گذاشتم و در نهایت گفتند ماجرا این بود که محمد به هوش آمده و می گوید «کمرم درد می کند» دکتر هم می گوید درد کمر طبیعی است چون دیسک را عمل کرده ایم. ریکاوری کردند و در ریکاوری متوجه شدند ایست قلبی اتفاق افتاده است و به مدت یک ربع احیا را انجام دادند و بعد متوجه شدند دچار مرگ مغزی شده است. یعنی از همان اول می دانستند پسرم دچار مرگ مغزی شده است و پنهان کاری کردند و دوشنبه شب به ما اعلام کردند.»

مرگ مغزی در عمل دیسک کمر در بیمارستان ایرانشهر,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

گفتند بیمارستان ما دوربین ندارد!

او در پاسخ به این پرسش که آیا پسرش بیماری های زمینه ای داشته است، می گوید: «پسر من بیماری زمینه ای نداشت، چون پیش از عمل هم آزمایش هایی را انجام داد. حرف های کادر درمان تناقض دارد. دکتر می گوید وقتی بیمار به هوش آمد و خیالم راحت شد آنرا به ریکاوری تحویل دادم و ریکاوری گفت ما بیمار را احیا کردیم و او را به آی سی یو انتقال دادیم. ولی هیچ کس مسئولیت مرگ پسر من را گردن نگرفت. حالا نمی دانم حرف دکتر مستند است که محمد واقعا به هوش آمده است یا خیر. چند‌بار گفتیم فیلم های ریکاوری را ببینیم و گفتند بیمارستان ما دوربین ندارد، اصلاً امکان دارد؟ الان یک مغازه هم دوربین دارد!

به نظام پزشکی شکایت کردیم و گفتند یکی دو ماه طول می کشد. به کلانتری قائم هم شکایت کردم و گفتند این مسأله سیکل خود را دارد. من فقط این را می خواهم که این اتفاق دیگر برای کسی در این مملکت رخ ندهد. آنچه برای ما مشخص است پنهان کاری، عدم شفافیت و عدم حس مسئولیت است و دومین مسئله ایجاد رعب و هراس در خانواده ی ما است و پرستار و دکتر فقط می گویند برو دعا کن!. حتماً شکایت خود را پیگیری می کنم و حتی به بازرسی کل کشور هم مراجعه می کنم.»

  • 10
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش