چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۵۰۰۳۶

تفاوت میلی جنسی زنان و مردان

تفاوت میل جنسی مردان و زنان,میل جنسی مردان و زنان چه فرقی با هم داردتفاوت میلی جنسی زنان و مردان
امیال جنسی بخش مهمی از زندگی زناشویی را تشکیل می دهند و بر سلامت روانی انسان تاثیر گذار است. میل جنسی عامل بقای نسل انسان است و موجب کشیده شدن دو جنس زن و مرد به یکدیگر می شود. این تمایل گاهی اوقات تحت تاثیر عوامل مختلف دچار نوسان می شود. در این مطلب سرپوش در خصوص تفاوت میل جنسی مردان و زنان به صورت کامل توضیح داده ایم.

میل جنسی:

درواقع میل جنسی نوعی انگیره و علاقه به فعالیت جنسی است که خود را به صورت علاقه و تمایل نشان می دهد تا فرد بتواند با شریک جنسی خود رابطه برقرار کرده و در فعالیت جنسی شرکت کند. این موضوع بخشی از چرخه جنسی زندگی انسان می باشد و نحوه تجربه در افراد مختلف متفاوت است به طوری که می توان به اندازه تعداد انسان های زمین تجربه متفاوت یافت، این موضوع حتی برای یک فرد در زمان های مختلف قابل تغییر است.

باید اشاره کرد میل جنسی یک مفهوم غیرشهودی و در حقیقت ذهنی است، به همین دلیل اندازه گیری و تعریف آن دشوار است. تمایل جنسی با علائم بیرونی و درونی خود را نشان می دهد، اما همواره به فعالیت جنسی نمی انجامد، در حقیقت این اتفاق حتی زمانی که فرد به تخیلات جنسی بها می دهد یا حتی دیدن یک فرد جذاب می تواند رخ دهد و بدون اینکه به رابطه جنسی منتهی شود، میل جنسی فرد به کار افتاده است.

میل جنسی زنان و مردان:

بر اساس آنچه کارشناسان عنوان کرده اند؛ رانه یا میل جنسی مردان نسبت به زنان قوی تر است، این در حالی است که زنان میل جنسی انعطاف پذیرتر، دگرگونی‌پذیرتر یا سیال‌تری دارند. در حقیقت میل جنسی مردان نه تنها از زنان قوی تر است بلکه مستقیم و سرراست هم می باشد.

کسب اطلاعات درباره جزئیات منبع میل جنسی زنان بسیار دشوار است، بر اساس باوی که بین عموم رواج دارد برای یک زن ارتباط عاطفی بسیار اهمیت دارد و می تواند مانند یک جرقه برای او عمل کند، اما آنچه مشخص است عوامل اجتماعی و فرهنگی می تواند بسیار زنان را تحت تاثیر قرار دهد.

تمایل جنسی زنان به محیط، زمینه یا همان کانتکست بسیار وابسته است و حساسیت فوق العاده ای نشان می دهد. در ادامه به توضیح هفت الگوی میل جنسی زنان و مردان اشاره شده است، البته باید توجه داشت این موارد می تواند در افراد مختلف متفاوت باشد و لزوما در همه یکسان نیست.

تفاوت میل جنسی زنان و مردان:

فکر کردن به رابطه جنسی در مردان بیشتر است!

این حقیقت وجود دارد که بیشتر مردان بالع شده که زیر ۶۰ سال هستند، دست کم یک بار در روز به رابطه جنسی فکر می کنند، اما در میان زنان تنها یک چهارم آنها عنوان کرده اند که به این مقدار به راطبه جنسی فکر می کنند.

زمانی که سن هر دو جنس بالاتر می رود؛ خیال پردازی درباره رابطه جنسی کاهش می یابد، اما با این حال باز هم مردان دو برابر زنان خیال بافی جنسی می کنند. بر اساس مطالعه که بر میل جنسی زنان و مردان صورت گرفت، مشخص شد؛ مردان برانگیختگی جنسی خودبه خودی بیشتر دارند، همچنین خیال پردازی بیشتر و متنوع تری را هم به خود اختصاص می دهند.

تفاوت میل جنسی مردان و زنان,تفاوت میل به رابطه جنسی در زنان و مردانتفاوت میلی جنسی زنان و مردان؛ فکر به رابطه جنسی

اشتیاق مردان برای رابطه جنسی بیشتر است!

بر اساس بررسی های صورت گرفته از طریق چندین نظرسنجی از زنان و مردان، مشخص شد؛ مردان در ابتدای رابطه، اواسط آن و حتی بعد از گذشت چندین سال از آن بیشتر از زنان تمایل به رابطه جنسی دارند، البته این موضوع تنها به دگرجنس خواهان مربوط نیست بلکه در میان مردان همجنس گرا هم در تمام طول رابطه خود نسبت به زنان همجنس گرا تمایل بیشتری برای رابطه جنسی دارند.

از طرفی مردان عنوان کرده اند به داشتن شریک های جنسی بیشتری در طول زندگی خود علاقه دارند، و تمایل دارند وارد رابطه جنسی سرسری، بدون وابستگی یا آشنایی قبلی شوند.

اگر یک رابطه جنسی ناپسند یا غیرقانونی شمرده شود، مردان با احتمال بیشتر به دنبال این رابطه هستند. خودارضایی در دو سوم مردان صورت می گیرد و تقریبا نصف این مقدار عنوان کرده اند بعد از انجام آن احساس گناه کرده اند، از طرفی در میان زنان تنها ۴۰ درصد از آنها خودارضایی می کنند و دفعات خودارضایی در آنها کمتر از مردان گزارش شده است.

تجربه ارگاسم متفاوت در زنان:

زمان بین دخول تا رسیدن به انزال در مردان به طور متوسط ۴ دقیقه است، در حالی که در زنان ۱۰ تا ۱۱ دقیقه زمان نیاز است تا به ارگاسم برسند، البته اگر برسند. تفاوت دیگری که بین زنان و مردان به چشم می خورد مربوط به تعداد ارگاسم زنان در طول رابطه جنسی است که می تواند هر چند وقت یک بار در رابطه جنسی اتفاق بیوفتد. ۷۵ درصد از مردانی که راطه جنسی دارند عنوان کرده اند که همیشه به ارگاسم می رسند در حالی که این مقدار برای زنان تنها ۲۶ درصد است.

این تفاوت نسان می دهد که نه تنها در واقعیت این مقدار وجود دارد بلکه درک مردان از دفعات ارگاسم همسر یا شریک جنسی خود کاملا متفاوت است، در حقیقت مردان تصور و اطلاع درست، مشخص و دقیقی از تعدا دفعات ارگاسم شریک جنسی خود ندارند.

تفاوت میل جنسی مردان و زنان,رابطه جنسی از نگاه زنانتفاوت میلی جنسی زنان و مردان؛ نرسیدن ۷۵ درصد از زنان به ارگاسم

زنان محرک های جنسی پیچیده تری دارند!

اینکه چه چیزی یک زن را تحریک می کند گاهی برای خودشان هم بدون پاسخ می ماند. بر اساس تحقیقی که در این زمینه صورت گرفت تعدادی فیلم اروتیک برای مردان و زنان همجنس‌گرا و دگرجنس‌گرا پخش شد. سپس درباره برانگیختگی جنسی آنها سوالاتی مطرح شد، همچنین مقدار واقعی این برانگیختگی را هم از طریق دستگاه‌های متصل به دستگاه تناسلی شان اندازه گیری کردند.

نتایج برای مردان قابل پیش بینی بود، مردان دگرجنس‌گرا عنوان کردند بعد از پخش فیلم مربوط به رابطه جنسی زن با مرد و زن با زن بیشتر تحریک شده اند و دستگاه اندازه گیری هم این گفته را تایید کرد.

مردان همجنس‌گرا هم عنوان کردند با مشاهده رابطه جنسی مرد با مرد تحریک می شوند و دستگاه هم گفته آنها را تایید کرد.

نتیاج برای زنان غافلگیرکننده بود؛ زنان دگرجنس خواه عنوان کردند که با رابطه جنسی زن با مرد تحریک بیشتری داشته اند، اما بر اساس آماری که دستگاه نشان می داد اندام تناسلی آنها در رابطه جنسی زن با مرد، مرد با مرد و زن با زن تقریبا یک واکنش را نشان داد.

نتیجه ی این تحقیق را متخصصان اینگونه عنوان می کنند: مردان نسبت یه اینکه چه کسانی آنها را برانگیخته می کند، رابطه جنسی را با چه کسی برقرار کنند یا عاشق چه کسی شوند، دقیق و انعطاف ناپذیر هستند. اما زنان به دلیل تمایل جنسی کمتری که دارند و همان مقدار هم هدایت شده است، نسبت به روابط جنسی همجنس‌گرایانه پذیراتر هستند.

این احتمال وجود دارد که ظرفیت زنان نسبت به مردان برای پذیرش، علاقه و عاشق شدن به رابطه جنسی با همجنس خود بیشتر باشد، البته لزوما این اتفاق نمی افتد، اما ظرفیت بیشتری دارند.

از طرفی نتایج این مطالعه ادعای حالت سیال‌تر در بین زنان همجنس گرا را در مقایسه با مردان تایید کرد. بر اساس مطالعه ای دیگر هم مشخص شد؛ مردان همجنس گرا رابطه بیشتری با زنان داشته اند اما این آمار در زنان همجنس گرا با مردان کمتر گزارش شده است، در حقیقت مردان با احتمال بیشتری خود را دوجنس گرا می دانستند و گرایش جنسی خود را یک موضوع کاملا انتخابی معرفی کردند.

تفاوت میل جنسی مردان و زنان,تفاوت زن و مرد در رابطه جنسیتفاوت میلی جنسی زنان و مردان؛ تجریکات پیچیده در زنان

تمایل جنسی زنان تحت تاثیر عوامل اجتماعی و فرهنگی است!

تمایلات جنسی زنان نگرش و اعمال آنها نسبت به مران بیشتر از محیطشان تاثیر می گیرد، تمایل جنسی زنام و نگرش آنها به این موضوع در برابر مردان با احتمال بیشتر به مرور زمان تغییر می کند. نگرش گروه همتایان برای زنان نسبت به مردان بیشتر می تواند در تصمصم گیری های رابطه جنسی تاثیر بگذارد.

زنانی که تحصیلات عالی دارند با احتمال بیشتری اعمال جنسی گسترده را انجام می دهند، مثلا رابطه جنسی دهانی، اما این موضوع برای مردان تفاوت کمتری دارد. زنان درباره ی فعالیت‌های جنسی مانند رابطه ی جنسی قبل از ازدواج نسبت به مردان با احتمال بیشتری بین نظرها و ارزش‌هایی که در این مورد ابراز می‌کنند و رفتار واقعی خود ناسازگاری داشتند.

میل جنسی زنان به ظاهر ضعیف تر است اما می تواند تأثیرات بیرونی آسیب‌پذیرتری از خود نشان دهد، این موضوع را می توان به قدرت بیشتر مردان در جامعه یا تفاوت انتظارات جنسی از مردان در مقایسه با زنان نسبت داد.

بر اساس نظرات برخی متخصصان مردان انگیزه ی بالاتری برای برقراری رابطه جنسی دارند تا بتوانند ژنتیک خود را به نسل بعد منتقل کنند، در مقابل هم زنان به شکل غریزی شرکای جنسی خود را با دقت انتخاب می کنند، چون زنان هستند که باردار می شوند و مراقبت از فرزند را برعهده دارند، بنابراین آنها اهمیت بیشتری برای کیفیت رابطه خود قائل هستند، زیرا خواستار شریکی هستند که در کنارشان بماند و به مراقبت از کودک کمک کند، از طرفی زنان به مردان با منابع مالی بیشتر تمایل پیدا می کنند تا بتواند از کودک خود به خوبی حمایت کند.

تفاوت میل جنسی مردان و زنان,تفاوت میل جنسی مردان و زنان چیستتفاوت میلی جنسی زنان و مردان؛ تاثیر پذیری از عوامل اجتماعی

انتخاب مسیر مستقیم کمتر برای رضایت جنسی توسط زنان!

دو جنس زن و مرد برای تمایلات جنسی خود مسیرهای کمی متفاوت از هم انتخاب می کنند، بر اساس گفته روانشناسان، میل جنسی زنان بیشتر از طریق شنیدن و گوش دادن سرچشمه می گیرد، برای زنان نیاز به یک طرح داستانی وجود دارد همین موضوع سبب می شود رمان های عاشقانه نوشته شوند. موضوع مهم برای زنان پیش بینی و منتظر ماندن است، اینکه مرد چگونه به آن نقطه می رسد، در واقع سوخت تمایل جنسی برای زنان؛ اشتیاق است.

تمایل جنسی برای مردان بیشتر جنبه متنی دارد یعنی به زمینه وابسته است، این درحالی است که زنان تمایلات جنسی ذهنی دارند، که از دورن آنها سرچشمه می گیرد، در هم می پیچد و با احساساتشان بروز می کند، مردان برعکس زنان هستند و نیازی به این مقدار تخیل ندارند بلکه رابطه جنسی برای آنها ساده تر و سرراست تر است.

البته این مضوع به معنای این نیست که مردان از صمیمیت و عشق گریزان اند، آنها فقط نقش رابطه جنسی را متقاوت تر از زنان می بینند. زنان می خواهند که ابتدا صحبت کرده و نزدیکی عاطفی داشته باشند و سپس سراغ رابطه جنسی بروند، اما برای مردان نزدیکی عاطفی همان رابطه جنسی است. مردان با استفاده از رابطه جنسی آن روی مهربان، لطیف و آسیب پذیر خود را بیان می کنند، به عبارتی می توان گفت رابطه جنسی برای مردان، زبانی است برای ابراز صمیمیت.

واکنش کمتر میل جنسی زنان نسبت به داروها:

بر اساس آنچه گفته شد و به نظر می رسد، تمایل جنسی مردان به صورت مستقیم تری با زیست شناسی در ارتباط است، بنابراین خیلی دور از انتظار نیست که مشکلات جنسی آنها با دارو راحت تر رفع شوند. پذیرفتن مصرف دارو برای اختلالات نعوظ در مردان با رغبت بیشتری صورت گرفته است، اما زنان برای تقویت میل جنسی کمتر به دنبال دارو هستند.

هم در مردان و هم در زنان هورمون تستوسترون با تمایل جنسی آنها در ارتباط بوده است، این هورمون در مردانی که تمایل جنسی پایین تری داشته اند نسبت به زنان بسیار سریع تر عمل کرده است، بنابراین با وجودی که این درمان راهی موثر است اما در زنان تاثیر کمتری دارد.

تفاوت میل جنسی مردان و زنان,تفاوت های زن و مرد در رابطه جنسیتفاوت میلی جنسی زنان و مردان؛ پاسخ کمتر زنان به داروهای جنسی

گردآوری: بخش زناشویی سرپوش

  • 9
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
امین تارخ,بیوگرافی امین تارخ,عکس امین تارخ بیوگرافی امین تارخ و علت درگذشت او (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۳۳۲/۵/۲۰

محل تولد: تهران

تاریخ درگذشت: ۱۴۰۱/۰۶/۲۸

تحصیلات: مدرس رشته بازیگری 

همسر: منصوره شادمنش

زمینه فعالیت: سینما، تئاتر و تلویزیون

ادامه
پوریای ولی,زندگینامه پوریای ولی,بیوگرافی پوریای ولی زندگینامه پوریای ولی اسطوره جوانمردی و از نامدارترین پهلوانان ایران

تاریخ تولد: ۶۵۳ هجری قمری

محل تولد: گرگانج خوارزم

محل زندگی: خوارزم

شهرت: پوریای ولی

درگذشت: ۷۲۲ هجری قمری

آرامگاه: خوی

ادامه
امو بند,بیوگرافی امو بند,عکس های امو بند بیوگرافی و تصاویر اعضای امو بند + دانستنی های جالب درباره این گروه

حرفه: نوازندگی و خوانندگی

تاریخ شروع فعالیت: سال ۱۳۹۱ تا کنون

سبک موسیقی: پاپ

نخستین آلبوم: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ به نام آرام

نخستین کنسرت: ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ در هتل نارنجستان شهر نور

ادامه
تهماسب اول,شاه تهماسب اول,زندگینامه شاه تهماسب اول زندگینامه شاه تهماسب اول، دومین پادشاه صفوی

تاریخ تولد: ۳ اسفند ۸۹۲

محل تولد: شه آباد، اصفهان

سلطنت: ۹۳۰ تا ۹۸۴

جانشین: اسماعیل دوم

درگذشت: ۲۴ اردیبهشت ۹۵۵ خورشیدی

آرامگاه: مشهد، حرم امام رضا

ادامه
حضرت شعیب,زندگی نامه حضرت شعیب,خصوصیات حضرت شعیب زندگینامه حضرت شعیب در قران و روایات

سن: ۲۴۲

محل زندگی: مدین، ایکه

نام قوم: قوم مدین، قوم ایکه

آرامگاه: مکه؛ یمن؛ فلسطین؛‌ تستر

تکرار نام در قرآن: ۱۱

ادامه
مایکل دل,بیوگرافی مایکل دل,زندگینامه مایکل دل زندگینامه مایکل دل بنیانگذار شرکت رایانه ای دل

تاریخ تولد: ۲۳ فوریه ۱۹۶۵

محل تولد: هیوستون، تگزاس، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی

تحصیلات: مدرک دانشگاهی ندارد

حرفه: مؤسس، رئیس و مدیر عامل شرکت دل

ادامه
ابن رشد,زندگینامه ابن رشد,ابن رشد کیست زندگینامه ابن رشد همه‌چیزدان و فیلسوف نامدار

تاریخ تولد: سال ۵۲۰ قمری

محل تولد: قرطبه اندلس

شهرت: حفید

تالیفات: تفسیر مابعدالطبیعة؛ تلخیص الکون و الفساد؛ تلخیص کتاب الشعر؛ تلخیص کتاب العبارة و...

وفات: ۹ صفر ۵۹۵

ادامه
لادن مستوفی,بیوگرافی لادن مستوفی,عکس های لادن مستوفی بیوگرافی و عکس های لادن مستوفی و همسرش

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۵۱

محل تولد: تن کابن، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۳

همسر: شهرام اسدی

ادامه
عارف غلامی,بیوگرافی عارف غلامی,عکس عارف غلامی بیوگرافی عارف غلامی فوتبالیست (+عکس)

تاریخ تولد: ۳۰ فروردین ۱۳۷۶

محل تولد: گرگان

حرفه: فوتبالیست

پست: مدافع میانی

تیم کنونی: استقلال تهران

قد: ۱۸۳ سانتی متر

ادامه
ویژه سرپوش