سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲
۰۹:۲۲ - ۰۵ شهریور ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۶۰۲۴۹
مشاوره پزشکی

بهترین متخصص رادیوتراپی در تهران از جدیدترین روشهای درمان سرطان با پرتودرمانی پرده برداری می‌کند.

طی مصاحبه ای که با سرکار خانم دکتر هلاله خوشبخت به عنوان بهترین متخصص رادیوتراپی در تهران داشتیم،ایشان از جدیدترین روشهای رادیوتراپی پیشرفته برای درمان سرطان پرده برداری کردند. شمارا به مطالعه این مصاحبه دعوت می کنیم.

بهترین متخصص رادیوتراپی در تهران | بهترین متخصص پرتودرمانی تهران

مقدمه

آیا تاکنون با شخصی که مبتلا به بیماری سرطان بوده است؛ روبرو شده اید؟ آیا می دانید طبق آمارهای صورت گرفته در دنیا بسیاری از افراد مبتلا به سرطان به دلیل نا امیدی از درمان شدن؛ جان خود را از دست می دهند؟ آیا می دانید در هنگام مبتلا شدن به این بیماری باید چه کاری انجام دهید؟ امروز بهترین متخصص رادیوتراپی در تهران و پرتودرمانی؛ قصد افشای رازهایی در مورد بیماری سرطان را دارد.

با تغییر سبک زندگی مردم؛ بسیاری از افراد به دلایل مختلفی همچون سهل انگاری در درمان بیماری خود، عدم رعایت اصول درست زندگی و... به بیماری سرطان مبتلا می شوند. یک باور غلطی که در اذهان جا افتاده؛ این موضوع می باشد که مبتلا شدن به بیماری سرطان مساوی با مرگ است. اگر در دسته این افراد جای می گیرید و دوست دارید اطلاعات خود را در مورد این بیماری بالا ببرید؛ خط به خط این مقاله را به دقت مطالعه کنید.

بهترین متخصص رادیوتراپی در تهران - دکتر هلاله خوشبختبهترین متخصص رادیوتراپی در تهران - دکتر هلاله خوشبخت

سرطان، یک بیماری مانند سایر بیماری هاست که در اکثر موارد با رادیوتراپی درمان میشود.

دکتر هلاله خوشبخت به عنوان بهترین متخصص رادیوتراپی در تهران ؛ در این مقاله قصد دارد تا به شما یک دید درست نسبت به بیماری سرطان و درمان آن با پرتودرمانی و رادیوتراپی پیشرفته بدهد. قبل از این که خانم دکتر هلاله خوشبخت قصد داشته باشد در مورد بیماری سرطان و البته جدیدترین روش های پرتو درمانی صحبت کند؛ یک توضیحی ساده و قابل فهم در مورد پرتو درمانی و رادیو تراپی می دهد تا شما با این دو مفهوم آشنا شوید.

اگر اطرافیان و یا حتی خودتان به بیماری سرطان مبتلا هستید؛ قطعا دو واژه پرتو درمانی و رادیو تراپی را به کرات شنیده اید. برای درمان بیماری سرطان و حتی کنترل آن مانند سایر بیماری ها نیاز است تا شخص مبتلا از دارو و همچنین روش های مختلف که پزشک آن ها را تجویز می کند؛ استفاده کند.

با پیشرفت علم و تکنولوژی دستگاه ها و روش های جدیدی به وجود آمدند؛ که با استفاده از آن ها می توان بیماری سرطان را به خوبی کنترل و درمان کرد. همین مسئله باعث شده تا درمان بیماری سرطان راحت تر از هر زمان دیگری باشد. یکی از روش های جدید برای کنترل و از بین بردن تومورهای سرطانی در نقاط مختلف بدن استفاده از پرتو درمانی می باشد. پزشکان با استفاده از روش رادیو تراپی نیز سعی می کنند تا درد ناشی از وجود بیماری سرطان در بدن شخص مبتلا را تسکین دهند.

با این توضیحات ساده و قابل فهم در مورد رادیو تراپی و پرتو درمانی؛ دکتر هلاله خوشبخت به استقبال معرفی جدیدترین روش های پرتو درمانی می رود.

انواع رادیوتراپی پیشرفته

خانم دکتر هلاله خوشبخت در مورد انواع رادیوتراپی پیشرفته چنین توضیح میدهد که به شرح زیر میتوانید انرا مطالعه نمایید.

روش رادیو سرجری استریوتاکتیک

رادیو سرجری استریوتاکتیک که به اختصار به آن SRS نیز گفته می شود؛ یکی از جدیدترین روش های درمان سرطان در دنیاست. در این روش درمانی، پزشکان از اشعه گاما استفاده کرده تا بتوانند توسط آن درد قفسه سینه، انواع تومورهای مغزی و... را درمان کنند. درمان تومورهای سرطانی مغزی با استفاده از این روش نیاز به دقت بالا و البته تخصص دارد.

مراحل انجام SRS

در قدم اول پزشک متخصص باید ناحیه مورد نظر را مشخص کرده تا بداند که دقیقا به کدام ناحیه باید اشعه گاما تابانده شود.

در قدم دوم نیاز است تا از ناحیه مورد نظر به وسیله MRI و یا CT عکس برداری انجام شود. این تصاویر می توانند به پزشک کمک کنند تا با دقت بالاتری کار پرتو درمانی انجام شود.

در قدم سوم نیز پزشک یک برنامه ریزی دقیقی در خصوص درمان تومورها با SRS انجام می دهد. در این برنامه ریزی مشخص می شود که اشعه گاما باید چه طول و البته قدرتی داشته باشد.

در قدم انتهایی نیز اشعه گاما با دقت بالا و البته به صورت کوتاه مدت به محل مورد نظر تابانده می شود. پزشک باید نهایت دقت خود را به کار گیرد که این اشعه به نواحی سالم بدن کوچک ترین برخوردی نداشته باشند.

دستگاه srsدستگاه srs

روش رادیو تراپی استریوتاکتیک از زبان بهترین متخصص رادیوتراپی در تهران

بهترین متخصص پرتودرمانی و متخصص رادیوتراپی در تهران در این بخش قصد دارد تا در مورد روش رادیو تراپی استریوتاکتیک که از آن با نام SBRT نیز یاد می شود؛ صحبت کند. در SBRT از پرتوهای متمرکز شده جهت درمان تومورهای سرطانی در نقاط مختلف بدن استفاده می شود. تفاوتی ندارد تومور سرطانی در کجای بدن قرار داشته باشد؛ چرا که با این روش می توان تمامی آن ها در هر کجای بدن اعم از ریه ها، ستون فقرات، گردن، کبد و... را درمان و کنترل کرد. در این روش از تصویر برداری سه بعدی جهت تشخیص ناحیه ای که باید مورد درمان قرار گیرد؛ استفاده می شود. از مهم ترین ویژگی هایی که درمان تومورهای سرطانی با این روش دارد؛ در این است که نیازی به انجام عمل جراحی نیست. البته این پایان کار نیست؛ چرا که با استفاده از روش SRBT به نواحی سالم بدن آسیب کمی وارد می شود.

پزشکان برای پرتو درمانی با استفاده از روش SRBT می توانند به دو شکل مختلف عمل کنند. در حالت اول از دستگاه های شتاب دهنده خطی استفاده می شود. در این صورت نیاز است تا از اشعه ایکس یا همان فوتون برای درمان استفاده کرد.

در حالت دوم باید از پرتوی فوتون که جدیدترین روش برای درمان تومورهای سرطانی است، بهره برد. البته این موضوع را به خاطر داشته باشید که همچنان تحقیقات در مورد این روش ادامه دارد و تنها چند مرکز تحقیقاتی محدود در ایالات متحده آمریکا از این شیوه درمانی استفاده می کنند.

دستگاه srbtدستگاه srbt

توموتراپی دستگاه نجات بخش بیماران مبتلا به سرطان

دکتر هلاله خوشبخت به عنوان بهترین متخصص پرتودرمانی در تهران این موضوع را بیان می کند که تومو تراپی که در انگلیسی به آن tomotherapy گفته می شود؛ یکی از قوی ترین دستگاه های حال حاضر در دنیا برای هدف قرار دادن تومورهای سرطانی می باشد. انجام پرتو درمانی با استفاده از این دستگاه به صورت تکه تکه صورت می پذیرد. معمولا پزشکان متخصص برای درمان تومورهای سرطانی که در نقاط حساس بدن قرار دارند؛ از این دستگاه استفاده می کنند. با استفاده از این دستگاه کوچک ترین آسیبی به بافت های سالم بدن وارد نمی شود. همین ویژگی باعث می شود تا پزشکان تمایل به استفاده از دستگاه tomotherapy را در فرایند درمان بیمار داشته باشند.

بیان کردن این نکته خالی از لطف نمی باشد که برای درمان تومورهای سرطانی در بدن کودکان، تومورهای سر و گردن، تومورهای حفره بینی و تومورهای دو طرف پستان باید از این دستگاه استفاده کرد.

دستگاه تومو تراپی ظاهری شبیه به دایره داشته و ساختار آن باز و البته گسترده می باشد. برای بهره بردن از این دستگاه؛ بیمار بر روی یک میز دراز می کشد تا اشعه های درمانی به صورت مستمر و البته یکنواخت به صورت ۳۶۰ درجه به بدن وی بتابند. همین امر موجب شده تا نیازی به استفاده از جراحی برای درمان تومورهای سرطانی وجود نداشته باشد.

دستگاه تومو تراپیدستگاه تومو تراپی

از کدام روش برای درمان تومورهای سرطانی خود استفاده کنیم؟

در مورد این موضوع نمی توان یک صحبت قطعی داشت؛ چرا که متخصص پرتودرمانی با معاینه و بررسی وضعیت بیماری شما؛ این موضوع را مشخص می کند. دکتر هلاله خوشبخت به شما پیشنهاد می کند که تنها با پزشکان متخصص برای انتخاب روش پرتو درمانی خود در ارتباط باشید.

سخنی پایانی

در این محتوا دکتر هلاله خوشبخت به عنوان یک متخصص رادیوتراپی حاذق با سابقه درمان بیش از ۵۰۰۰ بیمار مبتلا به سرطان و رضایتمندی بیش از ۹۶ درصد از بیماران، در مورد جدیدترین روش های پرتودرمانی صحبت کرد. امیدواریم توانسته باشید اطلاعاتی مفید را در مورد پرتو درمانی به دست آورید.

  • 20
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه لقمان حکیم زندگینامه لقمان حکیم و روایت های قرآنی وی

دوران زندگی: دوران حضرت داوود

محل تولد: حبشه

شهرت: لقمان حکیم

محل دفن: فلسطین یا ناحیه راشدیه در شمال بغداد

زندگینامه لقمان حکیمبیوگرافی لقمان حکیم

ادامه
سروش صحت بیوگرافی سروش صحت بازیگر و مجری پرطرفدار ایرانی

تاریخ تولد: ۸ آذر ۱۳۴۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و مجری

آغاز فعالیت: ۱۳۷۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس آلودگی شیمیایی دریا

ادامه
عبدالقادر گیلانی زندگینامه عبدالقادر گیلانی شاعر و عارف قرن ششم

تاریخ تولد: ۱ رمضان ۴۷۱ هجری قمری

محل تولد: صومعه سرا، گیلان

محل زندگی: گیلان، بغداد

حرفه: عارف، صوفی، محدث، و شاعر

درگذشت: ۸ ربیع الاول ۵۶۱ هجری قمری

محل دفن: محله باب ‌الشیخ بغداد

ادامه
استیو جابز زندگینامه ثروتمند بزرگ استیو جابز و بنیان گذار شرکت اپل (+ تصاویر دوران جوانی)

تاریخ تولد: ۲۴ فوریه ۱۹۵۵

محل تولد: سان فرانسیسکو، کالیفرنیا

ملیت: آمریکایی

حرفه: کارآفرین، مخترع، بنیان‌گذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه‌ای اپل

سال های فعالیت: ۱۹۷۴ تا ۲۰۱۱

درگذشت: ۵ اکتبر ۲۰۱۱ در پالو آلتو، کالیفرنیا

ادامه
پاتریک دمپسی بیوگرافی پاتریک دمپسی جذابترین مرد ۲۰۲۳

تاریخ تولد: ۱۳ ژانویه ۱۹۶۶

محل تولد: لوئیستون، مین

ملیت: آمریکایی

حرفه: بازیگر، رانندهٔ اتومبیل‌رانی

شروع فعالیت: ۱۹۸۵ تاکنون

ادامه
 محمدرضا حیاتی بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

ادامه
زندگینامه آرتمیس یکم زندگینامه آرتمیس یکم نخستین بانوی دریاسالار ایرانی

تولد: سده ۵ (پیش از میلاد)، هالیکارناس

سلطنت: ۴۶۰–۴۸۴ پیش از میلاد

جانشین: ۴۸۴ پیش از میلاد

تاجگذاری: پیسیندلیس

درگذشت: سده ۵ (پیش از میلاد)

ادامه
یسنا میرطهماسب بیوگرافی یسنا میرطهماسب بازیگر نوظهور سینما

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ۱۳۷۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت:  سال ۱۳۹۱ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی رشته معماری

ادامه
زر امیرابراهیمی بیوگرافی زر امیرابراهیمی و حواشی زندگی او (+تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۶۰ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۸ تاکنون

تحصیلات: فارغ‌التحصیل رشته بازیگری تئاتر

ادامه
ویژه سرپوش