جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲
۲۳:۴۶ - ۱۸ تير ۱۳۹۶ کد خبر: ۹۶۰۴۰۴۵۸۶
مشاوره پزشکی

خوردنی های شفابخش برای درمان کیست تخمدان

کیست تخمدان,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,مشاوره پزشکی

بارها و بارها دچار شکم دردهای شدید می شوید و قاعدگی تان نامنظم شده است؟ انواع و اقسام گیاهان دارویی را استفاده کرده اید تا از این دردهای ناخوشایند خلاص شوید؟ اگر به همه این سوالات پاسخ مثبت می دهید، باید بدانید که ممکن است به کیست تخمدان مبتلا شده باشید و برای اطمینان باید به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید و با انجام سونوگرافی از این موضوع مطمئن شوید.

 

بعد از این که معلوم شد مشکل تان کیست تخمدان است، می توانید برای درمان آن از متخصص طب سنتی کمک بگیرید. «دکتر سعید صانعی» پزشک و مشاور درمان های گیاهی و طب سنتی شما را با درمان هایی که برای برطرف کردن کیست تخمدان می توانید از آنها کمک بگیرید، آشنا می کند.

 

امروزه بسیاری از خانم ها به کیست تخمدان مبتلا هستند و این مشکل بیشتر در خانم های جوان دیده می شود. هنوز دلیل اصلی ابتلا به کیست تخمدان مشخص نیست. برای مثال، بسیاری از متخصصین یکی از مهم ترین دلایل ابتلا به کیست تخمدان را، اختلالات هورمونی می دانند. این اختلالات هورمونی می تواند منشأ مغزی داشته باشند.

 

برخی هورمون های ترشح شده از مغز، باعث ترشح هورمون های دیگری می شوند و این هورمون ها، آزاد شدن تخمک و در نهایت قاعدگی را به همراه دارد. این هورمون ها به صورت دوره ای در بدن ترشح می شوند. معمولا تخمک های آزاد نشده جذب می شوند و از بین می روند ولی در صورتی که این تخمک ها جذب نشوند، کیست تخمدان به وجود می آید.

 

برخی از کیست ها بزرگ و برخی دیگر کوچک هستند. نگاه طب سنتی به کیست تخمدان با طب جدید متفاوت است. خانم هایی که عادت دارند لباس های نازک بپوشند و در جای سرد بنشینند، دچار سوء مزاج می شوند که این سوء مزاج حالت سرد و رطوبتی دارد. این دسته از خانم ها مستعد ابتلا به کیست تخمدان هستند. همچنین آن دسته از خانم هایی که عادت دارند در زمان قاعدگی زیاد حمام بروند، ممکن است دچار کیست تخمدان شوند.

 

خوردن برخی از غذاها هم در کیست تخمدان می توانند نقش داشته باشند. برای مثال، استفاده از غذاهایی که در آنها مرغ به کار رفته، ممکن است باعث اختلال هورمونی و ابتلا به کیست تخمدان در خانم ها شود، به ویژه در شرایطی که از بال و گردن استفاده شود. استفاده از گوجه فرنگی، قارچ و خیار هم می تواند ابتلا به کیست تخمدان را به همراه داشته باشد.

 

مصرف برخی از خوراکی ها مثل کاکائو و شکلات هم ممکن است در ابتلا به کیست تخمدان نقش داشته باشد. استفاده از گوشت زیاد، قهوه و نوشابه هم می تواند باعث ابتلا به کیست تخمدان شود. مصرف روغن های جامد و استفاده از فست فود (Fast Food)، احتمال ابتلا به کیست تخمدان را به همراه دارد. استفاده از خامه، چای پررنگ و سرخ کردنی نیز ممکن است باعث ابتلا به کیست تخمدان شود.

 

یکی از مهم ترین عوامل، پرخوری است. همچنین مصرف قندهای مصنوعی (قندهایی که در آب میوه ها و برخی خوراکی های صنعتی به کار می روند.) می تواند باعث رشد و افزایش میکروب های مقصر در روده شوند که این میکروب ها با آزاد کردن هورمون، باعث اختلال هورمونی و افزایش استروژن می شوند. افزایش استروژن در بدن، مانع از بین رفتن کیست تخمدان می شود، ضمن این که چاقی دور شکم و سینه را در خانم ها به همراه دارد.

 

افرادی که در اثر این نوع اختلال هورمونی، دچار کیست تخمدان (سندرم پلی کیستیک تخمدان) می شوند، مشکلات دیگری هم دارند. افرادی که سندرم پلی کیستیک تخمدان دارند به مشکلات دیگری چون موی زائد نیز دچار می شوند. ریزش موی سر و چرب شدن بدن و صورت هم می تواند در نتیجه ابتلا به سندرم پلی کیستیک تخمدان به وجود بیاید. برخی از گیاهان دارویی مانند رازیانه و عروسک پشت پرده برای درمان کیست تخمدان به کار می روند.

 

ابتلا به کیست تخمدان معمولا با علائمی همراه است که یکی از مهم ترین این علائم درد است. بیشتر خانم هایی که به کیست تخمدان مبتلا هستند، معمولا دچار درد در ناحیه کشاله ران می شوند. احساس پری و فشاری در ناحیه شکم، یکی دیگر از علائم ابتلا به کیست تخمدان است. گاهی خونریزی غیر عادی در قاعدگی، می تواند علت ابتلا به سایر بیماری های زنان، مثل فیبروم رحم (نوعی تومور خوش خیم – Uterine Fibroids) باشد. همچنین برخی از خانم هایی که به کیست تخمدان مبتلا هستند، دچار افت فشار خون می شوند.

 

در برخی از موارد کیست تخمدان می تواند هیچ علامتی نداشته باشد و در زمان سونوگرافی به صورت اتفاقی این کیست ها شناسایی شوند ولی در بسیاری از موارد تا زمانی که علائمی وجود نداشته باشد، احتیاج به سونوگرافی نیست. درمان کیست تخمدان در طب سنتی، شرایط مخصوص به خود را دارد که یکی از مهم ترین این شرایط اندازه کیست است.

 

کیست تخمدان,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,مشاوره پزشکی

 

خوردنی های شفابخش

برخی از خانم ها تصور می کنند که درمان نکردن کیست تخمدان هیچ مشکلی را برای آنها به وجود نمی آورد و کیست تخمدان خود به خود درمان می شود، در حالی که عدم درمان برخی از کیست تخمدان می تواند حسابی کیست، دچار تنبلی می شوند و این مسئله، در بارداری اختلال ایجاد می کند و گاهی ناباروری را به همراه دارد. یکی دیگر از مشکلاتی که درمان نکردن کیست تخمدان می تواند به وجود بیاورد، بسته شدن لوله های تخمدان است، در واقع زمانی که فردی دچار کیست تخمدان می شود، یکسری مواد لزج در اثر ابتلا به کیست، به لوله های تخمدان می رود که عامل انسداد در آنها می شود.

 

کیست تخمدان گاهی می تواند باعث نازایی شود، به همین دلیل خانم ها نباید نسبت به کیست تخمدان بی تفاوت باشند و باید برای بررسی و درمان آن به متخصص زنان مراجعه کنند و بعد از مشخص شدن وضعیت، برای درمان از متخصص طب سنتی کمک بگیرند.

 

درمان هایی که برای کیست تخمدان در طب سنتی وجود دارد، به گیاهان دارویی محدود نمی شود. برای مثال، یکی از کارهایی که متخصص طب سنتی برای درمان کیست تخمدان از آن کمک می گیرد، بادکش است. انجام بادکش در زیر شکم می تواند باعث خونرسانی به تخمدان شود. این کار را معمولا برای تخمدان های تنبل انجام می دهند. علاوه بر بادکش، می توان از روغن هایی که طبع آنها گرم است، کمک گرفت.

 

 

روغن گیاهانی چون دارچین و زنجبیل جزو این دسته از روغن ها محسوب می شوند که می توان آنها را روی پوست کشاله ران مالید. خوردن برخی از خوراکی ها یا غذاها نیز در درمان کیست تخمدان می تواند موثر باشد. برای مثال افرادی که به این بیماری مبتلا هستند، می توانند از کاهو و سکنجبین یا لیمو شیرین کمک بگیرند. خوردن خورش کرفس، هفته ای سه بار می تواند به درمان این دسته از افراد کمک کند.

 

یک نوشیدنی مفید ترکیبی برای از بین بردن کیست تخمدان وجود دارد که برای این منظور باید آب کرفس (۲ ساقه)، زنجبیل (یک تکه) و آناناس (سه چهارم آناناس) را با هم گرفت و با نصف لیوان آب سیب مخلوط کرد و با هم نوشید. استفاده از تخم کتان هم می تواند برای این منظور مفید باشد.

 

یکی دیگر از داروهایی که برای درمان کیست تخمدان استفاده می شود، به صورت ترکیبی است. برای این منظور باید عروسک پشت پرده، کاکنج، بومادران، تخم کاهو، ناخنک، شوید، تخم کرفس، انیسون، سداب (نوعی گیاه)، نیلوفر، زیره و سیاه دانه را هر کدام به اندازه ۱۰ گرم با یکدیگر ترکیب کرد و سپس ۱۰ گرم از این ترکیب را به همراه ۲ لیوان آب دم کرد تا حجم آب به یک و نیم لیوان برسد، سپس نصف لیوان از آن را قبل از هر غذا نوشید. (این دستور را برای هر بار مصرف باید انجام داد.)

 

کیست تخمدان,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,مشاوره پزشکی

 

  بابونه شیرازی

یکی از گیاهانی که برای درمان کیست تخمدان می تواند موثر باشد، بابونه شیرازی است. بابونه شیرازی را می توان از عطاری های معتبر تهیه کرد. بابونه شیرازی را می توان به صورت دمنوش مصرف کرد. برای این منظور باید یک قاشق غذاخوری از آن را با نصف لیوان آب جوش به مدت پنج دقیقه دم کرد و بعد از صاف کردن همراه با عسل نوشید. این دمنوش علاوه بر درمان کیست تخمدان، به کاهش دردهای ناشی از کیست نیز کمک می کند. دمنوش بابونه را باید روزی دو تا سه بار نوشید.

 

سیاهدانه

سیاهدانه را از گذشته تا به امروز برای از بین بردن کیست تخمدان استفاده می کردند. سیاهدانه باید همراه با عسل استفاده شود. برای این منظور می توان ترکیبی از عسل و سیاه دانه درست کرد.

 

ترکیب یک جزء سیاهدانه معادل ۱۰۰ گرم با دو جزء عسل معادل ۲۰۰ گرم، ترکیبی مناسب برای استفاده از سیاهدانه است. خانم های مبتلا به کیست تخمدان باید یک قاشق مرباخوری از این ترکیب را قبل از هر غذا بخورند.

 

 

اسطوخودوس

یکی دیگر از گیاهانی که برای از بین بردن کیست تخمدان بسیار مفید است، اسوخودوس محسوب می شود. این گیاه علاوه بر درمان کیست تخمدان، خاصیت آرام بخش هم دارد؛ ضمن این که می تواند یک خواب آرام و خوب را برای فرد ایجاد کند. برای استفاده از اسطوخودوس می توان دمنوش آن را درست کرد. طرز تهیه دمنوش اسطوخودوس به این شکل است که باید یک قاشق غذاخوری از آن را در یک لیوان آب جوش به مدت ۱۰ دقیقه دم کرد و پس از صاف کردن، قبل از خواب نوشید.

 

رازیانه

رازیانه گیاهی است که در درمان کیست تخمدان از آن استفاده می شود. یکی از نکاتی که باید در رابطه با رازیانه در نظر داشت، این است که رازیانه را باید در مواردی که کیست نسبتا بزرگ است استفاده کرد چون رازیانه دارویی قوی برای درمان کیست تخمدان محسوب می شود.

 

رازیانه را می توان به شکل دمنوش مصرف کرد ولی بهترین روش استفاده از آن ترکیب یک لیوان عرق رازیانه به همراه یک قاشق غذاخوری عسل است. این ترکیب را باید ۴۰ دقیقه قبل از خواب نوشید.

 

 

 

beytoote.com
  • 402
  • 59
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۹۶
در انتظار بررسی: ۱۳۶
غیر قابل انتشار: ۱۳۷
جدیدترین
قدیمی ترین
خوبه
ما عطاری داریم قبلا از داروهای گیاهی مثل ساپوژکس استفاده کردیم بیماران راضی بودند. رازیانه و عسل همیشه جواب خوب نمیده. کیست خونی هم با این دارو رفع میشه
ما عطاری داریم قبلا ...
سلام ببخشيد ساپوژكس چي هست? چه جوري ميتونم تهيه كنم؟ براي درمان كيست خوني خوبه؟
سلام ببخشيد ساپوژكس ...
من برا یفیبروم با کپسولش مصرف کردم چندتا فیبروم داشتم از بین رفت برای کیست و عفونت هم عالی
من برا یفیبروم با کپ...
سلام عزيزم واقعا از بين رفت؟
سلام من کیست تخمدان یا pco دارم خیلی ناراحتم میخوام باردار شم ولی با این مشکل نمیتونم
سلام من کیست تخمدان ...
منم تخمدانم پلی کیستیکه... راحتم باردار شدم... نگران نباشین فقط تحرکتونو بیشتر کنین و گرمیجات بخورین..خوردن سردیجاتم کم کنین...
دکترا ب من گفتن باید عما بشی الان شروع ب دارو گیاهی خوردن کردم برا دعا کنید خوب شم‌
سلام من کیست کمپلکس دارم کسی ازشماها داشته چطوری درمانش کردید
من الان یک مدته سیاه دانه وعسل مصرف میکنم و الان دو مرتبه هست که کیست ازاد شده و ازبین رفته
من الان یک مدته سیاه...
سلام ميشه لطفا بگيد چه جوري بايد استفاده كنم؟
سلام قرص الدی برای بدن ضرر نداره
سلام قرص الدی برای ب...
بعد از مصرف طولانی مدت لک روی صورت میاره.دوستم یه سره مصرف میکرد الان صورتش لک بدی اورده که دکتر گفت از مصرف زیاد قرص ال دی هس.
با سلام رازیانه و سیاه دانه رو بعضیا اثر منفی داره و تولید کیست میکنه
سلام بچه هامن کیست خونی درتخمدانهام دارم میخوام باردارشم چکارکنم
سلام بچه هامن کیست خ...
چیشد جواب ندادین براکیست خونی چکارکنم
سلام براي درمان فيبروم داروي ساپوژكس رو گفتن خوبه ولي نميتونم اعتماد كنم اگه كسي استفاده كرده نتيجه گرفته خوااااااهش ميكنم منو هم راهنمايي كنيد.
سلام براي درمان فيبر...
من الان دو روز دارم از داروی ساپوژکس استفاده میکنم
سلام‌منم‌کیست‌فولیکولار‌‌حدود‌سه‌سال‌دارم‌برای‌درمانش‌باید‌چی‌کار‌کنم
سلام‌منم‌کیست‌فولیکو...
سلام من برای کیست شما دارویی پیشنهاد دارم
سلام من برای کیست شم...
چه دارویی
سلام من برای کیست شم...
چه دارویی برای کیست تخمدان باید خورد تا خوب خوب بشه وکلا از بین بره؟
سلام من کیست های ریز تو تخمدانم مشاهده شده هر دارویی میخورم اثری نداره چیکار باید بکنم -
سلام من کیست های ریز...
فقط راه چاره کیست قرص ال دی هستش
فقط راه چاره کیست قر...
فقط این‌نیست
سلام من از انواع داروها و موارد برای کیست تخمدان زیر نظهر پزشک استفاده کرده ام اما الان ب جای از بین رفتن دو تا ایجاد شده بنظرتون چیکار کنم
سلام رازیانه باعث رشد کیست میشه خواهشا مصرف نکنید
سلام رازیانه باعث رش...
واقعا
سلام رازیانه باعث رش...
باعث کیست سینه میشه،نه تخمدان،کیست تخمدان از بین میبره
سلام رازیانه باعث رش...
اگر رازیانه باعث کیست شود پس چراتوصیه میشه
سلام رازیانه باعث رش...
نه باعث نمیشه
سلام من کیست و میوم دارم باید برای درمانش چیکار کنم؟؟؟
سلام برای کیستهای آندومتریوز داروی گیاهی جواب میده؟
سلام برای کیستهای آن...
سلام.من حدود۳ساله این مشکلودارم.الان تحت نظردکترطب سنتی هستم وگفته من میتونم درمانت کنم
سلام.من حدود۳ساله ای...
سلام شماچه دارویی مصرف میکنید الان هم نتیجه گرفتین
سلام برای کیستهای آن...
سلام،من چندسال میشه که کیست ومیوم دکتر رفتم قرص و قرص ال دی و پروژوسترون بهم دادن و خوردم ولی خوب نمیشه،برای درمانش چه دارویی باید بخورم لطفا راهنماییم کنید،ممنون
سلام،من چندسال میشه ...
منم مثل شما قرص میخوردم یه داروی گیاهی هشت به اسم ساپوژکس یا ساپوزکس واسه کیست استفاده میشه
منم مثل شما قرص میخو...
سلام من کیست تخمدان۳۰× ۴۰دارم چه داروی باید بخورم
سلام پیشه لطفا در باره تقویت تخمکها بگید چی کار بکنیم بهتره
ایا کیست تخمدان باعث سوزش ادرار هم میشه؟
ایا کیست تخمدان باعث...
سلام عفونت باعث سوزش ادار میشه
سلام من ۱۸ سالمه در اندکس سمت راست کیست پارااورین دارم ۲۰ میلی خیلی درد میکشم چکار کئم؟؟
سلام من کیست دترم چکارباید کنم
منم هم کیست دارم با دارو برطرف نشده میشه بگید دارو گیاهی چی استفاده کنم
منم هم کیست دارم با ...
سلام کیست تخمدان دارم ایاحامله بشم مشکلی پیش نمیاد
سلام کیست تخمدان دار...
سلام من کسیت دارم وباردارنمیشم چیکارکنم
سلام کیست تخمدان دار...
نه اصلا
سلام من کیست ۶سانتی دارم بنظرتون بادارورفع میشه
سلام من کیست ۶سانتی ...
سلام
سلام من درحال اقدام برای بارداری هستم دو دوره قرص لتروزول مصرف کردم و لی نامنظم و همزمان مجبور به استفاده از قرص اورژانسی شدم رفتم سونوگرافی معلوم شد کیست حدودا ۴سانتی دارم به نظرتان از عوارض قرص چه داروی گیاهی بخورم تأثیر بذاره ممنون
سلام من درحال اقدام ...
سلاببخشید منسه دوره لتروزل برابچه دارشدن خوردم در حالی کیست پی سیو ریز دارم میخواستم چه نوع گیاه دارویی بخورم کیستم حل بشه ممنون از شما
سلاببخشید منسه دوره ...
سلام.دوست عزیزشماهرشب یک لیوان عرق رازیانه وبومادران رابایک قاشق عسل مخلوط کرده میل کنید
سلام من درحال اقدام ...
منم ادتم نامزم است چی بخرم
منم کیست دارم ولی باردار شدم به متخصص طب سنتی مراجعه کردم با دارو گیاهی گفتن دوهفته ای کیست از بین میره الان دارم داروگیاهی میخورم ان شاءالله تن همه سلامت باشه
منم کیست دارم ولی با...
خانم خواهش میکنم بگید داروتون چی بود
منم کیست دارم ولی با...
سلام میشه بگین به چه دکتری مراجعه کردین؟
منم کیست دارم ولی با...
آدرسشو لطف میکنید بگید
منم کیست دارم ولی با...
سلام عزیزم چه داروه گیاهی خوردین؟
منم کیست دارم ولی با...
ازچه داروی گیاهی استفاده کردین میشه توضیح بدین ممنون میشم
منم کیست دارم ولی با...
میشه بگین چه دارویی استفاده میکنین؟
سلام لطفا به متخصصین طب سنتی مراجعه کنید و از راه دور نسخه نگیرید
سلام لطفا به متخصصین...
طب سنتی کجاس میشه ادرسشوبگین
سلام،، من ۳سال که کیست دارم،،ودر تخمدان رشد کرده،، واذیت میکنه لطف کنید که چه دارویی بخورم،که برطرف بشه،، ممنونم
سلام ببخشید من تنبلی تخمدان دارم توروخدا بهم بگید چه دارویی بخورم که هرچه زودتر خوب بشم بتونم باردار بشم ازتون خواهش میکنم جوابم رو بدین
سلام ببخشید من تنبلی...
سلام نسخه راه دور نگیرید حتما به متخصص مجرب طب سنتی مراجعه کنید؛ و غذاهای گرم بخورید
سلام ببخشید من تنبلی...
عزیزم باید به پزشک مراجعه کنی فقط و فقط
منم دارم عمل هم کدم ولی باز بعد چن سال همون درد و حالت فشار در تخمدان اومده سراغم .راه خلتون چیه بچه ها
ب من بگین لطفا من قبلا جراحی کردم کیستمو ولی بازم بعد چن سال درد دارم فشار تخمدان دارم چکار کنم ؟رازیانه هم میخورم ولی نامنظم
من در اثر قرص کلومیفت کیست پیدا کردم لطفا راهنمایی بفرماید
سلام من کیست ریز دارم قرصم مصرف میکنم اما موقع پریودی اصلا خونریزی ندارم. میشه یکی بگه چیکار کنم که خونریزی نرمال داشته باشم؟
سلام من کیست ریز دار...
سلام میتونی از اب میخچه استفاده کنی
سلام منم ۲۰روز عادت نشدم دکتر رفتم گفته کیست ریز داری ولی برای بارداری مشکلی به وجود نمیاره
سلام منم ۲۰روز عادت ...
چراکیست باعث نازایی میشه چون من خودم کیست ریزدارم
باسلام خدمت دوستان من چند سال پیش کیست ۷سانتی داشتم خیلی چاق واحساس سنگینی میکردم چون قرص ال دی بهم نمیساخت فقط سیاه دانه با عسل مصرف کردم کیست من دریک ماه برطرف شد ازدوستان میخام این دارو را مصرف کنن چون واقعا جواب میگیرن مخصوصا صبح ناشتا قبل از صبحانه بخورن
باسلام خدمت دوستان م...
سلام خانمی ببخشین چجورمصرف کنیم مثلاچندقاشق سیاه دانه
باسلام خدمت دوستان م...
سلام ببخشید من تنبلی تخمدان دارم لطفا بگید باید چه دارویی مصرف کنم که هرچه زودتر خوب بشوم ازتون خواهش میکنم کمکم کنید
باسلام خدمت دوستان م...
سلام خسته نباشی تو خدا من کیست تخم دانه دارم خیلی نگرانم هفت میلیمتره چکار کنم
باسلام خدمت دوستان م...
سلام.سیاهدانه رو کوبیدید؟؟؟
باسلام خدمت دوستان م...
اگه واقعا جواب میده منم بخورم
باسلام خدمت دوستان م...
واقعا از بین رفت؟ آخه منم الا یه کیست ۷ سانتی دارم
کیست تخمدان میتونه رو بارداری تاثیر بزاره البته ن صددرصد چون هرتخمدان ماهی یکبارتخم ازادمیکنه وتخمداتی که سالم است وظیفه خود را انجام میدهد پس خانمها نگران نباشید ولی کیست در درون رحم اگر ریز باشد با بارداری جذب میشود اگه بزرگ و جدی باشد متاسفانه ممکن باعث جلوگیری از ان یا سقط در ۳ماهه اول شود
به نام خدا . سلام من الان به مدت یک ماه و نیم عادت نمیشم آیابخاطرکیست هست??
به نام خدا . سلام من...
نمیدونم
به نام خدا . سلام من...
سلام من خیلی درد دارم موقع عادت سمت چپم گشاله رانم طوری ک فشارم میره رو ۶ نفح شدید چیکار کنم
سلام کیست تخمدام در قسمت چپ دارم ایا میتونم بچه دار شم
من ۲۷ ساله کیست دارم چکارکنم
من ۲۷ ساله کیست دار...
عزیزم با گل میخک حتما خوب میشی
من ۲۷ ساله کیست دار...
سلام من کیست دارم یک سال از عروسیم میشه اما حمل ندارم ده ماه است که قرص استفاده میکنم اما خوب نشدم چیکار کنم کیستم خورد است کمک ام کنیت
سلام من ۲۷ سالم هست اقدام ب بارداری کردم نشد رفتم دکتر گفت پراز کیست ریز ریز داری ایا من حامله میشم خیلی نگرانم
سلام خسته نباشید میخواستم بدونم با کیست تخمدان دو سانتی پلیک اسید میشه حامله شد؟
سلام خسته نباشید من کیست ریز دارم ایا میتونم باردار بشم دوماهه اقدام به بارداری کردم اما خبری نشده ایا تا پایان مراحل درمان نمیتونم باردار بشم؟
سلام گوشت گوسفندهای که کیست دارند را مصرف کنی آیا کیست میگیری و راه درمان چیست؟
سلام خسته نباشی ببخشید
سلام خسته نباشی ببخش...
سلام من کیست تخمدان دارم بعدشخونریزیهم دارم آیا خونریزی هم علت کیست است
سلام خسته نباشی ببخش...
سلام‌خسته‌نباشید‌من‌کیست.دارم‌میتوانم‌باردارشوم‌یان.لطفاکمکم‌کنید.
سلام‌خسته‌نباشید‌من‌...
سلام میتوان حامله شد گاهی با حامله شدن کیست از بین می رود گاهی هم کیست از بین نرفته باعث درد های شدید می شود بهتر ان است که کیست را درمان کرد بعد اقدام به حامله شدن کرد.
مشاهده کامنت های بیشتر
رودریگو هرناندز بیوگرافی «رودریگو هرناندز»؛ ستاره ای فراتر از یک فوتبالیست | هوش و تفکر رمز موفقیت رودری

تاریخ تولد: ۲۲ ژوئن ۱۹۹۶

محل تولد: مادرید، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست 

پست: هافبک دفاعی

باشگاه: منچسترسیتی

قد: ۱ متر ۹۱ سانتی متر

ادامه
یزدگرد سوم زندگینامه یزدگرد سوم؛ آخرین پادشاه حکومت ساسانی

تاریخ تولد: ۶۲۴ میلادی

محل تولد: استخر، ایران شهر

سلطنت: ۶۳۲ – ۶۵۱ میلادی

خاندان: ساسانی

پدر: پسر شهریار

جانشین: مرگ او همراه با نابودی حکومت ساسانی بود

ادامه
فابیو کاپلو بیوگرافی فابیو کاپلو؛ اسطوره فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۴۶

محل تولد: سن کانزیان دیسونزو، ایتالیا

لقب: دن فابیو

حرفه: فوتبالیست پیشین و سرمربی 

پست: هافبک پیشین و مربی 

آغاز فعالیت: ۱۹۶۴ تاکنون

ادامه
ارنست رادرفورد زندگینامه ارنست رادرفورد؛ نابغه‌ای که اتم را دگرگون کرد

تاریخ تولد: ۳۰ اوت ۱۸۷۱

محل تولد: حومه برایت‌واتر شهر نلسون، ساحل شمالی جزیره جنوبی، نیوزیلند

ملیت: بریتانیایی

حرفه: فیزیک دان، استاد دانشگاه

محل تحصیل: دانشگاه کانتربوری، دانشگاه کمبریج

درگذشت: ۱۹ اکتبر ۱۹۳۷

ادامه
مجتبی حیدرپور بیوگرافی مجتبی حیدرپور هندبالیست تیم ملی ایران

تاریخ تولد: ۲۹ شهریور ۱۱۳۶۷

محل تولد: سرخس

حرفه: هندبالیست

پست: گوشه چپ

باشگاه کنونی: سپاهان

قد: ۱ متر ۸۰ سانتی متر

ادامه
کیلیان امباپه بیوگرافی کیلیان امپاپه؛ اعجوبه جوان فوتبال اروپا

تاریخ تولد: ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸

محل تولد: پاریس، فرانسه

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر چپ فوروارد

باشگاه: پاریسن ژرمن

آغاز فعالیت: ۲۰۰۴ تاکنون

ادامه
عین الله دریایی بیوگرافی عین الله دریایی پیشکسوت تئاتر ایران

تاریخ تولد: دهه ۱۳۲۹ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر تئاتر و سینما

سال های فعالیت: پیش از انقلاب تاکنون

شهرت: با سریال مگه تموم عمر چندتا بهار

ادامه
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
اردشیر کاظمی بیوگرافی اردشیر کاظمی؛ پیشکسوت سینمای ایران

تاریخ تولد: ۲۹ آبان ۱۳۱۷

محل تولد: بندرانزلی، ایران

محل زندگی: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

آغاز فعالیت: سال ۱۳۴۹ تاکنون

همسر: ندارد

ادامه
ویژه سرپوش