۱۲:۱۶ - ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۶۰۶۸۴۹
امنیتی و دفاعی

شبیه سازی جنگ هسته ای بین روسیه و ایالات متحده؛ بیش از ۹۱ میلیون تلفات در ۵ ساعت

ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دفاع و امنیت

یک مدل شبیه سازی شده که توسط محققان مرکز علوم و امنیت جهانی دانشگاه پرینستون تهیه شده، نشان می دهد که چگونه استفاده از یک سلاح هسته ای به اصطلاح تاکتیکال یا با قدرت انفجار پایین می تواند به یک کشمکش ترسناک در مقیاس بین المللی تبدیل شود. در یک ویدیو حدوداً ۴ دقیقه ای از این حادثه شبیه سازی شده، یک شلیک اخطار هسته ای از جانب روس ها بر علیه مواضع ایالات متحده یا ناتو به یک جنگ هسته ای جهانی تبدیل می شود که در تنها ۳ ساعت اولیه می تواند به مرگ و مجروح شدن بیش از ۹۱ میلیون نفر در روسیه، ایالات متحده و کشورهای عضو ناتو شود.

ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دفاع و امنیت

این شبیه سازی انیمیشنی که «Plan A» نام دارد نشان می دهد که استفاده از یک بمب هسته ای تاکتیکال و با قدرت انفجار محدود- که قدرتی مشابه و هم اندازه با بمب هایی که در طول جنگ جهانی دوم روی شهرهای هیروشیما و ناگاساکی فرود آمد دارد- می تواند جهان را به سمت یک جنگ هسته ای بزرگ ببرد. اگر چه موسیقی و ایده ساخت این ویدیو از فیلم «بازی های جنگی» (WarGames) با بازی متیو برودریک الهام گرفته شده که ناخواسته باعث آغاز یک جنگ هسته ای می شود و علیرغم ترسناک بودن شبیه سازی های صورت گرفته در آن، اما چنین برآوردی از خسارات و عواقب یک حمله هسته ای تاکتیکی و کوچک می تواند بسیار کمک کننده باشد.

انیمیشن «Plan A» با شدت گرفتن تنش ها بین روسیه و نیروهای ناتو آغاز می شود. هر دوی کشورهای ایالات متحده و روسیه در حال آزمایش سلاح هایی هستند که تا کمتر از یک سال پیش آزمایش آن ها بر اساس معاهده منع گسترش تسلیحات هسته ای برد متوسط ممنوع شده بود. در ماه های اخیر، بمب افکن های روسی بارها وارد حریم هوایی ایالات متحده شد و ایالات متحده نیز در پاسخ دستکم یک بمب افکن پنهانکار B-2 Spirit را برای ماموریتی به شمالگان که حیات خلوت روسیه به شمار می آید فرستاده است. رویارویی ناتو و روسیه به شکل زیر و خیلی سریع به یک جنگ هسته ای منتهی خواهد شد.

ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دفاع و امنیت

همه چیز با یک جنگ متعارف بین نیروهای ناتو و روسیه آغاز می شود

جنگ های متعارف که به جنگ های بدون استفاده از سلاح های هسته ای، شیمیایی و بیولوژیکی اطلاق می شود، با یک شلیک اخطار هسته ای از جانب روسیه از پایگاهی در نزدیکی کالینینگراد برای متوقف کردن پیشروی نیروهای ناتو آغاز می شود. روسیه دیگر سیاست «استفاده نکردن پیشدستانه از سلاح هسته ای» را دنبال نکرده و از سال ۱۹۹۳ این سیاست را کنار گذاشته است. در چنین صورتی نیروهای ناتو با یک حمله هسته ای تاکتیکی به روس ها پاسخ خواهند داد. ایالات متحده دارای سلاح های هسته ای تاکتیکی مانند بمب های جاذبه ای B61-12 است و تعداد بیشتری از این گونه سلاح ها در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ در حال توسعه هستند.

ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دفاع و امنیت

در ویدیو موسوم به Plan A از یک کلاهک هسته ای با قدرت انفجاری پایین که با استفاده از یک موشک بالستیک زیردریایی-پرتاب شلیک می شود و همچنین موشک های کروز دریا-پرتاب استفاده شده است. این گونه سلاح ها برای شلیک به اهدافی در میدان نبرد مانند محل تجمع نیروهای دشمن یا انبارهای مهمات طراحی شده اند که با کاربرد موشک های هسته ای برد متوسط یا بلند که از کشوری به سمت کشور دیگر شلیک می شوند- برای مثال به منظور شلیک به بمب افکن های متخاصم یا سیلوهای محل نگهداری موشک های بالستیک قاره پیما یا حتی شهرها- متفاوت هستند.

ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دفاع و امنیت

افزایش حملات هسته ای تاکتیکی

اگر همه طرفین از آستانه تحمل هسته ای عبور کنند، بر اساس این ویدیو شبیه سازی، ایالات متحده و روسیه با استفاده از سلاح های هسته ای تاکتیکی به حملات یکدیگر پاسخ خواهند داد. روسیه ۳۰۰ کلاهک هسته ای را با استفاده از هواپیما یا به شکل موشک های برد کوتاه به سمت اهداف ناتو، از جمله نیروهای در حال پیشروی شلیک خواهد کرد که با نابودی تانک ها، استحکامات و سربازان ناتو به شکلی که تاکنون در هیچ جنگی دیده نشده همراه خواهد بود. نیروهای پشتیبانی و غیرنظامیانی که در موج اولیه حملات کشته نخواهند شد در معرض تشعشعات هسته ای مرگبار و دردناک قرار خواهند گرفت.

ناتو نیز با شلیک ۱۸۰ سلاح هسته ای تاکتیکی با استفاده از هواپیماهای خود به حملات روسیه پاسخ خواهد داد. برآوردها و شبیه سازی های صورت گرفته در این ویدیو بر اساس تحلیل های مستقل از قدرت هسته ای کشورهای عضو ناتو و روسیه و با توجه به سلاح های هسته ای موجود، قدرت تخریب آن ها و اهداف احتمالی طرفین صورت گرفته است. فاز تاکتیکی این شبیه سازی با مرگ حدود ۲٫۶ میلیون نفر در سه ساعت اولیه درگیری ها به پایان می رسد.

ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دفاع و امنیت

بر اساس این شبیه سازی، سلاح های تاکتیکی روسیه بخش زیادی از اروپا را نابود خواهد کرد. در پاسخ، ناتو نیز با استفاده از زیردریایی ها و سلاح های هسته ای استراتژیک ایالات متحده به زرادخانه های هسته ای روسیه حمله خواهد کرد که در مجموع شامل ۶۰۰ کلاهک هسته ای خواهد بود. سلاح های هسته ای استراتژیک برد بیشتری داشته و در شرایطی که روسیه می داند موشک های هسته ای ناتو به سمت زرادخانه های هسته ای او در حال حرکت هستند، تمام توان خود را روی پرتاب سلاح های هسته ای انبار شده در سیلوها، لانچرهای متحرک و زیردریایی ها متمرکز خواهد ساخت. تعداد تلفات در این مرحله از درگیری ها در عرض ۴۵ دقیقه به ۳٫۴ میلیون نفر می رسد.

ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دفاع و امنیت

مرحله پایانی جنگ هسته ای

در ادامه دو مرحله قبلی حملات، کشورهای عضو ناتو و روسیه کلاهک های هسته ای خود را در مرحله نهایی جنگ به سمت ۳۰ شهر پرجمعیت یکدیگر پرتاب خواهند کرد که برای هر شهر و بسته به بزرگی آن از ۵ تا ۱۰ کلاهک هسته ای استفاده خواهد شد. این مرحله از جنگ باعث مرگ و مجروح شدن بیش از ۸۵٫۳ میلیون نفر از طرفین خواهد شد. تلفات کلی جنگ که اکنون کمتر از ۵ ساعت از زمان آغاز آن گذشته به ۳۴٫۱ میلیون کشته و ۵۷٫۴ مییون زخمی رسیده که جمع آن ها به ۹۱٫۳ میلیون نفر می رسد.

ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دفاع و امنیت

اما این عدد تنها تلفات مستقیم ناشی از این درگیری در ساعات اولیه است و تمام جهان در ساعات، روزها، ماه ها و سال های بعد از عواقب این جنگ هسته ای متضرر خواهد شد. بارش های رادیو اکتیو ناشی از فاجعه هسته ای می تواند باعث افزایش قابل توجهی تلفات شود. بررسی ها نشان می دهد که حتی در صورت وقوع یک درگیری محدود هسته ای نیز جو زمین به شکل قابل توجهی سرد خواهد شد که باعث قحطی، افزایش بحران مهاجرت و درگیری های نظامی و در ادامه مرگ و میر بیشتر خواهد شد.

  • 11
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
گری هوپر,بیوگرافی گری هوپر,زندگینامه گری هوپر بیوگرافی گری هوپر، مهاجم انگلیسی

نام کامل:گری هوپر

زادروز:۲۶ ژانویهٔ ۱۹۸۸

زادگاه:هارلو، انگلستان

قد:۱٫۷۷ متر

پست:مهاجم

ادامه
مهران مدیری,بیوگرافی مهران مدیری,عکس مهران مدیری بیوگرافی مهران مدیری بازیگر توانمند ایرانی (+ عکس فرزندان)

نام اصلی: مهران مدیری

تولد: ۱۸ فروردین ۱۳۴۶

تهران، ایران

زمینه فعالیت: هنرپیشه، کارگردان، تهیه‌کننده

طراح صحنه و مجری

محل زندگی: تهران

ادامه
هانده ارچل,بیوگرافی هانده ارچل,عکس هانده ارچل بیوگرافی هانده ارچل و علت مشهور شدنش (+عکس)

چکیده ای از بیوگرافی هانده ارچل:

تولد : ۲۴ نوامبر ۱۹۹۳

محل تولد: استانبول (ترکیه)

محل زندگی: استانبول، ترکیه

ملیت: پدر (ترکیه) مادر (آلمان)

پیشه: بازیگر و مجری و مدل (ستاره سینمای ترکیه و بهترین مدل ترکیه)

ادامه
گروه سون,بیوگرافی گروه سون,عکس گروه سون بیوگرافی گروه سون (+ نحوه تشکیل گروه سون)

گزیده ای از بیوگرافی گروه سون:

نام مستعار: سون

سبک‌: پاپ

ساز: گیتار و پیانو

اعضای کنونی:

ادامه
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید