سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳
۰۸:۲۴ - ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۱۲۱۰۷۱
دولت

کسانی که سفر می روند باید دوز سوم را زده باشند

سخنگوی دولت: پرداخت یارانه با همان مبلغ کنونی ادامه می‌یابد/ آزادسازی ۹۹ درصدی سواحل کشور

علی بهادری جهرمی,سخنگوی دولت
سخنگوی دولت درباره برنامه دولت برای توزیع عادلانه یارانه ها، گفت: پرداخت یارانه با همان مبلغ کنونی ادامه می یابد. بانک اطلاعاتی به‌روز می شود و ممکن است افرادی به این لیست اضافه شوند و افرادی با درآمد بالاتر حذف شوند. نگاه دولت به یارانه غیرنقدی یا پنهان این است که افراد پرمصرف در این زمینه یارانه بیشتری می گیرند، پس دولت اصلاح این یارانه را پیشنهاد داد و مجلس باید تصمیم نهایی را بگیرد.

به گزارش ایسنا، علی بهادری جهرمی در برنامه امشب گفت و گوی ویژه خبری شبکه دو سیما، با بیان اینکه در پنج ماهه ابتدای کار دولت، ۱۵ سفر انجام شده است، اظهار کرد: فردا سفر شانزدهم انجام می شود و رییس جمهور مهمان مردم گلستان خواهد بود. این سفرها با هدف حل مسایل کشور و همچنین حضور در میان مردم  و شنیده شدن حرف آنها است‌.

وی افزود: بیش از۱۲۰۰ ساعت جلسه درباره این سفرهای استانی با حضور استانداران و مسئولان ملی برگزار شده است‌.۳۸۹۲ پروژه در این جلسات پیشنهاد شده است که در جلسات مختلف کارشناسی با حضور مقامات استانی و ملی  بررسی شده است و ۱۷۹۷ طرح تصویب شده است. پس از این سفرها، رییس جمهور ۱۷۰ دستور برای پیگیری حل مشکلات استانها  صادر کرده اند.

سخنگوی دولت تصریح کرد: بودجه و زمان بندی اجرای پروژه ها مشخص شده است. طرح ها مطابق زمان بندی در حال اجراست و تخصیص بودجه ها تقریبا صددرصد انجام شده است‌.

وی با بیان اینکه رییس جمهور وسواس دارد که اقدام برای اجرای طرح های کشور طولانی نشود، تصریح کرد: رییس جمهور تایید دارد برای حل مشکلات الان کشور نباید برنامه هشت ساله داشت بلکه برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت داشت‌. برای رفع فقر و اشتغال زایی و توانمندسازی  وزیر رفاه در دولت متولی شده است. وزیر باید برنامه خود را در این زمینه به دولت ارائه دهد. البته برنامه ریزی در این زمینه هم نباید عجولانه شود. برخی برنامه ها  در این حوزه توسط کمیته امداد در حال اجراست ولی برنامه جامع نیز تهیه می شود.

وی درباره میزان آزادسازی سواحل گفت: ۹۹ درصد از آزادسازی سواحل از سوی دستگاه های حاکمیتی انجام شده و حدود۹۰۰ متر باقی مانده است. از نظر دولت این طرح به صورت موفق در۲۰ روز  اجرا شده است. دیگر مجوزی برای تصرف سواحل از سوی دولت صادر نمی شود.

سخنگوی دولت با بیان اینکه دولت باور دارد که موفقیتش مشروط به همراهی مردم است، اظهار کرد: وزیر کشور جلساتی برگزار کرده تا برنامه مناسبی برای بهره برداری مردم از این سواحل انجام شود. وظیفه هر دستگاه هم مشخص شده است. وزیر کشور نیز برنامه خود را به دولت ارایه می کند.

کسانی که سفر می روند باید دوز سوم را زده باشند

وی در ادامه درباره اقدامات دولت برای واکسیناسیون گفت: نگاه دولت این است که برای حل بحران ملی به تنهایی موفق نمی شود و به کمک مردم و سایر دستگاه ها نیاز دارد. همچنین دولت سعی دارد در هر مشکلی راهکار و پاسخ جامعی داشته باشد البته به سایر مسایل هم توجه دارد. رتبه ما در گذشته در واکسیناسیون پایین تر از میانگین جهانی بوده این اما از ابتدای کار دولت سیزدهم، در واکسیناسیون در حدود میانگین جهانی هستیم حتی در مقطعی در رتبه اول بوده ایم. اکنون با همکاری مردم، پیک اُمیکرون کشور از میانگین جهانی پایین تر است.

پرداخت یارانه با همان مبلغ کنونی ادامه می‌یابد

وی درباره برنامه دولت برای توزیع عادلانه یارانه ها، گفت: پرداخت یارانه با همان مبلغ کنونی ادامه می یابد. بانک اطلاعاتی به‌روز می شود و ممکن است افرادی به این لیست اضافه شوند و افرادی با درآمد بالاتر حذف شوند. نگاه دولت به یارانه غیرنقدی یا پنهان این است که افراد پرمصرف در این زمینه یارانه بیشتری می گیرند، پس دولت اصلاح این یارانه را پیشنهاد داد و مجلس باید تصمیم نهایی را بگیرد. نظر دولت درباره حذف ارز ترجیحی در بودجه ۱۴۰۱ آمده است. الان مباحث، بیشتر درباره شیوه جایگزین کردن ارز ترجیحی است‌. در این زمینه باید بین دولت و مجلس تفاهمی حاصل شود.

سخنگوی دولت در ادامه درباره عادلانه شدن حقوق ها بیان کرد: نظام پرداخت حقوق ها عادلانه نیست اما اصلاح آن در چارچوب قوانین ممکن نیست. الان تخلفی در پرداخت انجام نمی شود اما این نظام عادلانه نیست. کمیته ای تشکیل شده است و اصلاحاتی در حال انجام است و باید با یک شیب به سمت اصلاح نظام پرداخت رفت که به کمک مجلس نیاز است. این اصلاحات در سال آینده به تدریج انجام می شود.

بهادری در زمینه برنامه دولت در زمینه سیاست خارجی، اظهار کرد: دولت نگاه متوازن به همه کشورها دارد. امروز شاهد توسعه صادرات غیرنفتی از طریق همین همکاری با کشورهای منطقه و همسایه هستیم . در زمینه فروش نفت و بازگشت ارز آن در شرایط خوبی هستیم. ارتباط با کشورهای همسایه به خنثی سازی تحریم ها کمک کرده است.

وی با اشاره به اقدام دولت در زمینه صدور مجوزهای کسب و کار، تصریح کرد: این روند الکترونیکی و سامانه محور شده است و همه دستگاه‌ها در حال اتصال به سامانه ملی هستند البته شاید برخی دستگاه ها به زمان بیشتری نیاز داشته باشند. سرعت حرکت در این چند ماه قابل قبول بوده است.

بهادری با اشاره به رویکرد دولت برای تفویض اختیار به مراکز گفت: همانطور که در زمان بلایای طبیعی همه اختیارات در اختیار استاندار قرار می گیرد،  دولت این نگاه را دارد که در مسایل اقتصادی و اجتماعی و سایر مسایل هم اختیارات بیشتری به استان ها داده شود.

وی در پایان گفت: نگاه دولت این است که در سریعترین زمان ممکن، زمان بندی لازم برای رفع فقر و عادلانه شدن نظام پرداخت را تهیه کند.

  • 16
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش